PROVINCIAAL NIEUWS KERKDIENSTEN DE VERMETELE DOKTER Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 3 augustus Beknopt verslag gemeentepolitie Terneuzen, eerste halfjaar 1963 Ook West-Duitsland heeft zijn „zaak-Ward" De Hamburgse politie onder vraagt op het ogenblik een 350 vrouwen en meisjes in verband met een zedenschandaal dat veel gelijkenis vertoont met de zaak- Ward. Voor de zondag TERNEUZEN Zondagdiensten AXEL AARDENBURG BOSCHKAPELLE SLUIS IJZENDIJKE ZAAMSLAG DE RASSENSCHEIDING IN DE VER. STATEN ARRESTATIES IN SPANJE AGENDA MISDRIJVEN In totaal werden in genoemde periode 86 processen-verbaal ter zake misdrijven opgemaakt, tegenover 109 over dezelfde periode in 1962. Van genoemde misdrijven werden er 8 opgemaakt tegen vreemdelingen (zeelieden). Als verdacht van een serie inbraken in de Industrieweg kon in samenwerking met de Rijkspolitie een persoon worden aangehou den, die aan de officier van Justitie werd voorgeleid. De door vreemdelingen gepleegde misdrijven betreffen hoofd zakelijk het wederrechtelijk gebruik van een motorrijtuig (joy riding), dan wel diefstal of wegmaken van een rijwiel. Bij de be handelde gevallen bleek het betreffende voertuig steeds onafge sloten geparkeerd te hebben gestaan. Tegen personen beneden de leeftijd van 18 jaar (strafrechterlijk minderjarig) werden 2 processen-verbaal terzake misdrijf opge maakt, terwijl het aantal verdachten ook 2 bedroeg (vorig jaar resp. 11 en 17). Over deze verslagperiode werden 6 processen-verbaal opgemaakt tegen dronken bestuurders, tegen 8 over het le halfjaar 1962. VERKEER Het aantal aanrijdingen over het le halfjaar was, in vergelijking met dezelfde perioden gedurende de voorgaande jaren, als volgt: le halfjaar Aantal aanijdingen waardoor gedood waardoor gewond Het eerste halfjaar 1963 werd, voor wat het aantal aanrijdingen betreft, ongunstig beïnvloed door de periode van gladheid geduren de de eerste drie maanden. Het aantal opgemaakte processen-verbaal terzake verkeersover tredingen (incl. transacties) bedroeg 727, tegenover 668 over de zelfde periode in 1962. In totaal werden 183 overtredingen van de maximumsnelheid geconstateerd (le halfjaar 1962: 160). Geduren de de eerste drie maanden van dit jaar liet de weersgesteldheid dikwijls geen controle toe, zodat de 183 overtredingen hoofdzakelijk gedurende de maanden april, mei en juni werden vastgesteld. Met een intensieve controle op de maximum snelheidsbepalingen zal onverminderd worden voortgegaan, waarbij ook aandacht zal wor den besteed aan de maximumsnelheid van 30 km/uur binnen de bebouwde kom voor bromfietsen. ALGEMEEN OVERZICHT Totaal aantal opgemaakte processen-verbaal (transacties inbegrepen) waarvan Wegenverkeerswetgeving (waarin begrepen overtredingen max.snelheid) (en waarin begrepen transacties) Bijzondere wetten (Wapenwet - Drankwet - Jachtwet e.d.ï Openbare dronkenschap Gemeentelijke verordeningen w.o. transacties Diversen (overtredingen) Misdrijven (xx) De tussen haakjes geplaatste aantallen hebben betrekking op dezelfde periode in 1962. x) Niet te verlijken met voorgaande periode omdat de trans- actiemogelijJj:}ieid alhier pas op 15 juqi 1962 werd ingevoerd. 1959 1960 1961 1962 1963 90 122 119 116 12S 0 0 0 1 2 30 33 22 28 29 (xx) 1016 (899 )1 727 (668 183 (160 I 311 40x) 10 26 y 30 26 39 19 V 124 si x 86 (109 De 35-jarige fotograaf W. K. is gearresteerd. Hij zou zeden misdrijven hebben gepleegd. Hij had vrouwen en meisjes in de straten van Hamburg aange klampt en hun een loopbaan als fotomodel in het vooruitzicht ge steld. Hij nam ze dan mee naar feestjes, waar hij „hen overhan digde" 'aan andere mannen. In het zakboekje van de fotograaf vond men de namen van rond 300 vrouwen. Tot he'den hebben zes mensen aanklachten tegen K. in gediend. DE COMMUNICERENDE VATEN Omdat sommigen het goed geweten prijsgegeven heb ben, heeft hun geloof schipbreuk geleden. 1 Timotheus 1 19 Geloof en geweten zijn twee -ommunicei'ende vaten. Als we het goed geweten prijsgeven, lijdt het geloof onherroepelijk schipbreuk. Dat kan niet anders. Christus verachten, Christus veronacht zamen, Christus met een zondig leven in het aangezicht slaan zo als David deed, Christus verloo chenen zoals Petrus deed dat kan onmogelijk gecombineerd worden met: op Christus verlrou- jwen, tot Christus de toevlucht nemen in dood en nood. We kun nen niet met ons leven de tak doorzagen en er toch met ons ge loof op blijven zitten. We kunnen niet met ons leven de bron ver ontreinigen en dan toch met ons geloof er smakelijk uit drinken. Als het leven leegloopt, loopt het geloof ook leeg. Met een kwaad geweten kunnen we niet een goed functionerend geloof bezitten. Dat rijmt niet tegader. Dat vloekt met elkaar. Een gezond geloof kan slechts leven en bloeien in de tuin van een goed geweten. Als wij verkeerde dingen doen, als onze zaken niet deugen, als het in ons huwelijk niet klopt, dan kunnen we 's avonds niet eerlijk met ons gezin bidden, met hart en ziel uit de Bijbel lezen „en onze kinderen met een vroom versje '(„Laat mij van die grote kudde 'ook een heel klein schaapje zijn") in slaap zingen. Dan zitten we ook niet met een ootmoedig en be hoeftig hart en gezegend in de kerk. Dan worden we kritisch. Niets deugt meer: de kerk en de dominee en de preek niet, de Bijbel niet en God ook niet. Omdat wij niet deugen. Dan gaan het aroma van ons geloof en de dauw van onze geestelijke druiventros af. Dan zit er een groot gat in ons geloofsschip. Het water gutst naar binnen. Als dat zo doorgaat met ons leven, gaat ons geloof kapot. Dan wordt het schipbreuk! (Uit: „De Stem achter OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen: 9.30, 2 en 6 uur. Ds. De Reuver. Gedeelte van de nieuwe Westelijke kanaalweg Ter neuzenSluiskil voor het verkeer opengesteld. De werkzaamheden van de kanaalwerken worden met kracht voortgezet en wekelijks kan men grote vorderingen waarnemen en met bewondering gadeslaan. Gistermorgen te ongeveer half acht werden bij de woon wijk de Wulpenbek de aldaar staande afsluithekken weggeno men en dadelijk daarop had op TERNEUZEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter P. J. Nijsten, W. de Zwijgerlaan 17, tel. 2324. Apotheek geopendKlaassen, Noordstraat 54, tel. 2090. Zondagdienst Kruisverenigingen Groene en Wit-Gele Kruis: Zuster De Vries, Van Steenbergenlaan 67, tel. 3360. AXEL Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur wordt de praktijk der artsen waargenomen door dokter Schiltman, Nieuwstr. 36, tel. 777. DIERENARTSEN Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de praktijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waar genomen door dierenarts J. F. de Haas, Axelsestraat 49, tel. 366, te Zaamslag. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10-15 uur Ds. S. S. Smeding. deze nieuwe kanaaldijk reeds een druk verkeer plaats. De vroegere verkeersweg van de oude kanaaldijk richting Hoek stijgt bij de Wulpenbek vrij snel naar het iets verder ge reedgekomen hoger gelegen ge deelte van de nieuwe Westelijke kanaaldijk. Men kan deze nieuwe weg tot ongeveer de helft van de afstand TerneuzenSluiskil berijden, dan buigt deze weg naar links en wordt weer aansluiting verkre gen met het nog bestaande ge deelte van de oude verkeersweg. Rijdende op de hooggelegen nieuwe weg krijgt men enig idee van de 150 meter breedte van het nieuwe kanaal. Nieuwe mijlpaal. De Coöp. Boerenleenbank „Terneuzen" Raiffeisenbank, welke op 4 juni j.l. op luister rijke wijze haar 50-jarig bestaan vierde/bereikte op 25 juli j.l. een nieuwe mijlpaal. Mede als gevolg van de rond de jubileumviering op 4 juni 1963 gevoerde spaaractie over schreed het inleggerstegoed bij de spaarbankafdeling deze week de 25 miljoen gulden. De groei van deze spaarbank is opmerke lijk wanneer men in aanmerking neemt, dat in 1960 de 15 miljoen werd overschreden, in 1962 de 20 miljoen en thans de 25 mil joen. Ongewtijfeld zal het voor de betreffende inlegger een prettige verrassing geweest zijn, dat hem ter gelegenheid van dit feit door het bestuur van de bank een en veloppe met inhoud werd aange boden. Aanrijding. Gistermorgen te kwart vóór tien had op het kruispunt Van Steenbergenlaan-Kazernestraat een aanrijding plaats tussen een auto, rijdende in de Van Steen bergenlaan en bestuurd door de heer P. A. K. uit Amerongen en een auto bestuurd door de heer H. J. M. uit Terneuzen, die van uit de Kazernestraat het kruis punt met de Van Steenbergen- laan naderde. Eerstgenoemde verleende aan de hem van rechtskomende auto van de heer M. geen voorrang, tengevolge waarvan een botsing plaats vond. Beide auto's werden licht be schadigd. Geslaagd. Te Breda slaagden voor cos- tumière de dames Bep Dierx te Terneuzen en Adrie de Blaaij te Hoek. Voor coupeuse slaagden Ria Dieleman en voor asp, lera res Corrie Dekker, beiden te Ter neuzen. 38) Salzmann hield van de kunst in liet algemeen. Hij vertelde on der meer over een beroemde Venus, die hij levensgroot in de vestibule van zijn villa wilde op stellen. „Je hebt zeker nog nooit naakte figuren gezien?" plaagde Christen hem. „Toch wel natuurlijk in dat opzicht ben ik niet beter dan jij!" merkte de ander droogjes op „maar een Venus is toch nog nooit op mijn spreekuur verschenen." En hij ontwikkelde nog meer plannen, hoe hij zich met kunst zou omgeven en van zijn huis een tempel der schoonheid zou ma ken. „En zo tussen de bedrijven door ben je dan zeker ook nog dokter?" voeg Christen hem met een sarcastisch lachje om zijn lippen. Salzmann gaf geen antwoord. Dokter Hagen, de andere vriend van Christen, droeg op zijn smalle schouders het hoofd van een geboren literator of toneel speler. Krullende haren stonden verward boven een fijn, intelli gent gezicht. Hagen verafgood de de kunst op de planken nog dieper dan Salzmann zijn idolen van doek en marmer. Hij was nog maar pas in Rosswil, een Jeugd-Vaka n tie- Comité. Voor de week van 19 tot en met 23 augustus is door het Jeugd-Vakantie-Comité een echt vakantie-ontspanningsprogram ma samengesteld waaraan alle kinderen van 8 tot en met 14 jaar kunnen meedoen, mits zij zich daarvoor tijdig aanmelden. Ook de kinderen die hier tijde lijk zijn gelogeerd kunnen zich laten inschrijven. Het programma zelf ziet er als volgt uit: Maandag, 19 aug.: Oriëntatierit per rijwiel, aanvang 13.30 uur, startsportterrein nabij par keerplaats. Dinsdag. 20 aug.: Zwemwedstrij den, aanvang 8 uur, in het Scheldebad. Atletiekwedstrijden, aanvang 13.30 uur, op het hoofdveld van het Zuidersportpark. Woensdag, 21 aug.: Rolschaats- wedstrijden, aanvang 9 uur, start: Baandijk nabij Dokweg. Donderdag, 22 aug.: Thuis vlie gers maken. Vrfjdag. 23 aug.: Massaal vlie gerfeest van zelfgemaakte vlie gers, plaats van samenkomst sportterrein nabij parkeer plaats aanvang 2 uur n.m. Om het de ouders en kinderen gemakkelijk te maken hieraan mede te doen, zal in de loop van de volgende week huis aan huis een foldertje worden bezorgd, waarin meerdere bijzonderheden vermeld zullen staan. Als de weersomstandigheden medewerken, zal het 'n zeer blije week voor de jeugd worden, waarmede dan het doel van het Jeugd-Vakantie-Comité zal zijn bereikt. Aanrijding in de Bylocque- straat. Donderdagmiddag te kwart over vier had op het kruispunt By- locquestraatPironstraat een ernstige aanrijding plaats, waarbij een vrachtwagen, bestuurd door de heer A. V. uit Rotterdam, en een Volkswagenbusje, bestuurd door de heer I. J. v. d. L. uit Sluiskil. De vrachtwagen reed in de Pi ronstraat in de richting van ge noemd kruispunt, terwijl het Volkswagenbusje in de Bylocque- straat reed. Op het kruispunt kwamen bei de voertuigen zodanig met elkaar in botsing dat het busje, dat in de flank werd geraakt, kantelde en zwaar werd beschadigd. naburige gemeente van Sonnwill, neergestreken en bezat nog niet eens een noemenswaardige prak tijk, of hij had al een kleih thea ter opgericht. Gelukkig hing hij evenmin als Salzmann van zijn beroepsinkomsten af, want daar mee had hij voor zijn amateur toneelspelers hoogstens de nodi ge pruiken kunnen kopen. Christen kon niet lachen om Hagens hartstocht, want in diens levendige, donkere ogen lag een vuur, dat echt was. Hagen had bepaald zijn roeping gemist. Competante critici spraken met oprechte waardering over zijn prestaties als regisseur. „In mijn woning", vertelde hij, „hangen de muren zo vol lauwerkransen, dat mijn vrouw het barbaarse voornemen heeft uitgesproken, ze in de komende winter in de kachel te stoppen! Enfin het gaat mij natuurlijk ook niet om die groenten!" „En nu", meende Salzmann, toen de debatten over de kunst waren afgelopen, „zou ook onze vriend Christen ons toch eens iets aardigs uit zijn leven moeten vertellen. Kom, smeer je tong met een fikse slok en begin!" „Iets aardigs?" herhaalde Chris ten peinzend, „dan zou ik jullie over mijn vrouw en kinderen moeten vertellen! Iets aardigs uit mijn beroep? Jullie vergeten, dat ik uit heel mijn hart toch alleen maar een eenvoudige plattelands- Van de drie inzittenden, de be stuurder, zijn 4-jarige zoontje en de heer A. v. d. L. uit Nieuwvliet, bekwam het knaapje slechts ge ring letsel, maar de beide heren v. d. L. werden zodanig gewond, dat dokter Boor, die de eerste hulp verleende, hen naar het R. K. ziekenhuis te Sluiskil liet ver voeren. Hoewel vrij ernstig gewond, be staat voor beiden geen levensge vaar. Geslaagd Voor het examen derde stuur man slaagde te 's-Gravenhage de heer F. van Dongen, alhier. Vakexamen. Bij het te Rotterdam gehouden examen voor het diploma sterk stroommonteur V.E.V., slaagde onze dorpsgenoot de heer P. A. Erpelinck. Geen heer in 't verkeer. Een auto reed in de Hoogstraat bij 'n achteruitmanoeuvre tegen een geparkeerd staande auto aan de overzijde van de straat en veroorzaakte door deze onhan digheid nogal wat materiële schade. De chauffeur reed echter door zonder zich te melden, maar één der omwonenden was zo attent geweest het nummer van de Wa gen te noteren en dit aan de Rijkspolitie alhier op te geven, zodat de boosdoener weldra voor de kantonrechter zal moeten verschijnen. Geslaagd. Voor het examen M. O. teke nen slaagde te Den Haag onze plaatsgenoot de heer F. M. Calon. Van ladder gevallen. Door het uitglijden van de lad der kwam de smid A. van Looy van de ladder te vallen. Daar hij klaagde over pijnen in de hals is hij voor onderzoek per zieken auto naar het ziekenhuis te Oost burg overgebracht. Gemeentelijke badinrichting. In de maand juli werden 789 baden genomen in de gemeente lijke badinrichting. 87 kleine zakenlieden uit Charleston in de Amerikaanse staat Zuid-Carolina hebben don derdagavond een program voor opheffing van de rassenscheiding aanvaard. De negerleiders hebben bekend gemaakt dat de voorgenomen boycott van de zaken van deze handelaars niet zal doorgaan. De zakenlieden voor het grootste deel winkeliers heb ben onder meer besloten de ne gers in hun bedrijven precies de zelfde faciliteiten te geven als de blanken. Drie federale rechters hebben de stad New Orleans bevolen in alle openbare gelegenheden de rassenscheiding op te heffen. Dit betekent onder meer dat de 119 speelplaatsen van de stad ook voor negers toegankelijk moeten zijn. Tot dusver hadden de negers 19 speelplaatsen tot hun beschik king. De regering, van Madagascar heeft besloten haar diplomatieke betrekkingen met- Portugal te verbreken. dokter ben. Zo iemand beleeft meer moeilijke dan prettige din gen. Jullie zullen misschien niet begrijpen dat de successen, die ik in mijn praktijk behaal, voor mij veel meer betekenen dan dat waar jullie zo geestdriftig over zijn. Ik heb ook een theater, een heel bijzonder eerste klas thea ter! Maar mijn coulissen zijn niet van karton, maar het zijn de levende, groeiende bomen in de weilanden en in de bossen; de kleine dorpjes, die midden in het groen van de oevers van ons meer liggen. En de acteurs op mijn toneel worden geleid door een regisseur, waarmee jij, Ha gen, nooit zult kunnen concur reren en die jou zelfs, als je ter loops eens de rol van dokter speelt, de finale dicteert! En als ik in een donkere nacht over on ze Ursula uit het Zwarte Woud struikel, dan is dat de grappig ste situatie van een van jouw meest komische comedies! En zoals ik de 'beschikking heb over een theater, zo heb ik ook een kunstsalon. Als mijn Mila zich 's avonds in het rozige licht van de hanglamp over onze snoe zige jongen buigt, die juichend naar haar glanzende lokken grijpt, dan is dat een schilderij, waarvoor alle madonnaschilde rijen van de oude meesters ver bleken. Bovendien is het niet dood, maar leeft het. Wat bete kent, bij mijn levende wereld vergeleken, al jullie kunst van dood marmer of volgesmeerd doek; al jullie als prinsessen ver klede melkters!" „O, wat een barbier!" riep Salzmann verontwaardigd uit, terwijl hij van zijn stoel op sprong, „dat gaat toch te ver! Wat zeg jij daarvan, Hagen? Je prinsessen melksters!" Christen trok zijn opgewonden vriend lachend weer op zijn stoel terug: „Jullie zullen wel begrij pen", zei hij, „dat een arme In Spanje zijn twee personen gearresteerd die de aanslagen, van de vorige week op hun geweten zouden hebben, zo is uit officiële bron vernomen. De Spaanse po litie zou voorts de hand hebben kunnen leggen op een voorraad materiaal van twintig kilo voor de vervaardiging van kneedbom- men, die uit Frankrijk afkomstig zou zijn. De aanslagen waren gericht tegen het paspoortenbureau van de Spaanse veiligheidsdienst en tegen het hoofdkantoor van het vakverbond. Twintig mensen werden daarbij gewond, van wie twee ernstig. o Een 15-jarige jongen uit Hol lywood heeft bekend een vrouw te hebben doodgeranseld „omdat hij razend was geweest op zijn moeder en dit op iemand had moeten afreageren". Zijn moeder had hem niet naar het strand of naar de bioscoop willen laten gaan omdat hij zijn huiswerk niet had willen maken. ZATERDAG 3 AUGUSTUS TERNEUZEN, Luxor-Theater, 8 uur: „Dokters zonder mas ker". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „De koninklijke piraat". ZAAMSLAG: Sportterein, 6 uur: Zaamslag I—Spui I. ZONDAG 4 AUGUSTUS TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: „Apachen op het oor logspad"; 4.30 en 8 uur: „Dok ters zonder masker". AXEL: Het Centrum, 3.45 uur: „De koninklijke piraat"; 8 u.: „Liefde in de arena". COÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN (Veiling van 2 aug. 1963) VOLLE EVANG. GEMEENSCHAP (Filadelfia kapel) Terneuzen: 10 uur samenkomst. BOOMS-KATHOLIEKS! KERK Breskens: 7.00; 8.30 en 10.30 uur H. H. Mis. drommel zijn verering voor het schone der aarde op een andere manier uit dan degene, wiens rijkdom hem in staat stelt een theater op te richten of zijn huis met alles te versieren wat hem bevalt. Stellen jullie je eens een levensgrote Venus voor naast de dennenhouten meubelen van mijn vrouw! Maar kom, laten we daar over ophouden. Men kan ver schillend van aard en toch goede vrienden zijn." Hagen lachte: „Dat hadden we ons ook wel kunnen indenken, dat jij natuurlijk de oude natuur- fanaticus gebleven bent! Wees eerlijk, Salzmann! Geef toe, dat onze vriend Christen nog het. best af is en dat wij domoren zijn! Hij geniet van het origineel wij stellen ons tevreden met de kopie! Hahaha! Maar iets van wat normale mensen kunst noe men, moet hij toch ook krijgen! Ik zal hem voor alle opvoerin gen op mijn toneel vrijkaartjes sturen dan heeft hij iets om weg te geven!" „En ik" voegde Salzmann er aan toe, „zal hem een schilderij in een dennenhouten lijst sturen, die past bij de meubels van zijn vrouw. Misschien een Neptunus of een barmhartige Samaritaan!" „Neptunus of een barmhartige Samaritaan!" bromde Christen. „Beste vriend, ik geloof, dat de tokayer je te pakken heeft!" Nog een half uurtje bleven zij bijeen en het gesprek werd min der levendig, daar de wijn zijn slaapverwekkende invloed begon te laten gelden. Christen merkte het en stond op: „Jullie willen mij zeker wel verontschuldigen", zei hij, „bij me thuis wordt van daag verhuisd en dus moet ik wel, al is het al heel wat later geworden, toch een beetje töe- zicht houden." (Wordt vervolgd.) GROENTEN Per 100 stuks: Sla ƒ3,50 22,50. Per stuk: Bloemkool A II 20 —32 ct, B II 12—25 ct, C II 12 ct, afw. 1226 ct; Groene kom kommers 1015 ct; Witte kom kommers 10 ct; Meloenen 59 110 ct. Per bos: Selderij 1114 ct; Peen II 1114 ct; Uien II 7 ct; Peterselie 426 ct. Per kg: Andijvie 1017 ct; Stoksnijbonen II 90 ct; Princ. bonen I 46—48 ct, II 43—45 ct; Saxa II 3438 ct; Sabo 37 ct; Prelude II 33—36 ct; Rode kool 20 ct; Spitskool 7—11 ct; Peulen II 21—27 ct; Sav. kool 15—19 et; Doppers 79 ct; Waspeen 10— 13 ct; Rabarber II 9—15 ct; To maten A 52—62 ct, A II 51—57 ct, B 55—66 ct, B II 39 ct, C 41 —42 ct, C II 35—38 ct; Uien 8 —16 ct. AARDAPPELEN Per 100 kg; Barsma bonken ƒ11,90; Doré I 12,80—13,50, drielingen 10; Eerstelingen bonken 15—118,50, I 10— 16,50, drielingen 3—7. ZACHT FRUIT Per doos: Rode bessen II 14— 23 ct; Kruisbessen 2021 ct. Per kg: Rode bessen II 42 52 ct; Druiven (wit) ƒ3,28; Kruisbessen II 41—65 ct; Drui ven (blauw) ƒ2,40ƒ2,46; Mo rellen II ƒ1,05. Pruimen: Laxton grof 1,60— ƒ1,68, I ƒ1,41—ƒ1,63, II ƒ1,10— 1,20, III 94—119 ct. FRUIT Appelen: Yellow Transp. I 75 50—52 ct, 70 45 ct, 65 35—39 ct, 55 25—27 ct, II 75 44 ct, 65 37 ct, 55 24 ct, II D 10 ct, UI fijn 1516 ct; Stark Earliest 70 7* ct, 65—60 ct, 60 53 ct, 55 44 ct. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. NED. HERV. KERK. ZONDAG 4 AUGUSTUS 1963 Axel: 10.30 uur en 2,30 uur Ds. P. J. Pennings. (2.30 uur Bed. H- Doop.) Hoek: 9 uur Ds. J. Scholten, van Terneuzen. Hontenisse: 9 uur Ds. P. J. Pen nings, van Axel. Hulst: 10.30 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. (H. Avondmaal.) Othene: 2.30 uur Eerw. Heer C. H. Heijboer. Philippine: 9.00 uur Eerw. Heer P. de Visser, van Vlissingen. Sas van Gent: 10.30 uur Eerw. Heer P- de Visser, van Vlissin gen. Sluiskil: 9 uur Eerw. Heer H. Bak ker, van Dubbeldam. 10.30 uur Eerw. Heer C. Hogerheide, van 's-Gravenpolder. Terneuzen: Kerk Noordstr.: 10.30 uur Ds. J. Scholten. (Bed. H. Doop.) 7 uur Ds. P. A. L. Brink man, van Sehoondijke. Gebouw „De Schakel": 9 uur Ds. R. G. J. Timmers, van Hulst. Zaamslag: 10 uur Eerw. Heer C. H. Heijboer. 2.30 uur Ds. R. G. J. Timmers, van Hulst. GEREF. KEEK Axel: 10 uur en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Terneuzen: 10 uur en 4.30 uur Ds. A. J. Fanoy, van Eindhoven. GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Oh- mann. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Smit. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. (Vlooswijkstraat.) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Hoek: 9.30 uur. 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syn.) (Frans Halslaan.) Terneuzen: 10 uur, 3 uur en 7 uur Ds. C. Wisse, van Elspeet. Axel: 10 uur en 3 uur leesdienst. 20.30 uur bidstond. Iedere vrij dagavond om 8 uur samenkomst. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst 7.30 uur Verlossings samenkomst. Leidster: kapiteine H. Bierman. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel; 7 uur en 8.30 uur Gelezen H. Mis; 10 uur Gezongen H. Mis, 19 uur Gelezen H. Mis; 14.00 uur Lof Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur »n 10 uur: H.H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur: H. H. Missen. Sas van Gent; 7 uur, 8.30 uur, 10 uur en 17 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H. H. Missen. Terneuzen; 7 uur en 9.30 uur: H. H. Missen; 17.00 uur: Avond mig. Triniteitskerk: 8 uur en 11 uur: H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. NED. HERV. KERK. ZONDAG 4 AUGUSTUS 1968 Aardenburg: 10.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Biervliet: 9.30 uur Ds. W. S. Evenhuis. (Bed, H, Doop.) Breskens: 9.30 uur Ds. E. F. Wes- tra, van Hengelo. Cadzand: 9.30 uur en 7.30 uur Ds. W. C. Luuring. 11 uur Pfarrer Zimmermann (Berlijn), Duitse dienst. Groede: 9.30 uur Ds. H. W, Door- nink. Hoofdplaat: 11 uur Eerw. Heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. J. v. d. Graaff, van Heiloo. Oostburg: 10 uur en 11.30 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 9.30 uur Gust. M. C. de Vries. Sehoondijke: 9.30 uur Eerw. Heer H. J. Begeer, van Hoofdplaat. St. Kruis: 9 uur Ds. P. A. L. Brinkman, van Sehoondijke. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: Geen opgave. IJzendijke9.30 uur Ds. C. van Evert. Zuidzande: 10.30 uur Ds. W. C. Luuring, van Cadzand. aoor MILLY GANZ

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2