DE VERMETELE DOKTER Uitkering aan nazi-vervolgden Het Indonesische verzet tegen Maleisië Grote doordraai van komkommers Beursoverzicht RADIO EN TELEVISIE Aanvraag van formulieren DE VRIJE ZEEUW OFFICIËLE PUBLIKATIE v Mogelijkheid tot aangifte SIuitirigtërmTj'nvanaangifte Wie vallen onder de regeling? .Wie zijn van de regeling uitgesloten? Welk aanmeldingsformulier Is vereist? A-aanmerdingsformuIieren v B-aanmeldings-formulieren Hoe verkrijgt men aanmeldingsformulieren? Donderdag 1 augustus 1963 pagina 5, De Indonesische legerleiding heeft medegedeeld dat het gar nizoen van Djakarta thans is uit gerust met drie batterijen lucht doelgeschut. De batterijen, die met radar zijn uitgerust, omvat ten tezamen 54 kanonnen. Zij zijn opgesteld om de Indonesi sche hoofdstad te beschermen tegen luchtaanvallen, indien de ze, in verband met het geschil om Maleisië, zouden worden uit gevoerd. De batterijen zijn dinsdag j. 1. PRINS BERNHARD GEVALLEN Dinsdag is Prins Bernhard in Porto Ercole, waar het konink lijk gezin met vakantie verblijft, bij het opstappen op zijn motor boot gevallen, waarbij hij in niet ernstige mate zijn rug heeft bezeerd. Een onderzoek heeft geen verrassingen opgeleverd en aan de Prins is alleen veertien dagen rust voorgeschreven. Het voorgenomen bezoek aan de we reldjamboree die in augustus in Maraton wordt gehouden, zal evenwel niet kunnen doorgaan. Ulbricht doet beroep op Bondserpubliek I De Oost-Duitse leider Walter Ulbricht heeft gisteren in de Volkskamer verklaard, dat Oost- Duitsland bereid is tot het kern stop-akkoord van Moskou toe te treden. Hij deed tegelijkertijd een beroep op de bondsrepubliek West-Duitsland, zich eveneens bij dit verdrag aan te sluiten. opgesteld. De plaatsvervangen de bevelhebber van het Indone sische leger, brigade-generaal Djoersjid, zei bij deze gelegen heid dat thans op strategische punten in geheel Indonesië ra darstations worden gebouwd, op dat zo vroeg mogelijk kan wor den gewaarschuwd tegen even tuele vijandelijke luchtaanval len. Djoersjid zei ook dat het mo gelijk is om met 't nieuwe lucht afweergeschut vliegtuigen, die op zestien kilometer hoogte vlie gen, omlaag te halen. De Indonesische minister van Landsverdediging, generaal Na- soetion, uitte dinsdag j.l. te Dja karta zijn voldoening over het verloop van de oefeningen, die eenheden van de Indonesische luchtmacht en marine thans te zamen in de Zuid-Chinese zee en Straat van Malakka houden. De oefeningen worden gehouden in het kader van de Indonesische politiek van verzet tegen de voorgenomen vorming van de Maleisische statenbond. Er was aanvankelijk sprake geweest van vierdaagse oefenin gen, die 26 dezer zouden zijn ge ëindigd. Nu is echter bepaald dat zij zullen voortduren tot de Maleisische federatie, op 31 au gustus a.s. een feit is geworden. De Indonesische legerleiding heeft woensdag meegedeeld dat de bevelhebber der Indonesische troepen op Borneo een donder dag in Djakarta beginnende con ferentie zullen bijwonen, waar op, in het verband van de Indo nesische poitiek van verzet te gen Maleisië, over het nemen van bepaalde militaire maatre gelen zal worden gesproken. Meer dan 350.000 komkom mers zijn gisteren alleen al op vier veilingen, die van Loos duinen, Delft, Pijnacker en Kwintsheul, doorgedraaid. Loos duinen meldde een aanvoer van 180.000 gewone komkommers, waarvan er honderdduizend doordraaiden. De rest werd gered doordat er grote vraag was uit Engeland. De 27 ton kromme- en stek- komkommers draaiden geheel door. In Pijnacker draaide van de aanvoer van 150.000 stuks de helft door. De rest ging naar Engeland en het binnenland, te- ONGEANIMEERDE MARKT Gesteund door de hogere slot- koersen van Wall Street heeft het Damrak woensdagmiddag bij de opening een licht avance te zien gegeven voor de meeste in ternationale waarden. Ook woens dag bleven de omzetten aan de krappe kant. Het waren opnieuw de AKU-aandelen die de toon aangaven door drie punten ho ger te openen op 477. De vraag kwam wederom van Westduitse zijde. Hoogovens licht in herstel op 597. Philips plus 20 cent 'bij een notrering op ƒ157.30, terwijl Kon. Olies tachtig cent verbeter den tot 171.00. Unilevers ten slotte lagen teleurstellend in de markt op ƒ164.50, min tachtig cent. Dit was een gevolg van het feit, dat deze waarden dinsdag in Wall Street dollar lager slo ten. Daarentegen verbeterden Kon. Olies er een achtste dollar. Gedurende de verdere beursloop werd het marktbeeld enigszins onregelmatig. Kon. Olies liepen, als gevolg van lokale vraag, op tot ƒ171.30, terwijl Philips en Unilever daalden tot resp. 156.50 en ƒ164.20, als gevolg van ge ring lokaal aanbod in een vrijwel lege markt. Wall Street gaf dinsdag einde lijk eens een flink koersherstel te zien. Dit als gevolg van het gunstige Amerikaanse bedrijfs nieuws. Het Dow Jones-gemid- delde voor de industrie-aandelen steeg bijna zes punten tot 696,42. De 'betere stemming ging er ge paard met toenemende omzetten. Deze bedroegen in totaal 3,44 min aandelen, tegen 2,88 min op maandag. De overige Europese beurzen gaven gisteren geen ver anderingen van enige betekenis te zien. Ook daar was de handel minimaal. Van de leidende cultures ver loor Amsterdam Rubber 'n half puntje op 111%. De scheepvaart waarden schommelden rond het vorige slotniveau. De Staats- fondsenmarkt gaf een'nauwelijks prijshoudende tendentie te zien met weinig zaken. Ook in de lokale afdelingen wilde het woensdag met de af faire opnieuw slecht vlotten. Ge brek aan kooporders was oor zaak dat er in deze afdelingen weinig viel te beleven. De groot ste belangstelling ging wederom uit naar de hoek van de aandelen „De Bijenkorf". Deze stukken werden wederom lager op 810 geadviseerd, tegen dinsdag 830 laten en een laatstgedane note ring van 875. Blijkens het ver schenen prospectus wordt op 9 augustus de inschrijving op de aangekondigde aandelenemissie „Bijenkorf" opengesteld. De elaimhandel vangt aan op vrijdag 2 augustus. De flauwe stemming voor genoemde aan delen houdt verband met de me ning ter beurze dat van Ameri kaanse zijde de claims in Am sterdam zullen worden aangebo den. De beurs kon ruimschoots de tijd vinden om op hartelijke wij ze afscheid te nemen van de heer H. Tier, die wegens de pensioen gerechtigde leeftijd de beurs gaat verlaten. De heer Tier behartig de tientallen jaren de belangen ter beurze voor de Amsterdam- sche Bank in de aandelenhoek van Kon. Olie. Beursindices Intern, conc. Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen 29/7 531.1 348.5 150.2 249.5 154.7 385.3 30/7 528.6 347.9 149.2 249.7 153.2 383.8 31/7 528.4 347.1 149.6 249.1 151.1 383.2 gen prijzen die net iets boven de minimumprijs lagen. Kwints heul, de centrale komkommers veiling voor het Westland, had voor deze veiling vrij hoge aan voer van 145.000 stuks. Zestig procent draaide door, de rest ging voor weinig meer dan de minimumprijs naar Engeland en het binnenland. Delft kreeg 180.000 staand- glaskomkommers aan, waarvan veertig procent doordraaide. De rest ging voor een groot deel naar Engeland voor een klein deel naar Zweden. Engeland be steedde nog tot negentien cent, Zweden tot elf of twaalf cent per stuk. De 28.000 platglas- komkommers draaide voor 90 a 95 procent door, de 190.000 kilo kromme komkommers voor hon derd procent. Nabeur skoersen AKU: Hoogovens Kon. Olie: 591—593 170.30—171.20 Nederlandse komkommers brachten dinsdag op de groot handelsmarkten van Dusseldorp, Essen, Frankfort, Keulen en Hamburg nog tussen de 30 en 55 pfennig per stuk op, Duitse komkommers tussen 25 en 45 pfennig. Volgens het produkt- schap voor groenten en fruit is de waarde van deze cijfers als vergelijkmateriaal echter maar betrekkelijk omdat afspraken over sortering van buitenlandse komkommers nog ontbreken. Duitsland geeft nu incidenteel wat invoervergunningen voor f l/, augurken, die in Nederland op (4/8/2) contract voor de Duitse industrie (594) (171.20) (156.30) (164.10) Philips: 155.50—156.40 Unilever: 162.50—163.50 Stemming lager. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier geldend in Am sterdam op heden luiden: Ehgelse ponden 10.0610.16 Amerikaanse dollar 3.583.62 Canadese dollar 3.303.35 Franse frank (100) 73.5574.05 Belgische fr. (100) 7.11%—7.16% Duitse mark 100) 90.25—90.75 Zweedse kroon (100) 69.15—70.15 Deense kroon (100) 52.0053.00 Noorse kroon 100) 50.2051.20 Zwitserse frank (100) 83.4583.95 Ital. lire 10.000) 57.50—59.50 Oostenrijkse schilling (100) 13.98 y2—14.08 y2 Portugese esc. 100) 12.60—12.75 Spaanse peseta 100 gr. coup.) 6.00—6.15 geteeld zijn. Ook enige invoer van komkommers ten behoeve van de Duitse industrie wordt toegelaten. Maar het wachten is toch nog steeds op het Duitse antwoord op het Nederlandse voorstel tot het garanderen van minimumprijzen voor komkom mers. Oe Thant gaat naar Moskou Secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties is van plan naar Moskou te gaan om daar op 5 aug. aanwezig te zijn bij de ondertekening van het door Rusland, de Verenigde Sta ten en Engeland gesloten kern- stopverdrag. Oe Thant heeft daartoe uitno digingen gekregen van deze drie landen. Hij heeft deze uitodigin- gen aangenomen. 9 door 9 milly GANZ O 36) (Nadruk verboden.) Een paar uur later keerde hij terug zijn vrouw was intus sen gestorven. Terwijl de man in zijn volko men ontroostbare vertwijfeling over wat hij pas beleefd had voor hem stond, deed Christen vergeefs zijn best, zijn ontzet tende ontsteltenis te verbergen. Hij had geen andere bewijzen meer nodig hij voelde het bij na als een lichamelijke pijn: Glatt was schuldig. Tegenover de omvang van het ongeluk vond hij haast geen woorden om de volkomen gebro ken man te troosten, die niet eens de moed kon vinden, om zijn kinderen de boodschap te gaan brengen, dat hun moeder was gestorven. Toen de jonge weduwnaar als een geslagen hond naar de deur sloop en de hand al op de knop legde, vermande hij zich ineens, kwam uit zijn gebukte houding overeind en keerde zich nog eenmaal om: „Luister u eens, dokter", zei hij hees, „zou u mijn vrouw willen onderzoe ken? Ik zou graag zekerheid hebben! Ik heb er een half hij gewoon was. maandloon voor over! U be grijpt mij zeker wel, nietwaar?" De man kwam daarmee tege moet aan een stille wens van Christen ook hij wilde zeker heid hebben. Hij verlangde niets liever. Zijn belangstelling voor het geval, dat hem dag en nacht zo hardnekkig had beziggehou den, was niet te onderdrukken. „Ik begrijp u volkomen, Hu- gentobler!" antwoordde hij snel. „Ik zal haar onderzoeken en u het resultaat meedelen. Vanzelf sprekend hebt u er recht op de volle waarheid te weten! Te be talen hoeft u mij niet. Ik ver lang alleen, dat u ervoor zorgt, dat dezefde persoon, die de ope ratie bijgewoond hebben, ook bij de sectie aanwezig zullen zijn!" Aanvankelijk verzette Glatt zich tegen de eis een controle van zijn werk door de gehate collega te moeten bijwonen. Maar bij nader inzien vond hij het verstandiger, toe te geven. Wat zou die niet-chirurg im mers kunnen ontdekken? Hij verscheen te laat bij de lijkopening, maar wel met wat minder lawaai en inbeelding dan Het Ministerie van Financiën deelt mede dat de „'Rege ling inzake uitkeringen aan nazi-vervolgden" op 1 augus tus 1963 in werking is getreden. Zij, die menen aanspra ken te hebben op een uitkering ingevolge bovengenoemde regeling kunnen, voor zover zij dit naar aanleiding van een vroegere officiële publikatie nog niet hebben gedaan, op speciale formulieren een aanvrage zenden aan het Centraal Afwikkelingsbureau Duitse S cli ade-Uitkeringen (C.A.D.S.U.), Postbus D, Amsterdam. De termijn waarbinnen aanmeldingsfprmullelfëft ktlflflêft worden ingediend sluit voor personen die in Nederland hun domicilie of vaste verblijfplaats hebben, op 1 oktober 1963 en voor personen die in het buitenland hun domicilie of vaste verblijfplaats hebben, op 1 december 1963. De regeling geldt voor hen die vervolgd 2ijn geweest „wegens ras, geloof of wereldbeschouwing door het nationaal-socïalistische regime". Zij is ook van toepassing, indien de vervolging in het buitenland (Duitsland of be zette gebieden) plaats vond, ongeacht of deze in Neder land dan wel elders was begonnen. De regeling is bestemd voor vervolgden en aanvragers die Nederlander of Neder lands onderdaan waren bij de aanvang van de vervolging. Dezer dagen zal in een afzonderlijke officiële publikatie nog worden bekend gemaakt welke groepen van gevallen waarin de staat van Nederlander op een later tijdstip is verkregen, door de Minister van Financiën eveneens on der de regeling worden gebracht. 4 a Onder vervolgden wegens ras, geloof of wereldbeschou wing worden bijvoorbeeld niet verstaan: krijgsgevangenen, personen gevorderd voor de aanleg van verdedigingswerken van de bezetter, gesneuvelde militairen, burgerslachtoffers van bombardementen of andere gevechtshandelingen, gedwongen tewerkgestelden in Duitsland of elders, onderduikers, gestraften wegens criminele of economische delicten (b.v. zwarte handel), ook indien de strafmaatregelen verder gingen dan naar Nederlands recht toegestaan zou zijn. ■x Ter vermijding van vertraging is het van belang, dat de belanghebbenden er goed op letten, welk aanmeldings formulier zij nodig hebben. Er zijn twee soorten aanmeldingsformulieren verkrijgbaar. Deze formulieren hebben uitsluitend heffëLking 6p thans nog levende vervolgden, die tijdens de bezetting door de nazi-maatregelen zelf onrecht hebben ondergaan om rede nen van ras, geloof of wereldbeschouwing (b.Y. Joodse of zigeunerafstamming, deelname aan het verzet) waardoor zij: (afzonderlijk hetzij in combinatie) drie maanden of langer van hun Vrijheid werden hc« roofd; als gevolg van bedoelde maatregelen, gedurende een periode van tenminste vijf aaneengesloten jaren een in validiteit van minimaal 70% hebben gehad (naar de maatstaven van de Wet Buitengewoon Pensioen 1940- 1945); zes maanden of langer verplicht waren tot het dragen van de zgn. Jodenster, ongeacht of men aan deze ver plichting al dan niet heeft voldaan; aan sterilisatie werden onderworpen. De A-aanmeldingsformulieren kunnen niet door erfgena men van een vervolgde worden ingediend. Deze formulieren hebben uitsluitend betrekking op een vervolgde die overleed tijdens of door de vervolging van. de bezetter. Zij kunnen slechts worden ingediend door de hieronder genoemde nabestaanden: 1. de overlevende niet hertrouwde echtgenoot of echt genote van de overleden vervolgde; 2. is geen echtgenoot of echtgenote in leven of is deze hertrouwd, ofwel was deze bij de aanvang van de ver volging van tafel en bed gescheiden van de vervolgde: het kind of de gezamenlijke kinderen van de overleden vervolgde voorzover deze kinderen op 7 mei 1945 nog niet de leeftijd van 21 jaar hadden bereikt; 3. indien geen kind (eren) aanwezig is (zijn) de ouder (s) van een overleden.met gehuwd geweest zijnde ver volgde. c Ter voorkoming van misverstand wordt er de aandacht op gevestigd, dat het recht op uitkering in deze gevallen strikt beperkt is tot boven aangegeven nabestaanden, dus met uitsluiting van welke verdere familierelaties ook. Met het oog op een eventuele uitkering ingeval een plaats gevonden huwelijk of scheiding als een schijnhandeling moet worden aangemerkt en ingeval een huwelijk achter wege bleef of werd uitgesteld wegens de vervolging, ver dient het aanbeveling de tekst van artikel 12, lid 4 van de „Regeling" (Staatsblad 1963 no. 220) nauwkeurig te lezen.- Indien men in aanmerking meent te komen zowel voor een uitkering wegens zelf ondergaan onrecht als wegens het overlijden van een echtgenoot, kind of ouder dient men zowel een A-formulier als één of meer B-formulieren aan te vragen. Voor elk overlijdensgeval dient een afzon derlijk B-formulier te worden gebruikt. Onderstaande strook moet worden ingevuld en uitge knipt; zij dient zonder toevoeging van brieven of bescheiden in een als brief te frankeren enveloppe (dus niet op een briefkaart) te worden verzonden aan: Centraal Afwikkelingsbureau Duitse Schade-Uitkerin gen, Postbus D, Amsterdam. Met ballpoint dient men in blokletters in te vullen: Naam, adres en woonplaats c.q. postadres. Door in het vakje achter de op het strookje gedrukte letters A en B het benodigde aantal te vermelden, wordt aangegeven hoeveel en welk(e) aanmeldingsformu lierten) men wenst te ontvangen. N,B. Men helpt mede aan een vlotte toezending van aan meldingsformulieren door: het strookje duidelijk en volledig in te vullen; In de linkerbovenhoek van de enveloppe een grote letter A, B. of A en B te plaatsen overeenkomstig de letteraanduiding op het strookje. Inzenden zonder nadere toelichting in een als brief te frankeren enveloppe. langs de rand uitknippen •«HiinnuMniiWMtnmifriiiiitiiiiiiiiatiiMiiiiutiiiMii'MMitiituiifMiMiiMim'iHiiii'iiitiiiiHSiiM Gevraagd aantal aaomeldlngsteimulieren B ^MH.iifiH;«niuuuunmim>imiHiituiu»iiunitiuimmiUiii naam aanvrager ■•tltMIMHUIUlllMIIIIMIIIIIK»» adres woonplaats c.q. postadres BEJAARDE MAN NA AANRIJDING OP ZEBRAPAD OVERLEDEN In het Weesperziekenhuis in Amsterdam is dinsdagavond de 76-jarige J. L. Telling overleden aan de verwondingen die hij in de middag van 22 juli had opge lopen toen hij bij het oversteken van een zeebrapad op de Haar lemmerweg door een personen auto werd gegrepen. De overledene lag op het mar mer van de lijkenkamer onder een wit laken. Toen Christen de doek wegnam, zag hij een wondieriijk;, met een verheven uitdrukking overtogen vrouwen gezicht gemaakt door de hand van de beeldhouwer Dood. De ogen met de lange, donkere wimpers waren even geopend. Alsof zij bij het proces haar moordenaar in het gezicht wil de kijken! dacht Christen hui verend. Hij greep het mes en opende de buikholte. Stank en vuil kwamen naar buiten. Zorgvul dig zocht zijn pincet naar wat hij verwachtte te vinden. Plot seling hief hij ze omhoog en hield ze zijn collega zwijgend voor: een dikke prop watten vol bloed en etter was tussen de punten van het instrument ge klemd. Het beheerste gezicht van Glatt werd plotseling vaal bleek, terwijl de eveneens aan wezige assistent een vuurrood hoofd kreeg en een beetje schaapachtig naar het plafond/ keek. Christen legde de stin kende prop watten ter zijde en maakte met enkele naden de buikholte weer dicht. Op het zelfde ogenblik voelde hij, dat hij van nu af aan een vijand had, die hem nooit zou vergeven dat hij dit ontdekt had. I Rustig spreidde hij het laken weer over het starende gezicht jvan de dode heen en ging stil naar buiten. In de wachtkamer trof hij de jonge weduwnaar aan. Ineengedrongen zat hij op dezelfde plaats, waar hij een paar dagen geleden nog vol hoop ihad zitten wachten op de bood- VRIJDAG 2 AUGUSTUS HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Lichte gram. en berichten; 7.55 Overweging; 8.00 Nws; 8.15. Lichte gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Voor de jeugd; 10.15 Moderne orkestwerken; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Piano schap of de operatie geslaagd was. Hij keek niet op, toen Christen naar hem toe ging. Hij was intussen volkomen apathisch geworden. Zelfs het nieuws van de tragische waarheid bracht hem niet eens meer van zijn stuk. Er was op dit ogenblik maar één ding ter wereld dat hem geïnteresseerd zou hebben en dat zou geweest zijn, als de verloren vrouw uit haar diepe slaap was opgestaan en met hem naar huis en naar de kinderen zou zijn meegegaan! Heel de rest liet hem volkomen onver schillig als hij zelf had moe ten sterven zou hij niet eens on der de indruk zijn gekomen. Christen had het gevoel, dat de man niet eens hoorde, wat hij te gen hem zei. Hij zei: „Als u een aanklacht zou willen indienen, zal ik natuurlijk getuigen dat uw vrouw het slachtoffer is ge worden van een nalatigheid. Maar het zou waarschijnlijk heel weinig uithalen, want wij heb ben jammer genoeg verzuimd, neutrale getuigen er bij te ha len. Als dokter Glatt en de as sistent mijn verklaring bestrij den, wat wel is aan te nemen, dat kan ik van mijn kant niets bewijzen, want dan zal ook de noodlottige prop watten vernie tigd zijn. Noch door wraak noch door een rechterlijk vonnis kan 'uw vrouw terugkeren. Wij kun nen de man, die dit ongeluk ver oorzaakt heeft, aan zijn gewe tenswroeging overlaten, ik ge loof dat hij daarmee dan genoeg gestraft is. (Wordt vervolgd.) recital; 12.00 Middagklok; 12.04 Lichte gram.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Licht instr. ensemble; 12.55 Katholiek nieuws; 13.00 Nws; 13.15 Platen- nieuws; 13.20 Orkestenparade; 13.45 V. d. vrouw; 14.00 Utrechts Stedelijk Ork.; 14.20 Lichte gr.; 15.00 Voor de jeugd; 15.30 Voor de zieken; 16.30 Viool en cello; 17.05 Lichte gram.; 17.40 Beurs berichten; 17.45 Lichte gram.; 18.10 Promenade orkest; 18.50 Re- geringsuitz.: Bescherming Bevol king; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.25 Jeugd en boeken, lezing; 19.30 Lichte gram.; 20.15 De hemel rust op een vingertop, hoorspel (herh. van 12 maart 1961); 21.30 Band show: dansmuziek; 22.15 Wereld kampioenschappen wielrennen 1963 te Rocourt; 22.25 Boekbe spreking; 22.30 Nws; 22.40 Strijk orkest; 23.00 Moderne werken ▼oor strijkork.; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgym.7.20 Socialis tisch strijdlied; 7.23 Klaarwak ker: gevar. muz., reportages, me ded. en comm.; 8.00 Nws en so cialistisch strijdlied; 8.18 Lichte gram.; 8.30 Voor de kinderen; 9.00 Ochtendgym. voor de vrouw; 9.10 Moderne qrkestmuziek; 10.00 Schilderkunst in pockets, praatje; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Baby sitten: lichte gram, met comm.; 10.50 Zigeunermuziek; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Radiophilhar- monisch sextet; 11.45 Lichte gr.; 12.00 Zang en piano; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Sport en recreatie, afgewisseld met gram.; 13.00 Nws; 13.15 Med. event, act. of gram.; 13.25 Beurs berichten; 13.30 Lichte gram.; 14.00 Gemengd zangkoor; 14.25 Voordracht; 14.45 Mezzo-sopraan en piano; 15.00 Gastenavond, ge varieerd progr.; 16.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muzikale lezing; 16.30 Licht ork.; 17.00 V. d. zieken; 17.30 Griekse volks liedjes; 17.50 Act.; 18,00 Nieuws; 18.15 Gesproken brief uit Vlaan deren; 18.20 Licht ensemble; 18.30 Draaiorgelklanken; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Zeemansliederen en -verhalen; 19.30 Onthullingen, progr. over vertolken en her scheppen; 19.50 Weekend-agenda; 20.00 Nws; 20.05 Het landschap van de stad, gesprek; 20.20 Mo derne gram,; 20.40 Op bezoek bij anderen, gesprek; 21,00 Tango- rumba-ork.; 21.30 Kritiek en es say, gesprek over literatuur; 22.00 't Chansonnetje in huis; 22.30 Nws; 22.40 Zeggen of laten zeg gen, overdenking; 23.00 Socialis tisch nieuws in Esperanto; 23.10 Prettig weekend: platenreis; 23.55 Nieuws. BRUSSEL VI.): 12.00 Nieuws; 12.03 Lichte muz.; 12.30 Weerbe richt; 12.35 Lichte muziek; 12.50 Beursberichten; 13.00 Nws; 13.15 Gevar. progr.; 14.00 Nws; 14.03 Oratoriummuziek; 15.50 Walsen; 16.00 Nws; 16.03 Beursberichten; 16.09 Lichte muz.; 17.00 Nieuws en weerber.; 17.15 Lichte muz.; 18.00 Nws; 18.03 Gevar. muziek; 18.20 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Zang en dans; 20.00 Amusementsmuz.; 21.00 Lichte muz.; 22.00 Nieuws en reporta ges; 22.15 Gitaar en zang; 22.50 Lichte muz.; 23.00 Nieuws; 23.05 Lichte muziek; 23.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV: 19.30 Er moet iets gebeureneen bezinning over de mens in het verkeer; 20.00 i Journaal en weeroverzicht; 20.20 'De Fuik, TV-spel; 20.55 Schatten op zolder; 21.25 Als ik koning was, komische opera; 22.45 Epi loog; 22.55 Journaal; 23.0023.30 Eurovisie: Wielrennen: De we reldkampioenschappen te Ro court. VL. BELG. TV: 19.30 Neder landse les; 19.42 Voor de jeugd; 19.55 De weerman; 20.00 Nieuws; 20.20 De pionier van Texas, wes tern; 21.10 Kroniek voor de auto mobilisten; 21.40 Première: film- nieuws en fragmenten uit nieuwe films; 22.10 Eurovisie; Reportage van de wereldkampioenschappen wielrennen op de baan te Ro court; 2.35 Nieuws. KLEUTER VERDRONKEN In een zwembad in het Bra bantse Riethoven is het vijfjarig dochtertje van de familie Van Gennep uit Eindhoven verdron ken.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 5