cl Walen betoogden tegen taalwet Burgess dood China beschuldigt Sow jet-linie Moeilijkheden na Nijmeegse manifestatie Indonesische en Philippijnse waarnemers in Serawak De Sowjet-Unie en het kernstopverdrag Verf met voldoening HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN MAANDAG 2 SEPTEMBER 1962 19e Jaargang No. 6013 Nieuwe taalgrens werd een feit beschouwt als het helangralssie ISRAEL EN JORDANIË BERISPT WRAKSTUKKEN VAN VERMISTE VLIEGTUIGEN GEVONDEN DE VEILIGHEIDSRAAD Het vervoer van president Kennedy afwezig van 2 t/m 10 september MIJNWERKER BOVA VERMOEDELIJK OMGEKOMEN OOST-BERLIJNSE VEILIGHEIDSDIENST LOODSTE AGENTEN -1 VAN OOST NAAR WEST Prof. De Quay naar Amerika vertrokken ITrankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 01150—2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs ƒ6,per kwartaal: per maand ƒ2,per week 48 ct. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 ct; minimum per advertentie ƒ2,40. Rubriek: Kleine Advertenties (géén handels- advertenties)5 regels 1,10. Iedere regel meer 22 ct. Kleine Advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties te 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Naar schatting 10.000 Walen hebben zondag een betoging ge houden tegen de overheveling van de zes dorpen van de Voer streek in de Waalse provincie Luik naar de Vlaamse provincie Limburg. In honderden auto's en tientallen autobussen trokken zij in optocht naar 's-Gravenvoeren om daar uiting te geven aan hun misnoegen over deze maatregel, die een gevolg is van de wet op de vaststelling van de definitieve „taalgrens" in België, waarbij het land in een Franstalig en een Nederlandstalig gebied wordt verdeeld. De Belgische rijkswacht had een legertje van 1.000 manschap pen, uitgerust met Spaanse rui ters, waterkanonnen en traangas- bommen, gemobiliseerd om de betoging in goede banen te lei den. Vlaamse tegenbetogers wer den verwijderd. De Waalse betoging, georgani seerd op initiatief van de Waalse volksbeweging van wijlen vak bondsleider André Renard uit Luik, was gericht tegen de aan sluiting van de zes voerdorpen met hun 4300 inwoners bij de provincie Limburg. In totaal zijn zondag bij het van kracht worden van de taalgrens 109.702 Belgen „administratief verhuisd". Ruim S6.000 die tot dusver in Vlaamse provincies woonden, gingen daar bij naar Waalse provincies over en slechts 20.000 zagen zich door wijzigingen van de provinciale grenzen van Wallonië naar Vlaanderen overgeheveld. Over al, met uitzondering dus van de Voerstreek, ging zondag deze wij ziging zonder strubbelingen ge paard en werd de administratieve wijziging zelfs met vriendschap pelijke woorden bezegeld. De rijkswacht had zondag in de Voerstreek geen halve maatrege len genomen. Langs de route, die de stoet nam, waren versperrin gen aangebracht van Spaanse ruiters en een helikopter was in gezet om de omgeving te ver kennen. Dit voorkwam echter niet, dat een zestal autobussen met Vlaamse tegenbetogers er in slaagden 's-Gravenvoeren bin nen te rijden, naar werd gemeld via Nederlands gebied. Vóórdat de rijkswacht kon ingrijpen, moest een aantal Waalse vlaggen en aanplakbiljetten het ontgel den. Het kostte de ordebewaar ders trouwens enige moeite om de Vlamingen weer in de bussen te krijgen. Dit lukte gelukkig vóórdat de eerste Waalse demon stranten arriveerden. Enkele rui ten sneuvelden daarbij. Tijdens de massabijeenkomst jn 's-Gravenvoeren, waarmee de vVaalse betoging werd afgesloten, was het thema van de redevoe ringen voortzetting van de strijd om de Voerstreek totdat de zes dorpjes weer bij de provincie Luik zijn teruggekeerd. Dat was een thema, dat door de duizen den demonstranten uitbundig werd toegejuicht. Nog vóór het einde van het of ficiële gedeelte van de betoging had de rijkswacht enkele tiental len arrestaties verricht. De mees te gearresteerden werden weer vrijgelaten. Een man met een pistool en twee jongelui, die in het bezit waren van „Molotof cocktails" bleven onder arrest. Zondagavond concentreerde de aandacht van de rijkswacht zich op een ander dorp in de Voer streek, Moelingen, waarvan de burgemeester alle demonstraties op zijn grondgebied had verbo den en dat zondag hermetisch was afgesloten. Maar zondag avond was het daar zowel een feestavond voor de Vlamingen als voor de Walen, hetgeen onder de huidige omstandigheden voor de gendarmerie aanleiding was pa raat te blijven om in te grijpen indien de verhitte gemoederen het kookpunt zouden bereiken. Een functionaris van 't „Bot- kin"-ziekenhuis in Moskou heeft zondagochtend vroeg gezegd dat Jim Andreyevitsj de naam waaronder Burgess bij zijn Rus sische collega's bekend was op vrijdagochtend aan een hart kwaal is overleden. Burgess was sedert 20 augustus in het zie kenhuis. Er was een Engelsman bij Burgess toen hij overleed. Leden van de Britse kolonie in Moskou menen dat dit MacLean of Kim Philby, de Britse journalist en ex-diplomaat die begin dit jaar eveneens naar Rusland uitweek. De functionaris kon echter niet zeggen wie de man was, die bij Burgess was. De moeder van Burgess, mevr. Eve Bassett, die in Londen woont, zou een telegram uit Moskou hebben ontvangen waar in de dood van haar zoon werd gemeld. Burgess en MacLean verdwe. nen op 25 mei uit Engeland. De verdwijning was een schok voor de Britse veiligheidsdienst, daar later bekend werd dat het Brit- In een verklaring van de Chinese regering, die zondag door het persbureau „Nieuw- China" werd bekend gemaakt, beschuldigt China de Sowjet- Unie er opnieuw van met het gedeeltelijke kernstopverdrag van Moskou" de belangen van het socialistische kamp te heb ben verraden." De verklaring, die een ant. woord is op een Russische ver klaring van 21 augustus, zegt dat de Russen China belasteren door te beweren, dat de Chine zen het verdrag niet wensen te tekenen omdat Rusland heeft geweigerd China technische ge gevens te verstrekken over atoombewapening. China wijst het Verdrag van Moskou van de hand omdat het niet in algehele en algemene ontwapening voorziet en in feite toestaat dat de imperialisten ondergrondse kernproeven hou den en hun atoomwapens ver spreiden door middel van een multilaterale kernmacht, zo wordt gezegd. De Chinese regering beschul digt vervolgens de Russische leiders er van het Amerikaanse plan van de „twee China's" te hebben aanvaard. De Chinese regering beschul digt de Sowjet.Unie van zucht tot avontuur omdat het land raketten op Cuba had gestatio neerd en van zucht tot capitula tie omdat die raketten weer werden weggehaald. De verklaring van de Chinese regering is 't officieel antwoord op de jongste Russische aanval len tegen de buitenlandse poli tiek van China. Volgens de woordvoerder van de Chinese regering heeft Chi na altijd volgehouden, dat lan den met verschillende sociale systemen vreedzaam naast el kaar behoren te leven. Als ge. volg van onderhandelingen kun nen noodzakelijke overeenkom sten met de „imperialistische" landen worden gesloten. „Maar wanneer men onderhandelingen middel, of zelfs het enige middel om naar vreedzaam naast elkaar bestaan te streven en men niet aarzelt om de fundamentele be langen van het volk te verkopen om tot overeenstemming met 't imperialisme te komen, is dat geen vreedzaam naast elkaar bestaan doch capitulatie, waar uit alleen maar gevaren voor de wereldvrede kunnen voort vloeien. Communistisch-China beticht te de Russen er ook van, dat zij de Verenigde Staten bijzonder, heden omtrent een geheim Chi nees-Russisch akkoord inzake kernwapens hebben gegeven, lang voordat Peking twee weken geleden het bestaan van deze overeenkomst bekend maakte. De Chinese verklaring, die on geveer 10.000 woorden telde, nam met nog enkele artikelen over het ideologische geschil met Moskou vijf van de zes pa gina's van het zondagnummer van het „Volksdagblad" van Pe king, het voornaamste Chinese partij-orgaan, in beslag. De gemengde Israëlisch-Jor- daanse bestandscommissie heeft Jordanië berispt, omdat Jorda. niërs in de nacht van zondag op maandag aan de sectorgrens in Jeruzalem het vuur hadden ge opend, zo is in Jeruzalem be kendgemaakt. Israël werd berispt omdat Is raëliërs het vuur hadden beant woord.' Bij het vuurgevecht werd een Israëlische soldaat gedood en een Jordaniër gewond. Kolonel Burn, de V. N.-voor- zitter van de gemengde Israë- lisch.'Jordaanse wapenstilstands commissie, verklaarde later ech ter dat het niet mogelijk was vast te stellen wie het eerste het vuur had geopend. Hij deed een beroep op beide landen zo spoedig mogelijk vertegenwoor digers samen te laten komen voor het bestuderen van maat regelen waardoor de vrede en rust in Jeruzalem kunnen wor den gehandhaafd. se ministerie van Buitenlandse Zaken op de dag van hun ver dwijning de veiligheidsdienst had gemachtigd hen te onder vragen. Vijf jaar later, in februari 1956 traden zij voor het eerst weer in het openbaar tijdens een persconferentie in Moskou. In april 1962 werden aanhoudings bevelen tegen Burgess en Mac Lean uitgevaardigd. Zij werden beschuldigd van overtreding van de wet op de geheimen. Vóór de verdwijning was Mac. Lean hoofd van de Amerikaan se afdeling van het Britse mi nisterie van Buitenlandse Za ken, Burgess was tweede secre taris bij een lagere afdeling van dat ministerie. In Atlantische Oceaan In de Atlantische Oceaan zijn wrakstukken gevonden, die af komstig zijn van twee vermiste tankvliegtuigen van de Ameri kaanse luchtmacht, die sedert woensdagmiddag warden ver mist. Omtrent het lot der elf ver miste bemanningsleden is nog niets bekend. De Veiligheidsraad heeft be sloten de stemming over een Brits-Amerikaanse ontwerp, resolutie tegen Syrië uit te stel len. In de ontwerp-resolutie wordt Syrië beschuldigd van „moedwillige moord" op twee Israëlische boeren vorige week aan de Syrisch-Israëlische grens. De stemming zal nu morgen worden gehouden. Marokko vroeg de raad om enkel zijn spijt over de dubbele moord uit te spreken en het deel waarin de Syrische regering erop werd gewezen, dat de moor denaars van Syrisch grondge bied kwamen, te schrappen. Een Marokkaans voorstel om de stemming uit te stellen tot dinsdagavond werd tenslotte aanvaard. Senator Harry Byrd, voorzitter van de financiële commissie van de senaat, heeft kritiek geleverd op het veelvuldig gebruik van re- gcringsgelden door president Kennedy voor straalvliegtuigen, jachten, auto's en andere vormen van vervoer. Volgens de senator beschikt het Witte Huis op het ogenblik over: tien hefschroefvliegtuigen, het partikuliere straalvliegtuig van de president ad 8 miljoen dollar, drie Boeing-vliegtuigen die de luchtmacht ter beschikking van het Witte Huis heeft gesteld als mede een DC-6b-vliegtuig voor luchthavens, die niet voor straal-' vliegtuigen geschikt zijn. Verder zijn er: een 6,5 meter lange auto voor de president en drie andere auto's, behalve die voor de leden van de geheime dienst en het normale wagenpark voor 't Wit te Huis. Tenslotte nog een spe ciaal spoorwegrijtuig, twee jach ten, een jacht van de marine en een race-vaartuig, dat de kust- waoht heeft geleverd. Een sub commissie van het Huis van Af gevaardigden heeft voorts nog een verzoek van president Kenne dy ingewilligd om twee nieuwe straal-hefschroefvliegtuigen, die elk 1.125.000 dollar kosten. De senator verklaarde te me nen, dat de president een goed voorbeeld zou kunnen geven door het met wat minder te doen, (Adv.) De Amerikaanse staatssecretaris voor de mijnbouw, Charmbury, heeft vrijdag meegedeeld dat de mijnwerker Bova, die twee weken geleden door een instor ting van de buitenwereld werd afgesloten, vermoedelijk om het leven is* gekomen. Men neemt dit aan op grond van gegevens die door middel van een televisiecamera, die in een speciaal gemaakte schacht om laag werd gelaten, werden ver kregen. Zoals gemeld werden dinsdag twee van zijn collega's, die ook waren ingesloten doch van Bova door een dikke puinhoop gescheiden waren, gered. JAPANSE KEIZER NIET TEVREDEN OVER ZIJN WERK Keizer Hirohito heeft donderdag tegenover verslaggevers ver klaard dat hij er „in alle ne derigheid" en met pijn in het hart aan herinnert dat hij in de 60 jaren van zijn leven niet veel had gedaan wat werkelijk de moeite waard was. Hij zei dit op een persconferen. tie in de keizerlijke villa te Nasoe, ten noorden van Tokio, waar hij met keizerin Nagoko zijn vakantie doorbrengt. Een naar West-Berlijn gevluch te Oostduitse grenswachter heeft vrijdag tegenover persvertegen woordigers verklaard dat hij had waargenomen dat de Oostberlijn- se staatsveiligheidsdienst agenten van Oost- naar West-Berlijn loodste. Hij zei dat tegenover de Ame rikaanse sector een gat in de prikkeldraadversperring werd ge maakt. Alle soldaten moesten in de bewuste sector hun posten verlaten, waarna een auto met een aantal burgers arriveerde. Zij begaven zich door het gat naar West-Berlijn waar zij in een ge reedstaande auto stapten. Hierna werd het gat dichtgemaakt en alle sporen verwijderd. De vluchteling wist verder nog mede te delen dat soldaten van zijn onderdeel hadden gezien hoe twee mannen in bosudchtersuni- form door een gat in de versper ring naar West-Berlijn gingen. Daar aangekomen hadden zij hun wapens omgehangen en geduren de enige tijd langs de sectorgrens gepatrouilleerd. Later bleek dat de zgn. boswachters het uniform van de Westberlijnse douane droegen. De gevluchte Oostduitser'noem de de bewaking van de grens aan Westberlijnse zijde onvoldoende. Het kijkspel „Vóór en na Waterloo" een grote financiële strop. Na afloop van het spel „Vooi- en na Waterloo" is het zaterdag avond op het Nijmeegse Goffert- terrein tot moeilijkheden geko men tussen het organiserende stichtingsbestuur en enkele vas te medewerkers van het spel. Ter onderhandeling ontstonden moeilijkheden over de uitbeta ling van de lonen, waarbij geen overeenstemming werd bereikt. Figuranten en nozems be moeiden zich ermee en namen zó'n dreigende houding aan, dat het bestuur met spoed uitweek naar de op het terrein aanwe. zige politiepost. Daar werd het overleg voortgezet. Van het hoofdbureau van politie was in tussen versterking opgeroepen, waarop het de politie mogelijk werd een cordon rond het on derhandelingsoord te leggen. De buiten staande menigte, waarbij zich ook Carel Briels had gevoegd, groeide intussen aan en drong tierend op. Spoe dig vielen over en weer klappen. Niemand werd echter gewond. Om 1 uur des nachts was de or de op het Waterlooterrein her steld. Van het feit dat nadien de politiebewaking werd terugge trokken, hebben onbekenden in de nacht van zaterdag op zondag nog wel misbruik gemaakt door ernstige materiele schade aan te richten op het Waterlooterrein. De tevoren voor het bezoek van Prinses Irene te nemen ordemaatregelen waren door de politie besproken met de heer Briels. Hierbij was overeengelco. men dat niemand, ook de spel leider niet, tijdens de voorstel ling de afzetting zou mogen passeren. Ernstige moeilijkheden die zich bij het begin van het spel al voordeden tussen de heer Briels en persvertegenwoordi gers, waarbij een zeer geladen stemming ontstond, waren er de oorzaak van, dat de politie aan de overeenkomst streng de hand heeft gehouden en hem heeft belet zich vroegtijdig via de tri bune bij zijn medewerkers te voegen. De manifestatie is thans af gelopen. Menigeen in Nijmegen ervaart dit als een verademing. De heer Briels ook, getuige zijn uitlating: „Dit was mijn laatste show in Nederland. Ik ga naar Amerika en ben mij ervan be wust, dat niemand daar een raan om zal laten." Aan deze uitspraak zijn vele onplezierige verwikkelingen voorafgegaan. Schermutselingen met de vorige minister van De fensie, die te elfder ure de toe gezegde militaire medewerking introk, waardoor de uitbeelding van de veldslag van 1815 niet kon doorgaan. Deze maakte toen plaats voor een gedeelte lijk in 1815, gedeeltelijk in 1963 gesitueerd „Europees tuinfeest" onder de titel „Vóór en na Wa terloo". Schermutselingen op internationaal niveau, toen een grote naar het tuinfeest ontbo den dansgroep uit Orange na aankomst overbodig werd geoor deeld en bij de deur van het or ganisatiebureau werd afge. scheept. Schermutselingen om het „feestterrein", waar de met klachten aantredende Nijmeegse arts een kaakslag kreeg van de heer Briels, die in de daarna volgende dagen nog aandacht op zich vestigde door bezoekers en elf eregasten te bedreigen met de mededeling: „I'll kill you." Ruzie was er tenslotte met en tussen iedereen. Dat de zaken in het stadion onderwijl floreer den was niet merkbaar. De hip pische evenementen, die ruim 'n week duurden, zijn een volledige ■mislukking geworden. De spe ciale tribunes, die hiervoor wer den gebouwd, waren berekend op duizenden bezoekers, doch er De Indonesische en Philip pijnse waarnemers bij het V.N.- onderzoek naar het oordeel van óe bevolking van Serawak in Noord.Borneo over aansluiting bij de voorgenomen federatie- Maleisië zijn zondag via Singa pore in Koetsjing, de hoofdstad van Serawak aangekomen. Aan de komst van deze waar nemers zijn vele politieke strub belingen tussen Indonesië ener zijds en de Maleise federatie en Engeland anderzijds voorafge gaan. Het opinie.onderzoek van de volkerenorganisatie in Serawak is al een week aan de gang, in tegenwoordigheid van vertegen woordigers van de Maleise fede ratie en Engeland. In een vergadering van de com. missies van Buitenlands? Zaken van de opperste Sowjet heeft mi nister van Buitenlandse Zaken Gromiko er zijn leedwezen over uitgesproken, dat van de grote mogendheden alleen de Chinese volksrepubliek en Frankrijk het verdrag van Moskou inzake de gedeeltelijke kernstop niet heb ben ondertekend, aldus meldt Tass. Gromiko betoogde, dat het verdrag overal ter wereld als een reële stap in de richting van in ternationale ontspanning wordt gezien en door tachtig landen, of door tweederde der mensheid, ge tekend werd. Waar evenwel de Chinese lei ders weigeren gehoor te geven aan de feiten of de logica, acht de Sowjet-Unie het haar plicht de openbare mening te blijven voorlichten omtrent de huidige situatie en het op een grote dwa ling berustende Chinese stand punt te blijven weerleggen. Ratificatie van het verdrag door de opperste Sowjet, aldus minister Gromiko verder, zal een belangrijk gebaar zijn in de op vrede en vreedzame coëxistentie gerichte buitenlandse politiek der Sowjet-Unie. De commissies van Buiten, landse Zaken van de twee Ka mers van het Sowjetrussische parlement heeft zaterdagmorgen eenstemmig het gedeeltelijke kernstopverdrag goedgekeurd. Zij besloot het verdrag voor ratificatie bij het presidium van de opperste Sowjet aan te beve len. Voorzorgsmaatregelen tegen pokken Op last van de Oostenrijkse dienst voor volksgezondheid vraagt de politie aan de grens met Hongarije van alle reizigers uit dat land een pokkenbriefje, zulks met het oog op het bericht dat in Boedapest een geval van pokken zou zijn gesignaleerd. Eén van de grote hotels van de Hongaarse hoofdstad Royal is sinds zaterdag van de bui tenwereld geïsoleerd, nadat één van de personeelsleden was op genomen met verschijnselen die op pokken duidden. De quaran taine geldt zowel voor het per soneel als voor alle gasten, naar schatting een 200-tal onder wie een groot aantal buitenlandse toeristen. De autoriteiten wil len nóch de namen van de gas. ten noemen, nóch meedelen hoe lang hun afzondering zal duren. De groep Indonesische waar nemers bestaat uit vier feitelij ke waarnemers en vier admini stratieve krachten. De helft van de groep is bestemd voor Sera wak en de andere helft zal door reizen naar Noord-Borneo, dat nu Sabah heet. Aan de Philippijnse groep ontbreekt een lid voor het werk in Sabah. De leiders van de groepen be tuigden hun bereidheid om met de Verenigde Naties samen te werken. De autoriteiten van Serawak hebben de veiligheidsmaatrgelen verscherpt, omdat de verboden communistische beweging ge welddaden zou voorbereiden in de plaatsen Bau en Serian, nabij Koetsjing, waar de waarnemers vandaag worden verwacht. DE ZOMER VAN 1963: NAT, SOMBER EN VRIJ KOUD Het K.N.M.I. in De Büt heeft de volgende analyse van de afge lopen zomer gegeven; De afgelopen drie zomermaan den juni, juli en augustus heb ben veel koud, somber en nat weer gebracht. Na 1959, het jaar met een bijzonder mooie, lange en droge zomer, zijn er uitsluitend slechte zomers geweest: in de laatste vier jaren was het tijdvak dat de drie zomermaanden be slaat, steeds kouder en somber ber dan normaal en alleen in het vorige jaar aan de droge kant. Van de 92 dagen die de zomer telt, waren er ditmaal 59 te koud. In De Bilt zijn dan ook slechts 7 zomerse dagen voorgekomen te gen 19 van deze warme dagen normaal. Augustus was de koudste van de drie zomermaanden. In De Bilt werden 513 uren zonneschijn geregistreerd: ge middeld bedroeg het tekort, ver geleken met het normale aantal uren zonneschijn, een uur per dag. Het was over het algemeen nog een weinig somberder dan in de zomer van het vorige jaar. De hoeveelheid neerslag was boven normaal, vooral augustus was een bijzonder natte maand. Daar entegen was juli aan de droge kant. In Limburg waren de hoe veelheden regen over het alge meen minder groot dan elders; plaatselijk is de normale hoeveel heid daar niet bereikt. heeft haast geen enkele belang stellende gezeten. De als grootscheeps aange kondigde landelijke Europese markt bleek niets spectacu lairs te bieden en is geëindigd in een aanzienlijk financiële strop voor de pachters, die praktisch geen omzet hebben ge. had. Het grote stadionspel waarvan Briels verklaarde reeds 90.000 plaatsen in voorverkoop te zijn kwijtgeraakt, heeft zeker nog niet een tiende deel van dit aantal bezoekers getrokken. De financiële strop die resteert na deze manifestatie moet nog worden becijferd, maar aange nomen mag worden dat deze aanzienlijk zal zijn. (Adv.) Een produkt van de Sikkens Groep Voor het eerst na 5 drukke ja ren is prof. J. E. de Quay op een werkelijk grote vakantie gegaan. Met zijn echtgenote vertrok hij zaterdagmiddag per K.L.M. van Schiphol naar New York om in het Amerikaanse werelddeel de drie van zijn negen kinderen te gaan opzoeken, die Europa de rug hebben toegekeerd: ih New York een getrouwde zoon, in Ca nada een getrouwde dochter en tot slot in Brazilië een ongehuw de zoon, die daar in de landbouw carrière hoopt te gaan maken. „Ik heb er nu eindelijk een prachtige gelegenheid voor", al dus de voormalige premier, die in de vier jaren waarin hij de rege ring leidde geen tijd voor vakan tie overhield. Bovendien ging de vakantie in het jaar daarvoor ook zijn neus voorbij. Naast zijn lidmaatschap van de Eerste Kamer heeft prof. De Quay tot dusverre geen andere functie aangenomen. „U weet precies hoe dat gaat met iemand, die minister is ge weest", zei hij. „Hij krijgt alle mogelijke om niet te zeggen on mogelijke aanbiedingen voor de meest uiteenlopende functies, maar ik wil nu eerst van deze va kantie genieten en dan kijk ik wel weer verder". Het echtpaar De Quay zal naar schatting 2 maanden wegblijven. ZONNIGE PERIODEN Het K.N.M.I. deelt mede: Boven het Engelse Kanaal be vindt zich een depressie die lang zaam opvult en zich langzaam naar het noordoosten beweegt. Zij gaf aanleiding tot talrijke bui en in Engeland en Frankrijk waar hier en daar 20 tot 30 mm neerslag werd afgetapt. In ons land werden de eerste onweers buien in de avond gemeld in de zuidwestelijke provincies. Aange zien de depressie wat dichter bij ons land komt, kan worden ver wacht, dat de buienactiviteit gro ter wordt maar zullen ook opkla ringen voorkomen. De wind is zwak tot matig uit zuidoostelijke richtingen. In de temperaturen komt weinig verandering. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Enkele buien Enkele onweersbuien, maar ook opklaringen. Zwakke tot ma tige zuidoostelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. MAANDAG 2 SEPTEMBER v.m. n.m. Breskens 0.38 12.58 Terneuzen 1.13 1.33 Hansweert 1.53 2.13 Walsoorden 2.03 2.23 DINSDAG 3 SEPTEMBER v.m. n.m. Breskens 1.25 1.37 Terneuzen 2.00 2.12 Hansweert 2.40 2.52 Walsoorden 2.50 3.02 ZON MAAN op onder op onder Sept. 2 5.51 19.28 19.18 3.39 3 5.53 19.25 19.45 4.57 4 5.54 19.23 20.09 6.18 5 5.56 19.21 20.32 ,7.40

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 1