l]it de Provincie KOLONEL HYDE Binnenlands nieuws RADIO EIS TELEVISIE Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Maandag 18 november 196& van St. Nicolaas te Terneuzen Kosmos 22 gelanceerd Ghanese vice-minister gedood TERNEUZEN BRESKENS SLUISKIL Blijde inkomst Vragen aan de minister over HET MELKPRIJSBELEID De vaste commissie voor Land bouw en Visserij uit de Tweede Kamer heeft in een aanvullend voorlopig verslag op de begroting een aantal vragen gesteld over het melkprijsbeleid. Onder meer vragen deze leden of de minister bereid is om een beeld te geven van de opbouw van de melkprijs vanaf de boerderij tot aan de laatste nabetaling aan de boeren, met daarin verwerkt de wijze waarop het verschil tussen de prijs die de boer ontvangt en die de consument moet betalen, tot stand komt. Verder wordt de be windsman gevraagd of hij een overzicht wil geven van de con sumentenprijs voor melk in de verscheidene E.E.G.-landen; hoe hij denkt over het creëren van een prijsverschil tussen thuis be zorgde en in de winkel afgehaal de melk en of hij kan zeggen of d i e berichten in de pers juist zijn, die zeggen dat na 1 januari 1964 de consumenten-prijs voor melk en melkproduklen verder zal worden verhoogd. De Russen hebben zaterdag weer een onbemand ruimtevaar tuig, de Kosmos 22, gelanceerd. Het persbureau „Tass" meld de, dat de lancering deel uit maakt van de huidige serie on bemande aardsatellieten en dat zich aan boord wetenschappelijke instrumenten bevinden voor het onderzoek van de ruimte. De grootste hoogte, die de Kos mos 22 tijdens zijn omwentelin gen bereikt, is 394 kilometer, de kleinste 205. Het ruimtevaartuig geeft signalen op een golflengte van 19.995 megacycles. Precies een week geleden werd de Kosmos 21 gelanceerd. De Ghanese vice-minister van Handel en Financiën, Darko- Sarkwa, is vrijdagavond in een ziekenhuis overleden, nadat hij tijdens een incident ernstig met een stiletto was gewond. Volgens de politie werd minis ter Darko-Sarkwa toen hij van een begrafenisplechtigheid kwam aangevallen door een man, die hem ernstig verwondde. Hij over leed een uur later in het zieken huis in Akwatia. Een koopavond Ook „Klimop" heeft een ver langlijstje, aldus de heer Van der Plaiik. Het voornaamste punt is wel een koopavond, die hij warm in de aandacht van St Ni colaas aanbeval. Tot geruststelling van Sint Ni colaas en zijn talrijke Zwarte Pieten, waarvan één dreigend het boek van goed en kwaad toonde, kon de voorzitter verder mede delen dat er géén echt stoute kin deren in Terneuzen zijn, zodat dit jaar ieder kind van de vele goede gaven zal kunnen profiteren. De voorzitter besloot zjjn wel komstwoord met op te merken, dat Sint Nicolaas er ieder jaar weer even jeugdig uitziet; ee.n eigenschap die men ook Terneu zen kan toeschrijven. Hij wenste de hoge bezoeker tenslotte een prettig verblijf in Terneuzen toe en gaf hem de verzekering dat hij straks, op zijn tocht door nieuw- Terneuzen, zou kunnen zien met welk een snelheid de stad zich uitbreidt. Extra bouwvolume De wethouder van openbare werken, de heer M. de Vos, heet te, bij ontstentenis van de burge meester, Sint Nicolaas v/elkom namens het gemeentebestuur en namens de inwoners. De heer De Vos vestigde er de aandacht van Sint Nicolaas op dat de kinderen café „Du Commerce" sloot zich de groep aan die vooral in België grote vermaardheid geniet onder- de naam „De ware Gilles van Aalst"'. Een grote groep mannen, vrouwen en kinderen, uitgedost in de meest fantastische costu mes, die hen het aanzien van middeleeuwse narren en potsen makers gaven. Met banden voor zien van kleine, rinkelende bel len, om polsen en enkels trokken zij dansend achter Sint Nicolaas door de straten. De mannen droe gen grote mutsen waarop enor me, kleurige struisveren die op de dansmaat van muziek en voe ten meebewogen. Het was niet te verwonderen dat deze fantastische groep zeer veel bekijks had en de politie, vooral aan de Axelsebrug en op verscheidene andere punten, waakzaam genoeg was om de vele wachtende voetgangers en verkeersmiddelen in goede banen te leiden. Het was een fraaie stoet, die door nieuw-Terneuzen trok; van af de Markt door de De Jonge- straat, Herengracht, Axelsebrug De Belgische folkloristische groep „De Ware Gilles van Aalst" trok bijzonder de aandacht van het talrijke publiek. en Axelsestraat, Kerkhoflaan, Rozenstraat, Dokweg. wéér dooi de Axelsestraat naar de Mar griet- en Mauritsstraat, waar in lunchroom „Maurits" een kort oponthoud was om even de dors tige kelen te bevochtigen. Daarna ging het door de Wil lem de Zwijgerlaan en Juliana- straat door Axelsestraat en Noordstraat. Arsenaalstraat en Burg. Geillstraat. terug naar de Makt, waar afscheid van Sint Ni colaas werd genomen. Precies op tijd, want de donkere regenwol ken trokken nu open en een fikse bui verdreef de mensen uit de straten. „Klimop" wacht nu vol span ning op de ongetwijfeld vele be zoekers, die van alle kanten naar Terneuzen gaan komen om hun inkopen te doen. Vanaf zaterdag 23 november tot en met woens dag 4 december zijn de midden standszaken tot 9 uur "s avonds geopend en op woensdag 20 no vember a.s. beginnen van vele plaatsen uit geheel Zeeuws- Vlaanderen de „dubbeltjes-bus sen" te rijden. Speciale Z.V.T.M.- bussen zullen degenen die naar Terneuzen willen komen voor één dubbeltje, vanaf gelijk welk punt in Zeeuws-Vlaanderen ook, naar Terneuzen brengen. Dat daarvan een druk gebruik zal worden gemaakt behoeft geen betoog. DODE EN VIER GEWONDEN BIJ VERKEERSONGELUK Bij een verkeersongeval op rijksweg 26 (Utrecht—'s-Herto- g-enbosch) onder Vianen is zon dagavond een inwoner van Tiel, de 41-jarige heer R. P. G. H., gedood en zijn vier mensen ge wond. He', ongeluk, waarbij een bus van een onderneming uit Aals meer en twee personenauto's be trokken waren, gebeurde vol gens do politie toen de bus bij het afremmen voor een automo bilist, die zijn plaats in de file had verlaten maar wegens ver keer uit de andere richting terug wilde, slipte en op de verkeerde rijbaan terecht kwam. Twee auto's kwamen met de bus in botsing. In de door de heer H. bestuurde auto zaten zijn vrouw, zijn schoonzuster en een kind. Zij zijn, evenais de bestuurder van de tweede auto, een inwoner van Brunssum (L.) in een ziekenhuis te Utrecht opgenomen. Beide auto's weden vernield. In de bus zaten spelers van de voetbalver eniging Ajax uit Amsterdam, die terugkeerden van een wedstrijd in Tilburg. Van hen heeft nie mand letsel opgelopen. Uit Aals meer heeft een andere bus hen opgehaald. ENGELSMAN OP SCHIPHOL GEARRESTEERD Een 41-jarige Britse passagier, uiterlijk op en top een gentle man, die zaterdagavond in een lijntoestel van de B.E.A. uit Lon den komend op Schiphol arri veerde, is terstond na zijn aan komst door de Koninklijke Mare- chaussée gearresteerd. Op aan dringen van de Engelse politie had Interpol al enige weken ge leden over heel Europa een ver zoek tot zijn opsporing en aan houding verspreid. De man wordt beschuldigd van oplich ting voor een bedrag van 200.000 gulden. Inmiddels is gebleken dat hij een dag of tien geleden ook al in Nederland is geweest en toen als bijzondere gast in de N.T.S.-studio's te Hilversum is rondgeleid. Hij logeerde in die tijd in één van Amsterdams duurste hotels, maar verdween daar met de noorderzon, zonder zijn rekening te voldoen. Op Schiphol trof de marechaus- sée, zoals Interpol ook reeds had meegedeeld in het verzoek tot opsporing, een vijftal vliegbiljet ten op hem aan, die hij zonder betaling en op onrechtmatige wijze had weten te bemachtigen. Deze biljetten waren uitgeschre ven voor vluchten door geheel Europa. Hoewel de nummers be kend waren en onder de diverse maatschappijen waren verspreid, was hij er toch reeds in geslaagd zonder moeilijkheden enkele van de biljetten voor vliegreizen te gebruiken. De laconieke Brit, Pt. A. L. uit Hoylake (Cheshire), deelde bij zijn ondervraging op Schilhol mee dat hij zich op doorreis naar Stockholm bevond. Hij gaf op tegenwoordig in Edinburgh ver blijf te houden en zei verschil lende functies te vervullen. Omdat hij over weinig geld beschikte en van de officieel reeds geruime tijd ingetrokken vliegbiljetten geen gebruik meer mocht maken, kon de mare- chaussée hem als ongewenste vreemdeling zonder voldoende middelen van bestaan beschou wen en hem dwingen terstond het land te verlaten. Zaterdagavond laat ging dat niet meer omdat er geen vlieg tuig meer naar Londen vertrok, zodat hij de nacht moest door brengen in het passantenverblijf van de kazerne der Koninklijke Marechaussee in Badhoevedorp. Zondagmiddag echter werd L. onder geleide, van een wacht meester der marechaussée in een lijntoestel van de K.L.M. naar Londen teruggebracht, waar de gewaarschuwde Britse politie hem stond op te wachten. DODELIJK VERKEERS ONGELUK Op het Leidse Bosje te Am sterdam is zaterdagmorgen een bestelauto tijdens een hevige regenbui geslipt, op de linker weghelft terechtgekomen en daar tegen de 38-jarige brom fietser G. M. M. gereden. Het slachtoffer, dat met ernstige hoofdwonden naar het Wühel- minagasthuis werd overgebracht, bleek bij aankomst reeds te zijn overleden. vooral zijn bezoek met spanning hebben afgewacht. De heer De Vos zei, dat de ho ge bezoeker er van overtuigd kon zijn geen stoute kinderen te zul len aantreffen. ,,Er zullen U de komende drie weken ongetwijfeld heel wat wensen en verlangens bereiken", aldus de loco-burge meester, die er aan toevoegde, dat ook het gemeentebestuur- zeer veel wensen heeft, maar bij zonder blij zou zijn met een extra bouwvolume, want de huisves tingsmoeilijkheden zijn groot. zult ongetwijfeld vele ver anderingen zien", aldus de heer De Vos, die meende dat liet nog niet vlug genoeg gaat. maar zich troostte met de gedachte dat Keulen en Aken óók niet op één dag zijn gebouwd, waaruit moge blijken dat het gemeentebestuur- van Terneuzen naast een grote voortvarendheid ook de deugd van geduld beoefenen kan, waar dit nodig is. De heer De Vos wenste ten slotte Sint Nicolaas oen prettige tocht door Terneuzen toe. Sint Nicolaas zei in zijn dank woord dat hij al van de Zwarte Pieten had gehoord dat de win kels in Terneuzen boordevol lig gen met allerlei verrassingen. Hij gaf de kinderen de raad gauw een brief te schrijven en die maar in de schoen bij de schoor steen te leggen. Speelgoedwoningen De loco-burgemeester moest hij helaas mededelen dat hij voor wat de woningen betreft, alleen maar de beschikking heeft over speelgoedwoningen. Nadat de „Harmonie" een paar toepasselijke liedjes had laten horen ,die door groot en klein werden meegezongen en de jeugd steeds maar opnieuw bedelde om pepernoten, die met handenvol door de Zwarte Pieten werden uitgedeeld, ging de tocht verder doo>- nieuw Terneuzen. Vanaf DINSDAG 19 NOVEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Lichte gram-i 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.15 Programma-overz. Aansluitend: Lichte gram.; 9.00 Ochtendgym.; 910 De groenteman; 9.15 Klass. gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenw.; 10.00 Arbeidsvitami nen; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 12.00 Lichte or- kestmuz.; 12.20 Regeringsuitzen ding: Voor de landbouw; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Dansorkest; 13.00 Nws; 13.15 Meded., event, act. of gram.; 13.25 Beursberichten; 13.3o Lichte or kestmuziek; 14.00 Voor de vrouw; 14.40 Schoolradio; 15.00 Brabants blaastrio; 15.30 Harprecital; 15.40 Voordracht; 15.55 Voor de jeugd; 16.30 Idem; 17.30 New York cal ling; 17.35 Gram. voor de jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Event, act.; 18.20 Orgelspel; 18.3o Radio Volksuni versiteit: Vraaggesprek; 19.00 V. d. kinderen; 19.05 Paris vous parle; 19.10 Pianorecital; 19.45 Muzikale lezing; 20.00 Nws; 20.05 Muziek-revue; 21.00 Radar-radio periodiek; 21.45 Zigeunerorkest; 22.00 Bekende opera-aria's; 22.30 Nws en meded.; 22.40 Act.; 23.00 Moderne orkestmuz.; 23.55 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Lichte gram.; 7.55 Overweging; 8.00 Nws; 8.15 Strip voor de jeugd; 8.20 Lichte gram.; 8.50 Voor de huis vrouw; 9.4o Schoolradio; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Moderne Verkeersongeval Gister-namiddag omstreeks kwart voor vier had op de Axel sestraat ter hoogte van de krui sing met de Jacob Catsstraat een aanrijding plaats tussen 'n wiel rijder en een auto, die beiden in zuidelijke richting reden. Bij genoemd kruispunt geko men stak op liet zebrapad de heer K., wonende alhier, plotse ling de rijweg over om de Jacob Catsstraat in te rijden. Het gevolg hiervan was dat hij door een auto, bestuurd door de heer M. W. de D„ eveneens te Terneuzen woonachtig, werd ge grepen. De wielrijder bekwam een hoofdwonde benevens ver wondingen aan de handen. Dokter Van Breda Vriesman, die de eerste hulp verleende, liet de heer K. naar het Julianazie- kenhuis vervoeren. Na aldaar verbonden te zijn kon hij naar zijn woning worden gebracht. Zijn rijwiel was zwaar bescha digd. St. Nicolaas-winkelactie Zaterdagmiddag is St. Nicolaas met zijn Zwarte Pieten met de provinciale boot alhier gearri veerd. Zeer vele kinderen en tal van ouders hadden zich met het muziekgezelschap „Uit het Volk, voor het Volk" aan de aanleg plaats van de boot verzameld om de grote kindervriend te verwel komen. Voorafgegaan door het muziek gezelschap ging de stoet naar de kom der gemeente en werd te Breskens onder grote belangstel ling een rondgang gemaakt. De Sint heeft tijdens zijn ver blijf tevens de winkelactie van de winkeliersvereniging officieel ge opend. Hengelaars uit Sluiskil woimen een maaltijd Om gisternamiddag in de Wes- terschelde te gaan vissen was be paald een grote dosis moed no dig. Toch hebben 35 hengelaars van „Sluiskil" en van „De Vo- s gel" te Kloosterzande in het bar slechte weer met elkaar de strijd aangebonden. De inzet was een wei-verzorgde maaltijd in café „De Brug" .alhier. Van beide partijen waren er 15 deelnemers, in totaal dus 30, die vis vingen. „De Vogel" kwam in puntental nogal wat te kort want „Sluiskil" behaalde 3865 punten en „De Vogel" 3330. IJe,vangst was buitengewoon gqfjfj;; ,en dat was dan weer een troost tij deze nattigheid. Aan de maaltijd ge zeten was al dat water spoedig vergeten; daar tegenover werd de aandacht aan ander vocht be steed bij de keurig verzorgde maaltijd. JOHN BOLAND CONTRA ISCOTLAND YARD Martin Porthiil was niet ie mand, die veel las. Behalve het nieuws over de rennen en ver slagen over moorden, las hij eigenlijk niets. Voor hem was het een ontspanning om rechts zittingen bij te wonén. Als dan het moment van de uitspraak gekomen was, leunde hij voor over en fixeerde met een eigen aardige glans in zijn ogen en bijtend op de knokkels van z'n vingers de beschuldigde in de beklaagdenbank. Het gaf hem iedere keer weer een eigenaardige sensatie als hij hun reactie op de uitspraak zag en vooral ook het kruisverhoor vond hij machtig. Diep in zijn hart was hij ervan overtuigd, dat er een bijzondere goede aankla ger in hem stak, als hij die kant maar op had kunnen gaan. Omdat hij geen lezer was, had hij pas twee dagen tevoren een blik geslagen op de eerste bladzijde van Clean Break. Hij vond het maar matig interessant, maar voordat hij het hoofdstuk uit had was zijn belangstelling gewekt en begon hij het pas goed boeiend te vinden. „Bristow!" mompelde hij in zichzelf. „Ik verwed er wat om, dat hij de afzender is." Een van de grote brassers in de club was een oplichter, Bris tow genaamd, die de reputatie had de man op de achtergrond te zijn van verscheidene inbra ken. Er was een zeer gerouti neerde bende aan de gang, waar van een der leden een zwaar automatisch pistool had en een ander een revolver. Bij het laatste karwei, dat aan vankelijk heel vlot verliep, was er echter op het allerlaatste mo ment iets misgegaan. Een dron ken chauffeur was, in plaats van te stoppen bij een verkeerslicht, dwars de hoofdweg opgereden. De chauffeur van de bende had getracht deze wagen te vermij den, maar schampte hem toch oppervlakkig even aan. Zijn wa gen zwenkte dwars de weg op en kwam op zijn kop neer in een open terrein, waar hij in brand vloog. Geen van de vier inzit tenden kon ontkomen. Vanzelf ging dus nu het ge rucht, dat Bristow uitzag naar een andere ploeg om de veron gelukten te vervangen. Martin had een prima revol verschot; in zijn diensttijd was hij als kampioen van de com mando's niet te verslaan ge weest. Zou het Bristow erom te doen zijn hem hier op slinkse wijze voor te winnen? Dat was echt zo zijn manier van doen, want Bristow deed nooit iets openlijk. Het zou in ieder geval grappig zijn uit te vissen of zijn veronderstelling juist was. Diezelfde avond liet Martin zich vervangen als pianist en ging naar de bar, waar Bristow zat te drinken. De club was half leeg; het was blijkbaar een van die stille avonden, die soms zon der aanwijsbare reden saai ver lopen. „Goeden avond, mijnheer Bris tow". Martin ging op een stoel naast die van de gezette Bristow zitten. Bristow had een grof geruit pak aan, trok aan zijn sigaar en knikte zonder een woord te zeg gen. Daarna zei hij een beetje dromerig terwijl zijn starende blik op de bovenrand van de spiegel achter de bar rustte: „Als ik, zoals jij, kon leven door op 88 toetsen te slaan, zou ik gelukkig zijn." Hij zuchtte. „Maar ik heb zo weinig talent voor die dingen." „Je kunt er niet veel mee ver dienen", zei Martin. „Geld? Het is heel verkeerd te denken, dat geld een voor waarde voor geluk is. Dat is het juist niet." Hij haaide een portefeuille te voorschijn met een dik pak 5- ponds biljetten, waarvan hij er één uitnam. „Als je iemand kan vinden, die met me wil drinken, is het best mogelijk, dat dit eraan gaat, Harry," zei hij tegen de barman. Martin nam de whisky aan, die de grijnzende barman hem aanreikte. „Op uw gezondheid, mijnheer Bristow!" Hij boog zich voorover en zei: „Ik hoop, dat u inderdaad gezond bent? U ziet er een beet je betrokken uiteen beet je wit, zou ik zeggen!" Zoals hij verwacht had, rea geerde Bristow hier niet op; het was een geslepen rakker. De stoere kerel keek met een droefgeestige blik naar z'n glas. „Mijn gezondheid doet er niet toe in een wereld, waarin zóveel leed is en zóveel rechtgezet be hoorde, te worden." Martin nam een lange teug en besloot toen ermee voor de dag te komen. Hij hield niet van ge zanik; er was geen tijd om in kringetjes rond te blijven draai en. „Ik las een bijzonder interes sant boek vandaag, dat me door iemand gestuurd werd." „Fijn om vrienden te hebben, hè?" zei Bristow met een stra lend gezicht. „Ik heb ook eris een boek gekregen van iemand. Ik moet toch eindelijk eens tijd zien te vinden om het te lezen." „Ik dacht, dat u me dit mis schien wel gestuurd had?" „Ik?" Bristow keek Martin sprakeloos aan. „Waarom zou ik ooit zoiets doen?" Martin weifelde. Bristow's ver bazing leek echt. Zou hij een fout begaan hebben? Zou het een truc of een mop zijn? Maar je gooide toch maar geen twintig pond weg voor de gein! Zelfs de redactie van Punch zou zó verkwistend niet zijn. Wat was nu eigenlijk het ant woord van Bristow? Het zag er naar uit, dat hij tot zondag zou moeten wachten om dit aan de weet te komen. (Wordt vervolgd.) en klass. meesterwerken uit de Franse muziekliteratuur; 10.45 Moderne gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Lichte gram.; 11.50 Volaan.... vooruit, lezing; 12.00 Angelus; 12.04 Lichte muz.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Voor de boeren; 12.45 Pla- tennieuws; 12.55 Katholiek nws cf act.; 13.0o Nws; 13.15 Draaien maar!: lichte gram.; 14.00 Voor de plattelandsvrouwen; 14.10 Wis- sewassenlicht progr.; 14.30 Als de dag van gisteren, klank beeld; 15.00 Moderne gram.; 15.20 Voordracht; 15.45 Moderne gram.; 16.00 Voor de zieken; 16.30 U hebt voorrang, godsdienstig program ma; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Gram.; 17.50 Regeringsuitz.; 18.00 Voor de jeugd; 18.20 Uitzending van de Boeren Partij; 18.30 Licht ensemble; 18.50 Van klanten en wanten weten: vragenbeantwoor- ding; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.30 Dansork.; 20.00 Gewijde muziek; 21.30 Reisoogst: zwerftochten door gedroomde en werkelijke werelden (dl. 4), klankbeeld; 22.00 Geestelijke liederen; 22.20??? 22.25 Boekbespreking; 22.30 Nws; 22.4o Vreemdeen keuze uit woord, zang en dans van elders en., anders; 23.10 Disco-Rendez vous; 23.55 Nieuws. BRUSSEL' (VI.): 22.00 Nieuws; 22.03 Lichte muz.; 12.30 Weerbe richt; 12.35 Lichte muziek; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws; 13.15 Ka- mermuz.; 14.00 Nws; 14.03 School radio; 15.45 Tipica; 26.00 Nieuws; 16.03 Beursberichten; 16.09 Duitse les; 16.24 Kamermuz.; 16.55 Idem; 17.00 Nws; 17.15 Lichte muziek; 17.45 Volksmuz.; 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportberichten; 18.30 Or kestconcert; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.5o Syndicale kroniek; 20.00 Hoorspel; 21.00 Lichte mu ziek; 21.15 Jazzmuz.; 22.00 Nws; 22.15 Americana; 22.35 De zeven kunsten; 22.50 Gram.; 23.00 Nws; 23.05 Show Time; 23.55 Nieuws; 24.000.10 Voor de scheepvaart. Televisieprogramma's. NED. TV: 14.00—14.25 School televisie: Denemarken, land van gulle gastvrijheid; 19.30 Mijnheer de voorzitterpolitiek progr.; 19.58 't Manneke; 20.00 Journaal; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 De muziek van Harold Arlen, progr. uit de serie Amerikaanse componisten; 21.25 Reactie op re acties; 21.20 Dick Powell - Een terrier. TV-film; 22.10 Ouder avond; 22.4022.45 Journaal. VL. BELG. TV: 14.05—15.15 Schooltelevisie; 19.00 De socialis tische gedachte in actie; 10.30 De Flinstones, tekenfilm; 19.55 Sport; 20.00 Nws; 20.20 De kat op de koord: Minnelijke schikking, TV- feuilleton; 20.55 Programma over ziekten van onze tijd; 21.45 Euro visie: Fruen fra ha vet (De vrouw van de zee), ballet; 22,25 Nieuws. Staande in een open auto reed Sint Nicolaas met zijn „Pieten" door vele straten van Terneuzen. Zaterdagmiddag tegen drie uur heeft St Nicolaas zijn officiële in tocht in Terneuzen gehouden. Uiteraard heeft dit plaats gehad ten aanschouwe van honderden belangstellenden zowel vol- 'wassenen als kinderen die lang van te voren aan de Schel- dekade stonden om de aankomst van de provinciale boot, waarop !de hoge bezoeker zich bevond, af 'te wachten. Dreigende regenwolken konden aan het enthousiasme van het publiek geen afbreuk doen. Nauwelijks voer de boot de ha ven binnen en zag men van in de verte de statige figuur van de goed-heilig-man uit Spanje op de brug, of een gejuich steeg op dat bleef duren tot Sint Nicplaas zijn zegetocht door Terneuzen be gon. Zodra hij op de pontpn stapte, ■werd hij verwelkomd door een deputatie van „Klimop", die hem en zijn talrijke Zwarte Pieten naar de wachtende glanzende auto's vergezelde. Beminnelijk groetend naar alle kanten en tientallen kleintjes de hand drukkend bewoog Sint Nicolaas zich door de opeengepakte me nigte, die niet moe werd hem een enthousiast welkom toe te roe pen. De drumband en de „Har monie Terneuzen" begonnen de trom te roeren. Het was een prachtig gezicht de muzikanten in hun fraaie uniformen. Toen de stoet zich in beweging zette, gin gen daaraan met de harmonie ook de padvinders van Terneu zen vooraf, terwijl het Tamboer en Pijperkorps „Irene" als waar dige hekkesluiter fungeerde. Op de route vanaf de provin ciale boot tot aai* de Markt, langs het postkantoor, door de West- kolkstraat, Dijkstraat, Korte Kerkstraat, Nieuwstraat, Arse naalstraat en Burg. Geillstraat was het enthousiasme al even groot. Op de met vlaggen versierde kiosk op de Markt stonden be stuursleden van „Klimop" en na mens het gemeentebestuur wet houder M. de Vos hun opwach ting te maken. Het eerste welkomstwoord werd gesproken door de voorzit ter van de winkeliersvereniging, de heer J. A. v. d. Plank, die zei zee Mij te zijn met dit bezoek. Hij schreef het toe aan de moderne, uiterst snelle communicatiemid delen, dat Sint Nicolaas, nog maar nauwelijks in Amsterdam, nu alweer in Terneuzen kon zijn. De heer Van der Plank zag daar in een aanduiding van de belang rijkheid van Terneuzen als koop centrum van Zeeuws-Vlaanderen. „U zult Terneuzen alweer aan merkelijk uitgebreid zien", zo ging de voorzitter verder. „Tal van nieuwe straten, panden en winkels zijn er bij gekomen. Uit de ongetwijfeld vele verlanglijst jes, die U voor uw feest zult ont vangen, zult U een ruime keuze kunnen doen in Terneuzens za ken en de winkeliers zullen U daarbij vanzelfsprekend heel graag helpen".

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2