PROVINCIAAL NIEUWS u 10 12 13 14 16 17 11 Bonn wacht een nieuwe heer maar „de oude" verdwijnt niet Zaterdag 7 september 1963 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Zondagdiensten Mevrouw Ngo Dinh Noe naar de Verenigde Naties AGENDA gebruiks goederen dinsdag I september I i woensdagi I september I donderdag september vrijdag september I zaterdag I september j maandag I september I dinsdag I september TERNEUZEN Ambtsjubileum Onder grote belangstelling heeft de heer J. Romeijnsen, hoofdassistent-sectie-chef van 's Rijks Belastingen te Terneu zen, deze week zijn 40-jarig ambtsjubileum gevierd. In zijn ambtsperiode heeft de heer Romeijnsen verschillende standplaatsen gehad. Gestart als jong ambtenaar te Locht (Limburg), was hij achtereen volgens gestationneerd te Val- kenswaard, Eersel, Hulst en Axel. Tenslotte keerde hij in ok tober 1962 terug naar zijn ge boorteplaats Terneuzen. In zijn woning aan de P. C. Hooftstraat 4 alhier, kwamen ambtenaren uit schier alle wind richtingen van Zeeuws-Vlaan- deren de jubilaris complimente ren; met name het hoofd van de Inspectie der Invoerrechten en Accijnzen te Terneuzen, de heer mr. L. W. van Os, die hem in hartelijke bewoordingen toe sprak en hem als blijk van waardering, namens het hoofd bestuur van de belastingdienst, de gebruikelijke enveloppe met inhoud overhandigde. Achtereenvolgens werden nog gelukwensen uitgesproken door de sectie-chefs, de heren W. Klerks uit Oostburg, J. Hirdes uit Axel en J. H. A. te Beek uit Oostburg. Allen brachten de ju bilaris dank voor de prettige sa menwerking. Namens alle amb tenaren, zowel actief als admi nistratief, mocht hij, bij monde van de heer Klerks een bij één zijner hobby's passend geschenk, n.l. een hengelaarsuitrusting, in ontvangst nemen, mede na mens alle ambtenaren van de centrale douanepost te Axel, een fraaie groepsfoto, hem aangebo den door de heer Hirdes en ten slotte namens de ambtenaren- soortcommissie Zeeuws-Vlaan- deren, waarvan de jubilaris voorzitter is, een prachtig boek, waarvan de inhoud eveneens toepasselijk is op zijn bovenge noemde hobby, hem ter hand gesteld door de heer Te Beek. Ook mocht de jubilaris; die bij de oprichting van de eerste Douaneschool te Beek-Ubbergen enkele jaren aan deze school ver, bonden is geweest, vele schrif telijke gelukwensen in ont vangst nemen, waaronder een telegrafische van de directeur van 's Rijks Belastingen te Bre da, de heer P. J. van Kerkoerle. Geslaagd. Voorhet toelatingsexamen voor het conservatorium te Am sterdam. hoofdvak viool, slaagde mei. Annette Dieleman, leer linge van de Terneuzense Mu ziekschool. AXEL Opening Onderwijstentoon stelling „Suiker." Vrijdagmiddag om half vijf opende burgemeester M. K. van 'Dijke de Onderwijstentoonstel ling „Suiker", alhier. Bij deze opening waren even eens aanwezig wethouder M. L. M. IJsebaert, de gemeente-se cretaris de heer P. G. van den Bosse, .de .heer, C. Smies, als amb tenaar van de afdeling onderwijs, hoofden en verdere leerkrach ten van diverse scholen. Burgemeester Van Dijke zei zeer verheugd te zijn deze 11de Onderwijstentoonstelling in suc cessie in Axel te mogen openen eti verwelkomde de aanwezigen. Het .onderwerp van deze ten toonstelling „Suiker" is zeker voor Axel wel interessant, omdat de bevolking van Zèeuws- Vlaanderen er van nabij is be trokken door de verbouw van suikerbieten en de aanwezigheid van suikerfabrieken. Ook verheugde het hem dat deze tentoonstelling in het gym nastieklokaal van de Chr. Ulo school kan worden gehouden, en niet, zoals voorheen in een .pand dat thans onder slopers handen is, om plaats te maken voor een modern bankgebouw. Spreker betuigde dan ook het schoolbestuur zijn dank voor de verleende gastvrijheid. Al kost het de gemeente jaar lijks wel een hoop geld om de kinderen het suikergebruik in de vorm van snoep te doen be perken voor het behoud van 'n gezond gebid, bij een normaal gebruik in de huishouding is suiker een onmisbaar produkt. Hierna verklaarde burgemees ter Van Dijke de tentoonstelling voor geopend. Vervolgens besprak de heer J. Ammerlaan de suikercultuur vanuit de oudheid tot in de he dendaagse moderne fabriek. Reeds vóór de jaartelling werd op eilanden in de Stille Oceaan uit het nog steeds bekende sui kerriet suiker bereidde, vanwaar deze cultuur verder werd ver breid, voor zover het klimaat zulks mogelijk maakte. Veel later ontstond de teelt van de suikerbiet, welke als suikerproducent aan de markt kwam. Hierbij liet spreker op een verlicht paneel de werking zien een modern beetwortelsuikerfa briek „Van biet tot suiker en ne ven produkten." Het geheel van deze tentoon stelling is een duidelijk beeld van alles wat met de fabricatie van suiker heeft te maken en zal zeker voor de kinderen, die vol gende week deze tentoonstelling zullen bezoeken, een interessan te en leerzame middag worden. Heropening show- eir verkoop ruimte van het. winkelpand van de firma SchiemanCappoiv Nadat enkele jaren geleden de zaak van de firma Schieman - Cappon geheel was' gemoderni seerd, bleek thans de verkoop ruimte van dit groot winkelpand niet meer voldoende te zijn voor de grote verscheidenheid van dc artikelen, welke deze van ouds bekende zaak haar clientèle kon bieden. Dit had tot gevolg, dat besloten werd de winkelruimte op energie ke wijze zodanig te vergroten, dat de show. en verkoopruimte werd verdubbeld. Een en ander is geheel naar eigen ontwerp uit gevoerd, waardoor het geen du plicaat is geworden van andere zakenpanden. Mede hierdoor is een van de modernste panden in deze branche ontstaan. Alle arti kelen staan op zodanige wijze voor de meest verwende cliënt (e) of aanstaande cliënt(e) uitgestald hetgeen het winkelen in dit fraai zakenpand zal veraange namen. Zakenrelaties hebben er voor gezorgd, dat deze herope ning stevig in de bloemetjes werd gezet, die de zeer grote keuze in haarden, kachels en huishoude lijke artikelen nog eens extra doet uitkomen, terwijl de firma SchiemanCappon deze voor haar zo vreugdevolle dagen ge paard doet gaan met attractieve heropenings-reclame, welke de verkoop ongetwijfeld zal stimu leren. BOSCHKAPELLE Kermis. Voor Boschkapelle staat van daag, zondag en maandag de ker mis op het programma. Voor de jeugd betekent dit vermaak bij de verschillende ath'acties; de ouderen kunnen zich tevens amu seren in de dansgelegenheden en op de kermisschietingen. De plaatselijke afdeling van de K.A.J. organiseert op deze ker misdagen een huis vlij ttentoon- DINER IN METROSTATION „De dag van de expeditie", ge organiseerd door de Vereeni- ging van Rotterdamsche expedi teurs is besloten met een diner in het toekomstige metrostation „Leuvehaven" in de Maasstad. Waar eens de treinen zullen ra zen, hoorde men vreedzaam het getik van lepels en vorken, op geluisterd door zachte pianomu ziek. stelling in het Verenigingsge bouw. Aan deze tentoonstelling is tevens een loterij verbonden. MIDDELBURG Koninklijke onderscheiding Bij K. B. is benoemd 'tot offi cier in de Orde van Oranje-Nas sau mr. J. de Vries, hoofdadmi nistrateur A, chef kabinet, te vens chef van de derde afdeling ter Provinciale Griffie van Zee land, wonende te Middelburg. TERNEUZEN Van zaterdagmiddag 12 uur lot maandagochtend 8 uur wordt dc praktijk der artsen waargenomen door dokter P. J. Nijsten, W. de Zwijgerlaan 17, lel. 2324. Apotheek geopend: Hamann, Noordstraat 69, tel. 2060. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis: Mevr. DeurlooBuijze, Guido Gezellestr. 50, tel. 2706. AXEL Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen S uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter K. Boor, Noordstraat 8, telefoon 666 DIERENARTSEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de prak tijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargeno men door dierenarts C. J. Cysouw, Westkade 119A, Sas van Gent, tel. 01158—588. DEMONSTRATIE IN ATHENE Meer dan 100.000 Grieken hebben donderdagavond in de hoofdstad Athene een grote bijeenkomst bijgewoond, geor ganiseerd door de unie van het centrum, de voornaamste oppo sitiepartij, uit protest tegen de nieuwe kieswet die onlangs is aangenomen. De uiterst-linkse partij E.D.A. had haar aanhan gers opgeroepen de bijeenkomst bij te wonen Ex-premier Papandreoe uitte heftige kritiek op het kabinet- Pjpineliis, dat volgens hem geen garantie biedt van eerlijke en onpartijdige verkiezingen. Wan neer deze regering aan de macht blijft, zal de unie van het cen trum niet aan de verkiezingen deelnemen, zei hij. Hij eiste een kiessysteem met eenvoudige evenredige vertegenwoordiging en herstel van het kiesrecht voor militairen. Tijdens de bijeenkomst riep de menigte: „Eerlijke verkiezin gen, weg met Pipinellis. Papan dreoe redt Griekenland". OORZAAK NEERSTORTEN CARAVELLE BEKEND? Schade aan landingsgestel waarschijnlijk de oorzaak Schade bij de start aan het landingsgestel opgelopen, is mo gelijk de oorzaak geweest van de zware ramp met het Cara- velle-straalverkeersvliegtuig van de „Swissair", dat woensdag met 80 mensen (waarvan velen uit het Zwitserse dorpje Humiikon) bij Diirrenaesch verongelukte. Dit heeft de luchtvaartmaat schappij vrijdag bekendgemaakt. Deskundigen die een onder zoek instellen naar de oorzaak van de ramp, hebben op de startbaan van Zürich delen van een velg gevonden, die afkom stig zijn van één der wielen van het toestel. Ook zijn delen ge vonden van het mechanisme waarmee de wielen worden in getrokken en neehgelaten, even als delen van een band en olie sporen. In een verklaring van de luchtvaartmaatschappij wordt gezegd dat de commissie tot de conclusie is gekomen, dat de schade aan het landingsgestel de eerste was van een reeks voor vallen, die uiteindelijk hebben geleid tot het verongelukken van het toestel. Uit het onderzoek was ook gebleken, dat de gezagvoerder vóór de start uit veiligheids overwegingen de startbaan was afgereden, daar hij door de to ren was gewaarschuwd, dat het zicht maar 180 meter was. Het minimum zicht voor de start is 200 meter. Na dertien minuten was hij echter gestart. Dit leidt tot de conclusie, dat het zicht toen volgens de gezagvoerder aan de minimumeisen voldeed, aldus de commissie van onder zoek. CHRISTINE KEELER VRIJ OP BORGTOCHT Het Britse fotomodel Chris tine Keeler, die donderdag on der beschuldiging van meineed en samenzwering was gearres- teerd( is vrijdag tegen een borg tocht van 30.000 gulden voor een week in vrijheid gesteld. Haar flatgenote Paula Hamil ton-Marshall, hun huishoudster en de Jamaicaan Rudolph Fen- ton zijn eveneens vrijgelaten te gen een borgtocht. Vrijdagochtend waren zij kor te tijd verhoord. Zoals bekend, heeft Christine Keeler een belangrijke rol ge speeld in het schandaal, dat leidde tot het aftreden van de Britse minister van Oorlog, John Profumo, en de zelfmoord van de ostheopaat Stephen Ward. Prof. Ludwjg Erhard is van zijn vakantie aan de Tegemsee in Bonn terug gekeerd, gesterkt met de vele adviezen, die hij heeft ingewonnen hij zijn bezoe kers. De laatste fase van voorbereiding voor een nieuw Duits kabinet be gint. Op 15 oktober zal hij in het parlement aange wezen worden tot opvolger van kanselier Adenauer. De dikke sigarenroker heeft vaak gesproken van een nieuwe lijn, maar men moet niet ver wachten dat hij die zonder veel omhaal in één keer in zal voe ren. Hij zal dat ook niet kun nen omdat zoals bijvoorbeeld Schroder en Von Hassel onder, vonden toen zij vervuld van ver nieuwingsplannen hun ministe rie betraden Bonn nog een gebrek heeft aan een ambtena renkorps dat zich alleen maar beschouwt als vaklieden. Ze (Adv.) NEMRtANOSCHE MJDDENWAMOSBANK N.V. Verklaring van premier Verwoerd Zuid-Afrika heeff Engeland niet aangeboden de Britse pro tectoraten Beetsjoeanaiand, Ba- soetoland en Swaziland te an nexeren, in te lijven of te bestu ren, zo heeft premier Verwoerd gezegd in een verklaring waar van de tekst door de Zuid-Afri kaanse ambassade in Den Haag is bekendgemaakt. Dr. Verwoerd zegt een nadere verklaring van zijn dinsdag in Pretoria gehouden rede gewenst te achten, omdat de inhoud on juist zou zijn weergegeven Er van uitgaande dat de bewo:r van de drie protectoraten "rif hun toekomst moeten bepalen, hield het aanbod van de Zuidafri- kaanse eerste-minister in, dat de republiek gelegenheid krijgt de bevolking van de protectoraten in te lichten omtrent „de voorde len die zij krijgen, indien zij uit vrije wil Zuid-Afrika zou aan vaarden als haar steun, leidsman of voogd in onafhankelijkheid en welvaart." Inlijving zou tegen de politiek van de Zuidafrikaan- se regering van „gescheiden ont wikkeling" zijn, aldus dr. Ver woerd, Vrijdag is te Saigon van of ficiële zijde vernomen dat mevr. Ngo Dinh Noe, de invloedrijke schoonzuster van de ongehuw de Zuidvietnamese president Ngo Dinh Diem, maandag a.s. aan het hoofd van een vier man sterke Zuidvietnamese af vaardiging naar New York zal vertrekken, om aldaar de alge mene vergadering der Verenig de Naties bij te wonen. De vier delegatieleden hebben zitting in de Zuidvietnamese nationale vergadering. Afrikaanse en Azia tische V. N.-leden hebben de alge mene vergadering verzocht een debat te doen houden over de maatregelen, die de Zuidvietna mese regering kort geleden tegen de Boeddhisten in haar land heeft genomen. De knappe, 38-jarige mevrouw Ngo Dinh Noe en haar echtge noot, die als politiek raadgever van zijn broer, de president, op treedt, worden verantwoordelijk geacht voor de aanvallen op'gist, Boeddhistische pagodes, die Zuidvietnamese militairen op 20 en 21 augustus j.l, hebben uit gevoerd. ZUID-VIëTNAM „De betrekkingen tussen Viet nam en de Verenigde Staten gaan een uitstekende fase in, want de huidige beproevingen zullen de solidariteit tussen bei de landen eerder versterken dan schaden", zo heeft Ngo Dinh Nhoe, die in de actie tegen de Zuidvietnamese Boeddhisten als de man achter de schermen wordt beschouwd, donderdag in een interview met enkele bui tenlandse verslaggevers gezegd. De broer van president Ngo Dinh Diem wilde geen rechtstreeks commentaar geven op recente verklaringen van president Ken nedy over Zuid-Viëtnam, maar zei wel dat degenen die bewe ren dat de Zuidviëtnamese pre sident het contact met zijn volk verloren heeft, zich ernstig ver DUITSE DIENST IN OPSPRAAK Een bericht in het Westduitse weekblad „Die Zeit", volgens hetwelk het in de Westduitse grondwet vastgelegde brief- en telefoongeheim zou worden ge schonden door de „Dienst voor de bescherming van de grond wet", heeft in Bonn veel beroe ring verwekt. Deze dienst zou geheime diensten van de bond genoten helpen bij het afluiste ren van telefoongesprekken en nagaan van persoonlijke brie ven. De Westduitse minister van Binnenlandse Zaken, Höcherl, heeft een onderzoek gelast en gezegd dat eventuele schuldigen „eruit gegooid" zullen worden. Op verzoek van de socialisti sche oppostitie zal de minister op 17 september in de betrok ken parlementscommissie nade re uitleg geven, ofschoon deze commissie oorspronkelijk pas op 2 oktober bijeen zou komen. Mi nister Höcherl zal dan tevens mededelingen doen omtrent de kwestie van de werkzaamheid van voormalige S.S.- en Gesta- poleden op het bureau voor de begchsrmiog van de grondwet. hebben allen gediend onder een regering men mag wel haast zeggen onder één man: Ade nauer. De oude kanselier heeft langer de bondsrepubliek geleid dan de hele republiek van Wei- mar heeft bestaan. En daar komt bij dat hij zeker niet van plan is na 15 oktober al zijn aandacht te besteden aan zijn rozentuin. BLIJVENDE INVLOED In liet gebouw van de Bonds dag heeft hij zijn kantoor inge richt, ziin functie aan de top van de partij die liij smeedde, is bovendien een garantie dat hij invloed zal blijven uitoefenen. En Bonn zit vol met mensen die aan hem hum baan en hun be staan danken. De gevoelens van verplichting, die hierdoor zijn ontstaan, banden van trouw, verdwijnen niet een twee drie. Is dit al een reden waarom men niet te grootscheepse ver wachtingen moet hebben van een radikale ommezwaai, daar komt nog bij dat de kalme Er_ hard bepaald geen revolutionair van nature is. Hij zal ook niet de listen toepassen waar Ade nauer niet voor terugdeinsde om gehoorzaamheid af te dwingen en in dat opzicht zal hij zijn voorganger ook na deze herfst weinig concurrentie kunnen aandoen. MAAKT STRAUSS OOK WEER KANS Wel zal in de komende zes weken tot de beslissende da tum ook blijken dat het ge zag van Adenauer veel onenig heid in de regeringspartijen camoufleerde. Die zal zich uiten en uit zich ten dele al in de opmars die Strauss met een soort Gaul listisch programma aan het maken is in Beieren en die hij zeker zal proberen te gebrui ken om een triomfale eome back te maken uit het Bonn waaruit hij nogal smadelijk is verjaagd. Daartegenover staat al is het op wat langere termijn dat Erhard zich in het verleden al een kalme doorzetter heeft be toond en al door veel geharre war is heengegaan en uitein delijk toch zijn zin kreeg. En er zijn verkiezingen in 't verschiet, waarbij de anderen ook moeten begrijpen dat ze met Erhard misschien, maar zonder hem be_ slist niet kunnen winnen. Dat maakt de positie van de joviale econoom ook weer sterker. (Nadruk verboden.) Engeland verwernt Russisch verzoek inzake Laos Engeland heeft vrijdag een Russisch verzoek om gezamen lijk de internationale controle commissie voor Laos te vragen een onderzoek in te stellen naar Amerikaanse wapenleveranties aan Laos, van de hand gewezen. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken zei dat zijn re gering het Russische verzoek met zag als een serieuze bij drage tot doeltreffende uitoefe ning van het gezamenlijke voor zitterschap van de Geneefse conferentie inzake Laos. Volgens prins Soephanoevong, de leider van de pro-communis tische Pathet Lao, hebben de Verenigde Staten de rechts ge oriënteerde generaal Phoemi Nosavan 14 militaire vliegtuigen geleverd. De Britse woordvoerder zei dat de beoordeling welke wa pens in Laos mogen worden toegelaten, tot de competentie van de Laotiaanse coalitiere gering behoort. ONBEKEND VLIEGTUIG WIERP BOM AF BOVEN CUBAANSE STAD Eén dode en drie gewonden De Cubaanse militaire autori teiten hebben in een donderdag avond door radio-Havanna om geroepen communiqué meege deeld, dat een vliegtuig van on bekende nationaliteit boven de stad Santa Clara in de Cubaanse provincie Las Villas een bom heeft laten vallen. De bom kwam op een huis terecht waar bij een dode en drie gewonden vielen. In het communiqué worden de Verenigde Staten verantwoorde lijk gesteld voor het gebeurde. „Wij waarschuwen de Ameri kaanse regering, dat een her haling hiervan kan leiden tol ernstige incidenten", zo werd gezegd. Woensdagavond hadden volgens de Cubaanse radio twee vliegtuigen ook al boven Santa Clara gevlogen. Zuid-Vietnam vraagt uitleveren Boeddhistische monninken De Zuidvietnamese regering heeft de Amerikaanse ambassade in Saigon vrijdag formeel om uit levering verzocht van de drie Boeddhistische monniken, die daar hun toevlucht hebben ge zocht. Volgens welingelichte Ameri kaanse kringen wordt het ver zoek doorgezonden naar Wash ington, hoewel dit een „formali teit" is. Zij achten het waar schijnlijk dat deze monniken op dezelfde wijze zullen worden be handeld als de twee andere die naar het gebouw waren gevlucht van de Amerikaanse missie voor militaire bijstand. De uitlevering werd toen geweigerd. De twee monniken verlieten het gebouw later vrijwillig. Een van de drie monniken is Thitsy Tri Quang, die beschouwd wordt als een van de voornaam ste leiders van de betogingen die tegen de regering zijn ge houden. o Rusland vraagt onderzoek in Laos Rusland heeft Groot-Brittannië gevraagd samen de internationa le controlecommissie in Laos op te dragen een onderzoek in te stellen naar beweerde illegale levering door de Ver. Staten van militaire vliegtuigen aan Laos. Rusland en Groot-Brittannië zijn opgetreden .als voorzitters van de in 1962 in Genève gehou den conferentie over Laos. Volgens „Tass" heeft prins Soephanoevong, leider van de pro-communistische Pathet Lao een brief aan de Russische rege ring geschreven, waarin hij zegt dat de Ver. Staten 14 „T-28" ge vechtsvliegtuigen met bijbeho rende munitie aan de rechtse groep van generaal Phoemi No- s-ovan hebben overgedragen. ZATERDAG 7 SEPTEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Les Liaisons Dange- reuses". AXEL; Het Centrum. 8 uur: ..Geld speelt geen rol". Sportterrein Buitenweg, 4.15 uur: AZVV I—Woudri- ZAAMSLAG: Sportterrein, 4 uur: Zaamslag- 1Rillandia 1. ZONDAG 8 SEPTEMBER TERNEUZENLuxor-Theater, 2 uur; „Laurel en Hardy in het Wilde Westen; 4.30 en 8 uur: „Liaisons Dangereuses". Zuidersportpark, 2.3o uur: Terneuzen 1Steenbergen 1. AXEL: Het Centrum, 3.45 uur: „Geld speelt geen rol"; 8 uur: „Eddie in topvorm". WEST NJLEUW-GUINEA AFGEZONDERD GEBIED De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soe- bandrio, heeft verklaard dat West Nieuw-Guinea thans wordt beschouwd als een op politiek, economisch, monetair en veilig heidsgebied afgezonderd gewest. Vreemdelingen, die dit gebied wensen te bezoeken, hebben hiervoor een visum nodig. In het buitenland vertoevende In donesiërs, die zich naar West Nieuw-Guinea zouden willen begeven, behoeven hiervoor toe stemming van minister Soeban- drio. Een woordvoerder van het In donesische ministerie van Bui tenlandse Zaken verklaarde, dat hij hoopte later nog een toelich ting op deze bekendmaking te kunnen geven. GEVOLGEN UITSCHAKELING KOPPELBAZEN IN AMSTERDAM. Bij het Gewestelijk Arbeidsbu reau te Amsterdam hebben zich, als gevolg van het besluit der twee grootste scheepswerven in de hoofstad om geen gebruik meer te maken van koppelbazen, dertig arbeiders, voornamelijk metaalarbeiders en ongeschool den gemeld, die ontslagen waren bij koppelbazen. De directie van het G.A.B. heeft de indruk dat er in Amsterdam enkele honder den (300 a 400) metaalarbeiders bij koppelbazen werkten. Waar deze mensen nu gebleven zijn, is aldus de G.A.B.-directie voor ons een vraagteken. Eind augustus was er een ge registreerde vraag van 3418 me taalarbeiders. Dat deze iets was opgelopen in vergelijking met de voorafgaande maand, houdt vol gens het G.A.B. stellig verband met de koppelbazenaffaire. Uit de metaalsector was een vraag voor 2300 jongelui, die van de lagere technische scholen afkwa men. Er was echter maar een aanbod van 600 jongens, zodat aan deze aanvraag voor „nieuwe aanwas" maar voor een kwart kon worden voldaan. Circa 50.000 Amsterdammers zijn werkzaam in de metaalsector, die de be langrijkste bron van werkgele genheid in de hoofdstad is, i

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3