Kantongerecht van Terneuzen Vrouw wil trouwen met haar „moordenaar" Beur so verzicht Congres wereldfederatie van beleggings studieclubs Eric de Noorman - De eerloze krijg I Woensdag 17 juli 1963. Pagina 3 Éte AMARILDO VOOR 1,1 MILJOEN GULDEN NAAR MILANO DE VRIJE ZEEUW Zitting van 16 juli 1963. De man met het blonde haar. Op de avond van de derde mei zag de landbouwer A. van Hoeve te Zaamslag langs de Groene Weg een grote witte personen auto rijden, waarvan de inzitten den volgens zijn zeggen veel be langstelling aan de dag legden voor de landerijen langs de weg. Van Hoeve zag, hoe de auto lang zaam reed, voor zijn landerijen stopte en hoorde toen opeens een schot. Hij bevond zich op dat moment zelf in het land naar zijn zeggen op een kleine hon derd meter afstand van de de wagen. Hij zag vervolgens iemand uit de auto stappen, die het veld inliep, iets ópraapte en terug in de auto stapte, welke daarna wegreed. Dit alles was voor Van Hoeve aanleiding de politie in te scha kelen, die bij haar onderzoek hulp kreeg van de buren van de heer Van Hoeve, die naar ter zit ting bleek geboeid de gebeur tenissen in en om het veld had den gevolgd. Als middelpunt van dit alles stond gistermorgen terecht de 41- jarige marktkoopman M. A. V. uit Sas van Gent, eigenaar van vier auto's, waaronder een witte personenauto. Hem was ten laste gelegd het vervoer van uiteraard dode patrijzen in gesloten jachttijd. V. ontkende dit en zeide op het bewuste tijdstip in Ertvelde-Rie- men te zijn geweest. De verbalisant A. de Jager, opperwachtmeester der Rijkspo litie te Zaamslag, vertelde dat hij in het land van Van Hoeve twee hoopjes met bloed bevlekte ve ren had aangetroffen en een voetspoor, dat terugleidde naar de Groene Weg. Volgens zijn me ning waren de veren afkomstig van twee patrijzzen. De volgen de morgen was hij met een ge tuige naar de markt te Axel ge gaan en daar had deze de in bur ger geklede politieman pertinent V. aangewezen als de man, die „iets" van het land had opge raapt. V., die op daat moment in zijn kraam stond, was zich van deze confrontatie in het geheel niet bewust. Bovengenoemde getuige, mevr. T. W. v. W.de B., te Axel was op de bewuste avond aan de schoonmaak in de boerderij van de heer Haak. Haar aandacht van deze zeer vrouwelijke bezigheid werd echter in hoge mate afge leid door de manoeuvres van een witte auto, die erg langzaam reed en waarin een vrouw met een geel vest en een man met blond haar zaten. Getuige, die goed van de tong riem was gesneden, scheen bij- i -zonder gepoeid te zijn geweest door de blonde man, althans, zij gaf een zeer nauwkeurige per soonsbeschrijving van hem. Bo vendien „had zij het nummer op genomen en tevens een bescha diging aan het kenteken gecon stateerd". „U had nogal speurderszin" zei de kantonrechter, mr. H. van den Belt, „maar" zo vroeg de officier van justitie, mr. Th. Lebret: „Wie zijn „wieder"? Dat was dan de werkgeefster van mevr. v. W., mevr. Haak en eerstgenoemde. Getuige Van Hoeve verleide nog, dat hij de Jagersvereniging had opgebeld, die hem hadden gezegd, dat het autonummer bij deze ook bekend was. Hoewel dus vast kwam te staan, dat de betreffende auto aan V. toebehoorde, kon mevr. v. W. thans niet pei-tinent verklaren of V. de man was die zich aan de ongeoorloofde jacht had schuldig gemaakt. „Ik geloof het wel, hij heeft toch blond haar en zijn gezicht is toch hetzelfde, maar ik kan het niet precies zeggen.1" „Maar daar gaat het nu juist om, mevhouw", zei de kanton rechter. „Hij heeft hetzelfde blonde haar" zei de getuige weer, maar hele maal zeker weet ik het niet". Mr. Lebret zeide zich wel te kunnen voorstellen, dat getuige, nu dit alles al zo lang geleden is, V. niet meer pertinent her kent, „maar ik ben geneigd te vragen, of de verdachte 'n broer heeft met 't zelfde blonde haar?" Nee, de verdachte had hele maal geen broer, maar de zaak is toch wel rond gekomen door de oplettendheid van verschillende getuigen, vond de officier. De auto van V. was ter plaatse, zelf was hij in België zegt hij, doch het is zeer wel mogelijk, dat hij langs een binnenweg de patrijzen weggebracht heeft. Mr. Lebret achtte het ten laste gelegde be wezen en vond het vanuit een auto schieten op dieren een mis selijk en onsportieve manier van optreden. Hij waarschuwdeV. zich niet meer aan dergelijke grappen te wagen, daar dit tot verbeurdverklaring van zijn auto zou leiden en eiste 150 boete. V. herhaalde, dat hij onschul dig was, de politie heeft nog de zelfde avond zijn wagen door zocht en huiszoeking verricht, doch niets gevonden. De uitspraak in deze zaak vond niet plaats, daar de kantonrech ter zeide ter nadere overweging schriftelijk vonnis te zullen wij zen. P. F. V., 51 jaar, chauffeur te Zaamslag, was ten laste gelegd het «onder vergunning bieden van arbeidsgelegenheid met winstoogmerk en het verlenen van arbeidsbemiddeling zonder winstoogmerk. V. had hiervoor al eerder te rechtgestaan, had vergunningen aangevraagd, doch niet gekre gen. Wat gaat U nu doen?, vroeg mr. Van den Belt. Ik atoo ermee, antwoordde V. en wees op het uniform van de A.M.Z. dat hij droeg. „U hebt daar een mooi insigne op de revers" vond de kanton rechter. Ook de officier van justitie viel dit op, „maar" zei deze, „U kunt natuurlijk geen twee heren die nen, de A.M.Z. en de mosselhan- del te Ierseke". V. vertelde verder nimmer een cent voor zijn bemiddeling te hebben ontvangen, zijn zoon kreeg alles. Wie de vergoedingen incasseer de vond mr. Lebret niet zo be langrijk, wel, wie deze toekwam en dat was aan V-, die lange tijd dingen gedaan heeft, waarvan hij wist dat hij ze niet mocht doen. ƒ250 boete en een maand hech tenis voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar vond de of ficier hier dan ook op zijn plaats. V. mocht dan ook van geluk spreken, dat de kantonrechter rekening hield met het feit, dat hij thans met zijn activiteiten ten aanzien van de tegen het hem ten laste gelegde is gestopt. „Mocht dit niet zo zijn, dan komt dit wel aan het licht" liet mr. Van den Belt er waarschuwend op volgen en legde een boete op van 100 zonder meer. Twee honderd vijftig gulden boete eiste de officier van justi tie tegen de 49-jarige voorman scheepsbouwer W. G. v. d. P. te Terneuzen, die met een bestel auto op de Oudelandse weg een andere auto voorbijreed op een wijze, die het verkeer in gevaar bracht. Gedaagde kwam op 7 februari van dit jaar vanuit de richting Axel gereden. Vóór hem reed een andere bestelwagen, die hij voor bij wilde rijden. Juist op dat mo ment echter, verklaarde hij, viel de wagen zonder benzine, stopte even en trok weer op, nadat hij de reservekraan had openge draaid. Dee bestuurder van de andere auto, de 52-jarige timmerman J. A. R. uit Zaamslag kwam de rechtbank vertellen, dat hij ver schillende malen achter zich ge keken had of v. d. P. hem wilde passeren. Opeens was deze naast hem en voor hem en moest R., om een botsing te voorkomen met zijn wagen zijn heil zoeken in de wegberm. R. had v. d. P. willen vragen, waarom hij op deze voor hem zo onbegrijpelijke wijze gemanoeuvreerd had, doch v. d. P. reed door. De zoon van R., de 22-jarige F. J. R. bevestigde de verklaring van zijn vader. Mr. Lebret betoogde, dat bij een droge en stroeve weg in de zomer deze hele manier van rij den al bedenkelijk zou geweest zijn. De afstand Breda—Vlissin- gen is 100 km, v, d. P. voerde aan, in Roosendaal nog te hebben bijgetankt. Hij kon het dus met zijn benzine gemakkelijk halen, van zijn hele verweer blijft dan ook niets over. Mr. Lebret eiste een boete van 250. „U mag blij zijn, dat ik niet aan uw rijbewijs kom" voegde hij eraan toe. Gedaagde v. d. P. zeide de eis verschrikkelijk hoog te vinden, hij rijdt al jaren auto en heeft nog nimmer een bekeuring ge had. De kantonrechter verwierp eveneens het verweer en vond ook, dat gedaagde op zeer onver antwoordelijke wijze had gere den. Hij bepaalde de boete op 150. De naweeën van de strenge winter deden zich op deze zitting nog eens gelden in de berechting van een aantal overtredingen, die ten dele werden begaan door ob stakels die werden veroorzaakt door de weersomstandigheden. Het verweer van alle gedaagden berustte dan ook op een beroep -hierop. Toch kon de rechtbank hierin geen volledige veront schuldiging zien en er volgde dan ook in de meeste gevallen een veroordeling of aanhouding der zaak. De 24-jarige Rotterdamse kan toorbediende W. A. v. D- zeide b.v., dat het volslagen onmoge lijk was, dat hij op de Zaamslag- se dijk zó dicht met zijn vracht auto langs een bestelwagen was gereden, dat deze beschadigd werd. Integendeel, juist om deze niet te raken, had hij de bestel wagen, vóórdat hij deze passeer de, wat meer naar het rechter- weggedeelte geduwd. De eigenaar van deze wagen, M. D. de V., kruidenier te Axel, verklaarde, dat hij zijn auto uiterst rechts van de weg tegen een heg geparkeerd had. Mevr. J. L. V.D. kwam dit als getuige bevestigen; toen zij de eerste maal de wagen passeerde om boodschappen in de winkel te doen, was er niets beschadigd. De tweede keer, toen zij dus te rugkwam, was dit wèl het geval, er lag glas op de grond en er was benzinedamp. Een derde ge tuige was niet verschenen. Mr. Lebret zag als vermoede lijke toedracht van het gebeurde, dat v. D. de wagen eerst aange reden had en daarna uitgestapt was, om hem opzij te duwen. Duwt U altijd wagens opzij, als ze U in de weg staan? Rare ma nier! vond mr. Van den Belt. De oficier eiste een boete van 40, voor nader onderzoek hield de kantonrechter de zaak aan. Weggegleden naar het mid den van de weg, door de glad heid, was de personenauto van de aannemer C. de T. te Honte- nisse, volgens diens zeggen. Het gebeurde op de Graffiaandijk te Westdorpe en er ontstond een lichte aanrijding door met een andere auto. Eis 30. „Bar veel bij zulk een weers gesteldheid (januari van dit jaar) vond de T. De uitspraak luidde; ƒ20. L. B. zag zich overeenkomstig de eis van de officier veroor deeld tot een boete van 35 om dat hij bij de kruising van de Trumanlaan te Hulst de door gang niet vrijgelaten had voor een personenauto. Ook hier verweerde de ge daagde zich door te zeggen, dat hij, als autobestuurder alles had gedaan om een aanrijding te voorkomen met te verwijzen naar de oorzaak: de besneeuwde weg. Bij A. de R. te Hontenisse speelde behalve de weersom standigheden nog een andere oorzaak een rol: hij had zijn mo torcarrier zodanig met geperst stro geladen, dat het uitzicht over de Houtmarkt hierdoor be lemmerd werd. Ook hier ont stond een kleine botsing. „Moet U eens luisteren", zei de R., het uitzicht was niet vol doende." Kantonrechter: „Ja, juist, dat is net voldoende, om volgens de wet niet voldoende te zijn en U hierdoor het ver keer, .van rechts geen voorrang verleende. De R. zeide achter zich te hebben gekeken omdat er iemand een schreeuw gaf en toen was 't gebeurd. Moet U eens lui steren begon hij opnieuw. „Ik heb al zoveel geluisterd zuchtte de kantonrechter, we moeten er nu maar een punt achter zetten. Eis: 30; uitspraak idem. I. de J. te Zaamslag was in de Jac. Catsstraat met een vracht auto te veel naar links geko men, waardoor hij in aanraking kwam met een gemeente sneeuwschuiver. Mede-oorzaak: een sneeuwhoop op de weg. Eis en uitspraak ƒ20. J. J., chauffeur P. T. T. te Roosendaal was in januari van dit jaar met een postauto on derweg op de Oudelandse weg richting Terneuzen, tegen een hem tegemoetkomende autobus gereden. Een collega van hem A. M. M. v. d. C. uit Zundert trad op als getuige a décharge en zeide, dat J. op een afstand van ongeveer 50 m. geremd had, J. werd bij gestaan door mr. Steenberghe uit Utrecht, die betoogde, dat ge daagde alle voorzorgsmaatrege len genomen had, door o.a. te wachten met rijden tot er zand was gestrooid. Hij reed geen hoge snelheid, ook hier weer: stagnatie door het weer. M. Lebret waardeerde de toe wijding van de P. T. T. de post ondanks alles op tijd te bezor gen, toch had volgens hem de gedaagde meer moeten letten op de buitengewone omstandighe den. Hij eiste een boete van 20. De uitspraak was f 10. P. A. K., handelaar te Honte nisse, thans niet verschenen, was een vorige maal gedagvaard, om dat hij een chauffeur met een bestelauto had laten rijden, waaraan de rechterbuitenspiegel ontbrak. De zaak werd toen aan gehouden voor nader onderzoek. In deze zitting werd na het ho ren van de verbalisant K. ver oordeeld tot 20 boete; de eis was 25. J. C. B. expediteur te Krab- bendijke, was met zijn auto met aanhangwagen een uitrit te Phi lippine uitgereden en had hier mede een andere automobilist gehinderd. B. ontkende dit ten stelligste. Zijn wagen stond stil, op het moment dat G. K. te Hoek 'aan kwam rijden, het rechter- achterwiel slipte n.l., niet hij, doch K. zou de botsing hebben veroorzaakt. Mr. Lebret achtte de overtre ding echter toch bewezen en eis te ƒ40 boete plus toewijzing van de civiele vordering. De kanton rechter oordeelde het echter toch beter de zaak aan te hou den. Wegens overtreding van de marimumsnelheid werden ver oordeeld de bromfietser C. C. H. te Axel tot 25 (eis 30) en de automobilist R. J. M. B. tot 30 (eis 40) boete. Vader van vijf kinderen krijgt vijf jaar met aftrek voor moordaanslag op 28-jarige vrouw De 28-jarige Haarlemse Jo sephine Th. S. wil trouwen met de 39-jarige inmiddels geschei den typograaf J. Th. K. uit de Spaarnestad, met wie zij ruim zes jaar een verhouding had en die haar in oktober van het vo rig jaar van het leven probeerde te beroven. „Ik hou nog erg veel van hem", verklaarde de vrouw dinsdagochtend voor 't gerechts hof in Amsterdam, die het dooi de typograaf aangetekende appèl tegen de door de Haarlemse rechtbank wegens poging tot moord opgelegde gevangenisstraf van vier jaar met aftrek van voorarrest behandelde. Hevig snikkend verliet de ty pograaf de rechtszaal, nadat hij de procureur-generaal een ge vangenisstraf van vijf jaar met aftrek had horen eisen. Dezelfde magistraat weigerde kortgeleden toestemming voor het huwelijk in het huis van bewaring, omdat hij K. een gevaarlijk man vindt. Het drama speelde zich op 21 oktober af in K.'s auto in Aerden- hout. De vrouw had te kennen gegeven de verhouding te willen verbreken, omdat deze uitzicht loos was. K. was getrouwd en vader van vijf kinderen. Op 21 oktober zou de laatste ontmoe ting plaatsvinden. De typograaf ging van huis en had onder de stoel in zijn auto een zware En gelse sleutel klaar gelegd. „Het was mijn bedoeling haar te do den", verklaarde de verdachte, die zijn plannen inderdaad uit voerde. Hevig bloedend liet hij de vrouw achter. Hij dacht dat ze dood was. Met een knipmes probeerde hij daarop zelfmoord te plegen. Het liep voor beide heimelijk-verliefden goed af, maar de president van het hof had voor het gedrag van vrouw en man toch geen goed woord over. „Een egocentrische figuur, niet volledig toerekenbaar", werd de verdachte in het psychiatrisch rapport genoemd. De procureur-generaal mr. H. J. Kemper wees het beroep van de raadsman op de vrijwillige terugtreding van zijn cliënt van de hand, omdat het voornemen en de uitvoering geheel volgens de planhen is verlopen. „Ze washten op elkaar, laat die kwelling niet te lang duren" ant woordde de raadsman, die een aanzienlijke lichtere straf be pleitte. Op 30 juli zal het gerechtshof arrest wijzen. MARTELLI NIET SCHULDIG BEVONDEN Na neg-en uur en drie kwartier overlegd te hebben heeft een jury in het beroemde Engelse gerechtshof van Old Bailey in Londen de Italiaanse natuurkun dige dr. Giuseppe Martelli niet schuldig bevonden aan het uit leveren van geheimen aan de vijand. Foto: Na zijn vrijspraak verlaat dr. Martelli, die werkte in de laboratoria van de Britse com missie voor de atoomenergie in Culham, het gerechtsgebouw, in gezelschap van Pamela Rothwell (voorgrond). In Nederland wordt, globaal bezien, veel gespaard. Maar er zijn nog grote groepen van de bevolking, die betrekkelijk wei nig persoonlijke besparingen vor men en ook weinig of geen duurzaam persoonlijk bezit heb ben. Tot deze conclusie kwam gis teravond de staatssecretaris van Algemene Zaken, drs. W. K. N. Schmelzer onder wie „bezits vorming" ressorteert in een rede waarmee hij tijdens een banket aan boord van de rond vaartboot „Pieter Caland" het eerste internationale congres van de wereldfederatie van be leggingsstudieclubs opende. Dit congres wordt op Ameri kaans initiatief woensdag en donderdag in het Hilton-hotel in Rotterdam gehouden. Deelne mers zijn de afgevaardigden van beleggingsstudieclubs uit Amerika, Canada, Nieuw-Zee- land, Australië, Groot Brittan- nië, Nigeria en Nederland, ter wijl als waarnemers zijn uilge nodigd beursfunctionarissen uit India, Japan en West-Duitsland. In West-Europa wordt het vormen van duurzaam persoon lijk bezit niet alleen als belang rijk erkend, aldus de staatssecre taris, maar in enkele gevallen ook door de overheid gestimu leerd. Want een zekere mate van duurzaam persoonlijk bezit kan de economische zelfstandigheid en de ontplooiingskansen van het individu sterk bevorderen en bovendien een belangrijke bij drage leveren tot het ontstaan van een meer harmonische op bouw van de samenleving. In Nederland bedroegen de nationale besparingen "twee jaar geleden 21 procent ten opzichte van het netto nationaal produkt. Een zeer bevredigend percen tage, zei drs. Schmelzer, want Nederland staat daarmee vlak na West-Duitsland (22" procent) vóór Italië (17 procent), Frank rijk (12 procent), België (12 pro cent in 1960), Groot Brittannië (11 procent) en de Verenigde Staten (11 procent). Maar een groot deel van die besparingen wam voor rekening van de KWARTAALCIJFERS AKU ZONDER INVLOED Dinsdag werd wel bijzonder duidelijk gedemonstreerd hoe kleurloos en ongeanimeerd de ef- fectenmarkten verlopen, zowel hier als in het buitenland. Het Damrak immers had dinsdagmid dag te verwerken een interessan te mededeling uit het bedrijfs leven nl. de cijfers uit het tweede kwartaal van de AKU. Die cijfers maakten een voortreffelijke in druk. De omzet is hoger dan in één van de voorgaande kwarta len dit jaar en het vorig jaar en de netto wins (ƒ8,4 min) staat in gunstige verhouding tot de nettowinst van het eerste kwar taal 1963 en het tweede kwartaal 1962. Vandaar dat het eerste half jaar zowel wat omzet als winst betreft aanmerkelijk beter is dan het eerste halfjaar 1962. Des ondanks bleef de koers van AKU aan de beurs dinsdagmiddag vrij wel onberoerd. Men kon in zo verre van een betere houding voor het rayon-fonds spreken, dat het zich vrijwel handhaafde in tegenstelling tot de andere in ternationals, die met Wall Street meeliepen en een koersverlies moesten noteren, Wall Street is immers sterk tegengevallen. Men vreest voor een verhoging van het disconto, men is nog angstig voor een spoorwegconflict en men is onzeker omtrent de belastingen. Dit alles droeg er toe bij ook gistermiddag aan het Damrak de stemming voor de internationals te drukken. Kon. Olie liep terug naar 174, Unilever en Philips verloren elk ca. een gulden, Hoogovens was nauwelijks prijs houdend en AKU bewoog zich tussen 478 en 480 waarmee het vorige niveau maar amper ge haald werd. Dat het zakenvolume teleurstellend klein was, laat zich in deze omstandigheden makke lijk denken. De markt verliep ongeanimeerd zonder momenten van opleving. Ook de lokale industriefondsen vertoonden weinig koersbeweging en ontmoetten niet veel belang stelling. Simplex heeft een wei nig optimistisch bericht gelan ceerd. Het ziet er voor de resul taten in het lopende boekjaar al lesbehalve prettig uit en in ieder geval zullen ze lager zijn dan in het voorgaande boekjaar. De koers was maandag 99 en werd dinsdag getaxeerd op 94 a 95. Dinsdag begon de claimhandel naar aanleiding van de uitgifte van converteerbare obligaties van Mulder's Fabriek van rollend materiaal en landbouwmachines N.V. Boskoop waarvoor de in schrijving is op dinsdag 23 juli. De cultuurfondsen waren on geanimeerd en gemiddeld een punt lager. De scheepvaartpapie ren waren moeilijk te handhaven. Scheepvaart-Unie liep terug naar 138%, K.N.S.M. naar 15514. Staatsfondsen hadden een kalm verloop met een iets betere on dertoon. 2) k( he. kig lings dreunen de rotsblok- gs hen heen en overdekt iet steengruis, maar geluk- ongedeerd staren de twee mannen elkaar een ogenblik aan. „Dank Arcan", mompelt Erwin dan. „De schuld heb je afgelost, een leven voor een leven." Maar de Piet schudt het hoofd. „Bij u blijf ik," antwoordt hij. „De krijgers van mijn stam denken an ders dan u en het feit dat ik u van de dood gered zuilen zü mij nooit vergeven." „Dus meen je werkelijk dat dit kwaad opzet is?", gromt de Noor. „Het lijkt er inderdaad veel op en het gaat alleen tegen mij, vandaar dus, dat men mij terugriep, met zo'n kinderachtig smoesje." „Kom mee, vriend, haasten wij ons!" Even later hebben zij zich bij ïngrid en de Noor, die beiden nog méér geschrokken schijnen te zijn dan Erwin zelf, gevoegd en snel begeven zij zieh naar het kampe ment, waar Erwin meteen zijn drie aanvoerders bijeen roept. Zwijgend luisteren zij naar wat hij hen te vertellen heeft en hun gezichten verraden, dat zij zich niet helemaal op hun gemak voe len. „Het lijkt er veel op," mom pelt Guttorm, „of die heer Cam- lech zich van je wil ontdoen, prins. Maar waarom heeft hij je dan eerst laten kernen?. Dacht hij soms, dat wij nog voor hem wilden vechten, als hij u om zeep geholpen heeft?" „Tja," mompelt Erwin „dat klinkt allemaal niet logisch." Geen van hen heeft erg in Ha- rek, die zwijgend wat achteraf zit. En de gedachten die op dat mo ment door het brein van deze krijgsman spoken, zijn bepaald niet minder onheilspellend dan die, welke zij Camlech toedenken. Beursindices overheid (25 procent), terwijl 'n ander aanzienlijk deel bespaard werd door de bedrijven. Binnen de sector van de gezinsbesparin gen doen zich dan ook grote ver schillen voor en ondanks de ge stegen ionen en salarissen en ondanks de activiteiten van de spaarinstellingen is er bij grote groepen nog geen sprake van duurzaam persoonlijk bezit. Toch is het bezitsvormingsbeleid juist daarop gericht. 12/7 15/7 16/7 Intern, conc. 542.5 541.5 538.1 Industrie 355.5 354.8 353.7 Scheepvaart 149.4 149.8 149.3 Banken 251.0 251.2 250.7 Handel enz. 158.7 158.5 156.6 Algemeen 392.0 392.2 390.2 N abeurskoersen A.K.U.: 480 (478%) Kon. Olie: 173.80—184.00 173.60) Hoogovens: (609) Philips: 162.10—162.50 (162.40) Unilever: 165.70—166.40 (166.30) Stemming nauwelijks prijshou dend. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier op de Amster damse beurs luiden heden; Engels pond 10.0510.15 Amerikaanse doll. 3.57%3.61% Canadese dollar 3.313.36 Franse frank (100) 73.50—74.06 Belgische frank (100) 69.1070.10 Deense kroon (100) 52.0053.00 Noorse kroon (100) 50.2051.20 Zwitserse frank (100) 83.2083.76 Ital. lire (10.000) 58.35—59.35 Oostenrijkse schilling (100) 13.97%—14.07%' Portugese esc. (100) 12.5512.70 Spaanse peseta (100 gr. coup.) 6.00—6.15 Een lekkere gewoonte Kent u Schoonauwen, Bluefort, Limburgse kaas? Wees niet één- kennig: houd van méér kazen! Amarildo, de talentvolle Brazi liaanse binnenspeler, zal volgend seizoen voor FC Milano gaan spelen. Gipo Viani, de directeur van de Milanese club, verklaar de dat de houder van de Euro pese beker „vice-Pelé" van Bo- tafogo heeft overgenomen. Hei transferbedrag ligt rond de 18C miljoen lire, zo'n 1,1 miljoer gulden

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3