VZ bii De Twentsche Afdelingsvergadering van de Terneuzense gemeenteraad Binnenlands nieuws DE TWENTSCHE BANK. Eric de Noorman - De eerloze krijg Vrijdag 22 november 1963 DE VRIJE ZEEUW "Pagina 3 OVERSTROMINGEN IN ENGELAND DE HAVEN VAN ROTTERDAM Amerikaans verkenningsvliegtuig bij Cuba neergestort BEDRAG IN „KIPPENOORLOG" VASTGESTELD Ver. Staten aanvaarden G.A.T.T.-beslissing in „kippenoorlog" In de op 14 en 15 november j.l. gehouden afdelingsvergaderingen van de raad der gemeente Ter- neuzen zijn tal van onderwerpen aangesneden. Op deze vergaderingen waren aanwezig Mr H. Rijpstra, burgemeester;. M. de Vos en H. A. M. A. de Meijer, wethouders; A. J. van Pagee, gemeente-secretaris. Afdeling I: J. C. Bleijenberg, H. A. Brakman, C. J. Compiet, F. Dieleman, J. A. de Feijter, P. Fijn van Draat en R. Hol. Afdeling II: Mevr. E. Dooms- Ortelee, J. M. Hamelink, P. J. Huijbreeht, D. M. Ollebek, A. Ra- mondt, D. Waverijn en W. J. Weterings. Met kennisgeving afwezig: M. van Langevelde, wegens ziekte. Aangezien in de begeleidende brief van het college van burge meester en wethouders gewag wordt gemaakt van een andere gelegenheid, waarbij het toekom stig gemeentebeleid aan een meer uitgebreide beschouwing kan worden onderworpen, wordt de vraag gesteld, welke „andere gelegenheid" genoemd college zich hierbij voorstelt. Met instemming wordt gecon stateerd, dat bij het te voeren be leid een tweetal richtpunten cen traal worden gesteld, namelijk de woningbouw en de industrialisa tie. De verwachting wordt uitge sproken dat de daarmede samen hangende problemen eveneens de nodige aandacht zullen verkrij gen. In verband met de woning bouw wordt de niet onbelangrij ke stijging van het huurprijzen- niveau verontrustend genoemd. Gezien deze omstandigheid wordt geïnformeerd naar het standpunt van eerdergenoemd college ten aanzien van de mo gelijkheden tot het stimuleren van de „doorstroming" van huurders van goedkopere naar duurdere woningen. Uit persberichten is de indruk verkregen, dat de realisering van het plan van Gedeputeerde Sta ten tot herindeling van de ge meenten in Zeeuws-Vlaanderen nog wel geruime tijd op zich zal laten wachten. Met het oog op de verdere ontwikkeling wordt gevreesd dat zulks remmend zal werken. Gevraagd wordt of mo gelijk een incidentele herziening als oplossing moet worden voor gestaan. Wat het geraamde tekort van de ontwerp-begroting betreft wordt algemeen geoordeeld, dat, alhoewel-dit tekort een stijging i vertoont ten opzichte van dat van de oorspronkelijk vastgestel de begroting voor het vorig dienstjaar, de financiële positie 'van de gemeente Terneuzen niet verontrustend is. Niettemin vraagt men zich af, of de ge meente mogelijk genoodzaakt kan worden dit tekort te dekken uit bepaalde in de loop der jaren •ontstane reserves voor bepaalde doeleinden. Ten aanzien van de personeels bezetting wordt de vraag gesteld of, nu de bezetting van de admi nistratieve diensten behoudens enkele uitzonderingen, als vol doende wordt aangemerkt, zulks ook geldt voor de andere onder delen, met name wat betreft de 'Z.g. onderhoudsdiensten. Mocht dit niet het geval zijn, dan ware 'n verdere mechanisatie te over wegen. Bij de behandeling van de af zonderlijke posten van de ont werp-begroting worden de vol gende opmerkingen gemaakt: Waar enige tijd geleden door de gemeenteraad een krediet is toegestaan ten behoeve van de motorisering van de gemeente politie, wil men gaarne ingelicht worden omtrent dè daarmede opgedane ervaringen. Geïnfor meerd wordt verder naar de hui dige sterkte van het pohtiekorps en of deze, voor een gemeente als Terneuzen, voldoende is te ach ten. Met het oog op de in het ont werp opgenomen post voor ver goeding van het hoofd zelfbe- seherrhingsdienst wordt verzocht mede te delen of een dergelijke functionaris reeds is benoemd, dan wel wanneer daartoe zal worden overgegaan. Aangezien het stroomleve- ringscontract per 31 december 1962 is afgelopen en inmiddels automatisch met een jaar is ver lengd, wordt gevraagd of de be treffende tarieven door de grote re afname, mogelijk een herzie ning kunnen ondergaan. Ten aanzien van de post tot het verlenen van subsidies aan diverse kruisverenigingen wordt geïnformeerd of inmiddels al een verzoek is ontvangen van het z.g. Ivoren Kruis, dat is een ver eniging ter bevordering van de verzorging van het gebit. Gaarne zullen nadere inlichtin gen worden verkregen over het standpunt van de N.V. Waterlei ding Mij „Zeeuwsch-Vlaanderen" terzake van fluoridering van het drinkwater. S' Met veel waardering wordt ge sproken over de tot stand geko men sportaccomodaties in deze gemeente. Het gemis van een overdekt instructiebad, alsmede van een sporthal, wordt echter algemeen betreurd. Gaarne zag men zich ingelicht over de mogelijkheden terzake. Nu het „Zuidersportpark" in de ze gemeente ook intensief als wandelpark dienst doet, vraagt men zich af of ten aanzien van verschillende wegen aldaar een MMlhiMahnnerldna nmoiv het ee~ motoriseerde verkeer mogelijk is. Onderstreept wordt dat een dergelijke beperking de rust in dit park ten goede zal komen. Tevens wordt de aandacht ge vestigd op de wijze, waarop som tijds geparkeerd wordt in het sportpark, niettegenstaande het feit, dat een behoorlijk geoutil leerd parkeerterrein is aange legd. Gevraagd wordt maatrege len tegen dit euvel te treffen. Waar de gemeente Terneuzen» binnen afzienbare tijd een eigen dienst van gemeentewerken zal hebben, wordt het op prijs ge steld, indien in de loop van het volgend jaar een personeelsfor matie van deze dienst aan de ge meenteraad wordt voorgelegd. In dit verband wordt tevens aandacht gevraagd voor de toe komstige huisvesting van deze eigen dienst. Daar de huidige stortplaats voor huisvuil binnen afzienbare tijd vol zal zijn, wordt verzocht een onderzoek te doen instellen naar andere mogelijkheden. Met belangstelling wordt ge ïnformeerd naar de resultaten van de toetreding van de ge meente Terneuzen tot de N.V. Bouwfonds Nederlandse Ge meenten. De aandacht wordt er op gevestigd, dat deze vennoot schap velerlei mogelijkheden voor de bouw van woningen schept. Nu de gemeentelijke werk plaats te Sluiskil in verband met de kanaalwerken zal moeten ver dwijnen, wil men zich nader in gelicht zien hoe hierin zal wor den voorzien. Naast mogelijke plannen tot nieuwbouw ware te onderzoeken of een aan de ge meente toebehorende landbouw- schuur een oplossing biedt. Ten aanzien van de afvalwa terleiding wordt geïnformeerd naar de huidige stand van zaken bij de aanleg van dit project. Aangezien de aanleg van sportvelden te Sluiskil van groot belang wordt geacht voorx deze gemeenschap rijst de vraag, wel ke mogelijkheden er voor reali sering van dit plan zijn. Geïnformeerd wordt naar de mate van voortgang bij de ver bouwing van de openbare ulo school. Gevreesd wordt, dat nu een aantal klassen elders zijn on dergebracht, dit een minder gun stige invloed heeft op de goede gang van zaken bij dit onderwijs. Waar een paar klassen van deze school zijn ondergebracht in het schoolgebouw van de voormalige Hervormde school aan de Leeu wenlaan, zal dit, haar men aan neemt, ook stagnatie betekenen voor de plannen tot onderbren ging van de openbare leeszaal en bibliotheek in dat gebouw, ter wijl een betere huisvesting van deze instelling dringend gewenst is. In dit verband wordt tevens gevraagd of mogelijk nieuw- bouwplannen bestaan. Onder verwijzing naar het des tijds genomen raadsbesluit wordt het op prijs gesteld nadere inlichtingen te verkrijgen over de oprichting van een hogere tech nische school in de gemeente. De aandacht wordt gevestigd op de slechte toestand waarin het terrein rondom de b.l.o.- school zich bevindt. Gevraagd wordt stappen te ondernemen om hierin verbetering aan te bren gen. Met waardering wordt gespro ken over het destijds genomen initiatief tot het van gemeente wege doen vervoeren van school kinderen, afkomstig uit Sluiskil, naar het zwembad ten behoeve van het schoolzwemmen. Algemeen wordt het betreurd, dat slechts één speeltuin in deze gemeente is ingericht, hetwelk, naar wordt opgemerkt, te wijten is aan een gebrek aan initiatief vanuit de bevolking. In dit ver band wordt de vraag gesteld of in de uitbreidingsplannen reke ning wordt gehouden met vol doende speelplaatsen voor de jeugd. Met betrekking tot het in de ontwerp-begroting staande sub sidie ten behoeve van de Ver eniging voor Vreemdelingen Verkeer rijst de vraag of een in tensivering van de activiteiten mogelijk is. In verband met elders be staande moeilijkheden ten aan zien van het verkrijgen van z.g. rijksgoedkeuringen voor indus triële doeleinden, wil men inge licht worden of zulks zich ook in deze gemeenten heeft voorge daan. ARBEIDER VAN DAK GEVALLEN De 41-jarige hulparbeider Jar Bakker uit het Duitse Ubach-Pa- lenberg is gistermiddag van he dak van het in aanbouw zijnd 23 meter hoge kantoorflatgebou: van de staatsmijnen in Heerlen gevallen. Hij was op slag dood. De heer Bakker was alleen op het dak aan het werk. Hij had een kruiwagen op de laad vloer van een lift geplaatst. De laadvloer was al een paar meter gedaald, toen de man van het in aanbouw zijnde flatgebouw viel. Hij raakte nog de laadvloer maar kwam op enkele kruiwa gens op de grond terecht. De oorzaak van het ongeval is nog onbekend. Naar aanleiding van het sub sidie aan het Economisch Tech nologisch Instituut (E. T. I.) voor Zeeland vraagt men zich af, welke reële resultaten de werk zaamheden van dit instituut voor Terneuzen oplevert. Gewezen wordt daarbij op verschillende publicaties van dit instituut, waarin een zekere prioriteit voor andere streken van Zeeland dan de kanaalzone wordt uitgespro ken. Waar reeds eerder is medege deeld, dat de begroting voor de z.g. havenplannen tegemoet kan worden gezien, zal men gaarne nadere inlichtingen verkrijgen omtrent de huidige stand van zaken. Met belangstelling wordt ge- informeerd naar de plannen voor de bouw van het cultureel cen trum, gekoppeld aan de bouw van het lyceum. Benadrukt wordt het grote belang van deze voorziening voor een gemeente als Terneuzen. Gevraagd wordt de mogelijk heid na te gaan van subsidiëring van het verzorgingswerk van bejaarden en chronisch zieken. Onderstreept wordt het grote belang van dit werk, hetgeen tot nu toe geheel voor rekening van de instellingen komt, naast de kosten welke in verband met de rijksregeling voor subsidiëring van het maatschappelijk werk nog- voor hun rekening komen. Met betrekking tot de benoe mingsbevoegdheid van de ge meenteraad van personen in ge meentedienst vraagt men zich algemeen af, of deze bevoegd heid, gezien de huidige ontwik keling, kan worden gedelegeerd aan het col'ege van burgemees ter en wethouders. Men is van mening, dat een dergelijke dele gatie een vlotte gang van zaken ten goede zal komen. In dit verband wordt tevens aandacht gevraagd voor de reeds bestaande delegatie van de be voegdheid tot het doen van aan- en verkopen etc. tot bedragen van maximaal 1000. Het wordt algemeen gewenst geacht deze bevoegdheid te doen gelden voor aan- en verkopen etc. tot bedra gen van maximaal 5000 per ge val. Door de voortdurende regen van de laatste dagen heeft het Engel se riviertje de Avon, dat vier meter hoger staat dan normaal, uitgebreide overstromingen ver oorzaakt. Op de foto zien we hoe in Bris tol een dame met haar hond per boot werden gered uit een huis dat in het water is komen te staan. De haven van Rotterdam is op weg naar nieuwe recordcijfers. In de eerste tien maanden van dit jaar werden namelijk 21.797 zeeschepen met een gezamenlijk netto-registertonnage van 55,5 miljoen ton ontvangen, wat 179 schepen en 1,8 miljoen nrt. méér is dan in dezelfde periode van het recordjaar 1962. Ten opzich te van 1960 is de toename ruim 1500 schepen en 8,8 miljoen nrt. Bijna één derde der binnenge lopen schepen droeg de Neder landse vlag. Hun gezamenlijk netto-register-tonnage was 9,1 miljoen ton. Een groot aandeel hadden ook West-Duitsland (4369 schepen en 7,8 miljoen nrt.), Groot-Brittannië (2837 schepen en 9,6 miljoen nrt.), Noorwegen (2027 schepen en 8,5 miljoen nrt.), Zweden (940 schepen en 3,2 miljoen nrt.) en de Liberiaanse tankers (414 schepen en 3,1 miljoen nrt.). Een kotter van de Amerikaan se kustwacht heeft donderdag wrakstukken geborgen van een Amerikaans vliegtuig van het type WU-2, dat in de Golf van Mexico is gestort. Het toestel zou op de terugweg zijn geweest van een verkenningsvlucht boven Cuba. Een woordvoerder van de marine zei, dat de wrak stukken geborgen zijn op 180 mijl ten noorden van de Cubaan se kust en op 40 mijl ten noord westen van Key West. Men neemt aan dat het onge luk het gevolg is van een fout in het mechanisme. Ieder spoor van bewijs dat het door de Cu banen neergeschoten zou zijn, ontbreekt. De WU-2 is in feite hetzelfde toestel als de U-2. Zoals bekend werd een toestel van dit laatste type in mei 1960 boven de Sow- jet-Unie neergeschoten. BRANI) IN (Adv.) CONTANT OP HET JUISTE moment met een nam als eerste het initiatie o terfflijn beschikken over bedt g kantoren of Postbus 407, Amsterdam. - BROEK IN WATERLAND Om vijf uur gistermiddag heeft egn felle brand gewoed in café restaurant „Neeltje Pater" in Broek in Waterland. De plaatse lijke vrijwillige brandweer was spoedig ter plaatse en zag het vuur te lokaliseren, zodat de be lendende percelen, waaronder enkele houten huizen, geen di rect gevaar meer liepen. Met het oog op de sterke wind, die het vuur aanwakkerde werd direct assistentie gevraagd van de brandweer uit Monnikendam en Zuiderwoude. Inmiddels is men erin geslaagd het vuur te be dwingen. De schade wordt ge schat op vele tienduizenden gul dens. Men is echter verzekerd. Vermoedelijk is de brand ver oorzaakt door het omvallen van een gaskachel. POLITIE ARRESTEERDE VIER BROMFIETSDIEVEN De aanhouding van twee jon ge „kooplieden" in Steenwijker- wold heeft ertoe geleid dat de Amsterdamse recherche enige bromfietsdieven heeft kunnen arresteren, die in totaal min stens enkele tientallen bromfiet sen hebben gestolen. Bij een auto-controle in Steenwijkerwold ontdekte de plaatselijke politie aldaar twee bromfietsen die in een personenauto waren verbor gen en die van diefstal afkom stig bleken te zijn. De twee inzittenden van de autó, jongemannen van 21 jaar, werden aangehouden. Snel bleek dat zij, samen met twee Amster dammers (20 en 43 jaar) een zeer groot aantal bromfietsen hadden gestolen. Voorlopig spreekt de politie van „enkele tientallen," maar de mogelijkheid dat er „nog eens enkele tiental len" zullen bijkomen is niet uit gesloten. De totale waarde van de gestolen bromfietsen be draagt enkele tienduizenden gul dens. De twee in Steenwijk aange houden verdachten zijn voor de officier van Justitie te Arnhem geleid, de andere twee voor de officier in Amsterdam. Zoals bekend houdt de Am sterdamse politie op het ogenblik regelmatig bromfietscontröles in de hoofdstad. Zij heeft, naar wij vernamen, het vaste voornemen daarmee „op z'n minst 3 x per week" op de meest onregelma tige tijdstippen en plaatsen door te gaan. VOOR 27.000 GULDEN AAN TEXTIEL GESTOLEN De Amsterdamse recherche heeft in nauwe samenwerking met de spoorwegrecherche een 37-jarige man aangehouden die bekend heeft een aantal textiel- diefstallen te hebben gepleegd tot een totale waarde van ruim 27 duizend gulden. Tegelijkertijd zijn drie andere mannen aange houden wegens heling van deze goederen. Alle verdachten zijn 'nmiddels voor de officier van Justitie geleid. Al sinds maart dit jaar wer den er in Amsterdam en omge ving regelmatig partijen textiel gestolen. Soms werden goederen vermist uit loodsen, waar per trein aangevoerde partijen tex tiel waren opgeslagen, dan weer werden inbraken gepleegd in textiel-groothandels. De thans gearresteerde ver dachte, J. S. K. genaamd, is af komstig uit Amsterdam. Van de drie van heling verdachte perso nen kwam er een uit de hoofd stad: de 40-jarige monteur M. J. B. De andere twee, de 49-jarige nettenbreier J, B. en de 46-jarige chauffeur H. H. wonen in IJmui- den. De politie heeft ongeveer de helft van de gestolen buit kun nen achterhalen. De meeste goederen, w.o. japonnen, rokken e.d., waren reeds doorverkocht. BIJ OVERHOREN VAN LEERLINGEN NAM POLITIE VERHOOR OVER De 54-jarige N. K., zonder vaste woonplaats, is in zijn huur. kamer in Bussum tijdens het overhoren van leerlingen van zijn studiecentrum door de poli tie aangehouden. De politie nam het verhoor over en verhoorde vervolgens K., die daarop werd gearresteerd onder verdenking een flessentrekker te zijn. Drie jaar geleden begon K. met het centrale studiecentrum in Bussum. Middels adverten ties liet hij weten, dat bij hem cursussen konden worden ge. volgd. Men kon van alles wor den. Later vertrok hij naar Haar lem, waar hij een algemeen stu. diecentrum stichtte. Hij verdeel de zijn tijd tussen deze beide vestigingsplaatsen en overig Nederland. In diverse steden als Amster dam, Rotterdam, Utrecht, Gro ningen, Hilversum, Zutphen, Baarn en Bussum kocht K. goe deren. Daartoe behoorden o.a. kleding, grammofoonplaten, vijf honderd studieboeken, aktetas sen, encyclopedieën, gaskachels .en een lamp. Hij betaalde deze goederen niet, maar verkocht b.v. de boeken wel aan zijn leer lingen. De politie in Bussum heeft na het verhoor op zijn huurkamer de cursusleider meegenomen. K. zal worden voorgeleid voor de officier van Justitie. OUDERS HOUDEN KINDEREN VAN SCHOOL THUIS De langs de Haarlemmertrek- vaartweg in Noordwijkerhout wonende ouders, die als protest tegen het uitblijven van de ver betering van de Schippersvaart- weg de kortste verbinding naar het dorp hun kinderen van school weghouden, hebben hun protest on de verkeerde plaats gedeponeerd. Dit is de mening van burge meester en wethouders van Noordwijkerhout. De Schmpers- vaartweg is een zuiver particu liere weg en niet bii de gemeen te in onderhoud. De eigenaren van die weg kunnen door nie mand tot onderhoud verplicht worden, Dat deel van de weg. 114. „Waar is Erwin de kloof in gegaan?" bijt Eric de krijgers toe. „Wijs me de plaats". Gevolgd door Svein, Axe en Ar- tor haastten de beide mannen zich naar de rand van de afgrond. „Hier was het, heer koning", zegt de krijger onderdanig. „We hadden net Camlech, de vorst der Pieten, zien vallen, toen prins Er- win zonder verder wat te zeggen ineens affeaW, Eric klemt de lippen opeen en maakt een bevelend gebaar-. De weg naar beneden is gevaarlijk en het duurt geruime tijd vóór ze hoestend en hijgend van de door dringende rook op de bodem vat, de kloof staan. „Een plek des doods", mompelt de krijger. „Hoeveel Pieten hier het leven hebben gelaten, weet ik niet, maar het zijn er heel wat. Het .was gen prachtig kfijgepM van de prins. Wij met ons achten tegen misschien wel duizend Pie ten. Kijk daar, daar ligt Camlech. De wraak is voltooid, zei Erwin, en dat is hij ook". „Des te minder begrijp ik, waarom hij toch in de kloof wilde afdalen", mompelt Eric afwezig neerkijkend op het brede afstoten de gezicht van de dode Pieten- vorst. Hard roept hij de naam van m ëÖHtó e» Ém lijkt te smoren in de zware dikke rook, die bijkans ondoordringbaar in de kloof hangt. „Erwin!" Keer op keer her haalt de Noorman wanhopig zijn roep en de stemmen van de ande ren voegen zich bij de zijne, maar het is alles vergeefs... Erwin, de prins der Noren, wordt niet ge vonden. waarvoor de gemeente de onder houdsplicht heeft, is van een uitstekende bitumen-verharding voorzien. De gemeente is bereid zich grote uitgaven te getroosten om de enkele bewoners van de Haar- lemmertrekvaartweg uit hun isolement te verlossen, maar zij ziet zich daarin gedwarsboomd door de eigenaren van de Schip» persvaartweg, die voor de over» dracht van de Voor de weg be» nodigde grond abnormaal hoga prijzen vragen. Op dit moment loopt voor de verkrijging van de grond een onteigeningsprocedure, De bewoners van de Haarlem» mertrekvaartweg zouden beter doen hun protest te richten tot de eigenaren van de Schippers- vaartweg, die jarenlang het on» derhoud verwaarloosd hebben en nu de totstandkoming van de verbetering tegenwerken, zo meent het college van B. en W. AMSTERDAMSE POLITIE ARRESTEERT OPLICHTER De centrale recherche van de Amsterdamse politie heeft don derdagmiddag de 29-jarise Am sterdams los-werkman Wolf G-, die zich van begin oktober af aan ten minste 20 gevallen van op lichting en flessentrekkerij heeft schuldig gemaakt, in een etablis sement aan het Damrak aange troffen en hem daar gearresteerd. De oplichter, die zich bij zijn duistere praktijken van de valse namen Kisters, De Groot of Meij er bediende, heeft zijn slacht offers met leugenachtige verha len tot de afgifte van sieraden, een bromfiets, een naaimachine, een radiotoestel e.d. bewogen. Eén van de „verhalen" waarmee hij verscheidene malen succes boekte, was dat hij als werkman bij de stadsreiniging over enkele dagen zijn kinderbijslag uitbe taald zou krijgen. Hij beweerde dan dat vóórdien zijn vrouw ja rig was en hij een cadeau voor haar met de kinderbijslag had willen betalen. Niet al zijn pogingen tot op lichting zijn echter gelukt. Een haardenhandelaar, bij wie de op lichter met een bakfiets kwam voorrijden, vertrouwde zijn „ont roerend" verhaal niet, waarmee hij een haard trachtte los te pra ten. De los-werkman heeft de bakfiets toen maar onbeheerd achtergelaten. De bakfiets bleek gestolen.... Op stations wist de man het medelijden van treinreizigers op te wekken door zijn verhaal, dat hij geen onderdak voor de nacht meer zou kunnen krijgen. Als deze mensen hem bij hen lieten overnachten, maakte hij misbruik van deze situatie door hen van hun geld, paspoort of giroboek» jes te beroven. De los-werkman zal binnenkort aan de officier van justitie wor den voorgeleid. De arbitragecommissie van de organisatie der algemene over eenkomst inzake tarieven en handel (G.A.T.T.) heeft de om streden waarde van de Ameri kaanse uitvoer van slachtkippen naar West-Duitsland vastgesteld op 26 miljoen dollar per jaar. Dit cijfer is een compromis tussen de 48 miljoen dollar die de Verenigde Staten noemden en de 16 miljoen dollar die de Europese Economische Gemeen schap (E.E.G.) als waarde opgaf. De Verenigde Staten hebben gisteravond officieel de beslis sing van de arbitragecommissie van de G.A.T.T. inzake de „kip penoorlog" tussen de Verenigde Staten en de gemeenschappelijke markt aanvaard. De commissie stelde de om streden jaarlijkse waarde van de Amerikaanse pluimveehan- del met West-Duitsland op 26 miljoen dollar. In een officiële verklaring van de Amerikaanse afvaardiging bij de E.E.G. wordt opgemerkt, dat het door de commissie vastge stelde bedrag lager is dan de Amerikaanse berekeningen, maar „het zal door de V.S. in goed vertrouwen worden aanvaard.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3