PROVINCIAAL NIEUWS DE VERMETELE DOKTER Situatie in Amsterdamse metaalbedrijven onveranderd DE VRIJE ZEEUW E. E. G. biedt tariefredukties aan drie Russische produkten Stand van de landbouw gewassen per 1Ü september AGENDA Britse regering acht Frans aanbod onaanvaardbaar Eagina 2 Woensdag 25 september '63 BRESKENSE VRACHTAUTO- CHAUFFEUR IN DUITSLAND VERONGELUKT De 39-jarige heer O. van Rat- Hngen uit Breskens is maandag bij een verkeersongeluk in West- Duitsland om het leven' gekomen. Hij laat een vrouw en vier kin deren na. De heer Van Rattingen be stuurde een vrachtwagen van de firma Obrie Van den Heuvel, een visgroothandel uit Breskens. Door nog onopge helderde oorzaak is de auto op de linker weghelft geraakt en in botsing gekomen met de op legger van een uit tegenover gestelde richting komende vrachtwagen. Bij de botsing werd de heer Van Rattingen zó zwaar gewond, dat hij ter plaatse is overleden. Het onge luk gebeurde bij Kropp (Slees- wijk-Holstein) De heer Van Raltingen was op weg naar Crusaa Dene marken 1. Zijn firma werd over het on geluk ingelicht door een chauf feur van een Franse vracht auto. TERNEUZEN Zilveren jubilea. Maandag herdachten de heren W. A. van den Broek, schipper van het m.s. „Cornelia", en K. de Jong, schippersknecht op het m.s. „Netty" van de N.V. Trans port Mij „Terneuzen", alhier het feit, dat zij 25 jaar bij genoemde maatschappij in dienst waren. Deze jubilea werden in de can- tine van de N.V. „De Hoop" al hier gevierd. In tegenwoordigheid van fami lie, de direktie ea andere geno digden werden de jubilarissen toegesproken door de direkteur van deze transportmaatschappij, de heer J. G. van der Peijl. Hij schetste hun 25-jarige loopbaan in dit bedrijf en noemde hen plichtsgetrouwe en ijverige werknemers. Voor het vele, dat zij voor dit bedrijf hebben ver richt, werd hun hartelijk dank gezegd. Namens de „Vereeniging van Handelaren in Bouwmaterialen in Nederland" te Amsterdam overhandigde de heer Van der Peijl aan de beide jubilarissen de bronzen gedenkpenning en de daarbij behorende oorkonde. Verder bood hij hun, uit waar dering voor alles wat zij voor de onderneming hebben verricht, een herinneringsgeschenk aan. Tenslotte dankten de jubila rissen de direktie hartelijk voor al het gebodene, dat 23 septem ber 1963 voor hen tot een on vergetelijke dag heeft gemaakt. Provinciale dag F. V. V. H. Ieder jaar belegt het bestuur Van de Nederlandse Federatie voor Vrouwvlijke Vrijwillige Hulpverlening door het gehele land zgn. Provinciale dagen. Voor Zeeland vindt deze plaats op vrijdag 27 september in een der zalen van hotel „Rotterdam" alhier. De plaatselijke Federatie zal op deze bijeenkomst de rol van gastvrouw vervullen en de presidente, mevrouw E. Rijpstra- Knook, zal het welkomstwoord spreken. De vergadering zal ver der worden geleid door de pre sidente van de Provinciale Fede ratie. mevrouw S. C. de Casem- brootbaronesse Van der Feltz. In de ochtendbijeenkomst zal mej. W. J. H. Westera, mede werkster in Algemene Dienst van de Stichting Zeeland voor Cul tureel en Maatschappelijk Werk, het een en ander vertellen over de bestemming van het geld van de Zeeuwse collecte. Verder zul len binnengekomen vragen wor den beantwoord. Om 1 uur wordt de gezamen lijke lunch gebruikt in hotel „Rotterdam", waarna de heer P. A. Roebers, geneesheer-directeur van het Zeehospitum „Zonne- iveld" te Oostkapelle, een inlei ding met dia's en film houdt iover „De behandeling van het spastische kind". I Nabespreking en rondvraag completeren het programma. De besturen van de bij de Fe- .deratie aangesloten Vrouwen organisaties hebben zich enthou- .siast getoond over het feit, dat deze dag thans te Terneuzen plaats vindt en volgaarne hun medewerking aan de organisatie toegezegd. Het bestuur der Federatie ver wacht niet alleen uit Zeeuws- Vlaanderen, doch ook uit overig Zeeland een grote deelname aan deze vergadering. Wat betreft de Zeeuwse col lecte, waarover mej. Westera zal spreken, delen wij nog mee, dat deze zal worden gehouden in de week van 30 september tot en met 4 oktober. De opbrengst is ook dit. jaar weer bestemd voor: poliopatiënten, spastici, Anjer fonds Zeeland en vakantie ver moeide huisvrouwen. Zebra actie 1963. Ter ondersteuning van de in ons land te houden zgn. „Zebra actie" werd alhier door de ge meentepolitie in de nacht van maandag op dinsdag en van dinsdag op woensdag aan de ruitenwissers van de in de bui tenlucht staande auto's een cir culaire bevestigd, terwijl op enige zebra-overgangen in de stad aan de voetgangers dezelfde circu laire werd uitgereikt met het volgend verzoek aan voetganger en automobilist: Voetganger: 1. Sta stil vóór u het trottoir verlaat; kijk naar links, naar rechts en nog eens naar links. Kijk niet alleen naar het voer tuig maar ook naar de be stuurder. Ziet hij u? 2. Blijf uitkijken tijdens het oversteken. Steek nooit aar zelend over. Wees duidelijk. 3. Loop nooit zomaar de zebra op; het rijverkeer kan niet plotseling stilstaan. Geef de bestuurder de kans u te laten voorgaan. 4. Bij glad en nat wegdek heeft een voertuig een langere rem- afstand nodig. Bi.i duisternis en slecht weer ziet men u later. 5. Steek zo mogelijk in groepjes over, houd rechts op de zebra en help kinderen en bejaar den. Bestuurder: 1. Nader een zebra met matige snelheid. U kunt er voetgan gers verwachten. Rijd nooit intimiderend. 2. Rijd nooit een zebra op wan neer u hem niet kunt over zien, Passeer een ander voer tuig nooit bij de zebra. 3. Let bij links en rechts afslaan niet alleen op het rijverkeer, maar wees bedacht op zebra's om de hoek, ook als het ver keer door politie of lichten wordt geregeld. 4. Wees bij slecht weer of duis ternis nog meer bedacht op zebra's, die dan minder goed zichtbaar zijn. 5. Parkeer nooit op of tegen de zebra, maar blijf er ten minste 5 meter vandaan. SLUIS Internationaal brandweerfeest. De brandweer van Sluis nam, evenals de brandweer uit Schoon- dijke, deel aan een internationaal brandweerfeest in Zwevegem, waar ook Belgische, Franse en Duitse ploegen aan deelnamen. Dit feest werd georganiseerd ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de brandweer te Zwe vegem. In de ochtenduren werd een nieuw brandweerstation ingewijd, 's middags werden er demonstra ties gegeven en was er een de- filé voor de autoriteiten. Het ge meentebestuur van Zwevegem bood 's avonds aan alle deelne mers een diner aan. ST. ANNA TER MUIDEN Op slagboom gereden. Bij de doorlaatpost aan de Ne derlands-Belgische gréns reed een luxe-auto die uit de richting Knokke kwam, tegen de gesloten slagboom van de douane. De auto werd zeer zwaar beschadigd en ook aan de afsluiting werd grote schade toegebracht. De beide inzittenden kwamen met de schrik vrij. ZAAMSLAG Benoeming onderwijzer Tot onderwijzer aan de Geref. lagere school te Reuzenhoek is met ingang van 1 november a.s. benoemd de heer B. Trouwborst te Utrecht. ZUIDZANDE Geslaagde tentoonstelling Maatschappij voor Doft en Tuinbouw. Nu de tentoonstelling van de Maatschappij voor Ooft- en Tuin bouw. welke zaterdag, zondag en maandag is gehouden, weer 1ot het verleden behoort kan zonder enig voorbehoud worden gesteld dat deze in alle opzichten is ge slaagd. Was het bij de vorige alhier gehouden tentoonstelling in 1934, het hoge bezoek van "de toen malige Kroonprinses Juliana, dat de herinnering daaraan levendig hield, voor de dit jaar alhier ge houden expositie zal dat zeker in de eerste plaats zijn het overwel digende aantal bezoekers, die aangelokt door het fraaie na- zomerse weer. hun uitstapje deze dagen naar Zuidzande richtten. Ook de feestelijkheden, welke door een plaatselijk comité als omlijsting van de tentoonstelling op touw waren gezet, hebben zeker ook velen er toe bewogen deze prachtige tentoonstelling te gaan bezoeken. De feestelijkheden werden za terdag ingeluid door een pittig concert dat de Muziekvereniging „Veronica" op het terrein bij de expositie gaf. Daarna kwam de jeugd aan bod bij het openlucht bal, waarbij de muziek werd ver zorgd door de band van Tony van de Luijster. Zondagmiddag organiseerde het comité een wielerwedstrijd voor nieuwelingen, welke door tal rijke wieler-enthousiasten werd bijgewoond. Zondagavond werd het feest programma voortgezet met een concert door het plaatselijk dameskoor „Juliana", dat onder leiding van de heer M. Sonne- beld een aantal nummers op voortreffelijke wijze ten gehore bracht. De muziekvereniging be sloot deze dag met een ondanks het verlate uur toch nog door velen aangehoord concert in de muziektent onder leiding van de dirigent, de heer J. P. Meijers. Maandagmiddag hebben de leerlingen van de openbare la gere school en de kleuterschool hun beste beentje voorgezet. Voor hen was een sterrit georga niseerd en op een bepaald tijd stip kwam de schooljeugd op hun kleurig en fleurig gekroon de fietsen van verschillende zij- dén van het dorp naar hét ten toonstellingsterrein gereden. Doop een jury werden hier dé gekroonde fietsen beoordeeld, waarbij de volgende prijzen wer den toegekend: le prijs: Abe Kramer, Anne- marie de Die, Ellie Lutéijn en Jeannct de Groole. 2e prijs: Pe ter Casteleijn, Hans Versluijs, Piet van Meile en Bart Versluijs. 3e prijs: Rinj de Lijser, Adrie Salomé, Tonie Risseeuw, Marian ne de Die en Marietje Basting. De leerlingen van do kleuter school, die gezamenlijk het sprookje van Sneeuwwitje uit beeldden, oogstten ook veel suc ces bij het talrijke publiek dat naar de Zuidzandse jeugd was komen kijken. De feestelijkheden werden ten slotte besloten met concerten door de muzeikvereniging „Ex celsior" uit Cadzand cn O. K. K. uit Schoondijke. (Adv.) Een lekkere gewoonte De ministerraad van de Euro pese Economische Gemeenschap heeft dinsdag de Sovjet-Unie een vermindering van de invoerrech ten voor drie produkten aangebo den op voorwaarde, dat de rege ring in Moskou het bestaan van de E.E.G. niet langer negeert. Dit aanbod is vervat in een nota, die door de Nederlandse ambassa deur in de Russische hoofdstad aan de regering van de Sovjet- Unie zal worden aangeboden. Deze procedure moet worden gevolgd, omdat de E.E.G. en dc Sovjet- Unie geen betrekkingen onder houden. De taak is opgedragen aan de ambassadeur van ons land, omdat Nederland het periodieke voorzitterschap van de E.E.G.- ministerraad waarneemt. De ministers van de zes landen van de E.E.G. hebben hiertoe be sloten naar aanleiding van een klacht, die de Sov.jet-Unie tot enkele lid-staten heeft gericht met name Frankrijk, Duitsland en België en waarin wordt ge protesteerd tegen de discrimina tie van Rusland op het gebied van douanetarieven tegenover de tolrechten, die tussen de leden van de E.E.G. gelden. In de nota wordt gezegd, dat deze klacht voor de E.E.G. onaan vaardbaar is, doch dat de ge meenschap in de geest van de ontwikkeling van het vrije han delsverkeer bereid is daartoe een bijdrage te leveren. Voorwaarde is echter, dat de Russische regering niet langer de positie van de lid-staten van de E.E.G. betwist. Het aanbod houdt in een schor sing van het gemeenschappelijke buitentarief van de E.E.G. voor de invoer uit de Sovjet-Unie voor kaviaar, vodka en krab. Voor ka viaar zou dit een verlaging be tekenen van 30 tot 24 procent, voor krab van 20 tot 15 procent en voor vodka een vermindering van het specifieke recht met 20 procent, wéardoor dit recht ge lijk zou worden aan dat voor whisky. De E.E.G.-ministerraad zag af van het vragen van een tegen prestatie van de Russen, omdat dit door het systeem van de staatshandel bijzondere moeilijk heden voor de gemeenschap met zich zou meebrengen. Aanvanke lijk was dit een eis van de Duitse Bondsrepubliek. Het aanbod wordt eerst van kracht, nadat dc Sovjet-Unie aan de voorwaarde zal hebben vol daan. Varieer ook eens met jonge, belegen, oude Goudse, Lcidse of Edammer kaas! lil Dé situatie in d.e Amsterdamse metaalbedrijven is vrijwel onge wijzigd. Bij Verschure en Co hebben de arbeiders gisteroch tend, zoals sedert 12 september dagelijks is gebeurd, het werk voor een uur peergelcgcl. Zc hebben niet het resultaat afgewacht van de bespreking die dc directie met de ondernemings raad voert. Van de zijde der arbeiders is nu een uitkering ineens van 85 gulden schoon ge ëist, d.w.z. een verhoging der lonen zoals bij de Amsterdamse Droogdokmij is geschied en uit betaling van de niet gewerkte uren. C. A. O. laat geen wijziging toe In dc besproking gisteroch tend met dc ondernemingsraad heeft zo vernemen wij van de Vonnis tegen commandant in Pretoria Commandant B. van der Mer- we, de laatste van drie ambte naren van het Zuidafrikaanse Département van Defensie die terecht stonden op de beschuldi ging dat zij als inkopers van het departement in het buitenland corruptie hadden gepleegd, is gisteren door het Hooggerechts hof in Pretoria veroordeeld tot 5000 gulden boete of 13 maanden gevangenisstraf. Hij kreeg bo vendien drie jaar gevangenisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. Het. proces was geheim. zijde van het personeel de di rectie van Verschure en Co de raad verzekerd, dat de C. A. O. het haar onmogelijk maakt enige wijziging to brengen in de ar beidsvoorwaarden. Voorts heeft de directie er bij de raad op aan gedrongen de arbeiders te be wegen de normale toestand te doen terugkeren. De directie zei in antwoord op een vraag „over deze interne be- drijfsaangclegenheid geen mede delingen te verstrekken". Staking gaat voort Volgens een zegsman van het personeel is dit vastbeslo ten de aktie, die „geheel van zelf en zonder leiding ver-' loopt", voort te zetten: d.w.z. elke dag een uur staken, geen overwerk verrichten en overi gens slechts langzaam-aan werken. Dit laatste zou reeds tot een niet onbeduidende pro- duktievermindering hebben ge leid. Bij Werkspoor hebben de ar beiders eveneens een uur, van Half elf tot half twaalf, gestaakt, in de overige bedrijven als Du Ci'oo en Brauns, Wiener en Co en Voorwaarts vond het werk gisterochtend normaal voort gang. In het landbouwoogstbericht van 10 september 1963 deelt de directie Akker- en Weidebouw van het ministerie van Land bouw en Visserij mede, dat voor het binnenhalen van de reeds rijpe gewassen het weer bijzon der ongunstig was. Ongeveer 20 a 25 °/o van het totale graan areaal stond nog op het veld, waarvan ongeveer de helft nog op stam. De overvloedige regen buien gedurende de verslagpe riode veroorzaakten nog meer legering in het gewas, terwijl schot vrij algemeen voorkwam. Zelfs trad veelvuldig schot op in de nog op stam staande gewas sen. Het reeds geoogste graan had een abnormaal hoog vochtgehal te. Een percentage van 30 a 35 n/o was niet zeldzaam. Veel graan moest dan ook worden gedroogd. De kwaliteit van het produkt liet in het algemeen veel te wensen over. De oogst van de late grassoor ten ondervond veel stagnatie. De percelen die niet geruiterd wa ren, moesten door het optreden van rot en sohot als verloren worden beschouwd. De stand van de aardappelen was op 10 september belangrijk achteruitgegaan. De aardappelen op de zandgronden stonden er beter voor dan die op de klei. Door het natte en vochtige weer had de fytofthora zich sterk uit gebreid en overal viel reeds knol aantasting waar te nemen. Met de oogst van de fabrieks aardappelen is tegen het einde van augustus een begin gemaakt. De ha-opbrengst bleken mee te vallen. Bij de suikerbieten viel per 10 september de wortelontwikkeling erg tegen. De vergelingsziekte trad hier en daar nogal op. Het grasbestand was aanmer kelijk achteruitgegaan door stuk- trappen van de zode door het vee. Vooral op de lagere percelen had men met wateroverlast te kampen. Ondanks het natte weer werd toch nog veel gras inge kuild. Het nog' te velde staande hooi kon voor een groot deel als waardeloos worden beschouwd. „MAURICE" BLIES 75 KAARSJES UIT Op zijn buiten in Marnes-la- Ooquette bij Parijs heeft Maurice Chevalier een feest gegeven ter gelegenheid van zijn 75ste ver jaardag. „Maurice" moest op de enorme taart. 75 kaarsjes Uitblazen. DINSDAG 24 SEPTEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Gekken trekken de kaart". DONDERDAG 26 SEPT. BIERVLIET: Braakmanpolder, Demonstratiebedrijf, 15.00 16.30 uur: Demonstratie van aardappeltransport. Europees kernzwaarcl De Britse regering acht het Franse aanbod vervat in de maandag door de Franse staats secretaris van Buitenlandse Zaken Deloncle in Straatsburg afgelegde verklaringen be treffende een deelneming van Groot-Brittannië aan een even tueel Europees kernzwaard (For ce de Frappe) onaanvaardbaar, aldus is dinsdag van gezagheb bende Britse zijde te verstaan gegeven. Deloncle had gezegd dat men, wanneer Europa zijn politieke aoor MILLY GANZ Israël zal teruggeroepen gezant uit Zuid-Afrika niet vervangen De Israëlische regering heeft besloten haar gezant in Ziud- Afrika, Pratt, die vorige week .werd teruggeroepen, niet te ver vangen, zo is dinsdag van be voegde zijde in Jeruzalem ver nomen. Officiële kringen weigerden commentaar op het terugroepen van gezant Pratt, maar wezen erop dat een dergelijke stap in de geest zou liggen van de V. N.- resoluties over Zuid-Afrika en de bekende afkeer van Israël te gen de apartheid. 84) „Wie is daar? Is daar beneden iemand?" schreeuwde hij nu zo hard als hij maar kon en luister de weer ingespannen naar eeq levensteken van de knaap, die daar ergens in een diepte moest zitten. „Ik ben het Toneli Rockhauser! Haal me hieruit!" klonk het eindelijk zwakjes door het spektakel van het neerval lende water heen. De kinderstem scheen aan het einde van haar krachten te zijn. Toneli? Alle duivels, hoe kwam dit op dat ogenblik daar bene den? En hoe lang zou de arme schelm al vertwijfeld hebben ge roepen? Zonder zich lang te be denken, begon dokter Christen naar een pad te zoeken, dat naar omlaag zou leiden, waar Toneli was. Maar hij kon in het donker niet. veel meer zien en moest derhalve blindelings proberen naar beneden te komen. Hoe hij daarna weer naar boven zou ko men, daar moest de hemel maar voor zorgen. Zoals dat bij de dokter altijd het geval was, voegde de daad zich bii het woord. Langzaam begon hij langs de helling naast de stortbeek naar beneden te da len. Hij wilde heel voorzichtig ziin. maar nauwelijks had hij een paar stappen gedaan, of zijn schoenen gleden uit in de gladde klei en plotseling was zijn vaart niet meer tegen te houden, op ziin zitvlak schoof, hij naar be neden. Met hevige pijn aan ellebogen en handen kwam hij, zoals hij bij het lichte schijnsel van een blik semstraal kon onderscheiden, op een smal, plat uitspringend ge deelte terecht, aan welks rand een diepte gaapte. Aanvankelijk vond hij niet de moed om op te staan, uit vrees, weer uit te glijden en dan mis schien naar beneden in een vre selijke leegte te vallen en er gens verpletterd te worden. Hij betastte zijn kleren en con- stateërde, dat zij hier en daar flink onder de modder zaten. En zijn instrumentenetui? Hopelijk had hij die niet verloren! Neen daar zat ze, onbeschadigd in de zijzak van zijn jas. Het onweer raasde nu door de kruinen van de bomen. De ene bliksemstraal na de andere vér- lichtte met korte tussenpozen het duistere bos. Maar waar was Toneli? Geruime tijd hoorde hij het gejammer van de jongen niet meer. Misschien echter werd het alleen overstêmd door het lawaai van het water. „Toneli, waar ben jg?" Geen antwoord. Was de jongen al te zeer verzwakt misschien wel in onmacht gevallen of ge storven? Hij wilde proberen bij het felle licht van een bliksem straal naar de jongen uit te zien, want die moest toch bepaald vlak in de buurt zijn! Nogeens brulde hij: „Toneli!" Goddank, daar hoorde hij de stem weer. „Hier ben ik, dokter!" ant woordde hij. De jongen had hem dus herkend. Maar bij de volgende bliksem straal dacht Christen dat hem de haren te berge rezen, wat heel goed gekund had, want hij was zijn hoed kwijtgeraakt, toen hij naar beneden gleed. Bij het licht, dat een paar seconden lang geduurd had, had hij Toneli in het oóg gekregen als een klein, donker hoopje, in elkaar gehurkt tegen de rotsmuur, waar de wa terval overheen sprong. Maar gelukkig bevond hij zich zo dichtbij, dat hij met hem kon spreken: „Maar jongen, hoe ben jij daar terechtgekomen?" „Net als u, dokter. Alleen ben ik met een boog naar beneden, gevallen en hier terechtgekomen." „Maar je had daar toch niets te zoêken, kwajongen?" Toneli scheen door het uitzicht op zijn redding nieuwe krachten verzameld te hebben. Hij schreeuwde zo hard mogelijk te rug: „Ursula zei, dat haar dokter morgen jarig was, en toen wilde ik u verrassen met een portie aardbeien daarginds naast de waterval staan er prr.zhtige! Ik heb ze van boven af gezien. Maar toen gleed ik uit en nu is het nacht en moeder zit te wach ten!" En nu begon de knaap te huilen. „Nu hou je maar stil, Toneli! Als je huilt, wordt het geen zier beter. Ik zal proberen ons alle- twee hieruit te redden." „Maar ik kan niet lopen, dok ter! Mijn been doet vreselijk veel pijn!" Ook dat nog, dacht Christen. Als ik eens een keer als redder van mensenlevens wil optreden, schijnen er altijd een paar ge broken benen aan te pas te moe ten komen. Beenbreukbehande ling onder een razende waterval hoogst interessant! Werd het electrisch licht maar niet zo vaak door kortsluiting onderbroken! Plotseling gaf de jongen een gil: een bliksemstraal had een seconde lang de hele omgeving in een vlammenzee veranderd. Een oorverdovende donderslag volgde en boven de waterval werd friet hevig gekraak een sparreboom gespleten. Met ont zetting .zag Christen, hoe lang zaam een dikke boomstam boven de stortbeek naar beneden kwam en, voor het grootste deel in de lucht zwevend, boven zijn hoofd bleef hangen. (Wordt vervolgd.) structuur zou gaan versterken, nader zou kunnen gaan vaststel len hoe de door Frankrijk onder-, nomen (nucleaire) inspanning dooi- het geheel van de Europese landen voor de gemeenschappe lijke verdediging gebruikt zou kunnen worden. „Als Groot-Brit. tannië zijn toekomst in de ge meenschap van Europa zou gaan bepalen, kan het op dat gebied gelegenheid vinden voor een po sitieve bijdrage, rekening hou dend met de noodzakelijke keuze welke een dergelijke beslissing met zich meebrengt," aldus De- tonele, De Britse regering meent dat dit aanbod het Verenigd Konink rijk zou stellen voor een keuze tussen het Atlantische en een Europees verdedigingssysteem, terwijl overigens niets er op wijst dat ook de overige Euro pese bondgenoten een dergelijke keuze zouden willen doen, aldus aangehaalde Britse bron. De Westduitse bondskanselier, dr. Adenauer, heeft het Franse aanbod een zeer belangrijk en behartigingswaardig voorstel ge noemd. Hij zei dinsdag tot de bondsdagfractie van de C.D. U.- C. S. U. dat het voorste] rustig moest worden bestudeerd. Vanzelfsprekend zou grondslag moet enzijn, dat een politieke ge meenschap van de Europese lan den verwezenlijkt zou worden. OM HET BEHOUD DER WILDE DIEREN Het Internationale Verbond voor het Behoud van de Bronnen der Natuur heeft dinsdag een beroep op alle regeringen ge daan o mdirect toezicht te gaan uitoefenen op de in- cn uitvoer van huiden van panters, jaguars en andere „gevlekte katachti, gen". Het verbond zegt in een reso lutie, dat de huidige mode om kleren te maken van de huid van deze dieren hun voortbestaan bedreigt. Er werden voorts nog een aantal andere resoluties aange nomen aan het slot van de bij eenkomst van het verbond die acht dagen heeft geduurd en door 250 afgevaardigden uit vele landen werd bijgèwoónd.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2