Provinciaal nieuws Opening Beroepententoonstelling Gewestelijk Arbeidsbureau te Terneuzen Donderdag 3 oktober 1963 DE VRITE ZEEUW Pagina 3 Gemeenteraad van Sas van Gent e a»0 - TERNEUZEN AXEL IJZENDIJKE HET SOFTENON-DRAMA IN FRANKFURT Onrustige Zenuwen? HET CONCILIE UAdV;)) \Y-e A P* natuurzuiver N.V. 1VOOLCOMBFJRS (ZEELAND) Zoals de Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland op 27 sept. heeft onthuld, heeft 'n Brits-Nederlandse combinatie be sloten aan de toekomstig Sloe-ha- ven op Z.-Walcheren 'n groot be drijf voor het kammen van wol te vestigen, dat een jaarlijkse omzet moet krijgen van meer dan tien miljoen gulden. Thans wordt van de zijde van de combinatie genaamd Woolcom. bers (Zeeland) N.V. het volgende meegedeeld: Woolcombers Limited in Brad, ford (Engeland) en de Hart- organisatie (Nederlands) t.w. de wolmaatschappij Hart N.V. in Amsterdam, zijn overeengekomen in Nederland een wolkammerij op te richten, die gevestigd zal worden aan de Sloe-haven in Zeeland. Het zal daar mogelijk worden de wol rechtstreeks uil het schip over te laden in de fabriek. Men hoopt over ongeveer zes maanden met de bouw te be ginnen. De investering voor het eerste stadium der ontwikkeling zal uitkomen op ongeveer 1% miljoen pond sterling of 15 mil joen gulden. In de fabriek zullen 200 man komen te werken. De onderneming wordt geacht van betekenis te zijn voor de woltex tielindustrie. „De Trekvogels" op reis. Onder leiding van mevr. C. VerlindeMaandag zijn 66 da mes, leden van de Terneuzense reisvereniging ,.De Trekvogels" een dagje naar de huishoudbeurs te 's-Gravenhage geweest. De dames hebben daar volop geno ten van al de wonderlijke nou- veauté's, die er in rijke en af wisselende mate werden gepre senteerd en de modeshow die zij Gistermiddag werd in aanwe zigheid van een groot aantal ge nodigden door de heer mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van Gedepu teerde Staten van Zeeland in de kantine van de Dienst der Rijks belastingen een beroepenten- toonstelling officieel geopend. Aanwezig waren o.m. burge meester van Terneuzen, mr. H. Rijpstra, de burgemeester Van Leeuwen van Oostburg eerst genoemde mede in zijn kwaliteit van voorzitter der commissie van advies de gemeentesecretaris de heer A. J. van Pagee, leden der commissie van advies, de heer K. van Dijk, hoofdinspec teur-directeur van de Arbeids voorziening in Zeeland, de direc teur van het Gewestelijk Bureau voor de Arbeidsvoorziening te Gent, de heer G. v. d. Bil, verte genwoordigers van het bedrijfs leven, van werkgevers in de ka naalzone, onderwijs, Kamer van Koophandel en vertegenwoordig sters van de plaatselijke Vrou wenorganisaties. De directeur van het Geweste lijk Arbeidsbureau te Terneu zen, de heer J. v. d. Gijp, zeide het een groot genoegen te vin den, dat zovelen door hun komst interesse toonden voor het pro bleem van de beroepskeuze en de beroepenvoorlichting. Hij noemde het voorts een grote eer, dat mr. Mes deze tentoon stelling wilde openen. Met de structurele veranderingen die thans in ons gewest, en vooral in de kanaalzone, plaatsvinden, zul len zich nieuwe beroepen presen teren. Deze tentoonstelling zal het probleem van de beroeps keuze in deze veranderende sa menleving niet oplossen, doch in de komst van mr. Mes zag de heer v. d. Gijp het bewijs, dat het provinciaal bestuur deze ziet als een bijdrage tot de ontwik keling van ons gewest. De heer Mes onderstreepte deze mening en zeide verder hierop, dat het bestuur der pro vincie erkentelijk is deze tentoon stelling door één zijner bestuur den» te mogen laten openen. In er zagen was een attractie op zich. Eerste steenlegging voor groepsgebouw. Een lang gekoesterde droom van de padvinders van de Door- mangroep gaat na veel moeite en voorbereidend werk in vervul ling. Zaterdag a.s. 5 oktober wordt aan het Zuidersportpark door hopman P. C. Gerreman de eerste steen gelegd voor het groepsgebouw. Wanneer dit over enige tijd klaar zal zijn, is er een eind gekomen aan de zorgen van de leiding om de welpen en verkenners een behoorlijk onder komen te bieden. Ambtsjubileum Voor de heer H. K. Vioen alhier was het gisteren 25 jaar geleden, dat hij in dienst trad bij de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg- Maatschappij. Dit zilveren jubileum ontging zijn kennissen en vrienden niet. De gehele dag door liep dan ook bezoek in en uit en vele bloemen waren in zijn woning aanwezig. De direkteur, vergezeld van de technisch inspekteur, betrad om elf uur de woning van de heer Vioen, om hem geluk te wensen met zijn zilveren feest en sprak daarbij ook voor de toekomst het beste voor de jubilaris en zijn ge zin uit. Het was daarbij voor de heer Vioen een aangename verrassing, toen hij een enveloppe met in houd in ontvangst had te nemen, terwijl aan zijn echtgenote een mooi bloemstuk werd uitgereikt. De heer Vioen dankte hartelijk voor de hem gebrachte hulde en voor het blijk van waardering. Later op de middag ontving de heer Vioen o.a. nog bezoek van de commissie, die hem namens de vroege oudheid waren er geen aanwijsbare beroepen. Met een goede pijl en boog. stuurde men het dan al een tieel eind, aldus de heer Mes. Wanneer wij de beroepen, die zich later be gonnen aan te dienen, eens onder de loep zouden nemen, zouden wij tot merkwaardige soorten komen. In de tijd van Karei de Groote was het beroep van valse munter alleszins acceptabel. Be roepskeuze was er in ieder geval niet. het Gildewezen, dat zich later manifesteerde, was een ge sloten groep. Wat betreft de huidige situa tie in Zeeland, zullen er met de vestiging van nieuwe industrieën steeds meer beroepen bijkomen. De keuze wordt dus steeds gro ter en gedifferentieerder, de be roepskeuzevoorlichting dringen der. Het kiezen van een beroep, is immers mede beslissend voor levensgeluk. Mr. Mes onthulde verder, dat in het provinciaal bestuur be sprekingen aan de gang zijn om in navolging van andere provin cies te komen tot een provin ciale commissie voor beroeps keuze. In deze commissie zullen be halve de mensen die bij de direc te arbeidsvoorziening betrokken zijn en van wiens jarenlange ervaring het bestuur gaarne wil profiteren vertegenwoordi gers zitten van alle organen die op levensbeschouwelijke grond slag werkzaam zijn, vakbewe ging, onderwijs, landbouworgani saties, werkgeversorganisaties en verdere personen die krach tens hun maatschappelijke arbeid hiervoor in aanmerking komen. 'Spreker deelde mee. dat er in vijf provincies reeds een derge lijke commissie werkzaam is en in een aantal andere in voorbe reiding. Hij sprak verder de verwach ting uit, dat de commissie in Zeeland spoedig haar beslag zal krijgen en als overkoepelend or gaan van de beroepskeuze haar werk kan aanvangen. Mr. Mes vestigde verder de het personeel der Maatschappij kwam gelukwensen en hem daarbij een geschenk aanbood. Het was voor de familie Vioen dan ook een prachtige dag, die lange tijd in haar herinnering za) blijven voortleven. Geslaagd. Voor de hoofdakte lager onder wijs slaagde te Baarle-Nassau onze plaatsgenoot de her A. R. M. Sinack. Een rechter-commissaris in Frankfort heeft dinsdag bij het vooronderzoek naar de dood van de tweejarige Alexander Siderow verklaard, dat de vrouwelijke arts Mechthild Petersen noch mevrouw Helga Siderow van moord kan worden beschuldigd. Hij gelastte laatstgenoemde in voorlopige hechtenis te houden onder verdenking van medeplich tigheid aan doodslag. De arts is op vrije voeten gesteld, hoewel het onderzoek naar de vraag of haar doodslag ten laste kan wor den gelegd, voortduurt. Als de twee vrouwen in staat van be schuldiging worden gesteld, kan het verscheidene maanden duren voordat zij moeten terechtstaan, zo hebben ambtenaren van het bureau van de openbare aankla ger verklaard. Zoals gemeld heeft de vrou welijke* arts tegenover de poli tie verklaard, dat zij Alexander, een zogenaamd Softenon-kind, op verzoek van zijn moeder een dodelijke injectie heeft gegeven. Toen de moeder daarna van mening veranderde, had dr. Petersen het kind nog twee tegeninjecties gegeven, doch zij had niet kunnen voorkomen dat het jongetje overleed. Het Artsengenootschap in de deelstaat Hessen heeft intussen de autoriteiten verzocht dr. Peter sen te schorsen. aandacht op de hulp, die zowel door rijks- als provinciale over heid wordt verleend voor studie kosten. Het rijk verstrekt stu diebeurzen en voorschotten, de provincie heeft een studiefonds, De eisen die de provincie aan de gegadigden hiervoor stelt zijn niet zo hoog als die van de rijks overheid, hoewel het natuurlijk ook weer niet zó is, <fat iedereen bij de provincie voor een bijdrage in studiekosten terecht kan. Met de hoop uit te spreken, dat door deze tentoonstelling een goede beroepskeuze wordt be vorderd, verklaarde mr. Mes deze voor geopend. Mr. Rijpstra, die hierna een korte toespraak' hield, zeide o.a. verheugd te zijn, dat deze ten toonstelling, evenals in Oostburg en Hulst, in de gemeente Ter- neuzen gehouden wordt. De or ganisatie hiervan voorziet in een grote behoefte, de kinderen wijs heid en richting te geven op dit zo belangrijke terrein. Op de tentoonstelling waarvoor de ruimten eveneens beschik baar zijn gesteld door de Rijks- belastingendienst, zijn een groot aantal foto's met tekst tentoon gesteld van zeer vele dus niet alle mannelijke en vrouwelijke hedendaagse beroepen. Het gezelschap werd rondge leid door personeel van de ar beidsbemiddeling, dat een toe lichting gaf en gestelde vragen beantwoordde. De tentoonstelling zal gehou den worden tot en met 16 okto ber en de belangstelling hiervoor is, zoals mr. Mes in zijn rede op merkte, reeds bij voorbaat ge waarborgd: reeds 800 leerlingen hebben zich voor een bezoek aangemeld. Na Terneuzen verhuist de ex positie naar Hulst, dat een aan tal van 600 leerlingen boekte en waarvoor de aanmeldingstermijn nog niet gesloten is. Daarna komt Oostburg aan de beurt. Behalve leerlingen zullen ook ouders een bezoek aan de ten toonstelling brengen. Aanwezig: Voorzitter R. A. J. den Boer, burgemeester, wethou ders Colsen en De Maayer Le den mevr. Vervaet-Dierickx, de heren Van Assch, Bockstael en De Rijk. mevr. Neeteson en de heren L. de Meyer, De Groff, Stevens en De Bruijn. De vergadering werd op de ge bruikelijke wijze geopend door de Voorzitter, waarna men aan de lijvige agenda begon. De notulen van de vergadering van 22 juli j.l. werden ongewij zigd vastgesteld. De ingekomen stukken werden overeenkomstig het voorstel van B. W. na enige bespreking voor kennisgeving aangenomen. 3. Herhaalde behandeling voor stel tot vaststelling van een ver ordening regelende de samenstel ling en de werkkring van de. commissie van bijstand voor de financiën in de gemeente Sas van Gent. Dit agendapunt nam ongetwij feld de meeste tijd in beslag en was er ook oorzaak van dat hier over vele en heftige discussies ontstonden. Het punt was in het kort gezegd een voorstel van B. en W. om te komen tot een com missie van drie leden die de raad in diverse financiële zaken en be lastingzaken zouden bijstaan en die de diverse voorgenoemde za ken zouden bespreken en bekij ken vooraleer ze in de raad op tafel gebracht zouden worden. Dit lokte bij de heer De Rijk de opmerking uit .dat dan de commissie die zaken had met de begroting en zo, maar moet ver dwijnen. De heer Bockstael zei dat er dan maar 'n combinatie moet komen der commissie van bijstand zóhls de voorzitter dit wilde en de com missie van begroting. Want de heren die dan in de commissie zitting zouden hebben tot het bij staan van het college van B en W. zouden dan wel eens hun eigen begroting moeten controle, ren wanneer zij daar óók zitting in hadden. Mevr. Neeteson wees er op, dat een dergelijke commissie in een gemeente met een aantal in woners als Sas van Gent maar telde, beslist nutteloos was en ze verklaarde dat een gemeente als Amsterdam en Rotterdam een dergelijke commissie niet konden missen, maar hier was dit zin loos. De heer De Meijer verklaarde zich eveneens tegen een derge lijke commissie gekant en stelde voor dat men bij het te rade gaan van moeilijke problemen, men maar moest gaan naar een ter zake deskundige. De heer Stevens zag de com missie als een uitbreiding van inzicht in diverse problemen en ze zouden meer licht in de zaak brengen. Het werd door hem in die zin dan ook van harte toe gejuicht. De lieer De Meijer merkte op dat de raad voor een voldongen feit gesteld zou worden wanneer een commissie een en ander van te voren had bekeken. De raad zou dan haar bestaansrecht ver loren hebben. Mevr. Vervaet-Dierickx was ook niet te spreken over een der gelijke commissie, want ze zag de commissie als een uitbreiding van het college van B. en W. en zag de gemeenteraad als volgt: een voorzitter met een stuk of zes wethouders en dan nog wal loslopende raadsleden. De Voorzitter wilde enkel de commissie van bijstand tot bete re voorlichting. Er zouden vol gens zijn zeggen nieuwe belas tingen komen en er zouden in de toekomst vele financiële verorde ningen gesteld moeten worden en dat bracht ongetwijfeld vele moeilijkheden mee. Wethouder Colsen zei dat men de commissies heel ruim moet zien en niet alleen een commis sie samenstellen op het punt van de financiële problemen, maar ook wat betreft de sport en der gelijke. De heer De Meijer juichte dit toe en stelde voor elk probleem een aparte commissie te benoe men. Mevr. Neeteson bleek nog steeds, niet overtuigd te zijn en zag de commissie van bijstand enkel en alleen als een splitsing van de verantwoording van het college van B. en W. De Voorzitter wees nogmaals op de bedoeling van B. en W. en vroeg of de leden hierover stem ming wenste. Dit bleek wel ,de bedoeling van de raad te zijn en dientengevolge ging men over te stemming van het voorstel. Met 8 stemmen vóór en 3 stem men tegen werd het voorstel van B. en W. tot het benoemen van een commissie van bijstand aan vaard. 4. Voorstel tot benoeming van drie leden van de Commissie van Bijstand voor de financiën in de gemeente Sas van Gent. Dit voorstel was een logisch gevolg van punt 3 en de voorzit ter schorste even ,de vergadering zodat de raadsleden zich konden beraden over het uitbrengen van hun stem. Nadat de vergadering weer her opend was, ging men over tot be noeming van de leden die in de Commissie van Bijstand zouden zitting hebben. Gekozen werden de heren De Rijk, Stevens en De Bruijn. 5. Herhaalde behandeling van het verzoekschrift van de Wed. E. Lammens, H. Korst, J. Ra- mondt en E. Lippens om subsi die op de hectare-vergoeding voor aansluiting van hun percelen op het elektriciteitsnet. Na aankondiging van dit agen dapunt door de voorzitter, begon de heer De Rijk 'n vurig pleidooi. Hij zei, daf de gemeente Sas van Gent de financiële mogelijkheden moest scheppen om de mensen te kunnen laten aansluiten op het elektriciteitsnet. De hele kwestie blijft haken op één man die weigert zijn woning aan te sluiten vanwege de hoge kosten per hectare. Als gevolg van de weigering van deze man krijgen de andere be woners in die buurt geen aan sluiting. Het is in onze moderne wereld toch wel bar dat er nu nog mensen in .de Vrijstraat wo nendie geen elektriciteit heb ben zodat ze op dat gebied van alle comfort verstoken blijven. De heerDe Meijer vroeg of het wellicht mogelijk was, om alle percelen, die van elektriciteit ver stoken zijn, op een lijst te plaat sen en dan elk geval afzonderlijk te behandelen. De heer Van Assche stelde voor om een commissie te benoemen. De heer De Meijer vroeg of de betrokkenen aangesloten zouden kunnen worden op het net van België. De raad kwam uiteindelijk tot het besluit de betrokken bewo ners een hectare-vergoeding voor te stellen van 25 om hun goede wij te tonen en ze zouden tevens contact opnemen met het Land bouwschap of die misschien een daadwerkelijke oplossing aan de hand zou kunnen doen. 6. Verzoekschrift van het be stuur van de bijzondere R. K. school „St. Aloysius" te Sas van Gent tot het beschikbaarstellen van gelden uit de gemeentekas voor het inrichten van de dok terskamer welke tevens dienst zon kunnen doen ais leraarska mer en spreekkamer. De heer De Meijer vroeg of het nu nooit mogelijk is, dat bij dergelijke verzoeken een ra ming wordt gevoegd waardoor de raad weet waar men aa ntoe is. Hij verklaarde zich wel in prin cipe bereid om medewerking te verlenen, zoals tevens heel de raad verklaarde. De heer De Rijk zei nog, dat het moeilijk was om van te voren een raming op te geven, omdat de inspecteur van het Onderwijs bij de begroting opgegeven wilde zien hoeveel geld er .door de gemeente beschikbaar werd ge steld. Het voorstel van B. en W. werd z.h.st, aangenomen. 7. Verzoekschrift tot aankoop van gemeentegrond door de heer E. S. de Roeck, de fa. Vernaeve en de heer Herman. Het agendapunt betrof het aankopen van gemeentegronden aan liet Frederik Hendrikplant soen door de heer De Roeck. De fa. Vernaeve wilde grond kopen op de hoek van de Firensstraat en Vrijstraat en de heer Her man had zijn oo glaten vallen op het perceel op de hoek van het Rijsenburg en de Papegeulstraat. De Voorzitter stelde voor in de toekomst dergelijk gevallen niet direct te behandelen, en eerst de mensen die aan het kanaal gewoond hebben voorrang te ver lenen. De heer De Meijer stelde wel voor om de mensen die in punt 7 genoemd zijn boven aan de lijst te zetten en hen het eerst aan de beurt te laten komen na de kanaalgevallen. Hij pleitte voor het door hem genoemde urgen- tiegeval Vernaeve, die op de aan gevraagde grond een woning wil zetten voor een aan te trek ken personeelschef. 8. Verzoekschrift van <le N.V. Vlaamsche Textielfabriek te Haarlem om het erfpachtsrecht voor liet perceel sectie C 2959 te verlengen tot het jaar 2037. Dit punt werd door de raad goedgekeurd zonder bespreking en hoofdelijke stemming goedge keurd. De punten 9, 10 en 11. Voorstel tot teruggave van erfpachtsrecht over het jaar 1961 aan de heren De Meijer en Tollenaere. Terug gave verzoek van de heer C. Strijdonck en vervallenverklaring van het erfpaolitsrecht van de heer M. C. Fermont. De kwestie van het erfpachts recht is een steeds terugkerend punt der agenda van de gemeen teraad van Sas van Gent. Er zijn diverse mensen die grond aanvragen om te bebouwen, maar door het lang uitblijven van de goedkeuring van Gedep. Staten vergaat de lust tot het bouwen of krijgt men daarvoor elders betere kansen. Dergelijke gevallen brengen moeilijkheden mee inzake het terugbetalen van de reeds eerder betaalde erfpachtsom zoals de heren De Meijer en Tollenaere ervaren. De raad ging niet direct ak koord met het voorstel van de Voorzitter om de bedragen terug te betalen, al waren de bedragen maar klein. Met 4 stemmen vóór en 7 te gen werd het voorstel van B. en W. verworpen. Het verleende erfpachtsrecht aan de heer Fermont te Sas van Gent op grond aan de Vier Am bachtenstraat tot het bouwen van een breifabriek werd terugge nomen, daar er toch al een flink bedrag te ontvangen was van de heer Fermont. 12. Verzoekschrift om een subsi die voor de lagere school St. Pe trus in de Zandstraat. Het bestuur van de bijzondere R. K. lagere school St. Petrus in de Zandstraat vroeg een subsi die om tot aanschaf te kunnen overgaan van 'n projectiescherm en een taperecorder. Het voorstel werd door de raad ingewilligd. 13. Voorstel tot wijziging van de destructieverordening voor de gemeenten Sas van Gent, West- dorpe en Philippine. Dit voorstel werd door de raad goedgekeurd. 14. Voorstel op het heffen van marktgelden. Dit punt werd zonder bespre king en hoofdelijke stemming aanvaard. 15. Verzoek van de R. IC. Pas torie tot het plaatsen van een olie tank onder het trottoir. Zonder hoofdelijke stemming werd dit verzoek ingewilligd. 16. Voorstel tot intrekking vergunning voor het plaatsen van een benzinepomp van de Shell aan de Oostdam 46 bij de heer Dhaene. Dit punt was direct opgelost, want ,de Shell had de ben zinepomp met bijbehorende lei dingen reeds verwijderd. 17. Voorstel tot het doen ver vallen van enkele straatnamen in Sas van Gent. Door dit voorstel van B. en W. goed te keuren besliste de Raad dat de Nieuwstraat en de Ver bindingsstraat zijn komen te ver vallen. Het Olmenplein kwam eveneens aan haar einde, om dat dit plein eigenlijk nooit be staan heeft. Het was eertijds de bedoeling om dit plein aan te leggen op de splitsingen Eiken laan en Plataanstraat. 18. Benoeming van leden in het bestuur van de Stichting- Bejaar dencentrum. Hiervoor werden de door het college van B. W. voorgedra gen kandidaten door de raad ge kozen, zijnde de heren E. P. van Assche, L. F. S. de Meijer en M. P. de Groff. Mevr. Vervaet verklaarde na de stemming dat ze er eigenlijk helemaal niet mee eens v.-as, daar ze vond dat in een derge lijk comité meer vrouwelijke krachten hadden moeten zitten daar bejaardenzorg dikwijls een typisch vrouwelijke bezigheid is. Nu zat er slechts één dame in. 19. Verzoekschrift van mevr. E. M. van GentFokkers om ont slag als vakonderwijzeres. Conform het voorstel van B. en W. werd het ontslag zonder be spreking en hoofdelijke stemming eervol verleend. 20. Voorstel van B. en W. tot het verlenen van een subsidie aan het bestuur van de Zusterschool. Van het bestuur van de Zuster school was een verzoek ontvan gen om een subsidie voor de af scheiding van een pleintje. De raad schrok echter van de hoge kosten en wenste dat B. en W. hierover met het bestuur der school zou gaan praten, waaraan zal worden voldaan. De heer De Meijer informeerde of er iets aan deze school is ge daan en vond het toch wel bar, dat die kinderen weer een win ter in een school moeten door brengen waar de vorige winter bijna een massa-kolenendamp- vergiftiging is voorgekomen. Ook hierover zou nog eens ge sproken worden. Punt 21 betrof het weder in trekken van de erfpachtsrechten van de heren W. P. Rottier en A. Kalle aan de Firenstraat, daar het verbouwen van hun per celen niet doorgaat. De raad gaf ook hieraan zijn fiat. 22. Voorstellen tot vaststellen van: le. Het uitbreidingsplan „Noord- West", regelende de bestemming in onderdelen van gronden gele gen in de Groote of Oude Albert- polder ten westen van de spoor weg; 2e. de voorschriften deel uitma kend van dat uitbreidingsplan. De behandeling hiervan werd uitgesteld omdat de leden hier over meer zullen vernemen tij dens een bespreking met de heer Schut, stedebouwkundige, en de de heer Roelandt, directeur van Bouw- en Woningtoezicht te Ter neuzen. Wel werd hierbij nog even ge sproken over de kwestie van de afdakjes en serres. De heer Van Assche vroeg hoe het nu zat met de bebouwings- voorschriften in Sas van Gent In Terneuzen wordt men veel vlug ger geholpen. In Sas van Gent mag men bij wijze van spreken nog geen deur verhangen. In Sluiskil had men vergunning gekregen en de heer Van Assche zwaaide triomfantelijk met zijn vergunning. De Voorzitter zal ook dit met de heren Schut en Roelandt in bespreking brengen. 23. Voorstel tot wijziging van een genomen raadsbesluit. Het betreft hier een geval van verkoop van een perceel grond voor 150 per ha, voor welk per ceel eertijds geen geld was ge vraagd. De raad keurde dit voorstel goed. 24. Voorstel tot het verhogen van een bedrag waarmee in de verwaarborgingsreglementen der F. O. G. wordt deelgenomen tot een bedrag van 25.000. De raad verleende ook hieraan zijn goedkeuring. 25. Voorstel van B. en W. aan de commissie van de Schoolsport dag ter dekking van haar tekort een subsidie van 300 te verlenen. Z.h.s. ging de raad hiermede akkoord. 26. Voorstel tot verkoop van oude materialen der gemeente. Het blijkt, dat B. en W. oude materialen, welke nergens meer voor kunnen dienen, wenst op te ruimen, benevens een partij van 460 kg oud ijzer, De raad had hiertegen geen en kel bezwaar en verleende zijn fiat. De punten 27, 28 en 29 van de agenda betroffen diverse wijzi gingen der gemeentebegrotingen, die geen noemenswaardige dis cussies of meningsverschillen te weeg brachten, en, om het getal rond te maken had de Voorzitter als punt 3o aan toegevoegd de verplaatsing van het woonwagen kamp. Er zal op een groenstrook aan de Vrijstraat een plein aange legd worden dat ommuurd zal worden en waar toiletten ko men. Er zal plaas zijn voor on geveer 30 wagens en dit zal dan de voorlopige standplaats zijn van de woonwagenbewoners. Al deze agendapunten werden conform het voorstel van B. W. goedgekeurd. De rondvraag leverde geen bij zondere punten op, waarna de Voorzitter de vergadering sloot. (Adv.) Mijnhordt's Zenuwtab'Wten Op de bijeenkomst van giste ren hebben de Nederlanders kardinaal Alfrink en mgr. Do- dewaard, bisschop van Haar lem, kritiek geoefend op de for mulering „Sint Petrus en de apostelen" in het schema over de Kerk. De bijeenkomst stond gisteren onder leiding van kar dinaal Julius Döpfner, aarts bisschop van München, één der moderators. De leken-toehoorders hebben in een boodschap aan de conci lievaders hun dank geuit voor het besluit van de Paus, hun toegang tot het concilie te geven. Tiidens de vergadering van gisteren voerden 15 prelaten het woord, van wie kardinaal James de Barros Camara, aartsbisschop van Rio de Janeiro, sprak uit naam van 153 Braziliaanse bis schoppen. Er waren 2.288 con cilievaders aanwezig. DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN SEPTEMBER Bij de Rijkspostspaarbank werd in september 1963 ingelegd 91,8 miljoen gulden en terugbetaald 76,9 miljoen gulden, hetgeen een positief spaarversehil opleverde van 14,9 miljoen gulden (vorige maand +.23,7 miljoen en in sep tember vorig jaar 14,4 miljoen gulden). Het inleggerstegoed ultimo september bedroeg 3452,1 miljoen gulden (ultimo september vorig jaar 3095 miljoen gulden). Van links naar rechts: mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van God. Staten, de heer J. v. d. Gijp, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, en mej. L. Jurry, beroeps-adviseuse bij het Arbeidsbureau.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3