Meer dan 3 miljard! Eindles „De Landbouwhuishoudschool Leeuwtjes" Diploma-uitreiking Lagere Technische School Oostburg Dader van wurgmoord te Amsterdam meldt zich bij de politie Man vermoordt echtgenote zijn Eric de Noorman - De eerloze krijg Zaterdag 20 juli 1963 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Coöp. Boerenleenbank «Terneuzen» RAIFFEISENBANK UTRECHTSE BANKWERKER GING NAAR AMSTERDAM OM VROUW TE VERMOORDEN Nog nooit zoiets meegemaakt Met beide handen gewurgd De laatste veertien dagen erg vreemd In een feestelijke stemming vond gistermiddag in gebouw „De Schakel" te Terneuzen de eindles van de Landbouwhuis houdschool „De Leeuwtjes" plaats. Veel moeders zaten met trot se gezichten toe te zien, hoe hun dochters het getuigschrift uit handen van de directrice mej. M. H. G. van Maldegem ont ving. Op de tafeltjes stonden bloemen als één der vruch ten van het genoten onderwijs op smaakvolle wijze gerang schikt en als één der culinaire verworvenheden kregen de aan wezigen in de pauze een kopje thee met smakelijk gebak ge serveerd. Er waren veel genodigden: mevr. E. RijpstraKnook ver tegenwoordigde haar echtgenoot, burgemeester mr. H. Rijpstra; de voorzitter van het Landbouw- huishoudonderwijs in Zeeland, burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny van Souburg was er overigens voor de laatste maal i— aanwezig, de Commissie van Toezicht, leerkrachten, de direc trice van de Huishoudschool uit Axel, mej. M. Geluk, en de con sulente mej. A. van der Leeden uit Goes. Mej. Van Maldegem hield deze middag, zoals de heer Ter Haar Romeny het uitdrukte, haar „maidenspeech" en wij waren met hem van mening, dat zij het voortreffelijk deed. De heer Ter Haar Romeny is altijd de taak toebedeeld de getuigschrif ten uit te reiken, voor de eerste maal gebeurde dit nu door de directrice. Zij deed dit op een bijzonder leuke manier die het feestelijk accent van het gebeu ren verhoogde, met voor iedere geslaagde een persoonlijk woord, waaruit het goede contact bleek, dat er tussen directrice en leer lingen bestaat. De directrice zeide na haar welkomstwoord o.a. dat de eind les de afsluiting van een periode betekent, die elk jaar weer ver schillend is. Leerkrachten en leerlingen wisselen elk jaar. „Ook kregen we dit jaar weer een nieuwe directrice en ook dat schijnt bij de traditie van de school in Terneuzen te behoren", zei me jVan Malde gem onderhi- lariteit der aanwezigen. Zij sprak verder de hoop uit, dat de school de meisjes iets bijgebracht heeft dat niet alleen in rapportcijfers is uit te drukken en wenste hen de moed toe hun kennis verder te verrijken. „Ik hoop, dat jullie later op prettige wijze aan de school zult terugdenken, wij zijn berekji jullie bij te staan, als I je hulp nodig hebt en zullen jul lie verdere belangstelling zeer op prijs stellen." De heer Ter Haar zeide met genoegen naar mej. Van Malde gem te hebben geluisterd en haar de diploma's te zien uitreiken. Hij noemde dit een eindles in „nieuwe stijl" en herinnerde er aan, hoe het bestuur der Z. L. M. als een leeuw voor de benoeming van mej. Van Maldegem heeft gevochten, omdat ook andere in stanties beslag op haar" wilden leggen. Van deze benoeming heeft het bestuur bepaald geen spijt, de woorden die mej. Van Maldegem tot de leerlingen heeft gericht, „dat was" zo zeide de voorzitter, „van hart tot hart". Wegens an dere werkzaamheden zal de heer Ter Haar in het vervolg de eind- lessen op de scholen in Zeeland niet meer bij kunnen wonen, dóch zijn belangstelling zal er niet minder om zijn. Hij herin nerde aan de oprichting van de Stichting Vorming Leerplicht- vrije Jeugd, die in september met haar werkzaamheden zal starten en attendeerde de direc trice op het nut van dit inter professionele werk. waarvan veel verwacht mag worden. De heer Ter Haar zeide zeer onder de indruk te zijn van wat er in Zeeuwsch-Vlaanderen zo al staat te gebeuren. Hij heeft in een krant gelezen, dat er hier steden met 200.000 inwoners zul len ontstaan door de herindeling der gemeenten! En hij vraagt zich af: Zouden wij deze school geen andere benaming moeten geven, b. v. „Streekhuishoud- school? Vanwege de aanstaande her indeling vond hij het ook geen bezwaar op deze bijeenkomst een trofee uit te reiken voor de bes te individuele prestatie op de sportdag te Kruiningen verricht aan Loes Steyaert uit Schoon- dijke. Deze was hiervoor naar Terneuzen gekomen, omdat op de eindles van de school te Schoondijke men de overwin ningsbeker had vergeten mee te brengen. Namens de Commissie van Toezicht feliciteerde mevr. J. E. DekkerVarel uit Zaamslag, mevr. E. RijpstraKnook deed dit namens de burgemeesteh. Enige vertrekkende leerkrach ten kregen van de directrice bloemen en een geschenk in de vorm van een boekenbon aan geboden, het waren: Mevr. C. J. VogelRuissen, mej. A. de Vos en de heren J. Ruissen en A. J. M. Vermeulen, directeur, der U.T.S. De laatste kreeg een ex- Vrijdagmiddag hing van het gebouw van de Lagere Techni sche School aan de Rijksweg te Oostburg de nationale driekleur uit, om het feestelijke van de di ploma-uitreiking voor de leerlin gen te onderstrepen. Het is, zo verzekerde de heer J. J. Mijs, voorzitter van't school bestuur, voor de 1 eerlingen dan ook een extra feestelijke dag als het diploma, waarvoor jaren is geleerd, eindelijk in het bezit is. Het is altijd een goede gewoon te, aldus de schoolvoorzitter, om een cursusjaar wat feestelijk te beëindigen. Toen de knapen van de lagere school kwamen en een andere school gingen volgen, had den ze al echt het gevoel wat „meer waard" te zijn. Nu met het diploma op zak, zullen ze moeten erkennen, aldus de heer Mijs dat ze er nog niet zijn, maar dat op de school slechts de basis is gelegd, om het vak dat gekozen werd verder onder de knie te krijgen. Naast de parate kennis opdoen door praktijk-ervaring zijn er nog meer mogelijkheden, zo hield de heer Mijs de jongens voor. Het volgen van het U.T.S.-onder- wijs bijvoorbeeld en vandaar naar het hoger technisch onder wijs. Er zijn onder de gediplo meerden enkele jongens, die het in deze richting zullen gaan zoe ken. De heer Mijs bracht namens het bestuur dank aan 't lerarencorps, dat onder moeilijke omstandig heden het onderwijs in stand houdt. Immers 'n terrein, waar 'n grote bouwactiviteit heerst is nu niet bepaald een rustige omgeving om les te geven. De heer Mijs sprak de wens uit, dat de grote verbou wing, waardoor de school een verdubbelde capaciteit zal krij gen, in 1964 gereed zal komen. De direkteur van de school de heer P. J. Deurwaarder maakte onder spanning van de jongelui bekend wie er waren bevorderd naar een hogere klasse en ten slotte wie er gediplomeerd wa ren. Notaris Mijs reikte de diplo ma's uit. Een viertal jongelui, die er in slaagden de eindstreep te beha len met een aantal negens op de eindlijst kreeg een boekenbon en een technisch boek aangeboden. Het waren van de afdeling smeden-bankwerkers I. Ie Grand uit Oostburg, die de eindstreep haalde met maar liefst 13 negens, en R. Willems uit St. Kruis, die er 11 wist te bemachtigen. Bij de monteurs won de heer J. de Vriend de extra-prijs, en bjj de kenbon naar A. Puyenbroek uit Hoofdplaat. Namens de leerlingen bood de heer I. Ie Grand uit Oostburg aan de leraren een geschenk aan en dankte met enkele welgekozen woorden voor het genoten onder richt. De directeur tenslotte feliciteer de de jongelui met het behaalde diploma, terwijl de heer J. Mijs voor volgend jaar nog een extra- prijs toezegde voor degeen, die het hardste heeft gezwoegd om het beste resultaat te verkrijgen. Een getuigschrift smeden- bankwerken ontvingen: A. Adam, Breskens; I. Allaart, Cadzand; R. Dhondt, Aarden burg; C. Dierx, Brekens; W. Es- seling, Schoondijke; C. Faas, Brsekens; W. Goedegebuur, Zuid- zande; I. Ie Grand, Oostburg; H. Hinneman. Breskens; N. Kol- meyer. Aardenburg; P. de Ko ning en H. de Loos. beiden Oost burg; E. Martens, Aardenburg; F. Martens, IJzendijke; I. Michiel- sen, Nieuwvliet; R. Naeyaert, Schoondijke; A. Oosterling, Bres kens; P. Overdulve, Groede; A. Overmeire, Oostburg; T, Pijcke, Hoofdplaat; W. Quaars, Nieuw vliet; C. Reubens, Sluis; P. v. d. Velde, Groede; P. Vermeulen, Breskens; W. Verplanke, Cad zand; W- Verplanke, IJzendijke; H. Verschaeve, Aardenburg', R. Willems, St. Kruis en K. de .Wit te, Oostburg. Een getuigschrift landbouwwerk- tuigenherstellen ontvingen: I. de Bliek, Schoondijke; J. Boidin, Oostburg; L. Boussen, IJzendijke; P. Dobbelaar, Zuid zande; J. Kloosterman, Oostburg; J. van Landschoot, IJzendijke; I. de Lijzer, Zuidzande; H. Min- derhoud, Nieuwvliet; D. de Poo- ter, IJzendijke; W. Risseeuw, Groede; C. Vermeire, Aarden burg; A. van Voorenberghe, IJzendijke; J. de Vriend, Aarden burg en T. van 't Westeinde, Groede. Een getuigschrift timmeren ontvingen: P. Blaakman, Hoofdplaat; L. Boerjan, Oostburg; J. Buize, Cad zand; A. Geluk, IJzendijke; G. Gernaert, Hoofdplaat; P. Jansen, Schoondijke; H. van Liere. Cad zand, V. Lohman, Zuidzande; J. Oosterling, Groede; R. van Op- durp, Schoondijke; R. van Op- durp, Brsekens; O. Puyenbroek, Hoofdplaat; J. Riemens en A. Rijckaert, beiden Breskens, F. Roedts en A. Rootsaert, beiden Eede, tra geschenk, omdat hij een jaar lang belangeloos onderwijs aan de school had gegeven. Een bloemschikwedstrijd, waarvan door de leerlingen van de vormingsklas drie stukjes wa ren vervaardigd, gaf de jury heel wat hoofdbrekens. De drie prijzen hiervoor wer den achtereenvolgens toegekend aan Miep Dierick, Biervliet: Corrie Dekker, Zaamslag en Nel Oostdijk, Terneuzen. Er waren verder prijzen voor de twee beste leerlingen van de diverse klassen en één voor de beste leerling qua karaktereigen schappen en gedrag uit iedere klas. Dit waren: Klas 2A Ella Mo- legraaf, Terneuzen; Anneke van der Jagt te Spui en Jeltje Siere- veid te Terneuzen. Klas 2B: Huigje Dieleman, Zaamslag; Annie Meeusen, Ter neuzen en Corrie Verhelst. Assistentenklas: Ineke Mechiel- sen en Hannie van Cadsand. In deze klas werd voor overige eigenschappen geen prijs toege kend. Vormingsklas, eveneens twee prijzen voor de beste prestaties op leergebied: Miep Dierick en Paulien Koster. De directrice kreeg van verschei dene leerlingen enkele aanwin sten voor de schoolbibliotheek aangeboden. De middag werd besloten met een ontspanningsprogramma waaraan door leerlingen van al le klassen werd meegewerkt. De namen van de geslaagde leerlingen van de tweede klas sen: H. C. Berwald, J. Dooms, L. M. Donze, L. M. Elve, G. W. Flik- weert, M. C. Frederiksen, A. Hamelink, C. M. Hamelink, M. E. Hoekman, A. J. v.d. Jaght, J. L. Koole, S. de Kraker, S. C. Mechielsen, P. E. Molengraaf, M. G. van Petegem, J. J. Siere- veld, C. C. v. d. Voorde, M. de Vriend, C. J. Dieleman, H. P. Dieleman, C. Finke, T. 't Gilde, A. S. Jansen, H. N. Maas, A. J. Meeuwse, P. M. de Regt, J. G. Riemens, J. A. Riemens, C. T. Verhelst, J. E. de Vos, J. Wal- hout, T. E. Zegers. Assistentenklas J. Buyze, J. S. van Cadsand, C. J. Dieleman, A. M. Hamelink, C. E. Mechielsen, J. M. Moens, L. C. Pladdet, M. B. Platschorre, L. M. Scheele, D. J. Scheele, J. J. Hamelink, D. Duerink. Vormingsklas: M. A. van Baal, C. E. M. Dekker, E. R. Dierick, J. Guiljam, L. C. de Jonge, M. A. Klaassen, P. C. Koster, E. M. Lijbaart, N. C. Oostdijk, E. H. de Putter, M. Ra- mondt, M. D. Schoonakker, A. J. Tollenaar, M. E. Will. 3.000.000.000, Dat is het totaal spaartegoed bij de boerenleen banken, aangesloten bij de Coöp. Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Ruim drie miljard gul den. 0"k U kunt profiteren van de gunstige voorwaarden. Er ligt een spaarboekje voor U klaar bij de Walstraat 7 TERNEUZEN Noordstraat 6 AXEL RINGR1JDEN IN MIDDELBURG Op het Molenwater in Middel burg, al vele jaren een begrip in de Zeeuwse ringrijderij, is don derdag een wedstrijd ringrijden met versierde sjezen gehouden voor deelnemers in Walchers kostuum. De inzet was een zil veren wisselbeker, beschikbaar gesteld door H. M. Koningin Ju liana. Het schilderachtig gebeu ren, dat samenviel met de Mid delburgse weekmarkt, trok grote belangstelling van toeristen. Foto: Een Walchers paar, ge trokken door een stoere klepper, waagt een kansje op de ring en de beker. De man die donderdagavond aan de Oude Zijds Achterburgwal in Amsterdam de 18-jarige prostituee S. H. G. K.van der Meijden wurgde, heeft zich vrijdagmorgen om 11.30 uur bij het wijkbureau van de Utrechtse politie aan dl Groene Weg gemeld. Het is de 47-jarige onderhoudsmonteur K. uit Utrecht. De man is donderdagmiddag naar Amsterdam gereisd met het plan een vrouw op de Walletjes te vermoorden. Dit stond reeds bij voorbaat vast, omdat de man zich levensmoe voelde en uit de maat schappij verwijderd wilde worden. Nadat een poging tot zelfmoord maandag J.l. met behulp van gas op niets was uitgelopen omdat het gasmuntje op was, besloot K. in Amsterdam een publieke vrouw te gaan vermoorden. Sonja Kulsdom werd het slachtoffer omdat zij tegen het raam had getikt toen de depressieve K. passeerde. Hij stapte op dit uitnodigende getik de woning aan de O. Z. Achterburgwal binnen met geen ander doel dan de vrouw te wurgen. Voor een moord door middel van een pistoolschot of een messteek voelde fcij niets. Dat was naar zijn zeggen te bloederig. De recherche van het politie bureau aan de Warmoesstraat, die geen reden heeft om aan het verhaal van de geestelijk gestoorde man te twijfelen, be schouwt het motief van deze moord als een uiterst zeldzaam geval. „Wij hebben zoiets nog nooit meegemaakt", verklaarde gisteravond hoofdinspecteur H. M. E. Bremer, die het onder zoek in deze zaak heeft geleid. De verdachte die zijn volledige bekentenis gistermiddag uiterst kalm en onbewogen na een ver hoor van anderhalf uur door Amsterdamse rechercheurs in 't Utrechtse politiebureau heeft af gelegd, zal dinsdag aan de offi cier van justitie mr. W. Ton- ckens worden voorgeleid. Hij is getrouwd en heeft vier kinderen van zestien, veertien, acht jaar en tien maanden. Aanvankelijk aarzelde de Am sterdamse recherche gisteroch tend even geloof te hechten aan de vlotte bekenenis van K., om dat kort tevoren reeds in Am sterdam een andere man zich bij een ochtendblad had gemeld met het verhaal: „Ik heb die vrouw vermoord". Dat K, inderdaad de gezochte man was bleek de Amsterdamse recherche bij het eerste verhoor spoedig, omdat hij een tot op het kleinste détail sauwkeurige be schrijving kon geven van de on derkant van zijn kunstgebit, dat hij in Amsterdam zou zijn kwijt geraakt. De Amsterdamse politie had dit gebit gisternacht om streeks twee uur onder het bed van de vermoorde vrouw gevon den. maar de pers van deze vondst nog niet op de hoogte gesteld. „Dat was voor ons wel doorslaggevend", zei hoofdin specteur Bremer. Drie kroonge tuigen, te weten mevrouw Ber- kenvelder, mevrouw Van Zon (die beiden in hetzelfde huis wonen) en een zuster van me vrouw Berkenvelder herkenden K. onmiddellijk toen in de voor avond in Amsterdam een con frontatie werd gehouden. „Ik neem aan dat wel een be hoorlijk onderzoek naar zijn geestvermogens zal worden inge steld" antwoordde hoofdinspec teur Bremer op een vraag over de geestvermogens van de ver dachte. „De hele zaak maakt op hem geen indruk. Hij praat rus tig, heeft geen enkele veront schuldiging', maar voert wel als het mogelijke wegvallen van alle remmen aan dat hij kort tevo ren flink had gedronken", aldus de heer Bremer. Wat zich voor en tijdens de wurging in het Walletjeskamer tje allemaal precies heeft afge speeld kan K. zich niet meer herinneren. Vast staat dat hij de vrouw met beide handen heeft gewurgd en dat zij door een bloedstuwing is gestikt. De vrouw moet zich nog hebben verzet. Daarop duidt niet alleen de omvergetrapte achterkant van het bed, maar ook de blauwe plekken in het gezicht en op de handen van K. Nadat K. zijn plan had uitge voerd heeft hij nog enkele café's in de Amsterdamse binnenstad bezocht, waarna hij met een van de laatste treinen naar Utrecht is teruggereisd. Op het station in Utrecht is hij in slaap geval len. Omstreeks vier uur in de nacht realiseerde hij zich waar hij was. Hij ging naar huis en bleef tot half acht in een stoel zitten, waarna hij naar bed ging. Om negen uür kwam hij weer in nachtkleding in de huiskamer. „Waar heb je gezeten? Ben je soms in Amsterdam geweest?" vroeg zijn vrouw, die tot diep in de nacht vergeefs had zitten wachten en tenslotte maar naar bed was gegaan. In de jaszak van haar man had ze de helft van het treinkaartje gevonden, hetgeen haar op het idee van de Amsterdamse reis bracht. „Ja," antwoordde de man, „ik heb er een vrouw vermoord." De vrouw van K. wilde het niet geloven, waarna haar man als overtuigend bewijs zijn vrouw in overweging gaf een krant te gaan kopen. Dat deed mevr. K., die nog steeds boos was over het plotselinge vertrek van haar man de vorige middag. Ze was toen thuis gekomen met het zieken geld van haar man, die sinds de zelfmoordpoging met ziektevér- lof onder doktersbehandeling was. Haar man had zonder enig overleg 100 uit de portemon-* naie gehaald, waarover de vrou^ zich nogal had opgewonden. KU was toen kwaad uit huis wegge# lopen. Anderhalf uur lang praatte» de echtelieden over K's voorne men zichzelf bij de politie aan ta melden. Dat gebeurde om hall twaalf gisterochtend. Mevr, Ki is haar man nog achterna ge gaan omdat ze vreesde dat hjj 'H nieuwe poging tot zelfmoord zon doen. Mevr. K„ die totaal overstuur :s, heeft verklaard dat haar man de laatste veertien dagen erg vreemd heeft gedaan. Hij ge bruikte veej sterke drank en klaagde erover dat hij „een band" om zijn hoofd voelde klemmen. De bankwerker heeft de politie nog medegedeeld, dat de ln de kamer van de publieke vrouw gevonden dasklem van hem is en dat zich in huis bovendien nog een zegelring van hem moet be vinden. Deze zou hij de vermoor. de vrouw hebben geschonken. Hij had ook zijn horloge aange boden. Toen hij gisterochtend zijn woning op weg naar de po litie verliet zei K.: „Ik ga maar, want er ligt nog zoveel van me in die woning Het stoffelijk overschot van de vermoorde vrouw zal dinsdag op de begraafplaats Vredenhof ter aarde worden besteld. Haar man heeft zich inmiddels bij de poli tie gemeld. Hij was donderdag avond onvindbaar. In een woning aan de Borneo- Iaan te Ede heeft de 43-jarige in Malang geboren Indische Neder lander C. E. H. B. vrijdagmiddag omstreeks vier uur zijn echtge- te met verscheidene messteken in borst en hals van het leven beroofd. Het slachtoffer, de 23-jarige uit Tilburg afkomstige mevrouw M. A. M. B.V., leefde na een hu- 23. Het bericht, dat Cainlech met een sterke afdeling Pieten het Norenkamp binnenkomt ver wekt enige consternatie, niet in de laatste plaats, bij Ingrid. Met een snelle blik op zijn aanvoer ders slaat Erwin zijn berenrnantel om en treedt naar de ingang van de tent, waar hij uiterlijk vol komen kalm Camlech's komst afwacht. Het ziet er inderdaad nogal dreigend uit; de Pieten, die de vorst vergezellen zijn allen tot de tanden gewapend en het ge zicht van Camlech zelf staat als een donderwolk. Hij beantwoordt nauwelijks Erwin's groet en valt meteen met de deur in huis. „Drie van mijn krijgers zijn het slachtoffer geworden - van de bloeddorst van u en uw krijgers!" eigen grondgebied is mijn krijger snauwt hij de Noorse prins toe. „Ik eis genoegdoening!" Erwins wenkbrauwen gaan ver baasd omhoog. „Genoegdoening?" herhaalt hij, „terwijl gijzelf degeen was, die mij dwong tot de dood met drie van uw krijgers te vech ten? Bovendien, één ervan heb ik nog het leven geschonken ook." „Ook die is dood!" snauwt Cam lech, „voor ons, Pieten, is ook hij een dode hetgeen het aantal op vier brengt." Erwin maakt een ongeduldig handgebaar. „Over de man, die in een dronken ruzie in mijn kamp..." „Mijn kamp?" onderbreekt Cam lech hem. „Alles is van mij hier, .versta dat, vreemdel Op mijn gedood door een Noorse dronke lap. Het heeft mij moeite gekost, mijn krijgers, die om wraak rie pen, in toom te houden." (Hij grijnst even onaangenaam) „want, tenslotte zijn wjj krijgsmakkers. Maar ongestraft mag dit niet blij ven." Met moeite houdt Erwin zich bedaard; hij begrijpt wel, waar de Piet op uit is en zegt: „Goed. het is dan redelijk dat er weergeld be taald wordt voor de doden, heer Camlech. Tweehonderd goudstuk ken wil ik betalen en dat is een flinke genoegdoening naar het mij voorkomt." Met een verachtelijk gebaar spuugt Camlech voor ach op-de grond. „Mooi genoeg misschien voor Noorse krijgers, maar Pieten zijn het dubbele waard. Vierhon derd goudstukken" Noorman, dat zult ge mij betalen." Een donkerrode blos kruipt langs Erwins hals omhoog en hij kan even geen woord uitbrengen. „Dat," zegt hij nauw hoorbaar, „dat lijkt op afpersing. Ik moet dat eerst met mijn aanvoerders overleggen." „Heb je zo weinig gezag?" schampert Camlech met flikkeren de oogjes. „Het zij zo. Vanavond verwacht ik op de burcht de ge noegdoening of ik sta niet voor de gevolgen in." welijk van ruim twee jaar, reeds enkele maanden gescheiden van haar man. Ze had met haar an derhalf jaar oude dochtertje huisvesting gevonden bij de fa milie Cools aan de Borneolaan» Toen de man, die onder de in-» vloed van sterke drank verkeer de, zich des middags aan deze woning vervoegde, liet mevrouw Cools hem met zijn vrouw in de kamer achter, waarna zij naar da keuken ging. Na enige tijd hoor», de ze echter gillen en schreeu» wen en zag ze B. het huis ver»! laten. Zijn vrouw lag dodelijH gewond op de grond. De politie, die snel gewaar schuwd werd, slaagde er direct in de dader te vinden en aan te houden. Hij liep op de vlakbij gelegen Lomboklaan. Na zijn daad was hij daar nog even bij een kennis op bezoek geweest, alhoewel zijn gezicht, handen en kleding onder het bloed zaten. Aanvankelijk dacht de politie dat dit bloed van het slachtoffer af komstig was. doch later bleek, dat de man zó wild gestoken had, dat hij zichzelf aan dijbeen en hand verwond had. Na verbon den te zijn werd hij in verzeker de bewaring gesteld. B. pleegde de moord met een flink tafelmes, dat hij, vóór hij bij zijn vrouw op bezoek ging, in zijn zak gestoken had. Hij wei gert tot nu toe een verklaring af te leggen. De politie vermoedt dat hij de moord uit wraak pleeg de, omdat zijn vrouw hem had verlaten. VROUW ONDER TREIN Omstreeks 10.45 uur gister ochtend is de 30-jarige mej. M. B. van der Hurk uit Vught op het station te Vught door een trein gegrepen. Zij is in zorgwekkende toe stand naar een ziekenhuis in Vught gebracht. Het slacht offer liep om de afgesloten bo men heen, toen zij van het ene perron naar het andere wilde lopen.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3