Provinciaal nieuws Tróuw aan de beste Westeuropese eenheid? Melkprijs omhoog met ingang van 1 januari RECHTSZAKEN Pagina 8: Ter kennismaking met PROCO shampoo! Een glimlach van de stateeg De Gaulle DE VRÏTE ZEEUW" Nu gratis uw haarwassen volgens de nieuwe Amerikaanse methode met Proco crème shampoo in tube (voldoende voor 6 a 8 wassingen). Profiteer snel, neem mee! voor parelwitte tanden Het heeft de aandacht getrok ken dat de Franse minister Couve de Murville op de eerste vergadering van de Westeuropese Unie sinds lange tijd zijn terug houdendheid tegen Engeland liet varen en helemaal achter het plan bleek te staan om deze organisatie door drie maande lijkse bijeenkomsten nieuw leven in te blazen. Tenslotte is de herleving van de W. E. U. veroorzaakt door het veto van president De Gaul le om Engeland tot de E. E. G. toe te laten: zo werd door de, van dat veto geschrokken part ners, gepoogd om een toevallig voor een ander doel gesticht or gaan dientbaar te maken aan de taak toch de zes van de E. E. G. zo nauw mogelijk contact te la ten houden met het tegen de zin der meerderheid uitgebannen Engeland. Een streven dat gelij kertijd een motie van afkeuring tegen De Gaulle vormde, die daarom het herleven van de W. E. U. weinig hartelijk be groette. Het doel van de bijeenkomst is bereikt, wat al door de aanwezig heid van de Europese Commissie werd aangetoond: er blijft een gesprek over economische zaken om te voorkomen dat Engeland en de E. E. G. zover uit elkaar drijven dat Britse toetreding tot de gemeenschappelijke markt on mogelijk wordt, een ideaal dat minister Schroder voor Duits land nog eens duidelijk beleed, Waarbij het natuurlijk de vraag is of toekomstige Britse regerin gen er ook nog- voor zullen voe len. Kwestie van strategie, Op de Haagse conferentie is al gesuggereerd dat De Gaulle min of meer bezig zou zijn van koers te veranderen. En dan wel om dat hij geschrokken zou zijn van de ernst waarmee de anderen zich tegen zijn afwijzen van de Britten hebben gekeerd. Dat kan juist zijn, maar het zou dan Voor het eerst zijn dat de presi dent zich zo schrikachtig toont, Het lijkt geloofwaardiger zijn soepelheid ten aanzien van En geland nu te zien als een onder deel in zijn politieke strategie. Men moet tenslotte niet verge ten dat de president altijd nog de generaal van eertijds is ge bleven die zich met zijn strate gische inzichten faam verwierf. Wat heeft hij er voor belang bij over de Britten en de E.E.G. een gespannen sfeer te bewa ren? Voorlopig is er toch geen sprake van dat Engeland bij de E. G. komt; een toekomstige Labour-regering zou zeker geen haast maken met een aanvraag. En komt die, dan is die even eenvoudig te keren als vorige keer. Onder die omstandighe den kan het tonen van een vriendelijk gezicht en soepelheid geen kwaad. Het doet juist goed, het geeft een indruk van rede lijkheid en het kost niets. De politieke achtergrond. Het heeft zelfs een waardevol le kant als er wat vriendelijker oordelen over de Franse politiek komen in de eigen naaste kring van relaties, nu het Franse staatshoofd een vrij uitgebreide campagne is begonnen om weer politieke invloed te verwerven in gebieden waar vroeger het Franse woord gezag had. Daar voor heeft De Gaulle een reis naar Perzië ondernomen, daar om zijn er suggesties gedaan om te bemiddelen in Vietnam, daar voor zien wij proefballonnetjes over het opnemen van diploma tiek contact met Peking. En ook in het Nabije Oosten is de Fran se diplomatie na jarenlange afwezigheid - zich op allerlei ni veau weer aan het weren. In Afrika zien we het zelfde, Het is een grootscheeps streven de Franse naam weer het inter nationaal gezag te geven die het vroeger had. Een dergelijke cam pagne moet inhoud geven aan het Franse streven zich onafhan kelijk zowel ten aanzien van Moskou als van Washington te tonen. Voor een dergelijk stre ven zou het nadelig zijn als Parijs' relaties met zijn directe partners en buren er nogal ru- zie-achtig uitziet. Het is moeilijk voor 'n man die in zijn eigen ge zin geen respect geniet dat bui ten de deur van anderen te ver langen. Dat is de grote lijn achter de Franse vriendelijkheid. Dat wil niet zeggen dat men niet ver heugd mag zijn dat Parijs nu eens wat minder tegen de draad is, maar dat houdt ook in dat men er niet teveel van moet ver wachten voor andere belangen dan de Franse (Nadruk verboden.) Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat benoemd Bij Koninklijk besluit van 22 oktober 1963 is de heer M. J. Keyzer benoemd tot staatssecre taris van Verkeer en Waterstaat. De beëdiging van de heer Key zer heeft inmiddels op 25 okto ber plaats gehad. De staatssecretaris zal blijkens een door de minister van Ver keer en Waterstaat genomen be schikking in het bijzonder wor den belast met de behandeling van: 1. Internationale vervoersaange- legenheden, voor zover het ministerie van Verkeer en Waterstaat daarmee bemoeiing heeft; 2. aangelegenheden betreffende het binnenlands vervoer over de rail, langs de weg en te water. Een en ander voor zover de minister van Verkeer en Water staat de behandeling daarvan niet aan zichzelf voorbehoudt. De heer Keyzer is 52 jaar. Hij was tot dusver hoofd van de economische afdeling van de am bassade te Parijs. In 1960 kreeg hij de persoonlijke titel van ge volmachtigd minister. Op 4 ok tober werd reeds bekend dat zijn benoeming tot staatssecretaris te verwachten was. De heer Keyzer werd op 15 ok tober 1911 geboren in Venlo. Hij volgde na zijn H.B.S.-opleiding te Venlo de Nederlandse Han delshogeschool te Rotterdam en behaalde daarna aan de universi teit te Groningen het letterkun dig diploma. Van 1932 tot 1950 was hij ambtenaar bij het minis terie van Economische Zaken. In 1945 kreeg hij de persoon lijke titel van handelssecretaris, tevens economisch adviseur bij de permanente vertegenwoordi ging bij het Europese bureau van de Verenigde Naties in Genève. Op 1 juli 1950 werd hij ambte naar van de buitenlandse dienst van de 4e klasse in bijzondere dienst. Sinds 1951 is hij verbonden aan de Nederlandse ambassade te Parijs als hoofd van de economi sche afdeling. Op 1 mei 1951 kreeg hij de per soonlijke titel van handelsraad, op 16 april 1960 de persoonlijke titel van gevolmachtigd minister. De heer Keyzer is de liberale beginselen toegedaan. SPIONAGE IN DE VERENIGDE STATEN Be Amerikaanse geheime dienst heeft dinsdagavond in Washing ton bekendgemaakt, dat men een Amerikaanse elektrotechnicus en een chauffeur van de Russische handelsmaatschappij „Amtorg" op beschuldiging van spionage heeft gearresteerd. Zij werden bij een station te Englewood in de Amerikaanse staat New Jersey aangehouden. De gearresteerden, de 38-jarige John William Boetenko en de 33- jarige Igor Iwanov, hadden deel genomen aan een komplot om voor de Sowjet-Unie documenten en andere gegevens te bemachti gen over een contract met de Amerikaanse luchtmacht, dat wordt uitgevoerd door de „Inter national Electric Corporation", waarbij de 38-jarige technicus werkt. Ook twee employé's van de Russische afvaardiging bij de Ver. Naties werden aangehouden. Boetenko had toegang tot de zeer geheime documenten inzake het contract. In de auto, waarmee de Russische employé's Pavlov en Romasjin naar de plaats van het onderhoud, dat zij met Boetenko zouden hebben, reden, vond men een aktentas die laatstgenoemde 'had meegenomen. In deze tas zouden gegevens over het bewuste contract geze ten hebben. De wagen van de 'Russen was ook voorzien van een speciaal fototoestel voor het foto graferen van documenten. Boetenko had al eerder contact met Russische agenten gehad. Boetenko is een Amerikaan van Russische afkomst, Iwanov een Rus. De twee leden van de Rus sische afvaardiging bij de Ver enigde Naties werden in vrijheid gesteld, toen men hun diploma tieke status had vastgesteld. Er is nog een derde employé van de Russische afvaardiging beschul digd van spionage, maar deze een zekere Wladimir Olenev is niet in hechtenis geweest. Het F.B.I. heeft meegedeeld, dat men deze vijf mannen sinds april j.l. in het oog heeft gehouden. Zij hadden elkaar herhaalde malen ontmoet. Toen Pavlov en Romasjin na run vrijlating het hoofdkwartier zan het F.B.I. verlieten, klaagden zij tegenover verslaggevers over het „lompe" gedrag van de F.B.I.- agenten. Van de zijde van het F.B.I. werd vernomen, dat men de twee Russische ambtenaren had aangeboden hen met een auto naar huis te brengen, maar dat ze dit yan de hand hadden gewezen. De minister van Economische Zaken, prof. dr. J. E. Andriessen, wil van een verdere verhoging van de melkprijs niet eerder weten dan met ingang van 1 januari 1964. Hij heeft dit woens dagmorgen medegedeeld aan het bestuur van het Produktschap voor Zuivel, dat een audiëntie had aangevraagd. Noch van de kant van het produktschap noch van de zijde van het ministerie van Economische Zaken kon men nu reeds voorspellen hoe groot de verhoging van de melkprijs per 1 januari zal zjjn. Het Produktschap voor Zuivel heeft dit medegedeeld in een communiqué, dat als volgt luidt: „Het bestuur van het Produkt schap voor Zuivel is woensdag morgen door de minister van Economische Zaken, prof.dr. J. E. Andriessen, in audiëntie ont vangen. Tijdens dit gesprek is onder de aandacht van de minis ter gebracht, dat een aantal kos tenfactoren in de consumptie- melksector aanzienlijk is geste gen. Dit maakt per 3 november een grotere verhoging van de consumentenprijzen vctor con- sumptiemelk noodzakelijk dan de I twee cent per liter, die door de centrale overheid is toegestaan in verband met de verhoging van de verrekenprijs. De minister erkent de nood zaak om op grond van bedoelde kostenstijgingen de consumenten prijs te herzien. Hij geeft er ech ter de voorkeur aan de uit dien hoofde verhoogde prijs eerst per 1 januari 1964 in te voeren. Bij de vaststelling van deze prijs zal dan tevens rekening kunnen worden gehouden met de door dit uitstel verkregen financiële achterstand voor de consumptie- melkbedrijven vanaf 3 november 1963. Van de zijde van het Pro duktschap van Zuivel is er in dit verband nog op geattendeerd, dat per 1 januari dan tevens reke ning zal moeten worden gehou den met de mogelijkheid, dat de te verwachten loonmaatregelen een verdere verhoging van de melkprijs noodzakelijk zullen maken". In zijn woensdagmiddag ge houden vergadering heeft het bestuur van het produktschap besloten in brieven aan de mi nisters van Landbouw en van Economische Zaken aan te drin gen op meer coördinatie als in de toekomst weer sprake is van verhogingen van de consumen tenprijs voor melk op grond van verhoging van de verrekenprijs voor de boer dan wel op andere gronden. Kort na elkaar komen de verhogingen van de consu mentenprijs veroorzaken reacties bij het publiek en komen de melkafzet niet ten goede, zo meent het Produktschapsbestuur. TERNEUZEN Woninginrichting en Binnen huisarchitectuur fa. Gabriëlse geopend. De firma Gabriëlse uit Middel burg heeft naast het nevenbedrijf in Goes nu ook een zeer fraai nevenbedrijf in Terneuzen geves tigd in het pand waar jarenlang de firma Van Fraaijenhoven was. Gistermiddag had de feestelijke opening plaats en zeer velen heb ben een kortere of langere wan deling naar de Noordstraat ge maakt om te constateren dat, hoe lang die wandeling ook geweest was, zij werden geconfronteerd met een indrukwekkende zaak, die op slag aan de Noordstraat een bizonder cachet geeft. Het pand is geheel en op grondige wijze uitgebreid en gemoderni seerd. Vanaf de straat, door de royale étalage heeft men een zicht op een veertig meter diep intérieur, dat werkelijk boeit door de fraaie collectie meubelen. De bezoeker, die niet aan de indruk van een intiem en met smaak ingericht intérieur kan ontkomen, krijgt een grote ver scheidenheid van indrukken te verwerken. In de ene afdeling klassieke meubelen, de volgende, moderne enz. Maar de eentonig heid van een lange zaal wordt op gelukkige wijze gebroken, doordat iedere afdeling telkens op „een ander niveau" ligt door middel van één of twee treden. De firma Gabrielse is vanzelf sprekend niet uitsluitend in het meubelvak gespecialiseerd. Wo ninginrichting in de meest uitge breide zin en het is opvallend met hoeveel blijk van goede smaak alles naar voren wordt ge bracht. Vele bezoekers zullen op een klein onderdeel van het geheel ovrigens zeker aandacht schenken aan de „muurbekle ding", welke gelukkige en stijl volle oplossingen de heer Gabriël se, die binnenhuisarchitect is, heeft weten te vinden. Het lijkt ons dat de klant zich ook met die problemen gerust tot hem kan wenden. Het hoeft nauwelijks betoog, dat er voor de opening een grote belangstelling bestond, terwijl een schat van bloemstukken het effect van deze dag volkomen comple teerde. Jaarvergadering afd. Terneu zen van het „Groene Kruis". Ledental stijgende. Groot was de belangstelling voor de jaarvergadering van het Groene Kruis, afdeling Terneu zen, in het nieuwe wijkgebouw zeker niet. In dit geval kan deze geringe belangstelling gezien worden als een motie van ver trouwen in het bestuur. De heer H. Ribbens, die de vergadering presideerde, sprak een kort welkomstwoord. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer R. R. Visser, bleek dat het aantal leden van het Groene Kruis in Terneuzen, zij het langzaam, toeneemt. De afdeling telt thans meer dan 2500 leden. De voorzitter, de heer H. Rib bens, dokter Th. Bos en de heer S. J. Mielen waren aan de beurt van aftreden. De beide eerste heren werden herkozen. In plaats van de heer Mielen, die zich niet meer herkiesbaar stel de en om zijn 15-jarig bestuurs lidmaatschap door de voorzitter van harte dank werd gezegd, werd de heer Joh. de Bruijne gekozen. De heer Loof, penningmeester, gaf het financieel verslag. Het Groene Kruis is met een klein batig saldo 1962 doorgekomen. Of dit met dezelfde contributie zal kunnen worden volgehouden is momenteel nog een vraag. Er werd hierbij opgemerkt dat de Groene-Kruisleden nog een lage 7,50) contributie betalen. Wanneer in de komende tijd, b.v. de salarissen zouden moe ten verhogen, dan zal de huidige contributie niet gehandhaafd kuiinen blijven. Het bestuur, dat slechts in de uiterste noodzaak tot deze maat regel zal overgaan, vertrouwt er op dat de leden hiervoor begrip zullen hebben. De samenwerking met het Wit-Gele Kruis in Terneuzen is zeer goed, zo merkte de heer Ribbens op. De wijkzusters nemen eikaars diensten waar en waar men elkaar kan helpen, wordt dit gedaan. De heer Ribbens achtte een woord van dank aan het adres van de wijkzusters en aan mej. Van Baal zeer zeker op zijn plaats. In het voorbije jaar heb ben zij weer heel veel nuttig werk verricht. V erkeersongeval. Gistervoormiddag te kwart over tien reed mvr. M. E. A. P., wonende te Terneuzen, in de door haar bestuurde auto in de Nieu- wediepstraat. Bij de kruising met de Korte Kerkstraat gekomen stak plotseling de 10-jarige leer linge van de R. K. meisjesschool A. M. M. van H., eveneens wo nende alhier, op haar rijwiel de weg over, tengevolge waarvan zij tegen de auto terecht kwam en op de grond werd geworpen. Dokter Hoving, die de eerste hulp verleende, liet het meisje, dat een rechterbovenbeenbreuk, kneuzingen aan het linkerbeen en mogelijk ook nog enig letsel aan haar voeten had opgelopen, per ambulance-auto naar het Julia na Ziekenhuis overbrengen. De auto was aan de voorzijde beschadigd, terwijl het rijwiel van het meisje onbeschadigd was gebleven. Twee weken in oerwoud De Amerikaanse piloot Joe An derson, die als verloren werd beschouwd toen zijn vliegtuig twee weken geleden in het oerwoud van Nicaragua ver dween, heeft na een mars van veertien dagen door de dichte jungle veiliger oorden weten te bereiken. Tijdens deze verschrikkelijke tocht had hij van wilde vruch ten geleefd. Na aankomst in een kustdorp bleken zijn kle ren gescheurd en zijn huid op vele plaatsen opengereten te zijn. Het is de eerste keer in de ge schiedenis van de luchtvaart dat het oerwoud van Nicara gua, het graf van vele piloten, één van zijn slachtoffers heeft losgelaten. NIEUWE BOND AUTORIJSCHOOLHOUDERS In Den Haag is opgericht de belangen vereniging Autorij schoolhouders Nederland (B. E. V. A. N.) die de vakbekwaam heid van de leden wil vergroten en stelling wil nemen tegen het „particuliere karakter" van het centraal bureau voor de afgifte van rijvaardigheidsbewijzen. De B. E. V. A. N. is de acht ste bond van eigenaren van auto rijscholen. In haar orgaan zegt de nieuwe organisatie dat het hoog nodig tijd wordt dat de rij schoolhouders een werkelijk di recte invloed krijgen op de gang van zaken bij het C. B. R. DE SPORTTOTO Voor de sport-toto van ver leden week heeft zich één prijs winnaar gemeld met alle dertien uitslagen juist voorspeld, 104 totoïsten verdelen de tweede en 91 deelnemers de prijs van de vijf gelijke spelen. 692.987 deelnemers zorgden voor een prijzengeld van 274.014, waaraan de prijs van de vijf ge lijke spelen van een week te voren 34.960,20 werd toege voegd. Het totaal aan prijzengeld werd dus 308.947,20. Van het bedrag voor de eer ste prijs, 150.707,70, wordt 58.823,50 uitbetaald aan de enige winnaar en de rest, 91.884,17, toegevoegd aan de tweede prijs (ƒ82.204,20). Dat maakt totaal 174.088,37. Dit be drag wordt verdeeld tussen 104 tweede-prijswinnaars die nu ieder 1658 ontvangen. De 91 gelukkigen die vijf ge lijke spelen voorspelden, ver delen 76.062,30; dat zijn de prijzen van 2 weken, 34.960,20 en 41.012,10, tezamen geno men. Iedere deelnemer ontvangt 809,—. Voorlopige uitkomsten onderzoek pit- en steenvruchten mei 1963 Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft de voorlopige uit komsten bekend gemaakt van het bij de meitelling 1963 gehouden onderzoek van het areaal pit- en steenvruchten naar rassen en leeftijdsgroepen. Het onderzoek heeft alleen betrekking op bedrij ven met areaal pit- en steen vruchten van 25 aren en meer. Het areaal appelen (34.000 ha) bestaat voor 21 pet. uit Schone van Boskoop, 14 pet. Golden Deli cious, 13 pet. Cox's Orange Pin- pin, 12 pet. Jonathan en 7 pet. James Grieve. Ten aanzien van de leeftijden van de aanplantingen blijkt dat een vierde gedeelte van het areaal appelen jonger dan 7 jaar is en een vierde gedeelte van het areaal applen jonger dan 7 jaar is en een vierde gedeelte 28 jaar en ouder. Een bijzondere plaats neemt de Schone van Boskoop in, n.l. de helft van het areaal is 28 jaar en ouder. Van de rassen Cox's Orange Pippin, Golden Deli cious, James Grieve en Lombarts- Calville is ongeveer 90 pet. van het areaal jonger dan 22 jaar. De leeftijdsgroep 721 jaar is het sterkst bezet bij Jonathan (ruim 70 pet.) en Yellow Trans parant (bijna 60 pet.). De onderteelt van gras komt in hoofdzaak voor bij de oude aanplantingen. Het areaal peren (10.50 ha) ver toont drie belangrijke rassen, nl. Conference (16 pet.), Légipont (15 pet.) en Clapps Favourite (9 pet.). Een vierde gedeelte van het totale areaal is jonger dan 9 jaar en een gelijk gedeelte is 33 jaar en ouder. De rassen Beurre Har dy en Doyenne du Cornice heb ben ruim 60 pet. van het areaal in de leeftijdsgroep jonger dan 9 jaar. De rassen Légipont, Clapps Favourite en Zwijndrechtse wijn peer komen naar verhouding weinig in de leeftijdsklasse „jon ger dan 9 jaar" voor. Het is opmerkelijk dat bij peren de onderteelt van gras niet alleen in oude aanplantingen voorkomt, maar ook in de leef tijdsklasse „2532 jaar". Bijna de helft van het areaal kersen bestaat uit meikersen. De leeftijdsverdeling van de meiker sen is nagenoeg gelijk aan die van de overige kersen. Van het totale areaal kersen is 12 pet. jonger dan 11 jaar en 20 pet. reeds 36 jaar en ouder. De grote belangstelling voor de aanplant van morellen blijkt uit het feit dat drievierde gedeelte van het totale areaal jonger is dan 7 jaar. Van het totale areaal is 25 pet. jonger dan 7 jaar. terwijl 17 pet. behoort tot de leeftijdsgroep „26 jaar en ouder". Lijk vermiste Duitse geleerde gevonden Oostenrijkse politiemannen heb ben dinsdag het stoffelijk over schot gevonden van de Westduit- se geleerde Eduard von Winter- feld, die al sinds 14 september vermist werd. Naar de politie meedeelde schijnt Winterfeld het slachtoffer van een ongeluk te zijn geworden. Er zijn verder nog geen bijzonderheden voorhanden. Winterfeld, een vooraanstaand deskundige op het gebied van de elektronika, was destijds niet teruggekeerd van een bergtocht in het gebied van Eppzirl. Hij bracht zijn vakantie door in Garmisch. Een broer van de Hamburgse geleerde had een beloning van duizend mark uitgeloofd voor ieder, die aanwijzingen over de verblijfplaats van de vermiste kon geven. Hij vreesde, dat zijn broer ontvoerd was. Winterfeld zou op het punt hebben gestaan een belangrijk elektronenonder- zoek te voltooien, waarvan de resultaten ook voor militaire doeleinden hadden kunnen wor den gebruikt. De 57-jarige professor werkte in de oorlog als deskundige op het gebied van Pelingssystemen voor het Duitse leger. Hij laat •et* yrouw eu .twee kinderen na. De prijzenbeschikking brooc' De ministers van Economische Zaken en van Landbouw en Vis serij hebben een prijzenbeschik king voor brood afgekondigd, omdat voor verschillende brood soorten prijzen worden be rekend, die uitgaan boven het niveau, dat tussen het ministerie van Economische Zaken en de Nederlandse Bakkerij-Stichting is overeengekomen, zo heeft het ministerie van Economische Za ken bekendgemaakt. Volgens de beschikking mag met ingang van heden brood niet tegen hogere prijzen wor den verkocht dan die welke gol den op 10 juli 1963, vermeerderd, met de beide verhogingen van 1 cent per hoeveelheid van 800 gram, die resp. op 20 augustus en 14 oktober werden toege staan. De beschikking is niet van toepassing op kleinbrood, rogge brood, rozijnenbrood en kren tenbrood. Het besluit van de ministers is opgenomen in de Staatscourant van gisteren. CAREL BRIELS VEROORDEELD WEGENS KAAKSLAG Carel Briels is woensdagmor gen door de politierechter te Arnhem veroordeeld tot een voorwaarlijke gevangenisstraf van zeven dagen en een boete van 100 gulden, omdat hij tijdens het Waterloo-festijn in het Gof- fertstadion in Nijmegen de Nij meegse arts W. N. een kaak slag heeft gegeven. De raadsman van Carel Briels, heeft hoger beroep aangetekend tegen het vonnis. Voor de zaak tegen de 47-ja- rige regisseur bestond zeer gro te belangstelling. De arts zei als getuige, dat hij een klacht had ingediend over de slechte behan deling van zijn paarden, die hij beschikbaar had gesteld voor het z.g. 1000 paardenkamp. De heer Briels had daarop maatrege len getroffen, maar deze waren volgens de arts niet voldoende, waarop hij bij de regisseur in de verblijven onder de tribune van het stadion nadere inlichtin gen was gaan inwinnen. De heer Briels zou hem hebben geant woord: „Als het je niet aanstaat ga je maar weg met al je pony's". Hierop verliet de arts de kamer en trok de deur onzacht achter zich dicht. De heer Briels liep hem achterna en dien de hem in de gang een kaakslag toe. Tegen het feit kon verdach te niéts inbrengen. Maar over de omstandigheden legden een aan tal getuigen a décharge verkla ringen af. De actrice Peronne Hosang, die toevallig in de ka mer aanwezig was, zei dat de dokter echt de deur te hard achter zich had dichtgetrokken, hetgeen de heer B., die zij, naar zij zei, kende als „een rustige lieve man" in woede had doen ontsteken. Ook volgens andere getuigen trok de dokter de deur te hard dicht. Een getuige, die zich ',,psy- chologisch-journalist" noemt, de heer J. T., noemde de reactie van Briels een reflex, omdat hij zich tot het uiterste beledigd kon voelen. Twee getuigen, onder wie de zoon van verdachte verklaarden, dat de paarden vol doende werden verzorgd. De officier verontschuldigde zich tegenover het publiek, dat hij niet diep kon ingaan op een door verdachte opgeblazen, maar op zichzelf zeer eenvoudige mis handelingszaak. Hij verklaarde verdachte schuldig. De politierechter nam zonder commentaar de eis over en wees vonnis, nadat de raadsman een symbolische boete had verzocht voor zijn cliënt omdat deze tot het uiterste getergd zou zijn ge weest.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3