Axel begint met eerste flatbouw Geef uw soep de volle kracht van sappig, mager rundvlees: met Liebig Bouwvakarbeiders slaags met de politie in Rome BEURSOVERZICHT Eric de Noorman - De eerloze krijg AGENDA Ter kennismaking met PRO CO shampoo! voor parelwitte tanden Nu gratis uw haar wassen volgens de nieuwe Amerikaanse methode met Proco crème shampoo in tube (voldoende voor 6 a 8 wassingen). Profiteer snelvneem meeï Van links naar rechts: de heren wethouder C. van Bendegem, wethouder M. L. M. IJsebaert, M. Bouw, directeur van het architectenbureau Rouw te Zoe- termeer, J. A. van der Poel, direc teur van de N.V. Gebr. Van der Poel en de N.V. „Vlako" te Ter- neuzen, zien toe hoe burgemees ter M. K. van DUke de eerste paal in de grond slaat. Auto in gracht: - Meisje verdronken Dinsdagavond is te Alkmaar de 8-jarige Elly van der Does uit Alkmaar door verdrinking om het leven gekomen. Zij zat in een auto, die bestuurd werd door mevrouw N. V. S. Toen de ze de langs de Oude Gracht ge parkeerde auto wilde wegrijden reed de auto door een verkeerde manoeuvre achteruit de gracht in. Mevrouw V., wier 8-jarig dochtertje ook in de auto zat, heeft nog een der portieren ge opend om de beide meisjes te grijpen. Zij wist zich met haar dochtertje te redden, doch het andere meisje verdween met de auto in de diepte. Pogingen van voorbijgangers, die zich te wa ter begaven om het meisje te redden, faalden. Met de auto werd later het stoffelijk over schot van het meisje opgehaald. De bouw van de eerste flatge bouwen in Axel hebben een aan vang genomen. Deze gebouwen worden gesitueerd in Plan Oost en de eerste heipaal werd hier voor giservoormiddag door bur gemeester M. K. van Dijke in de grond geslagen. Omstreeks elf uur verscheen de burgemeester in gezelschap van de beide wethouders en de wnd. secretaris de heer M. Oggel op het bouwterrein. Gestoken in een oliejas en een helm als hoofddeksel nam de burgemeester plaats achter de lier en als gevolg van zijn regu lerende hand dreunden weldra de zware slagen op de betonpaal welke bij iedere slag dieper in de grond zakte. Na deze plechtigheid verzamel de 't gezelschap zich met aanne mers en direktie zich in de direk- tiekeet, waar ten behoeve van de pers een toelichting op het bouw project werd gegeven. (Adv.) Uit deze toelichting bleek, dat geprojecteerd zijn twee flatge bouwen n.L één van 22 apparte menten in de woningwetsector en één van 26 wooneenheden in de premiesector. Voor de woningwet-flat gaan 60 betonpalen de grond in en voor de premie-flat zijn er 72 palen nodig. Het werk, dat een plan is van het Architectenbureau Rouw te Zoetermeer, zou aanvankelijk ge bouwd worden door de firma Hoppenbrouwers uit Bergen op Zoom, doch zal thans uitgevoerd worden door de te Terneuzen ge vestigde nieuwe N.V. „Vlako". Hoewel deze bouw nog geen ratiobouw is, zijn hier wel ar beidsbesparende elementen aan wezig. De goedkeuring voor deze flats is spoedig afgegeven kunnen worden omdat men kans zag om binnen de curveprijs te bou wen. Voor wat de premie-flat betreft zijn nog onderhandelingen gaan de over het al of niet aanbren gen van centrale verwarming. Dit laatste zal een huurprijsver hoging meebrengen van ƒ24,50 per maand, alleen voor wat be treft de Stichtingskosten, dus buiten het verbruik van olie e.d. Door de direktie van de N.V. „Vlako", werden waarderende woorden gesproken aan het adres van het gemeentebestuur voor het volledig gereedliggen van het bouwterrein. Het gehele plan Oost, waar 620 woningen ge bouwd kunnen worden, ligt ge heel bouwrijp met complete stra tenaanleg en riolering. Indien er geen onverwachte tegenslagen komen zoals veel onwerkbare dagen in de winter maanden, hoopt men met de ge hele bouw binnen 9 maanden klaar te zijn. Alléén Liebig tabletten zijn bereid uit sappig, mager rundvlees van AA kwaliteit - volgens het originele Liebig recept. Voor een heerlijke, goudgele vleesbouillon. Vol en krachtig, met peterselie en 9 andere geurige zomerkruiden. Tracteer uw gezin op extra krachtige soep: neem er een paar in huis! 35 ct per dubbel tablet. LIEBIG PRODUCTEN héérlijk voor de fijne keuken VRAGEN OVER PRIJZEN VAN DIENSTAUTO'S De vaste commissie voor fi- nancrën uit de Tweede Kamer wil worden ingelicht over de vervanging van een dienstauto, waarmede blijkens een wijziging van de begroting van het Depar tement van de minister-president mr. G. V. M. Marijnen, een sup pletoir bedrag „van niet minder dan 27.700,is gemoeid". Dit bedrag doet de commissie ver moeden, dat hier een auto voor de minister zelf betreft. De com missie wil weten, wat' de auto, die vervangen werd, heeft op gebracht bij inruil of verkoop. Ook wil de commissie in ver band met deze uitgave van de regering een opgave -ontvangen van de prijsklassen van de auto's, die door de ministers, de staats secretarissen en de verschillende categorieën ambtenaren worden gebruikt. In Rome is het woensdag tot gevechten gekomen tussen beto- - gende bouwvakarbeiders, en de politie. Talrijke demonstranten en politiemannen liepen verwon dingen op. Een politieman werd zó zwaar gewond dat hij in een ziekenhuis overleed. Ongeveer 30 mensen werden voor ondervra ging aangehouden. De bouwvakarbeiders waren omstreeks het middaguur in sta- king gegaan uit protest tegen een voorgenomen opschorting van de bouwactiviteit in Rome voor een week. Deze opschorting zou a.s. maandag ingaan en was, volgens de aannemers, een gevolg van ■economische moeilijkheden. De stakers wilden via het centrum van de stad naar het gebouw van de' organisatie van aannemers trekken toen de politie hun in de weg trad. De betogers wierpen met stenen, waardoor onder meer de ruiten van autobussen en woonhuizen sneuvelden. Ook wer den auto's omgegooid. Voorbij gangers, onder wie buitenlandse 'toeristen, zochten hun toevlucht in café's. Een woordvoerder van het mi- /.pisterie van Binnenlandse Zaken deelde later mee, dat de politie- man, van wie gezegd was dat hij was overleden, niet dodelijk ge wond is. De ernstigste gewonde was een burger - met een gebro- l£9Ü&g&f De christen-democratische en de sociaal-democratische bond van bouwvakpersoneel zeiden in een verklaring dé ongeregeld heden te betreuren. Zij weten d§ incidenten aan mensen „die doel einden nastreven welke niet de zelfde zijn als die waarvoor de bouwvakarbeiders betoogden". Drie Amsterdamse juweliers opgelicht Reeds drie Amsterdamse juwe liers zouden het slachtoffer zijn geworden van de 29-jarige W. G., die ervan wordt verdacht van hen met een smoesje drie gouden armbanden en een collier voor een totale waarde van 1.455 gulden los te hebben gekregen. De man, een recidivist, die in aijgustus vrij kwam en nog een terbeschikking stelling van de regering met een proeftijd van drie jaar heeft, kreeg zijn laatste vonnis wegens oplichting. Hij vertelt bij de stadsreiniging te werken. Een keer verscheen hij met een pet op die de sug gestie gaf een echte pet van de ze gemeentedienst te zijn. Voorts toonde hij een penning die een legitimatie van de stadsreini ging zou zijn. De man is nog Piet gearresteerd, TWEE DODEN BIJ BOTSING TREIN— VRACHTAUTO TE MAARHEZE Twee mensen zijn om het leven gekomen bij eeri botsing, welke zich dinsdagmiddag op een over weg bij Maarheze heeft voorge daan tussen een trein en een auto, geladen met gasflessen. Om rond half drie greep de sneltrein Am sterdamMaastricht een vracht auto met aanhanger opzij van de cabine. De wagen werd een heel ■eind meegesleurd en geraakte ge deeltelijk onder de locomotief. De 29-jarige chauffeur C. v. d. Hey- de en zijn 26-jarige bijrijder, bei den vaders van twee kinderen en afkomstig uit Deurne, moeten op slag zijn gedood. De tientallen gasflessen van de lading ontplof ten en bleven langdurig liggen branden. Foto: Het wrak van de auto wordt onder de locomotief uitgehaald. Een 20-jarige Oostduitse grenswacht in uniform is in de nacht van maandag op dinsdag via een ondergrondse spoorlijn uit Oost-Berlijn naar de Ameri kaanse sector van West-Berlijn uitgeweken, zo heeft de West- Berlijnse politie bekendgemaakt. INTERNATIONALS LICHT VERDEELD, STAATSFONDSEN VAST De stemming voor de interna tionale waarden is woensdagmid dag licht verdeeld geweest. Hier bij moesten AKU en Hoogovens terrein prijs geven, terwijl Phi lips en Kon. Olie zich konden verbeteren ten opzichte van het voorgaande slotniveau. Unilever was op 142.30 onveranderd. Ook woensdag waren de orders weer dun gezaaid. Er waren geen fac toren aanwezig die de markt, in welke richting ook, konden be ïnvloeden. Licht aanbod van Pa rijs werd in de oliehoek door het publiek goed opgenomen. De prijs voor Kon. Olie op 167.70 lag 70 cent boven de slotkoers van dins dag. Later op de middag daalde de koers tot 167.50. Philips 60 cent hoger op ƒ150.80. Amerika liet in deze hoek met verkoop orders verstek gaan. Dit betekent dan doorgaans een gunstige stem ming in de Philipshoek omdat het publiek steeds belangstelling voor de elektro-aandelen heeft. AKU welk fonds dinsdag een grillig koersverloop had, stelde zich op 501% vijf punten lager, na een hoogste koers van woensdag op 504%. Hoogovens min drie pun ten op 580 bij minimale affaire. Wall Street sloot dinsdag door elkaar eerder een weinig lager, terwijl de Nederlandse hoofd fondsen er praktisch onveran derd bleven. De stemming op de West-Duitse beurzen was woens dag iets vriendelijker. Overigens werden er op de Europese beur zen weinig zakên tot stand ge bracht. De stemming in de scheepvaart sector was goed prijshoudend tot vast voor een enkel fonds. De handel was kalm. Van de leiden de cultures konden Amsterdam Rubber en HVA zich iets ver beteren. De Staatsfondsenhoek gaf wederom een vaste stemming te zien met toenemende zaken. Ook in de lokale afdelingen waren weinig orders binnengeko men. Aandelen Smit Transforma toren werden onveranderd op 324 geadviseerd. De maatschappij stelt over het boekjaar 1962/1963 een onveranderd dividend van 14 procent voor. Aandelen De Schel de werden opnieuw iets lager ge adviseerd als nawerking op de te 79. „Wie ik ben heb ik je ge zegd," geeft Eric kort ten ant woord. Hij haalt de schouders op. „Ik kan echter begrijpen dat je ons niet gelooft, neem ons voor mijn part dan gevangen, maar breng ons naar koning Fortigern, die zal je wel overtuigen dat ik de waarheid spreeken geef ons in ieder geval nu iets te eten." De Brit staart hem nadenkend aan. Er is iets in de houding van deze lange haveloze kerel, dat in druk maakt. „En hoe ben je hier mag," gromt hij dan. De Noorman zucht. „Onze vloot raakte slaags met Saksers, aan boord van mijn schip was ook Ar- tor, de held der Britt „Artor," roepen de Britten als uit één mond, „onze Artor?" „Ja, dat zou waar kunnen zijn, want onze aanvoerder vertrok lang ge leden naar de Norenkoning om diens hulp in te roepen tegen een Noorse edeling, die zou heulen met de Pieten," vult Eric aan. „Juist." „Welaan, geraakt, kis ik vrageft^die.^9gcsa.edeUng .was mün..e.igen zoon en ziedaar" de reden waarom ik hier ben!" „Even als wij," vervolgt de Noorman na een korte stilte, „ge raakte Artor tijdens een zeeslag te water. Mogelijk is hij opgepakt door een der andere schepen, mo gelijk heeft hij zoals wij land weten te bereiken. En wij weten verder niet wat er van hem ge worden is." „De duivel," mompelt de oudste Brit schor. „Wat je daar zegt is een vre^gljjke tijding. Artor „Dat hoeft niet waar te zijn krijgsman," zegt Erie, „bedenk dat ook wij nog in leven zijn. Moed houden dus! Maar hoe is het, breng je ons naar Fortigern?" „Geloven zal ik u," knikt de Brit, „en ik wil u graag naar For tigern brengen, maar helpen zal ik u niet, want de Norenvloot die ge daar hoopt aan te treffen, heeft niet lang geleden weer zee gekozen......" verwachten lagere winst over 1963. Op vrijdag 18 oktober kan a pari met claimrecht worden in geschreven op de reeds aange kondigde 4,1 min 4% procent in aandelen converteerbare obli gaties „Koninklijke Nederland- sche Maatschappij voor Haven werken". De conversiekoers be draagt 350 procent. De emissie, alsmede de conversiekoers wer den ter beurze gunstig ontvangen. Aandelen Havenwerken werden dan ook hoger geadviseerd. „Ngombezi", welk concern be lang heeft in een sisalonderne- ming in Haïti, heeft geen schade ondervonden van de orkaan Flo ra. Claims Drie Hoefijzers wer den tien gulden lager op 490 gul den geadviseerd Beursindices 7/10 8/10 9/10 Intern, cone. 546.5 544.2 543.3 Industrie 356.2 354.6 352.4 Scheepvaart 160.0 159.8 159.8 Banken 251.5 251.3 250.6 Handel enz. 161.3 160.5 160.7 Algemeen 396.2 394.6 393.7 Nabeurskoersen AKU: 500—501% (503) Hoogovens: (580) Kon. Olie: 165.20—167 (167.50) Philips: 149.00 gb—150.40 (150.40) Unilever: 141.00—141.80 (142.00) De stemming was ongeanimeerd. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier geldend in Am sterdam op heden luiden: Engelse pond 10.0310.13 Amerikaanse dollar 3.583.62 Canadese dollar 3.30%3.35% Franse frank (100) 73.25—73.75 Belgische frank (100) 7.147.19 Duitse mark (100) 90.2090.70 Zweedse kroon (100) 68.6569.65 Deense kraon (100) 51.5552.55 Noorse kroon (100) 49.6550.65 Zwitserse frank (100) 83.2083.70 Italiaanse lire (10.000) 57.0059.00 Oostenrijkse schilling (100) 13.93—14.00 Portugese esc. (100) 12.4512.60 Spaanse peseta (100 gr. coup.) 5.92%—6.07% VRIJDAG 11 OKTOBER HOEK: Café ,,'s Lands Wel varen", 15.00 uur: Verkoping perceel bouwland. Ï5ön<3erclag 10 oktober 1963 DE VRIJE ZEEUW (Adv.) Pagina 3

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3