DE VERMETELE DOKTER Aan Kanaal Gent -Terneuzen wordt £37 miljoen voor grond, sluizen, bruggen enz. besteed Binnenlands nieuws Begroting P.T.T. KERKDIENSTEN Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW A Zaterdag 21 september 1963 Half miljoen subsidie voor Afvalwaterleiding Kanaalzone Zeeuwsch- V laanderen VERBETERING VAN DE VEERHAVENS KRUININGEN—PERKPOLDER Posterijen gaan enkele tarieven verhogen BEGROUNG PROVINCIEFONDS BP steeds '11 stap vóór! Voor de zondag ARRESTATIES IN ALABAMA ft ft ft ft BEGROTING VERKEER EN WATERSTAAT 678 BEKEURINGEN IN VIJF MAANDEN De Rijkspolitie to Brammen heeft in vijf maanden 67S maal proces verbaal opgemaakt we gens overtredingen van maxi mum snelheden. Dc snelste auto mobilist reed 120 km (toegestaan 70)de snelste ..bromfietser 62 km. Ondanks haar scherpe toe zicht wordt er no.g steeds te hard gereden op de zeer drukke rijks- weg Arnhem—Zutphen, zo zegt I de politie. Voor Verkeer en Waterstaat in 1964 vraagt minister Van Aartsen ruim ƒ1,2 miljard op gewone en buitengewone dienst samen. Dit is 117,2 miljoen meer dan voor 1963. De grootste porties hiervan zyn bestemd voor landwegen en oeververbindingen (ƒ23 miljoen), waterkeringen en deltawerken (ƒ13,5 miljoen) y Zuiderzeewerken (ƒ23,2 miljoen) en scheepvaart wegen en havens (ƒ10,9 miljoen). Aan P. T. T. zal ƒ32 miljoen kapitaal worden verstrekt, aan het Staatsvissershavenbedrijf in IJmuiden acht ton. Aan T. N. O. zal in 1964 bijna 1,5 miljoen wor den bijgedragen, aan de wegwyzerdienst. van de A. N. W. B. 308.500,— ofwel ƒ150.000.— meer dan in 1963. Minister Van Aartsen meent, dat herstel van een redelijke verhouding tussen inkomsten en uitgaven van de K.L.M., mede door gebrek aan een grot9 bin nenlandse markt, niet op korte termijn verwezenlijkt kan wor den. De ontwikkeling wordt nauwkeurig in het oog gehouden, ook wat de interne zaken be treft. De geboden financiële steun aan de K.L.M. biedt op het ogenblik nog voldoende ruimte om de tjjd tot 1 januari 1965 te overbruggen. Voor het Ned. instituut voor vliegtuigontwikkeling zijn voor 1964 nog geen gelden uitgetrok ken, omdat de baten van de F 27 nog voldoende zijn. Het verzoek is gedaan om de F 28 met 2 straalmotoren voor trajecten tot 1000 km, een kruis snelheid van 850 km per uur en een gewicht van 25 ton voor 55 60 passagiers, in 5 jaar tijds te gaan ontwikkelen. Er zal geen geld meer nodig zijn voor het ontwikkelen van supersone vliegtuigen in het buitenland. Meer geld wordt gevraagd voor het onderzoek van veiligheids aspecten door het nationale lucht- en ruimtevaart laborato rium en voor uitbreiding van de ze instelling. Over de rijkslucht vaartschool is nog geen duidelijk beeld gevormd. In het buitenland bestaat belangstelling voor scho ling van vliegers in ons land. De vooropleiding van verkeerslei ders wordt naar de R.L.S. over gebracht. Voor „Erocontrol" wordt 2 min. aangevraagd. De Deltawerken verlopen vol gens plan. In 1965 zal kunnen worden begonnen met de bouw van de nieuwe Scheveningse buitenhaven. Eind 1964 zal het ZwolleIJsselkanaal gereed zijn. Voor viaducten en tunnels in de grote verbindingswegen is 72 min gevoteerd. De „Afvalwaterleiding Ka naalzone Zeeuwsch-VIaande- ren" krijgt een half miljoen subsidie. Aan de bestrijding van waterverontreiniging zal bijna ƒ3,5 miljoen worden be steed. Aan onderhoud en verbetering van landwegen en oeververbin dingen wordt, in 1964 ruim 61 min. besteed, waarvan voor be scherming van middenbermen 5 min. Het verbond voor Veilig Ver keer krijgt in 1964 ƒ820.000 plus een ton voor bijzondere acties. De Ned. Ver. Bescherming Voet gangers krijgt een subsidie, gelijk aan het exploitatietekort per boekjaar. Voor het stuwcomplex bij Amerongen in het project van de Rijnkanalisatie is 8 miljoen uit getrokken, voor het stuwcomplex Driel 6,5 miljoen. Voor de havenmond IJmuiden is 22 min. uitgetrokken, voor verdieping en verbreding van het Noordzeekanaal 4 min. Zes min. wordt besteed voor het ver diepen en verbeteren van de Rotterdamse Waterweg. Voor de nieuwe Hartelsluis en het Har- telkanaal is 8 min. uitgetrok ken plus 7 min. voor de nieuwe toegang van Europoort. Aan het kanaal GentTerneu zen wordt 37 min voor grond, sluizen, bruggen enz. besteed. Voor bruggen en sluizen als mede verbeteringen van de Maas en het Julianakanaal is wederom 22 min uitgetrokken. De afdamming met sluiscom- plexen van het Haringvliet gaat in 1964 61 min. kosten. De wer ken in het Volkerak vergen 23 min. Dijk en sluis van de Lau- werszee eisen in 1964 21 min. van het waterstaatsbudget op. Voor de grote wegverbindin gen is op deze begroting 169 min, uitggetrokken. Naast voort zetting van het werk aan nieuwe wegen, verdubbeling van wegen enz. zal o.a. begonnen worden met de weg GroningenDe Punt, het verdubbelen van het traject GorinchemTiel, de om bouw van het verkeersplein Oudenrijn (ƒ3 min.), verbreding van de Lekbrug bij Vianen, verbetering van de veerhavens KruiningenPerkpolder, de aan leg van de autoweg Gorinchem Breda, verdubbeling van het tra ject EindhovenLeende en de aanleg van het traject Limburgse grensDuitse grens (Venlo) van de E-3. In de Memorie van Toelichting zegt de minister geen uitbrei ding van de N.S.-kapaciteit voor het vervoer van reizigers te ver wachten. Het aantal zelflossende goederenwagens wordt uitge breid. Opnieuw zal 70 km spoor voegloos worden ingelegd. De modernisering van de be veiliging met een centrale ver keersleiding der baanvakken UtrechtDen Bosch en Schie damHoek van Holland wordt in 1964 voltooid. Een dergelijk systeem voor het traject Den Bosch/Tilburg EindhovenRoermond komt in aanleg. Op een deel van de laatste lijn en ook op die van Hilversum Amsterdam komt „automatische trein-beïnvloeding. Tenminste 60 onbewaakte overwegen krijgen knipperlichten. Vele overwegen krijgen auto matische halve bomen. Tal van vrije kruisingen komen gereed, aan anderen wordt doorgewerkt. Wie modern tankt, heeft de keus uit 5 soorten benzine. En dat moet ook! Want iedereen rijdt verschillend, en bij elke auto zijn de rij- omstandigheden anders. Geef Uw auto 'individuele voeding'.dat is tóp- kracht bij het zuinigste ver bruik! Overtuig U zélf; kies uit BP normaalBP Mix 2550 of 75, BP super. De Super-Mix pompen zijn zeer speciale pompen. Vraag adressenboekje (per briefkaart) aan BP, Frede- riksplein 42. Amsterdam. In de begroting van P.T.T. voor 1964 kondigt minister Van Aartsen aan een verhoging van enkele tarieven van posterijen en postcheque- en girodienst tegen 1 januari a.s. in overweging te hebben. Deze relatief bescheiden verhoging zai zijns inziens niet voldoende zijn om de exploitatie rekening van de posterijen slui tend te maken. Hij raamt de lasten van de ge hele P.T.T. voor volgend jaar op 972 min en de baten op 1007,6 min. Uit de totale winst van 72 min zou dan een bedrijfsresul taat van 68,6 min kunnen resul teren ten behoeve van een uitke ring aan het rijk van 15 min en voor reserveringen. Het in vesteringsbedrag voor de tele foon zal worden verhoogd verwijl suppletoir voor 1963 nog 24 min extra wordt gevraagd. Over het lopende jaar dreigt thans een exploitatieverlies van 3,8 min, oorspronkelijk werd een voorde lig resultaat van 48,8 min ver wacht. De personeelsbezetting blijft onvoldoende, ofschoon in 1964 een lichte verbetering kan in treden behalve in het westen des lands. Aangezien de personeels- Blijkens de begroting van het Provinciefonds zuilen de provin ciale besturen op grond van de bestaande verdeelsleutel naar oppervlakte en aantal inwoners in 1964 op basis van de geraam de opbrengst van ruim een dozijn belastingen 92.507.450 ontvan gen. Groningen ontvangt Friesland Drenthe Overijssel Gelderland Utrecht Noord-Holland Zuid-Holland Zeeland Noord-Brabant Limburg 6.167.430 7.254.489 5.978.101 8.393.581 f 10.759.613 f 5.856.499 f 10.836.746 f 12.782.300 5.932.345 11.366.242 7.180.104 kosten 57 procent van de totale kosten vormen, is de winst, aan zienlijk gereduceerd en werd in sommige onderdelen verlies ge leden, o.a. bij de posterijen. E-en percent loonsverhoging bij P.T.T. betekent een uitgave van onge veer 5 min. De kosten per man bedragen op het ogenblik ruim 9000 per jaar, de totale loon kosten zijn 560 min. Voor de pakketpost wordt in 1964 een lichte teruggang ver wacht, evenals voor het tele- graafverkeer. Opnieuw wordt op een kleine 200 nieuwe telexaan sluitingen in 1964 gerekend. In 1964 zullen zich voor de telefoon ongeveer 125.000 gegadigden melden. Het aantal wachtenden was per 1 juli j.l. 92.000. Het wordt eind 1964 op 130.000 ge schat tegen 87.000 aan het eind van dit jaar. In 3964 wordt ge streefd naar het maken van 92.000 nieuwe telefoonaansluitin gen. Minister Van Aartsen meent, dat binnen P.T.T. de investerin gen voor de telefoon de grootste voorrang behoren te hebben. In 1964 verwacht hij een groei van 5,5 perepnt in het lokale en van 9 percent in het interlokale tele foonverkeer. Hi-srtoe is een noodzakelijke groei van de appa ratuur van 12 procent noodzake lijk. Na het opheffen van de giro stop zijn 58.000 nieuwe rekenin gen geopend. In 1964 wordt met een groei van 45.000 rekeningen rekening gehouden. „DUIIE JONGEN" AANGEHOUDEN De Utrechtse recherche heeft, een jongeman aangehouden wiens zeer royale lévenswijze sterk de aandacht trok. Bij een nader onderzoek bleek dat de knaap, de 24-jarige Van H. uit Utrecht, inderdaad niet eerlijk aan de kost .kwam. De jongeman leefde op grote voet,, woonde in hotels en liet zic-h in dure auto's rijden, maar betaalde zeidén of nooit een re kening. Bij een autoverhuurbe drijf in de Domstad bestelde hij regelmatig wagens voor „de sportschool", die hij naar zijn zeggen representeerde. De jongeman maakte er een gewoonte van zich regelmatig te laten insluiten in een bedrijf in de Utrechtse binnenstad, waar hij dan wanneer al het personeel was verdwenen, zijn financiële situatie wat opfleurde. Bij elkaar had hij daar ongeveer ƒ2.000 buit gemaakt. DODELIJK ONGEVAL Gistermorgen is bij de grote verkeersbrug in Tiel een ver keersongeluk gebeurd, dat aan de 59-jarige heer W. van Mee- nen uit Maurik het leven heeft gekost. Hij wilde per fiets de verkeersweg oversteken en werd daarbij gegrepen door een trek ker met oplegger. Hoewel de chauffeur nog getracht heeft de wielrijder te ontwijken, slaagde hij daarin niet. BIJ AANRIJDING TUSSEN BROMFIETSER GEDOOD Bij het viaduct boven Heigraaf te Wezep (gem. Oldebroek) is bij een aanrijding tussen twee bromfietsen de 25-jarige G. Wolff uit Hét Loo (gem. Olde broek) zó ernstig gewond, dat 'hij ter plaatse overleed. Zijn verloofde, de 19-jarige mej. S van O., kreeg een shock. De be stuurder van de andere brom fiets, de 20-jarige G. Wolf, even eens uit Het Loo, liep een sche- delbasisfractuur op. Laatstge noemde sloeg plotseling links af, waardoor de bestuurder van de andere bromfiets, die achter hem- reed, een aanrijding niet meer kon vermijden. DODELIJK VERKEERSONGELUK Vrijdagavond is op rijksweg 23 bij Amersfoort een ongeluk gebeurd, waarbij de 22-jarige D. J. M. Valk uit Amersfoort om het leven is gekomen. De heer Valk reed met een bestelauto achterop een vrachtauto uit Primeurs voor Nederland De eerste multigrade motor-olie België die bij het viaduct aan de was: BP Visco-Static (sept. 51). Paradijsvveg (gezien vanaf Hoe- nig buit. Daar zullen wij van maken: veel inbraken veel buit". Overigens was het drietal aan veel inbraken, .nog niet toegeko men toen het donderdag door dc Haagse politie werd aangehou- den. Een grote buit was er ech ter wel Vorige week vrijdag avond hadden de jongens (allen scholieren, twee van zestien en een van zeventien jaar) zich via een in aanbouw zijnde vleugel toegang verschaft tot een wa renhuis aan de Grote Markt straat iri Den Haag. Ze pakten een paar tassen en laadden daarin radio's, bandrecorders, horloges, snoepgoed, twee lucht drukpistolen, twee luchtdrukge weren en twee alarmpistolen. Een van de bandrecorders was voor een achttienjarig vriendje dat dit apparaat bij hen „had be steld". Op de etenswaren na werd de gehele buit terug ge vonden in de gestolen auto. Daaruit ontbrak echter weer een gouden horloge van de eigenaar. De jongens hadden de auto op 21 augustus gestolen in de Haagse binnenstad. Sindsdien hadden ze er een paar ritjes mee gemaakt en er een kleine aanrijding mee gehad. Hoe zeldzaam brutaal ze zijn werd wel gedemonstreerd toen een van hen een rechercheur die hen verhoorde een sigaret, aan bood. Zeker ook gestolen", op perde de politieman. „O ja, dat is waar ook", was de reactie van de jongen. WANHOPIGE JONGEN PLEEGDE OVERVAL Wanhopig, omdat hij geld te kort kwam dat hij als kranten- loper had geïnd en moest afdra gen, heeft een zestienjarige schooljongen donderdagmiddag in Den Haag een bijzonder ama teuristische poging tot beroving gedaan. De jongen had zich voorzien van een massief kope ren staaf. Daarmee ging hij een muziekwinkel aan het Achterom binnen, eigendom van de heer B. van Dijk. Toen het op actie aan kwam, durfde de jongen echter niet. Hij liep de winkel echter weer uit en zwierf enige tijd door de binnenstad. Daarbij kwam hij blijkbaar tot de con clusie dat er toch iéts moest ge beuren en opnieuw stapte hij de muziekwinkel binnen. Hij zette de verbaasde winkelier een van de uiteinden van de staaf op de borst en hoewel hij nauwelijks iets zei, werd het de winkelier wel duidelijk, dat hij geld wilde hebben. De heer Van Dijk was echter geenszins van plan hem daarin tegemoet te komen. Toen dé jongen zag. dat zijn poging niet dadelijk succes had, vluchtte hij de winkel uit. In de Spuit «straat- werd hij in de kraag ge grepen' door de 45-jarige be drijfsleider J. T. Postman, op aanwijzing van de muziekhande laar. Hij is aan de politie over gegeven. WIE OVERWINT „Wlc overwint, die zal Ik geven." Openbaringen 2 17 Daf is niet de eind-overwinning, waarvan Paulus stervend zingt: „Ik heb de goede strijd gestreden, voorts is mij weggelegdDip eind-overwinning moeten we óók behalen. Die laatste slag moeten we óók winnen. Maar dat is toch niet genoeg. We moeten niel al leen overwinnen als we sterven. Veel belangrijker is het te over winnen als.we léven. We moeten niet alleen de laatste dag over winnen, maar alle dagen van ons leven. We moeten constant over winnen. We moeten al maar door overwinnen. We moeten steeds aan de winnende hand zijn. Over winnen moet bij ons geen inciden teel geval zijn. Neen, „overwin nen" moet bij ons een toestand, de vorm van ons bestaan zyn. Van Engeland wordt gezegd, dat. het alle slagen verliest, behalve de laatste. Dat is voor Engeland erg mooi, maar dat is voor de chris ten beslist niet genoeg. Wy moe ten altijd overwinnen. „Altijd tri omferen in Christus." Inderdaad, het moet „triomferend leven" zijn. „Ik zal hem geven." Dat. volgt automatisch op hel overwinnen. Dit werkt als twee communice rende vaten. Ons overwinnen is het medium van Christus' geven. Wij hebben dus, menselijk gespro ken, Christus' geven in onze hand. Als wij niet overwinnen, kan Christus niet geven. U krygt door uw „overwinnen" de beschikking over het geven van Christus. Ons „overwinnen" is de. zwengel, waarmee we uit deze bron kunnen putten. „Beproef Mij hierin, of Ik u dan niet de vensteren des he mels zal openen." Dat zal Chris tus- zeker doen. Als u dat „over winnen" opbrengt, brengt Chris tus het geven op. Van uw „over-' winnen" hangt dus wel ontzaglijk veej af. Daarvan hangt Christus" „geven" af. Dat wordt dan geweldig. Want het is inderdaad geweldig als Christus „hand-opening" gaat doen, als Christus gaat. geven. (Uit „De Stem achter U."> De eerste verwarmiugsolie met anti-roest t B P Super Haard brand olie sinds dec. '60. Alleen BP biedt 5 soorten benzine met Super Mix: sinds april '62. In april '63 kwam BP Longlife, de enige motor-olie met dubbele levensduur. JONGETJE VERDRONKEN Te Oud-Karspel is donderdag het 3-jarige jongetje Freddy Drost in een vaart gevallen en verdronken. ,'s-Avonds vond een buurman het stoffelijk overschot van het jongetje bij een brug in de Koogpolder. velaken) rechts op een parkeer- strook stond. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend; de verlichting van de geparkeerde auto was volkomen in orde. De heer Valk was op slag dood. Zijn stoffelijk overschot moest door de brandweer uit de auto worden gesneden. BRUTALE INBREKERTJES Het vinden van een gestolen auto in een rustige, deftige Haagse straat, heeft de politie op 't spoor gebracht van drie zeld zaam weinig belovende jonge lieden die, zoals ze zelf zeiden, van het beginsel uitgingen: „Je leest van veel inbraken' wei- De politie in Annistön heeft drie blanken gearresteerd, die be- schuldigd worden van ernstige mishandeling met de bedoeling te doden. Zij zouden zondag twee negerpredikanten aangevallen hebben die de voor blanken be stemde openbare leeszaal warén binnengegaan. De politie heeft ook een jonge neger gearresteerd die-oen blan ke aangevallen zou''hebben; - Eén van de gearee-sUiatdo 1 bi-en ken is de 44-jarige Mike Fox, die in 1956 beboet werd in verband met een aanval op de neger-zan ger Nat „King" Cole. aoor MILLï GANZ 81) „Een uitstekend idee, Ursula. En toen heb je zeker maar met een hardop gelezen,, om de boze geesten te verdrijven?" Terwijl hij dit schertsend zei, zag hij met een gelukkige glim lach de gunstige verandering, die in de toestand van zijn vrouw was ingetreden. „Ja, zo ongeveer", gaf Ursula toe. „Toen ik zo stilletjes in mezelf zat te lezen, zag ik ineens, dat mevrouw niet meer sliep, maar oplettend naar me lag te kij ken, alsof zij wilde luisteren. Toen dacht ik, dat zij misschien een beetje zou vergeten dat zij ziek was, als ik haar een vrolijk verhaal voorlas. Ik heb het ver haal van de vrome Helena uit gezocht en mijn best gedaan om zo goed en duidelijk mogelijk te lezen, zoals ik het op school ge leerd heb. En toen begon me vrouw ineens te lachen juist op de plaats, waar de vrome He lena in het bad stapt. En zij werd hoe langer hoe vrolijker en lachtte hoe langer hoe harder. Maar toen ik goed toekeek, om haar ogen te kunnen zien, zag ik een klein zweetdruppeltje op haar voorhoofd. Kijk, Ursula, dacht ik toen dat lachen schijnt haar goed te bekomen! Heeft, de dokter niet gezegd, dat een zieke alleen maar goed hoeft te zweten om te gene zen? Dus toen heb ik die hele grap pige geschiedenis verder gelezen, ik was er juist mee klaar, toen ik u in de deur zag staan. Terwijl Ursula vertelde, hield dokter Christen de kleine, voch tige hand van Mila in de zijne. Met matte, maar blijde ogen keek zij naar hem op. Er was geen greintje koorts meer te bekennen, Daar Ursula met het boek weg ging, vertelde Mila in kleine brokstukjes verder, zij voelde zich toch nog erg zwak. „Je kunt je niet voorstellen, hoe grappig het allemaal was! Ik dacht, dat ik uit een diepe slaap wakker werd. Mijn hoofd gloeide en mijn lichaam leek wel uitge droogd. Toen hoorde ik gemom pel als van een litanie. Ik pro beerde mijn ogen open te doen en toen zag ik in het licht van de lamp het doodernstige gezicht van Ursula. Zij had haar bril weer scheef op haar neus staan, zoals altijd. En toen haar hoofd bij iedere verkeerde klemtoon energiek knikte en dc goeie ziel overigens op geen enkel leesteken lette, zódat zij tenslotte gedwon gen was heel diep adem te halen, om niet te stikken, toen moest ik ineens toch zó erg lachen, dat het zweet me aan alle kanten uit brak. Ik voelde me van minuut tot minuut beter worden en op gelucht en nu.... nu kan ik niet meer! Ook het lachen grijpt je ten slotte aan." Na een pogsje.stak Ursula haar hoofd weer om de deur en zei: „Kan ik ergens mee helpen, dok ter?" „Jazeker, kun je dat! Zorg maar voor schoon linnengoed en war me kruiken-1mevrouwtje word! beter! En dat' heb jij helemaal alleen klaargespeeld! Je kuur overtreft in genialiteit alle na- tuurkuren tor-wereld." Met wapperende rokken ver dween Ursula naar de keuken en even later hoorde men haar op een machtige manier te keer gaan. Want als Ursula zich geluk kig voelde, moest zij dat altijd op een levendige manier uiten. En dit keer was zij niet alleen gelukkig, maar ook nog zo trots als een pauw. Want had de dok ter niet gezegd, dat zij dat hele maal op haaf eentje tot stand ge bracht had? Zij draaide de kraan zó ver open, dat hij niet meer verder kon cn het water met doelloos lawaai in een ketel klaterde. Tweemaal achter elkaar liet zij dezelfde metalen deksel vallen, vlak daar op het porseleinen zoutvaatje, maar dat viel geen twee keer, want het was direct in gruzele menten. - Dat werkte echter een beetje ontnuchterend op haar vreugderoes verschrikt keek .zij naar de deur, of de dokter niet verscheen om haar 'n stand je té maken. Maar die dacht daar niet aan en luisterde met genoegen naar het rumoer in het rijk van Ur sula. Hij knikte er goedkeurend bij, ook al moest hij zelf het schone linnengoed uit de kast halen. „Beweging, is leven rust is dood!" zei hij tegen Mila, die er eveneens glimlachend, aan toe voegde: „En scherven brengen geluk!" HOOFDSTUK XXVII Toncli is weg cn tic dokter verschijnt niet. Ursula liep de kamers door, bracht hier en daar wal op orde en vond bet vreemd, dat de dok ter nog niet was thuisgekomen. Van twee uur was hij al onder weg; om zes uur had men zonder hem gesoupeerd en nu begon het donker te worden. Mila was in slaap gevallen In het hoekje van de sofa; Sedert haar zware ziekte in de vroege zomer was zij nog altijd niet zo als zij wezen moest, vooral niet als de thermometer dertig graden in de schaduw aanwees, zoals vandaag het géval geweest was, Ursula liep dus rond en wacht te. Zo gauw zij zijn lichte, snelle stap hoorde, zou zij zich naar de keuken haasten en het vuur on der de soepketel aansteken. Door de stilte van de dalende avond hoorde zij, hoe de hoef smid, ginds bij de Oude Preek stoel, de houten blinden voor zijn vensters hing en met zijn vuist tegen de planken sloeg, om ze beter te sluiten. Daarna werd het weer stil. Op haar tocht door de kamers was Ursula nu in de „mooie ka mer" aanbeland, waarover men tegenwoordig op huize Weidehof beschikte. Zij bleef staan voor het grote aquarium van Christen en keek naar de vissen, die van tijd tot tijd naar boven schoten. Dat. wees op onweer, meende zij. Zij draai de het fonteintje dicht, dat in de druipsteengroep omhoogklaterde en dat de kamer in de zomer al tijd een beetje koelte verleende. (Wordt vervolgd.) OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. NED. HERV. KERK. ZONDAG 22 SEPTEMBER Axel: 10, uur en 2.30 uur Ds. P. J. Permings. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. vari Meeuwen. Hontenisse9.30 uur Ds. E. Gramsöergen. Hulst'; 10' uur Ds. R. G. J. Tim- mers.' Philippine": 9' uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: .9 uur en 10.30 uur Ds. J. G. N'. Cupédo. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds. J. A. Poelman.-7 uur Ds. P. A: van der Vlugt. „De Schakel": 9.30 uur Ds. J. Schol ten. .„Scheldeoord"6 uur Ds. J. Scholten. Zaamslag;10 uur en 2.30 uur Ds. Ph. M. Becht. KERK 3 uur Ds. van GEREF Axel: 10 -u-ur en Leeuwen. Hoek: lOi uur en 2.30 uur Ds. Ver- beek. Terneujzeii10 uur en 4.30 uur Ds. P. van Slrien, van Delft. GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoelc: 10 uur en 2.30 uur Ds. Oh- inanii; Terneuzen; 10 uur en 3 uur Ds. H. Sniit. CH'R. GEREF. KERK. Za.anj.slag:. 9.30 uur en 2.30 uur j iees'dièpsL GEREF. GEMEENTE. Vlooswijkstraat.) TeChèlïzeh: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdiénst. Hoek: 9:30 uur, 2 uur en 6 uur - 'leesdienst. GEREF.. GEMEENTE (Syn.) (Frans Halslaan.) Terneuzen: =10 uur en 3 uur lees dienst. Axel: 10 uur en 2.30 uur lees dienst. OUD GÈKEF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 2 en 6 uur. Ds. De Reuver. VOLLE EVANG. GEMEENSCHAP (Filadelfia kapel) Terneuzen: 10 uur samenkomst. 20.30 uur, bidstond. Iedere vrij dagavond 0111 8 uur samenkomst. LEGER DES HEILS. f emeu zen: -10 uur Heiligingssa- menkomst 7.30 uur Verlossings- samenbomst. Leidster: kapiteine H. Bierman. DOOPSGEZINDEKRING. EN NED. PROT. BOND Terneuzen: 10.30 uur (Schoolweg 21) Ds. H. Ny Bierman, van Breda. ROOMS-KATHOL1EKE KERK. Axel: 7 uur en 8.30 uur 'Gelezen H. Mis; 10 uur Gezongen 11. Mis, 19 uur Gelezen H. Mis; 14.00 uur Lof. Clinge: 7 uur, S.30 uur en 10 "aur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur, 10 uur en 17 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30'uur, 10.30 uur en 5 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur en 9.30 u.uv: H.H. Missen; 17.00 uur: Avond mis Triniteitskerk: 8 uur .en 1.1 uur H.H. Missen. NED. HERV. KERK DONDERDAG 26 SEPTEMBER Axel: 3 uur huwelijksbevestiging door Ds, P. J. Pennings. WEST ZEEUWS-VLA ANDEREN. NED. HERV. KERK. ZONDAG 22 SEPTEMBER •Aardenburg: 10.30 Uur Ds. W. C. Luuring. Biervliet: 9.30 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans, Cadzand: 11 uur Ds. L. Spaans, van Breskens. Groëde: 9.30 uur Ds. II. W. Döor- nink. Hoofdplaat10 uur Eerw, Heer H, J. Begeer. Nieuwvlict: 9.30 uur Ds, Joh: Bre- zet. Oostburg: 10 uur en 11.30 uur Ds. W. S. Hugo van palen. Rctranchement: 9.30 uur Wika A. J. Dales. Schoondijke: 10 uur Dr. P. A. L. Brinkman. (Bed. H. Doop.) St. Anna: 11 uur Ds. C. Balk. St. Kruis: 9 uur Ds. W. C. Luu ring. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendyke: 9.30 uur Ds. C. van Evert. Zuidzande: 9.30 uur Eerw. Heer Verduyn, van Breskens. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.15 uur Ds. S. A. Vis. NED. HERV. KE1IK DONDERDAG 26 SEPTEMBER Schoondijke: 3 uur huwelijksbe vestiging door Ds. P, A. ,L. Brinkman. I

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2