Mao s duistere plannen Ward overleden Rusland antwoordt China Vuur uit Bayeux voor bevrijdingsfeest in Eindhoven Gemeentekantore n zouden zaterdags open moeten zijn WEwR*W,HT KET WEER MAANDAG 5 AUGUSTUS 1963 19e Jaargang No. 5979 Verspeelde sympathie Slagen om of van de arm OVEREENSTEMMING IN MANILLA PEKING MAAKT BRIEF AAN REGERINGS LEIDERS BEKEND GESLAAGDE SOLO-BEKLTMMING VAN DE EIGER Windhoos bij Appingedam EXTRA-TREINEN VOOR VAKANTIEGANGERS OE THANT GAAT MET GHROESTTSJOV PRATEN Heeft Vicky Barret meineed gepleegd? TV-uitzending ondertekening kernstopverdrag Lichaam van verongelukte Nederlandse Alpinist gevonden H00fiW,'TER ZON- en MAANSTEEN Frankering bö abonnement: Ternetaen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sartde Redactie, adresNoordstraat 5557 T Administratie-adres: Smidswal Telefoon 01150—2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,— per Kwartaal: per maand f2,per week 48 et. T,nsse nr= 0 et. DE VRIJE ZEEUW Versehünt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. 3. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 1fi et: minimum per advertentie f2,40. Rubriek: Kleine Advertentie® (ffifin handels. adverter.Hesl5 regels f 1,10 Tedere re cel meer 22 ct. Kleine Advertenties bil vooruitbetaling. Vermelding: Rrieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer Inzending advertenties te 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer- in uur. Nadat herhaalde malen vals alarm was geslagen schijnt het nu wel zeker dat de Chinezen weer een aanzienlijke troepen macht samentrekken aan de noordgrens van India. Dat kan betekenen dat ze van plan zijn en dan moet dat wel zeer bin nenkort om een nieuwe aan val te beginnen. Maar dat be hoeft niet, tenslotte is dit een merkwaardige oorlog zonder oorlogsverklaring. Bij hun vorige offensief hielden de legers van Mao plotseling halt en ontruimden ze grote gebieden die ze met gemak hadden ver overd. Slechts een stuk Ladakh voor hen van strategisch be lang behielden zij. Een be trekkelijk klein gewin voor zo veel ophef van wapenmacht. Niemand heeft eigenlijk ooit be grepen welk politiek voordeel ze zagen in het zo plotseling onder breken van hun offensief. Het meest voor de hand lig gende is de redenering dat het de Chinezen er in geen geval om gaat India te veroveren. Ze heb ben slechts willen aantonen dat hoeveel invloed India als kam pioen der neutralen ook had, er maar één macht van betekenis is op het Aziatische vasteland en dat is de Chinese. Maar ais het Mao er alleen om te doen was geweest India's aanzien wat te breken, dan is dat gedeeltelijk een succes geweest, dat met een nieuwe aanval niet valt te verbeteren, en gedeeltelijk ook een mislukking. Een mis lukking omdat China ongetwij feld met zijn machtsvertoon wel wat aan ontzag zal hebben ge wonnen, maar zeker niet aan sympathie, vooral niet onder de neutralistisch denkende naties die er in Azië en Afrika, waar de Chinezen hun grootste diploma tieke en politieke activiteit ont wikkelen, nogal wat zijn. Daar voor is het vooral bitter geweest dat Peking weigerde het door een neutrale commissie samen gestelde plan van Colombo om de moeilijkheden op te lossen als een effectieve basis te aanvaar den. Maar als de Chinezen geen verovering beogen, dan zouden troepen aan de noordgrens van India er vooral zijn om druk uit te oefenen, als een waarschu wing: doe wat wij eisen, anders komt er een aanval en vorig jaar hebben we getoond hoe wei nig moeite we daarmee hebbpn. En de eis is dan natuurlijk af stand van het door de Chinezen opgeëiste gebied en enige er kenning dat China de leidende mogendheid is. Peking zal echter ook weten dat het door deze dreigende hou ding ook uitlokt dat New Delhi meer toenadering zoekt zowel tot het Westen als tot Moskou, in dit geval nagenoeg over één kam te scheren als tegenstan ders van China. Beide partijen leveren al wapenhulp in een of andere vorm. Weliswaar met vrij wat slagen om de arm, maar als het weer menens wordt in het noorden van India, dan konden die slagen wel eens snel van de arm afraken. Het is duister welk voordeel de Chinezen daarmee hopen te be reiken. Nog daargelaten dat hun industriële apparaat, vooral na dat de Russische hulp wegviel, danig in de knoop is geraakt; vooral de staalproduktie is aan zienlijk teruggelopen. En juist die industrie moet hard werken cm een vechtend leger te blijven voorzien van materieel. Die be lasting van zijn industrie lijkt ook heel onverstandig voor Pe king. Maar Mao heeft al een reeks raadselachtige dingen gedaan en men moet niet verbaasd staan als hij die serie in de Himalaya weer met één uitbreidt. (Nadruk verboden) (Adv.) membre „comité national artisti- que de la coiffure" parijs moderne coiffures de betere toiletartikelen elect, blijvende ontharing De Sowjet-Unie heeft zaterdag gereageerd op een verklaring van communistisch-China, dat enkele dagen geleden het in' Mos kou tot stand gekomen beperkte kernstopakkoord „grote zwen del" noemde en hiervoor in de plaats een conferentie van alle landen voorstelde om de algehele uitbanning en volledige vernieti ging van kernwapens te bespre ken. Volgens de Chinese rege ring was de Sowjet-Unie bezig met de Verenigde Staten een an ti-Chinees bondgenootschap te Vormen. In haar antwoord verwerpt de Sowjet-Unie de verzinsels" over haar buitenlandse politiek en noemt de Chinese verklaring in grove tegenstelling met de alge mene lijn zoals die door de com munistische landen in de „inter nationale arena" wordt gevolgd. Het kernstopverdrag kan alleen bezwaren oproepen bij mensen die buiten de strijd tegen atoom oorlogen staan en die achter grote woorden over de meest radicale ontwapeningsmaatrege len hun onwil om een ontwape ning te bereiken verbergen, zo zegt de Russische verklaring, die ongeveer vijfduizend woorden telt. Volgens de Sowjet-Unie ver andert het kernstopakkoord niets aan het thans bestaande machts evenwicht en zij zegt nimmer met het akkoord te hebben in gestemd wanneer het alleen maar voordelen voor de andere partij zou hebben meegebracht. Iedereen, uitgezonderd China, geeft toe dat het kernstopak koord een gunstig klimaat voor ontwapening heeft geschapen. De gehele wereld zou dus onge lijk hebben en alleen de Chinese regering weet wat juist is. zo Dit jaar, in september, vertrekt een groot aantal veregenwoordi- gers van de Eindhovense bevol king naar het Normandische plaatsje Bayeux om er het be vrijdingsvuur te halen. Het gemeentebestuur van Eind hoven wordt afgevaardigd door 'de wethouders Van Eupen en Van Vliet. Het bevrijdingsvuur, dat in tegenwoordigheid van de Eindhovenaren in de avond van de 16e september te Bayeux zal worden ontstoken, wordt door een ploeg wielrijders van Bayeux naar Brussel gebracht. Atleten der Eindhovense gym nastiekverenigingen brengen het vuur dan verder naar Eindhoven waar het in de vooravond van 18 september zal arriveren. Burgemeester ir. H. B. J. Witte ontsteekt met het vuur de vlam van de bewerkte koperen zuil, die zich nabij het bevrijdingsmo nument op de wal bevindt. Behalve de Eindhovense ploeg wielrenners vertrekken ook naar Bayeux leden van de rollerclub Victorv. afgevaardigden van de buuriverenigingen, het orkest van Tony Vos, verschillende le den van de Stichting Bevrijdings herdenking Eindhoven, een team je wnalisten en anderen. Zij volgen dezelfde route, die het tweede Engelse leger aflegde na de doorbraak in augustus 1944 bij Caen. In Brussel zullen de Eindhovense officials 'n krans leggen bij het graf van de On bekende Soldaat. Hierbij zijn on der anderen aanwezig de militai re attaché's van België en Ne derland en vertegenwoordigers van de Bond van Oudstrijders. Vanaf Brussel brengen de at leten de bevrijdingsvlam naar Eindhoven. De bevrijdingsfeesten in Eindhoven zullen worden op geluisterd door een aantal leden van de 101ste Airborn-Divisie, die op 17 sept. 1944 alvast een ge. deelte van Eindhoven op de be zetter veroverde. Zondagavond laat is van con ferentiezijde vernomen dat de vertegenwoordigers van Malak- ka, Indonesië en de Philippijnen „volledige overeenstemming" hebben bereikt. Dit geschiedde na een besloten overleg van vijf tig minuten tussen de Malak- kaanse premier Abdoel Rahman en de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken dr. Soeban- drio. Malakka en Indonesië zijn tot een compromis gekomen, waarbij Malakka er niet langer op staat dat de Maleisische statenbond op 31 augustus een feit moet wor den, terwijl Indonesië niet lan ger zal aandringen op het hou den van een volksstemming in Brits-Noord-Borneo. merkte de Russische verklaring spottend op. Tot slot verzekert de Sowjet- Unie dat zij steevast zal doorgaan met haar politiek van vrede en internationale vriendschap en met haar strijd voor algemene en volledige ontwapening. Geen samenzweringen of aanvallen kunnen de Russische buiten landse politieke koers, aangege ven door Lenin, verder ontwik keld bij de besluiten van de jong ste partijcongressen, en door de internationale communistische beweging ondersteund, wijzigen, aldus de Sowjetrussische verkla ring. ——O De Chinese regering heeft zon dag de tekst bekend gemaakt van de brief, die op 2 augustus aan alle regeringsleiders werd gezonden en waarin wordt opge roepen tot een algemene ontwa peningsconferentie. Uitgaande van het verlangen van alle volkeren van de wereld om het gevaar van een kern oorlog te bezweren en vrede en veiligheid in de wereld te bewa ren, hoopt de Chinese regering, dat haar voorstellen van 31 juli gunstig zullen worden ontvan gen „en dat zij hierover van uw regering een positief antwoord zal krijgen", aldus de brief, die door de Chinese premier, Tsjoe En Lai, is getekend. De Chinese regering stelt voor om stap voor stap te komen tot 1) een plechtige verklaring van alle landen zowel die over kernwapens beschikken als die deze niet bezitten, waarin zij zich verplichten de kern wapens geheel te verbieden en te vernietigen. Alle mo gendheden zouden zich moe ten verbinden geen gebruik te maken van deze wapens, ze niet in of uit te voeren en ze niet te vervaardigen of te ontwerpen". 2) „De ontmanteling van alle militaire bases, waaronder ook de atoombases op buiten lands grondgebied en het te rugtrekken van kernwapens uit het buitenland". 3) „Het instellen van een atoomvrije zóne in Azië, het gebied van de Grote Oceaan met inbegrip van de Sowjet- Unie, de Verenigde Staten, China en Japan, evenals het instellen van dergelijke ge bieden in Midden-Europa, Afrika en Latijns-Amerika". De 29-jarige Zwitser Michel Darbellay heeft zaterdagmorgen om even na achten de top be reikt van de Eiger in het Ber- ner Oberland. Hij is tevens de eerste die erin geslaagd is op eigen kracht via de gevaarlijke noordelijke helling de Eiger te bedwingen. Darbellay was om twee uur vrijdagnacht met zijn „eindspurt" begonnen. Hij heeft zijn prestatie in 19 uur vol bracht. Vorige solo-pogingen om de top van de 3970 meter hoge Eiger langs de noordelijke wand van de berg te bereiken zijn alle mislukt, meestal met dode lijke afloop. Tot dusver zijn ongeveer 25 beklimmers van de noordelijke wand verongelukt. Tijdens een kort onweer, ge paard gaande met een bijna tro pische regenval en hagelbuien, ontwikkelde zich zich zaterdag ten zuiden van Appingedam een windhoos. Deze trok juist langs het Schildmeer in de richting van Appingedam. Op haar weg wer den hier en daar grote bomen ontworteld en moesten de te vel de staande gewassen het ontgel den. Op het marktplein in Appin gedam woei een grote tent, die gebruikt wordt voor het houden van evangelisatie-samenkomsten, geheel in. Kort tevoren was men gewaarschuwd voor hevige ruk winden. De kinderen, die juist deelnamen aan een kindersamen komst, werden ijlings uit de tent gestuurd. Enkele ogenblikken later knap ten de touwen waarmee de tent was vastgezet. Er ontstond aan de tent en het meubilair enige schade. Te Holwierdc leed een boerderij schade. Het dak van de schuur werd afgerukt. KONINGIN JULIANA BESCHERMVROUWE UNIE ORANJESTEDEN Mr. J. van der Hoeven, particu lier secretaris van de Koningin heeft het patronagecomité „Unie van Oranjesteden" te Breda na mens de Koningin meegedeeld, dat Koningin Juliana het be schermvrouweschap van de unie, die Orange (Frankrijk), Dillen burg (Duitsland), Diest (België) en Breda (Nederland) omvat, wil aanvaarden. Het patronagecomité had daar toe een verzoek tot de Koningin gericht. Hare Majesteit zal zich bij de officiële bevestiging van deze unie op 31 augustus in de Grote Kerk van Breda laten ver tegenwoordigen, omdat zij zelf op die dag verhinderd is. De burgemeesters van de vier participerende Oranjesteden zul len op de bevestigingsdag in aan wezigheid van vele autoriteiten de protocollen onderteken, waar bij een historische verantwoor ding van de unie wordt gegeven namens elk der deelnemende ste den. Een folkloristisch festival waar aan de Oranjesteden hun bijdra gen leveren wordt op de Unie dag op de Grote Markt te Breda gehouden. o Het weekeinde, waarmee voor vele Nederlanders de vakantie eindigt, is voor de spoorwegen begonnen met 'n bijzonder druk ke zaterdagochtend. Al vanaf half acht waren de vaak versterkte treinen in het hele land zwaar bezet. Extra trei nen werden onder meer ingelegd op de trajecten ZwolleGronin gen v.v., EindhovenAmsterdam v.v. en Den HaagAmsterdam. De drukte verminderde des mid dag en zaterdagavond was het op de perrons en in de treinen zelfs vrij rustig. Op doorreis van Londen naar Moskou, waar hij op uitnodiging van de Britse, Amerikaanse en Russische regering hedenmiddag om half vijf de plechtige onder tekening gaat bijwonen van het afgesloten kernstopverdrag, heeft de secretaris-generaaj der Verenigde Naties, Oe Thant, zon dagochtend op Schiphol medege deeld, dat hij van de gelegenheid gebruik gaat maken om in de Russische hoofdstad vandaag of zo dit beter uitkomt morgen met Chroestsjov en Gromyko overleg te plegen over verdere stappen ter vermindering van het oor logsgevaar. Hij noemde in dit verband uit breiding van het verbod voor kernproeven en algehele ontwa pening. „Uiteraard zal ik me bij deze besprekingen beperken tot de resoluties, - die de algemene vergadering heeft aangenomen." Nu het kernstopverdrag tot stand is gekomen en het psycho logische klimaat zoveel is verbe terd, kunnen verdere nuttige stappen in dezelfde richting wor den ondernomen, zonder dat de drie verdragsparters daarvoor hun eigen strategie geweld moe ten aandoen, hun politieke positie moeten ondermijnen of het risico lop-n van prestige-verlies." Dat Frankrijk het verdrag niet wilde tekenen had Oe Thant niet verbaasd. „Ik begrijp de redenen daarvan wel," zei hij. „Ik geloof niet dat het als een verrassing is gekomen." Woensdag vliegt de secretaris generaal van Moskou terug naar New York, waar hij als gevolg van 't gunstige tijdverschil nog dezelfde dag kan aankomen. Stephèn Ward is zaterdagmid dag om tien minuten voor vier in het ziekenhuis te Londen overleden. Ward, de Londense osteopaat en portrettekenaar, is het mid delpunt geweest van een zeden- schandaal, dat de Britse regering deed wankelen en in Engeland veel verontwaardiging wekte. Woensdagmorgen, een paar uur vóór een jury hem op twee punten schuldig verklaarde aan misdrijven tegen de zeden, werd Ward bewusteloos naar het zie kenhuis gebracht. Hij had teveel slaapmiddelen ingenomen. Drie dagen heeft hij in het ziekenhuis geademd door middel van een „elektrische long". Hij had bo vendien longontsteking. Ward, wiens vader Anglikaans kanunnik was, kwam dit jaar in het middelpunt van de belang stelling te staan nadat John Pro- fumo was afgetreden als Britse minister van Oorlog en lid van het parlement. Op een door Ward gegeven partijtje had Pro- fumo het 21-jarige fotomodel Christine Keeler onmoet. De ver houding tussen beiden was oor zaak van Profumo's val. Profu- mo trad als minister af na ver klaard te hebben dat hij in hel Lagerhuis gelogen had toen hij zei dat hij geen ver-houding met Christine Keeler had gehad, sa men met kapitein Eugene Iva- nov, die marine-attaché bij de Russische ambassade in Londen is geweest. Kort na het aftreden van Profumo werd Ward gear resteerd en beschuldigd van ver grijpen tegen de zeden. Het pro ces tegen Ward trok veel belang stelling. Een aantal meisjes, dat als getuige werd gehoord, ver telde verhalen over orgieën en omgang met mannen die als per vers kan worden gekarakteri seerd. Bij het sterven van Ward was zijn broer Peter tegenwoordig. Ward heeft tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis veel bloemen gekregen. Ward, die op 19 oktober 1912 werd geboren, heeft een typisch dubbel leven geleid. Enerzijds was er de bekwame osteopaat, die bovendien een technisch niet onverdienstelijk portrettekenaar was. Aan de andere kant was er de Bohemiën en „kenner van het vrouwelijk schoon". Als osteopaat heeft Ward onder meer Chur chill, koning Peter van Zuid- Slavië, de Amerikaanse ambas sadeur Averall Harriman en de filmsterren Elizabeth Taylor, Ava Gardner, Danny Kaye en Frank Sinatra behandeld. Als portrettist maakte hij portretten van diverse leden van de Britse koninklijke familie, onder wie prinses Margaret, prinses Mari na en de hertog van Edinburgh en van miljonairs en politici als Nubar Gulbenkian en Harold MacMillan. Christine Keelers advocaat heeft laten weten, dat Christine, die al enkele dagen onder me disch toezicht staat, „diep be droefd" is over de dood van Ward, die zo'n belangrijke rol in haar leven gespeeld heeft en voor wie zij zoveel voelde. Ze is onder deze omstandigheden niet van plan om de „haar toebedeel de rol te spelen" in de film over haar leven, waarvan de eerste opnamen de volgende week ge maakt zouden worden. Noel Howard Jones, in wiens Londense woning Ward woens dagmorgen bewusteloos werd aangetroffen, heeft Wards laat ste brief aan hem gepubliceerd. „Het is werkelijk meer dan ik kan verdragen. Dag in dag uit die verschrikking voor de recht bank en in de straten", zo schrijft de osteopaat hierin. Ward zegt dan dat het bij hem niet alleen om angst gaat maar meer om een verlangen om zich niet „door hen" te laten grijpen". Het spijt mij dat ik de gieren moet teleur stellen". Tot slot verzoekt hij de pogingen om hem weer bij te brengen zo lang mogelijk uit te stellen. De brief was niet getekend. Lord Astor, die volgens Ward twaalf jaar zijn vriend was, heeft naar aanleiding van diens over lijden gezegd dat de arts Ward opmerkelijke geneeskundige ga ven bezat, die hij ervaren, ge wetensvol en edelmoedig aan wendde. Degenen, die zo geluk kig waren door hem behandeld te worden zullen hem met grote erkentelijkheid gedenken. Zijn bereidheid om ieder die moeilijk heden had te helpen is een her innering die velen zorgvuldig zullen bewaren, aldus lord Astor. Het was het particuliere zwem bad van het echtpaar Astor waar Ward Christine Keeler en de toenmalige Britse minister van Defensie, Profumo, met elkaar in contact bracht Op vragen hoe het nu verder met het proces tegen dr. Ward zal gaan verklaarde diens raads man, mr. Wheatley, dat naar zijn opinie de zaak is afgedaan. De notaris van Ward, Wheat ley, heeft zondagavond gezegd, dat de begrafenis van Ward in besloten kring en onder aanwe zigheid van de familieleden zal worden gehouden zodra het ge rechtelijk onderzoek is voltooid. In de zaak Ward deed zich zondag nog een ontwikkeling voor. De 39-jarige beroepsgok ker Joe Wade, die zaterdag twee uur vóór de dood van Ward ver klaarde, dat hij en zijn vrouw, de actrice Corinne Grey, krach tige bewijzen hadden, dat tegen Ward ten onrechte belachelijke beschuldigingen waren inge bracht, zei dat hij zijn bewijsma teriaal in handen had gegeven van de schrijver Ludovic Kenne dy. Deze schrijver heeft indertijd een boek geschreven over Timo thy Evans, die in 1950 ter dood werd gebracht omdat hij zijn dochtertje zou hebben vermoord. Volgens Kennedy werd de moord echter gepleegd door de massa moordenaar John Christie, die op hetzelfde adres woonde. Kenne dy was erg blij met het mate riaal, want hij gaat een boek schrijven over het Profumo- schandaal en het proces tegen Ward. Wade noemde zich zaterdag een lafaard omdat hij niet eer der met zijn bewijzen voor de dag was gekomen. Hij vertrekt dinsdag naar Mon te Carlo en rekent erop, dat Kennedy de waarheid aan het licht zal brengen omdat hij dit zelf door zijn afwezigheid niel zal kunnen doen. Volgens de Sunday Telegraph heeft de prostituee Vickie Bar rett zaterdag tegenover verslag gevers onder tranen toegegeven ciat zij tijdens het proces ten on rechte had verklaard, dat zij ge durende enkele maanden elke week de flat van Ward had be zocht. Ward had haar kort voor zijn dood een brief geschreven. Naa£ aanleiding van deze brief reali seerde mejuffrouw Barrett zich, dat zij Ward door haar valse verklaringen de dood had inge jaagd hetgeen naar haar zeggen niet de bedoeling was geweest. De dood van Ward heeft in ruime kring in Engeland aanlei ding gegeven tot bespiegelingen, of aan de osteopaat wel recht ia gedaan. Volgens de „Sunday Times'" b.v. was de Londense balie „vrijwel unaniem" van oor deel dat Ward had moeten wor den vrijgesproken, omdat de ge tuigenverklaringen a charge on voldoende waren voor een ver oordeling. „De jury bleef echter een onvoorziene factor en het ge wicht van de morele censuur moet zeer zwaar zijn geweest", aldus het blad. „The People" acht de punten van de aanklacht waarop de jury Ward schuldig bevond diens betrekkingen met Christine Kee ler en Mandy Rice-Davies van ondergeschikt belang. Veel kritiek wordt uitgeoefend op Christine Keeler om wat deze tijdens het proces heeft gezegd, en op lord Astor, omdat deze niets ten gunste van Ward wilde zeggen. De laatste vriendin van de osteopaat, Judy Gulliver, schijnt haar dreigement, dat zij namen van personen zou noe men, die van Wards dubbele leven op de hoogte waren en daarbij betrokken varen, ai te hebben uitgevoerd. Fr circuleren in Londen al lijsten met namen. Wens van de industrie In industriële kringen leeft de wens, dat de overheidsdiensten naar het voorbeeld van Duitsland zaterdags weer zullen worden ge opend. De vrije zaterdag bij de overheidsdiensten heeft namelijk als consequentie, dat het publiek daar op die dag niet terecht kan en verzuim tijdens de werktijd voor het vervullen van allerlei formaliteiten vooral bij ge meentelijke instanties in de hand wordt gewerkt. Met name de organisatie van de metaalindustrie en de elec- tro-technische industrie heeft de wens geuit, dat de gemeentebe sturen dit in overweging zullen nemen. Voor het werken op zaterdag door de gemeente-ambtenaren zouden de kantoren dan bij wijze van compensatie op een bepaal de middag in de week gesloten kunnen zijn. Men kan in winkels, bij kappers enz. toch óók op zaterdag te recht, zo merkt deze industriële organisatie, de federatie metaal- en electro-technische industrie in haar orgaan op. Maar juist bij gemeentelijke diensten, waar men dikwijls persoonlijk moet ver schijnen, is dit niet het geval. De ondertekening van het kernstopverdrag in Moskou op hedenmiddag, zal rechtstreeks vanuit het Kremlin over de Rus sische televisie worden uitgezon den, aldus meldt Tass. De uit zending, die om kwart over twee plaatselijke tijd begint, zal een uur duren. De NTS zal heden van 14.15— 15.00 uur een directe reportage uit Moskou uitzenden van de ondertekening van het kernstop akkoord. Toelichting zal gegeven worden door de heer Neuman. Een reddingsploeg heeft zater dag het lichaam gevonden van de Nederlandse Alpinist, de Am sterdamse student Gerbrand van der Lech, die donderdag bij een poging in de Franse Alpen de Dru te beklimmen een val van 400 meter maakte. Ook vond dezelfde reddings ploeg het lichaam van een onbe kende bergbeklimmer, die onge veer twee weken geleden moet zijn omgekomen. Omdat het van groot belang is, èn voor de bedrijven én voor de werknemers, ieder verzuim dat vermeden kan worden, ook in derdaad te vermijden, lijkt de ondernemers een dusdanige dienstverlening door gemeente lijke bedrijven op zaterdagmor gen zeer nuttig, en „met wat goede wil, ook best mogelijk." AFNEMENDE BUIENACTTVITEIT Zondag bleven de temperatu* ren lager dan zaterdag het ge* val was geweest. Daaraan was het merkbaar dat minder war me lucht, welke over Frankrijk het vasteland opgestroomd was, ons land bereikt had. Onweers storingen brachten zondag op vele plaatsen overvloedig regen. De koelere lucht zal vandaag nog wat verder terrein winnen, waardoor de onweershaarden in onze omgeving geleidelijk minder actief zullen worden. Er blijft aanvankelijk nog veel bewolking, waaruit hier en daar wat regen zal vallen. De wind zal overwe gend matig zuidwestelijk zijn, ter wijl de temperaturen dezelfde waarden als zondag, of iets lage re zullen aannemen. medegedeeld door het K.N.MXi geldig tot hedenavond Gematigde temperaturen Veranderlijke bewolking met hier of daar nog wat regen of een bui. Overwegend matige wind, in hoofdzaak tussen zuid en west. Gematigde tempera turen. MAANDAG 5 AUGUSTUS Breskens Terneuzen Hans weert Walsoorden v.m. 1.46 2.21 3.01 3.11 n. m 2.0.1 2.3( 3.1 f 3.2( DINSDAG 6 AUGUSTUS Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden O «""-I 3 0-3 3.43 3.53 n. m. 2.41 3.16 3.56 4.06 Z( tN iVI A A op onder op onder Aug. 5 5.06 20 25 20.19 4 47 6 5.08 20.23 21.18 6.01 7 5.09 20.21 21.44 719 4

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 1