ONRUST OP HISPANIOLA Het congres van de Britse Labourpartij RADIO EN TELEVISIE Deel van personeel Verschure en Co. geschorst Woensdag 2 oktober 196? DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 PERSCONFERENTIE ABDOEL RACHMAN Spanning neemt toe Ook IJsland verwerpt Zuidafrikaanse uitnodiging Ook IJsland heeft de uitnodi ging van de Zuidafrikaanse rege ring voor een bezoek van zijn minister van Buitenlandse Zaken aan Zuid-Afrika ter bestudering' van de apartheid van de hand gewezen. Een woordvoerder van do IJslandse ambassade in Stock holm deelde zaterdag mee, dal het antwoord van zijn regering aan Zuid-Afrika in gelijke ter men was gesteld als dat van Noorwegen, Zweden, Denemar ken en Finland. De vijf noordse landen hebben Zuid-Afrika laten weten, dat zij een bezoek van hun ministers van Buitenlandse Zaken zinloos achten omdat het niet bij zou dragen tot een op lossing van de apartheidskwestie in overeenstemming met de be ginselen van de Ver. Naties. GAGARIN ZIET PARIJS Compromisvoorstel in kippenoorlog RADIONIEUWS OP ZONDAG Kennedy over de Amerikaanse economie ZIJN WAGEN VOLGELADEN PERSBREIDEL Einde van slaking in de schoenindustrie in België SPECTACULAIRE BERGING DOOR NEDERLANDSE ZEESLEEPBOOT DE generaals die de eerste vrij gekozen president sinds 38 jaar in de Dominicaanse repu bliek aan de kant zetten, zijn er dit keer iets vlugger bij dan vo rige keer, toen ze de beruchte voorganger van Bosch, de dic tator Trujillo, verdreven. Zes maanden heeft Bosch maar kun nen regeren. En de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat hij daar voor in die tijd bepaald geen grote talenten heeft ontplooid. Maar of het nu aangaat wat de generaals doen hem aan te wrijven dat hij communistische of Castroïstische neigingen had, dat is nog de vraag. De maat regelen die Bosch voorbereidde en die voor de militairen de em mer deden overlopen, behelsden degenen die zich tijdens het be wind van Trujillo hadden ver rijkt weer van hun onrechtma tige aanwinsten te ontdoen. Op zichzelf een zeer logisch streven, want er zijn onder de Trujillo's vreemde dingen gebeurd met grondbezit en eigendom van be drijven. inderdaad hadden deze maat regelen de steun van de zeer linkse elementen in de Domini caanse republiek, maar evenzeer van gematigder zijde. Het heeft er daarom de schijn van dat de generaals niet alleen voor Cas- troïsme maar zelfs voor elke soort vooruitstrevendheid be ducht zijn. Ondertussen is nu op liet eiland Hi&paniola een zeer gespannen situatie ontstaan. Er zijn al een paar keer conflicten geweest tussen de Dominicaanse Repu bliek en zijn buur Haïti, waarbij Bosch wei fors optrad tegen zijn 'collega Duvalier o.a. bij het schenden van de ambassade maar zich er niet toe liet verlei den te gaan vechten. Het is de vraag of de generaals, die nu de macht in handen genomen heb ben, even vredelievend tegenover de vervelende buurman zullen zijn ais de nu van zijn zetel ge gooide romanschrijver Bosch tvas. De putschisten van Santo Do mingo beloven dat er verkie zingen gehouden zullen worden, kortom dat er een terugkeer naar de democratische structuur zal zijn, alleen dit keer vrij van de onbekwaamheid van Bogch. Dit soort garanties doet wéi nig goeds verwachten van de vrijheid van dé verkiezingen: de generaals zullen er waarschijn lijk voor zorgen, dat een vrij rechts regiem aan de macht komt. Wat dan gemakkelijk kan betekenen dat dit regiem vrij wat last zal krijgen van een linkse ondergrondse tegenstand, die nog niet eens Castroïstisch behoeft te zijn, maar die zeker van Cubaanse zijde steun zal krijgen. Castro zal zeker proberen le profiteren van iedere onrust die hij kan aanwakkeren in liet Ca- raïbisch gebied en de situatie op Hispaniola is er voor hem in ieder geval niet ongunstiger op geworden. In de Engelse badplaats Scar borough is maandag de 62ste jaarvergadering van de Britse Labourpartij begonnen, alle zei len bijzettend om bij de komen de verkiezingen de regering in handen te nemen. Er waren, bijzondere voorzor gen genomen om te voorkomen dat interne twisten de kans daarop niet zouden aantasten. Aan twee gevaarlijke onderwer pen, defensie en nationalisatie, die de afgelopen jaren een ern stige breuk in de partij hebben veroorzaakt, zal waarschijnlijk stilzwijgend worden voorbijge gaan. Het bestuur zei maandag dat het onderwerp nationalisa tie de afgelopen twee jaar is be sproken en dat het geen ver dere discussie hehoeft. Het zei tevens dat de punten buiten landse zaken en defensie even min besproken zullen worden. In zijn openingstoespraak zei de partijvoorzitter, Dai Davies, dat de zaak-Profumo heeft aan getoond dat de huidige conser vatieve regering onbekwaam is. „De conservatieve partij heeft het vertrouwen in haar leider verloren, het land heeft het ver trouwen in de conservatieve partij verloren en de wereld gaat het vertrouwen in Groot- Brittannië verliezen", zei hij. Tijdens het eerste debat op maandag, over transportzaken, werd éénstemmig een resolutie aangenomen waarin onmiddel lijk uitstel van het omstreden „plan Beeching" werd geëist. Dit plan voorziet in het sluiten van het tekort van de Britse spoorwegen. Een resolutie ter uitbreiding van de ondergrondse in Londen en andere steden werd eveneens éénstemmig goed gekeurd. Maandagavond werd met on geveer vier tegen één een mo tie verworpen waarin o.m. na tionalisatie van de bouwindus- trie werd geëist. Een motie over het woningprobleem, waarin ge- eist wordt dat sommige huur woningen eigendom van de ge meente worden en waarin op richting van een nationale bouw vereniging werd gevraagd, werd met algemene stemmen aange nomen. De leider van de Britse La bourpartij, Harold Wilson, heelt dinsdag op het partijcongres in Scarborough een uit vier punten bestaand plan voor een „weten schappelijke revolutie" in Groot- Brittannië ingediend. Deze pun ten zijn: meer geleerden, meer succes bij het weerhouden van vertrek van geleerden naar liet. buitenland, van de geleerden moet een meer intelligent ge bruik gemaakt worden en de in dustrie moet zodanig worden ge organiseerd, dat de resultaten van wetenschappelijk speurwerk meer worden toegepast met het doel de produktie uit te breiden. Wilson zei dat in de komende tien jaar meer technologische veranderingen zullen plaatsvin den dan in de afgelopen 250 jaar. Hij vroeg „een reusachtig pro gramma" voor de bouw van nieuwe universiteiten, waarvan er meer in industriële gebieden moeten komen. Het voordstel tot vernieuwing van wetenschap en onderwijs De premier van Maleisië, Toenkoe Abdoel Rachman, heeft maandag op een persconferentie in Koeaia Loempoer gezegd wei nig meer te voelen voor bijeen komsten met Indonesische en Philippijnse leiders. „Wat heeft het voor nut een topconferentie te houden wanneer ze steeds maar blijven doorgaan met me te vervloeken. Iedere keer dat ze mij aanvallen gebruiken ze bijvoegelijke naamwoorden die mijn vader met ontzetting zou den hebben geslagen. Do Ver enigde Naties hebben een rap port uitgebracht over de inzich ten van de bevolking van de ge bieden op Borneo, en zelfs dat bleek absoluut niet te helpen". De C.ussische ruimtevaarder Ga garin is in Parijs op uitnodiging van het Internationale Ruimte vaart Congres, dat in 14de zit ting bijeen is. Foto: San de Eiffeltoren aj ziet de ruimtevaarder neer i Parijs. Weer eens een andere er varing dan uit de Wostolc-satel- liet. In gewoonlijk goed ingelichte kringen in Brussel is vernomen dat de E.E.G.-commissie binnen. werd met algemene stemmen aangenomen. Frank Cousins, lei der van de 'vakbond van trans portarbeiders, had voordien ver klaard dat „afgeschrikte arbei ders niet zullen meewerken aan elke technologische verandering die niet in de hand te houden werkloosheid schept" zoals in Amerika is gebeurd. DONDERDAG 3 OKTOBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws: 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Lichte gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; S.15 Porgramma-overz. en -lichte gram.; 9.00 Ochtendgym.; 9.10 Dc Groenteman; 9.15 Oude KamermuZ. (gr.l9.35 Water standen; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.); 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Huishoudelijke zaken, praatje; 11.15 Radiofilh. orkest; klass. muz. (opn.l; 11.45 Levenskunst, lezing; 1200 Licht instrumentaal ensemble; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Lichte gram.; 13.00 Nws; 13.15 MededJ event, actueel of gram.: 13.25 Beursber.-, 13.30 Metropole-or- kest: amus.progr.; 14.00 Zang- recital; 14.30 Minjon 10 jaar, 'feestelijk progr.15.10 Licht in strumentaal combo; 15.30 Piano recital; oude en mod. muz.; 16.00 Voordracht; 16.10 Gram.; 16.20 Lichte gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.55 Gesproken brief; 18.00 Nws; 18.15 Het Koninklijk bezoek aan Iran; 18.20 Politieke uitz. van de Partij van de Arbeid; 18.30 Pianospel: lichte muz.; 1S.40 Lichte orkestmuz. (gr.); 19.00 Voor de kleuters; 19.05 De Sportparade; 19.30 Lichte or kestmuz. en zangsol.; 20.00 Nws; 20.05 Omroeporkest en -koor; klass. muz.; 21.00 Harhmerbeck, hoorspel; 22.15 Licht instr. ens.; 22.30 Nws en meded.; 22.40 Act.; 23.05 Nieuwe gram.; 23.55 Nws. 'HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Ouvertu re..., radio voor vroege mensen; 7.55 Overweging; 8.00 Nws; 8.15 Conciliejourn.; 8.25 Lichte gr.; 5.50 Voor de huisvrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 Klass. gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Lich te gram.; 12.15 Leven op het tand, gesprek; 12.30 Meded. t.b.v, land- en tuinbouw; 12.33 Deze week... lezingen; 13.00 Nws; 13.15 Operafragm. f gr. I; 13.45 Voor de vrouw; 14.15 Lichte or kestmuz. (gr.); 14.30 Kinderen van deze wereld, cabaretprogr.; t4.45 Gram.; 14.55 Klass. gram.f 15.40 Vocaal ens.; 16.00 Bijbel- overd.; 16.30 Kamermuz.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Schoolzang; 17.45 Pianospel (gr.)17.55 Lich te orkestmuz.; 18.15 Sportru- briek; 18.30 Licht instr. kwintet; 18.50 Sociaal perspectief, lezing; 19.00 Nws en weerber.; 19.10 Op dc man af. praatje; 19.15 Geeste lijke liederen; 19.30 Radiokrant; 19.50 Lichte gram.; 20.20 Een Hollandse familie in de Franse tijd, hoorspel t3)20.40 Ster avond; gevar. progr.; 22.00 Kerkorgelconcert met trompet begeleiding; 22.30 Nws en SOS- ber.; 22.40 Avondoverd.; 22.55 Boekbespr.; 23.00 Rondom het kind: Pedagogische etherleer gang; 23.30 Liederen; 23.55 Nws. BRUSSEL (VI.); 12.00 Nws; 12.03 Amus.muz.; 12.30 Weerber.; 12.35 Lichte muz.; 12.50 Beurs ber.; 13.00 Nws; 13.15 Kamer muz.; 14.00 Nws; 14.03 School radio; 15.45 Gram.; 16.00 Nws; 16.03 Beursber.; 16.09 Franse les; 16.24 Zangrecital; 17.00 Nws; 17.15 Voor de kinderen; 17.50 Pianorecital; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.28 Paarde- sportber.; 18.30 Koormuz.; 18.45 Zigeunermuz.18.50 Radiokron.; 19.00 Nws; 19.40 Jazzmuz.; 19.50 Politieke lezing; 20.00 Festival van Vlaanderen 1963: klass. muz. In dc pauze: Boekbespr.; 22.00 Nws; 22.15 Amus.muz.; 22.35 De zeven kunsten; 22.50 Voiksaller- lei; 23.00 Nws; 23.05 Opera- en Belcantoconcert; 23.55 Nws. Televisieprogramma's NED. TV: 15.00 Voor de vrouw; 16.00 Voor de kinderen; 19.30 Dc Flinstones, tekenfilm20.00 Journaal; 20.20 ConciJie-journ.; 20.25 Brandpunt, act. en menin gen van de week; 20.45 Beeld in beeld, film over de Nederlandse beeldhouwkunst; 21.15 Des dui veis prentenboek, blijspel; 22.40 Epiloog; 22.50 Journaal. BELGIË (VI.): 19.00 Leken- moraal en filosofie; 19.30 Rip cord: De Jager, TV-feuilleton; 19.55 Sport; 20.00 Journaal; 20.20 Rep. in de jungle; 21.10 Progr. over het gevangeniswezen; 21.50 Journaal; 22.00 Harlikinade uit de 19e eeuw. Met ingang van de volgende week komen er twee veranderin gen in de uitzendingen van de radionieuwsdienst op zondag. Da nieuwsuitzending, die tot nu toe gegeven werd 's ochtends van half tien tot kwart voor tien, komt voortaan van kwart DE NIEUWE KINDERPOSTZEGELS Dit zijn de kinderpostzegels 1963, die van 12 november a.s. t/m 11 janari 1964 op alle postinrichtin- gen in Nederland verkrijgbaar :iilien zijn. De serie is ontwor pen door mevrouw A. Horodisch Garman in Amsterdam. De zegels, die in twee kleuren off set worden gedrukt bij N. V. Joh. Enschede Zn in Haarlem, beelden kinderrijmpjes uit. Zij blijven voor frankering geldig tot en met 31 december 1964 V.l.n.r.: zegel van 4 ct. met 4 et. toeslag, uitgevoerd in lichtblauw en donkerblauw „rijmpje" tante Nans zat op 'n gans"; 6 ct. 4 ct. kleuren steenrood en donker groen, „In den Haag daar woont een graaf"; 8+4 ct., lichtgroen en bruin, „Ik kwam laatst in een poppekraam"; 12 -+- 9 ct., geel en paars, „Ooievaar, lepelaar, takkendief'; 30 9 ct. rose en blauw „Rije, rije, rije in een wa gentje". kort aan de ministerraad der E.E.G. een compromisvoorstel zal voorleggen dat is bedoeld om een einde te maken aan de kip penoorlog met de Verenigde Sta ten. Waarschijnlijk zal het voor stel gebaseerd zijn op Ameri kaanse suggesties dat de vraag, hoe groot het handelsverlies is dat: de Verenigde Staten door de verhoging; van ,de invoerrechten van de E.E.G. hebben geleden, zal worden onderworpen aan ar bitrage in bet kader van de al gemene overeenkomst voor ta rieven en handel (G.A.T.T.). Het lid van de E.E.G.-commis. sie Jean Rey, die verantwoorde lijk is voor de betrekkingen mei derde landen, heeft zaterdag overleg gepleegd met de Ameri kaanse ambassadeur bij de Euro pese Gemeenschappen, John Tuthill, over mogelijkheden om uit de impasse te geraken die is ontstaan nadat de Amerikaanse regering het voorstel de invoer rechten op kippen met tien pro cent te verlagen, had verworpen. Hoewej de E.E.G.-commissie van de ministerraad alleen vol macht heeft gekregen om over een tariefverlaging van tien pro cent te onderhandelen hebben waarnemers in Brussel opge merkt, dat er verleden week da gelijks contact is geweest tussen de commissie en Amerikaanse functionarissen. Dc directie van Verschure en Co's scheepswerf en machinefa briek in Amsterdam heeft maan dagochtend een deel van het on geveer 750 man tellende op drie werven werkzaam technisch per soneel geschorst. Het gehele per soneel had zaterdag een schrijven van de directie ontvangen waar in werd medegedeeld dat de schorsing maandag onmiddellijk zou ingaan voor allen die op nieuw, zoals sinds 12 september dagelijks is gebeurd, om 10 uur het werk voor een uur zouden neerleggen. De schorsing is nu toegepast op de arbeiders die maandag ochtend terstond na hun opkomst in sit-down staking zijn gegaan. Dezen hebben de werven verla ten. Vooreerst werden circa 150 ar beiders geschorst, dat is onge veer de helft van dc arbeiders aan de Meeuwenlaan. Kort daar op heeft de directie nog onge veer 500 arbeiders van de wer ven, die na een onderlinge be spreking om 10 uur het werk neerlegden, volgens de hun zater dag schriftelijk gedane mede deling, onmiddellijk geschorst. In de overige Amsterdamse metaalbedrijven heeft het werk maandagochtend normaal voort gang gevonden. Naar het A.N.P. verneemt zul len alle circa 750 arbeiders dins dagochtend het werk hervatten. Zelf hadden zij daartoe het be sluit genomen, jn het vertrou wen dat de directies geen ran cunemaatregelen zou nemen. Het bestuur van het district Amsterdam van de Alg. Ned. Metaalbewerkersbond (A.M.N.B.) President Kennedy heeft gis teren zijn belofte herhaald om Deze Stockholmse automobilist wil vast en zeker in aanmerking komen voor een prijs van de vereniging voor een veilig ver keer. voor tien tot tien uur. Ook de waterhoogten komen voortaan of) zondag dus een kwartier later. De uitzending van' 's avonds kwart voor acht tot acht uur tot vijf over acht voortaan op zondag in beide programma's uitgezonden. Het weerpraatje zal op de zon dag voortaan worden gelezen aansluitend aan deze korte nieuwsuitzending alleen over de zender, waarop dit tot nu toe ge beurde in de uitzending van 19.45—20.00 uur. alles te doen was gedaan moet worden om de dollar te bescher men en de goudprijs op 35 dol lar per ounce te houden. In een toespraak die namens hem in de openingszitting van de vergade ring van het Internationale Mo netaire Fonds te Washington werd voorgelezen, betoogde de president voorts, dat een belas tingverlaging de belangrijkste maatregel zou zijn, die het con gres zou kunnen nemen om het tekort op de Amerikaanse be talingsbalans weg te nemen. „Een belastingverlaging zou kapitaalinvesteringen verder aanmoedigen, ons vermogen om goederen en diensten op de wereldmarkten af te zetten ver beteren, en de groei van onze economie -en de werkgelegen heid voor ons volk stimuleren", aldus Kennedy. De Verenigde Staten „staan klaar om de internationale li quiditeit te vergroten". Kenne dy doelde hiermee op de recente voorstellen voor een herwaar dering van de internationale monetaire regelingen ten aam zien van deviezenreserves. Volgens Kennedy zijn de vier voornaamste doelstellingen van het Amerikaanse financiële be leid: vergroting van de uitvoer, vermindering van dollarbe stedingen in het buitenland, be perking van de buitenlandse vraag naar leningen bij Ameri kaanse banken en handhaven van stabiele prijzen in het bin nenland ter aanmoediging van buitenlandse investeringen. Een Amerikaanse congrescom missie heeft maandag het Ameri kaanse ministerie van Buiten landse Zaken ervan beschuldigd aan de werkzaamheden van Ame rikaanse verslaggevers in Zuid- Vietnam beperkingen te hebben opgelegd, waardoor „de feiten voor het Amerikaanse publiek verborgen zijn gebleven". In een rapport geeft de com missie uittreksels uit een tele gram van het ministerie aan de Amerikaanse ambassade in Sai gon, waarin onder meer richt lijnen werden gegeven ten aan zien van verslaggevers, zoals: Aan verslaggevers moet do raad gegeven worden geen onbeduidende en gedachten- loze kritiek op de regering- Diem te uiten, die samenwer king tussen de Verenigde Sta ten én Diem moeilijk zou ma ken. Verslaggevers behoren niet aanwezig te zijn bij mili taire activiteiten van het soort dat waarschijnlijk onge wenste vgrhalen oplevert". Het rapport zegt dat door deze politiek ongetwijfeld te weinig omtrent Zuid-Vietnam bekend is geworden. „In plaats van de fei ten voor het Amerikaanse volk te verbloemen, had het ministe rie van Buitenlandse Zaken al het mogelijke moeten doen om de toestand in het volle licht te brengen". Aan de staking in de Belgische schoenindustrie is maandag een einde gekomen door de aanvaar ding' door de arbeiders van een vorige week bereikte overeen komst. Volgens de Belgische radio voorziet dit akkoord onder meer in een in étappes te berei ken loonsverhoging van drie Bel gische frank per uur. Ook zullen in 1963 en in 1964 nieuwjaars- premies worden uitgekeerd. In enkele fabrieken in Gent moeten de arbeiders zich nog over de overeenkomst uitspreken, heeft zich met de directie ver slaan en van haar vernomen dat de arbeiders dinsdagochtend weer normaal kunnen beginnen. Naar enkele zegslieden van het personeel mededeelden waren de werklieden in de machinekamer maandagochtend in bespreking en nagenoeg tot het besluit gekomen, waarnaar door het overgrote deel van het personeel werd uitge zien, een einde te maken aan het dagelijks neerleggen van het werk voor de tijd van een uur. Juist op dat ogenblik kwam de beslissing van de directie af hen te schorsen. Toen dit op de an dere afdelingen van het bedrijf bekend werd is daar door circa 500 arbeiders het werk neerge legd. waarop onmiddellijk ook hun schorsing volgde. De „Tasmanzee" van L. Smit en Co's Internationale Sleep dienst heeft gisternacht in de Arabische Zee het Amerikaanse s.s. „Westchester" op het nipper tje voor een stranding kunnen behoeden. De „Westchester", een stoom schip van 7.217 brt., geladen met tarwe, kwam vorige week maan dag op 100 mijl ten oosten van Kaap Guardafui in moeilijk heden door machineschade. De gezagvoerder vroeg om sleep- bootassistentie en accepteerde op basis van Lloyds Open Form de hulp van de „Tasmanzee", die onmiddellijk van haar station Bahrein in de Perzische Golf naar het hulpeloze schip ver trok. De zeesleper moest een af stand van 1500 zeemijlen (2800 km) afleggen. Als een gevolg van het slechte weer er stond een zuidelijke wind, windkracht 7 was de Amerikaanse vrachtvaarder in middels in noordwestelijke rich ting afgedreven naar de rots achtige kust van het eiland Ab- dal Kuri. De „Westchester" ging voor anker, maar al spoedig moest het schip S.O.S.-seinen uitzenden, omdat één van de ankers het begaf. De vrachtvaar der bevond zich tenslotte nog maar 45 meter uit de wal, toen gisternacht de „Tasmanzee" ar riveerde en onmiddellijk vast maakte. De zeesleper, onder comman do van kapitein A. Slingerland, heeft opdracht de „Westchester" naar Bombay te slepen. Het Amerikaanse schip, gebouwd in 1945, is eigendom van de Penin sular Navigation Corp. in New York. „MERCURIES" ACHT FORSE LOONSVERHOGING NOODZAKELIJK De raad van bestuur van de bij het N.V.V, aangesloten alge mene bond „Mercurius" heeft met grote instemming ken nis genomen van de op 16 sepl. j.l. door het N.V.V. gepubliceerde verklaring inzake de loonpolitie ke situatie. Hij heeft vastgesteld dat een forse verhoging van het loon. en salarispeil noodzakelijk is. De raad wijst revaluatie af omdat een samenloop van reva luatie met een onafwendbare loonstijging onze economische positie zou schaden. „Mercurius" zal in èe onder zijn bemoeiingen vallende be drijfstakken met alle verant woorde middelen o.m. fkou» naar: 1. Een dusdanige beloning voor door volwassenen verrichte een voudige arbeid, dat daarvan een gezin behoorlijk kan bestaan. 2. Het inhalen van de in een aantal commerciële en niet-com- merciële sectoren ontstane ach terstand in de loonontwikkeling. 3. Het vaststellen van dusdani ge loon- en salarisverhogingen dat geen nieuwe achterstand ont staat ten aanzien van de gemid delde loonontwikkeling in ons land. Zo nodig zal volgens „Mer curius" hiermede bij het prijsbe leid rekeniner moetpn worden ge houden.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 7