DE VERMETELE DOKTER RADIO EN TELEVISIE van het IfeiiiJliir - Georganiseerde misdaad in Amerika Toon verscherpt tussen Peking en Moskou DE VRIJE ZEEUW Pagina 5 VECHTEN MET DE INKTVIS Bouwfonds! - Door het ||['l"i. Bewijs van Waarborg/ een garantie zwart op wit tegen bouwgebreken, neemt BG het nieuwbouwrisico van u over. N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten- ■de veilige weg naar het eigen kuis DINSDAG 1 OKTOBER De wereld is er al zo lang aan gewend Moskou en Peking tegen elkaar te horen uitvaren en de ruzie heeft zich zo geleidelijk ontwikkeld, dat het al haast be schouwd wordt als iets normaals. De veelheid van de aanvallen Peking publiceerde sinds vorige herfst behalve kleine aanvallen aan de lopende band zeven lijvige stukken om Moskouse zonden zonneklaar te maken camou fleert enigszins hoe het conflict zich voortdurend heeft ver scherpt en ook van karakter is veranderd. De verandering van karakter spreekt het duidelijkst uit de laatste verklaring van het Krem lin, waarin Peking op niet mis te verstane wijze wordt gewaar schuwd op te houden met de „systematische schendingen van de Sowjet-grenzen", die alleen voor vorig jaar op vijfduizend stuks worden becijferd. In dat lange stuk staat ook een van sarcasme druipende passage over Cuba: „De Chinese leiders poogden toen in feite ons aan te zetten tot een uitermate gevaar lijke gok en Cuba te veranderen in een schietbaan waar voor het eerst de in Peking uitgedokterde opvatting uitgeprobeerd zou moe ten worden: om kleine volken zich te laten opofferen voor de schone toekomst van het mens dom." Dit is een regelrecht zinspelen op de verklaring waarmee Mao het onheil van een kernoorlog kleineerde op de vergadering van communistische partijen in Mos kou van 1957. Hij zei toen woordelijk, volgens de Prawda dat de helft van het mensdom zou overblijven als de andere helft vernietigd zou zijn. maar dat het kapitalisme zou zijn ver nietigd en alleen het socialisme zou overblijven. En in een halve eeuw was het verlies aan men senlevens wel weer ingelopen. WOENSDAG 2 OKTOBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 Soc. strijdl.; 7.23 Klaarwakker: lichte grammofoonmuziek, reportages, mededelingen en commentaren; (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje); 8.00 Nieuws en soc, strijdl.; 8.18 Lichte gram.; 8.55 Kookpraatje; 9.00 Gymn. voor de vrouw; 9.10 Klass. orkestmuziek (gr.); 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.00 Moderne or kestmuziek (gr.); 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Promendeconcert; 11.30 Blokfluit en orgel: oude muziek; 12.00 Amsterdamse Po- litiekapel; 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Voor het platteland; 12.38 Orgel- kwartet; 13.00 Nieuws; 13.15 Ka mermuziek; 13.40 Lichte gramm.; 14.00 Radiokameror.: met om- roepkamerkoor: Moderne muz.; 14.50 Naar duurder schoolmelk, toespraak; 15.00 Voor de jeugd; 16.50 Voor de zieken; 17.20 Se lectie uit de operette Guiditta (gr.); 17.40 Hockeyrep. Groot- BrittanniëNederland; 17.50 Re geringsuitzending: Geven en ne men: Tips van en voor wegge bruikers; 18.00 Nieuws en com mentaar; 18.20 Uitzending van de Volkspartii voor Vrijheid en Democratie: Luistert naar De Stem van de V. V. D. Tot U spreekt: Mr. H. v. Riel. voorzit ter Eerste Kamerfractie; 18.30 Radio-Volks-Universiteit: Muzi kale actualiteiten en specialitei ten door Hans Citroen; 19.00 Paulus de Boskabouter; 19.10 Kinderkoor met pianobegelei ding; 19.30 Jazztrio met zangso liste: (stereofonische uitzen.); 19.50 Lichte grammofoonmuziek; 20.00 Nieuws; 20.05 Metropole orkest; 20.35 Koorzang, 20.45 Or gel en piano: lichte muziek (ste reofonische uitzending); 21.00 Jerusalem opera (relais v.d. Italiaanse radio); 22.20 Sportre- portage; 22.30 Nieuws; 22.40 Je rusalem, opera (vervolg); 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Dagopening; 7.20 Klassieke gram.; 7.45 Radiokrant; 8.00 Nws; 8.15 Intern, volksliederen en -dansen; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Gram.; 9.40 Voor de huis vrouw; 10.10 Moderne liederen; 10.30 Morgendienst; 11.00 Klass. muziek (gr.); 11.15 Een Hol landse familie in de Franse tijd, hoorspel (2); 11.45 Lichte gr.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Meisjeskoor en in strumentaal sextet; 12.53 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Musette-ensem ble en zangsolist; 13.40 Spaanse liederen; 14.00 Klass. muz. (gr.); 14.55 Moderne orkestmuz. (gr.); 15.25 Geestelijke liederen; 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd; 16.00 Voor de jeugd; 17.15 Muzi kale reis door Zwitserland (gr.); 17.35 Lichte orkestmuziek en zangsoliste; 17.55 Klass. muz.; 18.30 Lezingen; 18.45 Nieuwe gram.; 19.00 Nws en weerber.; 19.10 Praatje; 19.15 Muziek van het Leger des Heils; 19.30 Ra diokrant; 19.50 Tango-ork. (gr.); 20.00 Nederlandse finale van hei Intern. Vocalistenconcours Giu seppe Verdi; 20.50 Marsmuziek (gr.); 21.10 Voetbalrep. Neder landZwitserland; 22.00 Amus. muz.; 22.30 Nws; 22.40 Avond overdenking; 22.55 Strijkorkest: 23.10 Bij de Gratie Gods, klank beeld; 23.55—24.00 Nws. ren mijn land, U mijn liefde, U mijn hart; 21.30 Pedagogisch praatje; 21.40 Lichte muz.; 22.00 Nws; 22.15 Engelse volksmuz.; 22.35 De zeven kunsten; 22.50 Klass. muz.; 23.00 Nieuws; 23.05 Magische momenten; 23.55 Nws; 24.000.45 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's. NED. T.V.: 17.00—17.35 Voor de kinderen; 17.35 De Verrekij ker, intern, jeugdjournaal; 19.30 Top of Flop, nieuwe gram. be oordeeld door jury en publiek; 20.00 Journaal; 20.20 Achter het nieuws; 20.45 Jazz in aanbouw, een programma van moderne jazzmuziek; 21.10 Dick Powell Bezoek aan Parijs, T.V.-feuille- ton; 22.00 Filmvenster, een blik op en achter de schermen; 22.35 Journaal. BELGIë (VI.): 15.00 Voor de jeugd; 19.00 Nederlandse les; 19.25 Voor de vrouw; 19.50 De weerman; 19.55 Sport; 20.00 Journaal; 20.20 Minnelust, speel film; 21.50 Documentaire; 22.30 Journaal. Een robbertje vechten met een inktvis is voor vermaakzoekende Amerikanen en Canadezen tegen, woordig- het toppunt van „spor tief" genot dat aan de kusten van de Verenigde Staten kan worden gevonden. Uitgerust met een zuurstof apparaat, de durfallen doen het zonder, gaat men op zoek naar een zo groot mogelijke inktvis. Als een exemplaar is gevonden laat men zich door de armen grij pen. De behendigheid is om dan zo snel mogelijk zijn hand in één van de kieuwen te steken, een vitaal orgaan te grijpen en daar in te knijpen tot het beest ver lamt. Men zwemt vervolgens met zijn octopus naar de oppervlakte, als men tenminste nog voldoende adem heeft, en laat de armen van zijn vangst meten. De inktvis wordt daarna in het water terug gezet. Men zegt dat het dier spoedig van zijn knock-out her stelt. Dit is geen conflict meer tus sen twee partijen over de ideolo gie, hier is een koude oorlog ont staan tussen twee regeringen. En de waarschuwing over de grensschendingen houdt de be dreiging in dat die oorlog niet altijd koud behoeft te blijven. Maar voorlopig gaat het door op dit nieuwe koude front. De laatste Moskouse verklaring stelt ook vast dat de Chinese leiders zich tot doel stellen de vriend schappelijke betrekkingen en de samenwerking tussen de U.S.S.R. en andere socialistische landen met de bewegingen voor natio nale bevrijding te verstoren. Iets wat ze doen om hun eigen machtspolitieke doeleinden te bevorderen. Dit slaat kennelijk op een paar recente voorvallen, waarbij' Chi nese delegaties op Afrikaans- Aziatische conferenties als hun mening uitten dat de blanke Russen in een dergelijk gezel schap niets te zoeken hadden. En in het gesprek met de Japanner Konzo Matsumara werd ver klaard dat de Aziaten de wereld zouden veranderen en dat men sen met gelijke huidskleur zich moesten verenigen. Hier wordt met opzet een rassenkwestie de communistische gelederen bin nengehaald waarvan het doel niet anders kan zijn dan Moskou de leiding van het rode blok fce betwisten. Russische reclame Moskou wacht dit niet alle maal op zijn gemak af. De aan vallen op Peking, dat vergete men niet, zijn scherper en drei gender dan ooit gedaan zijn op de natuurlijke kapitalistische aartsvijand van het communis me. Daarenboven doet Chroesjt- sjov zijn uiterste best zijn be trekkingen met de andere com munistische landen Joegosla vië inbegrepen zo goed moge lijk te maken. En voor het ove rige is het een woordenstrijd, waarbij men haast zou zeggen dat de Russen een vruchtbaar gebruik mak-en van de Westerse reclametechnieken. Tegenover de Chinese aanval len, die vaak nogal diepgaand ideologisch van aard waren en studie vergden om ze te begrij pen, stelt het Kremlin nu een vrij monotone tegencampagne. Uiten- treure wordt herhaald dat Pe king tegen het kernstopverdrag is en zich daarmee schaart in de gelederen van de oorlogshitsers als Frankrijk en West-Duitsland. En dat Peking van het interna tionale communisme een door rassenpolitiek bepaalde organisa tie tracht te maken die niet het goede voor allen, maar speciaal voor de Chinezen tracht te ver wezenlijken, waarbij de belangen der anderen worden miskend. En ten derde: de Chinezen verzwak ken door hun slijtingsbeweging de internationale saamhorigheid sehe landen in het algemeen en van het proletariaat en werken Egypte in het bijzonder." In de daarmee het kapitalisme in de verklaring werd echter met na- hand. druk gesteld, dat toetreding van Dat zijn eenvoudige stellingen, Egypte niet mag ontaarden in die geen nadenken vergen om te „inlijving of overheersing". De weten wat ermee wordt bedoeld, nieuwe staat zal een „revolutio- Moskou verwacht kennelijk dat nair experiment" zijn. die door het herhalen steviger in Van regeringskringen in Cairo de gedachten der mensen zullen was onmiddellijk commen- worden gegrift dan de subtielere taar op de verklaring van de beweringen der Chinezen Op Baath-partij te verkrijgen. De zichzelf toont ook het verschil in hoofdartikelen in de Egyptische strijdmethode al aan hojezeer de kranten schreven zaterdag voor in namelijk over wat zij noemden Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten weet wat goed bouwen is. Al bouwt het niet zelf, vijftien jaar lang zorgt het nu al voor goede huizen. Want het financiert niet alleen de bouw van woningen, het organiseert en controleert die bouw bovendien. En daarbij hanteert het eigen (strengekwaliteitsvoorwaarden. Daar door biedt BG woon-zekerheid. Nu, na ervaring bij bijna 25.000 woningen, wordt die zekerheid nog ver dubheid :Met het Bewijs van Waarborg houdt BG een hand boven uw huis, nog jaren nadat u er in trekt. Syrië en Irak zullen nieuwe staat vormen Syrië en zijn buurland Irak zullen samengaan in een „demo- cratisch-socialistische volksstaat' zo heeft de in beide landen aan het bewind zijnde socialistische Baath-partij zaterdag bekend gemaakt. In de bekendmaking werd geen datum voor de geboor te van de nieuwe staat genoemd. In de verklaring, die werd uit gegeven ter gelegenheid van de tweede verjaardag van Svrië's uittreding uit de unie met Egyp te, werd eenheid de rechtvaardi ging van het bestaan van de Baath-partij genoemd. De partij kan haar streven naar eenheid niet stopzetten „in afwachting van Nasser's wensen en voor waarden." De nieuwe staat zal openstaan „voor andere Arabi- twee kampen in het communis me van elkaar vervreemd zijn geraakt. (Nadruk verboden) „de misdaad van de afscheiding", met aanvallen op de Syrische Baath-partij. Eén sub-commissie van de Amerikaanse Senaat 'heeft -zich de afgelopen dagen bezig gehou den met het verhoor van een lid van het Amerikaanse bende wezen, die zich kort geleden be reid heeft verklaard het boekje daarover volledig open te doen. Deze getuige is de 60-jarige Joseph Valachi, zoon van een Italiaans immigrantenechtpaar, die op het ogenblik twee gevan genisstraffen van resp. vijftien en twintig jaar uitzit wegens han del in verdovende middelen, doch bovendien gedurende zijn gevan genschap nog tot levenslang werd veroordeeld wegens moord op een medegevangene. Hij is, zoals hij zelf ronduit toegaf, niet meer dan één jaar op een eerlijke manier aan de kost gekomen. Zijn voor naamste bezigheden lagen in het gangsterbedrijf, met als bij-baan tje het exploiteren van gokappa raten en speelgelegenheden. Gezien de omstandigheid, dat de onderwereld een prijs van 100.000 dollar op het hoofd van Valachi heeft gesteld, nu hij ver rader is geworden, was het geen wonder, dat de politie de grootst mogelijke voorzorgen had geno men om hem veilig het gebouw, waarin hij werd verhoord, binnen te loodsen en hem ook gedurende het verhoor zelf tegen mogelijke aanslagen te beschermen. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws; 12.03 Lichte muziek; 12.30 Weer bericht; 12.35 Gevar. muz.; 12.50 Beursber.13.00 Nws; 13.15 Ka mermuziek; 14.00 Nieuws; 14.03 Schoolradio; 15.45 Pianorecital; 16 00 Nieuws; 16.09 Engelse les; 16 24 Nationale schoolquiz voor door MILLY GANZ HOOFDSTUK XXIX Melancholie OP de nok van het droge dak boven Weidehof zat een merel te zingen. Een zomerse dag ver liep. De zachte wind, die nu en dan door de kruinen van de bo men ruiste, zodat zij geheimzin nig begonnen te fluisteren, voer de de geur van bloeiende reseda door de wijd geopende vensters naar binnen tot in de verborgen- ste hoeken van het eerbiedwaar dige huis. Uit de richting van de Oude Preekstoel klonk afnemend en aanzwellend het weemoedige geluid van een blokfluit van To- neli Rockhauser. Dokter Christen zat met Mila tieners- 17.00 Nws; 17.15 Kamer- op het door zuilen gedragen - - - -r- -1 r» AO Irlni-no /-\ri VAolrto 'tl 'niiniO muziek; 18.00 Nws; 18.03 Voor de soldaten; 18.30 Lekenmoraal en -filosofie; 18.50 Radiokroniek; 19.00 Nieuws; 19.40 Refreintjes; 19.45 Uitzending van de Bond voor Groten en Jonge Gezinnen: 20.00 Openbaar kunstbezit; 20.15 Schlagerparade; 20.30 Vlaande- kleine terras en rookte 'n pijpje, Sinds hij bij zijn slapen de eer ste grijze haren had ontdekt, ge bruikte hij in plaats van het kor te pijpje een meerschuimen. Terwijl hij wolkje voor wolkje de lucht indampte, keek hij peinzend naar zijn vrouw, die tegenover hem zat en bezig was met een handwerkje. Het deed hem inwendig plezier, dat de zwarte lokken van Mila er nog altijd uitzagen als die van een jong meisje. Ook in haar fijn gezichtje waren geen plooitjes van zorgen te zien want zor gen had hij tot nu toe van zijn lieve levensgezellin verre weten te houden. Zij waren niet rijk van hun overvloed had hij altijd aan de behoeftigen gegeven maar zij hadden genoeg om behoorlijk te leven en de kinderen een goede opvoeding te geven. Als hij voor Mila mocht sterven, zou haar het bedrag van een hoge levens verzekering worden uitgekeerd in dat opzicht was hij gerust, Zwijgend keek hij de rookwolk jes na en liet hij de verschillende episodes uit zijn beroepsleven van de afgelopen jaren aan zich voorbijtrekken. Hij was nu ongetwijfeld een gelukkig, succesvol mens. Hij had meer bereikt dan hij ooit had durven dromen! Hij had een belangrijke prak tijk, had in alle inrichtingen waar hij controlerend genees heer was, naar beste kunnen en weten orde op zaken gesteld en zich de erkentelijkheid der auto riteiten en d,e liefde van arme mensen weten te verschaffen. Bovendien beschikte hij over een ijzeren gezondheid en kon hij nog altijd spelenderwijs een hoop werk verzetten. Als hij toch af en toe het te kwaad kreeg, dan kwam dat doordat zijn ziel nog altijd zo zacht gebleven was als die van een kind. Het was nu eenmaal zo: een dokter, .die met hart en ziel aan zijn beroep hing, droeg onzichtbaar de last van .ontel bare anderen op zijn schouders en in zijn hart. Er waren dingen in het be roepsleven van dokter Christen, die hij nooit zou vergeten, al werd hij honderd jaar. Zwijgend droeg hij de herinnering van zijn hart niemand -frist er iets van. Zo had hij eens met veel han digheid en eindeloos geduld een jong, beeldschoon meisje behan deld, dat in een spinnerij werkte en dat zich op een gevaarlijke manier de rug verbrand had. Door ontelbare huidoverplantin gen werd Annemarie Imhof ge nezen en dokter Christen was niet weinig trots op het prachtige resultaat. Het geval was zo in teressant, dat hij het onder nor male verhoudingen in de artsen verenigingen zou hebben behan deld. Lang geleden al was hij door een buitengewoon beleefd gestelde brief uitgenodigd, om weer lid van de vereniging te vvorden. Per kerende post had hij echter geantwoord, dat 't hem jammer genoeg niet mogelijk was, daar hij in het sanatorium 'in Kirckdorf al genoeg met grootheidswaanzin en conserva tisme te stellen had, om iets voor een hernieuwd lidmaatschap te voelen. Niettemin dankte hij be leefd voor de onverwachte tege moetkomendheid, die blijkbaar alleen viel toe te schrijven aan de omstandigheden, dat de ver eniging, naar hij gehoord had, ruzie had gekregen met collega Glatt De secretaris van de vereniging aan wie de brief gericht was, gaf er de voorkeur aan hem te laten verdwijnen, voordat de he ren collega's er kennis van kon den nemen hij was flegmati cus en hield van een leven zon der herrie. Het meisje was dus volkomen genezen, toen op zekere dag een sympathiek echtpaar op leeftijd zijn opwachting bij dokter Chris ten kwam maken. Het waren de ouders van Annemarie, die hem uit dankbaarheid voor de gene zing van hun dochter, de prach tigste kalkoense haan kwamen brengen, die Weidehof ooit ge zien had. De oude, eenvoudige boeremensen prezen met een verheerlijkt gezicht hun flinke dochter, die bijna haar hele ver dienste opofferde om de studie van een talentvolle broer te be kostigen. Een paar weken na carnaval haalde men Annemarie Imhof dood uit het meer op. (Wordt vervolgd.) In zijn schilderachtige en vaak moeilijk te volgen onderwereld taaltje, die onder de Senaatsleden herhaaldelijk grote vrolijkheid veroorzaakte, legde Valachi de geheimen bloot van „Cosa Nos tra", „onze zaak" of „ons gezin", het Amerikaanse equivalent van de Italiaanse Mafia, waarvan hij zelf in 1930 lid was geworden. De leider van dit syndicaat der misdaad is volgens Valachi Vito Genovese, een bekende onder wereldfiguur, die op het ogen blik ook gevangenisstraf onder gaat wegens handel in narcotia. Onder deze „baas van alle bazen", zoals Valachi hem noem de, en een soort commissie van bestuur staan de bazen of hoof den van afzonderlijke „gezinnen" of afdelingen. Dan volgen onder bazen, luitenants en vervolgens bendeleden, die rechtstreeks on der het gezag van deze luitenants staan, en tenslotte de „soldaten", zoals hij er zelf één was. Valachi verhaalde hoe hij in de gevan genis van Genovese de „kus des doods" had gekregen, het teken dat Genovese hem had uitverko ren om te worden vermoord, na dat hij eens iets had gehoord over wat Valachi had gedaan toen 2ij op een karweitje uit waren. Valachi had echter deze kus van zijn kant beantwoord, om de bendeleider te laten zien dat hij hem door had. „We waren in de gevangenis en in de gevan genis is het nu eenmaal man tegen man". Met betrekking tot de moord op zijn medegevangene vertelde Valachi, dat hij deze had aange zien voor een bendelid, dat het door Genovese over hem uitge sproken vonnis moest voltrekken. In zijn angst had Valachi deze man gedood. Later bleek echter dat hij zich had vergist. Met weemoed dacht Valachi tijdens zijn verhoor terug aan zijn goede jaren, waarin hij on geveer 150.000 dollar per jMtc verdiende. Zijn verdere verhoor zal nog wel enige dagen in beslag nemen. Minister Robert Kennedy ver klaarde, ,dat het door Vala chi geschetste beeld van de onderwereld zeer ernstig is. De leiders van de georganiseerde misdaad genieten een jaarlijks inkomen van honderden mil jarden en hun rijk is gegrond vest op menselijk lijden en mo rele vertering, aldus de mi nister. De regering had naar zijn zeggen vernomen, dat „Cosa Nostra" wordt geleid door een commissie van negen tot twaalf personen, die ieder een eigen gebied in de Ver enigde Staten onder hun „be heer" hebben. hij. „Er zijn sinds 1960 37 moor den onder gangsters voorge komen in 't gebied van Youngs- town, in Ohio, sinds 1950 zeven- tig bomaanslagen". De voorzitter van de subcom missie senator McLellan, zei dat misdadige organisaties als „Cosa Nostra" onvoorwaardelijke ge hoorzaamheid eisen van hun leden. Ontrouw of ernstige over treding van de voorschriften of bevelen wordt doorgaans met de dood gestraft, zo zei hij. Om verscheidene redenen is dikwijls opdracht gegeven tot moord, zoals het grijpen naar de macht, wraak, onderlinge twis ten tussen misdadigers, ontrouw aan de organisatie of zelfs ver denking van plichtsverzuim en in het bijzonder wegens het ver strekken van inlichtingen aan vertegenwoordigers van de wet", aldus McLellan. „Naar wij zijn ingelicht, wordt de doodstraf doorgaans uitge voerd door een goede vriend van het veroordeelde slachtoffer" zo voegde hij er aan toe. Hij zei ook dat de subcommis sie een onderzoek zal instellen naar de onwettige handel in ver dovende middelen. „We zullen het spoor van dit verdovende middel volgen van de tijd dat de opiumpapavers in het Midden- Oosten worden geoogst, via de Middellandse Zee en de klande- stiene laboratoria waar zij wordt bewerkt tot over de Oceaan naar het ongelukkige slachtoffer en de verslaafde gebruiker in Ame rika". aldus McLellan. Bij de opening van het onder zoek waren bijzondere veilig heidsmaatregelen genomen. Hij deelde mee, dat de rege ring overweegt in te grijpen in de strijd tussen twee benden in Brooklyn, die tot dusver vijl moorden, tien schietpartijen, twee mishandelingen en een po ging tot wurging heeft veroor zaakt. Dergelijke gebeurtenissen. o doen zich echter niet alleen voor het kind aan de drank"verslaafd in New York of Chicago, zo zei was geraakt. Nieuw thalidomide-drama In de woning van een vrou welijke arts in Frankfort heeft zich zondag een drama afge speeld. De 33-jarige mevr. Helga Side- row, die vroeger een thalidomide bevattend en in West-Duitsland onder de naam „Contergan" ver kocht slaapmiddel had ingeno men en drie jaar geleden een misvormde baby ter wereld bracht, had de 44-jarige dr Mech- fchild Petersen weten te overtui gen, dat het voor het kindje het beste zou zijn niet langer te lij den. Op verzoek van de moeder diende de arts de baby drie in jecties met een slaapmiddel toe, welke naar zij wist dodelijk zou den zijn. Even later echter belde de moeder, waarschijnlijk door wroeging bevangen, de politie op. Toen deze in de woning van de arts verscheen, trof zij daar beide vrouwen in beschonken toestand bij het kindje, dat spoe dig daarop overleed. Moeder en dokter werden ge arresteerd. De vader verklaarde later tegenover de politie, dat zijn vrouw na de geboorte van Ook daar een koude oorlog

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 5