PROVINCIAAL NIEUWS Zeven man 24 uur op een vlot in Noordzee tijdens Luchtmachttest c&t op de ktemtfe* in cle HEMA DE VERMETELE DOKTER De stijging van de varkensprijzen DE VRIJE ZEEUW Verkleumde Luchtmachtmannen in Vlissingen aan wal Pagina 2 Donderdag 12 september SCHEEPVAARTBEWEGING KANAAL TERNEUZEN—GENT ««durende de maand augustus. ZEEVAART. Aantal B.R.T. Gesohut opvaart 316 315.261 Geschut afvaart 314 336.417 Gelost of geladen te: Terneuzen 64 56.592 Terneuzen rede 5 51.759 Sluiskil 7 13.789 Sas van Gent 3 3.190 BINNENVAART Opvaart. Aantal Ton Vrachtschepen 2125 1.016.137 Sleepboten enz. 337 12.079 Afvaart. Aantal Ton Vrachtschepen 2193 1.007.521 Sleepboten enz. 335 13.622 Gelost of geladen te: Aantal Ton Terneuzen 453 177.270 Terneuzen rede 36 48.200 Sluiskil 208 139.871 Axel Sassing 17 4.298 Sas van Gent 118 35.958 MOSSELSCHIPPER HIT YERSEKE FEESTELIJK IN BRUSSEL ONTVANGEN Schipper Cornells Sinke uit Yerseke is woensdag feestelijk in de haven van Brussel ont vangen. Berekend was, dat voor de 2.000ste keer sinds 1918 zijn sloep, de „Op Hoop van Zegen", met mosselen de haven binnen voer. Aangezien dit feit samenviel met de mosselfeesten, die deze week als onderdeel van de Breughelfeesten in Brussel wor den gehouden, was er een dub bele aanleiding tot een huldi ging. Er waren toespraken ondermeer van de burgemeester van Yerseke geschenken en een oorkonde. Vrijdag wordt in Brussel een officiële delegatie uit Yerseke in klederdracht verwacht, die mos selen onder de bevolking van ..Brussel zal uitdelen en op het stadhuis zal worden ontvangen. Tussen de historische gebouwen op de grote markt van Brussel zullen de Brusselaren 's avonds aan mosselkarretjes zich van de kwaliteit van de Zeeuwse mos selen kunnen overtuigen. AXEL Verkeersongeval. Een bestelauto bestuurd door W. H. uit Klaaswaal reed gister middag omstreeks kwart over vier over de 2e Verkorting en, hier ter plaatse onbekend, wilde hij toen hij aan de rijksweg Axel hij, toen hij de rijksweg Axel Hulst naderde, met een uit staande richtingaanwijzer naar rechts,, de richting Axel inslaan. Op het kruispunt gekomen be dacht H. zich en stopte een ogen blik, vermoedelijk om zich te oriënteren. Toen hij weer ging rijden verleende hij geen voor rang aan een bromfiets, welke bereden werd door G. A. uit Ter neuzen, die kwam te vallen, waardoor hij enige ontvellingen aan handen en benen opliep, ove rigens zonder groot letsel. BIERVLIET De raad komt bijeen. De gemeenteraad van Biervliet is tegen maandagavond bijeen geroepen. Op de agenda staat o.m. het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet van 17.500 in verband met de ver betering van het 2e gedeelte van het wegvak Nieuwlandse Molen IJzendijke, aangezien bij de besteding van deze weg is geble ken, dat door de technische dienst was gewerkt met ver ouderde cijfers, en er tevens meer zand, asfalt etc. verwerkt zal moeten worden, dan aanvan kelijk was opgegeven. B. en W. stellen thans voor dit werk te gunnen aan de fa. Gebr. de Ruijsscher te Biervliet voor 51.300. De raming van het ge hele werk bedraagt 68.500. Voorts stellen B. en W. voor om in beheer en onderhoud van de provincie over te nemen de aansluitingswegen vanaf de Gentsestraat en de Weststraat naar de provinciale weg IJzen dijkeHoek. De provincie zal aan afkoopsommen voor deze Liberty ging voor 550.000 gulden Tijdens een openbare terecht zitting van de rechtbank in Rot terdam is gistermorgen de ruim 7.000 B.R.T. metende „Maria Lauretana", een in 1944 gebouwd stoomschip van het type „Liber ty", executoriaal verkocht. Het schip bracht 550.000 gulden op en wordt eigendom van de „Jen ny Steamship Cy" in Londen. Het schip werd ingezet op 75.000,—. De verkoping geschiedde ten verzoeke van een aantal beman ningsleden van de „Maria Lau- ratana", dat op de eigenaar van het schip, de rederij Compagnie Sicula di Navigasone, een aan zienlijke vordering had wegens het niet ontvangen van achter stallige gage. De 27 opvarenden van de „Maria Lauretana" leg den 11 juni j.l., juist na hun aan komst in de Rotterdamse haven, het werk neer omdat het er niet naar uit, zag dat hun vorderin gen drie maanden gage* zouden worden uitbetaald. Er werd conservatoir beslag op het schip gelegd. weg aan de gemeente totaal ƒ33.665 betalen voor het onder houd, terwijl de overdrcht van de weg zal geschieden voor de som van ƒ1. Als de raadsleden er mede in stemmen zullen de woningwet woningen Singel 24 en Singel 26 aan de bewoners worden overge dragen voor de aankoopprijzen van ƒ12.474 en ƒ12.853. In de Gentsestraat staan een aantal krotwoningen, die het college van B. en W. voor 200 per stuk van de eigenaars wil overnemen. Het betreft 7 krot woningen, die door de gemeente t.z.t. zullen worden afgebroken. Naast deze koopsom zal een te gemoetkoming uit het z.g. krot- tenfonds worden gegeven. Voorts vermeldt de agenda de wijziging van een aantal veror deningen, een wijziging van het ambtenarenreglement, alsmede een wijziging in het ziektekosten- reglement voor de ambtenaren. BOSCHKAPELLE Kermis. De jaarlijkse kermisdagen zijn in de beste stemming verlopen. De kinderen konden zich amuse ren in het kabelbaantje en zelfs voor de allerkleinsten arriveerde nog juist op tijd een kindermo lentje. De dansgelegenheden en de schietingen werden druk be zocht. De beide elftallen van „Vogelwaarde" verhoogden de feestvreugde met een overwin ning. Huisviyttentoonsteliing. Ter gelegenheid van de kermis organiseerde de plaatselijke af deling van de KAJ in het Paro chiehuis een huisvlijttentoonstel- ling. Onder de 140 werkstukken waren fraaie staaltjes van huis vlijt te bewonderen. In de ver schillende groepen werden door een jury prijzen toegekend. De KAJ hobbyclub heeft met deze tentoonstelling veel eer be haald en de grote belangstelling was dan ook welverdiend. Op de laatste avond vond de trekking plaats van de aan deze tentoon stelling verbonden loterij. GROEDE Raadsvergadering. De gemeenteraad van Groede kwam dinsdagavond in spoed eisende openbare zitting bijeen. De raadsvergadering werd ge presideerd door de loco-burge meester de heer C. Cijsouw. De heer J. Vermeulen was met kennisgeving afwezig; de heer R. van Damme was eveneens niet aanwezig. Het voornaamste punt van de agenda was de benoeming van een kleuteronderwijzeres aan de kleuterschool „De Wanteweven". Vorig jaar moest de leidster, die naast de hoofdleidster, mej. De Hulster, mede het kleuteron- derricht gaf, ontslagen worden, daar het le'erlingental van de school te laag was geworden. Thans echter is het leerlingental weer dermate gestegen, dat toe stemming werd verkregen om naast de hoofdleidster weer een leidster aan te stellen. B. en W. deden a.an de raad naar aanleiding van de ingeko men sollicitanten de volgende voordracht toekomen. 1. mej. H. W. de Jonge en 2 mej. W. Cop- poolse, resp. afkomstig uit Goes en Grijpskerke. De raadsleden hadden vóór de aanvang van de vergadering ge legenheid gekregen om met de beide sollicitanten kennis te ma ken. Na stemming bleek, dat mej. H. W. de Jonge uit Goes met drie stemmen, dus de meer derheid van de aanwezige raads leden, had verworven. Op mej. Coppoolse werden twee stemmen uitgebracht. De rondvraag leverde niets op, waarna de voorzitter deze korte raadsvergadering sloot. LUCHTMACHT- OEFENING OP DE NOORDZEE Een beeld van de Luchtmacht oefening op de Noordzee, waar bij zeven mannen gedurende een etmaal slag leverden tegen de zee, gezeten in een klein rub berbootje. Op de foto Direct nadat de „slachtoffers" aan boord van hun rubberboot geklommen waren, moesten zij beginnen met hozen, aangezien er bij het „instappen" nogal wat water binnengekomen HET ROKEN DOOR MINDERJARIGEN IN DE VER. STATEN Een in de Verenigde Staten ingesteld onderzoek heeft uitge wezen dat van de Amerikanen tussen 13 en 18 jaar: 30 procent gemiddel vier pakjes sigaretten per week rookt; 60 procent toestemming der ouders heeft om te roken; 51 procent hunner moeders rookt; 64 procent hunner vaders rookt. Als gevolg van de publikatie dezer cijfers, die de Amerikaanse openbare mening enigszins heb ben geschokt, heeft de vereni ging van exploitanten van siga rettenautomaten in haar jaarver gadering een programma opge steld dat beoogt het tabaksver bruik door de jeugd te doen ver minderen. O.m. is besloten dat minderjarigen voortaan geen ge bruik van sigarettenautomaten meer zullen mogen maken. Plaatselijke comités zullen op de naleving van dit besluit toezicht moeten houden. De Federatie van Slagerspa troonsbonden in Nederland heeft dinsdag in een telegram aan het bestuur van het Produktschap voor Vee en Vlees haar veront rusting uitgesproken over de stij ging van de varkensprijzen. De federatie verzocht het bestuur in dit telegram, te streven naar een verantwoorde prijsdaling. De voorzitter van het Produkt schap, de heer Joh. de Veer, be toogde op de openbare vergade ring in Utrecht echter dat het Produktschap machteloos staat Premier Rachman: Statenbond Maleisië bolwerk tegen het communisme Premier Rachman van Malak- ka heeft woensdag in een radio toespraak de statenbond Malei sië, die 16 september in werking zal treden, een bastion der demo cratie en een bolwerk tegen communisme genoemd. De fede ratie, bestaande uit Malakka, Singapore, Brits Noord-Borneo en Serawak, zal samenwerking met alle vriendschappelijk gezin de landen nastreven, zo zei hij. Inmiddels is de Britse minister van Koloniën, Sandys, doende kwesties, die de vorming van de statenbond nog in de weg staan, uit de weg te ruimen. Hij begon woensdag besprekingen met een delegatie uit Serawak over het geschil omtrent de nationaliteit van de eerste federale gouver neur in dit gebied. Het sparen bij de Boerenleenbanken en Raiffeisenbanken Evenals de maand juli is augus tus een goede spaarmaand ge weest voor de Boerenleenbanken en Raiffeisenbanken. Gestort werd aan spaargelden 253,8 min en terugbetaald 180,0 min. Het spaaroverschot bedroeg derhalve ƒ73,8 min tegen ƒ61,3 min in augustus 1962. Onder de terugbe- talingen is mede opgenomen een bedrag van 3,7 miljoen, vor mende het gezamenlijke spaar saldo bij de banken te Elten en Hoeng'en, welke in de maand augustus naar de Duitse Raiffei- senorganisatie zijn teruggekeerd. De ontwikkeling van de spaar gelden in de eerste zeven maan den van 1963, waarbij iedere maand een hoger spaaroverschot voorkwam dan in de overeen komstige .maand van 1962 werd hiermede in augustus voortgezet. Per 31 augustus bedroeg het to tale spaaroverschot bij het ge organiseerd Landbouwkredietwe zen 5.883 min, aldus de directie. tegenover de prijsstijgingen van de laatste weken, aangezien de ontwikkeling op de varkensmarkt het gevolg is van de in werking- treding van de varkencregeling van de E.E.G. De enige oplossing zou zijn, aldus de heer De Veer, dat Nederland uit de E.E'.G treedt. Overigens meent hij, dat de vleesconsumptie tengevolge van de hoge prijzen niet behoeft te rug te lopen, omdat het rund vlees momenteel tegen redelijke prijzen te krijgen is, terwijl er voorlopig koeien genoeg zijn. Als de consument voor een redelijke prijs vlees wil eten, zijn er voor hem voldoende uitwijkmogelijk heden, zo voegde hij hieraan toe. De varkensprijzen hebben in de afgelopen twee weken weer een aanzienlijke stijging te zien ge geven. Het bestuur besloot, met de overnameprijs voor baconvar- kens de markt te volgen door deze op 2,63 per kilogram ge slacht gewicht te brengen. Hier mee is deze overnameprijs in veertien dagen in drie etappes (vijf, vijf en nu tien cent) met 20 cent verhoogd. De heer De Veer noemde de enorme export de voornaamste oorzaak van de prijsstijging. Opening Staten-Generaal op beeldbuis Dinsdag 17 september verzorgt de N.T.S. van 12.50 tot 13.45 uur een rechtstreekse reportage van de plechtige opening van H. M. de Koningin van de zitting der Sta ten-Generaal in de Ridderzaal in Den Haag. Commentator bij deze uitzending is J. Th. de Visser. Een samenvatting van de re portage wordt van 19.00 tot 19.30 uur uitgezonden. De heer E. Peereboom geeft van 20.20 tot 20.35 uur een toe lichting op de Rijksbegroting 1964. DODELIJK VERKEERSONGEVAL De 75-jarige mej. Verstraelen uit Venray is woensdagavond, toen zij voor een hotel in Tegelen uit een auto was gestapt, aange reden door een bromfietser. De vrouw werd zeer ernstig gewond en is enkele uren later in het zie kenhuis te Tegelen overleden. De bromfietser, V, uit Nijmegen, is gewond in hetzelfde ziekenhuis opgenomen. SPELEN MET BENZINE De tienjarige Henry E. uft Eindhoven is met ernstige brand wonden over een groot ge deelte van zijn lichaam in het Binnenziekenhuis te Eindhoven opgenomen. Hij was met vriend jes aan het spelen op een open stuk terrein in het centrum van Eindhoven. Op een gegeven ogenblik staken de jongens een hoeveelheid benzine in een bus je in brand en, omdat de vlam naar hun zin niet fel genoeg uit het busje sloeg, schopte een van de knapen er tegen aan met het noodlottige gevolg, dat de bran dende benzine terecht kwam op de kleding van de tienjarige Henry E. Er was geen volwas sene in de buurt om de jongen te helpen en hij holde daarom in de richting van het huis van zijn tante, waar hij logeerde. Vlak bij dat huis werden hem door enige voorbijgangers de brandende kleren van het lijf ge rukt. ZEEZIEKTE WAS „MORAALKRAKER" De zeven man van de Konink lijke Luchtmacht, die opgepakt in een opblaasbaar vlot dat slechts plaats geeft aan vier per sonen, niet minder dan 24 uur lang op de Noordzee hebben ge dobberd zijn woensdagavond ril lerig van de kou in Vlissingen aan wal gebracht. Daarna wer den zij onmiddellijk naar huis afgevoerd. Niet veel gezien Omstreeks half twee gister middag was de luchtmachttest ten einde en werden de 7 vrij- wiligers door het marinevaar tuig „Balder" opgepikt, waarna koers gezet werd naar de rede van Vlissingen waar persver tegenwoordigers aan boord kon den komen en een korte onge dwongen persconferentie kon worden gehouden. De deelnemers aan de test ver klaarden niet veel op zee gezien te hebben behalve water en lucht. Op een gegeven moment zagen zij allen een vreemsoortig zeilvaartuig, een soort Viking schip met slechts één man aan boord, die star voor zich uitkeek. Vrijwel allen hebben last ge had van zeeziekte, een van de manschappen heel erg. Zeewater goed drinkbaar, maar de smaak Over het algemeen was men van mening dat zeeziekte in de overbevolkte dinghy bijzonder is meegevallen. Kapitein vlieger M. Babelioswky, een van de vijf man, die nat aan boord van de dinghy kwamen, doordat zij in zee waren gedropt, verklaarde het bijzonder koud te hebben ge had. Hij heeft 's nachts echter nog kunnen slapen en naar zijn collega's opmerkten zelfs ge snurkt. Gebleken is dat natte kleding nadeliger werkt bij een langdurig verblijf op zee in een reddingsvlot dan droge kleding. De proef die men heeft ge nomen om zeewater drinkbaar te maken is uitstekend ge lukt. Het water was goed drinkbaar, hoewel de smaak niet meeviel. Via de radio, die zij aan boord hadden, konden zij regelmatig contact houden met marinevaartuigen die in de omgeving waren, doch niet met de vliegtuigen die her haaldelijk overvlogen en wel verstaanbaar waren. Discipline nodig om ramp te voorkomen „Zeeziekte was een moraal- kraker", aldus eerste luitenant arts R. E. Nikkels, die de man nen op alles controleerde. Strikte discipline achtte hij noodzakelijk om. een ramp te voorkomen. De 24 uur op zee doorgebracht acht te hij lang genoeg om de mentale hardheid te testen. Gebleken is dat men tegen het einde van de test beter kou, wind en stilte kon verdragen. Het ligt in de bedoeling dat de Koninklijke Luchtmacht regel matig van dergelijke testen in haar programma zal opnemen. INBREKERS DRUKTEN KLUISWAND WEG Niet minder dan ruim 70.000 was de buit van enkele inbre kers, die in de nacht van dinsdag op woensdag een bezoek hebben gebracht aan de landbouwcoöpe ratie in Hengelo. In het kantoor van de coöperatie bevindt zich een diepe kluis, die in een der wanden is ingebouwd. Die kluis loopt door tot in de achter het kantoor gelegen opslagruimte, waar een ruimte van ongeveer een halve meter tussen de boven wand van de kluis en het pla fond van dè opslagplaats is. De inbrekers, die via een valraampje waren binnengekomen, hebben kans gezien een krik te plaatsen tussen de bovenwand en de kluis en een plafondbalk en daarmee een gat in de 12 cm dikke beton nen kluiswand te maken. Dat gat werd zelfs ongeveer een hal ve meter in doorsnee, waardoor men de kluis kon binnenkruipen. 0 aoor MILLY GANZ 73) (Nadruk verboden). Maar als er uitnodigingen ver stuurd worden voor chocola met gebakjes, dan gaan die naar de meisjes van de dominee, van de leraren, de burgemeester, de he ren fabrikanten en andere kin deren van „grote" mensen. Het kleine meisje in de klederen van de kindervriendinnen komt niet in aanmerking! Alleen mijn dochters Catharina en Suzanna danken voor die exclusieve bij eenkomsten en nemen assepoes- tertje met zich mee naar huis. Jullie weldoensters, jullie zijn te hersenloos om te voelen, hoe gruwelijk het is, om jullie uit verkorenen door die uniformen te tekenen met het stempel der armoede. Nee, daar merken jul lie niets van! Goeie mórgen, dames!" Met eeh plof viel de deur lich ter dokter Christen in het slot. Dat was de punt achter zijn toe spraak. Hij voelde zich lekker opgelucht. Bevend van opwinding over zoveel onbeschaamdheid keken de dames hem door de vensters na, zoals hij zich met haastige stap, slank en gespierd als een twintigjarige over het grote plein verwijderde. Daarna ont stond er een woordenstrijd, zo als er in de kerkkamer nog nooit was opgestoken. Alleen twee be scheiden zusters, die sinds de dood van hun vader in stilte met nood en zorgen te stellen hadden, gaven de dokter gelijk. Doch zij werden door de ande ren. die wel woedende kippen leken, het ondersteboven geka keld. Maar de jongste van de kindervriendinnen, een knap, zachtmoedig meisje, dat zich in de kring van de oude jongejuf frouwen als een-roos onder stro- bloemen voelde, dacht opstandig; Een dergelijk karakter zou mij bij mijn aanstaande man ook wel bevallen: moedig en goed hartig! Door het incident kwam men er niet meer toe door te wer ken men wordt trouwens moe van het praten, vooral al daar bij dc hogere registers worden opengetrokken en dus ging men vroeger dan gewoonlijk naar huis. De presidente zag gewoonweg geel toen zij de deur van de kamer sloot en de sleu tel met bevende hand in haar geweldige tas stopte. 's Middags zat de presidente bij haar huisarts dokter Glatt in de spreekkamer, liet zich flink masseren en een kalmerend middeltje voorschrijven. Voor haar klachten vond zij hij hem een vriend vol begrip, die haar de verzekering gaf, al lang door gehad te hebben, dat die Chris ten een idioot was een be treurenswaardige idioot! Dokter Christen ging na zijn bezoek bij de kinder vriendin nen ook niet direkt naar huis. Hij liep een hele tijd zonder doel door de regen die was be gonnen te vallen en vond het prettig, zodat zijn warm hoofd er door afgekoeld werd. Toen hij zijn kalmte weer te rug had, zocht hij een winkel op en bestelde een paar rollen stof: rood met witte meiklokjes, groen met bolletjes en blauw met gele margrieten. Mila sloeg verschrikt de han den ineen, toen de koopwaar be zorgd werd. „Ben je niet goed in het hoofd, Joost?" riep zij uit. „Wat moet ik daar allemaal mee beginnen?" „Niets", zei Christen. „Ursula hoeft het alleen maa>; naar de werkplaats van de „kindervrien- dinnen" te brengen, met de groe ten van d<s onruststoker. En de stof is bestemd voor zondagse kleren als troost voor de pijen die ze op weekdagen moe ten drag!" „Ja maar, schat, heb je ook wel bedacht, wat die stapel stof gaat kosten?" „Nee!" antwoordde hij en ver dween zachtjes fluitend, in zijn spreekkamer. HOOFDSTUK XXV De hand van de Dood. CHRISTEN was nu in de ja ren, dat zijn grootste prestaties leverde. Naast de uitgebreide praktijk in het dorp en in het bergland, en behalve een vaak uitputtende bezigheid als contro lerend geneesheer, had hij ook nog een huiselijke taak die hem al even druk bezig hield. Zijn kinderen waren buiten gewoon levendig. Zij vielen in het meer en in alle mestkuilen van de omgeving, van muren waar zij opgeklommen waren en braken armen en benen of kwa men met grotere of kleinere ga ten in hun hoofd naar huis. De Weidehof was een heerlijk terrein voor hun avontuurlijke ondernemingen. Maar wat zij ook verzonnen, er bestond altijd een nauwe samenwerking tussen Mi- chaël en Katarina, Peter en Su sanna, Max en Moritz. Slechts een enkele keer werk ten zij allemaal te zamen om een Indianengevecht in de trant van Lederkous op te voeren. Uit een hoek van het washpk van Ursu la haalden zij bonenstaken te voorschijn, die zij als werpspie sen gebruikten. (Wordt vervolgd.) In die kluis lag circa 70.000 in baar geld voorhanden. Met be hulp van een speurhond is de po litie gistermorgen begonnen met een uitgebreid onderzoek. AANGEHOUDEN WEGENS POGING TOT MOORD De 25-jarige Haagse koopman P. L. is gisterochtend door de Haagse politie aangehouden we gens poging tot moord. L. kreeg eind augustus op de Gedempte Burgwal in Den Haag ruzie met de 41-jarige mevr. E. H. de N.S„ toen hij met zijn auto vóór de inrit van haar stal- ling geparkeerd stond. Hij schold de vrouw uit en zei onder meer: „Ik zal je doodrijden". Toen de man enige dagen later inderdaad vlak langs haar heen reed, deed mevr. De N. aangifte bij de poli tie. Gisteren werd L. gehoord we gens belediging en dit heeft hem blijkbaar zó opgewonden, dat hij onmiddellijk mevr. De N .heeft opgebeld en opnieuw begon te schelden. Gisterochtend, toen ze om kwart over acht haar auto stond te wassen op de Gedempte Burgwal, zag ze plotseling L. met zijn auto recht op zich af komen. Ze sprong achter haar wagen vóórdat L. op enkele centimeters afstand van de wagen tot stil stand kwam. Hij begon opnieuw te schelden en reed daarna weg. Kort daarop passeerden twee agenten en mevr. De N. vertelde hun wat er was gebeurd. Met haar wachtten de agenten af of L. zou terugkomen. Dit gebeurde inderdaad. Men wilde hem aan houden, maar L., een goede be kende van de politie, was hier niet van gediend. Tenslotte moes ten er zes agenten aan te pas komen om L. op het bureau t,e brengen. Een van de agenten is de krachtmeting met L. slec-ht bekomen: hij liep enkele ge kneusde ribben op. ZEVEN ERNSTIG GEWONDEN BIJ AUTOBOTSING Bij een autobotsing op de Spoor- straat te Tiel zijn woensdagmid dag zeven personen ernstig ge wond. Twee van hen verkeren in levensgevaar. De botsing ont stond, volgens de politie, bij een inhaalmanoeuvre. In de ene wa gen, die op weg was naar Dode- waard, zaten naast de bestuurder, mevrouw Van Tintelen, 't -bruids paar Willemsevan Eist en een zusje van de bruid. Ze waren na de huwelijksvoltrekking naar de fotograaf in Tiel geweest. In de andere auto, die werd bestuurd door de heer E. van Doorn uit Geldermalsen, zaten de heren B. van Doorn en G. van der Koppel uit Meteren en R. van Steenis uit Deil. Alleen de heer Van der Kop. pel bleef ongedeerd. De gewon den zijn opgenomen in het zie kenhuis „Bethesda" te Tiel.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2