rp in de HEMA Vier neger-kinderen gedood bij ontploffing in Baptistenkerk Weer een vijfling geboren Doden bij Gaza Nieuwe statenbond Maleisië vandaag een feit Staten-Generaal gesloten Het loonbeleid HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frank'ering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 01150—2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs ƒ6,— per kwartaal; per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. VRIJE l tl 'i V MAANDAG 16 SEPTEMBER 1963 19e Jaargang No 6023 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 et; minimum per advertentie 2,40. Rubriek: Kleine Advertenties géén handels- advertenties): 5 regels ƒ1,10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine Advertenties bij vooruitetbaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer. Inzending advertenties te 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Vier kinderen zijn gedood en twintig personen min of meer ernstig gewond hij een ontplof fing die zich zondag voordeed in een Baptistenkerk in Birming ham, een stad in de zuidelijke Amerikaanse staat Alabama. Alle slachtoffers zijn negers. Tijdens de explosie bevond zich een groep neger-kinderen met hun onderwijzeres in de kelder van het gebouw, waar de Zon dagsschool werd gehouden. In de grote zaal van de kerk trof men voorbereidingen voor de ochtenddienst en hier waren reeds ongeveer zestig mensen aanwezig. De vier slachtoffertjes waren in de leeftijd van 11 tot 14 jaar. Politie en brandweerlieden waren zondag bezig het puin uit de zwaar beschadigde kelder te rui men om te zoeken naar eventuele slachtoffers. Men moest oproer-politie aan voeren om de vertoornde negers, die naar het kerkgebouw waren gestroomd, in toom te houden. Zij werd daarbij met stenen beko geld. Hier en daar losten de po litiemannen waarschuwings schoten. De oorzaak van de ontploffing is nog niet vastgesteld, doch gouverneur Wallace van de staat Alabama loofde onmiddellijk een beloning van 5.000 dollar uit voor de opsporing van de even tuele daders. Hij bracht de staatspolitie in staat van alarm. Men zoekt thans twee personen, die vlak vóór de ontploffing in een auto wegreden. Ooggetuigen geloofden dat ZÖ een gekleurde huid hadden. De politie arresteerde een blanke die na de ontp'offing in zijn auto langs de negerkerk reed terwijl hij een zuidelijke vlag 'meevoerde. Hij werd door negers met stenen bekogeld. De kerk was vele malen verza melplaats voor betogers tegen de rassenscheiding. Plet ministerie van Justitie heeft de federale recherche ge last een onderzoek in te stellen. Een ooggetuige zei dat hij zich op een tiental meters afstand van de kerk bevond toen hij een hevige knal hoorde. Ik werd tegen de grond gedrukt terwij] de glasscherven mij om de oren vlogen. Toen ik bij mijn positie ven kwam zag ik mensen uit de kerk rennen. Een vrouw met een bebloed gelaat kroop door een gat in de muur. zo zei hij. In de staalstad Birmingham brachten tegenstanders van de rassengelijkstelling in de afgelo pen jaren een veertigtal malen bommen tot ontploffing. Daarbij vielen echter nimmer slachtof fers. In april arresteerde de po litie twintig negers die een uit sluitend voor blanken bestemd restaurant binnengingen. Daarop braken gevechten tussen negers en blanken uit. Tenslotte zaten ruim 2500 negers in gevangenis sen. Negerbetogingen werden met behulp van politiehonden en waterkanonnen uiteen gejaagd. In mei werd de r.egerwijk van de stad opgeschrikt door explosies van door tegenstanders van de rassengelijkstelling geplaatste bommen. Drie negers liepen hierbij verwondingen op en op stootjes door de geprikkelde ne gerbevolking waren het gevolg. In dit stadium gaf president Kennedy zijn federale troepen bevel zich gereed te houden om de stad te bezetten. De spanning week en liet toneel van rassen- strijd verplaatste zich naar de universiteit van Alabama waar gouverneur Wallace alles in het werk stelde om te verhinderen dat negerstudenten zich lieten inschrijven. Een extra-contingent van 150 man staatspolitie wordt aan de rand van de stad in gereedheid gehouden. Gouverneur Wallace zei in een verklaring de aanslag een tragische gebeurtenis te achten, die door alle inwoners van Alabama wordt betreurd. „De schuldigen aan deze gruwe lijke daad dienen voor de rech ter te worden gebracht", aldus gouverneur Wallace. Het bericht over deze aanslag werd ter kennis gebracht van president Kennedy, die zich op zijn jacht bij Rhode Island be vond. De politie maakte later bekend dat het aantal gewonden 23 be draagt. De gearresteerde blanke werd na enkele uren in vrijheid gesteld. Negerpredikant en leider van de beweging tegen rassenschei ding ds. Luther King die zich in Atlanta, in de staat Georgia bevond, noemde de aanslag een misdaad tegen de mensheid. Gouverneur Wallace draagt een grote verantwoordelijkheid voor deze wrede moorden omdat zijn onverantwoordelijke uitlatingen en daden in Alabama een atmo sfeer voor geweld en moord heb ben geschapen, zo zei de neger leider. f Adv.) meinbre „comité national artisti- que de la coiffure" parijs moderne coiffures de betere toiletartikelen elect, blijvende ontharing In Aberdeen in de Amerikaan- jgram gezonden. Behalve geluk- se staat Zuid-Dakota iieeft een wensen stromen ook geschenken binnen. Een stadgenoot zond een 30-,jarige vrouw zaterdag hetcheque van 500 dollar. Een leven geschonken aan een vijf- ling. Het zijn vier meisjes en één jongen. Volgens de artsen maken de moeder mevr. Fischer, en de ba- bies het goed. De kinderen zijn twee maanden te vroeg geboren. Mevrouw Fischer, die reeds moeder is van vijf kinderen, zei na de bevalling nog niet te weten hoe ze voor al haar kinderen moet zorgen, daar haar man, een scheepsklerk, niet zoveel ver dient. - Pas woensdag was na een röntgen-onderzoek, gebleken dat mevr. Fischer een vijfling ver wachtte. De 38-jarige vader zei; „Ik weet niet hoe ik het nieuws op vatte. Ik geloof eigenlijk dat het de eerste dagen niet goed tot me doordrong." President Kennedy heeft de familie Fischer een gelukstele- Zondagochtend zijn vier Ara bische „infiltranten" in het ge bied van Gaza door een Israëli sche patrouille doodgeschoten. De woordvoerder zei dat drie infiltranten ter plaatse waren neergeschoten en dat de vierde op weg naar 'n ziekenhuis over leed. Öp de lijken werden een machinegeweer, munitie en een portefeuille met Egyptische iden titeitspapieren aangetroffen. In de nacht van zaterdag op zondag was het dorp Reim in het westen van de Negeb-woestijn Overstromingen in Frans-Spaanse grensgebied Door hevige regens in de afge lopen vier dagen staan grote ge bieden rondom Perpignan, nabij de grens met Spanje, onder wa ter waardoor wegverbindingen in het oostelijke deel van de Pyre neeën zijn verbroken. Ook in het bekende Spaanse toeristenge bied Costa Brava viel veel regen waardoor de voornaamste stad, Geroita, tijdelijk werd geïsoleerd. Later brak de zon door en zak te het water in de straten. De meeste wegen, waaronder de hoofdweg van Barcelona naar de grens, waren toen weer begaan baar. In de Franse departementen Aude, Ariège en de oostelijke Py reneeën werd schade toegebracht aan de gewassen en de wijngaar den. In Aude werden kampeer terreinen weggespoeld en in hon derden huizen stroomden water en modder binnen. In Asturië (Spanje) moesten ruim 2.000 mensen worden ge- evacueerd toen het water hun huizen binnendrong. beslopen. De infiltranten waren door schoten van de dorpswacht verjaagd, aldus de woordvoerder. De strijdmacht van de Ver enigde Naties in Gaza is van het incident op de hoogte gesteld, zei hij. De stafchef van het Israëlische leger, generaal Zvi Tsoer, heeft ter gelegenheid van het Joodse Nieuwjaar in 't militaire week blad ,,1-Iamachaneh" geschreven, dat het Israëlische leger tussen beide zal moeten komen om aan de Syrische aanvallen een einde te maken, wanneer dat niet met politieke middelen kan worden bereikt. Hij meent dat de grens met Syrië komend jaar meer vei ligheidsproblemen zal opleveren dan de andere grenzen van Is raël. Het Israëlische leger zal worden versterkt met nieuwe „Mirage"- straaljagers, pantser wagens en oorlogsschepen, aldus generaal Zvi Tsoer. NIEUW RADARSCHERM AAN AMERIKAANSE OOSTKUST De Amerikaanse luchtmacht maakt op het ogenblik aan de Oostkust voor de waarneming van raketten gebruik van een radarscherm van vliegtuigen. De commandant van de Ame rikaanse luchtverdediging, lui tenant-generaal Thatcher, ver klaarde vrijdag dat vliegtuigen die zijn voorzien van een nieuw elektronisch verdedigingssys teem, tot honderden kilometers afstand buiten de kust patrouil leren. Er wordt gebruik gemaakt van nieuwe vindingen voor auto matische doorzending van waar nemingen vanuit de lucht en van een nieuw verbindings systeem. De tot nog toe gebruikte kust- radar reikte slechts tot aan de horizon. andere, een handelaar, gaf een wasmachine en centrifuge. Ook zijn kleding en linnengoed aange boden. Intussen is liet nog niet zeker dat de vijfling in leven zal blij ven. Pas over twee dagen zal men kunnen zeggen of de babies buiten gevaar zijn. Zij liggen thans in couveuses. De burgemeester van de stad, die 23.000 inwoners telt, heeft de bevolking opgeroepen voor moe der en kinderen te bidden. Hij riep de 14e september uit tot Andrew-Fischer-Day' De Fischers verhuisden on langs naar een boerderij aan de rand van Aberdeen en kochten twee koeien om genoeg melk voor hun vijf kinderen te heb ben. Zij zullen nu zeker nog twee van deze dieren nodig hebben. De vijfling werd later door een bisschop gedoopt. De jongen werd James Andrew genoemd en alle meisjes Mary. Zij zullen later een tweede naam krijgen. De moeder mocht haar vijf aanwinsten zaterdagavond even bewonderen. Zij werd in een rol stoel naar de couveuse gereden waar haar vier dochters en haar zoon moeten blijven tot zij elk tenminste tweeduizend gram wegen. Bij de geboorte lag hun gewicht tussen 1134 en 1814 gr. Een verpleegster vertelde dat hun huidskleur gezond is en dat zij zeer beweeglijk zijn. Zondag kregen de kinderen hun eerste fles. De eerste geboorte van een vijfling op het Westeiiik halfrond viel op 28 maart 1934 toen de Dionne-zusters in Canada het levenslicht aanschouwden. Eén van haar. Emilie, stierf in 1954, de anderen leven nog. In 1943 werd in Argentinië een vijfling geboren, twee jongens en drie meisjes. Allen zijn nog in leven. Vorige week schonk een 35- jarige grootmoeder in de Vene zolaanse plaats Maracaibo ook het leven aan een vijfling. In Teheran, de Perzische hoofd stad is zaterdag gemeld dat vrij dag in een plaats bij Ispahan in centraal-Perzië een viqr'ing, twee jongens en twee meisjes, is ge boren. Moeder en kinderen ma ken het goed. PRINSES BEATRIX NAAR KOPENHAGEN Prinses Beatrix is zaterdag ochtend van de luchthaven Schip hol vertrokken naar Kopenha gen voor een privébezoek aan prinses Margaretha van Dene marken. De Prinses keert van daag naar Nederland terug. De Prinses maakte de reis in cognito als „me.j. Lammers" per K.L.M.-electra Ph-LLB „Venus". Zij was gekleed in een beige complét en droeg een bruin hoedje. Ondanks het spitsuur merkte op de drukke luchthaven nie mand van de vele honderden passagiers ook maar iets van dit koninklijke vertrek. Nieuwe arrestaties in zaak van treinroof Scotland Yard heeft meege deeld dat zondagavond in ver band met het onderzoek naar de treinroof van de vorige maand nog twee personen zijn gear resteerd. Er waren naar bekend reeds elf arrestaties verricht. Dit weekeinde gaf Scotland Yard via Interpol de foto's van een aantal mensen, die nog gezocht worden, door aan de politie van 25, meest Europese, landen. C. W. WALLAGE GEARRESTEERD De 34-jarige Amerikaan C. W. Wallace, die als ongewenste vreemdeling door Nederland is uitgewezen, is vrijdag bij aan komst op het Newyorkse vlieg veld Idlewild gearresteerd op beschuldiging van paspoortver valsing. In Californië wacht hem ook een proces wegens het smokkelen van verdovende mid delen. Vandaag wordt de nieu we statenbond in Z.O.-Azië, Maleisië, officieel een feit. Hij omvat Malakka, Singa pore, Serawak en Sabah (ex-Noord-Borneo). Staatshoofd is de koning van Malakka. Als hoofd van de regering treedt voorlopig premier Abdoel Rahman van Malakka op. In 1964 worden de eerste algemene verkiezingen gehouden. Het volkslied is dat van Malak ka, dat eveneens de natio- Inale vlag levert, waarin en- kele wijzigingen zijn aange bracht. De nieuwe staat beslaat een oppervlakte van 33.000 km2, Relletjes in Caracas In Caracas en omgeving is het in de nacht van vrijdag op za terdag tot botsingen gekomen, waarbij één persoon werd ge dood en vier gewond. Vier auto bussen gingen in vlammen op. Op verschillende plaatsen in de stad werden kneedbommen tot ontploffing gebracht. De aanstichters van een en ander zijn volgens de politie de „strijdkrachten der nationale bevrijding", een extreem-linkse beweging die zich in de eerste plaats kant tegen de regerings partij „democratische actie". De minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus. sloot zaterdagmiddag in opdracht van de Koningin de buitengewone zitting van de Staten-Generaal, welke zitting na de verkiezingen in mei werd geopend. De minister, gekleed in jacquet en hoge hoed, kwam daartoe met een koninklijke galaberiiner naar het Binnenhof. Daar stonden een erewacht van twee detachemen ten rijkspolitie van elk dertig man a'smede de muziekkapel van de rijkspolitie opgesteld. De ere wacht, bestaande uit manschap pen van de opleidingsschool in Arnhem, werd gecommandeerd door luitenant P. Leers. De vijf tig musici en dertig trommel slagers en hoornblazers van de kapel werden gedirigeerd door kapitein H. Ch. Hoogervorst met wachtmeester le kl. B. Groene- veld als tambourmaitre. De ka pel is in feite een vereniging van musicerende rijkspolitiemannen uit alle delen van het land die toestemming voor een wekelijk se repetitiedag hebben gekregen. De medewerking van de kapel aan deze plechtigheid wordt dus op vrijwihige basis verleend. De galaberiiner van minister Toxopeus werd van Huis ten Bosch naar het Binnenhof en en terug begeleid door twee detachementen bereden rijkspo litie, elk dertig man tellend. In de vergaderzaal van de Eerste Kamer, waar de plechtig heid van de sluiting plaats vond, sprak minister Toxopeus de vol gende rede uit: „Hare Majesteit de Koningin heeft mij opgedragen, de huidige buitengewone zitting van de Sta ten-Generaal in haar naam te sluiten. Deze zittingsperiode is van bij zonder korte duur geweest. Naast de afdoening van een aantal za ken, welke geen uitstel gedoog den, zijn het vooral de behande ling, in tweede lezing, van de voorstellen tot verandering van de grondwet en de uitvoerige ge- dachtenwisseling over de rege ringsverklaring van het nieuwe kabinet geweest, die op deze korte zitting een stempel van grote belangrijkheid hebben ge drukt. Hare Majesteit heeft mij ver zocht, u dank te zeggen voor de ijver en toewijding, ook in deze periode bij de behartiging van 's lands belangen betoond. In naam van Hare Majesteit de Koningin en daartoe door haar gemachtigd, verklaar ik deze zitting van de Staten-Gene raal te zijn gesloten". Bij zijn aankomst op het Bin nenhof inspecteerde mr. Toxo peus de erewacht. De kapel zorg de voor een muzikaal in- en uit geleide. waarvan met oerwoud is be dekt. De bevolking telt 10 miljoen zielen, waarvan 4,3 miljoen van Chinese afkomst, 4 mi'.joen Ma- leiërs, bijna 1 miljoen Indiërs en 700.000 autochtonen. Singapore, Serawak en Sabah worden onafhankelijk van de Britse kroon. Malakka is in 1957 al onafhankelijk geworden. De nieuwe federatie wordt lid van 't Britse Gemenebest. Met Enge land is een defensieverdrag ge sloten, dat Engeland het behoud van zijn bases'in de nieuwe staat waarborgt. Indonesië heeft laten weten, dat het Maleisië in deze vorm niet erkent. De Philippi.inen heb ben te kennen gegeven, dat zij de kwestie van de erkenning nog even zullen laten rusten. Indonesië voert aan, dat de opiniepeiling in Serawak en Noord-Borneo door de Verenigde Naties niet is uitgevoerd volgens afspraak met Indonesië. Premier Abdoel Rahman heeft de gezinnen van alle Maleise di- p'omaten uit Indonesië terugge roepen. OE THANT OVER MALEISIE Secretaris-generaal Oe Thant heeft zaterdag medegedeeld op grond van het rapport, uitge bracht door de V. N.-missie die in Noord-Borneo en Serawak een onderzoek heeft ingesteld naar de verlangens der bevolking over wel of niet aansluiting bij de federatie van Maleisië, tot de slotsom te zijn gekomen, dat de meerderheid daarvan vóór aan sluiting is. De uit negen leden van het V. N.-secretariaat bestaande mis sie heeft vastgesteld, dat bij de jongste verkiezingen in Noord- Borneo en Serawak de kwestie- Maleisië een belangrijk punt heeft uitgemaakt en dat deze verkiezingen, die uiteindelijk in een pro-Maleisië-meerderheid resulteerden, vrij en onpartijdig waren gehouden. Oe Thant sprak in zijn verkla ring de hoop uit, dat de totstand koming van de nieuwe federatie, bestaande uit de federatie van Malakka, Singapore, Noord-Bor neo en Serawak, geen voortdu rende bron van wrijving en span ning in Zuidoost-Azië zal blij ken te zijn. Hij merkte daarbij nog op, dat de misverstanden en verwarring, en zelfs wrevel bij Indonesië en de Philippijnen, ver oorzaakt door de aankondiging, toen het V. N.-onderzoek nog gaande was, dat de federatie op 16 september in werking zal tre den, vermeden had kunnen wor den, als de datum was vastge steld nadat hij zijn oordeel zou hebben vastgesteld en bekend gemaakt. Oe Thant verklaarde het te betreuren, dat de V. N.-missie haar taak binnen een bepaalde tijd moest voltooien. Zou zij ech ter gelegenheid tot vollediger documentatie hebben gehad, dan zou dit toch niet in belangrijke mate van invloed zijn geweest op de conclusies, waartoe zij is ge komen. De missie meent op grond van haar onderzoek te kunnen zeg gen, dat de betrokken gebieden een gevorderd stadium van zelf bestuur hebben bereikt met vrije politieke instellingen, zodat de In antwoord op desbetreffen de vragen zegt de heer H. H. Wemmers, voorzitter van het Verbond van Protestants-Chris telijke Werkgevers in Neder land, dat de ontwikkelingen in de laatste dagen op loongebied in de kring van het Verbond van Prot.-Chr. Werkgevers in Nederland bezorgdheid hebben gewekt. „Aantasting van collec tieve arbeidsovereenkomsten raakt rechtstreeks de rechtsorde van de arbeid en ondermijnt het met .zoveel zorg opgebouwde so ciale overleg in ons land. Het is alleen langs de weg van dit overleg, en met handhaving van bestaande afspraken, dat zonder schade voor ons kwetsbare eco nomische bestel wijzigingen in arbeidsvoorwaarden kunnen worden aangebracht". In de Sociaal-Economische Raad is het overleg over het geen op loon- en prijsgebied in 1964 mogelijk is, reeds geopend. Daar zullen ook ongetwijfeld de problemen, die mede de achter grond van de recente moeilijk heden vormen, aan de orde ko men. Verwacht moet worden, dat werkgevers en werknemers het verantwoordelijkheidsbesef zullen tonen dat nodig is om de toekomstige economische ont wikkeling niet in gevaar te brengen en de resultaten van dit overleg zullen afwachten, aldus de heer Wemmers. STAAT VAN BELEG IN ZUID-VIETNAM BEëINDIGD De staat van beleg in Zuid- Vietnam zal vandaag om 12 nur plaatselijke tijd worden opge heven. In het officiële communiqué, waarin dit wordt meegedeeld, wordt gezegd dat het militaire bewind dan plaats zal maken voor het burgerlijke. De nood toestand, die 15 oktober 1961 werd uitgeroepen, zal echter ge handhaafd blijven. Krachtens deze noodtoestand heeft de re gering het recht elke wet tijde lijk buiten werking te stellen. De staat van beleg werd op 21 augustus van dit jaar afge kondigd. bevolking in staat is geweest on der goede voorlichting en langs democratische weg een verant woorde keuze te doen. Zij spreekt de verwachting uit, dat de fede ratie de saamhorigheid onder de verschillende bevolkingsgroepen zal bevorderen en meer gelegen heid zal bieden voor vooruitgang op maatschappelijk, economische en onderwijsgebied op het platte land. Enorme verkeersdrukte op late zomerzondag De verkeersdrukte is deze laatste zondag van de zomer bij zonder groot geweest. Aange trokken door het warme, zonnige weer hebben vele duizenden autobezitters de vrije dag beunt voor het maken van een tocht naar de kust of naar bos en hei. In de plaatsen langs de kust heeft de politie de hatiden vol gehad om de enorme verkeers stroom in goede banen te hou den. Het waren meest wat de politie „rondrijders" noemt, die een bezoek aan de badplaatsen brachten. In Den Haag en Scheveningen was het zó druk, dat extra perso neel van de verkeerspolitie dienst moest doen. Op de Scheveningse boulevard kon alleen éénrich tingsverkeer worden toegestaan. Er was ook veel strandbezoek, al werd er niet zo druk in zee ge baad als op andere zomerse dagen. De politie van Zandvoort schat het aantal auto's, dat deze zon dag haar gemeente heeft bezocht op 14.000. Op de wegen naar Zandvoort, in Haarlem en Heem stede, hebben zich nu en dan stagnaties voorgedaan, die ech ter niet langer dan een minuut of tien duurden. Heel erg druk werd het op de wegen in de omgeving van de kustplaatsen zondagmiddag tus sen vier en zes uur: „iedereen wilde tegelijk naar huis", zo ver telde men ons bij de politie, en er kon dan ook meest niet har der dan stapvoets worden ge reden. Om zeven uur waren de kust plaatsen weer „schoon". Ernstige ongevallen bleven uit. De Ned. Spoorwegen hebben zondag 10.000 passagiers tussen Amsterdam en Zandvoort ver voerd. Ongeveer 5.000 Rotter dammers gingen met de trein naar Hoek van Holland. Er was verder grote belang stelling voor duinwandelingen rond Castricum, waarheen de Ned. Spoorwegen eveneens pas sagiers vervoerden. DROOG EN ZONNIG" Een langgerekt hogedrukge- bied strekt zich uit van de Azo- ren via Engeland en onze om geving naar Oost-Europa. Aan de noordflank van dit hogedrukge- bied trekken Oceaandepressies naar het zeegebied tussen IJs land en Schotland en vandaar verder naar noord-Seandinavië. Zij kunnen het weer in ons land niet beïnvloeden. Het blijft dan ook rustig en overwegend zonnig weer met middagtemperaturen van omstreeks 20 graden. Het laat zich aanzien, dat ook morgen het weer door het hogedrukge- bied bepaald wordt, waarbij de kans op regen erg klein blijft. medegedeeld door het geldig tot hedenavond. Rustig weer In de ochtend plaatselijk mist; overigens overwegend zonnig weer met ongeveer dezelfde tem peraturen als gisteren. Overwe gend zwakke wind. MAANDAG 16 SEPTEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.53 1.28 2.08 2.18 li. m. 1.08 1.43 2.23 2.33 DINSDAG 17 SEPTEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 1.36 1.48 2.09 2.49 2.59 2.23 3.03 3.13 ZON MAAN op onder op ondei Sept. 16 6.14 18.55 4.13 18.52 17 6.16 18.53 5.24 19.13 18 6.18 18.50 6.34 19.31 19 6.19 18.48 7.42 19.49 20 6.21 18.46 8.49 20.07

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 1