12.000.000 Jjêl BEURSOVERZICHT De haantjesoorlog De moord in derijwielstallingopgelost RADIO EN TELEVISIE Eric de Noorman - De eerloze krijg KERKDIENSTEN 4 Vrijdag 18 oktober 1963 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 WAAROM ZOVEEL DRUKTE? - NOG MEER HUIZEN - VOOR EN TEGEN HOGER LONEN - KONINKLIJK PAAR NAAR THAILAND - DE STRAALJAGERS VAN DE WEEK - SOLDATEN KRIJGEN TANDENBORSTEL EN POETSLES - POPPENCOLLECTIE VERLEDEN TIJD U hebt zich misschien de laatste tijd al afgevraagd waarom de treinen steeds voller waren en het wegverkeer steeds drukker, de rij bij de bushalte steeds langer en het kindergeschreeuw veelvuldiger. Deze week kwam het antwoord: Nederland telt nu twaalf miljoen inwoners. Met de scholen wordt daar al op gerekend, maar de ■bus en de trein zullen er nu toch weer wat zitplaatsen bij moeten maken. En dan de parkeerruimte We tob ben nu al met het gedeelte van de be volking dat een auto bezit en dat zijn merendeels de vaders. Waar moet het heen als straks al hun kinderen ook nog aan een auto toe zijn? Nu pro beren we het nijpend gebrek aan plaats langs de stoepranden op te los sen door (gratis) parkeersehijven en ERNSTIGE VERONTREINIGING Minister Veldkamp heeft ernstige woorden aan de twaalfmiljoenste inwoner gewijd, o.a. over zijn energie, zijn saamhorigheid en zijn op te voeren produktie ter beheersing van het toekomstige loon- en prijspeil. Dr. G. J. M. Veldkamp sprak ook voorzichtige woorden over de toenemende verontreiniging van water, lucht en bodem, over vakantiespreiding, betere verkeersvoor- zieningen en discipline op de weg, over de economische, sociale en hygiënische problemen veroorzaakt door de komst van dit kind. En het is maar goed, dat niemand precies weet wie de ongelukkige 12.000.000ste is, want het arme schaap zou de eerste dag van zijn leven al heel wat dreigbrieven en extra onvoordelige aanbiedingen hebben ontvangen (kostbare) parkeermeters, maar als er straks enkele miljoenen meer in een eigen slee rondtuffen, zijn er geen stoepranden en pleinen genoeg om nog parkeermeters neer te zetten. Dan zullen we werkelijk naar een stad van 2 en van 3 verdiepingen toe moeten, gelijk in Utrecht voor de stationswijk onder de naam Hoog-Catharijne is besloten. Dan helpt het ook niet meer om te procederen voor een „allervrolijkst en onbelemmerd uitzicht", zoals die Leidse arts nu kon doen wegens het oude recht, verleend bij het bouwen van zijn huis in 1760, want tegen de tijd dat al onze kinderen een gezin hebben gesticht zal er nergens meer sprake zijn van enig uitzicht dan dat op niéuwe kinderen GARNALEN BLEVEN ONGEPELD NU EEN BEATRIX OP DE ATLAS OOK DIT KAN" GEBEUREN. Personeels van koppelbazen in Amsterdams gemeente dienst ZWARTE BEERTJES 9 Boekhandel VAN DE SAN DE Internationals merendeels vast, scheepvaarten in herstel Doodstraffen in Syrië Beursindices N abeurskoersen Advieskoersen buitenlands bankpapier En als we eens nagaan, hoe die twaalf miljoen elkaar in de haren zitten: we hebben nu al ruzie over de lonen en de prijzen. Een troost is, dat er meer ge bouwd zal worden. De stichting verletbestrijding bouwnijverheid heeft plannen gemaakt om ko mende winter door te bouwen tot 5 graden vorst. Het is de bedoe ling een enorme achterstand zo als begin 1963 ontstond, te voor komen en als de plannen slagen zullen er zelfs bij gunstige om standigheden, zoals een kwakkel- winter, een vierhonderd wonin gen meer kunnen worden ge bouwd. De kosten worden ver deeld over het rijk, de risico fondsen voor de bouwnijverheid en het schildersbedrijf en de op drachtgevers, Over de lonen is het laatste woord nog niet gesproken. De gamalenpelsters te Middelharnis gingen in staking, het busperso- neel in het noorden mokte, een aantal typografen in Amsterdam legde het werk neer waardoor het Handelsblad en enkele ande re dagbladen niet normaal kon den verschijnen. In verscheidene delen van het land bleef nog on rust heersen, terwijl werkgevers en werknemers met elkaar over legden. Zo vroegen de mijnwer kers b.v. om een verdubbeling van de oude Kerstgratificatie en zou het spoorwegpersoneel wel een verhoging van 20 willen. De centrale werkgeversorgani saties hebben nu in de bestuurs vergadering van de. Stichting van de Arbeid het volgende vo.orstel geformuleerd a) een loonsverhoging van 4 voor alle werknemers, nog eens 4 als gemiddelde ver hoging bij het verlengen van bepaalde arbeidscontracten; b) een beperkte differentiatie mogelijkheid per onderne ming; c) geen uitkering ineens over 1963; d) liever geen uitbreiding van de vakanties; e) een huurverhoging van 15 (de vorige regering had al be. paald dat 0r drie keer een huurverhoging zou komen van 10 9c, waarvan de eerste al is gerealiseerd en de twee de zal ingaan per 1 januari 1964) f) tijdige aanpassing van de so ciale verzekeringswetten. De werknemers vragen, gelijk reeds bekend. 8 a 10 loons verhoging, doch zónder onder scheid en zonder de huurverho ging en met een verlengde va kantie en nog een uitkering in eens in 1963. De standpunten liggen dus nog ver uitelkaar, maar er is een punt van uitgang voor verder overleg. Ons Koninklijk Paar is na een feestelijk onthaal in Perzië, dat nu Iran heet, doorgereisd naar Siam, dat tegenwoordig Thailand wordt genoemd en het liet een dorp in Iran achter dat vóór de aardbeving van vorig jaar Dou- sadj heette en na de heropbouw dank zij de actie van onze Kroon prinses naar haar Beatrix wordt genoemd. Het betalingsverkeer met In donesië begint op gang te komen, doordat de Nederlandse Bank aan de Bank Indonesia een .ma nipulatiekrediet" heeft toege staan van ƒ25 miljoen, terwijl Indonesië daarnaast op bepaalde voorwaarden over nog ƒ25 mil joen kan beschikken. Ook heeft president Soekarno de Neder landse diplomatieke vertegen woordiger een huis toegewezen, dit in ruil voor de tientallen panden die Indonesië van de Nederlandse regering in beslag genomen heeft. Internationaal heeft Nederland zijn stem laten horen tegen de apartheidspolitiek van Zuid- Afrika, door bij een hernieuwde uitspraak in de Verenigde Naties in te stemmen met de resolutie. Nederland had- zich een dag te voren onthouden van stemming. Natuurlijk kwamen ook deze week weer enkele straaljagers in botsing. Ditmaal boven St. Oedenrode (N.-Br.). Eén piloot kwam om het leven, de ander wist zich met zijn schietstoel te redden. Gelukkig hebben we ook op- wekkender nieuws gelezen, deze week. De minister van Defensie zal er voor zorgen,, dat alle sol daten een tandenborstel krijgen en ze zullen les krijgen in tan denpoetsen van een tandarts of van een vrouwelijke assistent... Behalve Dousadj is er een tweede Perzisch dorp herbouwd, waarvoor de Nederlandse ker ken twee miljoen gulden bijeen brachten. Dit. dorp Esmatabad wordt heden door een Nederlan der, de directeur van het Alg. Diaconaal bureau van de Gere formeerde Kerken, heropend. Het gekrakeel om de befaamde collctie poppen van de overleden kunstenaar Harry van Tussen broek is ook afgelopen. De pop pen zijn opgehaald en worden vernietigd volgens de laatste wil van de overledene. En als u de verzekering wilt oplichten, doe dan niet de on voorzichtige fabrieksarbeiders na die zich na elkaar in de zelfde plaats en de zelfde schuur en met de zelfde bijl.de zelfde vin ger afhakten. Zoiets loopt, in de gaten en de beidé 'slachtoffers zijn prompt gearresteerd. Nu hebben zij geen verzekeringsgeld, geen vinger en geen vrijheid meer. En mocht u vandaag of mor gen spijbelen van uw werk, grijp dan niet de controlerend genees heer bij de keel als hij u weer aan het werk wil zetten, want ook dat is strafbaar. De dokter die dat deze week overkwam kon zich misschien de gemoeds gesteldheid van de aanvaller in denken en deed geen aangifte. Eind goed, al goed (Nadruk verboden), Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat) TER NEUZENZaterdagavond uur Ds. O. J. Aangeenbrug. Op schriftelijke vragen daar omtrent van het raadslid J. ten Brink (P. S. P.) hebben B. en W. van Amsterdam thans geant woord dat de lonen van het bij de stadsreiniging nog werkzame personeel dat via derden („kop pelbazen") is tewerkgesteld, vrijwel gelijk zijit1 aan die van het gemeentepersoneel bij deze dienst. Bij het gemoente-energiebe- drijf zijn de lonen van het via koppelbazen aangetrokken per soneel eveneens vrijwel gelijk aan de inkomsten van het met vergelijkbare taken belaste ge meentepersoneel. Als antwoord op de vraag welk bedrag per arbeider van de on derscheiden groepen per uur door de gemeente aan de koppel baas wordt betaald, zeggen B. en W. dat dit bedrag voor de stads reiniging varieert van 3,91 tot 4,17 per uur. en voor het ge meente-energiebedrijf het bedi'ag varieert, behoudens een enkele uitzondering voor zeer gespecia liseerde arbeid, van 3,85 tot 4,95 per uur. De vragen: of hier niet van 'n misverstand moet worden ge sproken, dat een voedingsbodem vormt voor arbeidsonrust?, of B. en W. bereid zijn de loonver- schillen zo snel mogelijk op te heffen? en of het thans via kop pelbazen in gemeentedienst werkzame personeel niet recht streeks kan worden aangetrok ken? kunnen aldus B. en W. gelet op het bovenstaande on beantwoord blijven. min Het Damrak heeft zich gis termiddag gekenmerkt door een vaste stemming bij de opening voor de meeste internationale waarden. De handel was ruim. Ook de scheepvaartsector gaf niet onbelangrijk hogere ope ningskoersen te zien in een ak- tieve markt. Vele ogen waren gistermiddag gericht op de Phi- lipshoek. Dit naar aanleiding van de woensdag uit New York naar Amsterdam overgeseinde cijfers van het Pbilipsconcern over 1963. Deze waren zó gun stig, dat het Damrak woensdag nabeurs reageerde met een forse koersstijging voor de Philipsaan- delen en wel van 149,50 tot 153,60. Gistermorgen werd als hoogste prijs voor deze aandelen betaald 153,90. De officiële beurs opende gistermiddag op 153,20, tegen een vorige slot- prijs van f 149,10. Winstnemin gen deden de koers gedurende de verdere beursduur inzakken tot f 152,60. Ook de overige hoofdfondsen hadden beginbeurs de wind goed in de zeilen. Kon Olie verbeterde twee gulden tot 164,70, Unilever ging 1,80 om hoog tot 142,50. Hoogovens deden flink mee met een koers stijging van 5Vb punt op 566, waarna zelfs nog 569 werd gé- daan. AKU stelde wat teleur op 518 (517'/2). De vaste stemming in Amsterdam werd mede in de hand gewerkt doordat Wall Street woensdag, na een dagen lange kwakkelmarkt, zeer vast sloot waarbij het Dow Jones- gemiddelde voor de industrie aandelen een nieuw hoogtepunt aller tijden boekte. Ook de Nederlandse hoofdfondsen, waar van vooral Philips, lagen in New Christian Herter, de speciale gevolmachtigde van president Kennedy voor handelsbesprekin gen, heeft woensdag in Washing ton verklaard, dat de Verenigde Staten nog steeds voornemens zijn vergeldende tariefmaatrege len tegenover de Europese Eco nomische Gemeenschap (E-E.G.) te nemen, ook nu de landurige „Haantjesoorlog" aan arbitrage werd onderworpen. Hij deelde op een persconferentie mede, dat volgens met de E. E. G. bereikte overeenstemming het conflict aan een commissie van drie des kundigen van de organisatie der algemene overeenkomst voor ta rieven en handel (G.A.T.T.) zou worden voorgelegd. Deze com missie zal een bedrag voor de Amerikaanse schadeloosstelling vaststellen en president Kennedy zal daarna een proclamatie af kondigen, waarbij invoerrechten- In dc nacht van woensdag op donderdag is één van de twee „onopgeloste" moorden in Rotter dam opgelost. De man die in de vroege ochtenduren van de 7de mei in een rijwielstalling in de Van den Hoonaardstraat in Rot terdam een 53-jarige vrouw aan gerand en gewurgd heeft is ge pakt en heeft een volledige be kentenis afgelegd. Hét is de 38- jarige kappersbediende A. J. K., ongehuwd, wonende in Scheve- ningen en werkzaam in een heren kapperszaak in Delft. De oplossing van het afschu welijke misdrijf dat in begin mei Rotterdam in opschudding bracht is gekregen door een combinatie van toeval en uiterste gespannen heid van de leden van het Rot terdamse politiekorps. Het onder zoek in deze zaak dat startte toen men rond zes uur in de morgen van 7 mei de 53-jarige Johanna Th. Ludewigs dood in haar rij wielstalling aantrof en in de loop van de dag sectie uitwees dat zij was aangerand en dat haar strot tenhoofd kapot was geknepen, bood aanhankelijk de politie nau welijks enig "houvast. Sporen die enige aanwijzing konden geven werden niet gevonden. De politie van het bureau Bergsingel, onder leiding van hoofdinspecteur F. A. H. Greive, geassisteerd door re chercheurs van de zedenpolitie, stond niets anders te doen dan een zo breed mogelijk opgezet onderzoek te beginnen. Iedereen die maar eventjes geacht kon worden iets te kunnen weten werd verhoord. Een uitgebreid buurtonderzoek werd op touw ge zet, mensen die wel eens betrok ken waren geweest bij oen zeden misdrijf volledig nagegaan en alle archieven werden uitgekamd. Heel langzaam aan ontstond bij het rechercheteam een beeld van de man. Er was nl. op die avond in de buurt van het misdrijf een man gezien die - daar kennelijk liep te wachten. Bovendien deed zich precies een week na het ge beurde in' de Dresselhuysstraat in Rotterdam eveneens een. aanran ding voor, waarbij het slachtoffer haar aanrander echter wist af te weren en van hem" een vaag sig nalement kon geven. Zo slaagde de opsporingsploeg er in een „mo.ntage-signalement" van de vermoedelijke dader sa men te stellen. En dit werd onder het Rotterdamse politiepérsóiië'êl verspreid. Inmiddels werden dooi de rechercheploeg niet minder dan 300 mensen verhoord van wie er bijna 90 enige tijd werden vast gehouden voor een diep gaand onderzoek. Pas óp 12 okto ber jl. kreeg de politie houvast. Laat op de avond van die dag be- ging een bromfietser in de omge ving van de Euromast een ver keersovertreding. Twee agenten die daar surveilleerden, hielden de man aan. Hij bleek zeer ner veus en de agenten besloten de man mee te nemen naar het hoofdbureau om te controleren of ,de fiets misschien gestolen was. Op die zaterdagavond bevond zich op het. hoofdbureau van po litie als dienstdoend inspecteur de heer J. van der Steege van de rivierpolitie. Hoewel al spoedig kwam vast te staan dat de brom mer niet gestolen was en er op man in feite geen enkele aanmer king kon worden gemaakt, be sloot de heer Van der Steege de man toch vast te houden omdat hij uiterlijk veel gelijkenis ver toonde met het verspreide signa lement. Hoofdinspecteur Greive werd gewaarschuwd en nog in die zelfde nacht toog rechercheur Peek naar het hoofdbureau om de arrestant eens goed op te nemen. De heer Peek kwam ai direkt tot de conclusie dat het zaak was de verdachte diepgaand te verhoren. Daar werd zondag mee begonnen en in de loop van de zondagmid dag bekende K. dat hij zich aan een aanranding in een rijwiel stalling had schuldig gemaakt. Over het wurgen van de vrouw werd toen nog niet gesproken. De verhoren werden maandag en woensdag voortgezet en het resul taat hiervan was dat de politie besloot om in de nacht van woens dag op donderdag ter plaatse een reconstructie van het gebeurde te houden. Dit is gebeurd onder gro te belangstelling van de bewo ners van de Van den Hoonaard straat, en had tot resultaat dat wel kwam vast te staan dat K. "en niemand anders de dader van "het misdrijf moet zijn geweest. Hij legde trouwens een tot in alle details uitgewerkte bekentenis af. Het schijnt dat de man zich niet bewust is geweest dat hij de vrouw heeft gedood. Volgens zijn verklaring had hij haar slechts bij de keel gegrepen om te voor komen dat zij door schreeuwen de aandacht van de buren zou trekken. Dat zij dood was toen hij de rijwielstalling verliet wist hij niet. Bovendien zei hij nimmer kranten te hebben gelezen waarin het misdrijf was beschreven. Hoofdinspecteur Greive be schreef tijderis een persconferen tie die donderdagmorgen op het hoofdbureau van politie in Rot terdam is gehouden, de kappers bediende als onevenwichtig. Hij is de enige zoon uit een keurig gezin en maakt een beschaafde indruk. Intussen staat wel vast, dat hoewel hij nooit met de justi tie in aanraking is gekomen, meer zedenmisdrijven op zijn geweten moet hebben. De man die bij zijn ouders in Scheveningen inwoon de, maakte er een gewoonte van op zaterdag- en op maandag avond naar Rotterdam te fietsen of te brommen. Hij bleef dan vaak de nacht op pad en sliep dan zondags of dinsdags, als de kapperszaak gesloten was,uit. Hoofdinspecteur Greive be schreef hem als een uiterst ge vaarlijk mens die op deze tochten tot van alles in staat kon worden geacht. Bij zijn aanhouding op 12 oktober was hij vermoedelijk we derom op zoek naar een slacht offer. concessies, overeenkomende met dat bedrag, zullen worden inge trokken. In antwoord op een vraag sloot Herter vrijwel de moge lijkheid uit, dat de E. E. G. nieuwe compensaties aan de V. S. zouden aanbieden, nadat de G. A. A. T.-commissie haar be vindingen bekend zou hebben gemaakt. Hij zei echter, dat tot op het moment dat de Verenigde Staten de vergeldingsmaatrege len in werking stellen, de Ameri kaanse regering „wil luisteren naar eventuele voorstellen, die de E. E. G. mocht willen doen". Een militaire rechtbank in Damascus heeft donderdag tien personen, die op 18 juli van dit jaar aan staatsgreep deelnamen, veroordeeld tot de doodstraf. De tien veroordeelden zijn allen militairen. Drie anderen kregen levenslange dwangarbeid en veertien werden veroordeeld tot gevangenisstraffen. Drie beklaagden werden vrij- gespi'oken. De drie tot levens lange dwangarbeid veroordeel den zijn de oud-minister van de fensie Mohammed Soefi, de voor malige plaatsvervangend opper bevelhebber Rasjid Katini en de voormalige luchtmachtbevelheb ber, generaal Noerallah Haj Ibrahim. York vast in de markt. De overi ge Europese beurzeh stelden gis teren zeker niet teleur. Later op de middag daalde de koers van AKU, als gevolg van winstnemingen, tot 514'/:. Hier mede kwam dit "fonds 3 punten beneden de vorige slotkoers te liggen. Ook de overige interna tionals moesten enig terrein winst prijsgeven bij afnemende affaire. De scheepvaartsector gaf bij de opening een zeer krachtig koersherstel te zien op de zeer flauwe tendentie- voor deze waarden van woensdag door het toen gepubliceerde bericht over de gang van zaken in 1963 van de Holland-Amerikalijn. De aan delen van deze maatschappij die woensdag 14 punten daalden, haalden hiervan bij een opening op 125 gistermiddag 7 punten in. Dit was blijkbaar te veel, want- later zakte de koers in tot 121 (H8V2). De overige scheepvaart waarden konden de gunstige openingskoersen vrijwel hand haven, waardoor het herstel 2 tot 5 punten bedroeg. Aandelen Van Ommeren werden 5 punten hoger geadviseerd op 291. Over de leidende cultures valt bitter weinig mede te delen. De koer sen schommelden iets boven het vorige slotniveau. Na het herstel voor de voorgaande beursdagen bleef de staatsfondsenmarkt gis termiddag, ten opzichte van woensdag, praktisch onveran derd met weinig zaken. In de lokale afdelingen rea geerden aandelen Nederlandsche Melk-Unie niet op de dividend verhoging van 8 tot 9 procent over het boekjaar 1962/1963. Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, enz. Algemeen 15/10 533.2 348.9 163.5 247.3 158.2 387.8 16/10 17/10 536.4 542.8 348.2 156.6 247.1 157.4 388.4 348.2 161.2 245.9 157.6 391.7 AKU: 511—515 (5141/2) Hoogovens: (568%) Kon. Olie: 164.10—165.00 (164.70) Philips: 150.80—152.00 (152.70) Unilever: 141.70—142.40 (142.40) De stemming was ongeani meerd. De advieskoersen itoor buiten lands bankpapier, vandaag gel dend in Amsterdam, zijn onge wijzigd gebleven. ZATERDAG 19 OCTOBER HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Socialistisch strijdlied; 7.23 Lichte gram. (om 7.30 Van de voorpagina, praatje); 8.00 Nws; 8.18 Lichte gram.; 9.00 Polit. praatje; 9.10 Voor-R (Ot) Onde: gevar. progr.-; 9.35 Water standen; 9.40 Twistgesprekken met, God, lezing; 9.55 Samen thuis, sportpraatje; 10.00 Buitenlands weekoverzicht; 10.15 Rotonde: gevar. progr.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Sport nieuws; 13.15 Vara-varia (om 13.00 nws); 13.20 Tijd voor teenagers; 14.10 Uitlaat, progr. voor dc twin tigers; 14.45 Artistieke staalkaart; 15.15 Radio Jazzclub; 15.45 Ver bonden in één koers,-gesprekken; 16.00 Radiokamerorkest en om- roepkamerkoor (in dc pauze: 17.1017.30 Boekbespreking); I8.O0 Nws en comm.; 18.20 Het Koninklijk bezoek aan Thailand; 18.25 Lichte gram.; 18.30 Tango- Rumba ork.; 19.00 Paulus de bos kabouter; 19.10 Lichte muziek en zang; 19.40 Fragmenten uit de operette Das Land des Lachelns; 20.00 Nieuws; 20.05 Vijf seconden van Woeg: teenagershow; 21.00 Socialistisch commentaar; 21.15 Chansons; 21.45 Gram.; 22.00 Als de klok dertien slaat, hoorspel; 22.30 Nws; 22.40 Act.; 22.50 Lichte gram.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Klassieke Dc Piet schijnt Olaf's vraag niet te Jioren. Hjj staart wezenloos voor zich uit en prevelt: „Ik ben doodVoor mijn volk ben ik doodeen slaaf, een waarde loze. „Huh?" gromt Olaf, die zijn oren niet geloven kan, „wat mompel je daar nu? Geef eens antwoord op mijn Svein's grote hand legt zich op Olaf's schouder. „Wat moeten we daar zogezegd mee aan, Bei'en- jager," zegt de Sakser. „Dat laat ste restje Pieten of hoe die ge verfde duivels mogen heten wil met alle geweld dood gemaakt worden. Maar van ons is er zoge zegd niemand, die dat karweitje op wil knappenEn aangezien wij dat niet willen, beweren die dom me Pieten nu, dat ze van ons zijn; slaven of zoiets....;. Maar wat moeten we niet dat stelletje be ginnen?" Verbijsterd kijken de twee reu zen elkaar aan. „Tjaprevelt Olaf dan, „d-dat weet ik ook nieteh gevangenen kunnen we niet ge bruiken; véél te ingewikkeld en om weerloze kerels dood te maken, da's gemeen „Gij hebt ons het leven ge schonken," mengt de Piet zich in het gesprek, „ons leven behoort u toeZo wil het de oude wet van het Pictenvolk. Terugkeren naar ons volk kunnen wij niet Men zal ons verachtelijk verjagen, want. een krijger, die zich over geeft, verliest zijn naam en zijn eerZo ge niet wilt, dat wij ons zelf doden, of dat wij door uw krijgers gedood worden, neemt dan ons leven en onze diensten aan en dienen zullen wij u, tot de dood ons scheidt.....," „Da's me een vooruitzicht," pre velt Olaf geschrokken;; „Hoeveel zijn het er?" Hij staart bedrem- pelt naar de troep zwijgende Pie ten en plukt in zijn stoppelbaard. „En wat moet dat worden, als we zogezegd nog méér van die vecht partijtjes winnen?" bromt Svein, „dan lopen we straks met de hal ve bevolking op ons hielen „Ik weet waar de Noren zijn, die gil zoektzegt de Piet, als om de knoop door te hakken, „wij brengen u daarheendan kunt ge nog beslissen wat ge met ons doen wilt...,.." gram. (7.307.35 Voor de jeugd); 7.45 Geestelijke liederen; 7.55 Overweging; 8.0Ü Nws; 8.15 Djinn: gevar. progr.; 12.00 Angelus; 12.04 Country and Western Express (gr.); 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Licht instr. en semble met zang; 12.55 Kath. nws; 13.00 Nws; 13.15 Musiceren de dilletanten; 13.40 Franse les; 14.00 Voor de jeugd; 15.00 Oude liederen; 15.35 Metropole ork.; 16.00 Voor de jeugd; 16.15 Jazz muziek met commentaar; 16.40 Licht instr. kwintet; 17.00 Leiding geven, lezing (3); 17.10 Lichte gram.; 17.30 Boekbespreking; 17.40 Roulette, muzikaal spelle tje; 18.00 Kunstkroniek; 18.30 Lichte orkestmuz.; 18.50 Voor de kleuters; 19.00 JMws; 19.10 Act.; 19.30 Wereld-Radioweek 1963; 20.30 Rieleksen: amusementspro gramma; 21.30 Buurmans krant: berichten uit buitenlandse kran ten; 21.50 Bric. a-Brac: cabaret- progr.; 22.20 22.25 Boekbe spreking; 22.30 Nws; 22.40 Kruis punt: discussies over de ver schijningsvorm van de Kerk in de wereld van vandaag; 23.10 Nieuwe klass. gram, met comm.; 23.55 Nieuws; BRUSSEL (VI,); 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte orkestmuziek; 12.30 Weerbericht; 12.35 Lichte muziek; 12.50 Programma-overzicht; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de teenagers; 14.00'Nws; 14.03 Voor de filmlief hebbers; 14.30 Hoorspel; 16.00 Nws; 16.03 Amusementsmuziek; 16.40 Voor de teenagers; 17.00 Nws; 17.15 Liturgische zangen; 17.25 Koorzang; 17.45 Engelse les; 18.00 Nws; 18.03 Voor de solda ten; 18.28 Paardesportberichten; 18.30 Orgelspel; 19.0q Nieuws en comm. uit Amerika; 19.40 Lichte muziek; 20.00 Coproduktie Saar- briicken; 22.00 Nws; 22.15 Dans muziek; 23.00 Nws; 23.05 Jazzmu ziek; 23.55 Nieuws.' Televisieprogramma's. NED. TV: 15.00 De avonturen van Cristobal, Franse tv-film- serie; 15.30 Wind in the reeds (De- wind speelt door het riet), Engel se natuurfilm; 16.15 Huis, thuis, wohen, hobby-rubriek; 17.00— 17.45 Voor de kinderen; 19.30 De avonturen van Ivanhoe, tv-film; 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 Concilie-journ.; 20.25 Brand, punt; 20.50 Midavondserenade, showprogr.; 21.35 Het huis, detec tive-spel in vier delen. Deel 1: Een journalist komt terug; 22.15 Gehuwd en ongehuwd, reeks re port. van bijeenkomsten; 22.45 Journaal. VL'. BELG. TV: 10.00—11.45 Volksuniversit.; 10.00 Franse les; 10.25 Een camera bij de insekten; 10.45 Picasso en zijn tijd; 16.00 Reportage hockeywedstrijd; 17.15 Voor d. jeugd; 18.0018.35 School, televisie; 19.00 Religieus progr.; 19.3o Voor de automobilisten; 19.55 Sport; 20.00 Nieuws; 20.20 Spelprogr.; 21.35 Echo; 22.05 Open jacht, tv-sneelfilm (dl. 29); 22.55 Nfeuiys. i

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 7