.voor mij zware Brandaris DE VERMETELE DOKTER Provinciaal nieuws Zuivere zware shag met lange draad. Dus soepel rollen en lekker trekken. Nu Brandaris roken: door en door rijpe Kentucky-tabakken! Grote deelname aan Sluiskils hengelconcours AGENDA Pagina 7 DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 2 SEPTEMBER 1963 TERNEUZEN AXEL BIERVLIET f 1; in dubbelwandige tabakszak Vlii VLISSINGEN ZAAMSLAG Amerikaanse plannen in Zuid-Vietnam? Politieke moord in Brazilië Toestand prof Heuss slechter MILLY GANZ MILITAIR VERLOF GEVRAAGD VOOR HULP BIJ HET BINNENHALEN VAN DE OOGST RUSSISCHE TREILERS BIJ AMERIKAANSE KUST ZUID-VIETNAM „Hete lijn" in,wërking Show-tent van Baier verbrand Binnenlands zelfbestuur voor Serawak De taptoe. De zaterdagavond op dc Markt uitgevoerde taptoe door de „Har- nie Terneuzen", in samenwerking met het tamboers- en pijpers- korps „Irene", werd door vele belangstellenden bijgewoond en toen aan het slot van de taptoe het Belgische en Nederlandse volkslied door de .Harmonie ten gehore was gebracht, klonk een welverdiend applaus van de aan wezigen, die deze taptoe tot het einde hadden gevolgd en bewon derd. 100-jarige Royal Belgian Sailing Club. Bijna 100 liefhebbers van .de zeilsport, een record-aantal, zoals de comodore van de Royal Bel gian Sailing Club, de heer H. Loten, gisteravond opmerkte, hebben aan de tweedaagse zeil wedstrijden op de Westerschelde deelgenomen. Ook van de zijde van het publiek was er een goede belangstelling en de heer Leten vond dit een verheugend feit omdat hij daarin een middel zag om de prachtige zeilsport meer bekendheid te geven. Ter gelegenheid van dit eeuw feest van de R.B.S.C. werden zaterdag zeilwedstrijden gehou den om de Vera Boersma-beker en zondag om de Honte-beker. Comodore Leten zag bij de uit reiking der prijzen, gisteravond in hotel „Rotterdam", hierin een welkome gelegenheid om beide schenkers, wijlen mevr. Telle- gen-Boers'ma en wijlen de heer G. van der Peijl, die de zeilsport een warm hart toedroegen, te gedenken. Zaterdagnamiddag hebben de deelnemers aanvankelijk goed weer gehad. In de namiddag veranderde het echter en daar door zaten zij een uur lang in de regen. Zondagvoormiddag was het een prachtig gezicht bij een prachtig bewolkte hemel en een goede wind de tientallen zeil boten de haven van Terneuzen uit te zien varen. Vanzelfspre kend was daarvoor van de zijde van het publiek een niet geringe belangstelling. Ook zaterdagnamiddag toen in de jachthaven een Watersteek- spei werd gehouden, was de be langstelling naar omstandighe- Verkeersongevallen. Zaterdagmiddag om ongeveer 5 uur reed de heer P. H. met zijn Volkswagen over de provincia le weg in de richting Terneu zen. Bij de kruising met de Zaamslagsewcg gekomen, sloeg hij rechtsaf, doch hoewel een bromfiets, rijdende in do rich ting Axel, op het rijwielpad eveneens dit kruispunt was ge naderd, verleende de automobi list geen voorrang aan de be rijder van de bromfiets, de heer heer J. P. P., wonende te Axel, evenals de bestuurder van de Volkswagen. Door de daarop volgende bot sing kwam de heer P. zodanig te vallen, dat medische hulp moest worden ingeroepen, wel ke werd verleend door dokter Kats, die P., die o.m. een grote teen had gebroken, per auto naar het Juliana-ziekenhuis liet overbrengen. Beide voertuigen liepen ma. teriële schade op. Zaterdagnamiddag om onge veer kwart over zeven wilde de heer D. A. H. uit Axel met zijn bromfiets in de Zeestraat een vóór hem rijdende auto. be stuurd door de heer E. Ph. V. uit St. Jansteen, inhalen. Op het zelfde moment week V. met zijn auto naar links uit voor een aldaar geparkeerd staande auto. Het gevolg hier van was dat H. met zijn brom fiets met het linkerachterspat- bord van de auto in aanraking kwam. Beide voertuigen liepen ma teriële schade op, maar per soonlijk letsel deed zich niet voor. v Drumbands rukten uit. Ter gelegenheid van de te IJzendijke gehouden wandel tocht, die ook door de kom van de gemeente Biervliet leidde heeft de Biervlietse drumband in de stromende regen het de wandelaars die door Biervliet kwamen wat gemakkelijker ge maakt. Groepen werd door de band, versterkt door de band van IJzendijke. afgehaald bij de kom van de gemeente, en op de maat van de trommels door het dorp geloodst. 11 Tewaterlating motorvracht, schip „Woensdrecht". Vandaag zal op de werf van de N. V. Koninklijke Maatschap pij „De Schelde" het motor vrachtschip „Woensdrecht" te water worden gelaten. Het schip, dat in aanbouw is voor rekening van Phs. van Om meren N. V., zal gedoopt wor den door mevrouw S. C. de Ca- sembrootbaronesse Van der Feltz. De hoofdafmetingen van het schip zijn: lengte over alles 157,40 meter, breedte 20 meter, diepgang 9,31 meter. „Seacoral" overgedragen. In de buitenhaven te Vlissin- gen is zaterdagmorgen het 14.800 brt metende motorschip „Seacoral" door de Kon. Mij „De Schelde" overgedragen aan de firma Veder en Co te Hong Kong. De „Seacoral" is het eerste schip dat op een Nederlandse werf voor een reder in Hong Kong werd gebouwd. Na de vlagwisseling overhandigde de heer J. W. Hupkes, voorzitter ggg De Steekwedstrijd in volle gang den niet slecht.,Bij de zaterdag avond op de Scheldekade gehou den marsconcerten van de „Har monie „Terneuzen" en het tam- boers- en pijperskorps „Irene", door de slechte weersomstandig heden niet groot te noemen. De iheer Leten, die vele en vaak fraaie prijzen uitreikte, nam de gelegenheid waar om allen, die op enigerlei wijze aan het welslagen van de wedstrij den hadden meegewerkt, zijn bijzondere dank te betuigen. Hieronder volgen de voor naamste uitslagen: KLASSE I—II: 1. Baltic Rose, H. Leten; 2. Bounty, R. Baart- mans; 3. St. Tudy, M. Gijsbrechts. VERA BOERSMA-BEKER: 1. Pinocehio, A, Maes; 2. Pondiko- nisi, R. Gallant; 3. Sirocco, J Siraut. DAUPHINS: 1. Barracuda, C. Smeets; 2. Pepita, A. Gerard; 3. Tarpon, E. Coppens. FOLKBOATS: 1. Njord, R. Verheyen; 2. Oyat, C. Van der Poorten; 3. Gwelan, J. de Beuke- laer. PAPILLONS: 1. Fanlasquc, J. P. Lesaffre; 2. Chanterelle, Th. van Maldeghem. DRAKEN-KLASSE: 1. Gwin- ver, Dujardin; 2. Olifant, Cornet d'Elzius; 3. Sea Gull, Beaumont. PLATBODEMS: 1. Dekwinte, F. Louwers; 2. Passé Partout. SPECIALE PRIJS: Le Reve- nant, John Leten. STEEKSPEL: Winnaar ploeg Francois—De Schrijver. Bijzondere prijs: Boucky Lau- wers. KLASSE III: 1. Den Arent, C. de Brouwer; 2. Scaldis, G. A. Pro voost; 3. Sportlust VI, P. Vroon. HONTE-BEKER: 1. Scaldis, G. A. Provoost. KLASSE IV: 1. Alcyon, J. Lip pens; 2. Titan, Nijssens; 3. Cu pido, G. Pollet. van de Schelde-directie, 't hoofd certificaat van het schip aan de heer T. S. Hsin, directeur van de Jebmei Shipping Manage ment Company Ltd, die 't schip namens de opdrachtgever aan vaardde. De „Seacoral", die onder Brit se vlag zal varen, loopt 17 kno pen per uur. De lengte van het schip is 157,40 meter, de diepgang 9,31 meter en de voortstuwing ge schiedt door een 6-cylinder Schelde-Sulzer hoofdmotor met een vermogen van 6600 Apk. Het schip is inmiddels voor zijn maidentrip naar Casablanca vertrokken. Verkeersongeval Zaterdagvoormiddag omstreeks kwart over tien reed op de grote verkeersweg TerneuzenZaam- slag in de richting Terneuzen een combine van de heer A. Wolfert uit Hoek. Ter hoogte van de Groenstraat week de bestuurder van de combine, de heer G. Maas uit Hoek, naar links uit om de Groenstraat in te rijden. Op dat ogenblik wilde de heer F. de Vos uit Hulst, die eveneens in de richting Terneuzen reed, met zijn auto de combine voor bijrijden, waartoe hij sterk naar links uitweek. Dit zou hem nog wel gelukt zijn indien er geen bermpaaltje had gestaan. De auto deed dit paaltje sneuve len, terwijl door de schok de auto weer naar rechts werd ge duwd en met de linkerzijde van de combine in aanraking kwam. Zowel combine als auto liepen materiële schade op. Rijks- en verkeerspolitie en Wegenwachter A.N.W.B. waren snel ter plaatse om het verkeer op de voorrangsweg in goede banen te leiden, de situatie ter plaatse op te nemen en fotogra fisch vast te leggen. Hoewel het vóór- en achterspat bord van de auto aan de rechter zijde flink was ingedeukt, hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Verkecrsinspeetic In de vóóravond werd gisteren alhier door de Rijkspolitie ter plaatse en de Verkeerspolitie uit Terneuzen controle uitgeoefend op de handhaving van de aange geven maximum-snelheid van 50 km door de kom der gemeente. Deze controle had tot gevolg dat aan de lopende band proces sen-verbaal werden opgemaakt tegen bestuurders van auto's die de toege^ne snelheid hadden oversell reïren. De „New York Times" meldt van zeer goed ingelichte diplo matieke kringen in Saigon te hebben vernomen, dat de Ver enigde Staten op het punt staan „een actie te ondernemen, die tot de omverwerping van de Zuid Vietnamese regering zou kunnen leiden." Het blad schrijft, dat de Ver enigde Staten in de richting van een confrontatie met de „fami lie-regering" van president Ngo Dinh Diem schijnen te gaan. De meeste waarnemers in Sai gon, aldus het blad verder, ne- m enaari dat Amerikaanse func tionarissen „aan militaire sleu telfiguren een seintje zullen ge ven en in bedekte termen te kennen geven, dat zij een ande re regering verlangen." Functionarissen van 't Ameri kaanse ministerie van Buiten landse Zaken waren niet bereid over dit bericht te praten, ook niet in een particulier gesprek Zich in algemene termen over de situatie uitlatend, zeiden zij dat alom bekend is, dat de Ver enigde Staten va noordeel zijn, dat het optreden tegen de Boed dhisten afbreuk doet aan de campagne tegen de communis tische opstandelingen in Zuid- Vietnam. In Brazilië is zaterdagavond een politicus doodgeschoten, toen hij voor de radio een ver kiezingsrede hield. De politicus, de sociaal-demo craat Euclides Kliemann, sprak zijn rede uit in 'Porto Alegre toen een politieke tegenstander de studio binnendrong en hem doodschoot. De luisteraars kon den het rumoer horen. De echtgenote van Kliemann werd een jaar geleden doodge schoten. Deze moord is nooit opgelost. In Brazilië is de politieke spanning sterk gestegen door de campagne voor de op 3 novem. ber te houden gemeenteraads verkiezingen. De algemene toestand van prof. Theodor Heuss, de 79-ja- rige oud.president van West- Duitsland. gaat achteruit, zo hebben de hem behandelende artsen zondag verklaard. Prof. Heuss bevindt zich in 'n ziekenhuis in Stuttgart, waar dinsdag zijn linker been wegens een hardnekkige trombose werd afgezet. Bijna 600 Nederlandse en Bel gische sportvissers hebben zon dagmorgen deelgenomen aan hét zeer goed georganiseerde zee- hengelconcours door de sport- hengelvereniging „Sluiskil'' aan het Westerscheldefront nabij de watertoren te Terneuzen. Onge twijfeld zullen de vele en bijzon der fraaie prijzen (de eerste prijs was een bromfiets) daaraan niet vreemd zijn geweest. Zondagna middag om 5 uur werd in de brandweerkazerne door het be stuur van „Sluiskil" een receptie gehouden voor het gemeentebe stuur van Terneuzen en de bestu ren der deelnemende verenigin gen. De voorzitter, de heer d'Hondt uit Sluiskil, sprak een kort wel komstwoord en gaf daarna de wethouder van Openbare Wer ken. de heer M. de Vos, gelegen heid een kort woord te spreken. door 64) „Zo, hebben we je eindelijk te pakken. Hoe haal je het ook in je hoofd om hier te overnach ten?" zei de dokter. Hij sprak vlug en zijn stem verried inner lijke onrust. „O God, dokter!" snikte Ur sula berouwvol, „had ik maar naar uw raad geluisterd! Tot straf voor mijn domheid heb ik mijn been verwrongen en ik kan niet meer verder." Christen schrok: een been ver wrongen? Wat was dat nu weer voor een merkwaardige manier om zich uit te drukken! Daar moest meer achter steken als Ursula daardoor niet meer van haar plaats kon. Zij had wel eens vaker iets ergs verbloemd. Bij het licht van de lantaarn van Heinzelmann keek hij vluch tig naar wat haar mankeerde en zag al gauw, dat Ursula haar been gebroken had en dat het dik was opgezwollen. Hij zette haar in een zo gemakkelijk mo gelijke houding op de slee, haal de een zware loden jas te voor schijn die hij om de breuk wik kelde. Toen haastten zij zich terug. Heinzelmann liep met het licht voorop, om te voorkomen dat men in een van de vele wakken zou rijden. Af en toe kwam even de maan te voorschijn en ver lichtte de vlakte, die overal zulke angstaanjagende donkere vlek ken vertoonde. Krakend barstte telkens weer ergens het ijs uit een, het meer spande zich hoe langer hoe meer ih om zich van de boeien van de oude ijslaag te bevrijden. Ontelbare keren moes ten zij terug om een andere weg te zoeken. Christen zei maar niet tegen Ursula dat een tocht over het ijs op dit ogenblik eigenlijk onverantwoordelijk was en dat hem, behalve de flegmatieke hoefsmid, geen mens had willen vergezellen. Hij zei ook niet, dat thuis Mila en de kinderen om haar zaten te huilen. Ursula's hoofd begon te gloeien. Het duurde niet lang meer of zij wist niet eens meer wat er om haar gebeurde. Van haar hele lichaam voelde zij alleen nog haar rechterbeen, dat vreselijk pijn deed. Toen zij weer een beetje bij kwam had de kleine reddings- kolonne eindelijk een kleine baai vlakbij Sonnwil en daardoor de veilige oever bereikt. Naast de slee stond de dokter. In het licht van de bleke maan zag hij er angstaanjagend wit uit, terwijl hij zich met zijn zakdoek het zweet van het gezicht veegde. De enkele dorpsmensen die nog onderweg waren verbaasden zich niet weinig over het nieuwste idee van dokter Christen om zo laat nog met zijn dienstbode in een slee te gaan wandelen. Bij de „Oude Preekstoel" keerde Hein zelmann zich na een korte, knor rige groet van hen af en zocht zi.in armzalige woning op. Gedu rende de hele, gevaarlijke tocht, had hij nog geen tien wooorden gesproken. ..Een merkwaardige man!" dacht Christen toen hij dc magere ge stalte in het donker zag verdwij nen. Maar ik zal 'het niet verge ten. Die kleine jongen van hem kan nog wel allerhand gebrui ken Op „Weidehof" ontstond er een waar indianentumult als reactie op de angstige wachttijd tussen het vertrek van Christen en zijn gelukkige thuiskomst. Zij riepen opgewonden van al les door elkaar heen. Alleen Mila kon geen woord over haar lippen brengen. Haar betraande ogen stonden ernstig in haar bleek ge zicht. Toen duwde zij Petertje, die het dichtst bij Ursula stond, met een hand opzij en kuste misschien voor de eerste maal de goede gedienstige, wellicht nu pas beseffend wat deze voor het gehele gezin Christen betekende. Voor de dokter begon nu na alle opwinding nog het moeilijke werk, dat een beenbreuk met zich brengt. Ursula, die hoge koorts had, zette de tanden opeen en gaf geen kik. Waardig wilde zij ondergaan wat haar als een verdiende straf voorkwam. Zij zag hoe uitgeput de dokter was en moest ineens denken: Toch is hij een heilige dwaas! Alleen zo eentje kan zijn eigen waardevol leven op het spel zetten om een eenvoudige dienstbode van het ijs te halen. Maar misschien is hij toch meer een heilige dan een dwaas! Om te voorkomen dat zij alleen in haar koude kamer zou liggen pijn te lijden, werd bij gebrek aan een ander verwarmd vertrek haar bed achter de grote kachel in de huiskamer opgeslagen. Zij verzette zich heftig daartegen, maar dokter Christen merkte lachend op: „Ik ben dokter mij hindert dat niet!" „Maar mij wel!" had Ursula het liefst geantwoord. Lang hield Ursula het in bed niet uit, hoewel Petertje ijverig zi.in best deed om haar wat aflei ding te bezorgen. Zo had hij al zijn witte muizen over haar dekens laten wandelen en rechts en links van haar de tweelingen bij haar in bed gestopt, alsof het poppen waren. Maar na twee dagen al hinkte Ursula in gipsverband weer rond, nam met luider stem het bevel weer op zich en vertelde aan de tien weken oude tweelingen Max en Moritz, die zij steeds in een grote wasmand bij zich in de ruime keuken had staan, sprook jes uit het Zwarte Woud. „Ik vertel nu eenmaal graag", zei ze tegen Mila, die haar uit lachte. „Ik verbeeld me alleen maar dat zij me verstaan en dat is prettig. En kijk nu maar eens hoe muisjesstil ze zijn en hoe hun ogen ronddwalen!" Dat het haar difepe stem kon zijn, waarvan al' iets oneindig kalmerends ui tg ir.it dat wellicht reeds op de twee kleine schep seltjes zijn uitwerking had. wist Ursula niet. Maar Mila was daar van wel overtuigd. Daar Ursula geruime tijd lang het huis niet uit kon, vernam zij voorlopig niet, dat in dezelfde nacht, waarin de dokter haar van het ijs gehaald had, dit tegen de ochtend helemaal in stukken was gebroken. Tien mensen, die zich op verschillende plaatsen van het meer, evenals zij, nog laat onder-r weg bevonden hadden, waren spoorloos in de scheuren en wak ken verdwenen. (Wordt vervolgd.) De heer De Vos zei dat het ge meentebestuur graag meewerkt aan de organisatie van een recep tie als deze waardoor zij haar be langstelling voor de zeehengel- vereniging „Sluiskil" wil tonen. De heer De Vos feliciteerde het bestuur met de grote deelname aan de wedstrijd en heette de deelnemers van harte welkom in Terneuzen en in Sluiskil. Hij zei het bestuur dankbaar te zijn voor de wijze waarop het weer een groot aantal vreemdelingen naai de streek heeft getrokken. De heer De Vos besloot zijn toe spraak met de wens uit te spre ken, dat zij nog enige tijd zou den blijven om zo kennis te kun nen nemen van de grote en be langrijke werken die rond Sluis kil worden uitgevoerd. De vertegenwoordiger van de Belgische federatie, de heer Maas, bracht zeehengelbestuur en gemeentebestuur zijn hartelijke dank over voor het gastvrije ont haal en ook hij kon niet anders dan het bestuur met een derge lijke perfecte organisatie felici teren. Ook de ondervoorzitter van de Scheidefederatie, de heer Gruben, sprak in deze zin en tenslotte werd het woord gevoerd door de ere-voorzitter der vereniging, ir V. Gena, die jn de uitslag (eerste, tweede en derde prijs kwamen in handen van Belgen) een duidelijk meesterschap van de zuiderburen zag. Hij noemde het een voor recht te Sluiskil zoveel zeehen gelaars te kunnen begroeten en sprak zijn dank uit aan het ge meentebestuur. Tenslotte verrichtte wethouder M. de Vos de trekking van de loterij. Hieronder volgt de uitslag van de zeehengelwedstrijd: 1. M. de Schaecht, Oostende, 605 pnt; 2. W. Gevaert, Zeebrugge, 590 pnt; 3. J. Hebbrechts, Gent, 530 pnt: 4. G. van Tilburg, Hal steren, 485 pnt; 5. P. v. d. Berge, Sluiskil, 470 pnt; 6. L. de Zutter, Sluiskil, 440 pnt; 7. C. Hamelink, Terneuzen, 450 pnt; 8. M. Visser, Sluiskil, 440 pnt; 9. H. Meeusen, Hoek, 425 pnt; 10. W. Lebeau, Halsteren, 415 pnt; 11. E. van Puyenbroeck, Hamme, 410 pnt; 12. M. de Nijs, Nieuwpoort, 400 pnt; 13. K Schoonakker, Sas van Gent, 390 pnt; 14. R. Deschacht, Oostende, 370 pnt; 15. M. Maes, Oostende, 370,, pnt; 16. F. Mey, Sluiskil, 360 pnt; 17. J. Heyninck, Boom, 350 pnt; 18. M. Comeyne, Gent, 350 pnt; 19. A. Rottier, Sas van Gent, 335 pnt; 20. A. Diele- man, Terneuzen, 330 pnt;'21. A. Wiersma, Terneuzen, 325 pnt; 22. M. Trevesan .Sluiskil, 320 pt; 23. A. Franken, Halsteren, 320 pnt; 24. B. van Huile, Sluiskil, 320 pt; 25. J. Faas, Sluiskil,320 pt; 26. mevr. Smolenaers, Terneuzen, 315 pnt; 27. J. Bultinck, Oosten de, 300 pnt; 28. J. Hamelink, Ter neuzen, 300 pnt; 29. A. de Calu- wé, Sluiskil, 300 pnt. Er waren in totaal 111 prijzen. Het Tweede-Kamerlid Kolf schoten (KVP) heeft schriftelijk aan de minister van Defensie gevraagd of deze bereid is on verwijld maatregelen te nemen om bij werkbaar weer extra verlof te geven aan dienstplich tige militairen voor het verrich ten van oogstwerkzaamheden. De heer Kolfschoten verwijst in zijn verzoek naar het ongun stige weer van de laatste weken, waardoor een noodsituatie of zelfs een misoogst zou kunnen worden vex-oorzaakt. Een subcommissie van het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft er op aange drongen, dat de Verenigde Staten stappen nemen tegen Russische treilei-s, die binnen de Ameri kaanse territoriale wateren va- -n. Volgens de subcommissie zijn de laatste zes maanden vei'schei- dene Russische schepen waarge nomen bij de kust van Florida, die op weg wai-en naar Cuba en binnen de driemijls-zóne voei-en. Zij dringt er in een ï-apport op aan, dat de kustwacht de be_ voegdheid krijgt om onmiddellijk de vereiste maatregelen te ne men. De kustwacht zou hande lend op moeten treden als zich binnen de teri-itoriale wateren schepen bevinden met „elektro nische of andere uitrusting", die een gevaar voi-men voor de na tionale veiligheid, zo wordt ir. het rappox-t gezegd. De belangrijkste pagode van Saigon, de Xa Loi, is zaterdag officieel vrijgegeven en overge- di-agen aan een nieuwe Boed dhistische leiding, die wordt voorgezeten door de voornaam ste „bonze". Thitsj Tien Hoa. Deze heeft direct daarop be_ kendgemaakt dat vandaag ter gelegenheid van het grote Boed dhistische feest van de „dwalen de zielen" een strikt ï-eligieuze plechtigheid zal worden gehou den. De Xa Loi-pagode was het voornaamste doel van de i-ege- ï-ingsmaati-egelen in de nacht van 20 en 21 augustus. De pago de werd zaterdag teruggegeven na een grote demonstratie ten gunste van de regering in Sai gon. De rechtstreekse „hete lijn" tussen Moskou en Washington, bestemd voor contact tussen de staatshoofden in noodgeval, is za- tei-dagochtend te elf uur Mos- kouse tijd in gebruik genomen. Het akkoord tot vestiging van deze lijn- en radio-verbinding was op 20 juli j.l. in Genève getekend. In de nacht van vrijdag op za terdag is, door tot dusver nog on bekende ooi-zaak, de tent van dc ijsrevue van Maxi en Ernst Baier geheel door brand verwoest. Per soonlijke ongevallen hebben zich •niet voorgedaan. De schade be- di-aagt naar schatting ongeveer andei-half miljoen Mark (1,35 miljoen gulden). De tent bood zitplaats aan drie duizend toeschouwers. Sei-awak heeft zaterdag binnen lands zelfbestuur gekx-egen. Te middernacht van vrijdag op za terdag is de gekozen regei-ing of ficieel in functie getreden, hoewel premier Stephen Ningkam reeds enige tijd zijn funkties uitoefent. DINSDAG 3 SEPTEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Hong-Kong Affair." Lokaal „Bethel", 7.30 uur: Evangelisatie-bij eenkomst. WOENSDAG 3 SEPTEMBER TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Hong-Kong Affair." DE APPELS VOOR EEN DEEL GOEDKOOP De goede rassen en. de beste kwaliteiten van Nedex-landse- appelen worden verkocht tegen voor de telers bevredigende prij zen. Voor de mindere kwaliteiten en rassen bestaat weinig of geen belangstelling en de prijzen hiervan liggen op een zeer laag peil. De uitvoer van Nederlandse appelen is nog steeds van ge ringe betekenis. In de week van 19 tot 24 augustus bedroeg de totale Nederlandse appelexport 78 ton. Hiervan ging 71 ton naar West-Duitsland, zes ton naar België en Luxemburg en één ton naar Afrika. De Westduitse autoriteiten hebben bekend gemaakt, dat ze met ingang van maandag 2 sep tember de invoer van appelen van de kwaliteitsklasse twee uit een groot aantal niet tot de E. E. G. behorende landen zullen stop zetten. Hiertoe is besloten in verband met de zwakke marktpositie van klasse twee appelen in WestrDuitsland.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2