y DE VERMETELE DOKTER BOUWPRIJZEN Geef uw soep de volle kracht van sappig, mager rundvlees: met Liebig Amerikaanse senator bepleit reorganisatie NAVO Gemeenteraad van Sas van Gent DE VRIJE ZEEUW gezond geschenk? 'n fiets Pagina 2 Donderdag 31 oktober 1963 TWEEDE KAMER Commissie Volkshuisvesting Minister Bogaers verklaarde in de Commissie voor Volks huisvesting en Bouwnijverheid, dat de bouwkosten per kubieke meter, tussen 1960 en 1963 met 15 percent stegen en in het eer ste halfjaar 1963 met S percent. Hij nam ten sterkste stelling tegen de bestaande neiging om vooruit te grijpen op te ver wachten stijgingen van nomina le kosten. Er zijn aanwijsbaar speculaties gaande om de minis ter over de brug te laten komen teneinde het bouwprogramma 1963 te realiseren. Ofschoon begrip hebbende voor de neiging om op nominale kos tenstijgingen vooruit te grijpen, acht hij zulks toch niet juist en niet acceptabel. Geen rekening wordt gehouden met d'e politiek om de bouw te begunstigen via verbetering van de status van de bouwvakarbeid alsmede via maatregelen als vrijstelling van militaire dienst, vermindering van pendel, continubouw en teamvorming, waardoor de be zetting op de bouwwerken beter wordt. Daardoor zullen de kos ten dalen, doch daarmee wordt niet gerekend. Minister Bogaers zeide, dat liet totaal van gereedgekomen wo ningen in dit jaar waarschijnlijk hoger zal zijn, dan dat van 1962. In het 2e en 3e kwartaal 1963 kwamen 6000 woningen meer gereed dan in dezelfde periode in 1962. In september kwamen 11.000 woningen in uitvoering. Teneinde de te verwachten achterstand van 5500 woningwet woningen over 1963 in te lopen is een aantal maatregelen geno men, waardoor die achterstand met 37004500 kan worden ver minderd. Indien een provincie projecten heeft met een aan vaardbare prijs, dan wordt het contingent overgeschreven in dien zich geen nieuwe spannin gen op de arbeidsmarkt zullen voordoen. Voorts kan een hoofd ingenieur-directeur in een pro vincie voorstellen over te scha kelen van woningbouw op pre- miebouw, indien in de eerste categorie geen aanvaardbare projecten aanwezig zijn. Ook in de 14.000-klasse" kan meer worden bereikt, dan eerst, de be doeling was (500 woningen) ter wijl voor vrijetijdsbouwers 600 projecten zijn goedgekeurd. „Deze politiek vergemakkelijkt het handhaven van de toetsings- prijs, waarmee ik niet. overstag ga", 'zo verklaarde minister Bo gaers. Hijmeende, dat het bedrijfs leven zijn volle kansen moet hebben en wees mede daarom de wens van de heer Bommer (Arb.) inzake een nationaal over- heidsbouwbedrijf van de hand. Bij de voortgezette besprekin gen over de bouwnota en over de begroting 1964 van het minis terie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid in de vaste com missie uit de Tweede Kamer heeft minister Bogaers een ern stig beroep gedaan op de bouw vakarbeiders tot overwerk, zulks op basis van vrijwilligheid en met erkenning van de eigen ver antwoordelijkheid. De heer van Eibergen A.R) merkte in dit verband o.m. op, dat de vrije zaterdag z.i. een „onaantastbaar recht" is gewor- 'den. Hij zei niet te verwachten, dat men om deze reden niet zou willen overwerken. Zulks gezien het nationale belang, verbonden aan de door dit overwerk te ver krijgen vergroting van de bouw- produktïe. Minister Bogaers zei, spreken de over o.m. de verbetering van de sociale status van de werk nemers in het bouwvak, dat het maken van onnodige reisuren door bouwvakarbeiders zoveel mogelijk dient te worden verme den. Óverleg in het bedrijfs leven terzake is gaande. Resolutie over rassenscheiding De sociale commissie van de algemene vergadering der V. N. heeft woensdag met 71 tegen nul stemmen en 8 onthoudingen een resolutie aangenomen, waarin de landen-leden van de volke renorganisatie wordt verzocht „alle maatregelen te nemen die nodig zijn om de principes, uit eengezet in de verklaring over de opheffing van de rassenschei ding onverwijld en volledig in toepassing te brengen". Deze verklaring werd maan dag door de commissie aan vaard. De V. S. en Frankrijk onthielden zich dinsdag van stemming. Britse „Bing Crosby" overleden Michaël Holliday, de 34-jarige zanger die de Britse „Bing Cros by" werd genoemd, is dinsdag avond in Londen overleden. Hij had teveel slaappillen ingeno men. Men vond hem dinsdag be wusteloos in zijn woning in het zuiden van Londen. Hij werd in allerijl naar het ziekenhuis ge bracht waar hij later stierf. Holliday, die in Ierland werd geboren en wiens werkelijke naam Norman Milne was, be gon zijn loopbaan als zanger na in New York een wedstrijd voor jonge talenten te hebben ge wonnen. Hii laat een zoon na. De bewindsman noemde de ge suggereerde uitvoering van een „hardheidstoeslag" in de bouw- vaksektor in eerste instantie een aangelegenheid voor het bedrijfs leven. Een betere voorlichting ter voorkoming van de pendel naar Duitsland („een probleem van nationale aard") achtte hij noodzakelijk. Als gevolg van deze pendel van bouwvakarbei ders naar Duitsland werden in Limburg in de afgelopen jaren 12.000 woningen minder ge bouwd. minister Bogaers stelde zich op het standpunt dat voor lichting en propaganda vrucht baar zou kunnen zijn voor een grotere deelname aan de institu ten voor de vakopleiding. De suggestie om nog in opleiding zijnde bouwvakarbeiders ook „in te zetten" op bouwprojecten wil de minister met het bedrijfsleven gaan bespreken. VERDELING BOUW- OONTINGENT In de vaste commissie voor Volkshuisvesting en Bouwnij verheid heeft de heer Bommer (Arb.) gistermiddag de vrees geuit dat bij de toewijzing van het bouwcontingent bepaalde provincies er belangrijk slechter af zouden komen dan in 1962. Minister Bogaers antwoordde hierop; dat de gegevens uit de volkstelling 1960, die thans be kend zijn hun invloed zullen heb ben op de verdeling van hot bouwcontingent over de provin cies. Voor sommige provincies met name vpor de noordelijke is De minister wacht nog op het advies van de adviescommissie waarin provinciën en gemeenten vertegenwoordigd zijn. Deze commissie is, dit is reeds bekend, unaniem tegen een sterke ver laging van de toewijzing voor bepaalde provincies. „De com missie moet met alle beleids kwesties rekening houden", al dus minister Bogaers. In dit ge val moet verandering voor de betreffende provincies aanvaard baar zijn, Enigszins zal men dus reke ning moeten houden met de re sultaten van de volkstelling. De noodzaak van continuïteit in de bouw staat echter voorop. Tenslotte wees de minister er nog op. dat in het beleid meer mogelijkheden zitten dan uit de initiële verdeling blijkt. In dit verdelingsschema is doelbewust een reserve gestopt, bestemd b.v. voor ontwikkelingsgebieden en industrie-kerngemeenten. De heren Bommer (Arb.). Van Helvoirt (KVP) en Van der Peijl (CHU) bepleitten grotere zelf standigheid voor de gemeentebe sturen met betrekking tot het verdelen der contingenten in pre- miewoningen en woningwetwo ningen. De minister verklaarde nog maals dat het contingent voor 1964 beschouwd kan worden als het minimum voor 1965 en 1966. rekening houdend met de te ver wachten expansie van het bouw bedrijf. Op grond hiervan kan reeds een zekere plaatselijke continuïteit in de woningplannen een enigszins lagere toewijzing en de woningbouw worden ver- dan vorig jaar mogelijk. I kregen. (Adv.) Alléén Liebig tabletten zijn bewid uit sappig, mager rundvlees van AA kwaliteit - volgens het M originele Liebig recept. Voor een heerlijke, goudgele vleesbouillon. Vol en krachtig, met P peterselie en 9 andere geurige zomerkruiden. Tracteer uw gezin op extra krachtige soep: neem er een paar in huis! 35 ct per dubbel tablet. LIEBIG PRODUCTEN héérlijk voor de fijne keuken 1 evenwicht te „Wij zijn aan het einde ge komen van de periode waarvoor de NAVO werd opgericht. Wij moeten het bondgenootschap reorganiseren om het aan te passen aan de huidige omstan digheden, wil men voorkomen dat de interne crisis die het doormaakt wordt geaccen tueerd", zo schrijft de Ameri kaanse democratische senator Frank Church in het maandblad „Harpers Magazine". Church, die lid is van de senaatscommissie voor buitenlandse zaken, stelt in de eerste plaats voor, dat alle Westeuropese landen een ge meenschappelijke poging doen om een wezenlijke kernmacht te vormen. Het is volgens de se nator voor de Verenigde van be lang, een dergelijke poging aan te moedigen en te steunen. „Wij j zouden dan onze soldaten gelei delijk aan van het Europese vasteland kunnen terugtrekken en West-Europa voor zijn eigen defensie kunnen laten zorgen, zodat Europa en Amerika de gevaren die verbonden zijn aan de samenvoeging van afzonder lijke nationale defensies, tot een minimum kunnen terug brengen". Als de vraagstukken die een dergelijk plan met zich meebrengt onoplosbaar zouden blijken, zou West-Europa elke gedachte aan kernbewapening moeten laten varen en zich moeten blijven verlaten op de Verenigde Staten. „Van ons na tionale standpunt bezien heeft deze regeling onze voorkeur. Maar ik ben van mening dat, als de Amerikanen de kernwa penschildwachten van Europa moeten zijn en voor onbepaalde tijd op dat continent moeten biijven, wij het recht hebben van onze bondgenoten billijker regelingen te eisen", aldus sena tor Church. Deze nieuwe rege lingen zouden moeten inhouden dat er een einde komt aan de verspreiding van kernwapens „die onaanvaardbare risico's met zich meebrengt, zowel voor ons als voor Europa zelf", en dat er passende financiële en economi sche tegemoetkomingen worden gedaan om de Amerikaanse be talingsbalans in helpen brengen. Church merkt in dit verband op, dat de militaire uitgaven van de Verenigde Staten in het buitenland vijfmaal zo hoog lig gen als de uitgaven in het ka der van de Amerikaanse hulp aan het buitenland. Hij zegt dan nog: „Er is geen reden aanwezig om het aantal Amerikaanse mi litairen in Europa niet te ver minderen en dit te compenseren door Europese eenheden onder bevel van de NAVO". Stakingsacties in Frankrijk Drie Franse vakbonden: het algemene, het christelijke en het socialistische vakverbond, hebben besloten het personeel van de gas- en elektriciteitsbe drijven op te roepen op 6 no vember het werk neer te leggen. Vermoedelijk zal het om een staking van een uur of acht gaan. Onderwijzend personeel en studenten zijn in beginsel over eengekomen een week lang te staken, met ingang van 25 no vember. Aan de zelfstandige or ganisaties van hoogleraren is verzocht zich bij de actie aan te sluiten. Gisteren staakten bepaalde departementale ambtenaren en het personeel van de Banque de France voor 24 uur. Vandaag leri; het lagere personeel van de andere banken voor die dag het werk neer. Voor 6 november staat een staking bij de openbare nutsbe drijven op het programma. Men wil meer loon. Het on derwijspersoneel en de studen ten staken voor betere facilitei ten bij het onderwijs. De mijnwerkers zullen zich niet bij de actie aansluiten. Zij geven er de voorkeur aan de onderhandelingen met de over heid voort te zetten. De regering heeft een plan ter beteugeling van inflatie opge steld. Zij wil zich voorlopig hou den aan de loonsverhogingen die in het voorjaar zijn vastgesteld en eerst zien hoe het plan in de praktijk werkt. Oproer van Franse wijnbouwers Gisternacht zijn sterke een heden van de Franse mobiele politie naar de departementen Aude en Herault in het zuiden overgebracht op verzoek van de prefecten aldaar in verband met de onrust die de wijnbouwers veroorzaken. Vooral in de gebie den van Carcassonne, St. Pons en Beziers is de toestand ge spannen. In de afgelopen 24 uur zijn drie aanslagen gepleegd op hoogspanningsmasten en een versterkstation. In de nacht van maandag óp dinsdag waren al vier aanslagen gepleegd. De wijnbouwers protesteren tegen een recent besluit van de re gering om toestemming te geven voor de invoer van Algerijnse wijnen. Anti-overwerkactie van Londens buspersoneel De toch altijd al volle onder grondse treinen in Londen kre gen woensdagmorgen een ab normaal groot aantal mensen te verwerken, omdat het busper soneel van de Engelse hoofdstad voor een dag,,vgeen overwerk wilde verrichten. Vele mensen moesten kilometers lopen naar hun werk, reden mee met auto's en vrachtwagens, of vormden lange rijen bij de bushaltes. Op plaatsen waar normaal tien bus sen per uur komen, kwamen er nu maar twee. De actie, die gevoerd wordt wegens „slechte betaling en chronisch personeelstekort", wordt niet gesteund door de vakbonden. Nederlandse treiler was dertig uur op drift De Nederlandse treiler „Mi- chèle" heeft bijna 30 uur in de buurt van de kust van Zuid West-Engeland rondgedreven. Het schip is nu op weg naar Cardiff na op zee nieuwe brand stof te hebben ingenomen, die geleverd werd door de Britse kustvaarder „Colston". De „Col ston" voorzag het schip van die selolie en sleepte het toen net zolang tot de machines weer begonnen te lopen. De twee be manningsleden van de „Mi- chèle" vertelden de kapitein van de „Colston", dat het schip maandag bij Trevose Head aan de noordkust van Cornwall mo- torste--'-^ had gekregen en daarna in 30 uur ongeveer 80 km was afgedreven. Heftige discussie betreffende de schoolmelk. In de raadsvergadering van vrijdag 25 oktober j.I. waren alle raadsleden met het college van B. en W. aanwezig. Alleen de secretaris, de heer Van den Hemel, was wegens ziekte niet aanwezig. Na de opening door de voor zitter, de heer Den Boer, kwam als punt 1 van de agenda de no tulen op tafel der vergaderingen van 27 september en 10 oktober aan de orde, welke notulen zon der hoofdelijke stemming werden goedgekeurd. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen al waren er enige uitzonderingen. Naar aanleiding van een ver zoek van de heer De Meijer om een inhaal-verbod te creëren vanaf de Stijfselfabriek tot aan de Fosfaatfabriek was dit door de hoofdingenieur afgewezen. Ge wezen werd dat er een strengere controle en toezicht moet komen van de zijde van de politie om een grote chaos te voorkomen. De heer De Brujjn stelde voor om in plaats van het gewone' bord met de -maximum-snelheid, op de weg een grote vijftig te schilderen. De heer De Meijer vond het logischer dat het bord van 50 km, hetwelk nu bij de Glasfa briek staat, verplaatst werd naar de woning van de heer Kok op de hoek van de Poelstraat. Het verplaatsen van dit bord, aldus de Voorzitter, was niet mogelijk in verband met de grenzen van de gemeente. De heer De Meijer stelde voor het hoofd van de verkeersgroep Terneuzen nu, tijdens de cam pagne nog, een en ander te laten beoordelen. Aldus werd besloten. Het ingekomen stuk, dat er onschuldig uitzag, had een hef tige discussie tussen de heer De Rijk en Boekstael tot gevolg. Het betrof het schrijven van de ge meenteraad van Purmerend waarin om adhaesie aan haar adres inzake de schoolmelk voor ziening werd gevraagd. De Voorzitter stelde voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, maar de heer De Rijk vond dat dit adres niet noodza kelijk was, daar zonder de actie van de gemeente Purmerend de melk, indien zulks nodig, er toch wel zal komen. De heer De Groff pleitte voor het behoud van de scboolmelk- voorziening met liet oog op da scholen in de stad en eventuele latere moeilijkheden. De heer De Rijk, die men schertsend de onderwijsspecialist pleegt te noemen, vond het niet verantwoord om van een les rooster van 4% uur een half uur voor melkdrinken af te trekken. Het is, volgens hem een grote rompslomp. De heer Boekstael ontlokte de opmerking van de heer De Rijk, dat de schoolkinderen dus de dupe zouden zijn van de nalatig heid van het onderwijzend per soneel De heer De Riik stelde, dat de school geen voedingsinstituut is. De heer Boekstael noemde het van de heer De Rijk een afschui ven was, waarop de Voorzitter afhamerde en voorstelde om als nog adhaesie aan de actie van Purmerend te verlenen. Aldus werd besloten. •De Voorzitter zeide dat tot ad judant van de Rijkspolitie te Sas van Gent is benoemd de heer J. Deelen uit Sehijndel. De heer De Groff merkte op dat het afscheid van de heer Van Dommelen destijds adjudant, wel heel erg sober was verlopen. Hij achtte dit een tekortkoming van het gemeentebestuur. De Voorzitter was het hier mede niet eens. Het gehele af scheid stond in het teken van de Rijkspolitie; de gemeente Sas van Gent stond hier helemaal buiten. De invitaties waren ver zorgd door de Rijkspolitie zelf. De heer De Meijer zeide dat een groot deel van de gemeente de gang van zaken helemaal niet correct vond. De Voorzitter betreurde dit, maar liet niet na te onderstrepen dat het afscheid, zo dit sober is geweest', geheel buiten de schuld van het gemeentebestuur ligt. Het voorstel van het college van B. en W. tot aankoop van grond in de St. Albertpolder van de heer Alfons Dhuyvetter ont moette geen bezwaar, zodat be sloten werd tot aankoop van de (Adv.) aoor M1LLY GANZ 115) HOOFDSTUK XL Geluiden om middernacht. Huilend joelde de december storm rond het eerbiedwaardige patriciërshuis. Hij speelde een krankzinnig spelletje met alles wat niet nagelvast was. De dokter had wakker gelegen, zoals gewoonlijk, en was weer opgestaan. In zijn oude kamerjas gehuld zat hij in de spreekkamer en pijnigde zijn hersens. De meerschuimen pijp, die an ders altijd bij de kamerjas be hoord had, lag koud in het mooie blauwe fluweel van haar foe draal. Christen kon het niet meer verantwoorden geld in rook om te zetten sinds Ursula achter de boeken en op tal van andere merkwaardige plaatsen voortdu rend tabak „vond", die hij. naar beweerd werd, verlegd moest hebben. Al 'gauw was hem een licht opgegaan. Het bleek, dat Ursula vooral ging zoeken bij de sigarenhandelaar en de tabak, die zij dan van tijd tot tijd onder een of ander meubel vandaan haalde, uit haar eigen zak betaalde! Uit verlegenheid bij de gedachte, dat hij het geld van zijn eigen ge dienstige opgerookt had, was hij daarna erg grof tegen haar-, tel kens als zij met een stralend ge zicht weer eens met een pakje „gevonden" tabak kwam aanzet ten. Vlak daarop had hij er al spijt van, maar Ursula was al de keu ken ingevlucht en maakte veel kabaal met haar gerei. Van toen af „vond" zij geen geurende pak jes meer! Christen zat natuurlijk in het donker, want ook op het licht moest bezuinigd worden. Zijn ge zicht was nog smaller geworden; zijn haren begonnen wit te wor den, hoewel hij nog lang geen grijsaard was. Niets roerde zich in huis, al leen knarste het in de wormste kige vloer boven zijn hoofd spookachtig bij iedere windstoot en op zolder sloeg regelmatig een openstaand luik tegen de muur van het huis. Aanvankelijk ver wonderde het hem dat Ursula niets ondernam om de nachtelijke rustverstoorder vast te maken, maar toen dacht hij apathisch: Ach, laat de wind het ook maar kapot slaan dal is met mij ook zo gegaan en ik ben niet van hout, maar van vlees en bloed! De storm ging liggen; het be gon te sneeuwen. Toen hij een hele tijd voor zich uit had zitten soezen, stond de eenzame man eindelijk op en hinkte zwaar op zijn stok steu nend, naar het raam. Mooi was het buiten. Niets kalmeerde hem zó, dan het zien van de witte stilte de geruisloze val van de sneeuwvlokken, die langzaam maar zonder ophouden een zacht, glinsterend gordijn tegen de rui ten legden. Plotseling hief hij luisterend het hoofd op; het was alsof hij een zachte tik, als van het slui ten van een deur, gehoord had. Het was al over middernacht wie sloop daar nu nog rond Hij stak een kaars aan, maakte zachtjes de muurkast open, en haalde er een revolver uit. Sinds hij invalide was moest hij zich voor zijn verdediging op een wapen verlaten. Toen ging hij naast de deur staan en luisterde gespannen naar wat er in de gang gebeurde. Weer hoorde hij een zacht ge ruis; ditmaal leek het afkomstig te zijn van voorzichtige stappen. „Wie is daar?" brulde hij in eens en rukte de deur open, zodat het schijnsel van het licht de gang inviel. Het antwoord was een onder drukte gil; een mand rolde over de grond. Op de eerste trede van de trap naar boven stond Ursula, met haar hand in een schrikge- baar op haar hart. Met open mond staarde zij de dokter aan, alsof zij plotseling een spook zag. Toen werd haar gezicht ineens rood overtrokken cn zij stotter de; „Dokterik dachtik meende.... dat u al sliep!" Christen had zijn wapen met een verlegen gebaar opzij gelegd en hinkte nu langzaam naór Ur sula toe; „Hoeben jij dat, Ursula? En sluip jij door het huis? En wat is dat daar vóór je?" Hij bukte zich en raapte een borstel eb éen paar poetslappen op. Over de tegels van de gang lag nog meer poetsgereedschap verspreid. Christen keek van de poets- rommel naar Ursula en van haar weer naar de doeken en borstels. „Ja, maar, mijn beste ziel, ik begrjjp er werkelijk niets van! Men heeft met zulke dingen en op jouw leeftijd en bovendien bij zo'n sneeuwjacht toch geen ren dezvous? Overigens is het al over middernacht!" Ursula gaf geen antwoord; er verscheen een trotse trek op haar gezicht. Haastig raapte zij de verspreide voorwerpen op en mompelde goedennacht terwijl zij zich de trap op naar haar kamer haastte, i Op het punt hoofdschuddend weer de spreekkamer binnen te gaan, zag Christen nog iets op de grorid liggen. Hij raapte het op en hield tot zijn verbazing een spaarbankboekje in de hand. dat op naam van Ursula gesteld was. (Wordt vervolgd.) PRINSES PAOLA EN HAAR KINDEREN Deze foto van prinses Paola en haar drie kinderen is dinsdag gemaakt in de slaapkamer van het Belvedère-paleis in Brussel, De foto toont prinses Paola in bed met op de arm het kortge leden geboren prinsje Laurent, terwijl zij in een boek iets aan wijst voor prinses Astrid en prins Philip, grond ter grootte van 44 a 55 ca voor 12.425,50, Een verzoek van de St. Aloy- sius-school betreffende gelden voor het opknappen van het ter rein vóór die school, kwam in behandeling. De heer De Meijer wees er op, dat hij destijds het bedrag veel te hoog te hebben gevonden. De veiligheid van het verkeer, speelt na het opknappen van het ter rein, geen enkele rol. De Voorzitter merkte op dat het een verf raaiing was, maar .de heer De Meijer vond het nu een maal te duur. Uiteindelijk ging de raad er m principe mede akkoord. Over de prijs zal later nog gesproken worden. Eervol ontslag werd verleend aan de, heer R. C. van Ham, marktmeester te Sas van Gent. Ingewilligd werd het verzoek om erfpacht aan de Vier Am- baehtenstraat aan de heer P L. Meulemans om zijn bedrijf aldaar uit te breiden. De heer De Rijk wenste in de Vier Ambachtenstraat een be planting aan te brengen. De Voorzitter stelde voor hier mee te wachten tot men klaar was met bouwen omdat er an ders niet veel van de beplanting zal overblijven. Ook werd erfpacht verleend aan de heer P. Selis aan de Westkade. Besloten werd tot onbewoon baar verklaring van drie wonin gen en wel in de Zandstraat nummer 193 en in de Poelstraat nummer 15 en 17. Rondvraag. De heer De Meijer vroeg of er toestemming is verleend voor de bouw van bejaardenwoningen De Voorzitter meende dat die toestemming er wel zal komen, maar de begroting is te hoog uitgevallen, zodat de bouw in de premiesector zal vallen. De heer De Meijer vroeg hoe het stond met het havenschap. De Voorzitter antwoordde dat binnen zeer korte termijn een vergadering zal worden gehou den. De raad zal zeker op de hoogte worden gehouden. Mevr. Vervaet—Dierix bracht de lagere technische school weer naar voren en verklaarde dat er best een mogelijkheid is om een l.t.s. in Sas van Gent te verwe zenlijken. Er zijn, alles bij elkaar, wel 70 leerlingen in de omgeving n.l. 26 uit Westdorpe, 26 uit Sas van Gent, 2 uit Zuiddorpe en 16 uit Phlippine. De Voorzitter zeide dat hij een en ander nog eens zal bekijken en later er op terugkomen. De heer De Bruijn vroeg of do Vrijstraat niet opgeknapt zou kunnen worden. De Voorzitter verklaarde dat dit misschien binnenkort zal ge schieden in samenwerking met de Belgische regering, maar hoe en wanneer stond nog niet vast. Hierna werd de vergadering door de Voorzitter gesloten. WEER GESPREK TUSSEN MOSKOU EN PEKING? Communistisch China en de Sowjét-Unie zouden besloten hebben nogmaals te pogen hun meningsverschillen door recht streeks overleg kleiner te ma ken. Dit is dinsdag van welinge lichte zijde in Moskou verno men. In november zou er een Russische afvaardiging naar Peking gaan. Dit nieuwe ak koord wordt in Moskou gezien als de sleutel voor de mildere toon, die de laatste tijd door klinkt in de dialoog tussen Mos kou en Peking. In juli van dit jaar hebben theoretici van beide partijen vergeefs in Moskou getracht de meningsverschillen bij te leggen. Na dit overleg werd de kritiek die beide landen op elkaar uit oefenden, steeds scherper. Pas de laatste tijd is deze kritiek wat minder heftig geworden.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2