de olie met 24-urige werkdag! Europese parlement boos op ministerraden van de „zes" Chroesjtsjov wees Adenauers voorstel af Geen sensationele Russische ruimte-experimenten De Gaule volgend jaar naar de V. S.? RADIO EN TELEVISIE Eric de Noorman - De eerloze krijg Woensdag 9 oktober 1963 DE VRIJE ZEEUW ZELDZAME ZEE SCHELP GEVONDEN GEBREKEN DE TOESTAND IN HONDURAS 66 jaar chauffeur zonder ongelukken De commissie voor energie uit het Europese Parlement lieeft maandag in Brussel uiting gege ven aan verontwaardiging over het uitblijven van beslissingen door de ministers van de Euro pese gemeenschappen over een Europese gemeenschappelijke energiepoli tiek. Met algemene stemmen werd een resolutie aangenomen, waar in de drie uitvoerende organen van de Europese gemeenschap pen worden uitgenodigd de op dracht tot het doen van voorstel len voor dit beleid aan de minis ters van de „zes" terug te geven, indien deze vóór 5 april 1964 nog geen concrete besluiten zullen Ben Bella gaat toeh naar New York President Ben Bella van Alge- rië laat zich door de Berberop stand in Kabylië niet van zijn reis naar de V. S. weerhouden. Officieel werd gisteren verklaard dat de president woensdag naar New York vertrekt ter bijwoning van de bijeenkomst van de alge mene vergadering van de V. N. Waarnemers maken hieruit op, dat Ben Bella niet van mening is dat zijn bewind gevaar loopt. Britse nazi-leider en zijn bruid aangevallen Vertoornde Londenaren heb ben zondagavond de Britse nazi leider Jordans en diens bruid aangevallen toen zij, getooid met hakenkruizen, bij het hoofd kwartier van hun beweging in Londen arriveerden om deel te nemen aan een „bloedceremo- nie". Het paar moest spitsroe den lopen door een haag van ho nende mensen, die door de poli tie nauwelijks in bedwang kon worden gehouden. Toen een re gen van flessen en eieren op het echtpaar Colins neerdaalde ging hun zelfbewuste marstempo over in een haastige vlucht, waarbij de vrouw kwam te vallen. De echtgenoot sleurde haar met een snelle beweging het gebouw bin nen. Zij gingen daar over tot het uit liet Germaanse tijdperk ge- imiteerde ritueel van „bloedver menging" waarbij elkaar trouw belovende personen zich aan de ringvinger verwonden en vervol, gens hun bloed vermengen. De Jordans waren zaterdag in Coventry in het huwelijk getre den. De 40-jarige ex-onderwijzer en 'zijn 31-jarige bruid, Fran- eoise Marie Dior, een nicht van wijlen Christian Dior, wekten de woede van het publiek op toen zij na de huwelijksvoltrekking de nazigroet brachten. Een regen van rotte produkten was hierop het antwoord en liet paar moest een haastige vlucht ondernemen. Sowjetbommenwerpers boven Atlantische Oceaan Het Ierse Departement voor de Burgerluchtvaart houdt zich op het ogenblik bezig met een rap port van de piloot van een Ame rikaans passagiersvliegtuig die vijf weken geleden boven het midden van de Atlantische Oce aan twee Russische straalbom- menwerpers heeft waargenomen, vliegend op een hoogte van tus sen 34.000 en 6.000 voet. De vlieger kreeg de indruk dat de bommenwerpers van Cuha op weg waren naar het noord westen van de Sowjet-Unie, mo gelijk Moermansk. Volgens een functionaris van het internationale vliegveld Shannon zouden zich op het ogenblik waarop de bommen werpers werden waargenomen ongeveer zestig burgervliegtui gen op de internationaal vastge stelde vliegroutes boven de At lantische Oceaan moeten hebben bevonden, waarvoor andere toe stellen, welker vlucht niet tevo ren was aangekondigd, een bui tengewoon groot gevaar zouden hebben opgeleverd. Men neemt echter aan dat het hier een op zichzelf staand ge val betreft. Nadien werden geen soortgelijke meldingen meer ge daan. Dit was de eerste maal dat op grote hoogte boven de Atlanti sche Oceaan Russische straal vliegtuigen werden gesignaleerd Tot dusver kruisten Russische schroefturbinevliegtuigen de Oceaan op geringere hoogten waar slechts weinig luchtvaart- verkeer is. Verklaring van gevluchte Vietnamese kapitein-vlieger In de hoofdstad van Cambodja, Pnom Penh, is maandagochtend een officieel communiqué uitge geven over de Zuidvietnamese kapitein-vlieger, Minht Doeong, die vijf oktober met zijn toestel naar Cambodja vloog en politiek asiel heeft gevraagd. De gevluchte officier heeft cerklaard, aldus het communi qué, dat hij uit vrije wil is geko men teneinde te protesteren te gen de houding van de regering Diem. die volgens hem vervol gingen tegen de Vietnamese Boeddhisten heeft ingesteld en wreedheden heeft begaan. „Het Vietnamese volk heeft geen enkele kans dè oorlog tègèn Se communisten te winnen on der een wrede regering, die do vrijheden en de rechten van de mens niet eerbiedigt." aldus de kapitein-vlieger. hebben genomen. Het zal dan twee jaar geleden zijn, dat de ministers -de opdrachtaan de hoge autoriteit van de Gemeen schap voor Kolen en Staal, de Europese Commissie van de Eco nomische Gemeenschap en de Euratom-Commissie van de Ge meenschap voor Atoomenergie gaven. De rèsolutie, waaraan afgevaardigden van alle zes lan den en van alle politieke groepe ringen in de commissie hun stem gaven, zal de volgende week ter bekrachtiging aan het Europese parlement in Straatburg worden voorgelegd. De Europese uitvoerende orga nen hebben reeds in juni van liet vorig jaar concrete voorstellen voor het bereiken van een Euro pees energiebeleid aan de minis ters van de „zes" voorgelegd. „Er moet echter met teleur stelling worden geconstateerd, dat in de ministerraden van de gemeenschappen onvoldoende po litieke wil bestaat om beslissin gen over de voorstellen te ne men," aldus de resolutie van de Commissie voor Energie van het Europese parlement. „Gevreesd moet worden, dat daardoor een beslissing op de lange baan zal worden geschoven, hetgeen grote moeilijkheden in de verdere ont wikkeling van de gemeenschap pelijke markt zal veroorzaken." De voorzitter van de Energie Commissie, de Duitse hoogle raar F. Burgbacher onderstreep te op een persconferentie, dat voor de eerste keer sedert het be staan van het Europese Parle ment een resolutie in zo krach tige termen uiting geeft aan zijn politieke ontevredenheid. Hij zei in antwoord op vragen zelf te betwijfelen, of thans besluiten over een gemeenschappelijk energiebeleid in de „zes" moge lijk zijn. Wel moet het mogelijk zijn te komen tot het onderling afstemmen van maatregelen op het gebied van de energiepolitiek in de Europese gemeenschappen ap bepaalde onderdelen om de oplossingen voor dit vraagstuk niet nog moeilijker te maken. De laatste tijd zijn door ver scheidene landen-leden van de gemeenschappen, met name door de Duitse bondsrepubliek, maat regelen getroffen en standpun ten ingenomen, die niet alleen de kloof die voor liet totstandkomen van een gemeenschappelijk ener giebeleid hebben vergroot, maar ook het gezag van de hoge auto riteit in Luxemburg nog verder aantasten. Nederland heeft een „goedkoop" parlement Nederland heeft het goed koopste parlement van Europa: het kost ons per hoofd van de bevolking slechts 48 cent per jaar, zo blijkt uit cijfers die „Europa-Union", het orgaan van de Westduitse Europese bewe ging, publiceert. De andere Europese landen zijn aanzienlijk duurder uit: de Britten betalen per hoofd van de bevolking per jaar 56 cent voor hun parlement, de Duitsers 67 cent, de Oostenrijkers 90 ct., de Italianen 1,19, de Noren 1,77, de Zweden ƒ2,39 en de Fransen 2,46. Het duurst zijn de Luxemburgers uit: 3,22. In de Verenigde Staten liggen de kosten ook op vrij hoog ni veau, n.l. 2,56 per hoofd van de bevolking per jaar. Naar maandag in Bonn is ver nomen heeft premier Chroesjts jov vorig jaar het voorstel van bondskanselier Adenauer voor een tienjarige „godsvrede" over de Duitse en Berlijnse kwestie afgewezen. Adenauer had het voorstel ge daan via de Russische ambassa deur in Bonn, Smirnov, die hem ERFENIS Zaterdag en zondag zijn in Li moges, in Midden-Frankrijk, drieduizend leden van de over de hele wereld verspreide familie Mallet bijeengekomen om te be raadslagen over de verdeling van de nalatenschap van Jean Pierre Mallet, die in de negen tiende êeuw uit Frankrijk naar de nieuwe wereld vertrok en daar schatrijk werd. Dé nalaten schap, die wordt geraamd op 1.865.000.000 gulden ligt in de gemeentebank van New York te wachten tot de bijna vijftiendui zend personen die menen voor een gedeelte van de schat in aan merking te komen hun aanspra ken waar hebben kunnen maken. Onder de drieduizend die zon dag indachtig het gezegde dat het goed weer was om een erfe nis te verdelen in stromende regen voor het geboortehuis van Jean Pierre Mallet bijeenkwa men, bevond zich de echtgenote van een Iraakse prins, die ook van de familie Mallet stamt. Zij hield een toespraak waarin zij haar bloedverwanten voorhield dat deze „zo rijk -als Rothschild" kunnen worden als ze elkaar maar bijstaan. De menigte hief daarop de leus „Mallets aller landen ver enigt u" aan. Op voorstel van prinses Ajoebi besloot het Mallet-congres voor lopig in Parijs een coöperatie te stichten, waar Mallets door hun familieleden geproduceerde en verhandelde artikelen kunnen aanschaffen. Hieronder zijn zo wel bontjassen en champagne als doodkisten. Als voorproefje van de geneugten die de erfgenamen wacht mogen zij tegen geredu ceerde prijs vakanties doorbren gen op een eiland in de Middel landse Zee dat de vooruitstre vende Oosterse prinses alvast heeft gekocht. Russisch-Pakistaans luchtvaartakkoord Pakistan cn dp Sowjet-Unie hebben maandag in Karatsji een luchtva^rtovereenkomst gesloten, die de Sowjet-Unie een vliegrou te naar Birma en Indonesië ver. schaft waarbij vliegtuigen van dit land niet meer over China be hoeven te vliegen. Volgens welingelichte kringen zouden vliegvelden in Pakistan en Ceylon, hoewel daarover in de officiële bekendmaking niets wordt gezegd, spoedig voor Rus sische toestellen worden open gesteld. Zij zullen dan worden opgenomen in de route Moskou Karatsji—Colombo—Rangoon- Djakarta. Voor de eerste maal zou Rusland aan een buitenland se maatschappij toestaan om via Moskou te vliegen. Een zegsman verklaarde dat Rusland vermoe delijk binnen zes tot acht weken met de nieuwe diénst zal begin nen, doch dat Pakistan geen plan nen koesterde een luchtlijn te opgnen. later ook van de afwijzing van de Russische premier op de hoogte had gesteld. Uit uitlatingen van officiële woordvoerders en uit flitsen uit een televisie-interview met de bondskanselier dat 15 oktober zal worden uitgezonden was opge maakt dat Rusland nooit op het voorstel had geantwoord. Van Westduitse regeringszijde werd er maandag op gewezen, dat zowel de geallieerden als het Westduitse ministerie van Bui tenlandse Zaken van Adenauers^ stap op de hoogte waren gesteld. Hoewel uit het televisie-inter view was opgemaakt, dat de bondskanselier het voorstel in een persoonlijke brief aan Chroesj tsjov had gedaan, werd maandag van regeringszijde vernomen dat Adenauer zijn voorstel mondeling had overgebracht aan de Russi sche ambassadeur en hem een schriftelijk memorandum had overhandigd. Een Australische vrouw te Rabaui op het eiland New Bri tain (bij Australisch Nieuw- Guinea) heeft op het strand bij Rabaul een zeeschelp gevonden die volgens amateur-verzame laars tot de zeldzaamste en kost baarste soort-ter wereld behoort, namelijk de „Glorie van de Zee" (Conus Gloria Maris). Van deze soort zijn over de gehele wereld slechts dertig exemplaren be kend. De laatste werd bijna hon derd jaar geleden gevonden. Alle bekende exemplaren zijn uit In donesië of de Philippijnen af komstig. De Australische heeft foto's gezonden aan universiteiten in Australië, Engeland en Amerika om te laten vaststellen of het hier inderdaad gaat om een exemplaar van genoemde soort omdat haar vondst waarschijn lijk een zeshonderd Australische pond waard is, heeft zij de schelp in een bankkluis opgeborgen. OUDERDOM MET „Cassandra" heeft dinsdag in het Engelse blad Daily Mirror geschreven dat president De Gaulle, kanselier Adenauer en premier MacMillan mannen zijn die zich niet de kunst eigen ge maakt hebben zich kalm en waardig uit het politieke leven terug te trekken. In zijn artikel onder de kop „Ga weg, oude mannen", schrijft hij dat presi dent, De Gaulle „naar het eind van de weg schrijdt met een laat dunkendheid die Napoleon zou hebben doen blozen." Kanselier Adensfuer „zit zelfs nu nog op zijn vergalde troon komplotten uit te broeden om, voor hij vertrekt nog meer ani mositeit tegen de Russen op te hopen en de taak van zijn opvol ger nog moeilijker te maken dan die van nature al is." Premier MacMillan „foltert zichzelf, zijn collega's en het land met het bevel van zijn heen gaan." Plij is „trots, nieuwsgie rig, ijdel en onzeker," aldus Cas sandra, Straatgevechten die zaterdag avond in Tegucigalpa, dc hoofd stad van Honduras, werden ge leverd hebben een groot aantal doden en gewonden geëist, zo werd in Managua (Nicaragua) vernomen. Volgens deze berich ten zou de burgerwacht, trouw blijvend aan de afgezette Hondu- rese president Villeda Morales, op enkele plaatsen 'in de hoofd stad verzet blijven bieden. Voorts werd gemeld dat twee verdiepingen van hotel Prado door brand zijn verwoest. Vol gens een woordvoerder van liet nieuwe bewind zou het hotel, waar verscheidene Amerikaanse journalisten verblijven, door Cubaanse communisten in brand zijn gestoken. Van andere zijde werd echter verklaard dat de brand ontstond bij vuurgevech ten tussen militairen en leden van de burgerwacht. Een radiozender van het mili taire bewind in Honduras beves tigde zondag dat zich in Teguci galpa ernstige ongeregeldheden 'I "I I I I 1 mi- I' In de Franse pers en radio werd gisteren de 91-jarige Antoi- ne Dutemple, voormalig chauf feur van koning Alfons XIII van Spanje en koning Manuel van Portugal, gehuldigd omdat hij 66 jaar een auto heelt bestuurd zonder ongelukken en zonder ooit een bekeuring te hebben ge kregen voor een verkeersovertre ding. Dutemple. die zijn loopbaan be gon als wedstrijdrijder, kreeg in 1897 in Parijs zijn rijbewijs. Hij zit nog geregeld achter het stuur van zijn 2 CV, waarmee hij on langs nog een tocht maakte naar zijn geboortedorp in Auvergne. Pagis» 7 'Adv.) Esso Extra Motor Oil beschermt permanent, ook'n stilstaande motor. Dus... géér» corrosie! De Russische geleerde Leonid Sedov heeft maandag op een persconferentie in Brussel mede gedeeld, dat in de Sovjet-Unie op het ogenblik geen sensationele experimenten in de ruimte wor den voorbereid. Prof. Sedov, die in Brussel ont moetingen heeft met Belgische geleerden na het ruimtecongres in Parijs te hebben bijgewoond, deelde mede, dat de bemande en onbemande Russische kunstma nen, die in de komende vijf jaren zullen worden gelanceerd, vooral de vraagstukken van de kosmi sche stralen zullen onderzoeken. Hij voorspelde dat vóór het einde van deze eeuw de ruimtevaartui gen veel zwaarder zullen zijn en tot honderden tonnen zullen we gen. „De mogelijkheden zijn fan tastisch", voegde hij hier aan toe. Prof. Sedov, die op de perscon ferentie glimlachend verklaarde „niet de „vader van de Spoetnik" te zijn zoals hij wel wordt ge- hebben voorgedaan. De zender noem(j, achtte dat er nog enige beschuldigde communistische elementen ervanstraatgevechten te hebben ontkend; Volgens het radiostation waren twee Cuba nen, die bekend stonden om hun communistische gezindheid, bij deze straatgevechten doodge schoten. Vier anderen werden ge arresteerd. Het Amerikaanse Rode- kruis heeft het door de orkaan „Flora" zo zwaar getroffen Cuba hulp aangeboden. tijd nodig zal zijn voor dat de mens op de maan zal kunnen lan den. Er moeten nog enorme vraagstukken worden opgelost, zei hij. Samenwerking met de Ameri kanen zou zeker leiden tot een spoediger bereiken van dit doel, antwoordde hij op een vraag. Maar de mogelijkheid van deze samenwerking hangt af van het politieke klimaat in het algemeen en van de ontwapeningskwestie in het bijzonder. Minister Couve de Murville heeft maandag gezegd te geloven dat generaal De Gaulle in de loop van het volgende 'jaar een be zoek aan president Kennedy zal brengen. Hij verklaarde dit na een bezoek te hebben gebracht aan het Witte Huis. De Franse minister had daar met president Kennedy gesproken over inter- Geheime organisatie voor autonomie van cle Jura De redacties van verscheidene Zwitserse dagbladen hebben een stencil ontvangen van een ge heime organisatie, het „Bevrij dingsfront van de Jura", dat naar autonomie voor dit gebied streeft, aldus deelde het in Bern verschijnende blad „Bund" dins dagochtend zijn lezers mee. In het stencil komen zinsneden voor als „actie D. D. T., vernie tiging van de verraders" en ook de vroeger door de O. A. S. in Frankrijk veel gebruikte uit drukking „de F. L. J. slaat toe waar zij wil, wanneer zij wil". De verspreiding van de in het Frans gestelde stencils volgde op een aanslag, die zaterdag werd gepleegd op de villa van de af gevaardigde Jeanneret in St. Imieer. nationale kwesties en over de Frans-Amerikaanse betrekkingen en hem voorts de groeten van de Franse president overge bracht. Tot de persvertegenwoordigers sprekende over de betrekkingen tussen Frankrijk en de Verenig de Staten zei minister Couve de Murville dat tussen beide lan den „een zeker aantal misver standen" bestond. Deze proble men waren misschien, op de ke per beschouwd, geen echte pro blemen, aldus de minister. Niet temin, zo ging hij verder, is een verheldering noodzakelijk en ik hoop dat miin gesprekken hier tot deze verheldering zullen bij dragen. Minister C' uve de Murville deelde voorts mee dat hij met president Kennedy in het alge meen de betrekkingen tussen Oost en West had beschouwd. Over de houding van president De Gaulle met betrekking tot Vietnam zei de Franse minister dat de Verenigde Staten en Frankrijk volkomen met de res pectieve standpunten op de hoogte waren. Iedereen kent ons standpunt zo zei hij-. De Franse minister van Bui tenlandse Zaken zal dinsdag een tweede onderhoud met zijn Dit geldt ook voor de samen werking met Europese initiatie ven op het gebied van een weer kundige dienst met satellieten, een samenwerking die hij overi gens wel uitvoerbaar noemde. Op een vraag ontkende hij ten slotte, dat de Sovjet-Unie de Einstein-theorje zou hebben ver worpen. De stellingen van Ein stein hebben integendeel gehol pen bij de berekeningen in de ge compliceerde kosmische vraag stukken. IKE MAAKTE EEN GRAPJE Er is even wat deining veroor zaakt in de Amerikaanse binnen landse politiek door een uitlating van oud-president Dwight Eisen hower, waarvan zijn woordvoer., der thans nader heeft verklaard dat liet maar een grapje was. Eisenhower had namelijk iets gezegd van een mogelijke repu blikeinse kandidatuur voor het vice-presidentschap en dat had zijn weerslag gevonden in een krantebericht volgens hetwelk Eisenhower bij de voormalige minister van Justitie Brownell geïnformeerd had of een voor malige president een dergelijke kandidatuur zou kunnen aanne men. Dit zou mogelijk zijn, of schoon wat het presidentschap betreft niet meer dan één her verkiezing voor vier jaar is toe gestaan. DONDERDAG 10 OKTOBER HILVERSUM I; 7.00 Nws.; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Lichte grajn-," 7-50 Dagopening; 8.00 Nws.; 8.15 Progr.-overz. Aansl.: Lichte gram.; 9.00 Ochtend gymn.; 9.10 De groenteman; 9.15 Klas. gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Arbeidsvi taminen; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Huishoudelijke zaken, lez.; 11.15 Radio kamerork.: Moderne muz.; 12.00 Licht instr. ensemble en zangsol.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Uit het be drijfsleven. lez.; 12.43 Lichte muz.; 13.00 Nws.; 13.15 Meded., event, act. of gr.am.; 13.25 Beurs- ber.; 13.30 Dansork. en zangsol.; 14.00 Zangrec.: Stereofonische uitz.; 14.30 Dieren in en rond om het huis: Progr. over huis dieren; 15.15 Lichte muz.; 15.30 Rotterdams Filharm. Koperen semble: Moderne muz.; 16.00 Van vier tot vijf: radioprogr. in een notedop; 17.00 Voor de jeugd; 17.55 Gespr. brief; 18.00 Nws.; 18.15 Het Koninklijk be zoek aan Iran; 18.20 Uitz. van de Chr. Hist. Unie; Na de algemene beschouwingen; 18.30 Lichte or- kestmuz. cn zangsol.; 19.00 Voor de kind.; 19.05 Sport en recreatie, afgewisseld met gram.; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws.; 20.05 Muz. uit de Gouden Eeuw van Spanje; 20.15 Concertgebouwork, en piano-sol.: Moderne en klas. muz. In de pauze: 21.1021.30 Voordr.; 22.30 Nws. en meded.; Kennedy ratificeerde kernstopverdrag President Kennedy heeft maandag het op 5 augustus in Moskou tot stand gekomen ge deeltelijke kernstopverdrag met zijn handtekening geratificeerd. Zoals gemeld, zal het verdrag op donderdag a.s. in werking treden. Tijdens de plechtigheid in Het Witte Huis zei president Kenne dy in een korte toespraak, dat door de totstandkoming van het verdrag de vrees iets minder en de hoop iets groter is geworden. Hij noemde het verdrag een be .gin, dat mogelijk door grotere Amerikaanse ambtgenoot, Dean „oogsten" zal worden gevolgd. Rusk, hebben. Tot dusver is het verdrag door 78. Het duurt niet lang of de ruiters hebben ook hen ontdekt en met gevelde lansen, stormen zij op de Noren toe. Dezen wachten kalm af, al geeft het Eric een on aangenaam gevoel, dal de Britse ruiters hen aan drie zijden inslui ten. „Wat zijn jullie voor zwervers," snauwt één van hen niet al tc vriendelijk. Opeens realiseert Eric zich. wat voor een haveloze, om niet te zeg- getwijfeld, maken zullen en jjij aarzelt. Als hij zegt wie hij wer kelijk is, geloven zij dat vermoede lijk niet eens. „Hé lange, wat sta je daar te suffen," snauwt de Brit. „Ik vraag wie je bent! Antwoord daarop, of wij weten wat ons te doen staat. Britten zijn jullie niet, Pieten evenmin, dus wat blijft er over? Noren'. En dat zijn jullie natuur lijk. Een stel van die Noorse boe gen, onbetrouwbare indruk zij on- ven, die de zijde van de Pieten ge kozen hebben!" „Noren zijn we," antwoord Eric bedaard, ,en als je weet wie ik ben, zul je een andere toon aan slaan. Brengt ons terstond naar de burcht van koning Fortigern, dio een vriend van mij is." „Ach," gromt de Brit loerend, „een vriend van koning Fortigern? Eieien welke is dan uw naam, edele vreemdeling?" De spottende toon or»tgaat Erie niet, maar dat brengt hem niet van de wijs. „Mijn naam is Eric, koning der Noren," zegt hij afge meten „en deze behandeling zal jé nog berouwen vriend. Snel naar Fortigern nu!" Er heerst even stilte, dan klinkt uit die Britse kelen een vrolijk ge. lach. „Wel, een brutale snaak ben je," roept de aanvoerder, „maar je moet met andere smoesjes begin nen, als je ons wilt vangen. En nu vlug voor de dag ermee, wie ben je en wat voer je hier uit!" 22.40 Act. en beursber.; 23.05 Dis- cotaria: nieuwe gram.; 23.55-— 24.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Morgengebed; 7.15 Ouver tureradio voor vroege men sen; (7.307.35 Voor de jeugd;)i 7.55 Overweging; 8.00 Nws.; 8.15' Conciliejourn.; 8.25 Lichte gr.; S.50 Voor de huisvr.; 9.40 School radio; 10.00 Moderne orkestwer ken; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Lichte gram.; 12.15 Leven op het land, gespr.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Deze week, bijdragen van buitenl. cor respondenten. en praatje; 13.00 Nws.; 13.15 Pianospel: Klas. en moderne muz.; 13.45 Voor de vrouw; 14.15 Metropole-ork. en saxofoon; 14.45 Qp stap met David du Plessis, lez.; 15.00 Mo derne orkestmuz.; 15.35 Lichte gram.; 16.00 Bijbeloverd.; 16.30 Pianoduo; Klas. muz.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Schoolzang; 17.45 Prómenade-ork.Lichte muz. 18.15 Sportrubriek; 18.30 Licht instrument, kwintet; 19.50 Soc. perspektief. lez.; 19.00 Nws. en weerbcr.; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Geestel. liederen; 19.30 Radiokrant; 19.50 Lichte gram.; 20.10 Een Hollandse familie in de Franse tijd, hoorsp. (4)20.40 Samen uit, samen thuis, gevar. progr.; 22.00 Kerk- orgelconc. met hobo-begel.; 22.30 Nws.; 22.40 Avondoverd.; 22.55 Boekbespr.; 23.00 Platennws.; 23.30 Vers in het gehoor: Lit. en muz. progr.; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws.; 12.03 Lichte muz.; 12.30 Weer- ber.; 12.35 Lichte muz.; 12.50 Beursber.; 13.00 Nws.; 13.15 Ka- mermuz.; 14.00 Nws.; 14.03 Schoolradio; 15.45 Muz. bij de Pygmeeën; 16.00 Nws.; 16.03 Beursber.; 16.09 Franse les; 16.25 Liederen; 16.45 Capricio; 17.00 Nws.; 17.15 Voor de kind.; 17.50 Lichte muz.; 18.00 Nws.; 18.03 Voor de sold.; 18.28 Paardesport- ber.; 18.30 Kamermuz.; 18.45 Liederen uit de USA; 19.50 Pol. lez.; 20.00 Klas. pianomuz.; 20.20 In memoriam Gilson: 20.30 Klas. muz.; 22.00 Nws.; 22.15 Gevar. muz.; 22.35 De zeven kunsten; 22.50 Volksmuz.; 23.00 Nws.: 23.05 Gevar. muz.; 23.5524.00 Nws. Televisieprogramma's NED. TV15.00 Progr. voor de vrouw; 16.0016.20 Voor de kleuters; 19.30 Noord-Vietnam, document, film; 20.00 Jouni.; 20.20 In AVRO's Televizier; 21.00 Gelooft U in spoken, mevr.?, 'n oorspronkelijk tv-spel; 22.20 De act. camera, een vooruitblik op het komend bioscoopseizoen; 22.5022.55 Journ. VLAAMS BELG. TV: 19.00 Engelse les; 19.30 The home made car (De zelfgebouwde auto), filmschets; 19.55 Sport; 20.00 Nws.; 20.20 Lichte muz.; 20.50 Film en wetenschap; Vier kinderen uit deze wereld, film- report.; 21.50 Nws.; 22.00—23.10 Close-up; progr. gewijd aan hedendaagse cineasten. TV VIA TELSTAR De B. B. C. heeft meegedeeld dat de verbindingssatelliet Tel star qp 15 oktober zal worden gebruikt voor een directe inter nationale tv-uitzending. Er za] een discussie worden gehouden over „de Christelijke revolutie". Vanuit de crypte van de Paulus- kathedraal in Londen spreekt bisschop Leslie Newbigin van de kerk van Zuid-India, in Princeton (V. S.) spreekt professor Frank lin Fry van het theologisch se minarium aldaar en in Rome voeren kardinaal Rogumbwa en pater Hans Kung het woord.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 7