Binnenlands nieuws Beur so verzicht SPORTNIEUWS Marktberichten DINSDAG 23 JULI 1963 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Zomeravondvoetbal '63 afgesloten H.K.C. opnieum ongeslagen kampioen SPREKENDE BRIEVENBUS STEMMING VIEL MEE Bcursindices Nabeurskoersen Advieskoersen buitenlands bankpapier GROTE DRUKTE BIJ DE SPOORWEGEN Petterson naar GVAV BOKSEN DODELIJK ONGEVAL Bij een verkeersongeluk op rijksweg 43 in Drachten is gis termorgen de 64-jarige mevr, H. M. van der Heide—/Bakker uit Rotterdam om *t leven gekomen. Ze reed met haar auto de rijks weg op en werd daarbij door een uit de richting Groningen nade rende personenauto gegrepen. Mevr. Van der Heide was vrijwel op slag dood. Een van de inzit tenden van de andere auto is voor onderzoek in het ziekenhuis in Drachten opgenomen. DOOR BROMFIETSER AANGEREDEN Op de markt ln Delft heeft zich zondagmiddag een dodelijk onge luk voorgedaan, waarbij de 65- jarige mevr, G. I, M. Winkel— Warnij uit Brussel het slachtof fer is geworden. Ze stak aarze lend de rijbaan over en werd aangereden door een 17-jarige bromfietser uit Delft. Deze kon haar niet meer ontwijken toen ze achteruit liep op het moment, dat hij achter haar langs wilde rijden. De bromfietser liep slechts enige ontvellingen op. HAVENDIEFSTALLEN IN ROTTERDAM De recherche van de Rotter damse rivierpolitie is al geruime tijd bezig met het oprollen van een groep havendie ven, die zich schuldig heeft gemaakt aan een serie diefstallen van veevoeders. Na een voorbereidend onderzoek werd begin februari van dit jaar de eerste arrestatie verricht, waarna tot op heden 21 arresta ties volgden. De daders waren al len voorlieden, bazen en contro leurs uit de Rotterdamse haven. Zij hebben zich, volgens de poli tie, schuldig gemaakt aan dief stal of heling van 200 ton vis meel, 25 bundels hulden, 350 do zen zeeppoeder-en grote hoeveel heden Johannesbroodpitten, mais en copra. Het onderzoek wordt voortge zet. Bl.r HET WASSEN DOOR STROOM GEDOOD. Maandagmiddag omstreeks 4 uur is het 15-jarige Zaandamse meisje Jannie Ruland tijdens het wassen om het leven gekomen. Zij is kennelijk in aanraking ge komen met elektrische stroom die met een centrifuge was ver bonden. Het meisje liep op blote voeten op een natte wasplaats en bracht met de hand de cen trifuge aan het draaien omdat deze eerst weigerde. Dit had tot gevolg dat het meisje terstond overleed. tr MISLUKTE INBRAAK IN POSTKANTOOR VAN DE L1ÈR Twee Rotterdamse politieman nen hebben in de nacht van zon dag op maandag jacht gemaakt op de daders van een (mislukte) inbraak in het postkantoor van De Lier. die in de late avond uren van zondag heeft plaatsge vonden. Na een opwindende ach' tei-volging in de straten van het westelijke stadsdeel siaagde één van de agenten er in de 17-jarige ijzervlechter D. C. L. uit Delft in de kraag te grijpen. Hij werd naar De Lier overgebracht, waar hij maandagmorgen heeft bekend bij de inbraak betrokken te zijn geweest. De tweede man, wiens identitteit bij de rijkspolitie in De Lier niet bekend is, kon nog niet worden gepakt. De Maasstedelijke politie werd midden in de nacht telefonisch door de postkantoorhouder uit De Lier gewaarschuwd om uit te zien naar twee mannen in een groene personenauto, Hij had het tweetal kort tevoren in het kan toor betrapt. De mannen waren via een raam aan de achterzijde van het pand naar binnen ge klommen, kennelijk met de be doeling de P.T.T. te benadelen. Toen de mannen zich ontdekt zagen vluchtten zij het kantoor uit en verdwenen met de groene personenauto in de richting van Rotterdam, zo wist de postkan toorhouder te melden. Zijn waar nemingen bleken juist, want eni ge tijd later kregen twee agenten van de Rotterdamse politie de groene auto op de Vlaardingse weg in het oog. De politieman nen zetten in een surveillance wagen de achtervolging in, De vluchters negeerden het stop teken van de agenten en ver grootten nog hun snelheid. Ver volgens reed de politiewagen de personenauto klem. De vluchters sprongen uit hun auto en ver dwenen in de duisternis. Eén dei- agenten zette de achtervolging in, terwijl zijn collega om assisten tie vroeg. Aan de Industrieweg werd de jeugdige ijzervlechter, nadat hij een serie waarschu wingsschoten had genegeerd, in de kraag gegrepen. De tweede man bleef onvindbaar. Tijdens zijn verhoor van de rijkspolitie in De Lier is nog aan het licht gekomen dat de auto, waarmee de daders van de in braak in het postkantoor zijn gevlucht, op 18 juli j.l. uit Delft werd ontvreemd. VERKEERSONGEVAL De 10-jarige Bennie Hollegie is zaterdag op de Spijkerweg te Nij- verdal van een gemotoriseerde melkwagen, waarop hij meereed, gevallen. De jongen kwam met het hoofd onder het wiel terecht en werd zeer ernstig gewond. In een ziekenhuis te Almelo, waar heen hij werd overgebracht, is hij enige uren later overleden. JONGEN IN ZWEMBAD VERDRONKEN De 11-jarige jongen E. Pep ping uit Gasselte is gistermid dag in het natuurbad „Zwanen meer" te Gieten verdronken. MAN VERDRONKEN In het Westelijk kanaal te Am sterdam is zondagavond de 23- ja rige uit Paramaribo afkomstige kantoorbediende R. A. Kakhtali verdronken, Twee voorbijgangers hadden hulpgeroep gehoord en daarop de man in liet water zien liggen. De 21-jarige student L. A. C. Vey is nog in het water ge sprongen, doch het gelukte hom niet de drenkeling te pakken. Kort daarop hebben enkele agenten van politie het slachtol- fer met een reddingshaak opge haald, en tevergeefs kunst matige ademhaling toegepast. VARENDE VRIJGEZELLEN. Onder de bijna 700 opvarenden van het s.s. „Statendam", dat maandagnamiddag van de Wil- helminakade In Rotterdam ver trok voor een vijfdaagse zomer- cruise naar de noordkust van Spanje, bevinden zich 85 vrijge zellen, die van mening zijn dat het nuttige beslist met het aan gename verenigd kan worden. De ongehuwde zeereizigers zijn na melijk scheep gegaan met het doel gedurende de reis tussen Santander en Rotterdam deel te nemen aan het tiende wereld- vrijgezellencongres, dat door wij len Ger Greijn, gemeente-secre taris van het Limburgse Greven- bicht, is opgericht. Vóór het zeekasteel van de Holland-Amerika Lijn vertrok begaf Rotterdam's burgemeester mr. G. E. van Walsum, vergezeld van zijn echtgenote, zich onder de varende congressisten om hen het grootst mogelijke succes te wensen. „Ik heb er begrip voor dat er behoefte bestaat om zich in eigen kring te beraden op de speciale plaats die de vrijgezel len in de maatschappij innemen", aldus de burgemeester. De echtgenote van de over leden stichter van het wereld- vrijgezellencongres, mevrouw Mia Greijn (zij huwden nadat de or ganisatie een feit was), leidt het congres, dat ln overeenstemming met de wens van de oprichter voor het eerst op zee wordt ge houden. De vrijgezellen 44 dames en 41 heren komen uit Nederland, Duitsland en België. Er is zelfs een juffrouw uit Cle veland in de Verenigde Staten bij. De varende congresgangers zullen zich gedurende de werk vergaderingen vooral bezig hou den met de vraag of het niet tijd wordt dat er een internationale bond van vrijgezellen moet wor den opgericht. Verder zal de letterkundige Gab/iël Smit voor de ongehuwde zeereizigers een aantal lezingen houden. TWEE ARBEIDERS ALS GEVOLG VAN KORTSLUITING GEWOND Omstreeks twaalf uur gister middag is op het terrein van de N. V. Ijzerhandel Lommaert te Elsloo een hijskraan bij het ver voeren van ijzeren staven in aanraking gekomen met een bo ven dit terrein lopende hoog spanningskabel. Het was een kabel van 150.000 volt, die loopt van Maastricht naar Geleen- Lutterade. Bij de aanraking ont stond een kortsluiting, waarbij twee arbeiders op het terrein ernstige brandwonden opliepen. Zij zijn in zorgwekkende toe stand naar het ziekenhuis in Sittard overgebracht. De gewonde arbeiders zijn P. W. uit Elsloo, opzichter, en de arbeider M. M. uit Stein. De kraanmachine bleef ongedeerd. Door de kortsluiting is een kwartier lang de stroom uitge vallen in Maastricht en een groot gedeelte van Zuid-Lim burg tot aan Vaals. JONGEN VERMIST De 14-jarige A. A. Hogers uit Eindhoven is zondagmiddag hoogstwaarschijnlijk verdronken in de zee bij Schevenlngen. De jongen is om half 3 het laatst gezien, toen hij ging bation. Sindsdien heeft men geen spoor meer van hem kunnen vinden. Hij was met ztijn ouders aan het strand. AANGEHOUDEN WEGENS MISHANDELING Zaterdagmiddag is in de Haag se binnenstad de 33-jarige Haag se koopman J. de V. aangehou den. Hij heeft bekend in de nacht van 17 op 18 juli een portier van een hotel in de Wagenstraat in Den Haag te hebben neergesla gen. Hij stond nog gesignaleerd voor hét uitzitten van een straf van tien dagen wegens een ande re mishandeling. In de bewuste nacht kreeg het tweetal ruzie over de betaling van enkele verteringen. De V., die in het hotel een kamer had be sproken, wilde de drank afreke nen bij zijn vertrek. De portier eiste contante betaling. Het liep er op uit, dat De V, de portier met een inmiddels leeg gedron ken limonadeflesje op het hoofd sloeg, waardoor de man vrij ern stig werd gewond. De familie Sinkule in Ypsilanti in de Amerikaanse staat Michi gan heeft van een oud potkachel tje een grappige brievenbus ge maakt. De kranten kunnen blij kens het opschrift, in de pijp. Vriendelijke brieven gaan in de bus in het midden en de reke ningen kunnen rechtstreeks in de kachel Met grote belangstelling heeft men gistermiddag op de offi ciële beurs de openingskoersen gadegeslagen. Hierbij bleek dat de prijzen voor de internationale waarden Philips en Unilever beneden het slotniveau van vrij dag bleven, doch zeer belang rijk boven het laagste niveau van het telefonische avondver- keer van die dag. De handel verliep gistermiddag zeer kalm. Het Damrak hield 't kruit droog om bij een gunstiger gelegen heid met frisse moed met koop orders in de markt te kunnen stappen. Doorelkaar was de stemming bij de opening voor de internationale waarden licht verdeeld. AKU en Hoogovens een paar punten hoger op resp. 466 en 588, Kon. Olie onveran derd op 166,50 en Philips met Unilevers wat lager op resp. 152,20 en 156,50. Het dieptepunt van vrijdag avond voor Philips lag op 146,50, tegen een slotprijs van die dag op 154,20. Voor Uni lever gold toen het laagtepunt op 147,60 157,40) en voor Kon, Olie ƒ161,20 166,50). De dieptepunten waren toen het gevolg van het feit dat Wall Street vrijdag geen herstel te zien gaf voor de Nederlandse hoofdfondsen op de zeer forse daling van donderdag. Dit ont nam Amsterdam alle moed om tot aankopen over te gaan. Het ruime Amerikaanse aanbod kwam dan ook in een vrij lege markt waardoor de prijzen scherp daaldep. In het laatste half uur, toen het Amerikaanse aanbod was opgehouden, waag den moedige kopers het om in de markt te stappen met als ge volg, dat toen een krachtig her stel intrad. Na deze enerverende vrijdagavond was men benieuwd hoe het Damrak en de overige Europese beurzen zich gisteren zouden gedragen. Welnu, dit is zeer meegevallen. Het bericht dat de door president Kennedy voorgestelde belastingheffing, ten opzichte van Canada zou wijzigen, bracht enig optimis me. In Amerika verwacht men, aldus de beurs, verlichting van genoemd voorstel ten opzichte van Europa. De handel in Wall Street voor de Nederlandse hoofdfondsen zal niet stil ko men te liggen, ook al zou het voorstel van Kennedy door het congres volledig worden aange nomen. Immers, de Amerikanen mogen, aldus de beurs, hun be zit aan Nederlandse hoofdfond' sen in Wall Street, vrij van bo vengenoemde belastingheffing, onderling verhandelen. Op zes tien augustus zal, wanneer door het congres aangenomen, de voorgestelde belastingheffing van kracht worden en niet, zoals men aanvankelijk vermoedde, met terugwerkende kracht Jot 19 juli. De koersdaling vorige week is zeer gevoelig geweest. Blijkens het A.N.P.-C.B.S. in dexcijfer daalden de internatio nale concerns vorige week van 542,5 tot 514,4 en het algemeen indexcijfer van 392,0 tot 376,6. Gedurende de verdere beurs- duur kwam er in de openings koersen voor de hoofdfondsen weinig verandering meer. Van Amerikaanse zijde werd eerder wat vraag getoond. De leidende cultures en de scheepvaartwaar den hielden zich heel goed, ech ter met weinig zaken. Ook in de staatsfondsenhoek kwamen geen veranderingen van enige be tekenis voor. 18/7 19/7 22/7 Int. conc. 534.2 514.4 509.7 Industrie 352.9 346.5 346.0 Scheepvaart 150.5 148.1 148.9 Banken 249.7 249.1 248.0 Handel, enz. 155.2 153.1 152.3 Algemeen 388,0 376.6 374.2 Ondanks dc tegenslagen op velerlei gebied, waarmee het zo meravondvoetbal dit jaar te kam pen heeft gehad, is penningmees ter Verbrugge erin geslaagd zijn begroting sluitend te maken. Dit is voornamelijk te danken ge weest aan de milde gaven van de talrijke toeschouwers bij de laatste wedstrijd H.K.C.Adven do. Deze competitie, die op een en kele ontmoeting na volledig kon worden afgewerkt, heeft weer ondubbelzinnig tot uiting ge bracht, welk een betekenis het zomeravondvoetbal voor het Ter- neuzense ontspanningsleven heeft gekregen. Duidelijker dan ooit is dat ge bleken bij de beslissende partij, die het publiek volop te genieten heeft gegeven van een vlot en pittig stukje voetbal. Voor het volgend seizoen zijn bij de commissie reeds verschil lende toezeggingen van nieuwe industrieën binnengekomen. Het sterk groeiend Terneuzen drukt zijn stempel dus ook op deze tak van sport. De voorzitter bedankte. Voorzitter Eskamp richtte zich op de sluitingsavond in waarde rende bewoordingen tot de sport ambtenaar de heer Johannisse voor diens medewerking. Hij sprak er de hoop bij uit dat het gemeentebestuur ook in de toe komst zijn volle medewerking zal blijven verlenen. Verder bracht hij dank aan de scheidsrechters, zonder wie deze ontspanningscompetitie niet uit voerbaar zou zijn geweest. Als blrjK van waardering bood hij de heer Groen een doosje met in houd aan, bestemd voor de ver eniging van scheidsrechters. De heer Groen die uiterst erkentelijk was voor deze geste, kon voor het volgend jaar weer alle mo gelijke medewerking toezeggen. Hierna feliciteerde de voor zitter de kampioensploeg H.K.C. met het behaalde succes en on der luid applaus reikte hij aan aanvoerder Van Kouteren de beker Uit. Advendo dat als no. 2 even eens ongeslagen de competitie beëindigde, deelde natuurlijk in de gelukwensen. Namens Adven do bood de heer P. v. d. Ende de H.K.C.'ers een fraai boeket bloemen aan. Wedstrijdleider Vergouwe en penningmeester Verbrugge mochten woorden van lof in ont vangst nemen voor hun onver moeid werk in het belang van een goede zaak. Speciaal de heer Vergouwe heeft heel wat proble men moeten oplossen om de competitie draaiende te houden en tot een goed eind te brengen. Wim Verbrugge was na af loop misschien nog gelukkiger A.K.U.: 463 (463%) Hoogovens: 583 gl. (585) Kon. Olie: 163.10-165.50 (165.20) Philips: 149.50-151.70 (151.60) Unilevr: 153.70-155.00 (155.20) De stemming was verdeeld. De advieskoersen voor bui tenlands bankpapier, vandaag geldend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.0510.15 Amerikaanse dollar 3.583.62 Canadese dollar 3.303.35 Franse frank (100) 73.5574.05 Belgische fr. (100) 7.10'/=—7.15'/s Duitse mark (100) 52.0053.00 Noorse kroon (100) 50.2051.20 Zwitserse fr. (100) 83.3083.80 Italiaanse lire (10.000) 57.45—59.45 Oostenrijkse schilling (100) 13.99—14.09 Portugese escudo (100) 12.55—12.70 Spaanse peseta (100, gr. coup.) 6.00—6.15 dan de kampioenen. Hij toch zat als penningmeester vlak vóór het einde nog tegen een tekort van niet minder dan honderd en vijf tig gulden aan te kijken. Dank zij de gewaardeerde steun van de pers (in dit geval De Vrije Zeeuw) kwam er echter op de laatste dag zoveel geld los dat de financiële zijde van de competi tie gered werd. Een korte nabeschouwing. Het is ook ditmaal een span nende strijd geweest. Kampioen H.K.C. en Advendo mogen beide op een goed seizoen terugzien. De „oudjes" van H.K.C. hebben wel iswaar meer dan eens vrouwe Fortuna aan hun zijde gehad, maar in de laatste wedstrijden kwamen ze er toch steeds beter in. Hun kampioenschap is dan ook zonder enige twijfel verdiend. Advendo is andermaal eervol le tweede. Het gelijke spe] tegen de Meterfabriek bleek uiteinde lijk de kansen op de bovenste plaats bedorven te hebben. Dat de Mistrappers als No. 3 zijn geëindigd, is een compli ment waard! Tegen H.S.V. de den ze hun naam alle eer aan, toen ze voor open doel een opge legde kans hopeloos misted, waardoor ze met 01 verloren. De jongens van de Meterfa briek hebben zich prachtig op gewerkt, maar van de P.T.T.-ers hadden wij eerlijk gezegd iets meer verwacht. Spadella en de P.Z.E.M. ein digden in de middenmoot, waar- bil wij opmerken dat deze laatste voor haar doen te laag geklas- seert staat. Vooral tegen H.K.C. en Advendo heeft de P.Z.E.M.- ploeg prima werk geleverd. Sportclub De Meijer is pas op het laatst los gekomen. Doel man Bijl beschikt in zijn elftal over tal van goede spelers en dat belooft nog wat voor later. De Atoomboys blijken niet in staat voor een hele competitie atomen te leveren. Na een vrij goed begin zijn ze lelijk afgezakt. H.S.V .(Hoek) beschikte niet over voldoende vetranen met doorzettingsvermogen. Mogelijk komen er binnenkort meer „ouden van dagen" vrij door de herindeling van de Kanaalzone. Dc Scheepswerf moet de ko mende winter hoognodig in het dok. want met inzinkingen als de jongens deze zomer vertoon den, is langer varen niet zonder gevaar Tenslotte de Rijkswaterstaat. Slechts één puntje in een hele competitie is bepaald te weinig. De Waterstaters missen een voorhoede en bovendien kregen we meermalen de indruk dat hun opstelling ook wel wat te wensen overliet. De zomeravondcompetitie 1963 zit er weer op. Er is als altijd met grote animo gespeeld. Twaalf elftallen en vele honder den voetballiefhebbers kunnen op een paar goed bestede maan den terugzien. Tot volgend jaar! De bestuurscommissie, bestaan de uit de heren Eskamp, Klou- wers en Verbrugge, staat al ge reed de volgende competitie uit te dokteren. Veel succes, heren! Bij de eindstand merken wij op dat de uitgestelde wedstrijd P.T.T.—Spadella niet meer ge speeld wordt. H.K.C 11 10 1 0 31— 7 21 Advendo 11 9 2 0 43— 9 20 Mistrapp, 11 5 3 3 16—13 13 Meterf. 11 4 4 3 19—12 12 P.T.T. 10 5 1 4 27—16 11 Spadella 10 3 5 2 21—19 11 P.Z.E.M. 11 5 1 5 27—18 11 De Meijer 11 3 3 5 21—30 9 Atoomb. 11 4 0 7 22—34 8 H.S.V. 11 3 1 7 13—31 7 Sch.werf 11 2 2 7 14—33 6 R'staat 11 0 1 10 10—38 1 LIEFDADIGHEIDSWEDSTRIJD TE HONTENISSE. Morgenavond te 7 uur zal op het gemeentelijk sportterrein te Hontenisse door de voetbalver eniging „Hontenisse" een wed- Ook gisteren hebben de Neder landse Spoorwegen het weer bij zonder druk gehad. De drukte concentreerde zich op de lijnen van noord en west naar zuid, in het bijzoder die van Amsterdam naar Limburg, en de lijnen naar Zeeland. Do belangstelling voor vervoer naar Duitsland en in om gekeerde richting was eveneens zeer groot. De spoorwegen kun nen deze zomerdrukte goed ver werken, mede doordat enige mi litaire treinen ook voor burgers zijn opengesteld. 25. 7,wügend nagestaard door vijfhonderd paren ogen verlaat Harek, de brave'trouwe aanvoer der, zoals Erwin hem noemt, het Norenkamp, om de vierhonderd goudstukken weergeld op de burcht af te dragen. Bij het pad dat langs de klip naar boven leidt, kijkt hij nog eenmaal om en hij grinnikt zachtjes. „Slimme Ha- rek, zul je bedoelen, prins," mom pelt hij, „dat merk je nog wel." Aan de poort van de sombere Pictenburcht steekt hij uitdagend zijn kin in de lucht, wanneer één van de Pieten, kennelijk een aan voerder, hem beduidt, het lederen zakje goudstukken aan hém af te geven. „Laat mij door!" snauwt hij brutaal, dit soort zaken behandel ik alleen met de grote Camlech zelf." „Bevel van Camlech," geeft de Piet al even onvriendelijk ten ant woord. „Het goud moet aan mij, Buru, worden overhandigd. Weer streef het bevel van de vorst der Pieten niet, Noorman!" In het geheel niet onder de in druk steekt Harek het zakje in zijn wapenrok en doet een stap in de richting van de afgrond naast het pad. „Bevel van Erwin, prins der No ren", antwoordt hij. „Alleen afge ven aan Camlech persoonlijk! Zo niet, dan smijt ik het in de diepte". De Pieten kijken hem in een mengeling van verbazing, ontzag en woede aan, en Harek knijpt veelbetekenend een oog dicht. „Ga naar je meester, Buru", zegt hij dan geheimzinnig. „Zeg hem, dat ik iets breng, dat véél en véél waardevoller is dan dit zakje goud. Zeg hem dat hij het nimmer zal betreuren, wanneer hij ge hoord heeft, wat ik hem onder vier ogen vertellen kan. Zeg hem dat, Buru, en dat ook jij beloond zal worden, is zeker!" Al half en half in twijfel krabt Buru zich de kin. „Ga heen, Buru", vervolgt Harek langzaam. „Zeg je meester, de gro te en machtige Camlech, dat ik een oplossing weet voor de onrust, die aan zijn hart knaagt". strijd gespeeld worden tegen een elftal waarin tal van oud-inter nationaals zullen uitkomen. In dit elftal spelen o.a. mede Faas Wil kes, Aad, Bak en Rinus Terlouw, terwijl verder er in zullen uit komen zeer bekende spelers als Koers en Rijshouwer en enkele reeds op de voorgrond tredende jeugdige spelers, waaronder Thijs Llebrechts, de bekende kanthalf van Feijenoord. Aad. Bak speelde twee jaar geleden nog in het eer ste elftal van Feijenoord. terwij] de roem van Faas Wilkes als oud-internationaal nog niet is verflauwd. Natuurlijk zal „Hontenisse" met doelman Bax onder de lat op z'n sterkst uitkomen en zo zullen de voetballiefhebbers ongetwijfeld kunnen genieten van fraai voet balspel, terwijl het eventueel batig saldo ten goede zal komen aan de kankerbestrijding. HET VOOR-OLYMPISH TOERNOOI. In een wedstrijd voor het voor- Olympisch voetbaltoernooi 1964 heeft Rusland maandag te Kiev met 40 gewonnen van Finland. De ruststand was 4—0. De returnwedstrijd wordt 2 augustus a.s. in Helsinki ge speeld. RITZEN NAAR P.S.V. De kans bestaat dat P.S.V. in het komende seizoen een tweede buitenlandse voorhoedespeler in zijn gelederen zal krijgen. Het is de schotvaardige oud-internatio naal van het Belgische Water schei. Leon Ritzen. Waterschei, dat zoals bekend het vorige sei zoen eigenlijk naar de eerste klasse promoveerde, is door de Belgische voetbalbond in de der de klasse geplaatst, omdat er zich ernstige omkopingsgevallen hebben voorgedaan. Waterschei zou daarom bereid zijn ster-spe ler Ritzen voorlopig voor één jaar „uit te lenen" aan P.S.V., om deze speler in het topvoetbal te laten spelen en om de kosten te dekken van de spelers van Waterschei. De onderhandelingen tussen beide clubs verkeren nog in een voorlopig stadium. De Groningse eredivisieclub GVAV heeft zich na Van Leeu wen (Sparta), Koeman (Blauw Wit), Bosschieter (K.F.C.) ende Surinamers Breinburg en Mon- sardo van de steun verzekerd van de rechtsback van Blauw Wit, Ferry Petterson. De bestu ren van de beide clubs hebben over de transfer van de 24-jari- ge ex-international volledige overeenstemming bereikt. De GVAV-spelers Borghuis en La Crois zullen, zoals bekend, het volgend seizoen voor Go Ahead uitkomen. SLECHT BEGIN VOOR SONNY LISTON. Twaalf uur vóór zijn gevecni om de wereldtitel tegen Floyd Patteron is Sonny Liston 100 dol lar (ongeveer 350 gulden) armer geworden. Dit bedrag werd hem opgelegd als boete, omdat hij bijna een uur te laat was geko men voor de weging. Overigens sloeg de balans ruimschoots door in het voordel van Liston. die 215,5 pond woog tegen de uitdager 176.42 pond. COÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN Veiling van 22 juli. GROENTEN Per 100 stuks: Sla ƒ4,70— ƒ14. Per stuk: Bloemkool A 3145 et, A II 11—36 ct, B 19—21 et, B II 1129 ct, afw. 1125 ct; Groene komkommers 1012 ct; Witte komkommers 1214 ct. Per bos: Selderij 34 ct; Peen III 10—24 ct; Kroten 4—12 ct; Uien 12—17 ct. Per kg: Andijvie 816 ct; Princ. bonen 83122 ct; Prelu de 105111 ct; Tuinbonen 26 28 ct; Kroten 1416 ct; Rode kool 817 ct; Spitskool 816 ct; Peulen I 119 ct, II 60—96 ct; Savoyc kool 714 ct; Doppers 35 ct; Waspeen 21—25 ct; Ra barber 9—17 ct; Tomaten A 68— 70 ct, A II 60—72 ct, B 70—73 ct, B II 70—71 ct C 45—47 ct C II 32—42 ct, CC 28 ct. AARDAPPELEN Per kg: Eerstelingen bonken 1618 ct, I 912 ct, drielingen 9 ct. kriel 4 ct; Barima I 9—16 ct. ZACHT FRUIT Per doos: Aardbeien. Talisman II 3248 ct, Sengana II 2546 ct; Red Gauntled I 50 ct, II 35 36 ct. Rode bessen I 3035 ct, II 23 —32 ct; Kruisbessen 1820 ct. Per kg: Kruisbessen I 60 ct, II 2631 ct; Rode bessen I 86— 105 ct, II 70 ct; Zwarte bessen l/II 105107 ct; Druiven (wit) 338344 ct; Druiven (blauw) 301 -312 ct. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden 1411 vette koeien en os sen aangevoerd. De noteringen gingen van 2,553,40 per kg. De aanvoer was iets ruimer dan vorige week met kalme handel, lste kwaliteit prijshoudend; 2e en derde kwaliteit iets lager in prijs. GRAANBEURS ROTTERDAM Zomergerst tot ƒ27,25; Haver tot 25,25; Groene erwten 31— ƒ40,50; Schokkers ƒ.35—ƒ48,50, franco Rotterdam.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3