...voor mij zware Brandaris! Provinciaal nieuws BINNENLANDS NIEUWS RADIO EN TELEVISIE DE VERMETELE DOKTER Zuivere zware shag met lange draad. Dus soepel rollen en lekker trekken. Nu Brandaris roken: door en door rijpe Kentucky-tabakken! BURGERLIJKE STAND AGENDA Pagina 2 f 1: in dubbelwandige tabakszak DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 4 NOVEMBER 1963 Politiek gevecht in de l li. li. De landbouw is altijd al een teer punt geweest in de nog korte geschie denis van de E. E. G., maar nu hele maal. De zes ministers van Landbouw vergaderen over een paar marktregle- menten voor vlees, zuivel en rijst, het geen feitelijk een paar technische kwesties zijn. Maar over hun samen zijn hangt in de eerste plaats De Gaulles dreigement dat de E. E. G. agrarisch voor eind van dit jaar althans Met het befaamde Franse-Duitse verdrag op de achtergrond is dit pikant, want Parijs wil met genoegen nog wat verder wandelen op de ingeslagen weg. De Gaulle kan zo nog eens bevestigd vinden dat Erhard geen Adenauer is. Hij is in de eerste plaats econoom. Wat niet wegneemt dat er in de Bonner eis ook een fors stuk politiek steekt, dat zonder meer van de Fransen afgekeken lijkt. Het is een Parijse specialiteit geworden met een ultimatum te smijten om zijn zin te krijgen. Zo loopt er bijvoorbeeld eentje over de staal- prijzen bij de K. S. G. in Luxemburg. HET ZAKELIJK STANDPUNT Op economische gronden is van Bonns standpunt uit de huidige gang van zaken in de E. E. G. met de landbouw weinig plezie rig. Duitsland leeft ervan hoog waardige industrieprodukten over de hele wereld te verkopen. Dat kan het alleen aan landen die kunnen betalen. En om te be talen moeten die andere landen zeer vaak landbouwprodukten verkopen. Als door hoge tol muren die landen van de Euro pese markt geweerd worden, moeten ze hun oogsten elders zien te verkopen en het wordt dan logisch dat ze op de plaats van verkoop, waar ze over geld beschikken, ook hun inkopen doen. Dat zou dus buiten Duits land kunnen zijn. Met andere woorden: Duits land vreest handelspartners te verliezen als de Euromarkt te zeer gemonopoliseerd wordt dooi de agrarische producenten'daar binnen, in casu vooral Frankrijk Een vooral door de Fransen ge stimuleerd streven om de E. E. G. zich wat landbouwprodukten be treft zelf te laten bedruipen, dreigt Duitsland klanten te kos- ten. Vandaar de eis. HET POLITIEKE AANDEEL En nu de politieke achter grond. Duitsland weet ook wel dat de economische integratie van Europa een zaak van geven en nemen is. Voor een voordeel hier zal men wel eens een nadeel daar moeten accepteren. En het beseft ook, dat vooral de Fransen enorm veel belang hebben De Gaulles dreigement heeft zijn redenen wel om hun afzet aan graan en andere voortbrengse len van de boerderijen zo ge makkelijk mogelijk te maken op de Euromarkt, vooral omdat dat daarbuiten niet zo eenvoudig is gezien de boven de wereldmarkt prijs liggende kostprijs der Fran se produkten. Het kan dus we ten dat de Fransen er veel aan gelegen zal zijn om waar dat maar even kan. tegemoet te komen aan de Duitse bezwaren. En een mooie gelegenheid daar voor zijn de onderhandelingen over de Kennedy-ronde van vol gend jaar, waardoor de interna tionale handel in industriepro dukten vergemakkelijkt zal kun nen worden, iets waarbij Duits land veel belang heeft en Frank rijk minder. Parijs heeft zich al een paar keer weinig hoopgevend uitge laten over het standpunt dat het bij het gesprek over die ronde zal innemen. Wat Erhard's rege ring poogt te bewerkstelligen is, dat Parijs dan wat toegeeflijker zal zijn in ruil voor wat mati ging van Bonn over de E. E. G.- landbouw. De andere vijf zijn in principe rond moet zijn, wil Parijn er nog enige interesse voor hebben. Dat maakte het praten al niet vlot ter, maar het werd helemaal moeilijk toen Bonn een daar pal tegenin gaan de eis op tafel wierp. In de Duitse hoofdstad heeft men-te kennen ge geven dat het hele landbouwsysteem voor zover het er is, radicaal herzien wenst te krijgen en dat men in geen geval op deze voet door wil gaan. nogal geschrokken van de Duitse eisen. Niemand heft zin het moei zame onderhandelen over wat tot dusver bereikt is weer over te doen; toen vielen er letterlijk onderhandelaars bij neer. Met dat al hebben de ministers van Landbouw wel begrepen dat ze niet meer voor een eenvoudige technische kwestie van vlees, zuivel en rijst by elkaar zitten maar dat er een zwaar politiek gevecht op hun akkertje wordt gestreden. Vandaar dat ze beslo ten om volgende maand terug te keren, nu met versterking van hun collega's van Buitenlandse Zaken die de politieke aspecten beter voor hun rekening kun nen nemen. Voor het eind van het jaar moeten de reglementen eensgezind zijn aanvaard, die nu ter tafel liggen. Maar met alle zaken die er nu bijgekomen zijn en die de vechtlust kunnen aan wakkeren, staat het te bezien of dat lukt. (Nadruk verboden.) -s. .-. üii Wk ■Mi TERNEUZEN Artsenexamen. Aan de Universiteit te Leiden slaagde voor het artsexamen onze stadgenoot de heer P. J. C. van Breda Vriesman AXEL Aani-yding. Vrijdagavond om 6 uur reed de heer A. H. H. uit Gent (België) door de Zeestraat en wilde rechts af de Zuidsingel oprijden. Gelij kertijd wilde de heer C. S. uit Lokeren (België), komende van af de Kinderdijk eveneens de Zuidsingel oprijden. Hierdoor ontstond een aanrij ding, waarbij beide voertuigen tamelijk werden beschadigd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Joy-riding? De heer A. G. uit Terneuzen, die zaterdagavond een bezoek aan Axel bracht, plaatste zijn brom fiets achter het wachtlokaal van de Z. V. T, M. op het Szydlowski- plein. Toen hij om kwart over elf weer naar Terneuzen wilde terugrijden, bleek dat zijn brom fiets verdwenen was. Het was een geluk bij een on- luk dat de bromfiets practisch zonder benzine stond want zon dagmorgen werd de brommer on beschadigd op de Kanaalkade gevonden. Het vermoeden is, dat hier sprake is van joy-riding. Door de rijkspolitie is naar de daders (s) een onderzoek ingesteld. IJZENDIJKE Geslaagd. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het kandi daats-examen electrotechnisch ingenieur de heer R. J. van de Plassche, alhier. TERNEUZEN Geboorten. 23 okt. Werner, z. van Hubertus Isidorius Alexander de Pddder en Lucia Braeke, won. te Axel, Wilhelminastr. 81. 24 okt. Pieter, z. van Dirk Jan van Wijck en Santina Wiebregt Walhout, won. te Hoek, Lovenpolder BlOb; Geertruida Pieternella, d. van An- dries Geerard Murre en Johanna JoUjna Boone, won. Axelsestr. 119; Rudy Cyrillus Marie, z. van Ar thur Bernard Marie Thomaes en Celina Clara Maria Buysse, won. te Hoofdplaat, Havenstr. 7. 25 okt. Elisabeth, d. van Jeremias Plad- det en Maria Levina Walhout, won. Jan van Rompustraat 13. 27 okt. Cornelis Pieter, z. van Gelein Buijze en Adriana Seheele, won. te Zaamslag, Othene D 136, 28 okt. Martinus, z. van Jan Jansen en Mechelina Metje Bakker, won. P 128. 29 okt. Johannes Josephus, z. van Florentinus Edmondus Augus- tinus van Rossum en Elisabeth Ro- zalia Maria van den Bosch, won. te Sas van Gent, Burg. Hoefnagel- str. 55; Geertruida Machalina, d. van Iman Pieter Vogel en Cornelia Johanna Ruissen, won. Hobbema- str. 19; Henk Pieter, z. van Jaco bus An'dries Pieter de Jonge en El- la Margarete Gort, won. Linden- laan 20. Huwelijksaangiften. 24 okt. Lau rel® Verhage, 22 j., jm., en Fran- cina Cornelia de Zeeuw, 19 j., jd. 28 okt. Pieter Cornelis Blok, 21 j., jm., en Geertruida Margaretha de Visser, 22 j., jd. 29 okt. Albert Abra ham de Smet, 20 j., jm., won. te Zaamslag, Spui, en Josina Jacomi- na Jansen, 17 j., jd, 30 okt. Arie Hendrik Schoonakker, 25 j., jm., won. te Zaamslag, en Ebrina Buijze, 20 j., jd.; André Frangois Marie Lauret, 28 j., jm., enAdriana Oppe neer, 23 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen. 24 okt. Pieter Franeiscus Verstraeten, 23 j., jm., en Alina Francisca Hofman, 18 j., jd. 25 okt. Levinus Jan Ver- couteren. 23 j„ jm.. en Anna Dina Wisse, 23 j., jd.; Franc;ois Stoffijn, 33 j., jm., 'en Magdalena Elizabeth Moens. 25 j., jd. 30 okt. Wputer Dirk Pluijmers, 23 j., jm. won. te Den Helder, en Adriana Maria Jansen, 29 j., jd. Overlijden. 23 okt. Jacobus Jo hannes de Meijer, 57 j., ectg. van Pieternella Hendrika de Reu, won. te Biervliet. 25 okt. Theodorus Anthonius Vleeskens, 57 j„ echtg, van Bertha Dobbelaar, won. te Westdorpe; Adriana Deij, 74 j., wed. van Cornelis de Ridder. 26 okt. Willemina Cornelia Dieleman, 80 j., wed. van Joannes Baptista Lippens; Adrianus Lensen, 77 j., echtg. van Catharina Goverse, won. te Hoek. 29 okt. Neeltje Cornelia Meeusen, 62 j., wed. van Thomas Meertens, won. te Hoek. LOOP DER BEVOLKING TERNEUZEN In de week van 25 tot 31 okt. heb ben zich in deze gemeente geves tigd: M. E. L. de Moorde Kort, Axel sestr. 185, van Axel; C. de Kra ker, Wilgenplantsoen 12, van Axel; S. F, de Voogelaar, Erasmusstr. 7, van Biervliet; P. G. A. de Witte, Donze-Visserstr. 75, van Westdor pe; P. A. E. M. van de Bruele, Albertpolderstr. 6, van Zelzate (B.) Vertrokken: L. J. Vercouteren, Tramstr. 21, naar Vlissingen; F. L. J. Spaas, Leeuwenlaan 13, naai' Nijmegen; F. A. J. Hamann, Noordstr. 71, naar Nijmegen; J. D. Ottjes, Aza- leastr. 12, naar Rotterdam; P. N. van de Linde, Bernhardstr. 29 a/b, naar Dinteloord ca; A. P. Visser, Bosjesweg 41, naar Philippine; D. H. Slaats, Nieuwe Kerkstr. 17, naar Veldhoven: J. A. Spijkerman, Nwe Kerkstr. 17, naar Veldhoven; J. J. Hamelink, Meidoornstr. 7, naar Sehoondüke; J. Deij, Prunusstr. 1, naar Gouda; A. de Caluwé, Ka- naalweg 56, naar Hontenisse; A. Lensen, Middenstr, 1, naar Cacizand, VOORLOPIG VERSLAG LANDBOUW EN VISSERIJ In het vrijdagavond in druk verschenen voorlopig verslag van de vaste commissie voor landbouw en visserij uit de Tweede Kamer over de begro ting 1964 van dit departement wordt o.m. gevraagd naar de perspectieven van het gemeen schappelijk landbouwbeleid. Ook worden in dit verslag vra gen gesteld over o.m. de vrije en gecontroleerde vestiging van tuinbouwbedrijven, over de mo gelijkheden tot het ontwikkelen van nieuwe systemen voor de financiële steun aan boerderij- enbouw en over de extra belas ting op minerale oliën cn petro leum voor de verwarming van kassen en warenhuizen. Het oordeel van minister Bies heuvel wordt voorts gevraagd over o.m. de invoering van kwa liteitseisen voor de aardappelen, over de jongste ontwikkelingen op de botermarkt en over de verbetering op korte termijn van de kwaliteit van de eieren. In het verslag wordt voorts de aan dacht geschonken aan het vraag stuk van de huidige temporisa tie van de kassenbouw. Ook wordt herinnerd aan de grenscorrecties op 1 augustus j .1., waarbij „exorbitante winsten" konden worden gemaakt op agrarische produkten. Geïnfor meerd wordt welke instantie ge acht kan worden een overeen- PYROMAAN AAN HET WERK IN AMSTERDAM? De Amsterdamse politie en brandweer vragen zich af, of er een pyromaan aan het werk is in de hoofdstad. In de nacht van vrijdag op zaterdag 1.1. om kwart over vier ontstond door nog niet opgehelderde oorzaak brand in een complex houten schoolge bouwen aan de Jan-Tooropstraat. De gymnastiekzaal, drie lokalen en enkele andere vertrekken van het Chr. Lyceum West werden in zeer korte tijd volledig in de as gelegd. In de nacht van 29 september j.l. brandde eveneens een groot gedeelte van dit com plex af. Ook toen was er geen duidelijk aanwijsbare oorzaak. „Er bestaan ernstige vermoe dens van brandstichting, we hebben duidelijke aanwijzingen in die richting", aldus de com missaris van de Amsterdamse brandweer, de heer P. A. Rie del, die, hangende het politie onderzoek, geen verdere bijzon derheden kan verstrekken. De brandweer was met groot materiaal uitgerukt om uitbrei ding van het vuur in de hou ten gebouwen te voorkomen. Een van de ontdekkers van de brand is de musicus Max Woiski jr., die het vuur zag toen hij een kennis naar huis bracht. Met enkele buurtbewoners duwde hij een aantal auto's weg, zodat de brandweer de ruimte had. Even als aan de andere ontdekkers van de brand vroeg de recherche of hij misschien iemand op een verdachte manier had bezig ge zien. Het antwoord luidde echter ontkennend. Merkwaardig bij de laatste branden in de hoofdstad is, dat ze alle in een nacht voor of tij dens het weekeinde woedden. Het onderzoek naar het ontstaan van de brand bij Vroom en Dreesman, enkele weken gele den, is nog niet geëindigd. DINSDAG 5 NOVEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Muiterij op de Boun ty". komstig verlies te hebben gele den. Van de zijde van de commis si e wordt gevraagd of de boter- prijs in ons land langzamerhand op een hoger niveau zal worden gebracht. Bij de minister wordt aangedrongen op het geven van een uiteenzetting over de prijs ontwikkeling in de zuivelsector gedurende dè komende jaren. INBRAAK IN TILBURG Onbekenden hebben zich in de nacht van zaterdag op zondag toegang verschaft tot de radio- en televisiehandel Max Wolff aan de Spoorlaan in Tilburg. De on genode gasten hebben voor een bedrag van 15.000 aan radio toestellen, bandrecorders en filmapparaten meegenomen. MAN STAK ZIJN VROUW MET MES NEER Een hevig bloedende vrouw is gisteravond binnengebracht in het Utrechts Diaconessen zieken huis. Zij was het slachtoffer van een echtelijke twist, die met het mes werd beslecht. Na operatief ingrijpen was de vrouw buiten levensgevaar. De vrouw, de 34-jarige M. J. de K.G. had tijdens het avond eten ruzie gekregen met haar man, een 43-jarige monteur. De twist liep zó hoog, dat de man een vleesmes greep en de vrouw in de rug stak. De man is in de loop van de avond aangehouden. Het echt paar leefde al langere tijd in on min. TAXICHAUFFEUR AANGEHOUDEN WEGENS ZWARE MISHANDELING VAN ZIJN ECHTGENOTE De politie in Bussum heeft een 30-jarige taxichauffeur J. H. uit deze plaats aangehouden, die zijn vrouw een grote dosis slaapmiddelen heeft toegediend op een avond in september toen hij met vrienden in Amsterdam wilde uitgaan. Hij heeft haar la ter een verwonding aan de pols toegebracht om de indruk te wekken, dat zij zich van het le ven wilde beroven. De man heeft bekend dat hij voor zijn vrouw verborgen wil de houden dat hij naar Amster dam wilde, omdat hij ook de vorige avond reeds weg was ge weest. Hij wilde haar in slaap brengen door een sterke dosis slaapmiddelen. Toen dit misluk te gaf hij baar een groot aan tal aspirinetabletten. De vrouw ging echter niet slapen, maar werd zeer onrustig. Hij alar meerde de dokter, maar bracht haar eerst een verwonding toe aan de pols. De dokter deelde hij mee, dat zijn vrouw een poging heeft gedaan zich van het leven te beroven. De man wordt terbeschikking gesteld van de justitie. NED. MARECHAUSSEE IN DUITSLAND VERONGELUKT De 20-jarige dienstplichtige marechaussee der derde klasse J. Visser is zaterdagmiddag om ongeveer half twee nabij Diep- holz in Duitsland met zijn motor tegen een tractor met aanhang wagens gebotst en kort daarna, tengevolge van de daarbij opgelo pen verwondingen, overleden. De marechausse Visser, die behoorde tot de 41ste marechausseecom pagnie, kwam terug van het be geleiden van militaire voertuigen. Op een gegeven ogenblik schrok hv van een boerenwagen en week toen plotseling naar links uit met het vermelde noodlottige gevolg. Het slachtoffer, dat ongehuwd was, woonde in 's-Gravcndeel. BROMFIETSER GEARRESTEERD Toen zaterdagmiddag een sur veillerende agent in de Heuvel straat in Tilburg de 22-jarige bromfietser A. D. aanhield om dat hij in deze, voor alle verkeer afgesloten straat, zijn bromfiets bereed en derhalve in over treding was weigerde D. een schikking te treffen. Al evenmin bleek hij bereid zijn naam op te geven. Toen de agent hem wilde aanhouden, volgde op een scheld partij een vechtpartij. De politie man kreeg weldra assistentie van een winkelende hoofdinspecteur van de Eindhovense recherche en van twee toevallig passerende collega's uit Tilburg: een reserve agent en een hoofdagent. Met veel moeite gelukte het om D., die een goede bekende van de politie is, te overmeesteren en mee naar het politiebureau te nemen, waar hij werd ingesloten. De agent moest zich voor de opgelopen verwondingen door de G.G.D. laten behandelen, waarna hij zijn dienst niet verder mocht voortzetten. De hoofdagent liep lichte verwondingen op. nODELIJK ONGELUK Zaterdagavond werd de GS-ja- rige voetgangster mevr. de wed. A, H.-de V. bij het oversteken van de H. J. Kniggestraat te Stads kanaal door een passerende auto geschept. Zij bekwam zulke ver wondingen. dat zij daarna in de nacht van zaterdag op zondag is overleden. «iv DINSDAG 5 NOVEMBER. HILVERSUM I: 8.0Ö Nws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Lichte gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.15 Programma-overz. Aansluitend: Lichte gram.; 9.00 Gym.; 9.10 De groenteman; 9.15 Klass. gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgen wijding; 10.00 Arbeidsvitaminen; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 12.00 Licht instr. sep tet; 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Lichte orkestmuz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded.. event, act. of gram.; 13.25 Beursberichten; 13.30 Ritmi- sche muz. en zang; 14.00 Voor de vrouw; 14.40 Schoolradio; 15.00 Ik hoor, ik hoor wat U niet hoort, muzikale lezing; 15.40 Van mens tot mens, lezing; 15.55 Zang en piano; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 New York calling; 17.35 Gram. voor de teenagers; 18.00 Nieuws; 18.15 Event, act.; 18.20 Promena de-orkest; 19.00 Voor de kleuters; 19.05 Paris vous parle, gesproken brief uit Parijs; 19.10 Klassiek pianokwartet; 19.45 Inleiding tot muziekbegrip: muz. lezing; 20.00 Nieuws; 20.05 Kleurrijke klanken: muziekrevue; 21.00 Radar: Radio periodiek; 21.45 Lichte orkestmu ziek; 22.00 Sopraan, tenor en piano; 22.30 Nws en meded.; 22.40 Act; 23.00 Nieuws. Klass. gram.; 23.55 i- aoor HILLY GANZ 118) Om over zijn gevoel van ver legen verwachting heen te ko men, streek Michaël gedachte loos de broodkruimels van het tafellaken af op de grond en her innerde zich meteen, dat hij vroeger, als kind, altijd een standje had gekregen voor die manoeuvre, niet omdat er zo'n dure pers onder de tafel lag want een dergelijke weelde had den zij nooit gekend maar omdat de broodkruimels be waard werden om in de winter de vogels te voeren. Ook Catharina, die anders al tijd zo rustig was, had te stellen met een gevoel van beklemdheid. Op een omslachtige manier stak zij een van de anjers op haar mooie jurk, waarbij alleen het lichte trillen van haar handen verried hoe opgewonden zij was. Peter zat er onbewegelijk met over elkaar geslagen armen bij en dacht: er mag komen wat wil, ik ben gezond en kan er wel te gen! Ook zijn zuster Susi keek meer verbaasd dan verontrust. De ogen van Fee, die naast haar vader zat, waren als twee grote lampen, die in de geheim zinnige duisternis licht probeer den te verspreiden. Zo wachten zij en trachtten, elk op zijn manier, over het uit stel van executie heen te komen. Christen maakte intussen de ergste geestelijke crisis van zijn leven door. Hij vond, dat hij niet zo zwaar geléden had, toen hij Mila de gebroken ogen had ge sloten. Maar deze hier, zijn ar geloze kinderen, moest hij nu met enkele woorden de weg naar hun gedroomde toekomst ver sperren. Op dit ogenblik waren zij nog gelukkige, onbezorgde jonge mensen, de volgende mi nuut zouden zij dat niet meer zijn. Een zware last zou er ge legd worden op hun schouders, die niet gewend waren lasten te dragen. Hij vermande zich, stond op en begon, zwaar op de leuning van zijn stoel geleund, te spre ken: „Lieve kinderen! Ik heb. Het was alsof zijn stem hem zou begeven. Zijn door lichame lijk lijden nog fijner getekende gezicht was zo bleek geworden, dat het in het schemerlicht van de lamp wel het gelaat van een stervende scheen. Impulsief leg haar vader, die krampachtig de stoelleuening omklemde. Weer werd hij zichzelf meester en be gon toen vlug te praten, als was hij bang, op het laatste ogenblik nog de moed te verliezen om te zeggen, wat hij te zeggen had! „Lieve kinderen, ik heb jullie hier laten komen, omdat het no dig geworden is na te gaan wat ons allen nu en in de toekomst te doen staat. Jullie weten en zult het wel altijd gemerkt heb ben, dat ik van jullie allemaal houd. zoals alleen een vader van zijn kinderen kan houden. Te genwoordig zijn jullie voor mij het heilig erfdeel van jullie moe der, die maar al te vroeg van ons is weggenomen. Daar ik jullie iets onprettigs moet meedelen, moeten jullie er maar aan denken, hoe dapper zij altijd de tegenslagen van het leven wist te dragen altijd nog iets moois of iets goeds ont dekte, waar anderen alleen maar het lelijke zagen, Mij kunnen jul lie helaas niet tot voorbeeld ne men! Het kan jullie onmogelijk zijn ontgaan, hoe jammerlijk ik er sinds mijn ongeval aan toe ben; maar, hoe jong jullie ook zijn, jullie zijn oud genoeg om te begrijpen, dat het voor een werklustige man in zijn beste jaren, gemakkelijker valt te sterven, dan invalide te worden. „En misschien hebben jullie je er ook rekenschap van gegeven, dat mijn bestaan, dat vroeger zo goed was, mij ontglipt is, en dat mijn inkomsten op een angstaan jagende manier zijn geslonken. Jullie zullen echter wel denken, dat ik mij in al de goede jaren een vermogen vergaard heb, groot genoeg om ons leven ge- de Fee haar hand op die van woon te kunnen blijven leven zo als het altijd was. Kinderen! Dat is niet het geval. Ik ben een slecht econoom geweest ik bezit niets meer, helemaal niets meer! Ik heb op geen enkele bank iets uitstaan voor jullie en voor mijn oude dag. En als wij niet al lang gebrek geleden heb ben, dan danken wij dat alleen aan onze trouwe Ursula. Zij heeft in het geheim de vruchten van haar levenswerk voor ons opgeofferd voor ons extra zware arbeid verricht! Ik weet, dat jullie haar daar altijd dank baar voor zullen zijn, voor haar zult zorgen, als kinderen voor hun moeder, zodra jullie in de mogelijkheid daartoe verkeren". Vijf paar ogen zochten Ursula, maar zij was al weg. De dokter zweeg een ogen blik en veegde met zijn zakdoek over zijn voorhoofd. Zijn stem klonk hees, toen hij verder ging: „God weet, dat ik geen ver kwister in de gebruikelijke zin van het woord geweest ben; maar ik, met mijn gemoed zo week als boter, had misschien nooit dokter moeten worden. Als een dokter alle zorgen van zijn zieken, ook de financiële, tot zijn eigen zorgen maakt, als hij niet anders kan, dan degenen, die hulp nodig hebben, bij te staan, dan eindigt hij als een bedelaar op zijn oude dag en wordt ande ren tot last vanaf het ogenblik dat hij niet meer kan werken. Ik kon mijn zieken niet zien hongerlijden en doodvriezen, ik was trots op mijn ijzeren gestel. Ik meende, dat het mij gegeven zou zijn, jullie goed verzorgd het leven in te sturen, voordat mijn werkkracht zou zijn uitgeput. (Wordt .vervolgd.) a- HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Lichte gram.; 7.30 Strip voor de jeugd; 7.55 Óverweging; 8.00 Nws; 8.15 Lichte gram.; 8.50 Voor de huis vrouw; 9.40 Lichte gram.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Moderne gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Lichte gram.; 11.50 Volaan.... vooruit, lezing; 12.00 Angelus; 12.04 Lichte muz.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Voor de boeren; 12.45 Platennws; 12.55 Kath. nieuws en act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Draaien maar lichte gram.; 14.00 Voor de platte landsvrouwen; 14.10 Wissewas- sen.dicht progr.; 14.30 Als de dag van gisteren, klankb.; 15.00 Volksmuz.; 15.20 Voordr.; 15.40 Lichte gram.; 16.00 Voor de zie ken; 16.30 U hebt voorrang, gods dienstig progr.; 17.00 V. d. jeugd; 17.45 Lichte gram.; 17.50 Rege- ringsuitz.: Nieuws uit de Neder landse Antillen; 18.00 KRO-Tie- nersclub; 18.20 Uitzending van de Boerenpartij; 18.30 Licht ensem ble; 18.50 Van klanten en wanten weten: vragenbeantw.; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.30 Dansmuz.; 20.00 Moderne kamermuz.; 20.45 Reis- oogst: zwerftochten door ge droomde en werkelijke werelden; 21.15 Tweede Internationale Zo mercursus voor vocalisten: Ka- merork.; 22.00 Geestelijke liede ren; 22.20 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.40 Vreemd.... een keuze uit woord, zang en dans van elders enanders; 23.10 Disco-Rendezvous; 23.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV: 19.30 Internationaal agrarisch nieuws; 19.58 Het man neke; 20.0o Journaal; 20.20 Uit de school geklapt, een educatief en (hopelijk) amusant progr.; 20.50 In AVRÓ's Televizier; 21.10 Na ked City, politie-film; 22.00 Con frontatie: Keerpunt in Rusland (2), NBC-dokumentaire; 22.45 22.50 Journaal. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws} 12.03 Lichte muz.; 12.30 Weerbe richt; 12.35 Tuinbouwkroniek; 12.40 Gram.; 12.50 Beursberich ten; 13.00 Nws; 13.15 Kamermuz.} 14.00 Nieuws; 14.03 Schoolradio; 15.45 Orkestconc.; 16.00 Nieuws; 16.03 Beursber.; 16.09 Duitse les; 16.24 Kamermuz.; 17.0o Nieuws; 17.15 Lichte muz.; 17.45 Volksmu ziek; 18.00 Nieuws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paardesportber.; 18.30 Populaire pianistenparade; 18.50 Eigen werk; 19.00 Nieuws; 19.40 Amusementsmuziek; 19.50 Syndicale kroniek; 20.00 Hoorsp.; 21.08 Jazzmuz.; 21.15 Idem; 22.00 Nieuws; 22.15 Americana: Noord- amerikaanse folklore; 22.35 Di zeven kunsten; 22.50 Lichte mu ziek; 23.00 Nws; 23.05 She lovesj me. musical; 23.55 Nieuws; 24.00—J 0.10 Voor de scheepvaart. V L. BELG. TV: 14.05—15.1 Schooltelevisie; 19.00 Katholieke1' uitz.; 19.30 de Flintstones, teken film; 19.55 Sport; 20.00 Nieuws^ 20.20 Wedstrijd; 21.35 Kunst en' cultuur voor iedereen; 22.35 Nwsj

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2