Provinciaal nieuws €sso GAS KANTONGERECHT TERNEUZEN Als u extra verwarming wenst... DUIVENSPORT 'Woensdag -2 oktober 1963 DE VRIJE ZEÈUW Pagina' 3 TERNEUZEN AXEL BRESKENS IJZENDIJKE ZUIDZANDE Ex-president Bosch op Guadeloupe voor meer comfort VEROORDELINGEN IN TEL AVIV HET CONCILIE REDE VAN LORD HOME VOOR ALGEMENE VERGADERING TEWATERLATING VEERBOOT „PRINSES MARGRIET" Op de werf van Van der Gies- sen-dc Noord in Krimpen aan den IJssel zal op 16 oktober de tewaterlating plaats vinden van de veerboot „Prinses Margriet", die in aanbouw is voor het Pro vinciaal Bestuur van Zeeland en na de oplevering zal worden in gezet in de veerdienst tussen Vlissingen en Breskens. De „Prinses Margriet" is vrij wel een zusterschip van de „Prinses Beatrix" en de „Prinses Irene", die nu de dienst onder houden. Het wordt dus een „kop- lader", die 80 tot 100 auto's kan vervoeren. Van der Giessen-de Noord kreeg de order vorig jaar okto ber bij een onderhandse inschrij ving, waarvoor vijf werven wa ren uitgenodigd. De nieuwe boot is 102 meter lang en 18,45 meter breed. De voortstuwing zal ge schieden door vier Smit/M.A.N.- dieselelektrische motoren met een gezamenlijk vermogen van 4660 pk. De dienstsnelheid wordt 14,5 mijl per uur. De doopplechtigheid zal wor den verricht door mevr. S. M. M. van DongenBonte. Wederom een mijn opgevist. Gistermorgen omstreeks 7 uur was de visser J. Jonkman met zijn vissersvaartuig NZ 18 in het Pas van Terneuzen aan het vis sen, toen hij ongeveer terzelfder plaatse waar hij op 23 juli een mijn in zijn netten kreeg, thans wederom een gelijksoortige mijn ophaalde. Vorige maal nam hij het oor logstuig, dat 2.10 meter lang was, in zijn netten aan boord mede naar de haven alhier, waarna hij de rivierpolitie er kennis van gaf, die hem mededeelde dat bij een eventueel volgend geval zijn netten moest kappen en de mijn mét, een boei moest afbakenen, waaraan hij thans voldeed. Door de rivierpolitie is weder de marine-opruimingsdienst met een en ander in kennis gesteld, die in de loop van de middag de mijn heeft gedemonteerd. Zet toch uw voertuig op slot! Gedurende het afgelopen week einde werden alhier niet minder dan drie bromfietsen en meerdere rijwielen ontvreemd. Eén van de brommers is, licht beschadigd, door de politie teruggevonden en inmiddels in het bezit van de eigenaar gesteld. Naar de beide andere brom fietsen wordt nog door de politie gezocht. - In hetzelfde weekeinde werd ook een aantal rijwielen ont vreemd, welke onbeheerd en niet-afgesloten op of aan de weg stonden. Bij het onderzoek dat de poli tie in- verband hiermede instelde, is maandagmiddag een dames- of meisjesfiets van het merk „Ves ting" in het kanaal opgevist. Het had kennelijk nog maar korte tijd in het water gelegen, en be hoorde niet tot de rijwielen welke als vermist werden aangegeven. De eigenares van deze fiets is niet bekend; zij kan haar rijwiel aan het bureau van politie alhier komen afhalen. Hoewel reeds herhaaldelijk tegen het niet-afsluiten van alle mogelijke voertuigen is gewaar schuwd, neemt dit euvel blijk baar nog toe, waardoor de eige naars ervan veel narigheid on dervinden en de politie veel last wordt bezorgd. Daarom moge nog eens de waarschuwing worden gegeven: „Doet bij het parkeren of aan de openbare weg zetten van uw auto, motor, scooter, brommer of rijwiel, deze behoorlijk op slot!" Aahrijding. Dinsdagmiddag om 12.40 uur reed de heer G. V. uit Middelburg met zijn auto in de Julianastraat alhier. Gekomen op de kruising met de Prins Hendrikstraat ver leende hij geen voorrang aan de voor hem van reehtskomende auto, bestuurd door de heer J. v. d. B. uit Axel, waardoor een aanrijding ontstond. Beide voer tuigen werden beschadigd. Per soonlijk letsel deed zich niet voor, Aanrijding. Op de ventweg van de Boule vard reed maandagmorgen de bestelauto van de P. T. T., be stuurd door A. V. uit Breskens, tegen de aldaar geparkeerd staan, de personenauto van de heer J. S. De bestuurder van de bestel auto wilde de personenauto pas seren, waarbij hij de afscheiding van de ventweg en rijweg raak te, tengevolge waarvan de be stelauto naar rechts uitweek en tegen de personenauto terecht kwam. Beide voertuigen hadden mate riële schade. Winkelweek „Ons Belang". In een vergadering van de winkeliersvereniging „Ons Be lang" werd besloten de 27e win kelweek dit jaar te houden van 12 tot 19 oktober. Door het bedanken van de heer J. Bevin, werd in diens plaats tot bestuurslid gekozen de heer Ch. Impens. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: de heer C. Marteijn—de Boevere, voorzitter; P. de Witte, secreta ris: Joh. Plasschaert, penning meester; J. van Haele en Ch. Impens, leden. In samenwerking met V. V. V. en „Jeugdbelang", zal.bij de ope ning van de winkelweek een drumbandshow worden gehou den, waaraan door vele drum bands uit Zeeuws-Vlaanderen zal worden deelgenomen. Afscheid kleuterleidster. In tegenwoordigheid van vele ouders der kleuters en het be stuur der school, werd dezer da gen in de Kleuterschool alhier afscheid genomen van de hoofd leidster, mej. C. C. de Dreu. zulks in verband met haar- benoeming tot hoofd der openbare kleuter school te Gorkum. Namens het bestuur der Stich ting Kleuterschool Zuidzande bracht de presidente, mevr. L. C. Everwijn-van den Bout, de schei dende hoofdleidster dank voor het werk dat zij in de afgelopen twe jaar heeft verricht in het be lang van de school. Mevr. Everwijn noemde de persoon van deze hoofdleidster, bescheiden en rustig, waardoor de afgelopen periode zonder moeilijkheden en tot volle tevre denheid is verlopen. Zij sprak .de hoop uit dat mej. De Dreu in haar nieuwe werkkring in Gor kum, haar werk op dezelfde wijze zal voortzetten. Mevr. Everwijn zeide vervol gens verheugd te zijn om als op volgster van mej. De Dreu te kunnen voorstellen, mevr. J. P. Kotvis-Jansen uit Oostburg. die bereid is gevonden om zolang niet tot benoeming van een leid ster in vaste dienst kan worden overgegaan, deze functie tijde lijk waar te nemen. Spreekster hoopte dat zij in Zuidzande een prettige tijd zal hebben en dat het bestuur er spoedig in zal slagen om tot de finitieve benoeming van een leid ster over te gaan. Namens de ouders werd mej. De Dreu dank gebracht door de heer P. Moll, die zeide dat de ouders steeds bewondering heb ben gehad voor haar werk onder en voor de kleuters. Als blijk van waardering ont ving mej. De Dreu tenslotte van de ouders der leerlingen en van het schoolbestuur enkele ge schenken. wend U dan tot een Esso Gas depothouder... voor een speciaal Esso Gas-kacheltje. 't Geeft U een dubbele garantie: 1) het kacheltje is goedgekeurd door het Gasinstituut en 2) het gas is veilig Esso Gas in veilige fles! De afgezette president Juan Bosch van de Dominicaanse repu bliek is maandagavond aan boord van het Dominicaanse fregat „Mella" in Pointe-a-Pitre op Guadeloupe aangekomen. Dr. Bosch was tot zijn vertrek in het presidentiële paleis gevan gen gehouden, nadat de regering woensdag door militaire leiders was omvergeworpen. Tegen ver slaggevers in de haven van aan komst zei hij zichzelf nog steeds als president van de republiek te beschouwen. Bosch bleek kalm en beheerst. Hij noemde de man nen die hem hebben afgezet „ver raders van de democratie". Bosch zei niet van plan te zijn een regering in ballingschap op te richten. „Ik ben geen dromer", zei hij. In Tel Aviv zijn maandag' tien godsdienstijveraars tot boeten, variërend van 100 tot 200 Israë lische ponden, en een voorwaar delijke gevangenisstraf van een half jaar veroordeeld. Zij hadden zich schuldig gemaakt aan een overval op de school van de Kerk van Schotland in Jaffa op 10 sep tember. Deze overval en dergelijke ac ties tegen christelijke scholen in Jeruzalem en Haifa op dezelfde dag, maakten deel uit van een campagne van jonge orthodoxe Joden tegen, wat genoemd wordt, zendingsactiviteit om „de zielen van Joodse kinderen te grijpen". Op 15 september had de Israë lische regering de arrestatie en de vervolging van de daders van de overvallen gelast. VALACH1 KRIJGT HET WARM Ondanks het feit, dat de Ameri kaanse onderwereld een grote geldprijs op zijn hoofd heeft ge zet, gaat de gangster Joseph Valachi door inet het afleggen van zijn verklaringen voor de commissie uit de Amerikaanse Senaat, welke een onderzoek in stelt naar de activiteiten van de misdaad-syndicaten in de States". HU hoopt aldus mee te helpen die onderwereld op te rollen en zijn vroegere „collega's" een hak te zetten. Soms krijgt hy het er warm van.,,.. Op de vergadering van het Con cilie van dinsdagmorgen is het schema „de,Ecclesia" (over de kerk) metf* vrijwel i' algemene stemmen in beginsel aanvaard. De uitspraak van de Concilie vaders betekent dat zij het inge diende schema als werkbasis aanvaardbaar achten. Zoals ge meld zijn er reeds enkele honder den suggesties van de zijde der Concilie-vaders ten aanzien van het voorgelegde ontwerp inge diend. De vergadering van dinsdag eindigde kort na twaalf uur. Van de 2301 uitgebrachte stem men waren er 2231 vóór, 43 tegen, 24 blanco en drie waarbij wijzigingen werden voorgesteld. Het schema zal nu hoofdstuks- gewüze behandeld worden. De Britse minister van Buiten landse Zaken, lord Home, heeft dinsdag in een rede voor de Al gemene Vergadering van de Ver. enigde Naties gezegd „wel iets te zien" in een door de Sowjet-Unie voorgestelde topbijeenkomst van alle 18 leden van de ontwape ningscommissie van de Ver. Na ties. Hij achtte het echter beter eerst bepaalde kanten van de zaak in de commissie in Genève intensief te doen bestuderen. Volgens hem zouden dat moeten zijn: het niet verspreiden van kernwapens, het plaatsen van waarnemers aan beide zijden van het ijzeren gordijn, tegen het ge vaar van een verrassingsaanval, en het werken aan de uitvoering van de eerste fase van een alge mene ontwapeningsovereen komst, met inbegrip van het af schaffen van bepaalde toestellen waarmee kernwapens kunnen worden overgebracht. De meest belovende wederzijdse maatregel vond hij het vestigen van waar nemers op sleutelposten in alle landen van de N.A.V.O. en het Warschau-pact, met inbegrip van de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten. De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Gromiko, had in een rede voor de Algeme ne Vergadering op 19 september een topconferentie voorgesteld, die in de eerste helft van volgend jaar in Moskou 2ou kunnen wor den gehouden. Lord Home prees premier Chroesjtsjov voor diens poging de geschillen tussen Oost en West stap voor stap op te los sen en zei te hopen dat „wij vol gend jaar zullen kunnen zeggen dat deze bijeenkomst van de Al gemene vergadering het einde van de koude oorlog betekent". Er zijn tekenen dat er „een nieuw hoofdstuk van samenwer king tussen de Sowjet-Unie en het Westen" is begonnen", zei hij. Lor,d Home zei te menen dat China gedwongen zal zijn het ge bruik van macht van het natio nale programma te schrappen, wanneer „het wenst te blijven leven" en lid van de Verenigde Naties wil worden. Zuid-Afrika moet lid van de Ver. Naties blij ven omdat „wanneer eenmaal bij meerderheid van stemmen tot uitsluiting wordt besloten, de or ganisatie niet langer de wereld toestand vertegenwoordigt en weerspiegelt". Tenslotte waarschuwde de En gelse minister dat de Afrikaanse landen die Engeland en andere landen van neo-kolonialisme be schuldigen, als inleiding op het in beslag nemen van bezittingen, het gevaar lopen investeringska pitaal af te schrikken. PRIJSVLUCHT MOESKROEN Duivenver. Sluis. Snelheid eerste duif 1236 m; laatste prijsw. duil 1087 m. 1 en 4. M. Baert; 2 en 8. J. Wage; 3. J. Focke; 5. J. Louwe- ret; 6 en 9. J. Moens; 7. J. Vis ser; 10 M. van Boven. Bij de aanvang der zitting deed de waarnemend kanton rechter mr. P. H. W. F. Teilegen mededeling van het schriftelijk vonnis in de zaak tegen A. P. M. H. te Hontenisse. van wie een paard losliep op'de rijbaan te Graauw en Langedam en op een autokap gesprongen was. Het vonnis luidde: vrijspraak. Overtreding Hinderwet P. H. D. te Terneuzen was ten laste gelegd, dat er op een avond in juni vanuit de achterzaal van zijn zaak een geweldig lawaai, in hoofdzaak veroorzaakt door lui de muziek klonk, dat tot diep in de nacht voortduurde. Na de bewuste avond, nadat de politie dus ingegrepen had, had den omwonenden geen noemens waardige ruchtbaarheid meer waargenomen. D. werd vertegenwoordigd door mr. H. J. Q. Tichelman, die namens zijn cliënt de ten laste legging ontkende. In zijn requisitoir zei de offi cier van Justitie, mr. T. Lebret, erover verheugd te zijn, dat het lawaai thans is verstomd. Tn New York is het zó, dat men proppen in de oren moet steken en tabletten moet slikken en dat er dan kans is, om ook nog wat te slapen. Volgens de officier heeft D. gedacht dat hij erg sterk stond en heeft dit indertijd ge leid tot provocerend maken van meer lawaai, dit, nadat door omwonenden al eens was ge klaagd, dat deze uit hun slaap werden gehouden. Natuurlijk moet men in een geval als dit een bepaalde mate van lawaai accep teren en de officier wilde dan ook, mede doordat er de laatste tijd geen aanleiding tot klagen meer is, een waarschuwingsboe te eisen van 25. Mr. Tichelman wees erop, dat zijn cliënt een gemeentevergun- ning in zijn bezit heeft om mu ziek te mogen maken, met dien verstande natuurlijk dat hij hiermee niemand mag hinderen. De plaats van het achterzaaltje is voor de aangrenzende bewo ning nogal ongelukkig, doch wanneer men D. de mogelijkheid ontneemt dit voor feestelijkheden te gebruiken, dan heeft hij dit voor niets laten bouwen. Ter- neuzen is geen New York, was mr. Tichelman met de officier volkomen eens, doch ook geen Overslag Van hinder was hier, volgens hem, geen sprake. Uitspraak 15 boete. Overtreding van de Jachtwet werd ten laste gelegd aan J. W. M. de S. te Antwerpen wiens verdediging in beste handen was van hemzelf; zijn beroep is n.l. advocaat. De S., die een zomerhuisje be zit in Nieuw-Namen, zou op een morgen in juni van dit jaar op de openbare weg aangetroffen zijn met een geladen karabijn. Ook waren er in de Prosper- polder schoten gehoord door de jachtwachter H. L. Wagenaar te Kieldrecht. Deze ging op onder zoek uit en trof twee personen aan, van wie hij de ene die zich in een sloot bevond, als De S. herkende. In deze sloot lag tevens een geladen karabijn. De jachtwachter ontgrendelde deze en nam er twee kogels uit. Even later naar zijn zeggen om ge weld te voorkomen gaf hij het wapen terug aan De S., die hem hierom verzocht. De S. wei gerde zijn paspoort te tonen. De jachtwachter alarmeerde de rijkspolitie te Nieuw-Namen die, De S. verbaliseerde. De verdachte verweerde zich door te zeggen, dat hij niet op wild, doch op een blikken bus had geschoten en dat het verder in zijn bedoeling lag op schiet schijven te mikken. Doch vol gens de verbalisant, opperwacht meester G. J. de Koninck, was dit met dit wapen onmogelijk. De S. probeerde onder dit alles nog onderuit te komen met de mededeling, dat men in België wèl een geweer in zijn bezit mag hebben, doch de officier bracht hem onder het oog, dat hij zich niet in België, maar in Neder land bevond en zich hier zonder vergunning niet met een wapen in het veld mag bevinden. Voorts vond mr. Lebret het delict, in verband met de status van verdachte, voor hem zwaar der wegen. „Een zomerhuisje bewonen, munitie in huis halen, het veld ingaan en schieten, dit alles, zijn zeer bedenkelijke din gen,'die hier beslist niet getole reerd kunnen worden." De officier eiste voor het in bezit hebben van een wapen zon der vergunning en het voorhan den hebben van munitie twee boeten van elk ƒ100 plus ver beurdverklaring van de karabijn. De S. hield voor zichzelf nog een laatste pleidooi, waarin hij ontkende en vroeg voor de eerste overtreding „genadig" te willen zijn en voorts het wapen niet te willen confisceren, daar het niet van hem was. Wat dit laatste verzoek betrof boekte hij geen succes: het cor pus delicti werd verbeurd ver klaard, de boete reduceerde mr. Teilegen tot tweemaal 75. Geen voorrang verleend. Voor de tweede maal diende de zaak tegen M. S. B. te Terneuzen, die maar niet kon begrijpen waarom zij verbaliseerd was wegens het niet vrijlaten van de doorgang aan de Axelse brug voor een vrachtauto, die voor haar van rechts kwam, toen zij met haar auto vanuit de School- Zitting- van 1 oktober 1963. r weg kwam gereden. Zij had niets gezien, niets gehoord. Alle Ter- neuzense agenten kenden haar, juist die ene, de verbalisant H. Schuit was onkundig van haar bestaan, net zo onkundig als zij was van de naderende vracht auto, betoog 'e zij met klem. „Ik versta mij daar niet aan, dat hij proces gemaakt heeft". Verbalisant-getuige Schuit, zo wel als de vrachtautochauffeur hielden echter vol, dat mevr. B. wel degelijk het verkeer gehin derd had en de chauffeur van de vrachtwagen zei verder, dat hij alleen door krachtig remmen een aanrijding had kunnen voor komen. „Tegen de politie verliest men het altijd", zei mevr. B. hierop en ontkende op een desbetref fende vraag van de kantonrech ter ten stelligste zich te hebben vergist. Mr. Lebret noemde het een kleine lapsus in het verkeer die gelukkig geen grote gevolgen had, en eiste 20 boete. Uitspraak ƒ5. Ondeugende schapen. Dat schapen niet altijd zo zachtmoedig zijn als men ze be schrijft, zelfs ijdel en agressief kunnen zijn, bewees de zaak tegen de landbouwer A. de W. te Ossenisse. Door het gedrag van zijn schapen werd hij het zwarte schaap en moest 5 boete beta len. De eis was 15. Een Belgisch echtpaar, de heer en mevr. A. van DuysePicavet uit St. Niklaas, dat recreatie zocht aan de Scheldeboorden, had haar auto geparkeerd naast de klinkerweg, beneden de zeedijk te Ossenisse. Pa zat te vissen en ma ver poosde zich aan de dijk met een handwerkje onder de zonnepara- pluie. Opeens zag mevr. Van Duyse, dat een stoet van zeven a acht schapen ostentatief op de auto afging en tegen de deur „op boksten". Op een kreet van zijn vrouw kwam de heer Van Duyse aangelopen en verjoeg de dieren. „De schapen spiegelden zich waarschijnlijk in de ruit", zei hij tot de kantonrechter. „Hoe weet U dat? Hebt U ver stand van schapen? vroeg deze. be ijdele dieren hadden vol gens de heer Van Duyse ook nog aan de wagen gelikt, getuige de grassprieten die er aan hingen. Gedaagde De W. zeide onmo gelijk geloof te kunnen hechten aan de veelbewogen gedragingen van zijn schapen. Volgens hem heeft een schaap de kop gesto ten aan de wagen: de heer Van Duyse had beter gedaan hem eerst te waarschuwen, inplaats van direct naar de politie te gaan". „En terwijl de politie verbaal opmaakte, kwamen de schapen op een andere aldaar geparkeerd staande wagen af", vulde de heer Van Duyse zijn beschuldiging aan. De officier dacht wel, dat in het contract, dat De W. met Rijkswaterstaat had, zou staan, dat de schapen geen schade aan derden zouden mogen aanrichten, hiertoe behoort ook, het zich minder hard spiegelen der scha pen. 15 bedroeg de eis in deze schapen-affaire. De strenge winter 1963. Een verkeersongeval met een bekende oorzaak: de strenge win ter anno 1963 kwam voor de zoveelste maal ter tafel. Het betrof de Belgische bus chauffeur W. A. van P. uit Kem- seke. Deze had in februari van dit jaar door de Molenstraat in St. Jansteen gereden over een weg die verdeeld was door sneeuw- en ijshopen. Hem was ten laste gelegd, dat hij links ge reden had en zodoende in bot sing was gekomen met een tegen ligger. Gedaagde ontkende dit en zei de dat hij integendeel uiterst rechts van de weg zat en de tegenligger een personenauto, waarin 'n dame achter het stuur zat voldoende ruimte had ge geven om te passeren. Na het ongeval had v. P. nog 40 minuten met de bus op dezelf de plaats gestaan en alles kon passeren. De dame in kwestie had volgens hem links van de weg gereden. Mr. v. d. Weele, die verdachte bijstond, sloot zich bij diens ver weer aan. Voor nader verhoor werd deze zaak aangehouden. Geen rijbewijs. R. R. te Philippine reed enkele weken geleden met een scooter over de Axelsestraat te Terneu zen, zonder in bezit te zijn van een rijbewijs. Gedaagde nam les, terwijl de instructeur achterop zat. Eis 20; uitspraak 10. Overschrijding van de maximum snelheid binnen de bebouwde kom werd ten laste gelegd aan de bromfietsberijder J. A. N. M. v. T. te Terneuzen, die in de ge meente Sas van Gent met een snelheid van meer dan 40 km had gereden. Gedaagde zeide te hebben moe ten oversteken en vervolgens te hebben geremd voor een Volks wagen, waarvan de inzittenden politiemannen bleken te zijn. Hij had ten hoogste 23 km gereden, zei hij. De officier twijfelde aan de juistheid van deze bewering, aan- gezien v. T. geen kilometerteller op zijn brommer had. Overigens waarschuwde mr. Lebret ook nu weer tegen het doorjakkeren van brommers in het stadsverkeer en eiste voor de overtreding 30 boete. Uitspraak idem. T. L. R. te Terneuzen had zich als motorrijder op de Grenulaan aan eenzelfde euvel schuldig ge maakt. Deze gedaagde gaf zijn fout loyaal toe. De snelheidsmeter wa3 defect; hij heeft echter alle rij bewijzen en is hoewel hij van zijn achttiende jaar een motor rijwiel bestuurt, nog nimmer met de politie in conflict geweest. Eis ƒ30 boete; uitspraak 20. Hij kreeg zijn zin. Een principiële zaak betrof het geval J. J. v. D., autohandelaar te Philippine. Deze had een auto, welke als aanhangwagen werd gesleept zonder kenteken van uit België vervoerd. Hij was van mening niet in overtreding te zijn geweest. „De boete interesseert mij niet, ik wil weten of er hier sprake is van een overtreding", zei v. D. „We zullen uw zin geven", zei mr. Teilegen en refereerde zich aan de eis van ƒ15. O, die verkeersregels J. A. Ch. L. H., chauffeur monteur te Sas van Gent. had in de Zandstraat te Sas van Gent, toen hij in zijn auto van richting wilde veranderen, de doorgang niet tijdig vrijgelaten voor het hem achterop komend verkeer. Eis: ƒ20 boete; uitspraak ƒ10. W. van H. te Gent was met een bestelauto op de rijksweg 61, toen hij moest uitwijken voor een tegenligger te dicht langs een stilstaande auto gereden, waardoor deze beschadigd werd. Eis en uitspraak 25 boete. M. B. B. wonende te Zaamslag had met zijn auto, na het passe ren van de 1ste Verkorting te Axel zodanig vaart geminderd, dat een hem achteropkomende bromfietser tegen de auto op botste. Op het kruispunt had ge daagde voldoende uitgekeken, en was met de brommer naast zich weggereden. B. gaf op loyale wijze zijn fout toe en zeide spijt te hebben van zijn onoplettendheid. Eis ƒ20; uitspraak ƒ10 boete. L. W, S„ chauffeur te Clinge had in de Zoutestraat te Huist met zijn vrachtauto niet vol doende rechts gehouden. Een hem tegemoetkomende wielrijd- ster was hierdoor tegen de wa gen gereden en werd hierbij ge wond. Gedaagde gaf toe fout te zijr geweest, doch de 'tvielrijdstei was zulks ook. Zij was erg ze nuwachtig en reed daardoor op hem in, betoogde hij. Eis en uitspraak 40 boete. D. E. T. te Terneuzen ver scheen baardig en naar liet oor deel van mr. Teilegen deswege niet erg waardig voor het hekje. Hij was ervan beschuldigd met zijn vrachtauto te Hoek vanuit de richting Braakman, op zoda nige wijze de oprit Lóvenweg 2 te zijn opgei-eden, dat hij zijn wagen niet tijdig tot stilstand kon brengen waardoor een bot sing met een tegenligger ont stond. Eis 30; uitspraak 20 boete. R. J. de K. te Ossenisse stond terecht, omdat hij met zijn vrachtauto uit de file zou zijn gekropen, welke was ontstaan voor de zuidelijke Bailybrug aan de Westsluis. Verdachte ontken de dit ten stelligste. Hij was aan het zandrijden van Sluiskil naar Terneuzen, moest dus links af slaan, hij kwam niet uit de file, de wagens die vóór hem waren, bleven staan en De K. wilde op schieten en zijn werk voortzetten. Hij was zeer verwonderd ge weest, toen een sluismeester hem verbaliseerde. Getuige P. J. H. vertelde ech ter, dat alle auto's normaal door reden en zich in de file geen opening bevond. Eis ƒ25; uitspraak ƒ10 boete. Man en paard Het paard van de voerman J. van L. te Lamswaarde, die een bode-bedrijf onderhoudt, stond terwijl zijn baas aan het lossen was, aan de rechterkant van de weg nabij twee benzinepompen. Op een gegeven moment liet men in een nabijgelegen repa ratie-werkplaats een band leeg lopen. Het paard schrok, maakte een halve zwaai naar links en kwam met de kop op een der benzinepompen terecht. „Maakt dat zo'n lawaai?" vroeg de kantonrechter. „Als een kanon!" antwoordde de gedaagde, die vond, dat men in de werkplaats rekening had moeten houden met de schrik achtigheid van het paard, waar van men daar op de hoogte was. Mr. Lebret was echter van mening, dat Van L. er zelf voor moet zorgen, dat zoiets niet kan voorkomen én eiste „gelet op de zeldzaamheid van het voorkomen van paarden", een boete van 15. Gedaagde betoogde nogmaals, dat zijn paard erg schrikachtig is, doch de kantonrechter sloot zich bij de eis van de officier aan ƒ15 boete of 3 dagen hech tenis. „Dan heb ik net zo lief, da ge me drie dagen in de bak 6teekt, dan zijn 'k gerust". Met deze verbolgen uitroep verliet Van L. de rechtszaal.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3