BINNENLANDS NIEUWS Dubbel ongeluk met •enzuiger sc helpt BEURSOVERZICHT RADIO EN TELEVISIE Eric de Noorman - De eerloze krijg AGENDA Vrijdag 23 augustus 1963 DÈ VRIJE ZEEUW Pagina 3 TROPISCHE STORM „BEULAtr MELDDE ZICH TWEE DODEN EN TWEE ZWAAR GEWONDEN JONG ECHTPAAR MOCHT NIET TROUWEN CORSICAAN WILDE ZICH LEVEND VERBRANDEN INTERNATIONALS LICHT VERDEELD Beursindices Nabeurskoersen Advieskoersen buitenlands bankpapier wereldmerk- from America's bsst tobaccos ARRESTATIES IN LOUISIANA WATERPOLO i VROUW VLOOG IN BRAND De 60-jarige mevrouw Strijker uit Voorburg is gistermiddag met ernstige branwonden in het Diaconessenziekenhuis Bronovo in Den Haag opgenomen. De vrouw spoelde een japon (uit in een benzinebad. Zij deed 'dit in de keuken, waar ook de geiser voor gebruik gereed was. Er ontstond brand, waarbij de kleding van de vrouw vlam vatte. Zij liep gillend naar het balkon van haar étagewoning. Omwonenden snelden te hulp. In ernstige toestand moest zij worden opgenomen. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon het brandje in de keuken snel blussen. BEJAARDE FIETSER NA BOTSING OVERLEDEN De 79-jarige G. Buitenhuis Uit Apeldoorn is in het Juliana- ziekenhuis in zijn woonplaats bezweken aan de verwondingen, die hij zaterdagavond bij een botsing opliep. De heer Buitenhuis reed in Apeldoorn op zijn fiets uit de Grote Velderslaan de voorrangs- weg Zutphensestraat op. Hij botste tegen de motor van de 22-jarige G. J. T. uit Gorssel, die eveneens zwaar gewond in het Juliana-ziekenhuis moest iVorden opgenomen. VERDOVENDE MIDDELEN GEVONDEN De Haarlemse politie heeft Woensdag een inval gedaan in de woning van de 22-jarige ver tegenwoordiger H. J. C. ten S. in Haarlem, die er van verdacht werd verdovende middelen in Zijn bezit te hebben. Er werd een zakje met naar later bleek 110 gram hashisch gevonden, een hoeveelheid die een waarde van enkele honderden guldens vertegenwoordigt. De aangehou dene verklaarde de hashisch te hebben gekregen van een Ne derlandse vriend uit Israël, die inmiddels weer is vertrokken. De Haarlemmer is ingesloten. Het onderzoek duurt Voort. Uit een door het weerbureau in Sanjuan (Porto Eico) uitge geven mededeling blijkt, dat de tweede tropische storm van dit •seizoen in het Caribische gebied zich heeft aangemeld: de „Beu- |lah". Het centrum bevindt zich [ongeveer 600 mijl ten oosten van ;Porto Rico. De storm beweegt 4 Zich tusSett y/.N.W. en N.W. met een snelheid van ongeveer 12 mijl per uur en verwacht wordt, dat hij zijn weg in dezelfde rich ting zal vervolgen voor de ko mende zes tot acht uur. De voorwaarden voor het toe nemen van de storm, zowel in omvang als in lievigheid, zijn aanwezig wat de komende 24 uur betreft. Verkenningsvlieg tuigen bleven donderdagmorgen In het stormgebied en zullen „Beulah" in het oog houden. (Hashisch is een, uit de Indi sche hennep gewonnen, bedwel mend genotmiddel, dat wordt gerookt als opium, ook wel ge kauwd of in dranken wordt ge daan.) MONTEUR DOOR STROOM GEDOOD De 58-jarige chef-monteur G. W. Leushuis is gistermiddag in Hengelo door een elektrische stroom gedood. Het ongeluk gebeurde in een onderstation van de IJssel-cen- trale. Enkele monteurs verricht ten er werkzaamheden. Door nog onopgehelderde oorzaak is een schakelaar overgehaald. Daardoor kwam een kabel, waarmee Leushuis bezig was, onder stroom te staan. Hij kwam onder een spanning van 10.000 volt te staan en was op slag dood. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. VISSERSBOOT AAN DE GROND. De motorbotter KW 65 Willy Catharina" (41 brt.) uit Katwijk is donderdagmorgen vroeg in het Eierlandsegat tussen Texel en Vlieland aan de grond gelopen. De drie opvarenden, schipper W. de Vreugd, matroos N. Geut en lichtmatroos A. de Vreugd, allen uit Katwijk, zijn aan boord ge nomen van de reddingsboot „Ba ron van Kattendijke" uit Texel, die echter als gevolg van "een defect aan het roer op sleeptouw moest worden genomen door de reddingboot „Carlot" van Ter schelling. Beide reddingboten zijn op Terschelling aangekomen. De KW 65 keerde terug van de visserij bij Helgoland. De opva renden hebben al hun bezittingen verloren. Hun schip liep, enkele minuten nadat het aan de gronl was geraakt, vol water. De sleep boot „Stortemelk" van rederij Doeksen op Terschelling, die ook was uitgevaren, heeft bericht dat het schip als gevolg van het slechte weer voorlopig niet kan worden geborgen. Het is hoog op de Vliehors gedreven. De rederij wil, zodra het weer verbetert, pogen de KW 65 van de Wad denzee uit te benaderen, het eventueel dichten en het daarna leegpompen. De reddingboot ..Ba. ron van Kattendijke" zal op Ter schelling worden gerepareerd. EEN DODE BIJ FRONTALE BOTSING Bij een frontale botsing lussen twee personenauto's op de Frö- gerweg jn de grote IJpolder in Amsterdam is woensdagavond laat de 60-jarige A. van Kempen uit Amsterdam om het leven ge komen en ver den drie personen uit Hengelo en Enschede ge wond. De Amsterdammer, die uit de richting Velsen kwam, bestuurde een kleine driewielige auto. Door een niet opgehelderde oorzaak week de heer Van Kempen op eens naar links uit, waardoor hij nagenoeg frontaal in botsing kwam met de auto uit Enschede, waarin mevr. GerritsenBoone uit I-Iengelo en het echtpaar MondriaBoone uit Enschede zaten. De kleine auto werd in een ondiepe sloot geslingerd. De takelwagen van de Amsterdam se politic haalde de totaal ver nielde auto uit het water. De heer Van Kempen overleed ter plaatse. De drie licht gewonden werden in het Wilhelminagast- huis opgenomen. „VRIJE BOER" GEARRESTEERD De rijkspolitie te Driebergen heeft gistermorgen de 43-jarige landbouwer T. J. van Y. uit Drie bergen aangehouden en overge bracht naar Utrecht. De heer Van Y„ die secretaris is van de afdeling Leersum en omstreken van de B. V. L. („vrije boeren") heeft een veebedrijf van 27 ha met 31 koeien. Hij is gearres teerd omdat hij heeft geweigerd de inventarisatielijst van het Landbouwschap in te vullen. Hij zal tien dagen hechtenis moeten ondergaan. In liet Eeinskanaal te Garrc- weer bij Appingedam is donder dag tweemaal een ongeluk ,mct een schelpenzuiger gebeurd, waardoor twee jongens, resp. 15 en 17 jaar oud, om het leven zjjn gekomen en twee anderen zwaar werden gewond. Gistermorgen omstreeks half zeven vond de 15-jarige P. Kapenga uit Hornhuizen, die als passagier met de schelpenzuiger Waddenzee" van ongeveer 125 brt. uit Zoutkamp meevoer, op tragische wijze de dood, toen het vaartuig plotseling kapseisde en sonk. De jongen, die in het logies lag te slapen, kon niet meer tij dig worden gewaarschuwd, hoe- tvel een van de bemanningsleden nog heeft getracht het logies te oereiken. Het is de drie beman ningsleden van het vaartuig^ die ach op het ogenblik van het on geluk bovendeks bevonden, ge lukt veilig de vaste wal te be reiken. Op het moment, dat zij aan wal kwamen, was de jongen in het logies nog in leven, men hoorde hem namelijk nog roepen, dat het water snel steeg. Daar na heeft men niets meer van hem gehoord. Het ongeluk gebeurde, toen de zuiger bij het passeren van een schip uitweek. Waarschijnlijk door de harde wind raakte de zuiger uit de koers, men ver moedt, dat het daarop de be schoeiing raakte. De drijvende bok „De Hunze", Üie juist naar Emden in Duits land zou vertrekken, werd via Delfzijl naar de plaats des on- hejls gedirigeerd. Twee duikers wisten een staaldraad aan de schroefas van het schip vast te maken waarna men het achter schip zover boven water wist te brengen dat men de logiesruimte kon bereiken. Door middel van een snijbrander werd daarna een gat in de stalen scheepswand ge maakt. Toen kon het stoffelijk overschot van de 15-jarige P. Kapenga worden geborgen. Bij het bergingswerk is gis termiddag omstreeks één uur een ongeluk gebeurd, dat de 17-jari- ge T. Buitenkamp uit Delfzijl het leven heeft gekost en waarbij de heren A. Stoppels uit Hol- wierde en H. van der Berg uit Weilwerd zwaar werden ge wond. Op het genoemde tijd stip was hel personeel van de drijvende bok „Hunze" erin ge slaagd het gezonken schip gro tendeels te lichten. Teneinde nog een staaldraad onder het schip te kunnen brengen, moest men met een lasbrander enkele werk zaamheden verrichten. Hierbij deed zich plotseling een ontplof fing voor, die tot kilonieters ver in de omtrek werd gehoord. Een zware rook, die uit de Wadden zee opsteeg, bewees dat de aan boord zijnde motorbrandstof in brand was geraakt. Toen de rook enigszins was opgetrokken, bleek dat zich opnieuw een ramp had voltrokken. Van de drie in een langszij liggende ijzeren fletje werkzame personen, werden twee ernstig gewond, terwijl een der de een shock bleek te hebben opgelopen. De heer Buitenkamp, die zich tijdens dit bergingswerk op de in de staaldraden hangende „Waddenzee" bevond, werd door het geweld van de ontploffing weggeslingerd en werd eerst na urenlang dreggen opgehaald. De twee gewonden werden per ambulance naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen over gebracht. Zij waren op moedige wijze uit 't water gered door de duiker Bakker en de heer Voor steen, beiden uit Delfzijl. De op de plaats van de ramp aanwezige sleepboten, de „Wa terman" en de „Waterpoort", beiden uitgerust met brandblus- installaties, bestreden het vuur, daarbij later geassisteerd door de vrijwillige brandweer van de ge meente Appingedam. Het perso neel van de boof slaagde erin de drijvende bok. waarin zich een enorme hoeveelheid brand stof voor de machines bevond, tijdig achteruit te varen en in veiligheid te brengen. De brandweren slaagden er in de loop van de middag in de brandende olie te blussen. Het schip is door de ontploffing totaal uiteen gereten. In de loop van hedenmorgen zal men met de bok „Hunze" een poging doen de resten van het schip boven water te brengen en op de .vaste wal te deponeren. VRIJDAG 23 AUGUSTUS TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Operatie Tortelduif". ZATERDAG 24 AUGUSTUS. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Operatie Tortelduif'. AXEL: Het Centrum, 8 uur: „De zoon van captain Blood". SPUI: Sportterrein, 4 uur: Spui IZaamslag I. In Londen is een echtpaar, dat twee maanden geleden ge trouwd is, woensdag veroordeeld tot 28 dagen gevangenisstraf, in verschillende gevangenissen door te brengen. De 24-jarige Robert en zijn nicht, de 18-ja- rige Patricicia Kearney hadden geen gehoor gegeven aan een gerechtelijk verbod" op het slui ten van een huwelijk, dat was uitgevaardigd omdat het meisje onder gerechtelijke voogdij staat. Het paar trouwde in een voorstad van Londen, waarbij het een vervalste ouderlijke toe stemming gebruikte. Een Corsicaanse dichter, Pe- drito Maestracci, heeft woensdag op een plein in Bastia op Cor sica aanstalten gemaakt om zich levend te verbranden, ten einde de aandacht van de rege ring op de economische proble men van het eiland te vestigen. Hij had een hoop stro en oude dozen opgestapeld en stond met een kan petroleum naast zich een menigte van ongeveer hon derd mensen uit te leggen, waar om hij zich ging verbranden. De mensen waren nog bezig hem af te brengen van zijn plan tot na volging van de Vietnamese Boed- thisten, toen de regen neerplens- en zijn brandstapel doorweekte. Maestracci zei, teleurgesteld, dat dit „slechte uitstel" betekende. World De stemming ter beurze is gis termiddag voor de internatio nale waarden licht verdeeld ge weest. Aan de haussetendentie voor Unilever gedurende de voorgaande beursdagen kwam gisteren een einde. Dit fonds opende op 179, tegen woensdag als slotprijs 180,10. Er vonden in deze hoek wat winstnemingen plaats, waartegenover niet vol doende vraag aanwezig was. Philips lag bij de opening aan geboden in de markt op circa f 156, tegen een vorige slotprijs van 158,50. Men is blijkbaar niet optimistisch over de resul taten van Philips over het eer ste halfjaar 1963, die gisteren nabeurs zouden worden bekend gemaakt. Niet bemoedigend was het, dat Philips woensdag in Wall Street een halve dollar la ger sloot. Ook K. L. M. brokkel de er verder af. De overige Nederlandse hoofdfondsen ble ven in Wall Street praktisch onveranderd. Later op de mid dag liep Philips in Amsterdam op tot 157 als gevolg van lo kale 'vraag. Kon. Olie lag op 173 vast in de markt, doch bleef onder het hoogste niveau van woensdagavond, toen 174,80 voor de stukken werd betaald. De slotkoers van woensdag was 171,40. Geruchten als zou de Kon./Shell-groep het voorbeeld tot het verstrekken van een bo nus in aandelen van Unilever volgen, had' tot resultaat, dat de olie-aandelen woensdag nabeurs snel een paar punten opliepen. De woordvoerder van Kon. Olie heeft echter verklaard niets af te weten van een bonus. Hij had verder geen commentaar op de geruchten hierover ter beurze. Het Damrak vindt deze verkla ring aan> de vage kant. Men weet niet waar men aan toe is en blijft, ondanks genoemde verklaring, voorzichtig optimis tisch. Dit valt dan ook duidelijk aan dc prijs van de olie-aan delen te merken. AKU en Hoog ovens gaven praktisch geen ver anderingen te zien. De handel in de hoofdfondsen was gister middag een stuk kalmer verge leken met woensdag. De arbi trage had weinig te doen. In de oliehoek kwam de vraag hoofd zakelijk van het publiek. K. L. M. werd wederom lager en be neden de 50 geadviseerd. Wall Street sloot woensdag prijshoudend zonder meer, ter wijl de Westduitse beurzen gis teren iets opliepen na een lagere opening. De scheepvaartsector was iets zwakker met zeen weinig zaken. De leidende cultures lagen ver waarloosd in de markt. In de staatsfondsenhoek viel bitter weinig te beleven. De stemming was er eerder iets gemakkelij ker. In de lokale afdelingen wer den aandelen „Ngombezi" lager geadviseerd. De juiste winstcij fers van dit concern zijn echter nog niet gepubliceerd. Er heb ben onder andere belangrijke afschrijvingen plaatsgevonden, o.m. op koffie, zo is van welinge lichte zijde vernomen. Deze maatschappij stelt over het af gelopen boekjaar een dividend voor van 13 procent, waarvan 10 pet in aandelen tegen vorig jaar 16V: pet in contanten. „Er- dal", welk fonds de laatste tijd vast in de markt heeft gelegen en woensdag 35 punten ver beterde tot 655, werd wederom hoger geadviseerd. Van „De Drie Hoefijzers" is, aldus de di rectie, voorlopig' geen bonus te verwachten, wel een aandelen emissie. Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel, enz. Algemeen 20/8 541.0 349.4 151.9 247.8 154.3 390.2 21/8 22/8 544.1 543.7 350.1 151.3 247.5 154.4 391.7 350.2 150.5 247.2 155.3 .391.6 (486) (59814) AKU: Hoogovens: Kon. Olië: 171.90 gb—172.70 gl (173.00) Philips: 154.40—157.00 (156.90) Unilever: 178.80—179.90 gl (179.10) Stemming: Vast, Kon. Olie lager. De advieskoersen voor bui tenlands bankpapier, vandaag geldend in Amsterdam, luiden: Engelse ponden 10.0510.15 Amerikaanse dollar 3.58—3.62 Canadese dollar 3.303.35 Franse frank (100) 73.40—73.90 Belgische frank (100) 7.137.18 Duitse mark (100) #0.3090.80 Zweedse kr. (100) 68.9069.90 Deense kroon (100) 51.8052.80 Noorse kroon (100) 50.0051.00 Zwitserse fr. (100) 83.4083.90 Italiaanse lire (10.000) 57.50—59.50 Oostenrijkse schilling (100) 13.97'/:—14.07'/2 Portugese escudo (100) 12.57'/:—12.72'/: Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.97'/:—6.12'/:, Ongeveer 85 negers, onder wie 33 kinderen, die woensdag aan een demonstratie voor de bur gerrechten deelnamen, zijn door dc politie van Plaquemine in Louisiana gearresteerd. De kinderen, van wie de meesten 8 tot 10 jaar oud waren, zongen voor het gerechtsge bouw. De kinderen werden in een omheinde ruimte achter dc gevangenis ondergebracht. De meeste arrestanten worden be schuldigd van liet verstoren van de openbare orde. De burgemeseter heeft zich per radio tot de inwoners.van Plaquemine gewend. Hij zei, dat hij naar een vreedzame oplos sing van de rassenproblemen in de stad zoekt. Volgens de negers is er met de grenzen van de stad geknoeid om stemgerech tigde negers buiten te sluiten. BRUINVIS PROMOVEERT NAAR DE DERDE KLASSE In het laatste nummer van de „Zwemkronièk", het officieel orgaan van de K.N.Z.B., publi ceert dc Sportkommissie een andere promoticregeling voor de vierde klassers. Dit houdt voor Zeeland in, dat de kampioen van deze klasse één wedstrijd op on zijdig terrein speelt tegen de kampioen van de Limburgse af deling. Deze wedstrijd heeft in middels plaatsgevonden in Til burg, waar, zoals we vorige week berichtten, de „Bruinvis" met 65 won van „Eszet" uit Swal- men. De Sassenaren komen dus hierdoor volgend jaar uit in de derde klasse. Zaterdag- 24 augustus HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Klass. kamermuziek; 7.45 Geestelijke liederen; 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte grammo- foonmuziek; 9.00 Djinn: gevar. programma; 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Electronisch orgelspel met rit mische begeleiding; 12.55 Kath. nieuws; 13.00 Nieuws; 13.15 Pla- tennieuws; 13.20 Musicerende dilettanten: Vrouwenkoor; 13.45 Amusementsmuziek; 14.05 Lichte grammofoonmuz.; 15.00 Tango orkest; 15.15 Tierelantijnen Tops: hoogtepunten uit 6 jaar Tiere lantijnen; 16.00 Als de dag van gisteren, klankbeeld; 16.30 Ber- lijns Symphonie orkest en zang- solisten: klanken uit het zonni ge zuiden; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Licht instrumentaal trio; 17.30 Boekbespreking; 17.40 Me- tropole orkest en zangsolist: lichte muz.; 18.15 Franse chan sons; 18.30 Roulette: muzikaal spelletje; 18.50 Voor de kleuters; 19.00 Nieuws; 19.10 Actualiteiten; 19.25 Italiaanse koorklanken; 20.00 Pop. klass. orkestwerken (gr.); 21.00 Snipperavond: mu ziek voor vakantieganegers; 21.40 Operetteklanken (gr.); 22.20 22.25 Boekbespreking; IN ZEE VERDRONKEN. De 25-jarige mejuffrouw A. J. S. Bruin uit Baarn is donderdag middag bij het zwemmen in de zee nabij De Koog verdronken. Toen de gealarmeerde badmees ter haar met zijn boot bereikte had zij het bewustzijn verloren. Twee uur lang is tevergeefs kunstmatige ademhaling toege past. 45. Harek's hand gaat bijna automatisch naar de plaats waar zich gemeenlijk zijn zwaard be vindt. Maar met een binnens- mondse verwensing bedenkt hij dat hij zijn wapens in bet kamp achtergelaten heeft toen hij zo'n haast had achter Ingrid aan te gaan. En het enige wat hem nu nog over blijft is zijn spitse tong en scherpe geest, als tenminste Ingrid geen roet in het eten gooit. „Dat is boffen, wonen jullie hier? Hebben jullie misschien wat te eten voor ons?" „De vragen zullen wij wel ver tellen, vreemdeling," zegt een der Britten terwijl hij behoedzaam na derbij komt. „Waar komen jullie vandaan? Wie is deze vrouw? Wie ben jij?" Harek lijkt zich de lippen en pij- nigt. zijn hersens voor een paar goede antwoorden. „Een vreemd stel, naar het mij dunkt," merkt een ander op. „Eerst vliegen ze elkaar haast in de haren, nu zijn ze zo eensgezind als watin het zwijgen „Kom mee," gebiedt de aan voerder der Britten, „Onze' hoofd man Cuned, zal jullie wel aan het praten krijgen". En er zit voor Harek en het meisje niets anders op dan gedwee mee te gaan. De Britten voeren hen langs een klein pad, het dichte struikge was in, en opeens ziet Harek een diep ravijn voor zich, kennelijk een droge rivierbedding, waar een groepje Britten kamp heeft ge maakt. Zwijgend brengt de ene Brit hen naar een smalle rots spleet. „Onze aanvoerder Cuned is nog niet in het kamp", zegt hij. „Jul lie zullen hier op hem wachten". Wanneer Harek en Ingrid naar binnen zijn stelt zich een wachter voor hun kerker op, terwijl de overige Britten, alsof er verder niets aan de hand is, op hun ge mak naar het kamp toeslenteren. Loerend neemt Harek de situatie in zich op en er kruipt een gemeen lachje langs zijn mond, als hij de schildwacht na enkele uren ziet plaats nemen op een der rotsblok ken aan de ingang van de kloof... Nog enkele uren later zit de man te knikkebollen en geruisloos rijst de Noor overeind. 22.30 Nieuws; 22.40 Wij luiden de zondag in; 23.00 Klass. gram- mofoonmuziek; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II: 'fh Nieuws; 7.10 Ochtendgymnastiek; 7.20 Soc. strijdl.; 7.23 Lichte gram mofoonmuz. (om 7.35 van dq voorpagina, praatje); 8.00 Nws. en soc. strijdl.; 8.18 Lichte gram mofoonmuz.; 8.50 Tips voor va- cantie en snipperdagen; 9.00 Postduivenberichten. Aanslui tend: ochtendgymnastiek; 9.10 Koorzang; 9.30 Klass. kamermu ziek (gr.); 9.45 Buitenlands weekoverzicht; 10.00 Samen thuis Werkkampen voor het gezin, lezing; 10.05 Zo rijk als Job, lezing; 10.20 Klass, gram mofoonmuz.; 10.45 Lichte gram mofoonmuz.: 11.15 Gesproken portret; 11.30 Lichte grammo foonmuz.; 12.15 Orgelspel; 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. Aansluitend: postdui venberichten; 12.34 Sportactu- aliteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 VARA-Varia; 13.20 Tijd voor teenagers; 14.10 Multiplex: pro gramma voor de twintigers; 14.45 Radio Jazzclub; 15.15 Europa één, lezing; 15.30 De Metropoli tan 19401950; Operafragmen ten. In de pauze: 16.2516.45 Boekbespreking; 17.30 Week- journaal; 18.00 Nieuws en com mentaar; 18.20 Promenade-or kest: amusmentsmuziek; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Voor dracht; 19.45 Grammofoonmuz.; 19.55 Deze week, lezing; 20.00 Nieuws; 20.05 Disco-Festival; 20.45 Wals-orkest; 21.15 Soc. commentaar; 21.30 Muziekme- moires: muzikaal klankb.; 22.15 Sportnieuws; 22.30 Nws; 22.40 Als de klok dertien slaat, hoor spel; 23.10 Ramblers Hitparade; 23.40 Klass. kamermuziek (gr.); 23.5524.00 Nieuws. BRUSSEL VI.: 12.00 Nieuws; 12.03 Amusementsmuz.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Amusements muz.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Amusementsmuz.; 12.50 Prog.- overzicht; 13.00 Nieuws en weer bericht; 13.15 Lichte muz.; 14.00 Nieuws; 14.03 Gevar. programa. (Om 16.00 en 17.00 Nws); 18.00 Nieuws; 18.03 Orgelspel; 18.28 Paardesportberichten; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Commentaar uit Amerika; 19.40 Topliedjes; 20.00 Chansons; 21.00 Dansmuz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Dansmuz.; 23.00 Nieuws; 23.05 Jazzmuziek; 23.5524.00 Nieuws. Televisieprogramma's Ned. TV: 14.00 Eurovisie: In ternationaal concours hipique te Kopenhagen; 17.0017.45 Voor de kinderen; 19.30 De avonturen van Ivanhoe, TV-film (dl 22); 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 Brandpunt; 20.45 Eine Nacht in Venedig, operette; 23.4023.45 Journaal. Belg. VI.: 14.25—15.25 en 16.0517.00 Eurovisie: Atletiek wedstrijden EngelandWest- Duitsland te Lond.n; 12.30 Top Cat, satirische tekenfilm; 19.00 Ripoord, TV-feuilleton; 19.25 Religieus programma; 20.00 Nieuws; 20.20 Sport; 20.25 Er kan altijd eentje bij, TV-feuille ton; 20.50 Echo; 21.20 Meisjes koor Les Djinns; 21.40 Dick Po- well-show; 22.30 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3