DE VERMETELE DOKTER Deel van handelsmissie terug uit Indonesië Garagehouder in Eist dient aanklacht in tegen de politie BINNENLANDS NIEUWS Oogst in oostelijk Flevoland begonnen RADIO EN TELEVISIE Dinsdag 30 juli 1963 DE VRIJE ZEEUW pagina 5. OOK AARDGAS IN FRIESLAND PRESIDENT SOEKARNO IN MANILLA REGEN OP BESTELLING Kamerlid dringt aan op Nederlandse toetreding tot kernstopakkoord KAMERLID HEEFT BEZWAAR TEGEN VORM VAN PERSPUBLIKATIE Duitsers gaan groot pasagiersschip bouwen HET PROCES-WARD Van de uit 8 leden bestaande i ken, dat financiële steun aan "Van het woord investeringen' handelsmissie, die twee weken Indonesië wellicht beter besteed geleden naar Djakarta vloog om poolshoogte in Indonesië te gaan nemen, zijn gistermiddag ir. C. S. Knottnerus, mr. J. R. Voute en drs. A. Rom Colthoff op Schiphol teruggekeerd. Zij reik ten daar een communiqué uit, dat de voltallige delegatie in Djakarta had opgesteld en als voornaamste indrukken de vol gende conclusies weergaf: De delegatie is in Indonesië boven verwachting hartelijk ontvangen, zowel door president Soekarno en alle ministers als door hoofdambtenaren en vele anderen. Van enige discriminatie tegen Nederland is geen spoor meer te bekennen. Aan de andere kant is van voorkeur boven andere landen echter evenmin sprake. De handel met Indonesië kan wel weer op gang komen, maar men dient hier geen spectacu laire ontwikkeling te verwach- is dan soortgelijke steun aan sommige andere ontwikkelings landen. De overige vijf leden der mis sie komen pas later naar Ne derland terug. Jhr. D. G. de Graeff en dr. W. T. Kroese zijn onderweg uit het vliegtuig ge stapt, terwijl mr. J. J. de Oye- vaar, drs. B. J. Udink en de heer J. W. T. E. Sikkes de reis naar Nederland via Japan en de Noordpool maken. De missie was uitgezonden door het centraal orgaan voor de economische be trekkingen met het buitenland, waarin alle sectoren van het Ne derlandse bedrijfsleven zijn ver tegenwoordigd. Aan dit centraal orkaan zal zij een uitvoerig rap port met haar bevindingen uit brengen. Aan het communique voeg den de drie gistermiddag op Schiphol teruggekomen leden nog toe, dat zoals men in Indonesië ten. De relaties zullen zeer ge- .zelf ook wel weet de econo-4 leidelijk en voorzichtig van de mische situatie er verre van 'rooskleurig is. „Dat sluit echter de mogelijkheid van zaken doen nooit uit." verklaarden zij. „Ten slotte exporteert Indonesië goe deren en dus bestaat de moge lijkheid van handelsverkeer. grond af moeten worden opge bouwd. Nederland zou er goed aan doen Indonesië vooral ook als een ontwikkelingsland te be schouwen en daarbij te beden- De eerste marsdag van de vier daagse heeft in het Betuwse dorp Eist een onprettige nasleep gekregen. De garagehouder J. S. heeft nl. bij de officier van Justitie te Arnhem een aan klacht ingediend tegen zijn be handeling op het Elster politie bureau, nadat hij door wacht meester De V. uit Groesbeek was opgebracht wegens een ver keersovertreding. Hij zou daar tot driekeer toe in zijn gezicht zijn gestompt. De N.V. Nederlandse Aardolie Maatschappij in Oldenzaal, een gezamenlijke onderneming van de Koninklijke Shellgroep en de Standard Oil Company (New Yersey) heeft laten weten dat zij met haar exploratieboring „Sonnega I" het bestaan van aardgas in de bodem van de pro vincie Friesland heeft aange toond. De put wordt aan de ge bruikelijke proeven onderwor pen. Omtrent de grootte van de vondst wordt medegedeeld dat 'h hier een gasvoorkomen betreft at van beperkte omvang lijkt te zijn en te vergelijken is met één van de kleinere door de N.A.M in Overijssel gevonden gasvelden. De exploratieboring „Sonnega- I" werd eind vorig jaar aange vangen. Hieraan ging een seis misch onderzoek vooraf. Het gasvoorkomen ip Sonnega wordt in NAM-kringen vergele ken met de kleinere gasvelden in Overijssel, zoals deze werden aangetroffen in Tubbergen, Ros- sum De Lutte en in De Wijk. Om de doortocht van de dui zenden wandelaars goed te doen verlopen, had de politie in Eist voor deze dag versterking van elders gekregen voor "net regelen van het autoverkeer. De garage houder die in een routestraat woont, werd op een 20-tat meters van zijn garage gesommeerd te stoppen Aan zijn verzoek om even do'or te mogen rijden wilde wachtmeester De V. niet vol doen Toen de garagehouder toch trachtte door te rijden, wilde de wachtmeester hem tegenhouden. Hij viel daarbij en kreeg een wond aan zijn arm. Nadat S. zijn wagen had neer gezet, begaf hij zich naar de woedende wachtmeester, die vol gens ooggetuigen zijn gummistok trok en S. daarmee enige slagen toebracht. Daarna werd de ga ragehouder door de wachtmees ter en een wandelaar uit Nijkerk overmeesterd en ten aanschouwe van duizenden toescnouwers naar het politiebureau gebracht. De plaatselijke politie zegt volkomen buiten dit geval te staan en de groepscommandant in Eist heeft de wachtmeester verzocht hem een uitgebreid rapport over het voorgevallene te doen toekomen. Tijdens een raadsvergadering te Eist is burgemeester Klyn niet ingegaan op een vraag over „ontaktisch optreden van de po litie." Hij volstond met de me dedeling dat de zaak in onder zoek is en dat hij daarom nog geen oordeel kon uitspreken. willen de Indonesiërs echter niets meer weten. Zij voelen al leen wat voor de nieuwste me thode, genaamd production-sha ring, een risico dragende parti cipatie van een buitenlander in een Indonesisch bedrijf, waarbij de opperleiding bij de Indone siërs blijft. De ene zijde brengt bijvoorbeeld een fabriek in, de andere zorgt voor de arbeid, de grondstoffen e.d. Uit de op brengst wordt dan zowel de een als de ander gehonoreerd. Voor al bij exportartikelen willen de Indonesiërs deze weg bewande len, opdat zij tenminste een deel van de deviezen verkrijgen, die deze artikelen opbrengen. Van de z.g.n. Joint Venture wijkt de ze procedure af, omdat de Indo nesiërs steeds de eigenaars blij ven. President Soekarno van Indo nesië is gisteren in de Philip,- pijnse hoofdstad aangekomen, waar vandaag een Indonesisch- Philippijns-Malakkaanse topcon ferentie over de kwestie Maleisië begint. (Eterder deze maand is in Londen een overeenkomst gete kend op grond waarvan op 31 augustus de federatie-Maleisie wordt gesticht, die Malakka, Sin gapore, Serawak en Brits Noord- Borneo omvat.) Behalve president Soekarno nemen aan de topconferentie in Manilla deel president Disodado Macapiagal van de Philippijnen en premier Abdoel Rachman van Malakka. Een aantal Philippijnse en Malakkaanse functionarissen meent, dat president Soekarno Maleisie als een westelijke „staat tegen Indonesië" ziet, dat zijn streven in de weg staat om van De mensen in de stad Tulsa in de Amerikaanse staat Oklahoma hadden in weken geen regen ge zien en vroegen zich af, of er ooit nog een eind aan de lange periode van droogte zou komen. Vorige week zaterdag werd Troy Gordon, een verslaggever van de „Tulsa World" opgebeld door iemand die zijn naam niet wilde noemen maar desgewenst wel voor regen kon zorgen. „Dat is erg eenvoudig", zei hij „ik hoef alleen maar aan regen te den ken". „Doe het dan maar gauw", ant woordde Gordon, die dacht met een grappenmaker te doen te hebben. Dezelfde dag nog begon het te regen en niet zo zuinig. De geheimzinnige regenmaker heeft nu met Gordon afgespro ken dat deze hem zal waarschu wen wanneer er weer regen no dig is. Hij heeft beloofd voor een stipte uitvoering van de bestel lingen te zorgen. VOETGANGSTER NA AANRIJDING OVERLEDEN De 39-jarige mevr. E. Platje uit Berkum is zondagavond op het fietspad van de weg Apel doornZwolle aangereden door de bromfietser G. J. B. uit Faas- sen. Zij werd met zware verwon dingen overgebracht naar het R. K. ziekenhuis in Zwolle, waar zij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. De vrouw laat 'n gezin met zeven kinderen achter. De bromfietser bleef ongedeerd, zijn voertuig werd echter zwaar beschadigd. Het lid van de Tweede Ka mer de heer Slotemaker de Bruine (P.S.P.) heeft de mi nister van Buitenlandse Zaken schriftelijk gevraagd of de re gering het doen van de nodige stappen op nationaal en inter nationaal vlak overweegt om, als bijdrage tot de algemene in ternationale ontspanning, te ko men tot een toetreding van Ne derland tot het onlangs in Mos kou geparafeerde verdrag inzake het beperkt stopzetten van proe ven met atoomwapens. Is de regering bereid, zo vraagt het kamerlid verder, zich in verbinding te stellen met de Franse regering, teneinde ook onzerzijds te trachten deze re gering zo mogelijk te bewegen zich eveneens bij dit verdrag aan te sluiten? Tenslotte wil de heer Slote maker de Bruine weten of de regering bereid is stappen te doen bij de staten die zich ver zetten tegen China's deelneming aan het werk van de V. N., om hen tot een veranderde houding te brengen, mede teneinde po gingen ook China tot toetreding te bewegen de best-mogelijke kansen te geven. Het lid van de Tweede Kamer de heer Mellema (C.H.U.) heeft bezwaar tegen de perspublikatie inzake de jongste verhoging van de suikerprijs met twee cent en in het bijzonder de motivering „de prijsverhoging is nodig om de akkerbouwers de garantie prijs van 54 gulden per 1000 kg suikerbieten te garanderen", kan zijn goedkeuring niet wegdragen. Dit blijkt uit schriftelijke vragen die de heer Mellema heeft ge- VOORTVLUCHTIGE PENNINGMEESTER IN DUITSLAND AANGEHOUDEN Zondagmiddag is de voort vluchtige penningmeester van de voetbalvereniging Heerenveen, de 32-jarige E. K. uit Heeren veen, in Oberammergau (Duits land) gearresteerd. De vroegere penningmeester van de voetbal vereniging, de heer H. Gerding, die zijn vakantie in Garmisch Partenkirehen doorbracht, zag zijn voortvluchtige stadgenoot lopen. Hij waarschuwde onmid dellijk de politie, die tot arresta tie overging. K. wordt ervan verdacht geld ten nadele van zijn werkgever en van de voetbal vereniging Heerenveen te hebben verduisterd. Hij was sinds onge veer een maand voortvluchtig. BOERDERIJ AFGEBRAND In de nacht van zondag op maandag is de boerderij van de heer J. Kerssies in Wapse geheel uitgebrand. De oorzaak van de brand is waarschijnlijk hooi- broei. De bewoners, man, vrouw en drie kinderen, wisten zich Een hoofdbewaarder had de vluchteling echter vanuit het raam van zijn voor de gevange nis gelegen woning over de muur zien sprigen. Hij waar schuwde een motorrijder van de rijkspolitie die toevallig langs kwam en deze vroeg via zijn mo bilofoon om assistentie. Op het Han Stijkelplein werd V. door politiewagens ingeslo ten. MAN VIEL VAN AANHANGWAGEN EN WERD OVERREDEN Gisteren is de 31-jarige onge huwde H. Ronkartz uit Tudderen op de Maastrichter Baan te Sit- tard van een met kolen geladen aanhangwagen van een tractor gevallen en door een juist pas serende vrachtauto overreden. De man was op slag dood. DRONKEN RIJDERS VOOR POLITIERECHTER Voor de Rotterdamse politie rechters hebben in de maand juni liefst 46 personen wegens rijden onder invloed terecht moe- uii ten staan. Onder hen bevonden slechts ternauwernood te redden. izicl1. automobilisten van wie De brandweer van Diever die j werd ^vrijgesproken. De vlucht, maar kon enkele uren J j--*-. iater jn Meehelen aan de Maas 34-jarige Griek Elias Panagioti- dis door de Nederlander T. H. H. met een schaar in het hart ge stoken en gedood. De daad werd begaan tijdens een twist tussen de Griek en een drietal Neder landers uit Roermond (J. J. en E. J. en de taxichauffeur H. C.), omdat dezen met twee vrouwen M. R. en M. M. die in Eisen de nachtgelegenheid „Commerce" drijven en met wie de Griek en de Maastrichtenaar H. relaties onderhielden; die nacht op stap waren gegaan. H., die in hotel „Du Limbourg" aan het buffet hielp, heeft, toen de Griek in een felle woorden wisseling was gewikkeld met de Roermondenaren en de beide vrouwen, vrijwel onopgemerkt met een zeer puntige schaar de Griek een steek in de hartstreek toegebracht. Daardoor ontstond een kleine, weinig bloedende, doch dodelijke verwonding. Al spoedig zakte de Griek leven loos ineen. De omstanders die 't toebrengen van de steek niet direct hadden bemerkt, zetten H. buiten de deur. Deze vluchtte naar zijn nabij gelegen kosthuis „Commerce". Daar vernam hij van mevr. R. dat hij de Griek had doodgestoken. Hij nam de Indonesië het belangrijkste land i steld aan de minister van Land- in Zuidoost-Azië te maken. Zij geloven dat president Soekarno in het bijzonder gekant is tegen voortgezette Britse beheersing van bases in Malakka, Singapore en Borneo. Indonesische linkse en na tionalistische organisaties hebben geëist, dat Indonesië als vergel ding voor de stichting van Ma leisië Brits eigendom in Indone sië nationaliseert. Imiddels is ook de premier van Malakka, Abdoel Rachman, in Manilla aangekomen. bouw en Visserij. Het Kamerlid wil weten, of de minister niet van mening is dat „aangezien hier volledig voorbijgegaan wordt aan de huidige hoge wereld marktprijs" deze vorm van be richtgeving een verkeerde indruk vestigt. Mocht de minister deze mening zijn toegedaan, is hij dan bereid maatregelen te treffen in zodanige zin, dat in het vervolg de redactie van dergelijke mede delingen aan dè pers met meer zorg wordt opgesteld, zo vraagt de heer Mellema. snel ter plaatse was, kon alleen 'overigen werden veroordeeld tot maar nablussen. De boerderij gevangenisstraffen variërend van •tond erg afgelegen, zodat voor i dagen tot 6 weken, met ont- andere percelen geen gevaar be- zeggingen van de rijbevoegdheid stond. De schade schat men op voor periodes van 4 maanden tot De „Hamburg—Zuid-Amerikq Lijn" is van plan om binnenkort 'een nieuw passagiersschip te laten bouwen. Dit „droomschip" zal 222 me ter lang worden, een snelheid van 25 knopen kunnen halen en 1500 passagiers kunnen vervoe- renren. De kosten zullen 140 mil joen Mark bedragen. Het zal het eerste passagiers schip zijn dat na de oorlog vooi West-Duitsland gebouwd zal worden. In de komende weken zal de rederij de produktiefste Europese scheepswerven uitno digen voor de bouw van dit schip in te schrijven. Men hoopt de „Cap Arcona" zoals het schip genoemd zal worden, in 1965/'66 in dienst te kunnen stellen. De vorige ,Cap Arcona", die 27.500 ton mat, is in 1945 in de baai van Lübeck bij een luchtaanval ge zonken. In het proces te Londen tegen de 50-jarige osteopaat Stephen Ward, beschuldigd van vergrij pen tegen de zeden, heeft de verdediger Burge maandag zijn slotpleidooi gehouden. Burge zei dat de bewering van het O. M. dat Ward een „koppe laar voor de betere standen" is, niet waar is gemaakt door de verklaringen van de getuigen. Zeker, niemand had getracht te verbloemen dat Ward een „vol komen immoreel en ongeregeld leven had geleid". Maar er was een reusachtige kloof tussen een losbandig leven en een leven van verdiensten langs immorele weg verkregen. Hoe het vonnis ook mocht luiden, Ward zou niet on gestraft blijen. Zijn praktijk als osteopaat behoorde tot het ver leden. In Oostelijk Flevoland is men begonnen met de oogst. Dat be tekent, dat van omstreeks twin tigduizend hectare land gewas sen moeten worden binnen ge haald. Hiervan is ongeveer zes duizend hectare beteeld met vlas en luzerne, waarvan de oogst wordt verzorgd door particulie ren. De overige veertienduizend hectare komt voor rekening van de rijksdienst voor de IJssel- meerpolders, die voor deze grote oogstslag beschikt over 110 maai-dorsmachines, 67 gewone maaimachines, 340 landbouw trekkers en 641 landbouwwa- gens. Als gevolg van deze me chanisatie kan men volstaan met het inzetten van ongeveer duizend man personeel. De 3700 hectare koolzaad, dat tijdens de bloei in het voorjaar veel toeristen heeft getrokken, ligt reeds gemaaid op het veld te wachten op de dorsmachines. Zodra het zaad van dit gewas binnen is, begint men aan een oppervlakte van 3700 hectare gerst. De grote slag geldt de haver en de tarwe, tezamen een oppervlakte van 6300 hectare. Men denkt de hele oogst tegen het einde van september binnen te hebben. Voor het drogen en bergen van het geoogste zaad be schikt men in Dronten, Bidding huizen en Ketelhaven over grote complexen graansilo's. Van de 54.000 hectare grote polder Oostelijk Flevoland is thans bijna 23.000 hectare grond ontgonnen en in gebruik geno men. Hiervan is duizend hectare in gebruik bij de eerste boeren in de polder. Verder is er 2600 hec tare jong bos, dat zich in hoofd zaak langs de randmeren tussen de Overijsselse en Gelderse kust en de polderdijk uitstrekt. door M1LLY GANZ 34) (Nadruk verboden.) Naar lucht snakkend, sloeg zij met een heftige beweging van haar hand het masker opzij. Toen vermande zij zich onder zijn kalmerende woorden en probeerde met zichtbare in spanning van haar wil, door diepe ademhalingen de narcose te bespoedigen. Toen zij was ingeslapen, open de Glatt de buikholte. Hij leek behendig en zeker te werken. Te behendig! moest dokter Christen onwillekeurig denken. De zuster en de candidaat hiel pen. Toen zag dokter Christen, die ingespannen de uitwerking van het narcoticum gadesloeg, alleen nog maar hoofden, die zich over de patiënte bogen. Hij kon zich geen oordeel vormen over wat er gebeurde. Hij voelde alleen een groeiende, diepe onrust een onrust, waar hij bijna mis selijk van werd. Behalve de ademhaling van de mensen die zich in de kamer be vonden en het lichte gerinkel als de opererende arts een in strument neerlegde, hoorde men geep enkel geluid. Na een verbazend korte tijd was alles afgelopen. Glatt richt te zich met het gebaar van een overwinnaar uit zijn gebukte houding op en wierp even een blik op het onbeweeglijke gezicht van zijn collega Christen. Diens trekken verrieden evenwel geen stomme bewondering, zoals hij had gehoopt, maar drukten een peinzende ernst, die hij in zijn hoogmoed ongepast vond. Nadat men de vrouw op de baar naar buiten gedragen had, ontdeed dokter Glatt zich met flegmatieke bewegingen van zijn bebloede handschoenen en zei met nadrukkelijke onverschil ligheid: „Ik geloof, dat ik voor taan zulke gevallen niet meer naar de stad verwijs. Waarvoor heeft men tenslotte chirurgie gestudeerd? 't Is een schande dat wij praktizerende artsen ons zo weinig daarmee bezighouden! Alleen behoorde hier nu einde lijk eens het nieuwe ziekenhuis gebouwd te worden met een moderne operatiezaal." Daar wist dokter Christen niets tegen in te brengen, want circa zeventigduizend gulden. Het bedrijf was verzekerd. KEUKEN T.E.E.-TREINSTEL UITGEBRAND Op het Centraal Station va» Amsterdam is maandagmorgen om acht uur brand uitgebroken in de keukenafdeling van een I'.E.E.-treinstel dat bestemd was voor Parijs. Omdat de trein nog moest worden voorgereden, be vonden er zich geen mensen in, Persoonlijke ongelukken deden zich dan ook niet voor. Terwijl de Amsterdamse brandweer met twee motorspui ten uitreed, werd het treinstel langs de kop van het tweede perron gezet. Toen het voor was geblust, bleek de keukenafdeling geheel te zijn uitgebrand. Voor de T.E.E. naar Parijs is ander materieel gebruikt. TWAALF GEWONDEN BIJ TRAMBOTSING Bij een trambotsing in Rotter dam zijn maandagmiddag twaalf personen gewond geraakt. Vijf van hen moesten ter behandeling naar verschillende .ziekenhuizen in de Maasstad worden overge bracht. Het ongeluk gebeurde op de Goudasingel, ter hoogte van de Jonckerfransstraat, toen 'n tram wagen van lijn 10 op een stil staande wagen van lijn 16 botste. De oorzaak van het ongeluk is tot op heden niet bekend. De ma teriële schade is zeer' groot. De Rotterdamse politie heeft het ver keer een uur lang moeten omlei den. ONTSNAPTE GEVANGENE BINNEN 10 MINUTEN GEPAKT 10 minuten nadat hij de straf gevangenis te Scheveningen was ontvlucht, is gistermiddag de 24-jarige gevangene L. C. H. M. V. weer in zijn kraag gegrepen. De jongeman zat een straf we gens diefstal. In januari 1964 zou hij weer vrij komen. Omstreeks 15.30 uur klom hij bliksemsnel op het dak van een vrachtauto die op de binnen plaats gelost werd. Van het auto dak sprong hij over de muur. Eenmaal vrij pakte hij een langs de gevangenismuur staande fiets, waarop hij er vandoor ging. ook hij had het gebrek aan een beter onderkomen voor armere zieken al heel pijnlijk ondervon den. Hij kon niet begrijpen, dat een zo rijke gemeente zich te vreden stelde met zo'n ellendige schuur van een ziekenhuis. Hoe veel patiënten zou hij al niet graag uit hun onverzorgde, duf fe woningen hebben overge bracht naar een heldere, vrien delijke omgeving! Wat wisten de rijken in hun zijden troonbed- den eigenlijk van het ziek zijn in armoede? Voor hen was er in geval van nood nog altijd een comfortabele kamer van een du re particuliere inrichting. Haastig pakte Christen zijn spullen bijeen en nam kort en koetjes afscheid van de overige aanwezigen. Hij moest nog een groot aantal zieken bezoeken. Met een spottend schouderop halen keek Glatt naar de deur, toen die zich achter de gehate collega sloot. Wat waren dat nu voor manieren, een collega met een zo schitterend verrichte operatie niet eens geluk te wen sen Enfin hoofdzaak was dat men er in het dorp met be wondering over zou spreken! Buiten zat de man van de ge opereerde vrouw voorover ge bogen op een stoel. Hij draaide gedachtenloos zijn armoedige hoed in zijn handen rond en staarde met een bleek gezicht naar de uitgelopen planken van de vloer. Toen hij dokter Chris ten naar buiten zag komen, stond hjj haastig op en vroeg angstig: „Is het voorbij? Hoe is het?" Even aarzelde Christen. Toen besefte hij, dat hij die man niets 3 jaren. Een scooterrijder werd veroordeeld tot 5 dagen gevan genisstraf met zes maanden ontzegging. Van de zes bromfiet sers werd er één veroordeeld tot zeven dagen gevangenisstraf. De overigen kregen geldboetes van 50 tot 100. Tenslotte werden nog acht dronken fietsers be recht. Eén van hen werd veroor deeld tot 10 dagen gevangenis straf, de rest kreeg boetes van 25 tot 75. GRIEK DOODGESTOKEN In de nacht van zaterdag op zondag is in Belgisch Eisden tussen Tongeren en Maaseik de worden gearresteerd. Het parket van Tongeren stelt een onderzoek naar het gebeur de in. Tijdens een verhoor heeft H. bekend de steek te hebben toegebracht: het „wapen" werd in een lade op zijn kamer gevon den. De man verklaarde in een opwelling van woede te hebben gestoken, zonder het gevaarlijke van zijn daad te beseffen. Hij is opgesloten in het huis van be waring te Tongeren. Zowel bij de Nederlandse .als bij de Belgische politie en justi tie is H. bekend. Hij heeft al en kele veroordelingen achter de rug. Hij leefde gescheiden van zijn vrouw en zes kinderen in Maastricht, die hij vier jaar ge leden heeft verlaten om relaties aan te gaan met mevr. M. in de „Commerce" in Belgisch Eisden. WOENSDAG 31 JULI HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Dagopening; 7.20 Klass. gram.; 7.45 Radiokrant; 8.00 Nws; 8.15 Lichte gram.; 8.45 Amerikaanse marsmuz.; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Gram.; 10.15 Mor gendienst; fo.45 Oude muziek; 10.55 Inspekteur Scott heeft een idee, hoorspel (herh. van dl. 1); 11.30 Kamerork.; 12.15 Licht pia nospel; 12.30 Meded. t.b.v. land en tuinbouw; 12.33 Gew. muziek; 12.37 Middagpauze uitgaande van de Stichting Alle-Dag-Kerk; 13.00 Nieuws; 13.15 Theaterork.; 13.45 Moderne kamermuz.; 14.30 Ope rettefragmenten; 15.00 Bespre king van Nederlandse instruktie- ve pianomuziek; 15.25 Sopraan en piano; 15.5o Bijbelvertelling voor de jeugd; 16.00 Voor de jeugd; 17.00 Lichte gram.; 17.15 Jazz- perspektief, muzik. lezing; 17.40 Beursberichten; 17.45 Licht instr. trio; 18.00 Koorzang; 18.30 Ver slag van het Congres van de Protestants-Christelijke Esperan tisten te Graz, Oostenrijk; 18.45 Lichte gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Muziek van het Leger des Heils; 19.30 Radiokrant; 19.50 Lichte gram.; 20.00 Radiophilharmonisch orkest; 20.50 Dat oude uurwerk tikt wel, sonografie over 'n kerk in Borne; 21.20 Kapel van de Koninklijke Luchtmacht; 21.50 Kanttekeningen; 22.00 Vocaal ensemble en licht instr. kwartet; 22.30 Nieuws; 22.40 Avondslui- mocht laten merken van zijn in nerlijke onrust en twijfel. Mis schien was daarvoor ook hele maal geen reden en sproten zij alleen voort uit een persoonlijke afkeer voor zijn collega. „Ik geloof, dat u gerust mag zijn", antwoordde hij een beetje gedwongen; „het is natuurlijk te vroeg, om iets definitiefs te zeg gen. Maar uw vrouw is jong en de operatie, die zij blijkbaar goed heeft doorstaan, behoort tot de gevaarlijke. Maar ja, een operatie blijft een operatie! La ten we er het beste van hopen!" Terwijl hij dat allemaal zei, had hij een hekel aan zichzelf, omdat hij de draaierige, vage termen gebruikte, die in twij felachtige gevallen bij dokters gebruikeijk zijn en die hij in de grond vah zijn hart haatte, om dat zijn eerlijke openhartige in borst er tegen in opstand kwam. Maar moest hij dan zeggen: „Ik twijfel aan het resultaat, omdat ik aan dokter Glatt twijfel?" Onderweg naar huis kwam hij midden in de stroom van arbei ders en arbeidsters terecht, die zich uit de fabrieken naar huis haastten. De meesten groetten hem vriendelijk, zodat hij voort durend naar zijn hoed moest grijpen. Terwijl hij teruggroette kwam het bij hem op, dat hij eigenlijk nog maar weinig aan hang bezat onder deze mensen. Zijn huis lag veel te ver van de industriële bedrijven en van de arbeiderswijken verwijderd. Deze mensen hadden geen tijd, om een half uur ver naar de dokter te lopen. (Wordt vervolgd.) ting; 23.00 Lichte gram.; 23.10 Bij de gratie Gods, klankbeeld; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgym.; 7.20 Socialis tisch strijdlied; 7.23 Klaarwak ker: lichte gram., reportages, me ded. en comm. (om 7.35 Van de voorpagina, praatje); 8.00 Nws en socialistisch strijdlied; 8.18 Lichte gram.; 8.55 Kookpraatje; 9.00 Ochtendgym. voor de vrouw; 9.10 Klass. gram.; 10.00 Een en al oog, praatje; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Lichte gram.; 10.35 Vrij entrée, cabaret; 11.00 Piano trio; 11.20 Klass. kamermuziek; 12.00 Promenade ork.; 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Licht instr. septet; 13.00 Nieuws; 13.15 Klass. pianomuziek; 13.45 Hoog avontuur, lezing; 14.00 Arbeiders zangvereniging met Gelders or kest; 14.50 Koorensemble; '15.00 De wet en het eerste baantje, toespraak; 15.10 Voor de jeugd; 16.30 Licht ensemble; 17.00 Weg wijzer: tips voor vakantie en snipperdagen; 17.50 Regerings uitzending: Geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers: Kinderen bezighouden in de auto; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Act.; 18.30 Licht instr. ensemble; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Licht instr. sextet; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 De Lombar den op de eerste kruistocht, ope ra. In de pauze 21.20 Kaf en koren, wekelijkse notities); 22.30 Nieuws; 22.40 Sport halverwege; 2.50 Harmonie in zang en muz.; 23.20 Lichte gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.03 Lichte muz.; 12.30 Weerbericht; 12.35 Lichte muz.; 12.50 Beursberich ten; 13.00 Nws; 13.15 Kamermuz.; 14.00 Nws; 14.03 Lichte muziek; 15.00 Orgelspel; 15.30 Oratorium- muziek; 16.00 Nws; 16.03 Beurs berichten; 16.09 Lichte muziek; 17.00 Nws; 17.15 Kamermuziek; 17.40 Liederen; 18.00 Nws; 18.03 Roemeense volksdansen; 18.10 Lekenmoraal en filosofie (dl. 4); 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Lichte muz.; 20.00 Operamuziek; 20.50 Lichte muz.; 21.00 Operamuziek (ver.); 21.50 Klassieke pianomuz.; 22.00 Nws; 22.15 Operamuz. (verv.); 23.00 Nieuws; 23.05 Lichte muz.; 23.55 Nws; 24.00 Voor de zeelieden. Televisieprogramma's. NED. TV17.00 De Verrekijker, jeugdjournaal; 17.1017.45 Voor de kinderen; 19.30 Lassie: Gevaar lijk spel, TV-film; 20.00 Journaal en weeroverz.; 20.20 Politieke verkenningen: gesprekken met politieke leiders in Indonesië; 20.35 De geschiedenis van steen bok Langhoorn, documentaire film (herhaling van 21 jan. 1963); 20.55 Wiener melange (herhaling van 30 maart 1962); 21.55 Gehei me brigade, TV-film; 22.15 De keizer en de nachtgaal, pantomi- ne met muz.; 22.30 Dagsluiting; 22.4022.45 Journaal. VL. BELG. TV19.00 Eurovi sie: Reportage van de interland ontmoeting athletiek Duitsland U.S.A.; 20.00 Nieuws; 20.20 Dingo, speelfilm; 21.50 't Is maar een woord, quizprogram.; 22.25 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 5