Binnenlands nieuws DE VERMETELE DOKTER KERKDIENSTEN Volgend jaar meer ruimte voor loonsverhogingen lp Fineer een rand aan elke kant met SNELFIX Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 7 september 1963 1964 GUNSTIGER VOOR VERBETERING COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREENKOMSTEN UITSTEL VAN HERHALINGS OEFENINGEN VOOR LANDBOUWERS METING RADIOACTI VITEIT BOVEN NEDERLAND POKKEN IN BOEDAPEST Middenbermbeplantingen verminderen het aantal dodelijke ongelukken Nog drie landbouwers vragen vonnis niet uit te voeren Tekort aan arbeidskrachten in de hoofdstad circa 20.000 BETOGERS MOESTEN NAAR BENEDEN Voor de zondag TYPHUS IN ZWITSERLAND Van officiële zijde is vrijdag in Den Haag verklaard, dat 1964 wellicht gunstiger zal zijn voor verbetering van C. A. O.'s dan 1963. Op de ruimte voor loonsverhogingen die in 1963 volgens de ramingen beschikbaar was, is n.l. voor een belangrijk deel beslag gelegd door verbetering van de sociale voorzieningen. Voor 1964 staan geen grote dingen op dit gebied op stapel. Dit werd verklaard in een toe lichting op een besluit van minis ter Veldkamp om wijziging van een tweetal collectieve ar beidsovereenkomsten (voor het horecabedrijf en voor de wasse rijen) onverbindend te verklaren. Deze wijzigingen waren goedge keurd door de Stichting van de Arbeid, doch het college van Rijksbemiddelaars had de minis ter in tegengestelde zin geadvi seerd. De goedkeuring van deze C.A.O.'s zou volgens de minister het voor 1963 vastgestelde globa le percentage van de loonstijgin gen (2,7 procent) teveel hebben doen stijgen. Het college van Rijksbemidde laars had ook geadviseerd een nieuwe C.A.O. voor de bereide verfindustrie op dezelfde gron den te verwerpen, doch dit advies heeft de bewindsman niet ge volgd. In een toelichting op deze be sluiten verklaarde men van offi ciële zijde, dat het bestaan van een achterstand in de horeca-be- drijven wordt erkend. Men ge loofde dat een poging om die achterstand geleidelijk in te ha len in plaats van in één keer (in de nieuwe C.A.O. was hiervoor 20 procent voorzien) wellicht meer kans had gemaakt. Ook wanneer de wenselijkheid van het inhalen van achterstand niet in twijfel wordt getrokken, moet van de C.A.O. in haar ge heel worden geëist dat haar ver wezenlijking past in de voor dit jaar aan de loonkostenontwikke- ting gestelde grenzen, aldus deze toelichting. Bij de wasserijen heeft men zich ook beroepen op achterstand en op de noodzaak van het op trekken der vrouwenionen, die slechts 63 procent van het man- nenloon bedragen. Op dit punt merkte men van officiële zijde op, dat het hier niet gaat om ge mengde functies waarvoor de E. E. G. gelijke J>eloning van mannen en vrouwen eist. Daar om acht de bewindsman zich in deze kwestie niet aan de E. E. G.- bepalingen gebonden. Men merk te op, dat hij zich in het andere geval niet graag aan een veto van de E. E. G.-commissie in Brussel zou hebben blootgesteld. Van officiële zijde is naar aan leiding van de ministeriële be schikking voorts verklaard, dat men hierin geen twijfel mag zien aan de wijze waarop het nieuwe loonsysteem in de praktijk wordt gebracht. Men heeft tot op heden een globaal stijgingspercentage van 3,18 procent bereikt, iets ho ger dan het vastgestelde percen tage van 2,7 procent. Als men met de resterende C.A.O.'s van dit jaar, waarbij een 350.000 ar beiders betrokken zijn, in de buurt, van het huidige percentage kan blijven, kan men zeggen dat de Stichting van de Arbeid goed heeft gewerkt en binnen redelijke grenzen is gebleven. De horeca-C.A.O. had betrek king op een 40.000 werknemers van wie de helft geen garantie loon en een grote achterstand heeft. De ontworpen C. A. O. zou echter het globale percentage De minister van Defensie heeft thans besloten, dat aan zelfstandige ondernemers op ak kerbouw- of gemengde bedrijven, die in het najaar voor herha lingsoefeningen moeten opko men, uitstel kan worden ver leend. Deze maatregel is, even ais het dezer dagen verleende oogstverlof, getroffen in ver band met de moeilijke situatie in de landbouw. Om voor uitstel van herhalingsoefeningen in aanmerking te komen, dienen deze zelfstandige ondernemers op akkerbouw- en gemengde be drijven ten genoege van de bur gemeester van hun woonplaats aan te tonen, dat hun aanwezig heid op hun bedrijf in verband met de toestand van de oogst noodzakelijk is. Het uitstel dient op de gebruikelijke wijze ter gemeente-secretarie te worden aangevraagd. Binnenkort zal een Hawker ,,Hunter"-straaljager van de ba sis Leeuwarden de 250ste vlucht maken bij het nemen van lucht monsters boven ons land. Dit soort vluchten, „snuffelvluchten" waarbij door het nemen van luchtmonsters op drie hoogten de radio-activiteit wordt geme ten, is in 1958 begonnen. Aanvankelijk werden deze Vluchten eens in de paar weken gemaakt, tijdens de perioden na kernproeven door de So wj et- Unie, de Verenigde Staten en Frankrijk om de andere dag. met 0,3 procent hebben doen stij gen. Die van de wasserijen, met 20.000 arbeiders, zou nog eens een stijging van 0,2 procent heb ben opgeleverd. En als men dit had aanvaard, had men in een aantal nog komende gevallen waarin ook achterstand erkend wordt, op eenzelfde wijze moeten handelen. Er is overigens geen sprake van, aldus de toelichting, dat dc C.A.O.'s die laat in het jaar aan bod komen, aan het kortste eind trekken. Van bevoegde zijde is tenslotte verklaard, dat in het komende overleg tussen regering en Stich ting van de Arbeid de kwestie van dc zwarte lonen en de kop pelbazen afzonderlijk zal moeten wfrden besproken. Wel staat men op het stand punt, dat in het kader van het huidige loonsysteem het vraag stuk der zwarte lonen primair een zaak van het bedrijfsleven is. Met betrekking tot een even tuele wettelijke regeling van het vraagstuk der koppelbazen werd meegedeeld, dat deze zaak in studie is, doch dat bedacht moet worden, dat in een maat schappij, die gelukkig geen po litiestaat is, het vaak moeilijk is de naleving van sommige wettelijke voorschriften op eco nomisch gebied af te dwingen. In verband met het geval van pokkenontdekt bij een kamer meisje van liet grote hotel Royal in Boedapest, zijn in Hongarije een aantal veiligheidsmaatrege len getroffen. Reizigers, die naar het buitenland gaan, moeten eerst worden ingeënt, evenals buitenlanders, die Hongarije binnenkomen. Voor de Honga ren die in het land blijven, is de inenting niet verplicht. Foto: Drukte van toeristen bij een kliniek in Boedapest waar tegen pokken wordt inge ënt. De dame op de voorgrond kijkt bedenkelijk naar haar arm (links). Foto rechts: Bij het hotel Royal, waar honderden mensen op kosten van de Hongaarse re gering in quarantaine worden gehouden, komt voedsel aan onder controle van een medisch team. WIELRIJDSTER GEDOOD Op de Geldersekade in Rot terdam is vrijdagmorgen een 16-jarige bromfietsberijder, mej. Lies de Wit, dodelijk veronge lukt. Zij reed naast een vriendin en kwam in een bocht door een truck met oplegger geraakt. Zij kwam onder één der achterwie len terecht en overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. FABRIKANTEN OP VERDEN KING VAN BRANDSTICHTING AANGEHOUDEN. Gebleken is, dat de brand die in de nacht van 28 februari op 1 maart van dit jaar de clubmeu belfabriek van de Gebr. Van O. aan de Zandstraat in Beneden Leeuwen verwoestte, is gesticht. In verband hiermee zijn thans de eigenaars van deze fabriek, de fabrikanten J. van O. en A. van O. door de rijkspolitie aangehou den. Ze zijn inmiddels voorgeleid aan de officier van Justitie in Arnhem. In afwachting van het verdere onderzoek zijn ze inge sloten in het huis van bewaring in Arnhem. De clubmeubelfabriek van de Gebr. Van O. was gevestigd in een voormalig patronaatsgebouw en werd vorig jaar nog uitge breid. Door de brand werd de fabriek geheel vernield. SPOORLIJN BREDA-TIRBURG EEUW OUD De spoorlijn BredaTilburg bestaat 100 jaar. Op dinsdag 1 oktober zal dit jubileum sober worden gevierd. Óp die dag zal er een speciale trein rijden tus sen Breda en Tilburg en zal prof. H. F. J. van den Eerenbeemt in Tilburg spreken over dc beteke nis van de spoorlijn voor de ont- wikeling van de Baronie. In Bre da wordt op dezelfde dag een ex positie gehouden, die betrekking heeft op de geschiedenis van dc lijn. NOG MEER OP ZIJN KERFSTOK. De 22-jarige W. van V. uit Zeist, die inbrak in het Zeister gemeentehuis en toen o.a. de ambtsketen van de burgemees ter wegnam, heeft nog meer op zijn kerfstok. Hij bekende ook te hebben ingebroken in een kiosk bij de vliegbasis Soester- berg, waarbij Eierlepeltjes en speldjes werden buitgemaakt. In Utrecht stad hij dc auto van een Deen om naar dc Belgische grens te rijden. Van, W. is vrijdag voorgeleid bij de officier van Jusitie in Utrecht. RUITEN BRAKEN IN DEN HAAG De ruiten hebben het in Den Haag donderdag en vrijdag wel moeten ontgelden. Het ergst maakte cle 38-jarige groenten- handelaar E. J. F. het, toen hij donderdag zijn gram kwam ha len bij een makelaar die hem voor 400 een auto had ver kocht. Volgens F. deugde de wagen niet en toen hij telefonisch geen genoegdoening kreeg, en de ma kelaar thuis ook niet aantrof, toog hij naar het kantoor van de makelaar. Hij begon met een vuilnisvat door één van de rui ten van het kaïjtoor te gooien. Vervolgens sloopte hij onder de blikken van de verblufte kan toorbedienden een gordijnroe van de ramen en sloeg daarmee een tweede ruit aan scherven. Nog niet bekoeld, nam hij een schrijfmachine en smeet die door het kantoor, hetgeen ook flinke schade aanrichtte. Per soonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. Tegen F. is proces-verbaal opgemaakt. Dc 32-jarige groentenhande- laar G. R. uit Rijnsburg, deed vrijdagmorgen twee ruiteri sneu velen. maar dat gebeurde tegen wil en dank. Met zijn met groen ten geladen vrachtwagen slipte hij in de Grote Marktstraat op het natte wegdek en belandde tegen een gevelstuk tussen twee étalageruiten van de Bijenkorf. Beide winkelruiten braken, het geen een enorme ravage tot ge volg had. Tenslotte hoeft de 31-jarige kelner W. J. A. in de nacht van donderdag op vrijdag voor een vijfde vernielde ruit gezorgd, toen hem de toegang tot de wo ning van zijn vriendin werd ge weigerd, A. nam dit riiet en sloeg de ruit van de voordeur in. Hierbij liep hij echter een slagaderlijke verwonding aan de pols op. Na in het ziekenhuis te zijn behandeld, werd hij aange houden wegens vernieling. Hel opruimen van de midden- bermjjcplantingen zou een toe neming van het aantal dodelijke ongevallen tot gevolg hebben, zo heeft de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. Van Aartsen ge antwoord op schriftelijke vragen van het Eerste Kamerlid de heer Gooden (K.V.P.). Uit ter beschik king staande cijfers blijkt dat een auto die in de middemberm raakt in 70 procent van de ge vallen in de middenberm blijft en dus niet op de andere rijbaan ongelukken kan veroorzaken. De afremmende werking van de be planting speelt hierbij een be langrijke rol, zo zegt de minis ter. Hij wijst er op dat de beplan tingen worden aangebracht om bij duisternis verblinding van in tegengestelde richting rijdend verkeer te voorkomen. Oprui ming van de beplanting zou het verkeersbeeld onduidelijk en on rustig maken. Het Kamerlid bad gevraagd of de minister bij het bestuderen van het vraagstuk der midden bermbeveiliging ook tot de op vatting is gekomen, dat de be plantingen alle zicht op het ver- keerspatroon op de andere rij baan ontnemen en dientengevol ge tot voltrekt onverwachte frontale botsingen aanleiding geven. De minister zet in dit antwoord ook zijn opvattingen over gelei deconstructies op middenbermen uiteen. Overeenkomstig de be- Mr. L. van Heijningen in Don Haag heeft in opdracht van de Boerenpartij Koningin Juliana gevraagd de strafvonnissen van nog drie landbouwers, die zijn veroordeeld omdat zij het Land bouwschap hebben genegeerd, niet uit te Voeren. Het betreft thans de landbou wers H. J. de Bruin en M. Si mon, beiden uit Putten, cn G. van de Riet uit Oidebroek. De officier van Justitie in Zwolle is verzocht de voorgenomen ar restaties uit te stellen zolang de requesten om de vonnissen niet te executeren in behandeling zijn. süssing van zijn voorganger wordt thans overgegaan tot het aanbrengen van een geleidecon structie in de middenberm van weg nr. 12 tussen de Gouwebrug en het verkeersplein Oudenrijn. ..Het ligt in de bedoeling in 1964 voort te gaan met het aan brengen van dergelijke voorzie ningen op druk bezette wegen, waar de gevaren verbonden aan bet op andere rijbaan geraken, het grootst zijn. Daarnaast zal worden voortgegaan met het aan brengen van incidentele voor zieningen op wegvakken, waar dit in verband met de bijzondere situatie gewenst is, zoals b.v. ter plaatse van kunstwerken en in bochten met kleine straal." De minister wijst er nadruk kelijk op, dat de geleideconstruc ties in de middenberm nimmer tot gevolg zullen kunnen hebben, dat de middenbermongelukken tot het verleden gaan behoren. „Er zal zich een verschuiving in het type der ongelukken gaan voordoen, waarbij de gebeurte nissen echter veelal tot de rech terhelft van de middenberm en tot de eigen rijbaan zullen wor den gelocaliseerd". De directie van het Geweste lijke Arbeidsbureau te Amster dam schat het reële tekort aan mannelijke en vrouwelijke ar beidskrachten in de hoofdstad op totaal circa 20.000. Er was eind augustus een geregistreerde aan vraag voor mannen en vrouwen tezamen van circa 15.000. Het reële tekort aan mannen wordt geraamd op 11 a 12.000 (gere gistreerd was een totaal aan vraag voor 8726), en dat aan vrouwelijke arbeidskrachten op 8000 a 9000 (de geregistreerde aanvraag was 6289). Bij het G.A.B. hadden zich vorige maand 975 jongelui gemeld, die van de lagere technische scholen waren atgekomen. De aanvraag van werkgevers voor deze categorie bedroeg echter het drievoudige, nl. 2920. De totale beroepsbevol king van dc hoofdstad omvat 375.000 personen (280.000 man nen en 90 a 95.000 vrouwen). Vier negers die donderdag morgen in een kraan op een bouwterrein in New York wa ren geklommen en zich aldaar op vijftien meter hoogte met kettingen hadden vastgebonden uit protest tegen de rassendis criminatie in de bouwvakken, zijn 's avonds door de politie naar beneden gehaald en gear resteerd wegens het besteden van verboden terrein. Ook een achttienjarig blank meisje dat zich aan een kraan had vastgebonden werd in hech tenis genomen. Zij werden later alle vijf op borgtocht vrijgela ten. MENSENKIND EN DOODSBEENDEREN Mensenkind, kunnen deze beenderen herleven? Ezechiël 37 3 De proleet Ezechiël wordt hier door God aangesproken als „men senkind". Dat woord, komt vaak in dit stuk voor. Tenslotte moet Ezechiël ook als „mensenkind" profeteren. Dat heeft diepe zin. Daarin ligt zeker, dat hij als „mensenkind" zich van zijn machteloosheid tegen over deze doodsbeenderen bewust moet zijn. In dit woord laat God hem zijn zwakheid en onmacht diep gevoelen. „Kunt gij dat aan, mensenkind? Kunt gij doodsbeen deren levend maken?" Neen, dat kan het mensenkind Ezechiël niet. Wat vermag een mensenkind te genover doodsbeenderen? Wat kan een mensenkind met doodsbeende ren aanvangen? Mensenkind en doodsbeenderen, het tekent de ho peloosheid onzer levenssituatie over heel de linie. Zonder de Hei lige Geest is het in wezen overal onbegonnen werk. Echter juist zó, ala mensenkind zijn eigen onmacht bewust, kan de profeet tot de mensenkinderen profeteren. Zó zal zijn woord voor de doodsbeenderen verstaanbaar worden. Dat is misschien weieens moei lijk voor een profeet om een ge woon mensenkind te zijn. Daarom verstaan de doodsbeenderen hem ook zo slecht. Hij moet wat min der profeet en wat meer mensen kind zijn. Kunnen deze beenderen levend worden? Zal er in de Kerk een reveil, in de wereld een renaissan ce komen? Zal er innerlijke ver nieuwing en herleving plaatsgrij pen in de verziekte en verstorven samenleving? Dat zal naast de Heilige Geest ook hiervan af hangen, dat de profeten als ge wone mensenkinderen profeteren, en als mensenkinderen de doods beenderen gaan benaderen. (Uit: „De Stem achter U,") OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. NED. HERV. KERK. ZONDAG 8 SEPTEMBER 1963 Axel: 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. 'Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. 2.30 uur Bed. H. Doop.) Hontenisse: 9.30 uur Ds. E, Grams- bergen. Hulst: 10 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. Philippine: 9 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. Ed. Stern. 19 uur een Geref. pred. Sluiskil: 9 uur en 10.30 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: Kerk Noordstraat: 10 uur Ds. J. A. Poelman. 7 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Gebouw „De Schakel": 9.30 uur Da. H. J. Teutscher, van Goes. (Jeugdd.) Zaamsla-g: 10 uur en 2:30 uur Ds. Ph. M. Becht. GEREF. KERK Axel: 10 uur en 3 uur Ds. W. C. van Hattem, van Terneuzen. Hoek'10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds. A .van Leeuwen, van Axel. GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Oh- mann. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst, GEREF. GEMEENTE. (Vlooswijkstraat.) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Hoek: 9.30 uur. 2 uur en 6 uur leesdienst. door MILLY GANZ 69) iNadruk verboden.) HOOFDSTUK XXIII Petert je neemt wraak Hot middagmaal was onder vrolijk gebabbel voorbijgegaan. Christen zat bij de zwarte koffie en keek toe, hoe Ursula Michael, Catharine en Peter, die nu alle maal al onder de dictatuur van de school stonden, lekker warm inpakte, want buiten was het koud. Ursula stopte elk van de kinderen een flink stuk van de weer voorradige broodjes in do zak. Haar bezorgde handen trok ken nog eens aan een manteltje, dan weer aan een boord en zij liet het niet ontbreken aan na drukkelijke vermaningen. Eindelijk ging het klaverblad op stap zielsverheugd, druk en klaar voor het sneeuwballenge vecht. Trots werden zij aoör hun vader nagekeken. In de deur keerde Peter zich nog even om: „Ursula," zei hij, een beetje onzeker, terwijl hij van verlegenheid zijn bontmuts een bebtje dieper over zijn oren trok, „zou je me niet nog een stuk van de broodjes kunnen meegeven? Er ligt er nog een op do keukentafel, dat helemaal verbrokkeld is." „Nee, Petertje, dat gaat niet," antwoordde Ursula, zonder zich lang te bedenken en zeer beslist. „Waarom niet, dat zal ik je een andere keer wel eens vertellen. Nu is bet tijd om naar school te gaan opgemarcheerd'." Peter trok even met zijn mond hoeken en maakte zich uit dc voeten, terwijl hij niet bepaald zachtjes de deur achter zich dicht deed. „Maar Ursula," liet. dc doktor zich ineens horen, die in een me disch tijdschrift had zitten snuf felen, dat hij nu opzij legde, „sinds wanneer ben jc zo gie rig?" Ursula, die juist op het punt stond in de keuken te verdwij nen, keerde zich om: „Och, weet u, dokter," zei zij verontschuldi gend, „ik heb daar mijn reden wel voor. Vanmorgen kwam ik de onderwijzer van Peter tegen. Hij hield me aan cn vertelde me, dat er telkens voor dat de schooi begint in zijn klas een hels spek takel losbarst, zodra Petertje binnen komt. De bengel eet na melijk de bijna in het hele dorp beroemde broodjes niet zelf, maar verdeelt ze onder zijn ka meraden. Natuurlijk is dat niet genoeg voor allemaal en zo komt liet telkens tot een vechtpartij en een gebrul, als bij de dieren in de dierentuin. Hij zou het pret tig vinden, als Petertje wat min der gebak mee naar school bracht en liet zelf zou opeten. Gisteren is Toneli Rockhauser met een grote scheur in zijn broek thuisgekomen en heeft ge huild als een varken. Zeg nu zelf, dokter, wat zou er niet gebeurd zijn, als Peter nog meer bij zich gehad had. Misschien moord en doodslag!" ..Och, als jongens eens een beetje vechten, dat is niet zo erg," antwoordde de dokter la chend, „erg is het alleen van die verscheurde broek van Toneli R-ockhauser! Laat jc maar met een door mevrouw een broek van Michaël geven en breng die dan maar zo gauw mogelijk naar de Oude Preekstoel. Die arme vrouw mag natuurlijk geen na deel bobben tengevolge van onze „beroomde" broodjes?' „Maar toch zeker niet de zon dagse broek van Michaël?" „Juist, die! Vrouw Rockhauser heeft geen tijd om broeken te verstellen. Leg er het jasje maar meteen bij Michaël is er toch helemaal uitgegroeid!" „Klopt niet hij heeft het paje met Pasen pas gekregen!" dacht Ursula opstandig. „Uit vluchten niets als uitvluch ten!" Hardop zei ze: „Maar u vergoot misschien, dokter Pe tertje is er ook nog „O, Peter!" onderbrak Christen haar ongeduldig, „die is immers veel te dik voor de kleren van Michaël!" „Klopt al weer niet!" dacht Ursula en legde er zich maar bij neer. Zij wist precies, hoe lang haar heer en meester zijn geduld bewaarde daarvoor kende zij hem lang genoeg. „Ik zal er voor zorgen, dok ter!" bromde zij en verdween. Terwijl zij het water in de af wasteil liet lopen en met potten en pannen lawaai begon te ma ken, mopperde zij verder: ,,'t Is zoals ik zeg, die man ontbreekt alleen een heiligenkrans! Geven en altijd weer geven! Alsof we het met zoveel kinderzegen niet zelf nodig hebben. Een heilige dwaas is hij, een heilige dwaas!" Ursula is een beetje zenuwach tig vandaag! constateerde de man in de huiskamer. Slaperig stond hij op en ging naar zijn spreekkamer. Ursula was niet te vermurwen zij gaf Peter werkelijk alleen nog maar brood en appels mee naar school. Ook tegenover haar oogappel bleef zij altijd conse quent. Niet omwille van de vechtpartijen onder de jongens in het algemeen, of omdat zij bij. zonder begaan was met de schoolmeester, want zij had een hekel aan schoolmeesters, omdat de dokter dat ook had. Maar zij deed het met het oog op de be dreigde broeken van de kwajon gens, die Christen zo royaal ver ving door de zondagse kleren van zijn eigen spruiten. Ursula was niet hard van ge moed, maar liet welzijn van haar werkgevers ging bij haar toch boven al het andere. (Wordt vervolgd.) GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Frans Halslaan.) Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Rfjksen, van Gouda. Axel: 3 uur leesdienst. 7 uur Ds. Rijksen, van Gouda. VOLLE EVANG. GEMEENSCHAP (Filadelfia kapel) Terneuzen: 10 uur samenkomst. 20.30 uur bidstond. Iedere vrij dagavond om 8 uur samenkomst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 2 en .6 uur. Ds. De Reuver. DOOPSGEZINDE KRING EN NED. PROT. BOND Terneuzen: 10.30 uur (gebouw Schoolweg 21) Ds. A. Mulder, van Dordrecht. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: kapiteine H. Bierman. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur en 8.30 uur Gelezen H. Mis; 10 uur Gezongen H. Mis, 19 uur Gelezen H. Mis; 14.00 uur Lof. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur 10 uur: H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur, 10 uur en 17 uur H.H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, S.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur en 9.30 uur: H.H. Missen; 17.00 uur: Avond mis Triniteitskerk; 8 uur en 11 uur H.H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. NED. HERV. KERK. ZONDAG 8 SEPTEMBER 1963 Aardenburg: 10.30 uur Eerw. Heer Gust. M. C. de Vries. Biervliet: 9.30 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans. Cadzand: 9.3 Ouur Ds. J. A. Talma, van Hoogvliet. Groede: 9.30 uur en 14.30 uur Ds. H. W. Doornink. Hoofdplaat: 10 uur Eerw. Heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. Joh. Bre- zet. Oostburg: 10 uur en 11.30 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 7 uur Gust. M. C. de Vries. Selioondijk'e: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. St. Kruis: 9 uur Eerw. Heer Gust. M. C. de Vides. St. Anna: 11 uur Ds. Scholten, van Terneuzen. Sluis: 9.30 uur Ds. Scholten, van Terneuzen. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendfjke: 9.30 uur Ds. C. van Evert. (Bed. H. Avondmaal.) Zuidzande: 9.30 uur Ds. W. C. Luu- ring, van Cadzand. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.15 uur Ds. S. A. Vis. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Breskens: 7.00 8.30 en 10.30 uur j H. H. Mis. Donderdag is een Italiaanse vrouw met typhus opgenomen in een ziekenhuis in de Zwitserse plaats St. Imier. Volgens een ziekenhuisfunc tionaris is de vrouw, die onlangs uit Italië is gekomen, daar met de ziekte besmet.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2