Socialistische kopstukken Amsterdam bij m een Het weer De Amerikaanse hulp aan Zuid-Vietnam Gouverneur Wallace weigert negers toegang tot school Betoging van scholieren in Saigon tegen regering Boekhouder steelt f11.000,- van Rotterdams Philharmonisch orkest WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Drie Pakistani wegens spionage in India uitgewezen DINSDAG 10 SEPTEMBER 1963 19e Jaargang No 6020 Verenigde Naties vastberaden Noord-Zuid probleem VADER EN ZOON EN DOCHTER BIJ AUTO-ONGELUK OM LEVEN GEKOMEN Commentaar van Willy Brandt Leden van de Mafia worden berecht NATIONALE GARDE VAN ALABAMA IN STAAT VAN ALARM Robert Kennedy besprak toestand in Alabama Geld langs een landweg bij Eindhoven begraven; gebrek aan rij-ervaring werd boekhouder noodlottig GEVAAR VOOR NIEUWE BOSBRANDEN IN BRAZILIAANSE STAAT PARANA GEWEKEN Geteisterde gebieden worden door tyfusepldemie bedreigd ZENDER VAN DUITSE RADIONIEUWSDIENST DOOR BRAND VERNIELD Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de San de Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 01150—2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs ƒ6,— per kwartaal: per maand ƒ2,—; per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum per advertentie ƒ2,40. Rubriek: Kleine Advertenties (géén handels- advertenties) 5 regels 1,10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine Advertenties bij vooruitetbaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties te 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. WILSON OVER „VREDE EN VEILIGHEID TIJDPERK ADENAUER PLAATS AAN HET MAKEN VOOR TIJDPERK WILLY BRANDT De 260 socialistische kopstukken uit vele landen applaudiseerden luid, toen de leider van de Britse labouipartij Harold Wilson gis tel-middag op de openingsbijeenkomst van het achtste congres van de socialistisch internationale met nadruk verklaarde dat het tijd perk van Adenauer plaats aan het maken is voor het tijdperk Willy Brandt. Wilson, die sprak over het onderwerp „Vrede en veiligheid" zag de op handen zijnde veranderingen in net huidige Europa als een „historische ontwikkeling, die ook buiten Europa goed begrepen wordt, niet het minst in Washington". De dagen van de koude oorlog zijn aan liet plaats maken voor een ander tijdperk, dat de komende jaren een uitdaging voor ons zal betekenen, aldus Wilson. De komende jaren zullen meer dan voorheen de uiterste inspanning van de staatslieden vergen. Sprekend over het kernstopverdrag merkte Wilson op dat dit verdrag een „boodschap vol hoop" inhield, en „een belangrijke stap was „op weg naar de wereldvrede". Een ander hoopgevend teken zag de heer Wilson in de duide lijke vastberadenheid van de V. N.-leden om de gehele wereld opinie te mobiliseren tegen de apartheidspolitiek van de Zuid- Afrikaanse regering en tegen de onderdrukking ,.in de donkerste delen van Afrika, waar 't woord van Verwoerd en Salazar gezag is". Vervolgens stipte Wilson zes gespreksthema's aan, die met het onderwerp van zijn rede ver band hielden. Ten eerste: de vooruitzichten Op een doeltreffend multilateraal ontwapeningspact voor kernwa pens zowel als conventionele wa pens. Hij zag een dergelijk pact te sluiten na de ratificatie van het kernstopakkoord, als „een daad van wijs beleid en vertrou wen". Ten tweede moeten er naar het oordeel van Wi'son kernwapen- vrije gebieden komen, bijv. eerst geheel Afrika en in een later sta dium andere werelddelen of dc'en van continenten, totdat in het eindstadium de gehele wereld kernbomvrij gemaakt kan wor den. In dit verband zag Wilson het ook als een plicht om Frankrijk te bewegen zijn eigen atoom macht en de oroeven daarvoor te staken en zich aan te sluiten bij het kernstopakkoord. Ook Rood- China moest ertoe aangezet wor den het akkoord alsnog te onder tekenen, zo zei Wilson, die zich dienaangaande echter weinig hoopvol uitliet. De „beangstigende bewape ningswedloop in het M.-Oosten" moest zo spoedig mogelijk ge staakt worden, wilde het niet uit lopen op grote conflicten in dit gebied. Als de verschepingen van conventionele wapens naar de landen in het Midden-Oosten aanhielden, zou een kernbom- vrije zone in dit gebied een aan fluiting worden, aldus Wilson. Naast het Oost-West probleem is er volgens Wilson ook een Noord-Zuid probleem, dat zeker niet minder belangrijk is. „Er kan geen werkelijke vrijheid be staan zonder economische vrij heid en zonder een bevrijding van werkloosheid, armoede, on gelijkheid en uitbuiting". Met name besteedde Wilson aandacht aan de oplossing van het wereld- voedse'probleem, waartoe vol gens hem een bundeling van de economische macht van alle niet- communistischp landen een waardevolle bijdrage kan zijn. Tenslotte besprak Wilson de verhoudingen tussen de rassen. Hij keerde zich fel tegen rassen discriminatie, waar dan ook ter wereld. Uitvoerig sprak Wilson over Zuid-Afrika, waar premier Verwoerd volgens hem thans po gingen doet om het gehele zui den in het gevaar te storten. „Verwoerds pogingen vormen een uitdaging aan de gehele vriie wereld en ons antwoord kan al leen bestaan uit een fel'e ver- OPKLARINGEN Het K.N.M.I. deelt mede: Over de Britse eilanden kwam maandag een rug naderbij. Deze zal ons heden opklaringen bren gen, waarbij de buienaktiviteit tij delijk sterk vermindert. De wind wordt overwegend matig uit richtingen tussen west en zuid. De temperaturen zullen ongeveer dezelfde waarden als die van gis medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot hedenavond. Matige wind Opklaringen en slechts weinig of geen buien. Overwegend mati ge wind tussen west en zuid. Niet veel verandering in tem peratuur. DINSDAG 10 SEPTEMBER v.m. n.m. Breskens 6.10 6.35 Terneuzen 6.45 7.10 Hansweert 7.25 7.50 Walsoorden 7.35 8.00 WOENSDAG 11 SEPTEMBER v.m. n.m. Breskens 7.13 7.49 Terneuzen 7.4S 8.24 Hansweert 8.28 9.04 Walsoorden 8.38 9.14 ZON MAAN Sept. 10 H 12 13 14 op onder op onder 6.04 19.09 22.57 14.26 6.06 19.07 23.46 15.36 6.08 19.04 16.34 6.09 19.02 0.44 17.22 6.11 19.00 1.51 17.59 teren bereiken. Tegen het eind van de verwachtingsperiode zal de bewolking verder toenemen op de nadering van een oceaan- storing, die over de Golf van Bis kaje in aantocht is. Na familiebezoek Toestand van de moeder zeer ernstig Op de Schipholweg, ter hoogte van Badhoevedorp is zondag avond omstreeks half tien een personenauto tegen een boom gebotst en totaal vernield. Van de vier inzittenden zijn drie per sonen om het leven gekomen. De auto werd bestuurd door de 67- jarige heer G. van der Kolk uit Santpoort Hij werd op slag ge dood. Zijn 22-jarige dochter overleed bij aankomst in het zie kenhuis. Zijn 36-jarige zoon is kort na aankomst in het zieken huis overleden. De toestand van de 64-jarige mevr. Van der Kolk is zeer ernstig. De familie Van der Kolk was op familiebezoek geweest in een klooster. 0 De centrale commissie voor het referendum in Algerië heeft maandagavond bekendgemaakt, dat de bevolking zondag de grondwet met 5.016.692 tegen 95.175 stemmen heeft goedge keurd. oordeling van zijn apartheids politiek", aldus Wilson. Met name bepleitte hij een volledige stopzetting van de wapenleve ranties aan Zuid-Afrika. De eerste spreker die commen taar leverde op Wilsons inlei- leiding was de West-Berlijnse burgemeester Willy Brandt. Hij zei het op de meeste punten vol ledig eens te zijn met de Britse labourleider. De Westberlijnse burgemeester onderstreepte dat het scheppen van atoomvrije zones, met name in Centraal-Europa, niet als re sultaat mag hebben dat er een vacuum wordt achtergelaten. Hij herhaalde dat de Duitse socialis ten slechts een verbetering van het internationale klimaat na streven en dat zij hun plicht in de Westelijke gemeenschap op voet van gelijkheid zullen blij ven vervullen. Brandt meende dat eventuele onderhandelingen over verdere militaire beperkingen en con trolesystemen samen zullen moe ten gaan met de oplossing van het Duitse vraagstuk. Eventuele tussenoplossingen zouden vol gens hem de Westelijke rechten in Berlijn, waaronder ook de vrije toegang tot de stad, moe ten verzekeren en de rechten van de bevolking moeten ver beteren. (Zie verder pag. 2.) PRINS BERNHARD KLAAGT OVER STROPERIJEN VANUIT ZUID-AFRIKA IN BEET SJOEAN ALAND Prins Bernhard, die één der voorzitters is van de internatio nale organisatie ter bescherming van de wildstand, heeft maandag op een persconferentie in Fran- cistown, Beetsjoeanaland, gezegd dat hij bij de regering van Zuid- Afrika zou protesteren tegen stro perijen die van Zuid-Afrika uit in Beetsjoeanaland worden be gaan. Volgens de Prins, die Beets joeanaland op safari is, jagen de stropers op wild om het vlees in gedroogde vorm in Zuid-Afri ka biltong genoemd op de zwarte markt te verkopen. De stropers maken gebruik van op sporingsvliegtuigen en beluiste ren de politieboodschappen, zodat zij steeds op de hoogte zijn van het doen en laten van de politie, die gering in aantal is en een ge weldig gebied moet bewaken, al dus de Prins. Hij zei voorts dat een patrouil le onlangs in de Kalahariwoestijn drie vrachtauto's aanhield waar in honderdzestig gestroopte gems- bokken 'werden vervoerd. Voorts had men vorig jaar twee Zuid- Afrikaanse politiemannen gear resteerd die in Beetsjoeanaland aan het stropen waren. Het hoofd van de politie van Zuid-Afrika, luitenant-generaal J. M. Keevy, heeft maandag gewei gerd commentaar te leveren op de verklaring van Prins Bern hard, waarin deze zei, dat leden van de Zuid-Afrikaanse politie betrokken waren by gevallen van stroperij in Zuid-Beetsjoeana- land. De beschuldigingen dat hierbij leden van de Zuid-Afrikaanse po litie zijn betrokken zouden echter worden onderzocht, aldus de ge neraal. De Verenigde Staten zullen hun hulp aan Zuid-Viëtnam be perken tenzij de regering in Sai gon haar houding drastisch wij zigt, zo schrijft de „New York Times" maandag. Het blad, dat hoge kringen in Washington aanhaalt, schrijft, dat deze beslissing de diepe overtuiging van de Amerikaanse regering weergeeft, dat „de oor log tegen de communistische guerilla-strijders onder de hui dige omstandigheden niet kan worden gewonnen". In een ander bericht, dat af komstig is uit Manilla, schrijft het blad, dat de Amerikaanse ge heime dienst besloten heeft om de maandelijkse bijdragen van ongeveer 900.000 gulden aan de speciale troepen in Zuid-Viëtnam voort te zetten. Deze speciale troepen hebben de actie tegen de Boeddhistische pagoden uit gevoerd. Volgens het blad is de regering-Kennedy geërgerd door deze berichten hoewel hiervan niets naar buiten blijkt. In gezaghebbende kringen in Washington noemde men het be richt dat de V. S. hun hulp aan Zuid-Viëtnam zullen verminde ren, voorbarig. De strijd tegen de communistische infiltratie van de Viet Cong blijft het voor naamste doel van de Amerikaan se regering, zo zei men in de ze kringen. En daarom moet men Zuid-Viëtnam blijven hel pen. President Kennedy was echter vastbesloten om druk op de re gering van Zuid-Viëtnam uit te oefenen opdat er in dit land her vormingen ingevoerd zullen wor den die leiden tot democratise ring van het staatsbestel. Men kan dus stellen dat de „zenuw oorlog" tussen Washington en het bewind van president Ngo Dinh Diem voortgezet zal wor den. Maar ook Kennedy staat on der druk. In bepaalde kringen rond de senaat dringt men steeds sterker aan op vermindering of zelfs stopzetting van de Ameri kaanse hulp aan Zuid-Viëtnam. Zo heeft de democratische sena tor Frank Church vrijdag laten weten dat hij van plan is het congres voor te stellen deze steun stop te zetten als de Zuidviëtna- mese regering geen belangrijke hervormingen invoert. In totaal 22 verdachten, die tij dens de huidige actie tegen de Mafia op Sicilië zijn gearresteerd zullen de komende twee maanden voor een bijzondere commissie van rechters moeten verschijnen, die zal uitmaken of zij gedeti neerd zullen worden. Naar aanleiding van een serie bomexplosies in juni hebben leden van de Italiaanse politie en kara- biinschutters het westen van Si cilië uitgekamd op zoek naar de leiders van de ondergrondse or ganisatie. De Italiaanse bepaling waarbij personen in een bepaalde plaats kunnen worden vastgehouden is een traditioneel wapen van de autoriteiten in de strijd tegen de Mafia. De commissie zal op 2 oktober haar eerste van een reeks zittin gen houden, die anderhalve maand zal voortduren. Gouverneur Wallace van Ala bama heeft bevel gegeven twin tig negers die gisteren scholen voor blanken in deze zuidelijke Amerikaanse staat zouden gaan bezoeken, de toegang te weige ren. De gouverneur, die niet de sluiting van deze scholen eiste, zei dat zijn orders door de staats politie zullen worden uitgevoerd. De maatregel heeft betrekking op negen scholen in drie steden in Alabama. De staatspolitie, die vorige week de opening van een school in Tuskegee heeft verhinderd, heeft gisterochtend opnieuw een ring om de school gevormd. Volgens de order van gouver neur Wallace zijn „bedreigingen met geweld en ongerechtvaar digde integratie" van scholen schadelijk voor het algemeen' belang", „Integratie zal het on derwijs volledig onderbreken en grondig vernietigen, het zal een beperking betekenen van de burgerrechten van de andere kinderen die de school bezoe ken", aldus de gouverneur. Enkele miniuten nadat de or ders van gouverneur Wallace bekend waren gemaakt, kwam de staatspolitie in Birmingham, Tuskegee en Mobile aan. Eén uur voordat de scholen in Birmingham zouden worden geopend, bracht gouverneur Wal lace de nationale garde van Alabama in staat van alarm. In Mobile, waar meer dan honderd leden van de staatspo litie waren samengetrokken, werden twee negers, die de mid delbare school wilden bezoeken, tegengehouden. Een politie-offi- cier overhandigde hun een af schrift van de order van de gouverneur. In Mobile werden de blanke scholieren toegelaten en de ne gers geweigerd, een negerleider zei, dat onmiddellijk een proces voor het federale gerechtshof zou worden aangespannen om de kinderen naar school te krijgen. Een negerjongen en meisje wer den tegengehouden. In Birmingham waren meer dan tweehónderd man politie op de been toen de eerste scho lieren aankwamen. De blanken werden toegelaten ook al kwa men zij een uur voordat de school begon. Leden van staatspolitie hielden later een ne gerjongen tegen, die de middel bare school wilde bezoeken. De Amerikaanse minister van Justitie, Robert Kennedy, heeft gisterochtend in Washington met zijn belangrijkste adviseurs ge sproken over de toestand in Ala bama. In Huntsville is een zes-jarig negerjongetje toegelaten tot een school die vroeger alleen voor blanken toegankelijk was. Hij is de eerste negerjongen in Ala bama, die tot een „blanke" school wordt toegelaten. Er de den zich geen incidenten voor toen de jongen de school binnen ging. Later werd nog een neger jongen toegelaten. De order van gouverneur Wal lace heeft geen betrekking op Huntsville. Waarschijnlijk komt dit omdat een federale recht bank gisteren de klacht zou be handelen van een van de ouders van een negerjongen waarin wordt gevraagd de gouverneur te verhinderen tussenbeide te komen bij de inschrijving van de jongen op een middelbare school in Huntsville. In Tuskegee zijn inmiddels dertien negers die de geïnte greerde scholen wilden bezoe ken, weggestuurd. Op elk der vier scholen in Huntsville waar het federale ge rechtshof de invoering van de in tegratie had bevolen, is gisteren een negerleerling toegelaten. Een federale rechter in Mobile heeft gisteren gouverneur Wal lace bevolen zich niet te be moeien met de integratie op een middelbare school in die plaats. In Washington hebben de se nators Morse en Javits gezegd dat gouverneur Wallace anar chie schept door staatspolitie te gebruiken om negers van scho len te weren. Zij drongen in de senaat aan op een federale maat regel teneinde „de eenheid te redden". President Kennedy heeft een krachtig beroep op gouverneur Wallace gedaan op te houden de integratie op de scholen te be lemmeren. De federale regering is vastbesloten, aldus de presi dent, al het nodige te doen opdat de bevelen van het hooggerechts hof worden uitgevoerd. Een vijfhonderdtal scholieren van een middelbare school in Cholon, de Chinese wijk van Sai gon, hebben maandagochtend een tegen de regering gerichte beto ging gehouden. Een uur lang rie pen zij leuzen en zwaaiden met een Boeddhistische vlag. Speciale politic-eenheden die de schoolgebouwen omsingelden werden bekogeld met stenen en stukken hout. Twee pogingen om de school binnen te dringen wer den door de scholieren afgesla gen. De politie slaagde er tenslot te in zich toegang te verschaffen en een aantal scholieren te ar resteren. In andere scholen van de stad bleef het rustig. De poli tie had daar echter aanzienlijke versterkingen bij de hand. In het afgelopen weekeinde ar resteerde de politie in Saigon 2 leerlingen van een middelbare meisjesschool, die volgens haar de leidsters waren van een com- de munistische cel. India heeft drie Pakistani in verband met een spionagezaak gelast het land te verlaten. De drie mannen, de Pakistaanse luchtmachtattaché, diens chauf feur en een employé, zijn inmid dels naar hun land teruggekeerd. Bij de spionagezaak zou ook een Indiër betrokken zijn. De drie Pakistani waren op 3 september door de politie gearresteerd. Van Pakistaanse zijde werd de uitwijzing bevestigd en men voeg de daaraan toe dat deze werd ge nomen nadat Pakistan India had verzocht vier leden van het In dische hoge commissariaat in Ka- ratsji, die van spionage werd be schuldigd, terug te roepen. Een officier van de Indische luchtmacht zal zich voor een ci- Het heeft nogal wat voeten in de aarde gehad alvorens de Rot terdamse politie is kunnen over gaan tot de (definitieve) arres tatie van de 24-jarige assistent boekhouder E. de L. uit Rotter dam, die ten nadele van zijn werkgeefster het Rotter- damsch Philharmonisch orkest een bedrag van bijna 11.000 heeft gestolen. Na de aangifte, vorige week woensdag, had de politie de boekhouder gearresteerd als ver dacht van de diefstal uit het kan toor van het R. Ph. O. aan de Schiedamse Vest. Een dag later echter moest men de jongeman, waartegen wel sterke verdenking werd gekoesterd, wegens gebrek aan bewijs laten gaan. Vrijdag morgen kwam De L. nog even bij de recherche aanlopen om te bedanken voor de goede behan deling die hij had gekregen. Het doosje sigaren dat hij de recher- cheurs aanbood, werd geweigerd. Verder vroeg De L. belangstel lend of de dader al gegrepen was. „Ik had het zo graag ge zien," zo zei hij, „want dan was ik van alle beschuldigingen be vrijd". Hij kon toen nog niet ver moeden dat hij enkele uren later zelf als de dader van de diefstal zou worden ontmaskerd. In de nacht van vrijdag op za terdag namelijk reed De L. met een gehuurde auto bij Sehaik on der de gemeente Oss in een sloot. Hij werd licht gewond en de auto liep enige schade op. In een na burig garage-bedrijf zou men de auto weer rij-klaar afleveren, maar toen de chef-monteur, al gealarmeerd door het vreemde gedrag van zijn klant („geen dokter en geen politie erbij"), bovendien plastic zakjes met veel klein-geld in de auto vond, werd de rijkspolitie van Schalk ge waarschuwd. Na een telefoontje met de Rotterdamse recherche wist men in Sehaik ai spoedig waarvan de jongeman werd ver dacht en toen later aan het bu reau een afgesloten cassette en een zaag, afkomstig uit de auto van de boekhouder, werden ge bracht, was de zaak nagenoeg „rond". In de cassette werd een groot gedeelte van de buit aan- viele rechtbank moeten verant woorden voor het verstrekken van vertrouwelijke documenten aan een Pakistaanse diplomaat in Nieuw Delhi. Minister-President Nehroe deelde dit gister in 't La gerhuis mee. Hij bevestigde dat India Pakistan verzocht had zijn luchtvaartattaché, diens assistent en twee andere employé's terug te roepen. Volgens Nehroe waren de assistent en de twee em ploy's tezamen met de Indische luchtmachtofficier, die de ver trouwelijke documenten in bezit had, gearresteerd. Nader blijkt dat de uitwijzing vier Pakistani betreft en dat de luchtvaartattaché niet was ge arresteerd. Reumatiek Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit (Adv.) TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT getroffen. Zaterdagmorgen bekende De L. tijdens een verhoor in Rotter dam hetgeen waarvan hij werd verdacht. De diefstal had hij in de nacht van dinsdag op woens dag gepleegd. Met de buit in een weekeindtas was hij per auto naar Eindhoven gegaan om daar een meisje te bezoeken. Op de te rugweg had hij de buit langs een landweg even buiten Eindhoven begraven. Vrijdagavond haalde hij het geld op, met de bedoeling er mee naar Duitsland te ver dwijnen. Onder Sehaik werd hem zijn gebrek aan rij-ervaring nood lottig. De boekhouder is gisteren voor de officier van justitie ge leid. Inmiddels heeft de regering be kend gemaakt, dat „extremisti sche studenten" bij het leger in gedeeld zullen worden als zij ouder dan twintig jaar zijn. De jongeren en vrouwelijke studen ten die zich aan verzet tegen d® regering schuldig maken zullen naar speciale „heropvoedingscen- tra" worden gestuurd. Wanneer de activiteiten van een student gevaar opleveren voor de natio nale veiligheid kan hij door een krijgsraad worden berecht, zo werd in een communiqué bekend gemaakt. De gouverneur van de Brazi liaanse staat Parana heeft maan dag verklaard dat het gevaar voor nieuwe bosbranden in deze staat nu wel geweken schijnt te zijn. Hij had een bezoek aan het ge bied gebracht dat zo zwaar van de branden te lijden heeft gehad. Langzamerhand hebben de dui zenden soldaten en vrijwilligers, die de bosbranden bestrijden, de vuurhaarden onder contröle ge kregen. Maar nu worden de zwaar geteisterde gebieden door een nieuw gevaar bedreigd. Er be staat namelijk kans op het uit breken van een tyfus-epidemie. In de stad Arapongas zijn al acht gevallen van tyfus geconstateerd. Artsen en verpleegsters zijn druk bezig de bevolking tegen deze ziekte in te enten. Ook dreigt er een tekort aan water. Dit is ont staan door de grote droogte die ook de oorzaak van de ramp is geweest. De Braziliaanse onderminister van Landbouw, Paulo Pimental, heeft verklaard dat 400.000 men sen in het getroffen gebied wer keloos zijn geworden. De rege ring zal echter al het mogelijke doen om de uittocht van land arbeiders naar de steden te voor komen. Het is nog niet mogelijk ge weest de omvang van de schade te schatten. Maandag werd in Nederland in het geheel geen nieuws ontvan gen via de gebruikelijke kanalen het Westduitse persbureau D.P.A. tengevolge van een brand die in het weekeinde de zender „Dena" in Bad Vilbel bij Frankfort heeft vernield. De gehele zender werd een prooi der vlammen maar er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. Aangenomen wordt voorshands dat de brand door een technische storing is ontstaan. De aangerichte schade wordt geschat op één a twee mil joen mark.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 1