DE VERMETELE DOKTER Radio en 7 elevisie Operaiie „Hig Lift" begonnen Electriciteitsstoring in Amsterdam RAPPORT VAN DE F.A.O. Dinsdag 22 oktober 1963. DE VRITE ZEEUW Pagina 5 VOLLEDIGE AMERIKAANSE PANTSERDIVISIE IN DRIE DAGEN VANUIT HART VAN DE V. S. NAAR DUITSLAND 16.000 man mee gemoeid Indonesische luchtmacht gaat optreden tegen buitenlandse militaire vliegtuigen Om het uur stijgt een Boeing op Stikker over „Big Lift" Amerika gaat troepen sterkte in het Verre Oosten inkrimpen Gemeente Terneuzen ONTVANGST NIEUWE POSTZEGELS UIT HET VATICAAN VOORLOPIGE OOGSTRAMING 1963 Twee Indonesiërs gedood in Noord-Borneo Marktberichten Hedenmorgen 07.00 uur Ned. tijd is op de luchtmachtbasis Fort Hood in Texas het startsein ge geven voor de operatie „Big Lift", waarbij de komende drie dagen een volledige Amerikaanse pant serdivisie uit het hart van de Verenigde Staten naar Duits land zal worden overgevlogen. Het viermotorige „C-135"- straaltransportvliegtuig dat deze langste luchtbrug ooit in vredes tijd ingesteld zal openen wordt hedenmiddag om ongeveer 17.30 uur op het vliegveld van Frank fort aan de Main verwacht na een afstand van 9.120 kilometer te hebben afgelegd. Aan deze enorme oefening ne men meer dan 16.000 man deel. De Amerikaanse militaire leiding wil hiermee bewijzen, dat het mogelijk is om een grote een heid in drie dagen uit Amerika over te brengen naar een ver- verwijderd punt op aarde waar een kritieke toestand heerst en om de troepen dan in nog drie dagen gevechtsklaar te maken. Of zoals de Amerikaanse onder minister van Defensie Roswell Filpatric nog onlangs verklaar de, „Big Lift" moet aantonen, Volgens het persbureau Anta- ra heeft een woordvoerder van de Indonesische luchtmacht gis teren verklaard, dat straalvlieg tuigen jacht zullen maken op elk buitenlands militair vliegtuig, dat zich zonder vergunning bo ven Indonesisch grondgebied be vindt en de veiligheid daarvan in gevaar zou kunnen brengen. Deze vreemde vliegtuigen zullen worden neergeschoten. dat de Verenigde Staten hun troepensterkte overzee aanmer kelijk kunnen verminderen zon der dat schade wordt berokkend aan het Amerikaanse defensie- potentieel in de wereld. De 14.500 militairen van de tweede Amerikaanse pantser divisie zullen vanaf vijf lucht machtbases, gelegen in Texas, Virgina en Noord-Carolina. naar Europa vertrekken. Vanaf vandaag zal om het uur een Boeing „C-135"-stratoliifter met 75 officieren en manschap pen opstijgen. Ook de wat min der snelle „C-130"-toestellen en de „C-124"-Globemasters die de tocht in 30 uur volbrengen wor den ingeschakeld. Voorts nemen meer dan 1.500 man van de tak- tische luchtmacht aan boord van supersonische straaljagers aan oefening deel. Straaltankvlieg- tuigen van het type KC-135 zul len tijdens de vlucht voor de brandstofvoorziening zorgen. De pantserdivisie zal na aan komst in Duitsland in drie dagen al haar wagens en ander mate rieel krijgen. Vervolgens zal zij „de strijd aanbinden" met de derde Amerikaanse pantserdivi sie. De secretaris-generaal van de Navo, mr. D. U. Stikker, heeft maandag in Frankfort gezegd dat een inkrimping van de Ame rikaanse strijdkrachten in West_ Duitsland of andere delen van Europa in verband met de mili taire oefening „Big Lift" op het ogenblik niet aan de orde is. Mr. Stikker zei met grote stel ligheid te kunnen zeggen dat dergelijke plannen voorlopig niet worden overwogen. De secretaris-generaal maakte in Frankfort een tussenlanding op weg naar Berlijn waar hij vandaag als gast van de Berlijn- se Friedrich Ebert-stichting zal spreken over de samenwerking en de verdedigingpolitiek van de Navo en over de hereniging van Duitsland. Japanse regeringsfunctionaris sen, zo meldt het persbureau Kyodo, hebben verklaard dat de sterkte van de Amerikaanse troepen in het Verre Oosten Burgemeester en Wethouders van Terneuzen; overwegende, dat het noodza kelijk is voor het verkeer, uitge zonderd verkeer met rijwielen en rijwielen met hulpmotor, op de Axelsestraat een verbod tot rechtsafslaan te bepalen ten aan zien van de daarop uitkomende straten: Tuinstraat, Van Cantfortstraat, Jan van Rompustraat, Dekker straat en Leliestraat; dat namelijk het rechtsafslaan naar genoemde straten, mede in verband met de aan weerszijden van de Axelsestraat gelegen rij wielpaden, ongewenst is; dat genoemde weggedeelten zijn gelegen binnen de bebouwde kom en in beheer zijn bij deze ge meente; gelet op het besluit van de raad dezer gemeente d.d. 25 oktober 1951, waarbij aan hun college is overgelaten de bevoegdheid tot het nemen van verkeersmaat regelen; mede gelet op het bepaalde in artikel 4 en 5 van het Wegenver keersreglement; besluiten: I. op de Axelsestraat voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, (uit, gezonderd het verkeer met rijwielen en rijwielen met hulpmotor), komende uit de richting van de Axelsebrug, een verbod tot rechts-afslaan te bepalen ten aanzien van de navolgende straten: Van Cantfortstraat, Jan van Rom pustraat, Dekkerstraat en Leliestraat; tl. op de Axelsestraat voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, (uitgezonderd het verkeer met rijwielen en rijwielen met hulpmotor), gaande in de richting van de Axelsebrug, een verbod tot rechtsafslaan te bepalen ten aanzien van de Tuinstraat; til. deze verkeersmaatregelen aan de weggebruikers kenbaar te maken door plaatsing van borden model 45 en 6 van de Bijlage, behorende bij hel Wegenverkeersreglement; IV. dit besluit ter openbare ken nis te brengen en in afschrift mede te delen aan: a. Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg; b. Hoofdingenieur-Directeur Rijkswaterstaat te Middel burg; c. Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B., Koninklijke Nederlandse Automobiel Club, Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, allen te 's-Gravenhage; d. Kantonrechter te Terneu zen; e. Officier van Justitie, afde ling Kantongerechtszaken te Middelburg; f. Arrondissements-Recht- bank te Middelburg; g. Officier van Justitie bij de Arrondissements-Recht- bank te Middelburg. Terneuzen, 15 oktober 1963. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, H. RIJPSTRA, Burgemeester. A. J. VAN PAGEE, Secretaris. drastisch verminderd zal wor den. De Amerikanen zouden op het ogenblik met de Japanse rege ring overleg plegen over de wijze waarop de strijdkrachten van de Verenigde Staten die in Japan gelegerd zijn ingekrompen kun nen worden. Ook zouden er Ame rikaanse eenheden uit Zuid- Korea teruggetrokken worden. De Amerikanen hebben op het ogenblik 46.000 man in Japan. De P.T.T. van Vaticaanstad heeft de eerste, postzegels met betrek king tot Paus Paulus uitgegeven. Het zijn twee zegels met een frankeerwaarde van 15 en 115 lire, resp. grijs eru bruin van kleur, die de Paus tonen met de driekroon op het hoofd, en twee zegels met een waarde van 20 en 200 lire, resp. rood en groen grijs van kleur, die het Pause lijke wapen laten zien. Even vóór vijf uur gistermid dag door nog onbekende oorzaak elektricteitsstoring in een groot deel van Amsterdam ontstaan. Trams bleven plotseling op straat stilstaan, verkeerslichten brand den niet meer waardoor vooral in de binnenstad even later, toen het spitsuur begon, een grote verkeerschaos ontstond. De landbouwproduktie is in 1962/63 iets meer toegenomen dan de geschatte jaarlijkse toeneming van de bevolking, die iets minder dan twee procent bedraagt, zo heeft de Voedsel- en Landbouw Organisatie (FAO) van de Ver. Naties maandag bekendgemaakt. In het rapport „De stand van voedsel en landbouw, 1963" wijst de FAO' er op, dat de voornaam ste toenemingen der voedselpro- duktie per hoofd der bevolking sedert de tweede wereldoorlog in Europa en Noord-Amerika voor kwamen in plaats van in de eco nomisch minder ontwikkelde ge bieden, waar zij het meest nodig waren. Er zijn volgens het rapport geen aanwijzingen voor een be langrijke verandering in het pro- duktieniveau voor 1963/64. De hogere prijzen van enkele pro- dukten op de wereldmarkten, die in 1962/63 konden worden waar genomen „zullen waarschijnlijk slechts van tijdelijke aard blijken te zijn". De grotere produktie van ver leden jaar was grotendeels te danken aan recordoogsten van tarwe, gerst en katoen. Verge leken met het voorafgaande jaar was de tarweoogst 11 procent groter, de gerstoogst 15 procent en die van katoen 5 procent. De produktie van haver, mais, sui ker, citrusfruit, koffie, cacao en jute nam evenwel af. De landbouwproduktie nam in Noord-Amerika met 2 procent toe en naar schatting met drie pro cent in Oost-Europa en de Sow- j et-Unie, zo wordt in het rapport medegedeeld. De produktie ver minderde iets in Latijns-Amerika, waar de toeneming van de bevol king sneller ging dan elders. De vermindering was „hoofdzakelijk het gevolg van kleinere produk tie van koffie in Brazilië, van suiker in Cuba en van winter granen in Argentinië". Eb zijn geen officiële gegevens over China bekend, maar het schijnt dat daar „een zekere toe neming van de produktie in 1962/ door MILL1 GANZ 107) De brandweermannen werkten koortsachtig, maar zij konden niets anders doen, als de om liggende huizen beschermen; de fabriek zelf was reddeloos ver loren. Een keer meende Christen, tussen de op een afstand gehou den toeschouwers, de rode hoofd doek van Ursula te zien. Hei- was al drie uur in de morgen; 7.0 zonder jas en in die sner pende wind, bevroor hij bijna rechtop en toen het vuur einde lijk langzaam begon te verdwij nen voelde hij er plotselinge be hoefte aan, thuis nog eens in het warme bed te kunnen kruipen. Van de fabriek stonden alleen nog de verkoolde resten van de muren, die op instorten stonden, Met lange, ijzeren haken pro beerden de mannen die gevaar lijke ruïnes neer te halen. En toen gebeurde het ongeluk, Een van de omvallende muren begroef een brandweerman on der zich. De ongelukkige lag tol aan het voorhoofd onder de zwa re stenen, zonder nog een teken van leven te geven. Niemand Waagde zich in zijn nabijheid, omdat er nog meer muren dreig den om te vallen. Toen zag men plotseling in hei schemerige licht van de aanbre kende dag een gestalte met een witte band om de arm naast de Verongelukte neerknielen. Een Vrouw liep met wapperende rok ken over de gevaarlijke plaats en boven de storm uit hoorde men haar schreeuwen: „Ga weg daar, dokter! Ga weg! U wordt verpletterd!" Met donderend ge kraak viel toen weer een vracht stenen naar beneden dokter en brandweerman bedekkend onder het puin. Toen men eindelijk in de buurt van de rokende puinhoop durf de te komen, had Ursula haar meester al half van de stenen bevrijd. Tegen zonsopgang ging de storm liggen. Een stille stoet trok in de richting van Weidehof Christen keerde terug naar Mila en de kinderen. Eeri zoon van Leenhof en Max de smid droegen de baar. Ernaast liep een vrouw mei bebloede handen als een slaap wandelaarster mee. Onafgebro- 63 voorkwam na de reeks ongun stige seizoenen, die met 1959/60 begon". Van de economisch minder ont wikkelde gebieden was het Na bije Oosten het enige, waar de voedselproduktie per hoofd der bevolking voortdurend gehand haafd bleef boven het vóóroor logse niveau. In Afrika is de pro duktie thans iets kleiner dan vóór de oorlog. Daar het Verre Oosten het meest bevolkte gebied van de wereld is, is het „bijzonder verontrustend" dat in dat gebied (zonder inbe grip van China) het vóóroorlogse Volgens de door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepu bliceerde uitkomsten van de voor lopige oogstraming, welke op 10 oktober is gehouden, wordt de opbrengst van veldbonen geschat op rond 1650 ton, hetgeen 45 °/o minder is dan verleden jaar. Deze daling is het gevolg van een lager rendement zowel als van een ge ringere uitzaai. Van bruine en witte bonen ver wacht men een totale opbrengst van 5675 ton, hetgeen 7 °/o lager is dan in 1962. In hoofdzaak is dit een gevolg van een geringere opbrengst per ha. Toch is het ren dement van 2235 kg per ha nog 10 hoger dan het gemiddelde over de afgelopen tien jaar. Door een aanzienlijke inkrim ping van het areaal en een lager rendement zal de gehele op brengst van kanariezaad (1360 in het voorafgaande jaar. ton) slechts bedragen van die Op 10 oktober werden van de consumptie-aardappelen (inclusief poot- en voederaardappelen) eveneens lagere oogstcijfers ver wacht dan in 1962. De netto-opbrengst van klei- aardappelen wordt voorlopig ge raamd op 1.238.500 ton tegen ver leden jaar 1.366.000 ton 9 Van de zand- en veenaardappe- len wordt een netto-opbrengst ken keek zij naar het gezicht van de bewusteloze, terwijl haar lip pen bewogen als bij het bidden' „Heer, als u een rechtvaardige God bent, laat hem dan leven. Terwille van mevrouw Mila en de kinderen mag hij niet sterven, U weet, dat hij een echte chris ten is. Heer, ik reken op u!" Toen de stoet Weidehof nader de, fonkelde de eerste zonnestra len in de ruiten van het huis. Vuurrood praalden de gera niums op de vensterbanken en boven op de top van het dak zong een merel zijn ochtendlied. En er viel een zonnestraal op de schrijftafel in de spreekka mer. In de loop van de nacht had een windstoot het venster opengeworpen en een bloemen - vaas omgeworpen; langzaam droop het water over de rand van het tafelblad, en onopge merkt stierf daar een boeketje bos anemonen, HOOFDSTUK XXXVI Schaduw TOEN dokter Christen in het half donkere vertrek weer bij kwam, zag hij door de grijze nevel alleen, een schaduwachtige gestalte, die met hem bezig was. Toen voelde hij dat er iets zachts over zijn bovenarm gleed en een ijzige kou achterliet. Met grote krachtsinspanning bevrijdde hij zich van zijn be wusteloosheid en herkende zijn vriend Hagen, die zich, met een spuitje in de hand, over hem heenboog. „O nee, alsjeblieft niet!" met die uitroep kondigde de veron gelukte zijn terugkeer in het be- niveau van de voedselproduktie per hoofd der bevolking slechts korte tijd, alleen in het jaar 1960/ 61, weer werd bereikt en dat sindsdien de produktie neiging tot vermindering toonde. Twee onbevredigende facetten van de situatie zijn volgens het rapport dat de toeneming van de voedsel produktie per hoofd van de be volking neiging toonde langzamer te worden en verder dat zij on gelijk over de verschillende ge bieden verdeeld was. Het verbruiksniveau in de ont wikkelingslanden bleef slechts gehandhaafd door een verande ring in het patroon van de inter nationale handel, o.m. door grote invoer van overschotvoedsel uit de economisch meer ontwikkelde landen. De prijsontwikkeling was over het geheel genomen minder gunstig voor de ontwikkelings landen dan voor de economisch ontwikkelde, maar voor het eerst sedert tien jaar verminderde de ruilvoet voor de landbouwexport, d.w.z. de koopkracht van die ex port voor industrieprodukten, vrijwel niet. De politie heeft het afgelopen weekeinde twee Indonesiërs doodgeschoten aan de grens tus sen het gebied van Maleisië en Indonesië op Noord-Borneo. De twee mannen, trachtten al vurend te ontkomen naar Indonesisch gebied, nadat een politiepatrouil le hen had aangeroepen. verwacht van rond 646.500 ton (—6 °/o). De totale opbrengst van fa brieksaardappelen wordt geraamd op 1.267.000 ton, hetgeen 7%>-min- der is dan verleden jaar. Als gevolg van een hoger ren dement 2 en een grotere uitzaai verwacht men van de zaai-uien een opbrengst van rond 200.000 ton, hetgeen 13 ®/o meer is dan in 1962. wpste leven aan. Hagen schrok verrast en legde het kamferspuitje weer op het nachtkastje. Zijn toneelspelers gezicht vertoonde een trek van oprechte blijdschap en voldoe ning. Zo zacht, alsof hij een ziek kind behandelde, legde hij de hand op het vochtige voorhoofd van zijn vriend: „Zo, ben je daar weer, ouwe jongen? Hoe haal je het in hoofd, ons zo te doen schrikken! Christen scheen ingespannen na te denken; toen antwoordde hij zachtjes: „Ach zo. ja die brand, hè? En dan het hoofd van die arme Brühlmann, die nauwelijks onder de stenen uit kwam! Ik schijn er ook wat van meegekregen te hebben, niet waar Hagen?" „Maar we krijgen je wel weer op de been! Ik wil de je alleen een spuitje geven; ik geloof, dat dit je verlichting geeft". Met die woorden nam Hagen het instrument weer op. Een ogenblik leek het alsof Christen weer het bewustzijn zou verliezen. Hij vermande zich echter weer en zei zachtjes, maar beslist: „Ik vind het fijn, Hagen, dat je gekomen bent; maar je kent mijn afkeer voor jullie vergif ten Ik heb al mijn patiën ten: zoveel mogelijk zonder die middelen behandeldwat voor hen goed was, geldt ook voor mij zelf! Ik zal waarachtig niet mijn overtuiging verlooche nen terwille van een omgevallen muur! Wat zouden mijn patiën ten daar wel niet van zeggen? Dat ik hen voor de gek gehou den heb?" (Wordt vervolgd.) De stroomtoevoer werd om 17.25 hersteld. Toen tussen vijf en half zes de kantoren en winkels leeg stroomden, moesten honderden Amsterdammers en forensen aan een geforceerde avondwandeling beginnen naar huis of het sta tion, omdat de trams hopeloos bleven steken. Op zoveel moge lijk kruispunten werd de politie ingezet om het spitsverkeer te regelen. Een1 specifieke moeilijk heid voor de politie was dat de mobilofoonwagens niet konden worden ingeschakeld als gevolg van de elektriciteitsstoring. Behalve in Amsterdam-Noord, Osdorp en enkele andere stads gedeelten begon men alvast de Kerstkaarsen op te zoeken toen om vijf minuten voor half zes, na een storing van precies een half uur, de spanning op het elektriciteitsnet terugkwam. Ook een deel van Zaandam heeft door de storing zonder stroom gezeten. Het bureau voorlichting van de gemeente Amsterdam heeft over de oorzaak van de storing het volgende bekend gemaakt: „Door een schakelfout in de 50KV aanleg in de centrale Hem- weg ontstond te 16.55 uur een kortsluiting ten gevolge waar van ongeveer de stad alsmede Zaandam zonder stroom kwa men te zitten. Door stapsgewijze omschakeling verkregen om streeks 17.30 uur het stroomloos geworden stadsgedeelte en Zaan dam weer spanning. Naar de oor zaak van deze fout en de om vang van eventuele schade wordt een onderzoek ingesteld. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor", aldus het bureau voorlichting. De gemeentelijke instanties werden overstroomd met tele foontjes om inlichtingen over de storing. De telefonische tijdmel ding bleef nog geruime tijd na dat Amsterdam weer stroom had, „in gesprek", als gevolg van de honderden telefoontjes van men sen' die hun elektrische klokken gelijk wilden zetten. De storing maakte ook drie gevangenen. In twee liften in de Courbestraat kwamen drie men sen opgesloten te zitten toen de stroom weg viel. De brandweer rukte hiervoor uit en trok de lif ten omhoog, zodat de drie ge vangenen konden worden be vrijd. De stations Amsterdam Cen traal, Muiderpoort en het goede renstation Watergraafsmeer, hadden geen netspanning, ten gevolge waarvan het seinstelsel buiten dienst werd gesteld en ook de wissels niet konden wer ken. De treinen konden wel rij den, maar omdat seinen en wis sels niet werkten, moesten ze van post tot post met behulp van vlaggen worden geloodst. Op de lijnen naar Het Gooi moesten enkele treinen uitvallen. Een aantal treinen liep als gevolg van de elektriciteitsstoring een vertraging van ongeveer tien minuten op. AARBAPPELBEURS ROTTERDAM Klei-aardappelen 35 mm op waarts Eigenheimers 12— ƒ15,25; Bintje ƒ10—ƒ11,50; Be velander 12,5013,50; Meer- lander 11,50—12,50 en IJsel- ster 8,5010. Klei-aardappelen 38 mm op waarts: Eigenheimers ƒ12 15,25 en Bintje 10,5012. Klei-aardappelen voor export: Bintje 35 mm opwaarts in twee maten gesorteerd 11,75 en Al pha 45 mm opwaarts 10,75. Zand-aardappelen 35 mm op waarts: IJsselster 7ƒ8; Bin tje 8,50 en Libertas 78. Zand-aardappelen voor export: IJsselster 40 mm opwaarts ƒ9; Bintje 35 mm opwaarts geen vraag en diverse zandrassen 35 mm opwaarts ƒ7,25. Stemming; Binnenland prijs houdend, export flauw. Voer-aardappelen 2ƒ4. Prijzen berekend per 100 kg en op de bandelsvoorwaarden, vast gesteld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM Tarwe, volgens monster, basis 17 procent vocht, tot 34,50 franco Rotterdam per schip, le vering deze week. Zomergerst, volgens monster, 2326,50 en haver, volgens monster, 2124. Groene erwten, volgens mon ster, 4052,50 en schokkers, volgens monster, 4067,50 franco Rotterdam. VEEMARKT ROTTERDAM Op ,de veemarkt te Rotterdam werden 1615 stuks vee aange voerd, zijnde 1256 vette koeien en 359 varkens. De noteringen waren als volgt: Vette koeien: ƒ2,603,40 en varkens ƒ2,20ƒ2,26 per kg. Overzicht: Vette koeien: aan voer korter, handel goed, wat hoger in prijs, prima exemplaren boven notering. Varkens: aan voer als vorige week, handel vlug, prijzen hoger, primla vlees varkens boven notering, slacht- zeugen ƒ1,90ƒ2,per kg. WOENSDAG 23 OKTOEER P HILVERSUM I; 7.00 Nws.; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Soc. strijdl.7.23 Lichte gram.; 7.30 Van de voorpag.; 7.35 Lichte gram.; 8.00 Nws. en soc. strijdl.; 8.18 Lichte gram.; 8.55 Kook- praatje; 9.00 Ochtendgymn. voor de vrouw; 9.10 Klas. gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Schoolradio; 10.00 Lichte gram.; 11.00 Voor de vr.; 11.40 't Chansonnetje in huis: liedjes; 12.10 Licht ensemble: popul. melodietjes; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Orgelkwar tet: Lichte muz.; 13.00 Nws.; 13.15 Klein vrouwenkoor; 13.35 Licht instrument, sextet; 14.00 Kamerork.: Klas. en moderne muz.; 14.45 Report, van de voet balwedstrijd Engel.Rest van de wereld; 16.35 Gram.; 16.50 Voor de zieken; 17.20 Roemeens ork.; 17.50 Regeringsuitz.: Geven en nemen. Tips voor en van wegge bruikers; 18.00 Nws.; 18.15 Lich te gram.; 18.20 Uitz. van de Anti Revolutionaire Partij: Tot u spreekt mr. W. R. van der Sluis, sekretaris van de A. R. Partij; 18.30 R.V.U.: Wijsgerig perspectief (1), door prof. dr. C. A. van Peursen; 19.00 Voor de kind.; 19.10 Licht pianospel; 19.15 Het Koninklijk bezoek aan Thai land, report.; 19.25 Dansork. met zangsol.; 20.00 Nws.; 20.05 Tan- go-rumba-ork. met zangsol.; 20.30 Hart op de tong, interviews; 20.45 Omroepork. en sol.: Opera - conc. In de pauze (ca. 21.30): Voordr. en muz.; 22.30 Nws.; 22.40 Balans, hoofd- en bijzaken uit het dagelijks gebeuren; 22.55 Spontane reakties; 23.30 Lichte gram.; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM n: 7.00 Nws. en SOS-ber.7.10 Dagopening; 7.20 Oude kamermuz.; 7.45 Radio- krant; 8.00 Nws.; 8.15 Lichte gram.; 8.45 Intern, volksliederen en -dansen; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Gram.; 9.40 Voor de huisvr.; 10.10 Klas. gram.; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Moderne liederen; 11.15 Een Hollandse familie in de Franse tijd, hoorsp. (5)11.45 Lichte gram.121.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 1233 Meisjes koor en instrument, sextet; 12.53 Gram, event, act.; 13.00 Nws.; 13.15 Musette ensemble en zang sol.; 13.40 Kamermuz.; 14.00 Klas. kamermuz.; 15.00 Klas. conc.; 15.20 Samenzang: 'Gees- tel. liederen; 15.50 Bijbelvertel ling voor de jeugd; 16.00 Voor de jeugd; 17.15 Jazzmuz.; 17.45 Lichte orkestmuz.; 18.00 Gram.; 18.10 Meisjeskoor met pianobe- gel.; 18.30 Het Spektrum, lez.; 18.45 Nieuwe gram.; 19.00 Nws. en weerber.; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Leger des Heils- kwartier; 19.30 Radio krant; 19.50 Amusementsork.; 20.20 Concert - gebouwork. en zangsol.Klas. en moderne muz.; 21.00 Tussentijd se balans Deltawerken 1963, lez.; 21.20 Gram.; 21.30 Concertge- bouwork. en zangsol.: Moderne muz.; 22.10 Act.; 22.20 Gram.; 22.30 Nws.; 22.40 Avondoverd.; 22.55 Orgelspel; 23.05 Lichte gr.; 23.30 Conciliejourn.; 23.40 Liede ren; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws.; 12.03 Lichte muz.; 12.30 Weer ber.; 12.35 Zang en lichte orkest muz.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws.; 13.15 Kamermuz.; 14.00 Nws.; 14.03 Schoolradio; 15.45 Koorzang; 16.00 Nws.; 16.03 Beursber.; 16.09 Engelse les; 16.24 Lichte orkestmuz.; 17.00 Nws.; 17.15 Harpmuz.; 17.40 Klas. muz.; 18.00 Nws.; 18.03 Voor de sold.; 18.30 Lekenmo- raal en filosofie; 18.50 Radiokro niek; 19.00 Nws.; 19.40 Gevar. muz.; 20.00 Don Carlos, opera; (Om 20.5021.05 Openbaar kunstbezit; 21.4522.00 Nws.; 22.5P—22.25 Nws.;) 23.30 Instru mentale muz.; 23.55 Nws.; 24.00 0.45 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's NED. TV: 14.40—16.30 Report, van de voetbalwedstr. Engeland —Rest van de wereld te Londen; 17.00 't Is een toer, progr. voor de schoolgaande jeugd; 17.25 Voor de jeugd; 17.35—17.45 De Verrekijker, intern, jeugdjourn.; 19.30 Nieuwe gezichten, gevar. progr.; 20.00 Journ. en weer- overz.; 20.20 Memo; 20.35 Stief - been Zn., tv-spel (2e afl.); 21.10 Als u het mij vraagt, pro gr. over de openbare mening in Nederl.; 22.00 Ridder van Maison Rouge, tv-feuilleton (2)22.30 Dagsluiting; 22.40—22.45 Journ. VLAAMS BELG. TV; 17.00— 18.00 Televisum; 19.00 Nederl. les; 19.15 Openbaar kunstbezit; 19.25 Voor de vrouw; 19.50 De Weerman; 19.55 Sport; 20.00 Nws.; 20.20 Liefdesspelen, speel film (voor volwassenen)'; 21.45 Bouwen en wonen: De soc. wo ningbouw in de landen van de E.E.G.; 22.50 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 5