Ronddwalend edelhert bezorgt verkeer en politie veel overlast RADIO EN TELEVISIE Binnenlands nieuws Gemeenteraad van Axel Gemeenteraad van Oostburg DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 VOETBAL JDonderdag 26 september 1963 Vergadering van dinsdag 24 september 1963. Aanwezig: Voorzitter: M. K. van Dijke. Wethouders: M. L. M. IJsebaert en C- van Bendegem. Leden: P. J. van Bendegem, J. den Doelder, W. de Feijter, mevr. FolkersmaStaal, K. Hamelink, A. H. van der Lee, J. C. van Luijk, E. Maas, D. J. Oggel, A. de Waard en J. Vink. Secretaris: P. J. van dc Bosse. 1. Opening. De Voorzitter opent de verga dering met het uitspreken van het ambtsgebed. 2. Notulen. De notulen van de op 20 augus tus gehouden vergadering wor den ongewijzigd vastgesteld. 3. Ingekomen stukken en mede delingen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. woi'den de ingeko men stükkeri voor kennisgeving aangenomen. Zonder bespreking of hoofde lijke stemming worden de vol gende punten der agenda over eenkomstig het voorstel van B. en W. aangenomen 4. Voorstel tot overname be heer en onderhoudsplicht en eigendom wegvak Nieuwen- dijk van de provincie Zee land en voteren van gelden voor extra kosten bestrating en riolering; 5. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de heer A. Dieleman te Axel; 6. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan mevr. P. M. Coonede Meij te Axel; 7. Voorstel tot het verkopen van een perceel bouwgrond in plan Oost aan de heer H. M. P. Colsen te Sluiskil; 8. Voorstel tot aankoop van de woning Oudewijk 9 van mcj. S. C. Scheele, Koestraat 11 te Axel 9. Voorstel tot aankoop van de woning Oudewijk 24 van me.j. S. C- Scheele, Koestraat 11 te Axel. Hierna kwam in behandeling: 30. Voorstel tot aankoop maga zijn Kanaalkadc ongenum- .rnerd van de heer P. J. van Bendegem. Met aantekening dat de heer P. ,L van Bendegem niet aan de Stemming— -heeft deelgenomen,, wordt het voorstel van B. en W. zonder bespreking of hoofdelijke stemming aangenomen. Achtereenvolgens worden de volgende voorstellen van B. en W. zonder bespreking of hoofde lijke stemming aangenomen. 11. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Kanaalkade, aan de heer J. C. Visser te Cadzand; 12. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Van Middenhoven- straat, aan dc heer F. J. Steel Zn te Axel; 13. Voorstel tot het verlenen van 4 een aanvullend subsidie over '62 aan de Protestants-Chris telijke Stichting voor Maat schappelijk Werk in Oost Zccuwsch-Vlaandcrcn. In behandeling komt thans 14. Voorstel tot het aanwijzen van drie leden van het alge meen bestuur van de Stich ting Algemeen Bejaardencen trum Axel. De heer Oggel zou gaarne zien, dat, alvorens dit punt in behan deling komt, eerst een besloten zitting wordt gehóuden. De Voorzitter schorst do open bare vergadering', waarop deze overgaat in een besloten zitting. Na een schorsing van 25 mi nuten heropent de Voorzitter de openbare vergadering van de ge meenteraad. waarop hij het voor stel van B. en "W. in stemming- brengt. Met algemene stemmen worden tot lid van het algemeen bestuur van de Stichting Algemeen Be jaardencentrum Axel aangewe zen de heren M. K. van Dijke, M, L. M. IJsebaert en C. van Ben degem. Zonder bespreking en hoofde lijke stemming worden thans de volgende agendapunten conform de voorstellen van B. en W. aan genomen: 15. Voorstel tot het voteren van een krediet voor de aankoop van een nieuwe sneeuwploeg; 16. Voorstel tot het verlenen van een krediet, groot 40.760, voor de aankoop van een graafmachine met toebeho ren; 17. Voorstel tot het verlenen van medewerking op grond van art. 12 der Lager Onderwijs wet 1920 aan het bestuur der Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Axel; 18. Voorstel tot het verlengen van dc verhuur van de voor malige openbare lagere school aan de Vereniging voor Chris telijk Nijverheidsonderwijs in de gemeente Axel en Om streken; 19. Voorstel tot het verlenen van medewerking op grond van art. 72 der Lager Onderwijs wet 1960 tot inrichting van een 6e leslokaal en een na- tuurkunde-racticumlokaal ten behoeve van de Chris telijke U.L.O.-school; 20. Voorstel tot het verlenen van medewerking op grond van art. 72 der Lager Onderwijs wet 1920 aan het K.K. School bestuur te Axel ten behoeve van de R. K, lagere school te Axel. In bespreking komt thans het agendapunt: 21. Voorstel tot herziening van 't raadsbesluit d.d. 15 janua ri 1963 inzake subsidiever lening aan de Chr. Zangver eniging „Asaf" ter gelegen heid van de uitvoering van de Johannes-Passion. De heer Maas: Voor mij stond het als een paal boven water, dat deze uitvoering een financiële strop zou zijn. Deze is dan ook gekomen en in het tekort van 1800,moet de gemeente nu 640,bijdragen. Als Hulst en Aardenburg tel- kenjare met tekorten hebben te kampen, dan was het toch te voorzien dat dit hier zeker het geval zou zijn. Ik zie hierin een vingerwijzing om voortaan niet verder te springen dan de stok lang is. De Voorzitter: Ik kan de heer Maas mededelen, dat deze uit voering van „Asaf" iets heel an ders is dan de uitvoeringen van de Mattheüs-Passion in Hulst en te Aardenburg. Ik voel in uw woorden iets discriminerends. De uitvoering van „Asaf"' is een cul turele uitvoering van het plaat selijke koor, dus niet zoals in Hulst en te Aardenburg met grote koren en orkesten, waarvan de uitvoerders geen amateurs meer zijn. Het tijdstip van de uitvoering is misschien niet goed gekozen en wellicht beter in een andere tijd van het jaar gehouden kun nen worden. De heer Maas: U moet dit niet zien als iets discriminerends. Ik bedoelde alleen dat, als Hulst en Aardenburg al vele jaren tekor ten hebben, dit hier zeker het ge val moet zijn en „Asaf" beter niet aan dit soort dingen kan begin nen.- De Voorzitter: Ik heb niet ge zegd dat het discriminerend is, maar het zou zo kunnen worden opgevat. Voor „Asaf" zal mis schien dit tekort aanleiding kun nen zijn deze zaak nog eens on der het oog te zien. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Thans komen in behandeling de agendapunten: 22. Voorstel tot het bouwen en onderhands aanbesteden van 7 garages bij het complex van 22 woningwetwoningen in plan „Oost" en tot het vaststellen van dc eerste wijziging van de begroting van het woningbedrijf voor 1963; 23. Voorstel tot instelling van een gemeentelijk bureau voor medische sportkeuring en vaststelling van dc eerste wijziging van de begroting van dc „Sportstichting Axel" voor 1963. Beide voorstellen van B. en W. worden zonder bespreking en hoofdelijke stemming aangeno men. 24. Voorstel tot vaststelling van de 6e wijziging der gemeen tebegroting voor het dienst jaar 1963. De heer Oggel wijst er op, dat de afschrijving van de sneeuw ploeg is gesteld op 5 jaar en die van de graafmachine op 8 jaar, en zou gaarne zien dat deze laat ste afschrijving ook op een kor tere termijn werd gesteld. Wat betreft de 4000,welke besteed worden aan de Plattedijk, vindt spreker wel wat veel voor een weg die nooit goed is ge weest en thans- zeker zo'n groot bedrag niet meer waard is. Wat betreft de rijksbijdrage voor de sanering van de Oude wijk. deze is nu wel verhoogd, maar ik wil hot college vragen om hierbij niet stil te zitten en te proberen deze bijdrage op te trekken tot 80 of 90 °/o'. Wethouder Van Bendegem: Vol gens deskundigen zal de graaf machine zeker meer dan 8 jaar meegaan en om de gewone dienst niet te zwaar te belasten is be sloten de afschrijving te bepalen op 8 jaar. Wethouder IJzebaert: Een graaf machine kan zeker wel 10 tot 12 jaar meegaan. De gevraagde 4000,— zijn niet bestemd om de Plattedijk te ver beteren, maar alleen om een plan te maken van een reconstructie van deze weg. De Voorzitter wijst er op, dat het misschien wel mogelijk is om ook voor deze weg een rijkssub sidie te verkrijgen. Het college zal zijn best zeker doen om de subsidie voor de sanering van de Oudewijk nog verhoogd te krij gen. De heer Van Lufjk merkt op, dat alleen het onderhoud van de weg van de Plattedijk voor reke ning van de gemeente is, maar dat hij eigendom van de polder is. De Voorzitter zegt dat de ge hele zaak van de Plattedijk nog eens grondig bestudeerd zal wor den. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Rondvraag. De heer De Feijter informeert naar de mogelijkheid om 't slech te weggedeelte van de le Verkor ting tot aan de spoorwegover gang te verbeteren. Zijn tweede vraag betreft de versmallingen van de trottoirs in de Kerkdreef en spreker vraagt of zulks geen gevaar oplevert voor de voetgangers als er grote auto's met vlas of stro beladen door de Kerkdreef rijden. Kan daarbij de inrit van de Oranje straat vanuit de Kerkdreef niet iets verruimd worden? Zijn laatste vraag is of er van gemeentewege rekening kan wor den gehouden om niet op te veel plaatsen tegelijk de straten op te breken; dit is erg lastig voor het verkeer. De heer K. Hamelink zegt dat er naar gestreefd is om bij de bungalowbouw zoveel mogelijk variatie in deze bouw te doen plaats vinden. Nu worden er aan de Zuidsingel twee gebouwen ge plaatst die precies gelijk zijn. Verder, wilde spreker vragen hoe het nu staat met de sport- accomodatie. Er is al veel ge sproken over de aanleg van drie terreinen voor de v.v. „Axel", maar er zit nog niet veel schot in. Is het wellicht mogelijk om hiermee een beetje voortgang te betrachten? De heer Oggel vraagt hoe het nu staat met de credietbewaking. Om elke 3 maanden hierover in gelicht te worden is wellicht wat kort, maar om de 6 maanden acht spreker het toch wel goed. Nu is het al 9 maanden geleden, dat wij hierover iets vernomen hebben en het is voor de gemeenteraad wel gewenst te weten hoe het staat. Dan wilde de heer Oggel vra gen of het niet mogelijk is om met de P.Z.E.M. contact op te nemen over de straatverlichting. Het komt vaak voor, dat bij dag de straatverlichting brandt, en het komt ook voor dat wan neer het donker is een gedeelte van de verlichting niet brandt. Verder wilde spreker vragen hoe het zal gaan met de taxaties, nu de gemeente-secretaris voor zes maanden weg gaat en de heer Wieles niet meer beschikbaar zal zijn. De heer Maas: De vraag, die ik wil stellen, staat in verband met mijn herbenoeming in het dage lijks bestuur van de beschutte werkplaatsen. Nog nooit is de gemeente voor de door haar ver leende garantie aangesproken, daar de beschutte werkplaatsen nog steeds zonder tekorten heb ben kunnen werken. Nu ligt het in de bedoeling om deze winter de hierin werkzame arbeiders soep te gaan verstrekken. Mijn vraag is thans of de ge meente de soepkommen die hiervoor nodig zijn kan ver strekken. De Voorzitter wenst deze ver gadering niet te sluiten, alvorens hij, namens de gemeente, voor de gemeente-secretaris, de heer Van den Bosse, de beste wensen uit spreekt wegens zijn uitzending naar het buitenland voor de tijd van 6 maanden, hetwelk voor het gemeentebestuur een grote eer is. Ik hoop dat U er prettig werk wacht, al zal het zwaar werk zijn. Wij hopen dat U er veel vol doening van zult hebben en dat wij U over zes maanden weer in goede gezondheid in ons mid den zullen hebben. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering met dankgebed. Verduistering van 85.000 gulden bij de N. V. S. H. De 48-jarige kantoorbediende J. S. uit Amsterdam is gister ochtend in de hoofdstad aange houden verdacht van verduiste ring van naar schatting 70.000 ten nadele van Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervor ming in Amsterdam. Eveneens is aangehouden, maar na ver hoor weer op vrije voeten ge stéld, de 59-jarige boekhouder W. K., die ervan wordt verdacht een bedrag van 15.000 ten na dele van genoemde vereniging te hebben verduisterd. Beide verdachten waren werkzaam bij de N. V. S. H. De kantoorbediende, die zijn frau duleuze handelingen toegeeft, komt zelf tot een bedrag van 40.000. Hij zal maandag voor de officier van justitie worden geleid. De boekhouder, die even eens de verduistering toegeeft en het zich toegeëigende bedrag op ongeveer 8000 schat, heeft via een lening bij een bevriende relatie de 15.000 op tafel kun nen brengen. De twee verdach ten hebben volgens de politie bij het onderzoek al hun medewer king verleend. Zij hebben de malversaties gedurende een reeks van jaren gepleegd. Een accountantsonderzoek bracht vo rig jaar reeds aan het licht dat er onregelmatigheden moesten hebben plaats gehad. Beide man nen, waren wel enigszins op de hoogte van eikaars handelingen, doch opereerden los van elkaar. Auto's en treinen moesten voor het hert stoppen De voltallige gemeenteraad van Oost-burg kwam woensdag avond bijeen, onder voorzitter schap van burgemeester J. L. van Leeuwen. Onder de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van G. S. inhoudende de goedkeuring van het raadsbesluit tot liet aangaan van een procedure tegen de dooi de heer C. le Nobel ingediende vordering. Voorts deelden G. S. de raad mede, de rekening voor het wo ningbedrijf en de gemeentereke- nirigen over de jaren 1959 en 1960. te hebben vastgesteld. Uit een ontvangen rapport bleek, dat kas en bescheiden van de gemeente-ontvanger, diverse kassen ter secretarie en het wo ningbedrijf waren gecontroleerd en in orde bevonden. De burgemeester deelde mede, dat van de N.V. P. Z. E. M. een plan is ontvangen tot aansluiting op het electrisehe net van ver schillende onrendabele wijken. Jammer genoeg is er voor en kele gebieden te weinig animo, zodat deze bewoners niet zullen kunnen profiteren van de bijzon dere regeling. Getracht zal wor den nog eens een gesprek te hebben met hen, die negatief antwoordden, en hen alsnog te bewegen tot aansluiting over te gaan. Voorts deelde de burgemees ter mede, dat te Oostburg een dependance wordt gevestigd van de Plattelands Bibliotheek uit Goes. Er komen 700 boeken, die 3 x per jaar zullen wisselen, zo dat per jaar 2100 boeken voor de bewoners van Oostburg ter be schikking zal staan. Aan de firma Strijdonck te Oostburg werd bij onderhandse besteding gegund de bouw vèn een noodlokaliteit voor de R. K. ULO school. Indertijd stelde de raad hiervoor een aantal nood woningen beschikbaar, die tot een noodgebouw zullen worden verbouwd. De onderhandse be steding kwam uit op een bedrag van ƒ25.542 waarbij aan archi- tectenloon en verschillende bij komende kosten niet zijn inbe grepen. Totaal zal met het op zetten van de gebouwen, en het geschikt maken voor de school een bedrag van ruim 30.000 zijn gemoeid. De raad ging aceoord met een voorgestelde wijziging van de arbeidsovereenkomst. Een voor stel tot het vaststellen van een regeling tot toekenning van ver goedingen uit het Krotoprui- mingsfonds aan gezinnen, die een krotwoning gaan verlaten, werd na een zeer uitgebreide discussie, waaraan alle fracties deelnamen, door de raad volgens voorstel van B. en W. aanvaard. Een fors edelhert heeft donder dagmiddag het verkeer op het verkeersplein Voorburg een tijd stil laten staan. Het dier, dat uit de richting Den Haag was geko men, is ter hoogte van de Voor- burgse houthandel over de Vliet gezwommen, langs het Huygens- huis de landerijen ingerend en via de spoorbaan en de rijksweg op het verkeersplein gekomen, waar het verward en verwarrend bleef rondlopen. Tenslotte is het over de rijks weg in de richting Den Haag ge lopen en terecht gekomen op de spoorbaan Den HaagVoorburg. Men is er nog niet in geslaagd het dier te vangen. De herkomst van het hert is nog onbekend. Zeker 20 man van de Haagse politie hebben gepoogd het hert te vangen. Het baande zich ech ter door sloten en over landerijen een weg e» verdween in het ge bied van de gemeente Leidschen- dam. Het hert had inmiddels ook al een trein doen stilstaan in de om geving van het VUC-térrein in Den Haag. De spoorwegen waren op de hoogte van de vreemde zwerftocht. Tussen kwart voor vijf en kwart voor zes gistermiddag is het hert op drie spoorbanen ge signaleerd. Drie treinen hebben ook gestopt om te wachten tot het de baan weer vrij zou geven. Machinisten van andere tremen kregen de lastgeving „voorzich tig rijden". Het dier is achtereenvolgens op de spoorbaan Den HaagLei den, het spoor Den HaagLeid- schendam en op de spoordijk tussen het station Hollands spoor en de halte Laan van Nieuw Oost Indië geweest. Personeel van de dierentuin in Wassenaar heeft de politieposten gewaarschuwd dat een edelhert zich niet gemakkelijk laat van gen. Opnieuw zal een ander politie korps in actie moeten komen om het voortvluchtige edelhert op te sporen. Twee wachtmeesters van politie uit Voorschoten heb ben het naar Wassenaar zien vluchten. De wachtmeesters ontdekten het hert kort voor negen uur gis teravond in de omgeving van de algemene begraafplaats in Voor schoten. Het dier sloeg op de vlucht en verdween in de bos sen van het landgoed de Horst in Wassenaar. Het landgoed is eigendom van H. M. de Koningin. Oostenrijk- Ie'se Vrijstaat 0—0 In het Weense Prater stadion zijn de nationale teams van Oos tenrijk en de Ierse Vrijstaat woensdagavond tegen elkaar uit gekomen. De ontmoeting eindigde in een doelpuntloos gelijkspel. Het was de eerste wedstrijd voor de achtste finales voor het toer nooi om de Europese beker voor landenteams. De regeling houdt in, dat voor de ontruiming van een noodwoning en het betrekken van een permanente woning een bedrag van 250,ineens wordt verstrekt alsmede 25,voor elk kind dat onder de kinderbijslag regeling valt. Voorts krijgt men voor het ontruimen van een noodwoning of krot, als men wordt opgeno men in een bejaardentehuis, of bij anderen gaat inwonen een bedrag ineens van 125,als mede 12,50 voor ieder kind. De heer De Coene wees er op, dat vooral de mensen, die nood woningen bewonen jarenlang hebben geprofiteerd van zeer lage huren, en nu bovendien nog van deze regeling gaan profite ren. Hij wilde geen vaste rege ling, doch wilde dat de raad alle voorkomende zaken geval voor geval gaat bekijken, en daartoe een raadsbesluit neemt. De Voorzitter bestreed deze opvatting, vond het onhanteer baar, als de rakd ieder geval dat zich voordoet apart wil behande len. Noodwoningen worden in de rijksregeling nu eenmaal als krot aangemerkt, waarbij men wel dient te overwegen, dat belang rijke verhuiskosten en aanschaf- fingskosten dienen te worden gemaakt, om een woningwetwo ning fatsoenlijk te kunnen in richten. Na een zeer langdurige discus sie werd de regeling ten slotte door de raad aanvaard. Mevr. E. Brouwer-Brouwer werd in vaste dienst benoemd als onderwijzeres aan de o. 1 school. De bebouwingsvoorschriften voor de landhuizenwijk in de Veerhoekpolder werden vastge steld, nadat de heer .1. Baren- dregt de verzekering had gekre gen, dat ook gelegenheid zal worden gegeven voor de bouw van lagere bungalows. Tijdens .de rondvraag vroeg de heer Vaii der Heijden naar de zwembadplannen. De Voorzitter zegde over de vordering van deze plannen een uitgebreide nota toe, en hoopte, evenals de gehele bevolking van Oostburg, dat de bouw van een zwembad financieel binnen korte tijd mogelijk zal zijn. Voorts kreeg dit raadslid de toezegging, dat de straatverlich ting nog vóór de winter verbe terd zal worden. >De heer Barendregt informeer de naar de plannen voor de openbare leeszaal. De Voorzitter was van plannen in deze richting niets bekend, en was ook in deze richting nooit benaderd. Hierna werd de vergadering door de Voorzitter gesloten. Vluchtelingen aan Chinees-Russische grens door Chinezen beschoten? Volgens het Centraal-Aziat'i- sche Sowjet-blad Kazachstanska- ja Prawda hebben Chinese grens wachten geschoten op mensen die naar de Sowjet-Unie vluchtten Dit is voorzover bekend het eerste Sowjet-bericht waarin mel ding wordt gemaakt van schieten aan de grens. In het bericht wordt niet ge zegd waar en wanneer er werd geschoten. De correspondent, van het blad schrijft dat in het be wuste gebied in het afgelopen jaar alleen al tientallen gezin nen, die deel uitmaakten van na tionale minderheden, naar de Sowjet-Unie waren gevlucht, uit gehongerd en in lompen gehuld. Zij werden door Chinese grens wachten beschoten maar lieten zich desondanks niet weerhou den de grens over te gaan. In het artikel wordt een plaat selijke Russische boer aangehaald die zei dat de Chinese autori teiten alle Kazachs en Oeighoers (stammen die aan beide zijden van de grens leven) naar het binnenland hadden weggevoerd. JEUGDIGE INBREKERS AANGEHOUDEN De politie in Utrecht heeft een paar jongelieden aangehouden, die in de afgelopen weken be trokken zijn geweest bij een ze vental inbraken in de Domstad. Zij maakten in totaal voor een waarde van ongeveer 4000, buit en stalen bovendien een auto. De zaak kwam aan het rollen toen een agent enkele dagen ge leden op een parkeerplaats twee jongens haastig in een bestelauto zag stappen en wegrijden. De auto bleek in Amsterdam te zijn gestolen. Een dag later kon de politie de knapen, de 17-jarige automonteur O. uit Utrecht en zijn 15-jarige broer aanhouden. Spoedig kwam de politie aan de weet dat de oudste van de broers de wagen tesamen met de 17-jarige leerling-electriciën Van W. had gestolen. Voorts dat het tweetal zich aan een reeks inbraken had schuldig gemaakt. Geld, bandrecorders, radiotoe stellen, verrekijkers, koffers en tassen vormden de buit. De spul len waren verkocht en van het geld was niets meer over. De jongens vertelden de politie, dat zij juist voor zij werden aange houden op het punt stonden een „grote kraak" te zetten. Zij-had den met een paar vrienden in een groothandel in willen bre-" ken, volgens een nauwkeurig voorbereid plan. Bij deze inbraak hadden de jongens waarschijnlijk voor een waarde van tienduizen den guldens aan apparaten kun nen wegnemen. Nu vier personen aangehouden in autosmokkelaffaire In totaal zijn nu vier personen aangehouden in de smokkelzaak van Duitse auto's naar Neder land. Zij worden er van verdacht er aan meegewerkt te hebben, dat nagenoeg nieuwe Duitse wa gens bij de grenspost Bcrgh aan de autoweg ArnhemEmmerik werden ingevoerd als „kreuke- laars", waardoor aanzienlijk min der invoerrechten behoefden te worden betaald. De zaak kwam aan het licht bij de keuring voor kentekenbewijzen. Het viel na melijk op, dat wagens die als „kreukelaars" werden ingevoerd binnen zeer korte tijd vrijwel gloednieuw op de keuring ver schenen. De eerste arrestant, de doua nier R. uit 's-Heerenberg, is in middels gesehorst en heeft huis arrest gekregen. Van de drie an dere aangehoudenen zijn nog geen nadere gegevens bekend. Er worden nog meer arrestaties ver wacht. NA VERKEERSONGELUK OVERLEDEN In Nieuw-Buincn is woensdag middag de achtjarige Johannes Brouwer door een personenauto overreden. Dc jongen liep ernsti ge verwondingen op en is onder weg naar het academisch zieken huis te Groningen overleden. De jongen had op een boerenkar ge zeten en stak plotseling de rij weg over, zonder de naderende auto op te merken. TWEE MEISJES DOOK AUTO GEGREl'EN Donderdagmiddag zijn de 9- jarigc meisjes M. Vogels en J. Valk in Naaldwijk bij het over steken gegrepen. De meisjes werden over enige afstand mee gesleurd. Het meisje Vogels werd zó ernstig gewond, dat hel op weg naar het ziekenhuis is overleden. Het andere meisje liep lichte verwondingen op. DE SPORTTOTO De sporltolo wijst in verband met de zondag te spelen beker wedstrijden nadrukkelijk op de bepaling in arlikcl 6 van liet totoreglement, dat verlengingen geen invloed hebben op de uit slag. Voor het bepalen van dc toto- uitslagen geldt derhalve de stand die na 2 x 45 minuten is ver kregen. zodat gelijke spelen dus mogelijk zijn. Doelpunten in eea eventuele verlenging gescoord, zijn niet bepalend voor de toto uitslag. LANGZAAM-AAN ACTIE BIJ ZWANENBERG Werknemers trillen eisen voor duurtetoeslag kracht bijzetten Sinds woensdagmorgen voert het personeel van Zwanenberg N.V. te Oss, dat werkzaam is in de snijkamer en het slachtbe- drijf, een langzaam aan actie. Het gaat hier om ongeveer 250 man, die met deze actie hun eisen voor een duurtetoeslag kracht willen bijzetten. Dé actie wordt niet gesteund door de er kende vakbonden. De grootte van de verlangde duurtetoeslag is de directie niet ter kennis gebracht, maar naar haar ter ore is geko men denken de ongeveer 250 per soneelsleden aan een bedrag van omstreeks ƒ10 per week. De di rectie heeft de fabriekscommissie meegedeeld dat alleen via het georganiseerd overleg aan de ver langens zou kunnen worden te gemoetgekomen. Als de actie voortduurt, zal de invloed daarvan ook merkbaar worden voor de bedrijvigheid in de verwerkende afdelingen. Aan de leveranciers van slachtdieren is reeds meegedeeld dat hun aan voer moet worden aangepast aan de verminderde capaciteit. De directie kon nog geen cijfers ver strekken over de gevolgen van de actie. Naar namens de directie van Zwanenberg N.V. wordt verno men heeft de langzaam aan actie zich donderdag beperkt tot die personeelsleden, die in de snijzaal werken. Inmiddels zijn ongeveer twin tig niet-werkwilligen geschorst. Hun is medegedeeld dat zij, op straffe van ontslag, uiterlijk a.s. maandag op de normale tijd en in het normale tempo het werk dienen te hervatten. Vijf werk nemers hebben inmiddels zelf ontslag genomen omdat hun wen sen ten aanzien van een duurte- toesiaor nog niet zijn ingewiligd. ZATERDAG 28 SEPTEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.10 Ochtendgymn.;. 7.20 Soc. strijdl.7.23 Lichte gram.; 'Om 7.35 Van de voorpag.;) 9.00 Post- durtfenber. en ochtendgymn. voor het gezin; 9.10 Klas. gram.; 9.35 Waterst.; 9.40 Twistgesprekken met God, lez.; 9.55 Samen thuis, lez.; 10.00 Buitenl. weekoverz.; 10.15 Klas. gram.; 10.45 Geknipt voor herh.; 12.15 Electronisch orgelspel; 12.30 Meded.- t.'b.v. land- en tuinb. Aansl.: Postdui- venber.; 12.34 Act. sportnws.; 13.00 Nws.; 13.15 VARA-varia; 13.20 Lichte gram. voor de teenagers; 14.10 Progr. voor de twintigers; 14.45 Radio Jazzclub; 15.15 Van de wieg 1ot het graf, vragenbeantw.; 15.30 Lichte muz.-matinee; 16.30 Boekenwijs heid; 16.50 Licht gita.arsp.17.00 Down Town Jazzband; 17.30 Act.; 18.00 Nws. en comment.; 1S-20 Metvopole 'ork.; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Religieus Hu manisme en Chr. geloof, gespi'.; 19.45 Klas. kamermuz.; 19.55 Deze week, praatje; 20.00 Nws.; 20.05 Nederl. halve finale van 't Intern. Vocalistenconc. Giuseppe Verdi; 20.55 Disco-Festival; 21.15 Soc. comment.; 21.30 Onbewoond: Interv. en gram.; 22.15 Sport nws.; 22.30 Nws.; 22.40 Hoe later op de avondlicht progr.; 23.10 Ramblers Hit Parade; 23.40 Klas. gram.; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II: 7.00 Nws.; 7.10 Morgengebed; 7.15 Klas. gr.; 7.45 Geestel. liederen; 7.55 Over weging; 8.00 Nws.; 8.15 Lichte gram.; 9.00 Djinn: Gevar. progr.; 12.30 Meded t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Lioht instrument, ensemble en zangsol.; 12.55 Kath. nws.; 13.00 Nws.; 13.15 Volksmuz. uit Engeland, Schot land en Wales; 13.40 Franse les; 14.00 Voor de jeugd; 15.00 Lichte gram.; 15.15 Tierelantijnen Tops; 16.00 Klas. orkestmuz.; 16.30 Lichte muz.; 17.00 Voor dc jeugd; 17.15 Licht instrument, trio; 17.30 Boekbespr.; 17.40 KI. kamermuz.; 18.00 Kunstkroniek; 18.30 Dubbelmannenkwartet uit Ljubljana; 18.50 Voor de kleu ters; 19.00 Nws.; 19.10 Act.; 19.30 Popul. gram.; 20.20 Lichte gr.; 21.20 Nederlandse halve finale van het Intern. Vocalistenconc.; 22.15 Adelbertlanddag 1963 te Eindhoven; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws.; 22.40 Wij luiden de zondag in: Godsd. progr.; 23.00 Kamermuz.; 23.5524.00 Nws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nws.; 12.03 Amusemcntsmuz.; 12.50 Progr.-overz.13.00 Nws.; 13.15 Tophits; 14.00 Nws.; 14.03 Rit mische niuz.; 14.45 Casinoconc.; 16.00 Nws.; 16.03 Lichte muz.; 16.40 Voor de jeugd; 17.00 Nws.; 17.15 Moderne muz.; 18.00 Nws.; 18.03 Voor de sold.; 1S.2S Paar- desportbcr.; 18.30 Koorzang; 19.00 Nws.; 19.40 Lichte muz.; 20.00 Cabaretprogr.; 21.00 Wer ken van Belg, componisten; 22.00 Nws.; 22.15 Dansmuz.; 23.00 Nws.; 23.05 Lichte muz.; 23.55 24.00 Nws. Televisieprogramma's NED. TV: 14.00—15.00 Euro visie: Finale tenniswed,str. om de Daviscup te Bournemouth; 15.00 Jazz Scene USA; 15.30 Uit de voeten; Report, over interes sante gebeurtenissen; 16.30 In 't TV-lab, progr. voor .de rijpere jeugd; 17.0017.45 Voor de kind.; 19.30 Luipaard op schoot; 19.55 Het manneke; 20.00 Journ. en weeroverz.; 20.20 Pinky en Perky, muz. progr.; 20.35 Even voorstellen? Mijn naam is Cox, detectivefilm; 21.15 In AVRO's Televizier; 21.30 Julie en Carol in Carnegie Hall: Showprogr.; 22.20 Het rijke land: Document, over Zweden; 22.5022.55 Journ. VLAAMS BELG. TV; 10.00— 11.30 Volksuniversiteit; 17.00 18.00 Voor de jeugd; 19.00 Top, Cat, tekenfilm; 19.25 Dwaaltoch ten door het dierenrijk; 19.55 Sport; 20.00 Nws.; 20.20 Er kan altijd eentje bij, feuilleton; 20.45 Pro en contra, amusementsproï gr.; 21.35 Echo; 22.00 Het 87e politiedistrict, feuilleton; «22.50 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 7