<1 Nieuwe fronten in koude oorlog Fa. J. G. Meyer Zn Treinoverval in Engeland De brand in Slikkerveer Bezorgd Produktschap 25 AUGUSTUS T#T 54.188,75 NU AL IN DE POT Het weer VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1963 19e Jaargang No. 59^3 Grote Verkoop DE TOESTAND IN HAITI DE JONGGEBORENE KENNEDY Opnieuw zeeliedenstaking in Marseille MET VAKANTIE IN ITALIË NEDERLAND EN HET KERNSTOPAKKOORD VOOR DE EXTRA PRIJS OE THANT IN NEW YORK TERUG HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT fnurinrlnff bit «bennemwit: Temetse» Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie, adres; Noordstraat 55—57 Administratie-adresSmldswal Telefoon 01150 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ8,— per Irwartaa!* per maand per week 48 ct. Lossr nrs 9 ct» DE VRIJE ZEEUW Versehtfnt dagelffks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande te Temeuren Adverterttenrlis per mm 18 et; minimum per advertentie f2,40. Rubriek; Kleine Advertenties (géén handels, advertenties) t 5 regels 1,10. Tedere regel meer 22 ct. Kleine Advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of; Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties te 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer; zaterdags 10 uur. WEST-DU1TSLAND is de enige staat ter wereld die bij zijnj stichting als beginsel verklaarde nooit kernwapens te zullen ma ken. Men zou dus zeggen dat Bonn met vreugde had moeten zien dat het beperkte kernstopakkoord van Moskou haar eigen prin cipes weergeeft en dus zich ijlings erbij aan had moeten sluiten. Dat de Westduitse regering voorlopig nee zegt, is dan ook niet om de inhoud van het akkoord, maar om een vrees voor de konse- kwenties. En die konsekwenties zijn belangrijker. Het kernstopverdrag op zichzelf betekent niet veel, zoals al eer der uiteengezet. De grote drie kunnen rustig doorgaan kernwapens te fabriceren, een nucleaire oorlog wordt er niet onmogelijk door en bovendien is er een vrij ruime ontsnappingsclausule, die de ondertekenaars toestaat het akkoord op te zeggen als ze menen dit om der wille van hun nationale veiligheid te moeten doen. Bij voorbeeld zou Chroesjtsjow dit kunnen doen als die andere nee- zegger, De Gaulle, zijn eerste H-bom laat springen. Dat de Rus zo zou reageren lijkt weinig waarschijnlijk. Wat het Moskouse verdrag in feite behelst, is een overeenkomst tussen de V. S. en Engeland enerzijds en de U. S. S. R. anderzijds om te pro beren een begin te maken met het verleggen van de fronten in de koude oorlog. Na Moskou, de dienstregelingen die o.m. Oe Thant en Chroesjtsjow hebben gesuggereerd wijzen er op, moeten ver dere stappen volgen die voeren tot een wapenstilstand in, wellicht een beëindiging van de koude oorlog volgens het oude model. WAAROM NEEN? Dat houdt o.m. in 'en van daar het Duitse ongenoegen dat men alles wat in Midden- Europa spanning teweeg kan brengen uit de weg ruimt; en daarbij spelen Berlijn en Oost- Duitsland een grote rol. Bonn vreest dat het °P een of andere manier tot een erkenning van de D. D. R. kan komen, wat een eind zou maken aan de aspira ties naar een herenigd Duitsland. De Gaulles nee ligt op een an der vlak: hij blijft er bij dat hij een onafhankelijke kernmacht moet hebben. Zelfs suggesties dat de V. S. hem in bepaalde kerngeheimen zullen inwijden, mits hij ook zijn handtekening onder het Moskous akkoord zet, wijst hij van de hand, omdat dit hem toch weer enigszins in een positie van afhankelijkheid van de V. S. zou brengen. En hij wil apart staan, althans kunnen staan, overtuigd als hij is dat 'n door Frankrijk geleid Europa een koers kan varen naar eigen ingeving. Een curieuze gedachte, wan neer men Ziet dat juist de twee koersbepalers van dit ogenblik, Amerika en Rusland,, gedwongen zijn hoezeer ze in de kern ook tegenstanders van elkaar zijn, hun koers op elkaar af te stem men. NIEUWE FRONTEN Want dat doen deze twee gro ten. Het gaat er niet alleen om de fronten van de huidige koude oorlog te slechten of op zijn minst te bevriezen. Er worden gelijkertijd nieuwe gevormd. En het toeval wi] dat de Russen en Amerikanen elkaar daarbij aan dezelfde kant van de loopgraaf ontmoeten met ais gemeenscnap- pelijke vijand aan de andere kant de Chinezen van Mao Tse-toeng. President Kennedy wees hier met klem op toen hij op zijn persconferentie zei dat tegen 1970 „de Chinese macht een ge vaarlijker situatie zou kunnen scheppen dan waarvoor we ooit sinds het einde van de tweede wereldoorlog hebben gestaan." Dat is een tekst die Chroesjts jow van harte zal beamen, al zal de volgende zinsnede hem wel licht minder behagen, waarin Kennedy de nogal beperkte lof voor de Russen uitspreekt dat deze tenminste de voorzichtig heid in acht hebben genomen zelfs bij de flagrantste daden van agressie als de Koreaanse oorlog (Kennedy had ook Cuba kunnen noemen maar wilde zeker nie'. ie pijnlijk worden) dat er geen kernoorlog uit voort zou komen. Iets wat hij van de Chinezen niet verwacht: gezien hun uitlatingen ook niet behoeft te verwachten. En daar zitten de twee groten weer in hetzelfde schuitje. Daar om is de kans op een Chinese kernbom voor beiden ook een stuk onaangenamer dan die der Fransen, waarvan men althans geen onvertogen gebruik hoeft te vrezen. Het probleem in deze nieuwe koude oorlog is echter hoe men China gaat behandelen. IN HET ISOLEMENT De V. S. weigeren zaken te doen met het land, dat ze ook niét wensen te erkennen en iedere hak die ze Peking kunnen zetten zullen ze niet nalaten. Moskou handelt tegenwoordig laar hetzelfde patroon. Maar het is moeilijk in te zien hoe men de Chinezen redelijker kan maken foor op alle mogelijke manieren ie proberen hun te beletten hun ?conomische toestand te verbe teren. Daardoor verandert het revolutionaire plan van Peking geenszins: hoe minder ze te ver liezen hebben, hoe geringer ze ie risico's van een kernoorlog loeven aan te slaan. ITet motief in de nieuwe koude log schijnt ook te zijn het iso- ent van China volledig te .ken. Ten opzichte van het „esten was dit reeds zo, voor een deel moet erbij gezegd worden uit eigen Chinese keus, maar voor een groot deel ook door kleinering vanuit het Westen, dat bijvoorbeeld het land weerde uit de Ver. Naties, dat wil zeggen; uitstootte uit de gemeenschap van naties. Dat isolement is nog klemmender ge worden nu ook tussen China en de westelijke communistische landen een barrière is opgewor pen. Het is natuurlijk niet zo dat Peking in ruil voor bijvoorbeeld erkenning door Washington zijn aanspraken op Formosa, om maar wat te noemen, zal opge ven. Maar zeker is dat er weinig hei] verwacht kan worden van een taktiek die Mao alle gelegen heid ontneemt tot contact met anderen. Men hoeft zijn hoop niet te stellen op een toenemen de vreedzaamheid van het rode China als er maar veel gesprek ken tot stand komen, maar er zit altijd nog een kans dat er iets gods uitkomt. Van de huidige toestand, waarbij doodeenvoudig dergelijke gesprekken onmoge lijk zijn gemaakt, valt in ieder geval helemaal niets te verwach ten dat de gevaren waarop Ken nedy zinspeelde kan verminde ren. (Nadruk verboden.) (Adv.) vanaf 15 AUG. t/m 26 AUG. van al onze Tweedehandstentcn Verhuurtenten Campinggasbranders Luchtbedden Slaapzakken Caravans Boten enz. enz. Dit alles is te bezichtigen op een terrein aan het einde van de Kanaalkade (le Verkorting). Sterk gereduceerde prijzen! Iedere dag geopend. AXEL Telefoon 01155—795 Bij Aylesbury in Engeland is donderdagmorgen een posttrein met stukken ter waarde van tienduizenden guldens overval len en beroofd. De overvallers vielen de machinist en de stoker aan, die gewond werden. De po litie meent dat er bü de over val een groot aantal mensen betrokken is geweest. De seinwachter, verantwoor delijk voor het deel van de lijn waarop de overval plaatsvond, zou ook door de bandieten zijn aangevallen. Van de zijde van de spoorwegen is intussen mee gedeeld dat het bij deze overval wel om een som van acht cij fers kan gaan (guldens). De juiste grootte van de buit, die de overvallers- van de Britse posttrein donderdagmorgen heb ben veroverd, zal pas over en kele dagen kunnen vaststaan. Wel staat vast, dat het voor naamste „slachtoffer" is de „Na tional Provincial Bank", die heeft bekend gemaakt door de overval een verlies te hebben geleden van meer dan vijf miljoen gul den. Een andere bank stelde haar verlies op omstreeks 550.000 gul den. De verzekeraars van beide banken hebben een beloning van 250.000 gulden voor opsporing van de daders uitgeloofd, en de minister voor de Posterijen een beloning van 100.000 gulden. Het gehele Britse speurappa- raat werkt' thans op volle toeren om de daders te achterhalen. Een woordvoerder van de Haïtiaanse ballingen heeft eer gisteren in Santo Domingo ge zegd, dat in Haïti op twee fron ten wordt gevochten, namelijk bij het Piulboreau gebergte in Noord Haïti, en op ongeveer 45 kilometer van de stad Fort Li- berté. De woordvoerder, Paul Verna, verklaarde, dat 150 „tonton ma- coutes" (geheime politie) zich bij Fort Liberté hadden overgege ven en dat 10 regeringssoldaten waren gedood. De ballingen hadden slechts twee gewonden. President Kennedy heeft woensdag geruststellende berich ten gekregen over de toestand van Patrick Bouvier, zijn jong ste zoon, die vijf uur na zijn ge boorte woensdag in het zieken huis op Kaap Cod naar Boston werd overgebracht. Het kind bleek ademhalingsmoeilijkheden te hebben. Mevrouw Jacqueline Kennedy, die in het luchtmachtziekenhuis Otis ligt, maakt het na haar be valling met de keizersnede goed. President Kennedy vloog met een straalvliegtuig van Wash ington naar Otis, waar zijn vrouw onverwachts naar het ziekenhuis was gebracht, en kwam kort na de geboorte van zijn derde kind daar aan. Hi.i bezocht zijn zoon woensdag avond in het kinderziekenhuis in Boston. De perschef van het Witte Pluis, Salinger, zei later tegen verslaggevers dat de toe stand niet ernstiger is dan bij elk ander te vroeg geboren kind. De jongste telg van de fami lie Kennedy werd kort na de geboorte gedoopt, wat gewoon lijk in Rooms-Katholieke krin gen gebeurt wanneer een kind te vroeg geboren wordt. Hei kreeg de namen Patrick Bouvier, naar de vader en grootvader van de president en diens schoon vader. Het kind zal minstens vier dagen in hqf ziekenhuis blijven, de periode voor het opheffen van de ademhalingsmoeilijkhe den. Mevrouw Kennedy blijft in het ziekenhuis te Otis. De kleine Patrick ligt in een couveuse. Het heeft een behan deling met X-stralen ondergaan en heeft een geneesmiddel ge kregen om de ademhaling te vergemakkelijken. De toestand van president Kennedy's jongste zoon Patrick, die in een kinderziekenhuis te Boston wordt verpleegd, baart nog ernstige zorg, maar de toe stand is niet hopeloos. Dit is meegedeeld door Kennedy's perschef Salinger. De toestand van president Kennedy's een dag oude zoon Patrick wordt officieel „ernstig" genoemd. De moeilijkheden met het ademhalen zouden nog gro ter geworden ziin. De zeelieden in Marseille heb ben in hun loonconflict met de rederijen donderdag de tegen voorstellen van de scheepvaart directies verworpen en vervol gens een nieuwe staking voor vierentwintig uur afgekondigd, die zal duren tot heden het middaguur.- In de tussentijd zul len zij zich op de hoogte stellen van het standpunt der zeelieden in de andere Franse havens en daarna besluiten over een even tuele voortzetting van de sta king. De staking heeft tot gevolg dat opnieuw duizenden passa giers, voornamelijk voor Noord- Afrika en Corsica worden opge houden. Intussen is donderdagmiddag met militaire vliegtuigen een luchtbrug ingesteld tussen Is- tres, in Frankrijk, en Corsica, voor het overbrengen van als gevolg van de staking in Mar seille gestrande reizigers. In een brief aan de minister van Landbouw en Visserij schrijft het Produktschap voor Groen ten en Fruit, dat het met grote bezorgdheid kennis heeft geno men van de Duitse maatregelen ten aanzien van de invoer van augurken, bonen en komkom mers en 'van het niveau van de minimumprijzen, welke Duits land voor deze en voor een aan tal andere produkten, waaronder tomaten, appelen en peren, heeft vastgesteld. Weliswaar zijn de invoerbe- lemmeringen voor augurken en komkommers intussen aanmer kelijk verzacht; dit neemt niet weg dat het door Duitsland toe gepaste stelsel van minimum prijzen een permanente bedrei ging voor de uitvoer uit Neder land betekent. Het bestuur nam met instem ming kennis van het door de Nederlandse regering in overleg met het produktschap gedane aanbod, de inachtneming van de minimumprijs voor komkom mers te garanderen. Ten aanzien van augurken en bonen is het van oordeel, dat zulk een garan tie niet mogelijk is, omdat de Duitse regering voor deze pro dukten een zó exorbitant hoge minimumprijs heeft vastgesteld, dat het garanderen van dit prijs niveau zou nopen tot maatrege len, welke waarschijnlijk meer schade dan nut zouden opleve ren. Het stemt eveneens geheel in met de nieuwe stap van de rege ring, ook minimumprijzen te willen garanderen voor tomaten, appelen en peren. Het bestuur verzoekt de rege ring dringend alles in het werk te blijven stellen om de Duitse regering te bewegen haar in voerbeleid te wijzigen en geen invoerverboden voor andere pro dukten in het leven te roepen. Het bestuur wijst daarbij op de volgende omstandigheden: 1. Gedurende meer dan tien jaar heeft het tussen de bonds republiek Duitsland en Ne derland overeengekomen mi nimumprijzenstelsel tot volle tevredenheid van beide par tijen gefunctioneerd. 2. In de considerans van de be schikking van de raad van de E. E. G. betreffende de mini mumprijzen is ondubbelzinnig voorkeur uitgesproken voor een stelsel, waarbij de invoer kan worden gehandhaafd, mits deze geschiedt tegen een hogere prijs dan de voor het betrokken produkt vastge stelde minimumprijs; een stel sel derhalve als bedoeld onder 1. 3. De verstoring van de markten in de bondsrepubliek Duits land voorzover zij een rea liteit is is niet veroorzaakt door invoer uit Nederland, maar door aanbod van andere zijde. Ten dele betrof dit pro dukten. welke van veel min der goede kwaliteit waren dan de gelijknamige produk ten van Nederlandse her komst. 4. De maatregelen van de rege ring van de bondsrepubliek Duitsland berokkenen Neder land, voor wat betreft som mige soorten groenten en fruit, veel meer schade dan de andere iid-staten, omdat het Nederlandse uitvoersei- zoen in grotere mate samen valt met de door Duitsland vastgestelde minimumprijs perioden dan het uitvoersei- zoen van andere belangrijke exportlanden. Het bestuur spreekt tenslotte zijn vertrouwen uit, dat de re gering zowel bij de regering van de bondsrepubliek Duitsland als bij de E E. G.-commissie zal aandringen op een wijziging van de genomen maatregelen en zal pogen invoerverboden te voor komen. In de gistermiddag gehouden bestuursvergadering van het Produktschap, waar de tekst van de brief werd vastgesteld, sprak de heer Bos (exporteurs) de mening uit, dat in de minimum- prijzenbesehikking van de E. E. G. met wat goede wil wel een dwingende voorkeur is af te lezen voor het stelsel, waarbij het exporterende land het handha ven van minimumprijzen bij uit voer garandeert. De voorzitter antwoordde, dat, wanneer het invoerende land zo'n garantie-aanbod van een uievoerend land afwijst, de Europese commissie overleg moet plegen. Maar dan is eerst een formeel afwijzend antwoord van het invoerende land nodig, en zo'n antwoord heeft Duitsland nog steeds niet op het Neder landse aanbod gegeven. De brand, die dinsdag in Slik kerveer 12 huizen verwoestte en door brandweerdeskundigen, die ter plaatse aanwezig waren, één der merkwaardigste branden die zij ooit hadden meegemaakt, ge noemd werd, omdat het vuur langzaam tegen de wind in van woning naar woning vrat, is onderwerp geweest van een diep gaand onderzoek van het brand veiligheidsinstituut van de T.N.O. in Delft. Dit onderzoek geschiedde op verzoek van het rechtskundig laboratorium in Den Haag, dat daartoe weer een verzoek had gekregen van de Justitie in Rot terdam. Het rapport van het in stituut is nog niet afgesloten, zodat van een definitieve con clusie nog niet gesproken kan worden. Dit neemt niet weg dat wel reeds vaststaat dat een van de belangrijkste oorzaken -van deze merkwaardige en uitgebrei de brand is, dat de scheidings muren tussen de huizen niet tot aan het dak doorgetrokken waren maar bij het plafond ophielden. Hierdoor ontstonden als het ware luchtkokers die de vreem de trek van de brand mogelijk maakten. De gemeentelijke bouwveror dening, die in Slikkerveer gold, stond in 1958 een dergelijke bouwwijze toe. In 1959 is de ver ordening in dit geval dus te laat gewijzigd en werd be paald dat de scheidingsmuren tot het dak doorgetrokken moes ten worden, zodat er een deug delijke afscheiding ontstond. De bouwplaten die gebruikt worden bij de constructie blij ken in deze situatie ongeveer een zelfde gevaar op te leveren als hout. Dit materiaal is dus niet direct oorzaak geweest van het verloop van de brand zo meent men in Delft in zijn voor lopige conclusies. Omtrent de schade, die de brand veroorzaakte, kan nog geen getal worden genoemd. Het onderzoek is nog gaande. Alle 19 woningen zijn ontruimd. Voor 9 gezinnen bleek een onderkomen mogelijk bij familie of vrienden. Voor de overige tien gezinnen kon de gemeente Ridderkerk tijdelijk woningen bechikbaar stellen zodat donderdagmiddag allen een onderdak hadden. Thomsen's Havenbedrijf N.V. werkgever van de getroffen gezinnen heeft voorschotten gegeven voor kleding en andere direct noodzakelijke dingen. De heer Vosveld, die de lei ding heeft van deze hulpver lening, spreekt met de grootste waardering over de hulp die bur gemeester J. van der Hoeven en zijn ambtenaren hebben ver leend en nog verlenen. De brand blijkt de onderste flats gespaard te hebben, terwijl ook de woonlaag van de maison nettes eerste étage weinig directe brandschade heeft ge kregen. De slaapétage is echter wel ernstig door het vuur aange tast terwijl alle woningen zwaar van het bluswater te lijden had den. Het is echter mogelijk dat alle huizen over drie maanden weer bewoonbaar zijn en sommir gen al over drie weken. De oorzaak van de brand is nog niet vastgesteld. De eerste veronderstelling echter dat de bewoonster van het huis, waar de brand ontstond, in bed zou heb ben liggen roken en daardoor de brand zou hebben veroor zaakt, wordt door de rijkspoli tie na een diepgaand onderzoek en een langdurig verhoor van de vrouw in kwestie volkomen on juist geacht. De vrouw verklaarde die dag de was te hebben gedaan en daarom reeds vroeg de bedden te hebben opgemaakt. Nadat zij met de was klaar was is zij even in de linnenkast op de slaapka mer geweest. Toen de brand ont dekt werd stond zij in de keuken, dus een étage lager, aardappelen te schillen. De vrouw rookt graag en acht het niet uitgesloten dat zij in de morgen op de slaap kamer is geweest met een bran dende sigaret, maar zij ontkent pertinent in bed gerookt te heb ben en de politie heeft geen en kele reden aan deze verklaring te twijfelen. De beschuldiging dat zij dat wél gedaan zou heb ben, heeft de vrouw zich zó aan getrokken dat zij van de dokter kalmerende middelen heeft ge kregen. Men had haar namelijk al gesuggereerd dat zij voor de totale schade verantwoordelijk zou worden gesteld. Wat de alarmering van de brandweer betreft is de gang van zaken als volgt geweest: Een vrouw belde de politie met de mededeling dat over een balcon een brandend tapijtje hing. Hier op is onmiddellijk klein alarm gegeven, terwijl een patrouille auto van de politie, die in de on middellijke omgeving was, naar het huis werd gedirigeerd. Intus sen had een buurvrouw de be woonster gealarmeerd. Toen was de brand al zó hevig, dat de rui ten sprongen. De patrouilleren de politie-agenten, die bij aan komst ter plaatse onmiddellijk begrepen dat het een ernstige brand was. gaven groot alarm en trachtten nog het huis binnen te gaan, doch werden door rook en vuur teruggedreven. Dat de brand al zo hevig was, of zo laat werd bemerkt, is waar schijnlijk veroorzaakt doordat ramen en gorfdijnen in de slaap kamer dicht waren. Toen door de hitte enkele ruiten sprongen en het smeulende vuur zuurstof kreeg, was het in enkele ogen blikken een felle brand, die zich ook onmiddellijk via de ruimte boven de scheidingsmuren in het buurhuis verspreiden kon. Een vakantiefoto uit het zonni ge Italië: Aan boord van de „Bndi" in Porte Ercole zien we v.l.n.r H. K. H. Prinses Christi na, H. M. Koningin Juliana, 'l. K. II. Prins Bernhard en de Prinsessen Margriet, Irene en Beatrix. (Adv.) Naar donderdagavond in poli tieke kringen in Den Haag ver luidde zal Nederland hoogst waarschijnlijk het kernstopver drag ondertekenen, dat deze week in Moskou door de Verenigde Staten, Groot-Briittannië en de Sowjet-Unie is gesloten. Het besluit zou in principe al vaststaan, maar de kwestie zou vandaag in de wekelijkse verga dering van de ministerraad nog ter sprake worden gebracht, al dus genoemde kringen. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, heeft woensdagavond bij zijn terugkeer uit Moskou tegenover verslaggevers op het vliegveld Idlewild in New York verklaard dat de ondertekening van het kernstopverdrag „een grote door braak" betekent, die „de dage raad vormt van een nieuw tijd perk van betere internationale betrekkingen. De Verenigde Staten, de Sow jet-Unie en Engeland bespreken nu de volgende stap ter berei king van een geheel verbod op kernproeven en van algemene ontwapening. Het psychologische klimaat in Moskou was „vol gens mijn ervaring beter dan ooit" en er heerst een stemming van „hoop en optimisme", aldus Thant. „Ik meen dat er zeer spoedig vooruitgang zal worden gemaakt, met name op het ge bied van kernproeven", zei hij. Oe Thant vond het nog te vroeg om iets omtrent een non-agres siepact te kunnen zeggen, maar achtte het zeker mogelijk dat dit spoedig tot stand zal komen. ZO NU EN DAN ZON. Na het voorbijtrekken van het koufront van een depressie boven het noorden van de Noordzee, hetwelk donderdagmiddag plaat selijk met véei regen gepaard ging, stroomde met overwegend matige noordwestelijke winden koele polaire lucht ons land bin nen. De depressie verandert maar weinig van plaats, terwijl een rug van hogedruk ten westen van de Britse eilanden zich gelei- VRIJDAG 9 AUGUSTUS Brèskens Terneuzen v.m. n.m. 4.29 5.04 4.38 5.13 Hansweert 5.44 5.53 Walsoorden 5.54 6.03 ZON MAAN op onder op onder ZATERDAG 10 AUGUSTUS Aug. v.m. n.m. 9 5.12 20.18 22.28 9.59 Breskens 5.07 5.16 10 5.14 20.16 22.50 11.19 Terneuzen 5.42 5.51 11 5.16 20.14 23.14 12.40 Hansweert 6.22 6.31 12 5.17 20.12 23.43 14.01 Walsoorden 6.32 6.41 13 5.19 20.1O 15.20 delijk naar het oosten uitbreidt. Hierdoor zal het komende etmaal in ons land de wind uit de noord westhoek blijven waaien. De aan gevoerde lucht is enigszins on stabiel van opbouw, zodat naast enkele zonnige perioden ook plaatselijk enkele buien mogelijk zijn. Het weer blijft aan de koele kant. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot hedenavond. KOEL WEER Wisselend bewolkt met enkelê verspreide buien. Overwegend matige noordwestelijke wind. Koel weer.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 1