OPRUIMING bij LAURELS LAUREN S-kleding als u geld gaat uitgeven voor warmte-in-huis Tot zaterdag kunt U nog profiteren van de uitzonderlijk lage prijzen in de dóe het dan goed daarna is onze zaak een week gesloten wegens gezellige mensen stoken flSÜSD Pagina 4 Gemeente Terneuzen Axelsestraat 40 3 Tel. 2125 Terneuzen Dat is: een kolenhaard nemenDan weet u dat het een eenmalige uitgaaf zal zijn. Want de kolenhaard gaat een mensenleven mee. Verder, geen onaangename verrassingen. De kolenhaard is het experimentele stadium allang voorbij. En wat dacht u van de gastvrije gezelligheid van de kolenhaard? Niet te overtreffen door wat ter wereld ook! Dus... een kolenhaard kopen en u bent best afl rvw/ï ;vabra Na, Kolenhaarden dragen het Vabra-keurmerk: bewijs van geteste kwaliteit.exclpsieve zekerheid dat u waar koopt voor uw geld! DE VRIJE ZEEUW Dinsdag 30 juli 1963 Prijsindexcijfers van het levensonderhoud voor hand- en hoofdarbeiders gezinnen Het landelijke prijsindexcijfer van het levensonderhoud voor gezinnen van hand- en hoofdar beiders, zoals het centraal bu reau voor de statistiek dat maan delijks samenstelt op basis 1959/ '60 100, vertoonde van medio mei tot medio juni een stijging van 109 naar 110. Het bereikte hiermede weer het neil van april j.l. De belangrijkste stijging vol trok zich binnen de sector voe ding, waarvoor het indexcijfer opliep van 109 naar 112. Voor aardappelen en groenten daalden de indexcijfers, doch het index cijfer voor fruit onderging een belangrijke stijging. Voorts werd een prijsstijging geregistreerd voor melk- en melkprodukten. Buiten de voedingssector is nog vermeldingswaard een da ling van het indexcijfer voor bloemen eneen prijsstijging voor treintarieven. Het indexcijfer inclusief ver plichte sociale verzekeringen en loonbelasting steeg van 107 naar 108. „VERBIJSTERENDE LIJST VAN VERMOGENS DELICTEN" Eén jaar en acht maanden gevangenisstraf met aftrek heeft de rechtbank te Dordrecht ge- eist tegen de 28-jarige kapper monteur W. de Kof uit 's Gra vendeel en de 24-jairge monteur S. Hornveld uit Dordrecht voor een wat hij noemde verbijsteren de lijst van vermogensdelicten, beiden mannen worden ervan beschuldigd zich te hebben schul dig gemaakt aan diefstal van auto's in Duitsland, België en Nederland. Aan een inbraak in Barendrecht, waar zij uit een wasmachinefabriek met grote brutaliteit twee koelkasten, twee wascombinaties, een haardka chel en wat kleinere zaken had den gehaald, en aan diefstal van buitenboordmotoren in Zwijn- drecht en Antwerpen. Vóór ze in het buitenland een auto gingen stelen, zorgden ze er voor Nederlandse kenteken borden te hebben, die ze dan op" de ontvreemde wagen monteer den. De wagens werden daarna langs slinkse paden Nederland binnengesmokkeld. Verscheide ne auto's hadden ze maanden lang gebruikt vóór ze deze ver kochten. De officier van justitie zei versteld te staan van de koel bloedigheid waarmee beide man nen te werk waren gegaan. Ze hebben echter, zo zei hij, veel mensen gedupee.rd. De rechtbank zal 12 augustus uitspraak doen. o GASVERGIFTIGING IN ALMELO Gisternacht is in Almelo de 81-jarige heer J. Ruiter door gasvergiftiging om het leven gekomen. Een gasfornuis, waar op zondagavond een wasketel was geplaatst, is in de loop van de nacht uitgegaan, met het ge volg dat de benedenvertrekken van het huis met gas werden gevuld. Omstreeks vier uur be speurden een zoon en schoon dochter van de heer Ruiter een scherpe gaslucht. Ze troffen de heer Ruiter in bewusteloze toe stand in zijn slaapkamer aan. Korte tijd later is hij overleden. Gesloten verklaring van een gedeelte van de Baandijk vanaf de Dokweg tot aan het kruispunt Baa ndijkIndustrieweg Rijksweg. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen brengen ter open bare kennis, dat in verband met de aanleg van de Mr. F. J. Haar- manweg, de Baandijk gelegen tussen de Dokweg en het kruis punt BaandijkIndustrieweg Rijksweg, vanaf maandag 5 augustus a.s. gedurende onge veer drie weken, voor al het doorgaand verkeer zal zijn afge sloten. Het rijwielverkeer in de rich ting Sluiskil en al het verkeer in de richting Terneuzen dient ge bruik te maken van de Industrie weg, Stationsweg en Schutters- hofweg. Terneuzen, 30 juli 1963. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. DE VOS, loco burgemeester

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 4