BINNENLANDS NIEUWs BEURSOVERZICHT Eric de Noorman - De eerloze krijg SPORTNIEUWS Pagina 5 Nederlandse en Italiaanse communisten veroordelen Chinezen VOETBAL Marktberichten Woensdag 2 oktober 1963 DE VRIJE ZEEUW BOERDERIJTJE UITGEBRAND In Garijp is gistermorgen het boerderijtje van veehouder G. Kooistra door brand geheel ver nield. Het vuur ontstond doordat het driejarig zoontje met lucifers speelde. Huis en inboedel gingen verloren. Het gezin Kooistra be staat uit man, vrouw en elf kin deren. De schade bedraagt enkele tienduizenden guldens. Het be drijf was verzekerd. WEER POLITIEMAN IN BREDA GEWOND De commissaris van politie te Breda, de heer H. L. Pijls, heeft naar aanleiding van het ge wond raken van een van zijn on dergeschikten de vierde bin nen enkele maanden medege deeld, dat de politiemannen in het vervolg bij verzet tegen een arrestatie sneller naar de vuur wapens zullen grijpen. Ditmaal werd een hoofdagent, de heer B. Blatter, vrij ernstig gewond bij zijn pogingen een dronken vrachtautochauffeur, de 29-jarige M. W. V. uit Breda, te arresteren. Een tweede politie man liep een lichte verwonding aan de hand op. De heer Blatter leverde twee maal een hevig gevecht met V., die pas kon worden overmees terd nadat assistentie was ver schenen. Hij achtervolgde de dronkenman eerst per fiets. Toen V. in de Akkerstraat even stopte, klom de hoofdagent in de laad bak, nadat hij vergeefs had ge poogd de chauffeur te overmees teren. Een wilde rit, waarbij vluchtheuvels werden geramd, eindigde in de Beekstraat, waar V. een huis wilde binnengaan. Opnieuw trachtte de heer Blat ter V. te arresteren, maar het ge lukte hem niet. Toen V. weer in zijn auto klom, zette de politie man per bromfiets de achtervol ging in tot een café aan de Leur- sebaan. Daar kon, met behulp van de intussen gearriveerde ver. sterking, de dronken chauffeur eindelijk na een derde wilde vechtpartij worden gearresteerd. BEJAARDE MAN DOOR KOLENDAMPVERGIFTIGING OMGEKOMEN. Maandagavond heeft zich bij het bejaarde echtpaar Hazelaar in Meppel een geval van kolen dampvergiftiging voorgedaan, dat aan de 81-jarige heer W. Haze laar het leven heeft gekost. De 79-jarige mevrouw A. H. H. Hazelaar, die al vijftien jaar bed legerig is, moest in zeer ernstige toestand naar het Diakonessen- huis in Meppel worden gebracht. Voor haar leven wordt gevreesd. Bij het'önderzoek, dat de polf-i' tie heeft ingesteld, is komen vast te' staan, dat de heer Hazelaar zelf de schoorstenen placht schoon te maken. In het rook kanaal van de huiskamerschoor steen trof men nog enkele prop pen roet aan, die de afvoer van cle verbrandingsgassen verhinder den. Een zoon van het echtpaar ont dekte bij zijn dagelijks bezoek wat er was gebeurd. Zijn vader was toen reeds overleden. SPOORWEGMAN VERONGELUKT. Om ongeveer twee uur dins- dagmidag is de opperploegbaas van de Nederlandse Spoorwegen H. W. Maatman door een locomo tief gegrepen en gedood. Het on geval gebeurde tussen Krobswol- de en Martenshoek, waar de heer Maatman bezig was met werk zaamheden aan de brug over de „Molensloot. Hij bemerkte de naderende diesellokomotief te laat op. AANNEMER ONTEVREDEN OVER ONDERWIJSPE1L HOUDT KINDEREN THUIS Een aannemer in Horst-Ame- rica (L.l houdt al sinds 3 sep tember twee leerplichtige kinde ren thuis, omdat hij niet tevreden is over het onderwijspeil op de lagere jongensschool in het dorp. Aan'het begin van het schooljaar heeft hij pogingen gedaan deze twee kinderen (jongens van tien en elf jaar) geplaatst te krijgen op de lagere school van het kerk dorp Meterik, dat ongeveer vier kilometer van America af ligt. Op last van het schoolbestuur van Meterik worden do kinderen daar echter niet toegelaten. In het dekenaat Horst bestaat na melijk de afspraak bij de school besturen dat ze alleen kinderen uit de eigen parochie op school zullen toelaten. Bovendien vrees de men in Meterik dat zich nog meer kinderen uit America op do school zouden laten inschrijven, wanneer het verzoek van de aannemer zou worden ingewil ligd. De aannemer heeft nu de in specteur van het lager onderwijs in Limburg gevraagd zijn twee zoontjes vrijstelling van leer plicht te geven, om daardoor de onderwijsinspectie een officiële uitspraak over zijn handelwijze (en over de toestand op de jon gensschool in America) af te dwingen. Hangende deze uit spraak kunnen de kinderen zon der gevaar voor gerechtelijke vervolging thuis blijven, waar ze nu worden onderwezen door hun moeder. Mocht de aannemer zich niet kunnen verenigen met de beslissing van de inspecteur, dan wil hij een kort geding aanspan nen en zich wapenen met de handtekeningen van zoveel mo gelijk ontevreden gezinshoofden uit zijn dorp. De Communistische Partij Ne derland en de Italiaanse -commu-" pistische partij veroordelen de oppositie van de „Chinese kame raden" tegen het onlangs in Mos kou gesloten kernstopverdrag. Zij noemen het standpunt van de Chinezen foutief, maar onder strepen de noodzaak dat de dis cussie over de meningsverschil- PrijsindexcijféTS van het levensonderhoud Het landelijk prijsindexcijfer van het levensonderhoud voor gezinnen van hand- en hoofdar beiders, zoals dat maandelijks wordt samengesteld door het Centraal Bureau voor de Statis tiek op basis 1959/'60 is 100. on derging van medio juli tot medio augustus 1963 geen wijziging en bleef staan op 107. Voor het onderdeel „voeding" daalde het indexcijfer van 107 in juli tot 104 in augustus, hetgeen veroorzaakt werd door een da ling van de indexcijfers voor aardappelen, groenten en fruit. Voor vlees met name varkens vlees en voor eieren werd «en prijsstijging geregistreerd. Het indexcijfer voor kleding, dat in verband met de uitverkoop van juni op juli was gedaald van 107 naar 98, kwam in augustus op 104 te staan. Het totaalindexcijfer inclusief de verplichte sociale verzekerin gen en loonbelasting onderging een lichte daling en wel van 105 in juli tot 104 in augustus. Amerikaanse kern proefnemingen in Zuidafrikaanse goudmijn De Amerikanen zullen aan het eind van het volgend jaar in een goudmijn in Transvaal proeven gaan nemen in het kader van het atoomonderzoek, zo is maan dag in Johannesburg bekendge maakt. Deze onderneming, die naar verwachting honderden mil joenen dollars zal gaan kosten, zal plaats "nebben te Boksburg, waar op een diepte van ruim 3 kilometer een tunnel zal worden gegraven. Professor Sellschop, directeur van de afdeling kern fysica van de universiteit van Witwatersrand, heeft meege deeld dat zijn afdeling in dit project zal samenwerken met het „Case Institute ol Technology" uit Cleveland Ohio. Op een pers conferentie verklaarde 'hij, dat de proefnemingen geen atoom ontploffingen zullen inhouden, maar dat men een zeker soort elementaire atoomdeeltjes in het gesteente wil opsporen. EINDELIJK VREDE CHARLIE Voor het eerst sinds 1956, het jaar waarin Charles Chaplin in de omgeving van de Zwitserse stad Vevey een prachtig land goed kocht om daar in volmaak te rust en vrede zijn verdere levensjaren door te brengen, zal de nu 74-jarige filmartiest dit ideaal in werkelijkheid kunnen beleven. Bij zijn aankoop had de grote filmacteur over het hoofd ge zien, dat zich nabij het land goed een schietbaan bevond, waarop dag in en dag uit, en avond op avond de leden van de plaatselijke schietverenigingen hun projectielen in de roos trachtten te krijgen. Het aanhoudende geknal moe, bood Chaplin aan de schietbaan over te nemen en naar elders te laten verplaatsen. Dit bleek niet uitvoerbaar. De schutters waren de landheer echter buitengewoon ter wille en lieten schuttingen optrekken om het geluid der wedijverende schutters te dem pen. Men liet het hier niet, bij en liet zelfs een rij geluidabsor- berende populieren aanplanten, zij het dan dat Chaplin met tien duizend Zwitserse franken in de kosten bijdroeg. Niets hielp, de rust bleef wreed verstoord. Totdat men het over een an dere boeg gooide. Een verder EN RUST RONDOM CIIAPLIN samenspraakje heeft er nu toe geleid, dat de schietgrage Zwit sers vier middagen in de week vrij baan zullen hebben en Cha plin gedurende de rest van de week in volle overgave van rust en stilte kan genieten. Kongolese parlement door Kasavoeboe ontbonden President Kasavoeboe van Kon go heeft, als gevolg van het „dui delijk in gebreke blijven van beide Kamers", de huidige zit ting van het Kongolese parlement doen sluiten. De president heeft besloten het ontwerp voor een grondwet, dat door een grond wetscommissie zal worden uitge werkt, aan een volksreferendum te doen onderwerpen. Deze grondwetscommissie zal worden samengesteld uit. ver tegenwoordigers van de regering vakbonden, werkgevers, land bouw en verschillende andere overheids- en particuliere instel lingen. Volgens de burgemeester van Leopoldstad zijn zondag twee parlementsleden van resp. de pro- Loemoemba-partij M.N.C. en de pro-Gizenga-partij P.S.A. op last van de minister van Binnenland se Zaken gearresteerd. Er moeten vóór 30 juni 1964 nieuwe verkiezingen worden ge houden. Deze zullen echter eerst worden uitgeschreven wanneer de ontwerp-grondwet in een volksstemming is goedgekeurd. Ion zodanig - verloopt, dat een nieuwe internationale eenheid wordt bereikt op grondslag van de volledige eerbiediging van de autonomie van iedere partij. De Nederlandse en Italiaanse communisten zeggen dit in een verklaring, die zij dinsdagavond hebben uitgegeven. De afgelopen vijf dagen heeft een delegatie van de Italiaanse communistische partij op uitnodiging van de C.P.N. een bezoek aan ons land gebracht. Het kernstopverdrag heeft vol gens de verklaring nieuwe hoop gewekt door liet scheppen van gunstige voorwaarden voor ver dere overeenkomsten. De Nederlandse en Italiaanse communisten zeggen o.a. dat dit verdrag de strijd voor het slui ten van een niet-aanvalsverdrag tussen de Navo-landen en het Warschau-pact stimuleert, even als een vreedzame regeling van de kwestie-Berlijn, het tot-stand- brengen van atoomvrije zones in Europa en het opheffen van atoombases. Volgens de vertegenwoordigers van de twee partijen is de as ParijsBonn het grote gevaar in Europa. De Italiaanse delegatie, die on der leiding stond van Luciano Romagnoli, lid van de Kamer van Afgevaardigden, heeft de C.P.N. uitgenodigd voor een tegenbezoek aan Italië. Nederlands verzei tegen exporttoeslagen op consumptie-aardappelen Tijdens de in de afgelopen week gehouden besprekingen in de raad van ministers der Euro pese Economische Gemeenschap heeft minister Biesheuvel namens Nederland bezwaar aangetekend tegen het verlenen van export subsidies door landen van de E.E.G. op de uitvoer van con sumptie-aardappelen naar derde landen, zo is maandag door het ministerie van Landbouw cn Vis serij medegedeeld. De Nederlandse minister van Landbouw en Visserij heeft daar bij duidelijk gemaakt, dat deze vorm van onderlinge concurren tie Nederland gedwongen heeft ter verdediging van zijn tradi tionele afzetmarkten tijdelijk eveneens een toeslagsysteem in te voeren. Minister Biesheuvel heeft er daarbij op gewezen, dat de toe slag op de export van consump tie-aardappelen niet leidt tot een grotere E.E.G.-aardappelexport in totaal, maar alleen tot verlaging van de totale opbrengst. Dc raad van ministers besloot deze zaak door het Comité Spe ciale van de E.E.G. op commu nautair niveau te laten behande len, waarbij dc Europese com missie van dc Europese Economi sche Gemeenschap,, die in prin cipe eveneens afwijzend staal tegenover deze exporttooslagen, goede diensten zal bewijzen. TWEE GEWONDEN BIJ TRAMBOTSING Op bet President Steynplant- soen in Amsterdam zijn dinsdag middag een tram en een vracht wagen frontaal met elkaar in botsing gekomen, waarbij de chauffeur van de wagen vrij ern stig werd gewond. Ook een trampassagiere liep lichte ver wondingen op. De politie acht het 'waarschijnlijk dat een defect, aan de stuurinrichting van de met puin geladen vrachtauto de oorzaak is van het ongeluk. Bei de voertuigen liepen aanzienlijke schade op. RACEWAGENS DOOR DE LUCHT NAAR VER. STATEN Op London Airport is geschiede nis gemaakt door het verzenden door de lucht van niet minder dan negentien racewagens tege lijk, de grootste zending van die aard in de geschiedenis van het racen en van liet vliegen. Vijftien van de Bolides staan hier op de Londense luchthaven voor een groot transportvliegtuig van bij zondere constructie, dat dit transport mogelijk maakte. De Britse racewagens B. R. M.'s, Coopers, Lola's en Lotussen, ko men a.s. zondag uit in de grote prijs van Watkins Glen, in Buf falo in de staat New York. OM DE EUROPESE BEKER VOOR LANDSKAMPIOENEN Partizan Belgrado heeft dins dagavond de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen be reikt door Anorthosis (Cyprus) met 31 te verslaan. Het was de tweede ontmoeting tussen beide teams. De eerste léverde een '30 zege voor "dé Zuid-Slaviërs op. VOETBALSCHANDAAL IN OOSTENRIJK In Wenen is maandag tijdens een televisie-uitzending een voet balschandaal aan de dag geko men, dat hoogstwaarschijnlijk zeer onprettige gevolgen zal heb ben voor de voorzitter van de Wiener Sportklub en van Wacker. Het betreft een omkopingsgeval, waarbij ditmaal niet alleen chau vinistische supporters, maar ook bestuursleden betrokken blijken te zijn. De heer Kirpal, voorzitter van de Wiener Sportklub, zag aan het einde van het vorig seizoen mo gelijkheden om de clubkas te spekken toen zijn club tegen het in degradatiegevaar verkerende Waeker moest uitkomen. Hij bood de heer Hoenig, voorzitter van Wacker, deze laatste club te laten winnen, waarvoor dan 25.000 schillings (ongeveer 3750 gulden) betaald zóu moeten wor den. De lieer Hoenig vond. dat hij als bestuurslid een dergelijk aan bod niet kon accepteren, maar gaf het voorstel door aan de sup portersclub van Wacker. Deze vond echter het, gevraagde be drag te hoog, waardoor de trans actie niet door ging. Waeker ver. loor de wedstrijd en misschien zou men nooit iets van de affaire vernomen hebben, indien er niet een derde bij het gesprek tussen de twee voorzitters aanwezig was geweest. Een ander bestuurslid van de Wiener Sportklub wist van dc zaak af en misschien kwam het daardoor, dat de Oostenrijkse kranten enkele weken geleden lucht kregen van het schandaal. Maandag kwam de gehele ge schiedenis in de openbaarheid, doordat de heer Hoenig, die meende volkomen correct te heb ben gehandeld door het aanbod aan de supporters door te geven, tijdens een televisie-uitzending alles bekende, wat hem ten laste werd gelegd. In afwachting van verdere maatregelen zijn de voorzitters van beide verenigingen door de Oostenrijkse voetbalbond ge sehorst ZO IS DE STAND: RES. EERSTE Breskens 2 Clinge 2. Vlissingen 4 Zeel. Sport 3 Goes 3 Zeeiandia 2 Vogelvaarde 2 Oostburg 2 Biervliet 2 Luctor 2 RCS 2 KLASSE 4 3 3 3 3 3 4 3 4 2 4 1 2 1 3 1 2 0 0 3 0 0 4 0 0 1 0 0 0 0 0 30— 4 20— 1 17— 2 11— 6 11—11 4—11 4— 3 8—20 2—26 4— 8 3—22 Terneuzen 3 3 3 0 0 6 15— -10 Ria W 4 3 0 1 6 13- 7 HVV '24 3 4 2 1 1 5 12- 7 Steen 2 2 2 0 0 4 7— 5 Breskens 3 3 '1 0 2 2 3- 8 Koewacht 2 3 1 0 2 2 8— 8 Corn Boys 3 3 0 1 2 1 8- -10 Sluiskil 2 2 0 0 2 0 5- -'9 Aardenburg 2 2 0 0 2 0 2- 9 TWEEDE KLASSE B DERDE KLASSE A Sehoondijke 2 3 3 0 0 6 132 Hoofdplaat 2 3 2 1 0 5 17— 4 Jong Ambon 2 3 2 0 1 4 147 Domburg 2 2 1 1 0 3 85 Walcheren 3 2 1 0 1 2 95 RCS 3 3 1 0 2 .2 13—14 Retranchem. 2 3 1 0 2 2 7—21 Groede 2 2 0 0 2 0 2—10 Zeeiandia 3 3 0 0 3 0 3—18 DERDE KLASSE C Graauw 3 3 0 0 6 158 Philippine 2 4 3 0 1 30— 8 IJzendijke 3 3 2 1 0 5 12— 6 Clinge 3 2 2 0 0 4 15— 5 Hontenisse 3 3 1 0 2 2 810 IJzendijke 2 4 1 1 2 3 12—17 Ria W 2 3 1 0 2 2 9—26 Axel 3 3 0 0 3 0 5—11 Sehoondijke 3 3 0 0 3 0 7—21 INTERNATIONALS LICHT VERDEELD, SCHEEPVAARTEN LUIER Het Damrak heeft dinsdag de eerste beursdag van de nieuwe maand ingezet met een licht ver deelde stemming bij de opening voor de internationale waarden. Het was wederom de Philipshoek waar de meeste affaire tot stand kwam. Ook dinsdag nam het pu bliek alsmede Zwitserland de Philipsaandelen uit de markt. Amerika liet wederom met ver kooporders in deze hoek verstek gaan. Na een opening op 152,60 werd 152,90 gedaan. De slot- prijs van maandag was ƒ151,80. De rest van de hoofdfondsen no- nnv 'Sepueeui uba neaAuqots teerde een weinig beneden het en Hoogovens twee punten lager op respectievelijk 518 en 593. Uni lever praktisch onveranderd op 143. Kon. Olie moest 40 cent prijsgeven bij een notering op ƒ166,20. De stemming voor de "internatibnale wóarden vlèl zéker' niet tegen wanneer daarbij in aanmerking wordt genomen, .dat Wall Street maandag lager sloot. De verkoopdruk op de Newyork- se beurs kon niet voldoende in de hand worden gehouden. De koersdaling aldaar ging echter gepaard met een geringe omzet. Van de Nederlandse hoofdfond sen lag Philips er gevraagd in de markt, hetgeen voor Amsterdam een stimulans betekende. De al gehele marktconstellatie op het Damrak is de laatste dagen van dien aard, dat de kooplust wel eens verflauwd, maar toch steeds weer oplaait. Dit geldt niet alleen voor de hoofdfondsen, maar ook voor de aandelen in de lokale afdelingen.' Gedurende de ver dere beursduur kwam er in de openingskoersen weinig verande ring meer. Behoudens dan in de Philipshoek was de handel zeer kalm. Op de vaste stemming van maandag voor de scheepvaart aandelen volgden dinsdag winst- nemingen, waardoor koersverlie zen werden geregistreerd van één tot twee punten. Ook hier werden weinig zaken tot stand gebracht. De leidende cultures gaven geen veranderingen van enige betekenis te zien. Certifi caten Deli werden iets hoger geadviseerd. De Staatsfondsen- hoek was praktisch onveranderd ten opzichte van maandag. In de lokale afdelingen werden aandelen Van Gelder papier, waarin maandag voor nominaal 146.000 werd omgezet, iets hoger geadviseerd. Dit fonds heeft de laatste tijd steeds afbrokkelende koersen te zien gegeven. Maan dag was dit l'onds flauw op dc verwachting dat het dividend zal worden verlaagd. Verenigde Ma chines werd iets hoger geadvi seerd. Tapijtfabriek Desseaux werd op 430 geadviseerd, tegen maandag 425 bieden en een laatst gedane notering op 375. Dit naar aanleiding van de komende emis sie. De bankaandelen, die steeds vast in de markt hebben gelegen, vooral de Hollandsche Bankunie, werden opnieuw hoger geadvi seerd. Beursindices 27/9 30/9 1/10 Intern, conc. 548.6 549.9 548.9 Industrie 353.9 354.9 355.6 Scheepvaart 158.4 160.8 158.5 Banken 252.2 253.3 253.4 Handel enz. 161.4 161.8 161.9 Algemeen 396.5 397.8 397.3 73. Guttorm's ergste vrees, (lat het Erwin en Ingrid zijn, die daar ontzield ter aarde liggen, wordt niet bewaarheid, maar het feit, dat dc Pieten de twee Noren, die hij als hulp meegegeven had, ver moord hebben, is bewijs genoeg van hun bedoelingen. Terwijl een aantal mannen cle ongelukkigen oen haastig gral van zwerfkeien geven, staat Guttorm te popelen van ongeduld; iedere minuut, iede re seconde telt En inmiddels staart Erwin in dotfe berusting naar de twee Pie ten, die ter weerszijden van zijn draagbaar staan. Het is nu duide lijk wat Camieeh's bedoelingen zijn. Dat was het al, op het mo ment dat de Pictenvorst zijn krij gers met Ingrid vooruit zond, naar de burcht... zogenaamd, om alles voor Erwins komst in orde te maken.., „Zo", lispelt de Pictenvorst met een satanische grijns. ,,Nu zijn we alleen, waarde eh bondge noot... Nu is er niemand meer, die mij er van beschuldigt jou uit de weg geruimd te hebben..." Hij grinnikt voi leedvermaak. „En dat doe ik ook niet, want hij met een gebaar op Aidogh zal het doen... Komen wij thuis, dan is de dappere Noorse bondgenoot onder leg gestorven... Aidogh Doe je werk Nabeurskoersen A.K.U.; 51#—518 (516%) Hoogovens590 Kon Olie: 166.30—166.70 gi. (165.90) Philips; 153155 gl. (152.50) Unilever: 143.20143.80 gl. (142.80- De stemming was voor Philips 'vast, de alVdere fónctëén waren prijshoudend. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier geldend in Am sterdam op de volgende werkdag luiden: Engelse pond 10.0410.14 Amerikaanse dollar 3.583.62 Canadese dollar 3.31%— 3.36% Franse frank (100) 73.3073.80 Belgische frank (100) 7.13—7.18 Duitse Mark (100) 90.30—90.80 Zweedse kroon (10) 68.75—69.75 Deense kroon (100) 51.7052.70 Noorse kroon (100) 49.80—50.80 Zwitserse frank (100) 83.30—83.80 Ital. lire (10.000) 57.25—59.25 Oostenrijkse schilling (100) 13.92%—14.02% Portugese escudo (1Q0) 12.5012.65 Spaanse peseta (100) gr. coup. 51)2%6.07% VEEMARKT ROTTERDAM Op de Veemarkt te Rotterdam werden in totaal 2807 stuks vee aangevoerd, zijnde 325 vette koeien en ossen, 775 gebruiks- vee, 340 velte kalveren, 232 gras kalveren, 667 nuchtere kalveren, 8 varkens, 52 lopers, 53 biggen, 68 paarden, 2S veulens, 200 scha pen of lammeren en 59 bokken of geiten. De noteringen waren als volgt: Vette koeien ƒ2,25—ƒ3,35; vette, kalveren 2.75f 3,40 en slachtpaardon 2,302,70. Al les per kg. Graskalveren ƒ260—ƒ380; lo pers 80130; nuchtere kalve ren ƒ150ƒ195; biggen ƒ55— 70; schapen 1901115; lam meren 90—120; kalf- en melk koeien ƒ860ƒ1160; vare koeien 600850; vaarzen 630 ƒ860; pinken ƒ370—ƒ550. Alles per stuk. Overzicht; Vette koeien: aan voer ais vorige week, handel ma tig en gedrukte prijzen. Vette kalveren: aanvoer even minder, vlugge handel, prijzen hoger (pri ma's boven notering). 'Graskal- veren: aanvoer korter, redelijke handel, wat stijvere prijzen. Nuchtere kalveren; aanvoer als vorige week, willige handel, prij zen prijshoudend voor mesterij. Lopers en biggen aanvoer iets ruimer, handel kalm, ruim prijs houdende prijzen. Slachtpaarden aanvoer even meer, flauwe han del, onveranderde prijzen. Scha pen en lammeren: aanvoer als vorige week, kalme handel, prijs houdende prijzen. Kalf- en melk koeien; aanvoer iets ruimer, han del redelijk, iprijzen wat stijver. Vare koeien; aanvoer tamelijk, handel iets levendiger, ruim prijshoudende prijzen. Vaarzen en pinken: aanvoer gewoon, han del kalm en oriishoudende-prij zen. I

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 5