Nog overlevenden uit de puinhopen van Skoplje Persconferentie van De Gauile €hefarisie,,4 Navo-belangstelling voor oefenende militairen HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Ai DINSDAG 30 JULI 1963 19e Jaargang No. 5974 4-voudigs ccm'sinatle, een wetenschappelijk succes! KONINGIN JULIANA NAAR LEEUWARDEN RUSSISCHE MILITAIRE HULP AAN INDIA ERNSTIGE INSTORTING IN CAIRO ALLE INZITTENDEN VAN EGYPTISCH VLIEGTUIG OMGEKOMEN Vraskcrtng bö abonnement! Terneuzen Direeteur-HooftJredactetir I, van de Sand# Redactie, adresNoordstraat 5537 Administratie-adres: Smidswa! Telefoon 01150-207? Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— oer kwartaal: per irmanrt f 2.—r**r wepfr 4S et. Loss*» rtrs 9 rf. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 et; minimum pei advertentie ƒ2,40. Rubriek: Kleine Advertenties Tv/dn handels advertenties)5 regels 1,10. Tedere regel meer 22 ct. Kleine Advertenties bij vooruitbetaling Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties te 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 nnr In Skopje is in de nacht van zondag op maandag het red dingswerk onverminderd voort gezet. Reeds meer dan 800 doden zijn Uit de puinhopen gehaald, maar een officiële woordvoerder zei dat het uiteindelijke doden cijfer naar verwachting „veel, veel hoger" dan 2500 zal zijn. In Skoplje is in de naoht van maandag werden in Skoplje op nieuw twee aardschokken ge voeld, die volgens radio-Belgra do echter van „onbetekende Aanhoudend zonnig Het K.N.M.I. deelt mede: Een zeer omvangrijk hogedruk- gebied beïnvloed nog steeds het weer in grote delen van Europa. De voor ons land belangrijkste uitloper ervan handhaaft zich bo ven de. Noordzee en Engeland. Een kléine storing die zich bo ven het hogedrukgebied in de hogere luchtlagen bevindt ver oorzaakte boven Z.-Zweden en- kelt buien die echter een zeer lokaal karakter hadden. Deze storing verplaatst zich maar zeer weinig en het ziet er dan ook niet naar uit dat het weer bij ons .er vandaag door beïnvloed zal wor den, Het zal daarom opnieuw overwegend zonnig zijn. De tem peraturen die gisteren in het zui den tot 25 graden opliepen, zul len vandaag hier en daar weer wat hoger zijn. mdeegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot hedenavond. Aanhoudend zonnig Droog en zonnig weer met een zwakke tot matige noordooste lijke wind. Dezelfde of iets hoge re temperaturen. DINSDAG 30 JULI v.m. n.m. Breskens 8.44 9.14 Terneuzen 9-19 9.49 Hansweert 9.59 10.29 Walsoorden 10.09 10.39 WOENSDAG 31 JULI v.m. n.m. Breskens 9.52 10.17 Terneuzen 10.27 10.52 Hansweert 11.07 11.32 Walsoorden 11.17 11.42 ZON MAAN op onder op onder 30 4.57 20.35 15.29 0.20 31 4.58 20.34 16.35 0.45 Aug. 17.38 1.16 1 5.00 20.32 2 S.01 20.30 18.37 1.16 kracht" waren. Vanaf vrijdag deden zich ongeveer 130 lichte aardschokken in Skoplje voor. Overal in de stad zijn medi sche posten ingericht waar de overlevenden worden gevacci neerd tegen besmettelijke ziek ten. Reddingsploegen hebben maan dag' 20 mensen levend uit de puinhopen van de Zuidslavische stad Skoplje, die vorige week door een aardbeving werd ge troffen, gehaald. 13 van hen kwamen nagenoeg ongedeerd uit de tunnel van het verwoeste spoorwegstation. Men gelooft dat in deze tunnel nog honderden mensen opgesloten zitten. Een groep Franse deskundi gen, die ook hulp verleenden na de grote aardbevingsramp van Agadir, zoekt met uiterst gevoe lige luisterapparaten de puin hopen af. Zij ontdekten een 35- jarige Zuidslavische vrouw, die onder een geweldig blok beton dat haar tegen vallend gesteen te had beschermd zat opgeslo ten. Haar echtgenoot, die naar de markt was toen de ramp plaats vond, was bij haar redding aan wezig. Hun twee kleine kinderen liggen echter nog onder het puin. De reddingsploegen deden maandag een laatste uiterste krachtsinspanning om te trach ten nog zoveel mogelijk mensen levend uit de ruïnes te halen. De autoriteiten zijn nl. van oordeel dat na maandagavond geen levenden meer zullen worden gevonden. Het zal nog wel drie dagen duren alvorens de ergste ruïnes zijn opgeruimd, zo ver klaarden zij. In alle grote straten in Skoplje brandde zondagnacht weer de elektrische straatverlichting, waardoor de opruimingswerk zaamheden zonder vertraging konden worden uitgevoerd. De watervoorziening is nor maal en vrachtwagens met voed selvoorraden komen in de stad aan. Vanuit het hele land komen voortdurend hulpkrachten in Skopje aan terwijl ook machi nes om puin te ruimen naar het getroffen gebied worden ge bracht. Een honderdtal loodgieters is begonnen gesprongen waterlei dingbuizen te repareren op pun ten waar het water de toch al wankele gebouwen dreigt te on dermijnen. De hoofdbuizen van het waterleidingnet zijn echter in tact gebleven. Voor de derde maal bracht de bevolking de nacht in tenten op pleinen en in parken door. In de loop van gisternacht is enige regen gevallen maar de lucht klaarde spoedig op en de weers verwachting is gunstig. Australië heeft 10.000 pond voor de slachtoffers van de ramp beschikbaar gesteld. Geschat wordt dat slechts 30 tot 40 nieuwe gebouwen intact kunnen blijven en dat alle an dere moeten worden gesloopt. Het gemeentebestuur zal in ba- DE RAMP IN SKOPLJE Enkele overlevenden van de ramp in Skoplje; slechts gekleed in pyama konden zij zich in vei ligiicid stellen. rakken worden gehuisvest. Inmiddels staat wel vast dat de Zuidslavische jeugd het groot ste aandeel in de bouw van een nieuwe stad zal leveren. Tien duizenden jongeren uit het ge hele land zullen vanaf 5 augus tus in Skoplje werken. Het toeristenverkeer in het gebied van de Adriatisehe Zee en de andere delen van Zuid- Slavië verloopt normaal. Op verscheidene plaatsen in de verwoeste stad kunnen de be woners van Skoplje groenten, fruit en aardappelen verkrijgen die door boeren uit de omtrek gratis worden aangeboden. Op een persconferentie heeft de voorzitter van het provinciale bestuur van Macedonië, Grlickov, meegedeeld dat de stad waar schijnlijk „op een veiliger plaats" zal worden herbouwd. Dit zou afhangen van onderzoekingen door Zuid-Slavische en buiten landse deskundigen o.a. op geologisch en seismologisch ge bied. Grlickov zei dat er nog 700 personen worden vermist en dat er 2170 gewonden zijn, van wie een aantal zeer erns ig. Na een bezoek van leden van de Macedonische com lissie, die de reddingswerkzaamheden in de getroffen stad leidt, is besloten dat slechts de meest noodzake lijke medische ploegen in dc stad zullen blijven. Fabrieken in heel Zuid-Slavië zijn verzocht deskundigen en technisch personeel naar Skoplje te zenden om de fabrieken ter plaatse weer op gang te bren gen. Berichten volgens welke in Skoplje een tyfusepidemie zou zijn uitgebroken zijn door Joego slavische autoriteiten tegenge sproken. Uit alle delen van de wereld stromen inmiddels giften binnen. Behalve een vliegtuig met tech nische hulpmiddelen zond de Franse regering 200.000 frank. Liberia steunt met 15.000 dollar terwijl president Tubman 5.000 dollar als persoonlijke gift stuur de. Nieuw-Zeeland heeft 5.000 pond sterling toegezegd en van uit Israël is een scheepslading medicamenten, voornamelijk an tibiotica, onderweg. De premier van de deelstaat Macedonië, Grlickov, verklaarde maandagochtend op een pers conferentie in Skoplje, dat drie inwoners van de stad, die bij plundering op heterdaad werden betrapt, door een woedende me nigte bijna ter dood werden ge bracht. Een politieman werd gewond en een politie-auto beschadigd, toen de politie poogde de plun deraars te beschermen. Maandag stonden met machinepistolen be wapende militairen op wacht bij de puinhopen van Skoplje. Grlickov deelde verder mede dat maandag een vijftigtal win kels heropend ms, Binnen twee of drie dagen zullen in de ge hele stad weer winkels geopend zijn. Hij zei verder dat het onder dak brengen van de getroffenen thans het voornaamste vraag stuk vormde. Daarom waren tenten en loodsen, die ter plaat se, na het aanvoeren van de on derdelen, in elkander konden worden gezet, het meest nodig. De Macedonische premier zei ook dat ongeveer 100.000 inwo ners van Skoplje de stad hebben verlaten of naar elders zijn over gebracht. Op een vijftigduizend van hen zal evenwel een beroep worden gedaan om terug te keren en te helpen bij het red- dings- en opruimingswerk. Alleen oude vrouwen, invali den en kinderen zullen in andere delen van Zuid-Slavië mogen blijven. Instellingen van het burgerlijk bestuur en banken werken sinds maandag weer. Grlickov bracht hulde aan de regeringen van andere landen, die hulp hebben verleend. Hij noemde in dit verband met name West-Duitsland, Frankrijk en de Verenigde Staten. KONINKLIJKE GIFT VOOR SKOFLJE H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden heb ben een gift doen toekomen aan 't „Nederlandsche Roode Kruis" ten behoeve van de slachtoffers van de aardbevingsramp in Skoplje. NEDERLANDSE REGERING BETUIGDE DEELNEMING MET RAMP IN SKOPLJE Een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken deelt mede, dat de tijdelijke zaakgelastigde der Nederlanden te Belgrado, mr. W. A. Frowein, naar aanleiding van de aardbe vingsramp te Skoplje op 27 juli namens de Nederlandse regering schriftelijke deelneming heeft betuigd aan de minister-president van Zuidslavië. GEEN NEDERLANDSE SLACHTOFFERS IN SKOPLJE GEVONDEN Een woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken in Den Kaag heeft maandag naeegpdeeld dat. .Vókens van de Nederlandse ambassade te Bel grado ontvangen berichten er geen Nederlanders aanwezig wa ren in het hotel Macedonia in Skoplje. Ook in het totaal ver woest hotel Skoplje waren ten tijde van de ramp- geen Neder landers. Nederlanders die op kampeer plaatsen verhieven, zijn onge deerd en zijn inmiddels naar el ders vertrokken. De heer H. Elink Schuurman, die aan de ambassade te Bel grado verbonden is, beeft lijsten van patiënten van de ziekenhui zen Kumanovo, Vranje en Titov Veles gecontroleerd. Daarbij is gebleken dat er zich in deze zie kenhuizen geen Nederlanders bevonden, aldus de woordvoer der. (Advertentie) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I Een belangrijke ontdekking op ge neeskundig gebied is „synergismus". Hiermede wordt bedoeld de weder zijdse versterking van verschillende geneesmiddelen. De vier middelen verenigd in Chefarine „4" - elk af zonderlijk al beroemd - werken te zamen nog beter. 2e helpen vaak ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen! BEROEMDE GENEESM/DDELEii;. IN ÉÉN TABIET Tegen pijn en griep. Geschikt voor een gevoelige maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. 20 tabletten 1 0.80, 40 tabletten i 1.50,100 tabletten 13.50 President generaal Charles de Gaulle heeft maandagmiddag in het Elyseepaleis zijn aangekon digde persconferentie gegeven, de eerste sinds 14 januari j.l., toen hij mededeling deed van het Franse verzet tegen een volledig Brits lidmaatschap van de Euro pese gemeenschappelijke markt. De president zat achter een tafel op een verhoging in de bal zaal van het paleis, met zijn mi nisters aan zijn rechter- en zijn persoonlijke staf aan zijn linker hand. Tegenover hem hadden bijna 900 Franse en buitenlandse jour nalisten plaatsgenomen, bene vens de pers-attaché's van de te Parijs gevestigde buitenlandse ambassades. Achter de journa listen en pers-attaché's bevond zich een haag van persfotografen en televisiecameralieden. De journalisten werden twee maal streng door personeel van de Franse veligheidsdienst ge controleerd, voordat zij in de zaal werden toegelaten. De vei ligheidsmaatregelen, die na ver schillende aanslagen op het leven van de president werden geno men, zijn nog steeds ten volle van kracht. De president begon met te zeg gen dat hij zich erover verheug de de pers weer te ontmoeten. Sprekend over de „onverzoen lijke dictatuur" die in de Sow- jet-Unie en de Chinese volksre publiek bestaat, verklaarde De Gaulle: „Wij zouden in Frank rijk een dergelijke onderdruk king verafschuwen, daar wij niet geloven in een maatschappelijke rechtvaardigheid, die moet wor den bereikt door vernietiging van de menselijke waardigheid". Sprekend over het te Moskou bereikte kernstopakkoord ver klaarde generaad De Gaulle: „Frankrijk verklaart, bij monde van zijn president, plechtig dat er nimmer een Franse aanval zal plaats vinden. Daarom heeft het voor Frankrijk ook geen zin toe te treden tot een niet-aanvals- verdrag". Hij vervolgde: „Frankrijk meent dat er wellicht een tijdstip zal komen, waarop het mogelijk zal zijn tot een daadwerkelijke over eenstemming met de Sowjet- Unie te komen. Wanneer die dag eenmaal is aangebroken, zal Frankrijk opbouwende voorstel len doen betreffende het hand haven van de vrede en het even wicht in Europa. Maar voor het ogenblik zal Frankrijk geen overeenkomst on derschrijven waarover, buiten ons om, overeenstemming werd bereikt. Dit geldt met name voor het Duitse vraagstuk". De president vervolgde: „Frank rijk zal er zich door het gesloten kernstopakkoord niet van laten afbrengen zich de middelen voor onmetelijke verwoestingen te verschaffen, die de te Moskou vertegenwoordigde mogendheden bezitten. Frankrijk zou niet lan ger zelfstandig voor zijn onaf hankelijkheid en landsverdedi ging kunnen zorgen, indien het geen kernwapens zou bezitten en andere landen wel. Het zal de drie andere kern- mogendhed?n uitnodigen voor 't einde van het jaar en voordat dit wellicht onmogelijk is geworden, het zo dringende ontwapenings- vraagstuk te bespreken". Hierna kwam De Gaulle te spreken over de Frans-Ameri kaanse vriendschap, waarover hij zich in zeer lovende bewoor dingen uitliet. „Deze vriend schap, die in overeenstemming is "net de aard van onze beide lan- len, heeft reeds 200 jaar stand '.ehouden. Frankrijk is, met uit- ondering van Rusland, het enige 'and dat nimmer een schot met de Ver. Staten heeft gewisseld. Daarentegen hebben wij drie oorlogen tezamen gevoerd. Geen meningsverschillen over lopende 'raagstukken of kritieken van 'ournalisten kunnen aan deze j vriendschap afbreuk doen. Indien de Ver. Staten zouden denken j dat Frankrijk het op de een of andere wijze voor het hoofd zou willen stoten, kan ik dit slechts bespottelijke nonsens noemen", aldus het Franse staatshoofd. De president ging voort: „Het Atlantische bondgenootschap is een elementaire noodzaak. Zon der de kernmacht van de Ver. Staten zouden de vrije landen spoedig vernietigd zijn. En Frank rijk is weer een noodzakelijk bestanddeel van het Atlantisch verbond. Er kunnen meningsverschillen bestaan over de organisatie van de NAVO, doch het bondgenoot schap op zichzelf zal stand hou den. In geval van een oorlog zou Frankrijk zonder enig voorbe houd aan de zijde van de Ver. Staten staan en ik geloof dat het omgekeerde evenzeer het geval zou zijn. Noch de vriendschap, nóch het bondgenootschap tussen Frank rijk en de Ver. Staten staan op het spel, waar is, dat de politiek van onze landen niet altijd over eenstemt". aldus De Gauile. Generaal De Gauile zei ook dat er na de oorlog grote veran deringen in Frankrijk hadden plaatsgegrepen. Frankrijk was nu in economisch en financieel op zicht onafhankelijk. Het loste zijn schulden af, vaak voor de vervaldatum en het verleende ook nu en dan andere volken hulp. „Frankrijk moderniseert zijn leger en het maakt zijn eigen kernwapens. Het heeft de wolken verdreven, die het uitzicht be lemmeren op de weg, die moet leiden naar de wederopbouw van Europa, op basis van de werke lijkheid. Frankrijk heeft het voorbeeld gegeven voor de Euro pese politieke samenwerking in de wijze, waarop het zijn be trekkingen met West-Duitsland op een nieuwe leest heeft ge schoeid", aldus de president. Hij vervolgde: „De betrekkin gen tussen de Sowjet-Unie en de Angelsaksische staten schijnen zich te gaan uitstrekken buiten het gebied, dat door een kern stopakkoord wordt bestreken. Doch waar het eingelijke Europa hier niet in is betrokken, kan Frankrijk het niet eens zijn met een dergelijke gang van zaken." De president zei ook: „Het kernstopakkoord 'komt ons be vredigend voor en wij hebben zelfs deel aan de vreugde, waar aan president Kennedy zaterdag jl. op zo welsprekende wijze uiting heeft gegeven. Doch er is geen enkele wijziging gekomen in de verschrikkelijke bedreiging, die de kernwapens van de twee grote mededingers voor de wereld en speciaal voor de vol ken, die ze niet bezitten, vormen. Het is een feit, dat het met deze wapens ruimschoots moge lijk is al het bestaande te ver nietigen en het staat evenzeer vast, dat noch de Verenigde Sta ten, noch de Sowjet-Unie in het huidige stadium bereid zijn af stand van de kernwapens te doen. Het is daarom slechts natuur lijk dat Frankrijk, dat de mid delen bezit om zich van deze vrees te bevrijden, deze aan wendt." De Gauile voegde hieraan toe: „Indien de V. S. en Sowjet-Rus- iand op zekere dag zouden be sluiten te ontwapenen, dat wil zeggen wanneer zij ertoe over zouden gaan kernwapens te ver nietigen en het gebruik ervan te verbieden, dan zal Frankrijk zich van ganser harte bij een derge lijke overeenkomst aansluiten. Maar ik heb niet de indruk dat wij al zover zijn." In het kader van zijn opmer kingen over het kernstopakkoord zei De Gauile ook nog: „Frank rijk kant zich thans onvoorwaar delijk tegen het sluiten van een niet-aanvalsverdrag door de NAVO en de Warschause ver dragsorganisatie. Frankrijk is voor handhaving van de NAVO, doch de structuur ervan dient te worden gewijzigd, daar de betrekkingen tussen de Ver. Staten enerzijds en Europa, De Nederlandse troepen in La Courtine zijn maandag begonnen met een driedaagse oefening in brigadeverband. Deze manoeuvre, „Punch Ball" geheten, vormt het sluitstuk van de eerste oefenpe riode, in welke de 43ste pantser brigade de mogelijkheden die het oefenterrein La Courtine biedt volledig heeft uitgebuit. Voor de oefening „Punch Ball" bestaat grote belangstelling. Maandag ochtend arriveerden 'op het vlieg veld Aulnat bij Clermont Ferrand militaire attachees uit een aantal NAVO-landen, die doorreisden naar La Courtine om de manoeu vres gade te slaan. Eén groot deel van de thans in La Courtine ver blijvende troepen heeft overigens de afgelopen vrijdag en zaterdag doorgebracht met een unieke ma- i noeuvre. Voor, het eerst namelijk SüSfA een oefening op grote schaal ge houden die maar op één ding ge richt was: de zelfbescherming tegen auto., enhetOqd Pdui chemische wapens, de zgn. abe- wapens. Ook om andere redenen was die oefening, die men de naam „An- djing Nica" had toegedacht, een bijzondere. Voor de eerste maal gebruikten de leiders namelijk op vrij grote schaal een nieuw soort oefengas, waarmee in het Nederlandse leger nog nooit eer der is gewerkt. Verder maakte de troep gebruik van instrumen ten om radio-actieve straling te meten. Die straling wordt ge simuleerd met een zender die een magnetisch veld opwekt. Voor een kleiner deel was de oefening verder afgestemd op de afweer tegen een door de vijand gesimu leerd biologisch strijdmiddel. De röntgensimulator zoals men de zender die het magnetische veld opwekt officieel noemt, is ontwikkeld door de inspectie van de verbindingsdienst. De appara tuur die in La Courtine werd ge bruikt, behoort tot de uitrusting van het radiologische meetpelo- ton dat een onderdeel is van de abc-sectie van het eerste leger korps. Dit peloton dat in totaal uit 22 man bestaat is in staat om de zender met toebehoren in on geveer een half uur tijd op te bouwen. Tijdens de oefening „Andjing Niga" gebruikte men ook een nieuwe installatie om militairen en goederen die met radio-actie ve deeltjes zijn besmet, te reini gen. In die installatie krijgt het personeel onder meer een douche en worden voertuigen gereinigd met motorpompen. Er werd ook een motorontsmetter gebruikt van een Frans type, „Remorque" ge naamd die men in de organisatie gaat invoeren, en met name Frankrijk, ander zijds, eveneens zijn veranderd. Frankrijk houdt zich gereed om zich hierover met de Ver. Staten te verstaan", aldus de president. De president verklaarde dat de communistische staten „nog steeds hun agressieve doeleinden nastreven", waaraan hij echter toevoegde: „Het is mogelijk da zich een bepaalde humaniserende ontwikkeling in het communisti sche blok zal voordoen, speciaal met het oog op de tegenstelling tussen de Sowjet-Unie, deze grootste koloniale macht van on ze tijd en het onmetelijke niet voor vernietiging vatbare Chi- nise wereldrijk. Wellicht zal deze toestand eni ge welgemeendheid verwekken in het lied over vrede en een vreedzame internationale samen leving, dat het Kremlin zingt", aldus De Gauile. De president verklaarde ver der dat voor eind-1963 een oplos sing moet zijn gevonden voor de landbouwvraagstukken, waarmee de Europese gemeenschappelijke markt te maken heeft. „Het was op de voorwaarde, dat hierin overeenstemming wordt bereikt, dat de zes van de E.E.G., na te hebben geconstateerd dat Groot- Brittannië thans nog niet kan toetreden tot de Europese ge meenschappelijke markt, ermee hebben ingestemd het overleg met het Verenigd Koninkrijk in het kader van de Westeuropese Unie voort te zetten. De E.E.G. moet in stand blij-» ven en voltooid zijn, voordat de tariefbesprekingen met de Ver. Staten beginnen. Zo niet, dan zal zij wellicht tot verdwijnen ge doemd zijn", aldus generaal De Gauile. In het begin van zijn perscon ferentie wijdde De Gauile aan dacht aan de toestand in Frank rijk zeif. In dit verband oefende hij kritiek op het „uit de tijd zijnde klassebewustzijn van de arbeiders in de Franse genatio naliseerde bedrijven". Sprekend over de reeksen sta kingen die zich in de laatste tij.d in deze ondernemingen hebben voorgedaan, verklaarde De Gaui le: „Het wil ons voorkomen dat het denkbeeld van de klassen strijd niet meer past in Frank- rijks staatsbedrijven". De president legde de nadruk op de noodzaak van het bestaan van een krachtige staat. Hij voeg de hier echter aan toe dat de re gering de vrijheid der vakbewe ging niet wil aantasten. „Samen werking moet het grondbeginsel zijn voor Frankrijks economische en maatschappelijke bedrijvig heid", aldus De Gauile. Over het verlenen van een amnestie aan de leden van het „geheime leger" (O.A.S. zei De Gauile dat Frankrijk deze op zekere dag ongetwijfeld zou ge ven. „Doch er kan geen genade worden verleend voordat het werk der gerechtigheid voltooid en het gevaar teniet is gedaan. Het eerste zal waarschijnlijk in de komende herfst het geval zijn" aldus de president. H. M. de Koningin is voorne mens op woensdag 18 september een bezoek te brengen aan de in ternationale tentoonstelling „Fri- siana" in Leeuwarden. De Sowjet-Unie is bereid aan India bestuurbare projectielen, radaruitrusting en transport vliegtuigen te leveren, tegen be taling in Indische valuta, zo meldt de Times of India. De be trokken overeenkomst zou wel dra in Moskou worden onderte kend. Er zou ook worden onder handeld over de levering van an der oorlogsmateriaal. Politieke voorwaarden heeft de Sowjet- Unie niet gesteld, aldus het dag blad. Acht mensen zijn om het leven gekomen en zes ernstig gewond toen zondagavond in het oude gedeelte van Cairo een gebouw instortte. Men weet niet of er nog slachtoffers onder de puin hopen liggen. Het kantoor te Nieuw Delhi van de United Arab Airlines deelt mee dat alle 62 inzittenden (54 passagiers en de bemanning van acht) van de Comet van de ze Egyptische maatschappij die zondagochtend bij Bombay in zee is gestort, het leven heb ben verloren. Het toestel was op weg van Tokio naar Cairo. Tot de passagiers behoorden 26 Phi- lippijnse verkenners, die naar de wereldjambor in Griekenland gingen. i

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 1