Begroting van Sociale Zaken Rede van Oe Thant Schepen in moeilijkheden Home's eerste Lagerhuisdebat BEKERS VOL ONGEDACHTE KANSEN WOENSDAG 13 NOVEMBER 1963 19e Taargang No. 6075 Radio De Koek KONINGIN EN PRINS OP AMERIKAANSE TENTOONSTELLING PRINSES BEATRIX BEZOCHT MARINE OPLEIDINGSKAMP HILVERSUM DE MIJNRAMP IN JAPAN Cholera in Oost-Pakistan SYRISCHE REGERING AFGETREDEN Vooruitzichten voor de vrede verbeterd Vliegtuig met Kreisky aan boord ernstig beschadigd Controle „volgens Westelijke voorschriften BEKER WEDSTRIJDEN HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN x-v t_/ J Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—51 Administratie-adres: Smldswal Telefoon 01150—2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs ƒ6,— per kwartaal; per maand 1%per week 48 et Losse nrs 9 ct DE VRIJE ZE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma F. J_ van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum pei advertentie 2,40. Rubriek; Kleine Advertenties (góón handels- advertenties); 5 regels ƒ1,10. Iedere regei meei 22 et. Kleine Advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding; Brieven onder nummer, of; Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer Inzending advertenties te 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur TWEEDE KAMER De heer Suurhoff (P.v.d.A.)', deelde bij de behandeling van de begroting van Sociale Zaken mee, dat zijn fractie zich stellig zal verzetten tegen een ontwerp van wet, dat in 1964 een huur verhoging mogelijk moet maken. Hij was tevreden met het voor_ nemen om per 1 januari 1964 de sociale uitkeringen te verhogen en drong aan op een zo vroeg mogelijk tijdstip voor het invoe ren van een sociaal minimum voor A.O.W. en A.W.W. Daar voor moet zijns inziens reeds in 1964, uiterlijk in 1965, overheids geld gereserveerd worden. Naar zijn oordeel moet de wet op de arbeidsongeschiktheidsverzeke ring een volksverzekering wor den. Deze zou ook moeten gelden voor groepen gehandicapten, ook al zou later blijken, dat deze beter door middel van de alge mene bijstandswet zouden kun nen worden geholpen. Tenslotte keerde hij zich tegen de voorge nomen temporisering van uitga ven voor het departement, zeker waar het uitstel van bouw van zwembaden betreft. De heer Suurhoff betoogde, dat de prijzen zeer sterk in de hand moeten worden gehouden en niet meer zullen mogen stij gen, dan om de komende loons verhoging mogelijk te maken. Nu de regering de overeenkomst in de Stichting van de Arbeid heeft aanvaard, is zij volgens de heer Suurhoff volledig verant woordelijk voor de loonbeweging, die zich thans in een stroomver snelling bevindt. De heer Lankhorst (P.S.P.) verklaarde zich voorstander van •een correctie van de inkomens verdeling zowel door middel van belastingen als door progressie ve oremieheffing voor A.O.W. en A.W.W. Voorzover genoemde uitkeringen aan personen uit de hogere inkomensklassen worden gedaan, moeten deze via belas tingheffing weer grotendeels in de staatskas terugvloeien, zo meende hij De heer Kikkert (C.H.U.), bleek van mening, dat eerst de rust in het bedrijfsleven moet terugkeren, vóórdat van een huurverhoging sprake kan zijn. De verhoging zou moeten wor den uitgesteld tot 1 januari 1965. Het voornemen om A. O. W. en A.W.W. naar een sociaal mini mum op te trekken achtte hij, mede gezien het peil van de ge meentelijke bijstandsregelingen, juist. De heer Maenen (K.V.P.) stel. de zich achter het beleid van minister Veldkamp. Aan het loonakkoord zijn risico's verbon den, doch deze zijn, naar mening van spreker, aanvaardbaar. De heer Van Eibergen (A.R.P.) was het eens met de voorgeno men maatregelen, die de loons verhoging gaan begeleiden en aan het invoeren van een sociaal- minimum voor A.W.W. en A.O. W. Hij drong aan op goede oude dagsvoorziening voor kleine zelfstandigen en gehandicapten, Voor wie pensioenvorming meest al niet mogelijk is. Spreker wenst geen druk op de gehuwde vrouw om een plaats in het arbeidsproces te gaan innemen. Ondanks de juist heid van gelijk loon voor gelijke arbeid moet de vrouw zelf en voor eigen verantwoordelijkheid daartoe beslissen. De heer Corver (V.V.D.l be twijfelde of het mogelijk is thans te bepalen hoe het Nederlandse loon- en prijspeil in verhouding tot het Europese staat. Hij ver zocht minister Veldkamp daar van een studie te maken. Zijns inziens zal bij een ruimer loon- beleid een ruimer prijsbeleid passen. Anderzijds zal de be ruchte „spiraal" vermeden moe ten worden. Er zullen volgens de heer Cor ver bijzondere faciliteiten voor het betrekken van gehuwde vrouwen in het arbeidsproces moeten worden genomen. Dit geldt ook voor 65-jarigen met uitgestelde A.O.W. Spreker be pleitte hulp en steun voor zeer kleine zelfstandigen en lijfrente trekkers, die nog geen A.O.W. genieten. Hij bleek tegenstander van een bijzondere beloning voor bouw vakarbeiders. De heer Jongeling (G.P.V.), constateerde na het bereiken van het loonakkoord een stemming als op grote verzoendag. Het verontrustte hem, dat de loons verhoging niet in overeenstem ming is met de stijging van de arbeidsproduktiviteit. Ernstig bezorgd was hij voor de positie van de boeren. De heer Koekoek (V.B.) meen de, dat bij het instellen van een minimumloon de lonen verder vrijgelaten kunnen worden. Hij vond het zonde en jammer dat de tweede staatssecretaris van Sociale Zaken toch nog de P.B.O. als deeltaak heeft gekregen. Zijns inziens dient het verhogen van A.O.W. en A.W.W. uit pre mies te wórden betaald en niet met overheidsgeld De heer Aerden (K.V.P.) sprak voldoening en vreugde uit over het benoemen van een tweede staatssecretaris, mede belast met de P.B.O. De P.B.O. dient zijns inziens met kracht te worden bevorderd. Hij wees op de belangrijke moge lijkheden voor bezitsvorming, die t.z.t. uit investeringsloon, thans verborgen in geaccumuleerde in gehouden winsten, zullen voort vloeien. De heer Van Dis (S.G.P.) kwam op grond van vele oude argumenten tot de conclusie, dat de P.B.O. een ondeugdelijke en eigenlijk een Rooms-Ratholieke instelling is op grond van een Pauselijke encycliek. Het misluk ken daarvan bij het grootste deel van de bedrijfstakken vond hij dan ook een logische zaak. Spre ker vreesde grote moeilijkheden van het loonakkoord voor kleine zelfstandigen, voor het prijspeil en voor onze exportpositie. Minister Veldkamp zei in zijn antwoord onder meer, dat het behoud van de Stichting van de Arbeid primair een taak van het bedrijfsleven is. Evenzeer op loon. als op prijsgebied zal men daartoe voldoende interne disci pline moeten opbrengen. Anders zullen, aldus de minister, op nieuw ernstige moeilijkheden op treden. De forse loonstijging zou van grote betekenis kunnen zijn voor het „witten" van zwart loon en ontspanning op de arbeidsmarkt. De stijging van het binnenlandse loon- en prijsniveau ten opzich te van het buitenland en enige verslechtering van de ruilvoet kunnen eveneens leiden tot ont spanning van de arbeidsmarkt en aanpassing aan buitenlandse lonen en prijzen. De loonstijging zal verder moe ten worden gevonden in de pro- duktiviteit, het overige inkomen en de prijsstijging. Mocht onverhoopt de loonope- ratie tot een ongewenst peil van werkloosheid leiden, dan zal vol doende aanvullende werkgele genheid aanwezig zijn. Voor de verhoging van de A.O.W. zal ƒ205 min nodig zijn, voor de A.W.W. ƒ34 min, voor de kinderbijslag ƒ125 min, of rond ƒ400 min. De minister ver wacht enerzijds hogere premie opbrengsten uit hogere loonsom, men, anderzijds dekking uit een verhoogde maximumpremie. Over het optrekken van A.O.W. en A.W.W. tot een sociaal minimum per 1 janua ri 1965, zei minister Veldkamp, dat het hier om de prioriteit op sociaal gebied gaat. Een volksverzekering voor ar- beidsongeschikheid zal moeten wachten op het invoeren van de arbeidsongeschiktheidsverzeke ring voor loontrekkenden. De minister zei voorstander van sociale voorzieningen in de vorm van verzekering te zijn, doch minder van verzorging. Desondanks vond hij het mede financieren uit algemene midde len geen aantasting van het ver zekeringskarakter. Over de pendel van Nederland se arbeiders op Duitsland zei spreker dat zijn Duitse ambtge noot. mede op grond van het E.E.G.-verdrag. niet de macht heeft hieraan iets te doen. Aan wetgeving tegen koppelbazen wordt hard gewerkt. Enige temporisering in 1964 zal de uitgaven aanvankelijk met ƒ1 min verminderen. Over het temporiseren van de bouw van zwembaden (fl,7 min) wordt nog overleg gepleegd. Over bezitsvorming is de dis cussie op velerlei terrein in volle gang, zo deelde de minister mede. Hij ging niet in op degenen, die in het debat de P.B.O. te lijf gin gen. Over de lonen in de bouwnij verheid zei hii, dat deze niet al te zeer buiten de regelingen voor andere bedrijfstakken mo gen vallen. (Adv.) Kooitfetraat 102 - Telefoon 8128 Terneuzen De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, heeft maandagavond in een toe spraak tot leden van het Ameri kaanse genootschap voor de Verenigde Naties verklaard, niet te geloven dat het „uiterst ge vaarlijke" ideologische conflict tussen Oost en West door één van beide partijen in haar voor deel zal worden beslecht. „Ik ge loof niet, dat de gehele wereld te zijner tijd kapitalistisch of communistisch zal zijn", zo zei hij. Hij achtte geen factoren aanwezig die de Verenigde Sta ten in de loop van de tijd onver mijdelijk in een communistisch land zouden veranderen of om gekeerd de Sowj et-Unie in een kapitalistische staat. Als oorzaken van de spanning in de wereld noemde Oe Thant, behalve de geschillen tussen Oost en West, Het „Noord-Zuid- conflict tussen de rijke en arme landen", de strijd tegen het ko lonialisme en de rassendiscri minatie en de religieuze con flicten. Het grootste gevaar is echter volgens hem „het ideolo gische conflict in zijn verschil lende vormen". Nu, met de wa terstofbom, bestaat er geen al ternatief voor de vreedzame regeling van onze geschillen. In een moderne oorlog is er slechts één winnaar en zijn naam is de dood, aldus Oe Thant. Oe Thant zei voorts, te hopen dat het dekolonisatieproces in Afrika binnen niet al te lange tijd voltooid zal zijn. Wanneer de vrijheid te lang uitblijft krij gen extreme krachten een kans, dat heeft de geschiedenis wei uitgewezen, zo zei hij. Wat de rassenkwesties betreft zei Oe Thant, kennelijk doelend op Zuid-Afrika, dat er „slechts één land is dat officieel verschil is blijven maken tussen mensen op grond van de kleur van hun huid en hun ras". Hij achtte de vooruitzichten met betrekking tot dit land verre van rooskleu rig en sprak zijn bezorgdheid uit over de toekomst „in dit deel van de wereld". Over de kloof tussen rijke en arme landen zei Oe Thant nog, dat economische hulp alleen geen oplossing vormt. „Een der gelijk hulp, hoewel wenselijk, kan niet in de plaats komen van de billijke en stabiele prijzen en grotere markten, die de ontwik kelingslanden nodig hebben om de obstakels op de weg naar in dustrialisering te overwinnen". Wat de verspreiding van het communisme na de oorlog be treft zei hij, de overwinning van het communisme in China „de belangrijkste ontwikkeling" te achten. De invloed van Peking op internationale aangelegen heden is volgens hem onmis kenbaar „en, als ik het zo mag zeggen, ik vraag mij af of het wel verstandig, of zelfs moge lijk is om China steeds maar te blijven negeren, vooral wan neer het gaat om kwesties die de vrede en veiligheid van de wereld raken", zo merkte hij op. Home officieel leider van de Britse conservatieven Premier sir Alec Douglas-Home is hier met zijn echtgenote ge fotografeerd in Westminster (Londen) hij zijn aankomst voor een bijeenkomst, waarop hij of ficieel is geïnstalleerd als leider van de Britse conservatieve par tij, in opvolging van Harold MacMillan. Het echtpaar heeft maandag ook de ambtswoning in Downingstreet, op nr. 10, be trokken. Koningin Juliana en Prins Bern- hard hebben gistermiddag een bezoek van een uur gebracht aan de Amerikaanse voedsel- en landbouwproduktententoonstel- ling in de Amsterdamse R. A. I. Het Koninklijk Paar werd ver welkomd door de ambassadeur van de Ver. Staten in ons land, de heer John S. Rice, en diens echtgenote, en door wethouder mr. F. van Wijck namens het ge meentebestuur van de hoofdstad. De Prins- bleek zeer geïnteres seerd in de ruimtecapsule van de astronaut Shirra, de Vor.stin nam een kijkje in de kinderkeuken. De Koninklijke gasten bezochten vrij wel alle afdelingen van de ten toonstelling. H. K. H. Prinses Beatrix heeft gistermiddag een oriëntatiebe- zoek gebracht aan het marine opleidingskamp te Hilversum. Bij haar aankomst om ongeveer twee uur werd zij welkom geheten door de commandant van deze marine-inrichting, kapitein ter zee F. J. Kroessen. In het bureau van de comman dant werd een uiteenzetting ge geven over de taken van het marine-opleidingskamp, alsmede mede van het in dit kamp opge nomen marine-opkomstcentrum. In laatstgenoemd centrum heeft onder andere de keuring en selectie van de marineman plaats, terwijl hij in hei opleidingskamp .zijn eerste militaire vorming ont vangt. o Dinsdagmorgen zijn in de rampmijn te Omoeta, op het Ja panse eiland Kioesjoe, nog drie lijken gevonden, waarmee het aantal doden volgens een nieu we officiële opgave op 451 is ge komen. Tweehonderd man zoe ken nog naar mogelijke over levenden. De directie van de mijn heeft laten weten, dat het wel een maand kan duren vóórdat de mijn weer volledig in bedrijf zal zijn. De vakbond van mijnwerkers heeft opgewekt tot het organi seren van protestbijeenkomsten over het gehele land, terwijl de leiders van de bond de mijn werkers hebben aangeraden te weigeren in „gevaarlijke mij nen" werk te verrichten. Volgens het blad „Morning News" zijn in Oost-Pakistan 500 mensen aan cholera overleden. In acht districten zijn meer dan dui zend gevallen gemeld. De plaat selijke autoriteiten zouden vol gens het blad willen verdoezelen, dat er van cholera sprake is en slechts spreken van bacilaire dy senterie of iets dergelijks. De gezagvoerder van het 8377 ton metende Britse stoomschip „Crofter" heeft dinsdag via de radio gemeld dat er brand aan boord van het schip is uitgebro ken. De „Crofter", die op weg was van Liverpool naar Brits Hondu ras, bevond zich toen op om streeks 1200 kilometer ten zuid westen van Engeland op de At lantische Oceaan. Het Amerikaanse schip „Her cules Victory" (7602 ton) heeft een noodsein uitgezonden, waar in wordt gemeld dat een van de ketels is ontploft en een andere in brand is geraakt. Later werd gemeld dat men het vuur onder contróle heeft, maar dat de „Hercules Victory" niet verder kan varen. Een Amerikaans kustwacht vaartuig en een vliegtuig zijn op weg naar het schip, dat om streeks 450 kilometer ten noord oosten van Bermuda ronddrijft. De „Hercules Victory" heeft een bemanning van 42 koppen en was op weg naar Spanje. De brand aan boord van de „Crofter" werd later bedwongen. Het schip is eigendom van de maatschappij „Harrison" in Liver pool. De „Explorer", een ander schip van deze maatschappij, is op weg naar de „Crofter" m het naar de Azoren te begeleiden, waar het heden tegen middernacht wordt verwacht. o De Syrische eerste minister, Salar Bitar, en de leden van zijn regering zijn afgetreden. Van welingelichte zijde is ver nomen, dat de nationale revolu tionaire raad, waarvan generaal Amin el Hafez voorzitter is, het ontslag van Bitar heeft aanvaard. Verwacht wordt, dat de officiële mededeling van het aftreden van de regering-Bitar tegelijk met de bekendmaking van een nieuwe regering zal komen. Het aftreden van Bitar is een gevolg van de innerlijke tegen stellingen in de Baas-partij, die in Syrië en Irak aan de macht is. Bitar behoort tot de gematig de groepering, die hoopt op her stel van de banden met Nasser en een samengaan met Irak al leen van de hand wijst. Bitar is ook gematigder ten opzichte van de socialisatie-verlangens van de Baas-partij, De Britse eerste-minister, sir Alec Douglas-Home, heeft dins dag in het debat in het Lager huis over de troonrede ver klaard, dat het economisch stre ven van zijn conservatieve re gering gericht is op de „groei zonder inflatie". Hij was met gejuich door zijn partijgenoten ingehaald, nadat hij door het afstand doen van zijn titels en na zijn overwin ning in een Schotse tussentijdse verkiezing weer toegang had gekregen tot het Lagerhuis. Te voren hadden de socialisten met minstens evenveel enthousiasme de overwinnaar van de tussen tijdse verkiezing in Luton, Will Howie, verwelkomd die op de zelfde dag dat sir Alec werd ge kozen, een zetel op de conserva tieven veroverde. De leider van de Labourop- positie, Harold Wilson, liet zich Een straaltoestel van de maat schappij „Air India", met de Oostenrijkse minister van Bui tenlandse Zaken, Kreisky, aan boord, is gistermorgén bij een poging tot landen op het Weense vliegveld Schwechat tegen een mast gevlogen en zwaar be schadigd. Het toestel werd on middellijk naar Frankfort door gezonden en landde daar. Minister Kreisky kwam dins dagavond uit Frankfurt in Wenen aan. Hij zei dat de Boeing ongeveer een uur boven Wenen had gecirkeld. De lan ding in Frankfurt was normaal verlopen. „Air India" zei dinsdagavond dat de rechtervleugel van het vliegtuig licht beschadigd is. Een Amerikaanse colonne van 13 voertuigen en 54 militairen is dinsdagmorgen de Russische controlepost Babelsberg, aan de Berlijnse kant van de grote ver keersweg van Berlijn naar West- Duitsland, gepasseerd. Een woordvoerder van het Amerikaanse militaire bestuur in Berlijn treeft gezegd, dat de door de Russen uitgeoefende contróle, die een uur heeft ge duurd, is geschied „volgens de door de Westelijke bondgenoten vastgestelde voorschriften". De Amerikaanse militairen, die behoren tot het in West- Berlijn gelegerde vierde bataljon infanterie, nemen in West- Duitsland deel aan oefeningen met pantserwagens van een spe ciaal type. Blanke moet terecht voor moord op neger Het hooggerechtshof van de Amerikaanse staat Mississippi heeft dinsdag bepaald dat een onderzoek naar de geestelijke vermogens van een blanke, die wordt beschuldigd van moord op een negerleider, niet zal worden voortgezet, maar dat hij naar de gevangenis wordt terug gestuurd om terecht te staan. Op verzoek van de staat had een districtsrechter bepaald dat er een psychiatrisch rapport over Byron de la Beckwith zou worden opgesteld, die wordt be schuldigd van moord op neger leider Medgar Evers. Deze werd in junt vóór zijn huis doodge schoten. Het gerechtshof concludeerde dinsdag dat de districtsrechter buiten zijn boekje was gegaan. smalend uit over het program van de nieuwe regering. Volgens hem deed het kabinet alsof met de vervanging van Harold Mac Millan door sir Alec Douglas- Home twaalf jaar conservatief bewind is uitgewist. Wilson sprak in dit verband van een „orgie van de-Stalinisatie". Herinne rend aan een uitspraak van sir Alec dat hij „zijn mouwen op stroopte voor een gevecht", zei de oppositieleider onder applaus van zijn geestverwanten dat de premier dat gevecht kan krijgen. Wilson zei dat de conservatie ven, gezien de resultaten in Lu- ton en bij andere tussentijdse verkiezingen, het nu niet aan durven algemene verkiezingen uit te schrijven. Intussen waren er wel de tekenen die aan ver kiezingen vooraf plegen te gaan, zoals een i kiezingshausse". Hij doelde daarbij op de nieuwe plannen van de regering die vol gens hem miljarden aan extra uitgaven betekenen. Zo wilden de conservatieven nu 35 miljard gulden voor het hoger onderwijs uitgeven, nadat zij anderhalf jaar geleden nog een program voor universitair onderwijs had den afgewezen. Voorts gaf Wilson uiting aan zijn bezorgdheid over de „ern stige vermindering" van de om vang van de handel met het ge menebest, die hij gedeeltelijk toeschreef aan de bereidheid van enige conservatieven om „bij de onderhandelingen in Brussel over de toetreding van Enge land tot de Europese gemeen schappelijke markt het gemene best te verkopen". Hij vroeg de premier om een toezegging, dat ziin regering niet tot de E. E. G. zal toetreden op voorwaarden, die een belangrijke verminde ring van de invoer uit landen van het gemenebest zullen be tekenen. Premier Douglas-Home ont kende dat de plannen van het kabinet „luchtkastelen" zouden zijn. De berekeningen waren juist. Wat de economische poli tiek betrof was het streven ge richt op „versnelling van uit tevoren voorbereide stellingen", doch de produktie zou de vraag moeten overtreffen. Op het gebied van de inter nationale politiek gaf de eerste- minister als zijn mening te ken nen, dat de Russen tot de slot som zijn gekomen, dat oorlog kan en moet worden vermeden. Vooralsnog was het doel van de communisten nog steeds de Westerse manier van leven te vernietigen. Zij zouden evenwel niet meer bereid zijn, hiervoor een oorlog met het Westen te riskeren. In dit opzicht waren de vooruitzichten voor de vrede verbeterd. Na er op te hebben gewezen, dat de wijziging in op vatting van de Russen over de oorlog geleid hebben tot een diepgaand conflict met de Chi nese communisten, achtte de premier het waarschijnlijk, dat Oost en West het eens kunnen worden over het stationeren van waarnemers in het gehele ge bied van de Navo en de landen van het Pact van Warschau, ge volgd door een akkoord over het niet verder verbreiden van kernwapens. Hij voegde hieraan toe, dat, als Engeland eenmaal zou afzien van kernwapens, dit onherroepelijk zal zijn. Sir Alec gaf te kennen dat hij „de kwestie van Engelands on afhankelijke afschrikwekkende macht" aan de kiezers zal voor' leggen, m.a.w. dat hij het tot een belangrijk punt zal maken bij de komende Lagerhuisver kiezingen. In dit verband richtte hij rechtstreeks tot Wilson de vraag, of deze, als hij premier zou zijn, de zeggenschap over een onafhankelijke kernmacht zou opgeven, en of hij de te Nassau tussen MacMillan en. president Kennedy gesloten overeenkomst inzake de levering van Polarisduikboten zou op zeggen. „Als u zoudt antwoorden dat de Britse kernmacht niet onaf hankelijk is, trekt u dan niet in feite de goede trouw van Enge lands grootste bondgenoot in twijfel zo vroeg sir Alec zich af. Hij vond dat Wilson, als hij werkelijk van plan was de zeg genschap over de Britse kern macht op te geven, dit dan ook maar ronduit aan het land moet vertellen. (Adv.) ONBESTENDIG WEER. Een boven Schotland aanwe zige depressie drukte zijn stem pel op het weer in een zeer groot deel van West-Europa. De kern van het lagedrukgebied verplaat, ste zich langzaam naar het noor delijk deel van de Noordzee. Langs de zuidflank van het lagedrukgebied komt een storm- veld voor, dat zich tegelijkertijd over midden-Engeland naar het oosten uitbreidde en ook langs onze kust in het noorden aanlei ding gaf tot storm. Het laat zich aanzien dat in de loop van van daag de storm op de Noordzee geleidelijk zal gaan luwen en ook aan onze kust van het zuiden uit de wind geleidelijk in kracht zal afnemen. Wel wordt de wind meer westelijk. Dan wordt op nieuw iets minder zachte lucht aangevoerd, waardoor de middag- temperaturen in het algemeen weer iets lager zullen komen te liggen. medegedeeld door het K.N.M.T., geldig tot hedenavond. Geleidelijk afnemende wind Nu en dan opklaringen, maai ook enkele buien. Iets kouder dan gisteren. Naar westelijke rich tingen ruimende wind, in het Waddengebied aanvankelijk nog van stormkracht, elders aan de kust hard tot stormachtig, land inwaarts hard tot krachtig, over al in de middag afnemend. WOENSDAG 13 NOVEMBER v.m. n.m. Breskens 0.03 Terneuzen 0.38 Hansweert 1.18 Walsoorden 1.28 12.15 12.50 1.30 1.40 DONDERDAG 14 NOVEMBER v.m. n.m. Breskens 0.40 12.52 Terneuzen 1.15 1.27 Hansweert 1.55 2.07 Walsoorden 2.05 2.17 ZON MAAN op Nov. 13 7.54 16.53 14 7.56 16.52 onder op ondei 4.29 5.36 16.20 16.37

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 1