litde Provincie DE VERMETELE DOKTER BINNENLANDS NIEUWS Boter nog duurder? Nieuwe staatssecretaris van Defensie 4 krachtige middelen tegen pijn en griep! Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Dinsdag 18 augustus 1963 KUNSTKENNER Een misprijzend oordeel over de moderne kunst, tot uitdruk king gebracht in een niet geheel nuchtere toestand, heeft de 35- jarige Rotterdammer C. B. J. in de cei doen belanden. De man liep vrijdagavond langs een kunsthandel op de Schiedamseweg, die een werk stuk van een moderne meester had geëtaleerd: een schilderij van een wagen, waar een wiel aan ontbrak...... de „kunstken ner" wond zich daar zó over op dat hij een fiets pakte en deze dwars door de ruit smeet om „met het fietswiel het schilderij te completeren". Schade: 170 gulden aan de ruit en 210 gulden aan de geëtaleerde schilderijen. Op het politiebureau bleek later dat de arrestant ook wel graag onderdak wilde hebben. Werken deed hij niet veel en vaak kwam hij onder invloed thuis. Daarom ook was hij die avond de deur uitgezet. OUDE DAME BEROOFD NA AANRIJDING Op de Ceintuurbaan, bij de Ruysdaalkade in Amsterdam werd zaterdag de 76-jarige mevr. M. J. E. Beek, toen zij overstak aangereden door een auto, waar van de chauffeur na de aanrij ding in zijn wagen bleef zitten. Twee personen hielpen de niet ernstig aan een knie gewonde dame overeind en keerden zich daarna tegen de chauffeur. Zij verweten de man, dat hij niet uit zijn wagen was gekomen en zei den, dat het minste, dat hij voor de dame doen kon, was haar met zijn auto naar het ziekenhuis of naar haar woning te brengen. Ditrdaatste geschiedde. Toen de dame bij haar huis in de Gerard Doustraat was uitgestapt en haar tas vroeg aan te geven zei- de de onbekende chauffeur, dat hij eerst zijn auto wilde keren. Hij deed dit, doch reed meteen weg. In de tas zat ƒ7,50. OP OVERWEG DOOR TREIN GEGREPEN Een bejaarde inwoner van het Limburgse Baexem is zondag avond op een niet beveiligde overweg in de buurt van zijn woonplaats door de sneltrein Zandvoort-Maastricht geraakt en daarbij erpstig aan een arm ge wond. De man, de 72-jarige H. Cos- ten, werd door de trein gegrepen op het ogenblik, dat hij stond uit te kijken naar een trein die uit tegenovergestelde richting kwam. Na ter plaatse te zijn verbonden werd de oude baas naar huis ge bracht. Dat prefereerde hij boven een tocht naar het ziekenhuis, omdat hij daaruit pas was ont slagen. De herinneringen aan zijn verblijf in het ziekenhuis deden de man kiezen voor ver pleging in eigen huis RIVALE MET AUTO GESCHEPT De 30-jarige Amsterdamse vrouw C. J. S., die door een man, met wie zij drie jaar omgang had gehad, was verstoten, zag, toen zij zaterdagmiddag in de Wees- perstraat in haar auto reed, haar 21-jarige opvolgster, mej. J. H. A. C., lopen, Zij reed op haar rivale toe en schepte deze. De aanrijding liep voor de jong ste vrouw overigens goed af. De andere vrouw had na dit voor val, vóór zij naar huis ging, bij een drogist een slaapmiddel ge kocht, waarvan zij thuis een hoe veelheid innam. Inmiddels was de politie ingeschakeld. De vrouw werd ijlings naar het zie kenhuis vervoerd.' waar haar maag werd leeggepompt. Daarna werd zij naar het politiebureau overgebracht. DUITSE ARRESTANT PLEEGT ZELFMOORD IN CEL Een 36-jarige, in Amsterdam onder verdenking van diefstal uit een auto gearresteerde Duitser heeft zondagmiddag in zijn cel op liet hoofdbureau van politie zelf moord gepleegd. Hoewel de celwacht er onmid dellijk bij was, kon hulp niet meer baten, want de man had zijn nek gebroken. De Duitser was in de nacht van vrijdag op zaterdag op heter daad betrapt op de Nassaukade. Na zijn aanhouding was de Duit se politie hiervan op de hoogte gesteld en deze had de Amster damse politie bericht, dat zij ook belangstelling voor de arrestant had. Nederlands grootste boterhan- delaar, de lieer R. Buisman in Leeuwarden, verhoogt zijn boter- prijs voor de groothandel niet in gang van heden van 3,60 tot 4,per kilo. Dit betekent dat idle huisvrouw bij de detaillist f 4,80 per kilo, of 1,20 per pakje zal moeten gaan betalen. Deze prijsstijging is de tweede binnen veertien dagen. Vorige week ging de boterprijs al met 20 cent per kilo omhoog. Vrijwel ze ker is dat het voorbeeld van de heer Buisman door de overige Nederlandse boterhandelaren zal POLITIE OP DWAAL(trein)SPOOR Inspecteur G. J. Toorenaar van het politiebureau Warmoesstraat te Amsterdam trok onmiddel lijk een zeer sceptisch gezicht, toen hij gisterochtend de mel ding kreeg dat drie Engelsspre kende jongemannen bij de „Twentsche bank" in de Spui straat vijftigduizend Engelse ponden wilden omwisselen in een half miljoen Nederlandse guldens. „Wij vertrouwen het zaakje niet", zo zei de man die dit „namens de Twentsche bank" telefonisch aan de politie mee deelde. Inspecteur Toorenaar vertrouwde het ook niet, eerlijk gezegd geloofde hij er niet erg in. Maar na alle berichten over de Engelse treinroof moest de politie wel de nodige voorzorgs maatregelen nemen. Een 5x8 auto spoedde zich met loeiende sirene naar de bank en binnen enkele minuten kwamen daar ook de heer Toorenaar en enkele van zijn rechercheurs. Toen bleek dat men bij de „Twentsche bank" van niets wist. Het tele foontje was kennelijk afkomstig van een „grapjas" die ook wel aan de Engelse treinroof ge dacht zal hebben toen hij de politie belde Duitse douane waakzaam De Westduitse douane zal voortaan speciaal letten op auto rijders die naar Nederland gaan om de goedkope olieprijs in ons land. De Westduitse douane langs onze oostgrens heeft in de loop van het afgelopen weekeinde laten weten dat zij de diesel vrachtauto's zal controleren, die met een gevulde»tank uit Neder land terugkeren. Dieselolie mag voortaan alleen vrij van rechten ingevoerd worden als de reis naar Nederland niet in de eerste plaats vanwege de olie is onder nomen. Dieselolie kost in de bondsrepubliek ongeveer 50 pfen nig per liter. De kostprijs in Ne derland ligt hier ver onder. De prijs van de benzine loopt in bei de landen niet ver uiteen. In het afgelopen weekeinde zijn vier Oostduitsers van 19 tot 21 jaar naar Beieren uitgewe ken. Twee Oostduitse grens wachten namen de wijk van Oost- naar West-Berlijn. worden gevolgd, zo meent men in bevoegde zuivelkringen. De omzet van de heer Buisman be loopt ruim 10.000 ton boter per jaar. In een gesprek met het A.N.P. verklaarde de heer Buisman dat de botermarkt rijp is voor deze ingrijpende prijsverhoging. Ne derland is een goedkoopte-eiland, zo zei hij, en alle boterimporte- rende landen komen er op af. In dit verband vestigde hij er de aandacht op, dat een pakje boter in België 1,70 en in Duitsland ƒ1,50 kost. „Ik voë] er weinig voor", aldus de heer Buisman, „de zwaar gesubsidieerde Nederi and- se boter naar België te laten ver dwijnen. Laten de smokkelaars ook maar 40 cent meer betalen". De binnenlandse botervoorraad was volgens hem op 3 augustus nog 5000 ton. Er is boter genoeg, zo zei hij, maar men gaat er op zitten. Hij verwacht dat de han del weldra zal gaan spuien, als ze de indruk krijgt dat er een top in de prijzen is bereikt. Hij kon nie\ zeggen of de prijsverhoging van heden voorlopig de laatste is: „Er is nu eenmaal te weinig boter in de wereld en wij vragen er nog steeds twee derde van de kost prijs voor". De heer Buisman meenl dat is gebleken dat men de draagkracht van de Europese bevolking heeft onderschat en de Nederlandse consumenten door te hoge subsi dies eigenlijk heeft verwend. „Ik ben mij ervan bewust", zo zei hij, „dat de mensen zullen schrikken, maai' zij moeten er maar eens hardhandig aan worden herin nerd dat ze veel te weinig beta len voor dit produkt". De Istiqlal acht het Marokkaanse parlement onwettig De Marokkaanse conservatie ve Istiqlal eist dat de in mei van dit jaar gehouden verkiezingen nietig worden verklaard. Waarschijnlijk zal de partij, die in januari oppositiepartij is geworden na meer dan vijf jaar aan het bewind te zijn geweest, de nationale vergadering, die voor het eerst in november bij eenkomt en waarin de rege ringspartijen de meerderheid hebben, boycotten. Volgens do Istiqlal, die zon dagavond een conferentie in Ra bat besloot, hebben de stemge rechtigden bij de afgelopen ver kiezingen blootgestaan aan „af persingen, druk en geweld". Amerikaanse Siamese tweeling geopereerd Chirurgen van een ziekenhuis te Glendale, in de Amerikaanse slaat Caüfornië, hebben zondag een Siamese tweeling, die met borst en buik aan elkaar waren gegroeid, gescheiden. Ten woordvoerder van het zie kenhuis heeft verklaard dat de tweeling twee jongentjes het goed maakt. Hun moeder is zestien en de vader negentien jaar. ERNSTIG VERKEERS ONGELUK IN TILBURG: Eén dode en zes gewonden Bij een verkeersongeluk in Til burg zijn gistermiddag 7 perso nen gewond. Eén van hen, de Zweedse architect Lara F. West- man (37 jaar) uit Sollentuna in Zweden is gisteravond aan de ge_ volgen van het ongeluk overle den. Zijn echtgenote, mevr. Peg gy Westman-Reeks (35 jaar), van geboorte Engelse, verkeert in levensgevaar. Hun vier kinderen, twee jongens en twee meisjes, in de leeftijd van twee tot zeven jaar, zijn eveneens gewond. Al len bevinden zich in het Sint Eli sabeths ziekenhuis, waar de heer Westman gisteravond is over leden. Het ongeluk gebeurde op het kruispunt van de ringbaan oost en de ringbaan zuid in Tilburg. De Zweedse architect wilde de ringbaan oost oprijden, maar gaf daarbij geen voorrang aan een tankauto. De chauffeur van deze wagen, H. Baars uit Oud-Beyerland, trachtte door krachtig remmen en het omgooien van het stuur een botsing te voorkomen, doch kon daarin niet slagen. De perso nenauto werd totaal vernield. De tankauto botste bij zijn ont wijkingspoging tegen een stil staande vrachtauto, die aan de voorzijde werd ingedrukt. De chauffeur van de vrachtauto liep slechts enkele schrammen op. De hers- Baars zelf kwam er minder goed af. Hij brak een hand. Na verbonden te zijn in het zieken huis kon hij naar huis worden vervoerd. De Zweedse familie was na een bezoek aan de moeder van mevr. Westman in Engeland op thuis reis naar Zweden. AUTOBOTSING OP RIJKSWEG Op de rijksweg Amsterdam Utrecht heeft zich zondagavond in de gemeente Loenersloot een gecompliceerd ongeluk voorge daan, waarbij vijf personen auto's waren betrokken. Twee ervan slipten, schoten door de middenberm en sloegen op de tegenovergestelde rijbaan over de kop. Niemand werd ernstig ge wond, alleen een knaapje dat in een van de door de middenberm geschoten wagens zat, werd licht gewond. De materiële scha de was groot. Een passerende auto, die in de richting Amsterdam reed, was de oorzaak van het onge val. De bestuurder van deze wa gen zag op het ogenblik dat hij een auto met een kleine aan hangwagen aan het inhalen was, plotseling de achterlichten van een andere wagen voor zich opdoemen. De chauffeur schrok, zijn auto raakte het aanhang- wagentje. greep vervolgens de vóór hem rijdende auto, schoot door de middenberm en sloeg op het andere weggedeelte over de kop. Een met grote snelheid rijdende tegenligger kon de auto nog juist ontwijken. Van de twee auto's, die wèl waren geraakt, werd er één la ter aangereden door een achter opkomende auto. Ongeveer een uur later passeerde een perso nenauto de plaats van het onge luk. rijdende in de richting Am sterdam. De bestuurder van de- Reuma tie{t Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit (Adv.) TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT ze auto zag plotseling de achter lichten van de verongelukte wa gens, die in de middenberm stonden geparkeerd en werd hierdoor zó in de war gebracht dat hij uit alle macht remde. Ook deze auto „nam" de mid denberm en sloeg ook op de an dere weghelft over de kop. De bestuurder kroop ontdaan maar ongedeerd uit zijn wagen. ZWITSERLAND STOPT INVOER TOMATEN Zwitserland heeft bekend ge maakt dat met ingang van 11 augustus de invoer van tomaten is stopgezet. Voor Nederland is dit besluit van weinig betekenis want vanuit ons land gingen er reeds praktisch geen tomaten meer naar Zwitserland. In de week van 29 juli tot 3 augustus bedroeg de totale Ne derlandse tomatenexport 11.190 ton en hiervan ging slechts 8 ton naar Zwitserland. De belangrijkste afnemer van tomaten is West-Duitsland waarheen in genoemde periode 7647 ton Nederlandse tomaten werden verzonden. Engeland komt op de tweede plaats met 2695 ton. Verder gaan er klei nere hoeveelheden naar België en Luxemburg, Frankrijk en Zweden. De aanvoer van tomaten is op het ogenblik vrij groot. De vei- lingprijs van de goede kwalitei ten ligt tussen 35 cn 40 cent per kg. HAVENVOLKSFEEST ROTTERDAM Zaterdagmiddag om precies half vijf loeiden in de haven van Rotterdam de scheepssirenes en Strand alleen voor doorzetters De .stormachtige wind maakte een verblijf aan het strand prak tisch onmogelijk. De jongetjes op de foto voelden zich evenwel in hun clement aan het Zand- voortse strand voor de machtig aanrollende golven. (Adv.) De minister van Defensie heeft aan H. M. de Koningin voorgedragen voor benoeming tot staatssecretaris van Defen sie speciaal belast met aange legenheden van de Koninklijke Marine, commandeur A. van Es en tot staatssecretaris van De fensie speciaal beiast met aan gelegenheden van de Koninklijke landmacht, brigade-generaal J. C. E. Haex. Commandeur Van Es is de be ginselen van de antirevolutionai re partij toegedaan, brigade generaal Haex die wan de Chris telijke Historische Unie. Binnenkort is tevens te ver gingen allerwege het Rotter damse groen-wit en het na tionale rood-wit-blauw de lucht in. De Rotterdamse havenvolks feesten ter gelegenheid van hel honderd-jarig bestaan van de wet tot het graven van de Nieu we Waterweg waren begonnen. Een week lang zal de Rotterdam se burgerij de schepping van Pieter Caland feestelijk herden ken. De betekenis hiervan en van Caland zelve werd zaterdagmid dag aan de voet van het te zijner ere aan de Veerhaven opgerichte monument belicht door mr. dr. K. P. van der Mandele en door burgemeester mr. G. E. van Walsum, die een krans bij dit monument legde. Dit feestbegin trok veel be langstelling o.a. van officieel Rotterdam en vertegenwoordi gers van handel, scheepvaart en industrie. Overal in Rotterdam zijn de singels gedurende de komende week verlicht en zijn vlagversie- ringen aangebracht. Een druk programma met volksdansfees ten en een bijzonder vuurwerk als hoogtepunt wachten deze week de Rotterdammers en hun vrienden van elders. Een der middelen xorgt ervoor wachten de voordracht voor de detdemeeg nletven streek raektl benoeming van een staatssecrc- Chefarine „4" bevat vier beroemde taris van Defensie, speciaal be- geneesmiddelen, die te zamen nog last met aangelegenheden van de k htj k 0 t -- j* Koninklijke luchtmacht. Door Kr«ntiger werken. Ook zij, die een plotselinge ziekte is hierin enige gevoelige maag hebben, kunnen het vertraging ontstaan. Nadere me- zonder bezwaar gebruiken, want dedelingen terzake zullen spoe- één der bestanddelen beschermt de dig volgen. maag. De beer A. van Es is op 28 S april 1913 in Amersfoort gebo- f» ren. Hij trad op 5 september 1933 l|lOIBniI0 in dienst bij de Koninklijke Marine. Thans is de heer Van Es plaatsvervangend vlagofficier materieel op do marinestaf. Vóór hij in deze functie werd be noemd, was hij commandant van een smaldeel. De heer J. C. E. Haex is 24 november 1911 in Maastricht ge boren. 4 augustus 1935 werd hij benoemd tot tweede-luitenant bij het wapen der artillerie. In de rang van brigade-generaai der generale staf vervult de heer Haex thans de functie van chef- staf van het eerste legerkorps Tevoren was hij onder meer chef-staf van de vierde divisie en hoofd van het bureau voorlich ting, vorming en psychologische oorlogvoering van het hoofd kwartier der Koninklijke land macht. Glazen bi'iji 20 liblilun f 0.8» Handige alripverpakking 10 tabletten f 1.5» i Voordelige flacon 100 tabletten f 3,5» MAN VERDRONKEN Dc 34-jaurige chauffeur I Goossens 'uit Nijmegen is gister nacht in Den Haag levenloos uit het water gehaald; bij de brug, die de Paviljoensgracht verbindt met de Spinozastraat. Twee voorbijgangers hoorden geplons en toen ze naar de waterkant liepen, zagen ze iemand in het water liggen en zwembewegin gen maken. Even later was de drenkeling echter verdwenen. De mannen waarschuwden de poli tie en samen met deze hebben ze gedregd. Al spoedig werd het liciiaam van de heer Goossens gevonden. Het is niet bekend hoe de man te water is geraakt. ZEEHOND NU GEVANGEN De vrijdagavond te Capelie aan de IJssei aangetroffen zeehond is zaterdagmiddag gevangen. Het dier is naai Rotterdam overge bracht, waar het tijdelijk onder komen heeft gekregen in de diergaarde Blijdorp. Gisteren is de nog jonge zeehond naar Artis in Amsterdam overgebracht. DUITS MEISJE IN ZEE VERDRONKEN Nabij het zeehospitum in Kijkduin is gistermiddag de 15 jarige Ula Brandenburg uit Krije (Duitsland) in zee verdron ken. Het meisje kwam samen met haar 14-jarige vriendinnetje Leonore Kapysiok, eveneens uit SLUIS Ernstige autobotsing'. Op de weg van Sluis naar Heille reed mevr. B. uit Rotter dam op onverklaarbare wijze tegen een boom aan. De auto werd totaal vernietigd en het echtpaar B. moest in zeer zorg wekkende toestand naar het St. Antoniusziekenhuis in Oostburg worden overgebracht. Eén van de drie inzittende kinderen liep door deze frontale botsing een lichte hersenschudding op. De kinderen konden met een passe rende auto naar hun familie in Aardenburg worden overge bracht. aoor MILLY GANZ 46) Dat bemerkte hij op het ogen blik dat de deur onder de stoot jes met voet en ellebogen van Ursula openging en zij met het wildbraad en een geweldige berg aardappelpuree de kamer bin- nenwankelde. „Zo. nu kan het gebeuren!" F.n wat Ursula daarmee bedoel de blGef niet lang een raadsel. Michaël maakte van zijn aard appelpuree de Matterhorn, zoals die in de huiskamer boven de sofa hing. Catharina fabriceerde een tunnel. Peter was de slimste van allemaal: hij drukte met zijn soeplepel een diepe kuil in de zachte, naar verse boter geu rende massa, liet die door Ursu la met saus vullen en verkreeg op die manier niet alleen zijn meertje maar ook het leeuwen deel van wat hem van alles het best maakte: de saus van het ge braad! Niet voor niets had hij de lucht daarvan ai urenlang tevo ren in de neus gehad, zonder er van te mogen proeven! Van de concessie om het gebraad te mo gen bedruipen was liet proeven namelijk uitgesloten. Ongehoor zaamheid kon het verlies van bet „meer" tengevolge hebben maar niemand ook zou dat meer zo gevuld hebben dat de oevers overspoelden, als Ursula. Onmiddellijk na het eten trok dokter Christen met heel zijn ge volg naar de bossen. Zijn gezin moest naar buiten, in Gods vrije zondagsnatuur, moest die leren en liefhebben, Dat waren de ge dachten die hem daarbij leidden. Ook zijn kinderen zouden in bet leven veel lelijks t'e zien krijgen. Daarom wilde hij hun tijdig als tegengif het mooie en vertroos tende laten zien. Als de weg begon te hellen, spande men voor de hoge drie- wielige kinderwagen de reusach tige, muisgrijze Brutus, die men voor de bewaking van huis en hof had aangeschaft. Zonder moeite trok het sterke dier het wagentje over heg en steg. Daar bij leidde de dokter Brutus aan de lijn zoals een paard, sinds het dier eens met kinderwagen en al het op een lopen gezet had ach ter een witte kip aan. Gelukkig was het dikke Suzytje, zijn vier de kind, precies naast een mest hoop van zijn hoge zitplaats ge vlogen, zodat de avontuurlijke rit alleen een beetje onsmakelijk eindigde. In het bos gekomen, zochten zij een eenzame plek op en haal den zij de meegebrachte pro viand te voorschijn. Terwijl de anderen de inwen dige mens versterkten, vergat de dokter van pure geestdrift voor de schoonheden van zijn geliefd bos, alle eten en drinken. Hij sprak daarbij voortdurend als een professor in de biologie, wees naar dit bloempje in het gras, op dat bijna onzichtbare kevertje dat langs een halm op klom, naar ieder vogeltje, dat voorbijhuppelde. Als de zon door de bladeren van de bomen gou den stralenbundels .in het sche merlicht van het bos wierp, ge raakte hij daardoor in een bijna plechtige verrukking, die hij overdroeg op zijn kinderen, die nog meer zagen dan hun vader: zij zagen de elfjes uit de sprookjes van Ursula heen en weer zwe ven. Tenslotte was van allen al leen Mila de enige die nog met haar voeten op de grond stond. Zij liet zich de worst en de frambozenlimonade goed sma ken, luisterde toe en glimlachte. Nadat hij een beetje had uit gerust, verdween de dokter dik wijls met Michaël, die nu al zes jaar was, in de geheimzinnige diepten van het woud, om naar zeldzame bloemen te zoeken. Brutus bleef als bewaker bij Mila en de kinderen achter. Christen wist de verborgenste plekjes, waar de akelei en zui ver witte orchideeën op lange stelen bloeiden. Ieder jaar voor zag hij zich van die kostbaarhe den, nog voordat iemand anders ze had ontdekt. Op zulke tochten gebeurden er soms dingen, die niet op het pro gram stonden. Zo werkte hij zich eens met zijn eerstgeborene, ondanks hun zondagskleren, door licht struik gewas heen. Onverwacht ston den vader en zoon voor een brede, tamelijk diepe beek. Christen zag aan de overkant heerlijke aardbeien staan. Die moést hij voor Mila plukken. want daar was zij dol op! Maar hoe aan de overkant te komen? Hij zelf kon de grote stenen op de bedding van de beek als springplank gebruiken: maar de jongen was voor een dergelijke manoevre nog te klein. Dat hij op een boomstronk had kunnen gaan zitten en rustig had kun nen blijven wachten of dat hij schoenen en kousen had kunnen uittrekken en door het water waden, kwam natuurlijk geen ogenblik bij zijn onpraktische vader op. Inplaats daarvan be keek de dokter onderzoekend een met mos begroeide plek aan de overkant en berekende met stoute fantasie, dat de kleine Michaël zo zacht als op een ve ren bed terecht zou komen, als hij hem handig over de beek heengooide! Zo gezegd, zo gedaan. Toen de jongen na een korte luchtreis op de andere oever be landde, stootte hij tot schrik van zijn vader een kreet van pijn uit. Onder het mos had onzichtbaar een steen gelegen. Michaël had zijn onderarm gebroken. Moeder keek niet weinig ver schrikt, toen zij haar oudste zag aankomen, met zijn armpje op gebonden met de zakdoek van de dokter. Dit uitstapje eindigde hiermee, dal dokter Christen nog dezelfde avond maar moest heel maken wat hij gebroken had en dat Mila verschillende dagen met een gezicht vol verwijt rondliep. De ogen van Ursula echter slingerden nagenoeg ver nietigende blikken rond, als zij dacht, dat haar meester het niet zag. Maar hij had berouw en schaamde zich, hij zag het toch. (Wordt vervolgd.) Mr J. H. Grosheide staatssecretaris van O.K.W. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft aan H. M. de Koningin de benoeming van mr. J. H. Gros heide tot staatssecretaris voorge dragen. De politieke gezindheid van mr. Grosheide is Anti-Revo lutionair. De heer Grosheide is thans juridisch medewerker van „de schoolraad voor de scholen met de bijbel" in Den Haag. De nieuw voorgedragen staats secretaris mr. Johan Hendrik Grosheide werd geboren op 6 augustus 1930. Hij bezocht het Gereformeerde gymnasium in Amsterdam en studeerde aan de vrije universiteit. Zijn vader, prof. dr. F. W. Grosheide, was hoogleraar in de theologie aan deze universiteit in Amsterdam. In 1954 legde de heer Gros heide het doctoraal examen af„ In datzelfde jaar werd hij aan gesteld als juridisch medewer ker van de „schoolraad voor de scholen met de bijbel" in Deni Haag. In het bijzonder was hij belast met de behartiging van de raad-afdelingen v. h. m. o. en kweekschoolonderwijs. Mr. Grosheide zal in zijn nieuwe functie speciaal belast worden met enkele onderdelen van de onderwijssector op het departement van O. K. en W. Het ligt voor de hand, dat hij zich ook zal gaan bezighouden met de uitvoering van de wet tot regeling van het voortgezet onderwijs (de zogenaamde „mammoetwet"). Als juridisch medewerker van de schoolraad was hij nauw betrokken bij de voorbereidende besprekingen, die aan de totstandkoming van deze wet vooraf zijn gegaan. Krije, bij het zwemmen fft zee in moeilijkheden in een muistroom. Aanvankelijk dacht men dat al leen Leonore in zee was. De 36- jarige Duitse badgast Bernhard Siedel uit Kolnbach trachtte haar te redden, maar het ang stige meisje greep hem bij zijn keel, waardoor hij zelf in moei lijkheden kwam. Politie-agenten van het stranddetachement brachten het meisje met haar redder even later veilig aan het strand. Eerst toen hoorde men dat haar vriendinnetje ook in zee was. Reddingspogingen mochten niet meer baten. Enige uren later spoelde het stoffelijk over schot van het meisje aan. Zij lo geerde met óe ouders van Leonore op het kampeerterrein Ockenburgh. Het geredde meisje en de Duitse badgast zijn ter observa tie in het Rode Kruisziekenhuis opgenomen. DRIE INWONERS VAN TILBURG BIJ AUTO-ONGELUK IN FRANKRIJK OM HET LEVEN GEKOMEN Drie inwoners van Tilburg, de 43-jarige directeur van hotel Riche R. Pigmans, zijn echtge note mevr. K. Pigmans—Ma- thijssen (45 jaar) en hun zoon Wim (17 jaar) zijn gistermorgen bij een verkeersongeluk in Frankrijk om het leven geko men. Het ongeluk gebeurde gister morgen omstreeks tien uur in het departement Haute Marne dicht bij de plaats Couzon-sur- Coulogne. De heer Pigmans reed bij een inhaalmanoeuvre in een onover zichtelijke bocht tegen een kraanwagen van de Franse spoorwegen. De heer en mevr. Pigmans en hun zoon Wim wa ren op slag dood. De 15-jarige zoon Richard liep zeer zware verwondingen op en werd opgenomen in een zieken huis in Langres. De familie was op de terugweg van een vakantie in Spanje en werd gisteren of vanmorgen in Tilburg terugverwacht. MEER DAN DIAMANT. Voor de tweede maal binnen een week zal in de Brabantse hoofdstad een echtpaar 65 jaar getrouwd zijn. Heden is het het echtpaar G. van der HorstM. Damen resp. 84 en 83 jaar oud. De familie, van wie vijf genera ties in leven zijn, heeft tezamen ongeveer 160 nakomelingen. Michaël Rampino dacht een goede vangst te hebben gedaan, toen hij bij het vissen in de baai van New York een bundel bank biljetten van in totaal 4.900 dlr ophaalde. In de hoop op een be loning bracht hij zijn vangst naar de de politie. Daar kreeg hij echter te horen, dat het geld vals was.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2