OPENLUCHTMUSEUM in de WÜESTUN SPORTNIEUWS Belgische belasting ambtenaren eisen hoger loon Verzoeningspoging van Sandys mislukt VOETBAL HANDBOOGSPORT DUIVENSPORT Dinsdag 16 Juli 1963 DE VRIJE ZEEUW Pagina 7 Zomeravondvoetbal 1963 Competitie-indeling 1963—1964 van het zaterdagvoetbal WIJ VONDEN EEN NOORD-AFRIKA, 'hl DORADO .VOOR LIEFHEBBERS VAN DE ANTIEKEN DRUKKERS VAN VALSE SCHATKISTBILJETTEN VOOR DE O. A. S. GEARRESTEERD Pentekeningen van expositie verwijderd ZUID-AFRIKA UIT ECON. COMMISSIE VOOR AFRIKA OOK BESCHERMING BURGERBEVOLKING IN WEST-DUITSLAND BESLISSENDE WEDSTRIJD OP VRIJDAG 19 JULI Als vrijdagavond a.s. de be slissende wedstrijd tussen H. K. C. en Advendo is gespeeld, be hoort ook de zomeravondcompe titie van dit seizoen weer tot het verleden. Advendo heeft de voorlaatste ontmoeting tegen de P.Z.E.M. met 42 gewonnen na 'n span nende partij, waarin de kansen vrijwel gelijk lagen. En zo komen dan vrijdag om 7.15 uur de kampioen van 1963 (H.K.C.) en Advendo tegen el kaar in het veld om uit te ma ken wie dit jaar met de erepalm zal gaan strijken. H.K.C. en Advendo zijn buiten kijf de sterkste ploegen van deze zomercompetitie. Ze zijn vol komen aan elkaar gewaagd en wij durven niet te voorspellen wie uiteindelijk de eer voor zich zal opeisen. H.K.C. beschikt met spelers als Meertens. Van Kouteren, Stockman en Hermans over een hechte achterhoede. Advendo heeft een sterke voorhoede met o.a. de gebroeders 't Gilde, Boone en Heijnsdijk, wiens gevaarlijke passes wel eens onrust in de H.K.C.-gelederen zouden kunnen stichten. De wedstrijd die ongetwijfeld veel belangstellenden naar het Zuidersportpark zal trekken, wordt geleid door scheidsrechter Sturm met als assistenten de heren Groen en Donze. Penningmeester Verbrugge zit altijd nog tegen een tekort van ƒ150,aan te kijken dat hij graag zou wegwerken om het seizoen sportief af te ronden. De zaterdagvoetbal-competitie van de K.N.V.B. zal dit jaar een aanvang nemen op 7 september a.s. Blijkens mededelingen in de Sportkroniek zijn in de 3e klas van het zuidelijk zaterdagvoetbal de volgende elftallen ingedeeld: Aalburg. Arnemuiden, A.Z.V.V., Dinteloord, Riilandia, Sprang. S.S.C. '55 en Woudrichem. De 4e klas A telt enkele nieu we ploegen. Zij zal bestaan uit; Chrislandia. Good Luck, The Gunners, Meeuwen, Terneuzense Boys, V.C.K., V.V.N, en Spui. Voor de Zeeuwsvlaamse zater dagvoetballers staat er dus een zwaar programma voor de deur met meerdere lastige uitwed strijden. OVEZANDE '•'.Zuifl-Beveland favoriet op alle nummers. Voor het achtste achtereenvol gende jaar vond zaterdag j.l. te Ovezande de grote wedstrijd plaats op de staande wip. Het eerst kwam in het strijdperk het 24-tal van Zuid-Beveland; iedere schutter mocht 10 schoten lossen. Reeds het begin was uitste kend, want de 7e man schoot de hoogvogel af, wat een groot voordeel opleverde, omdat dan meer naar de kleine vogels moest worden geschoten. Naarmate de tijd vorderde verzamelden de schutters steeds meer punten. Bij het einde had het Zuid-Beve- landse 24-tal in totaal 37 punten behaald. De hoogvogels werden afge schoten door: Hoogvogel: P. Rentmeester te Ovezande. Zijvogels; P. Rentmeester, voor noemd en A. de JongeRijk te Ovezande. Kallen: niet afgeschoten. Toen was het de beurt aan het 24-tal uit Zeeuws-Vlaanderen dat zich voor een zware opgaaf gesteld zag om het door Zuid- Beveland behaalde puntenaantal (37) te evenaren of te overtref fen. In totaal behaalde het Zeeuws vlaamse 24-tal 34 punten. De hoogvogels werden afge schoten door: Hoogvogel: M. Vercecken te Kloosterzande. Zijvogels: Alph. dc Schepper te Koewacht (andere niet afge schoten). Kallen: Jo Bruggeman uit de Braakmanpolder (andere niet afgeschoten). De spannende strijd is door Zuid-Beveland dus gewonnen met 3 punten voorsprong. Zowel Zuid-Beveland als Zeeuws-Vlaanderen hebben tot dusverre 4 overwinningen op hun naam staan en beiden een totaal van 260 punten behaald. Z. Bevelands 4-tal prov. kampioen. Nu volgde de strijd tussen de kampioens 4-tallen van Zuid- Beveland en Zeeuws-Vlaanderen. In 40 schoten behaalde Zuid- Beveland 12, tegen 6 punten door Zeeuws-Vlaanderen, zodat cle Bevelanders het provinciaal kampioenschap in de wacht sleepten. Persoonlijk kampioenschap. Als laatste kwamen in het strijdperk de persoonlijke kam pioen van Zuid-Beveland tegen die uit Zeeuws-Vlaanderen. Deze strijd was wat eenzijdig, omdat tegen de kampioen van Zuid- Beveland, in de persoon van H. Driedijk uit Wolfaartsdijk, onge twijfeld Zeelands beste schutter en een klasse apart, eenvoudig niet valt op te tornen. Dit bleek ook, want hij schoot hoogvogel, zijvogel en kleine vogel af: to taal 7 punten, waartegenover de kampioen van Zeeuws-Vlaande ren geen enkel punt kon laten noteren. ZUIDDORPE Zondag j.l. organiseerde de handboogmij „St. Sebastiaan" alhier haar vastgestelde schie ting, waarvoor een goede be langstelling bestond, ondanks het feit, dat in de naaste omge ving verschillende schietingen plaats vonden. De uitslag luidt: Hoogvogel: G. de Ridder te Gent (B.) Zijvogels: R. Baes te Koewacht en Th. Walbrecht te Kruis straat. (B.) Kallen: Th. Walbrecht, voor noemd, en J. Vervaet te St. Jansteen. PRIJSVLUCHT HIT DOURDAN „Strijd in Vrede" - Groede Jonge duiven: Snelheid le duif 1371 m., laat ste prijsw. duif 1260 m. 1 en 8. Stokman—Fenijn; 2. L. v. d. Wege; 3 en 4. C. Brakman; 5 en 6. L. v. d. Wege; 7. Ch. Ras; 9. D. Morel; 10, O. de Zutter. Oude duiven; Snelheid le duif 1404 m., laat ste prijsw. duif 1289 m. 1, 3 en 9. J. Becu; 2. L. van de Wege; 4 en 10. G. Dusardijn; 5. Schautde Roo; 6. J. van Hane- gem; 7. I. Maas; 8. Schautteet. PRIJSVLUCHT UIT MOESCROEN. „Strjjd in Vrede" - Groede Oude duiven: Snelheid le duif 1548 m., laat ste prijsw. duif 1377 m. 1 en 3. C. de Pooter; 2. L. v. d. Wege; 4, 5 en 6. Ch. Ras; 7. J. Wolberts; 8, 9 en 10. J. Risseeuw. Jonge duiven: Snelheid le duif 1529 m., laat ste prijsw. duif 1449 m. 1. J. Elfrink; 2 en 5. H. Elfrink; 3 en 6. O. de Zutter; 7. J. Ris seeuw; 8 en 10. Joh. v. d. Wege; 9. C. Ekkebus. PRIJSVLUCHT UIT RUFFEC „Strijd in Vrede" - Groede Snelheid le duif 1482 m., laat ste prijsw. duif 1395 m. 1, 2, 3 en 9. G. Dusardijn; 4, 6, 7, 8 en 10. J. van Driel; 5. Schaut de Roo. POLITIEKE PARTIJEN IN DE ETHER Staatssecretaris Scholtpn heeft liet schema vastgesteld voor de radio-uitzendingen van de acht politieke partijen waa'raan zend tijd is toegewezen. Eens in de veertien dagen krijgt liet G. P. V. zendtijd op maandag, dc P. S. P. op dinsdag, de V. V. D. op woensdag en de P.v.d.A. op don derdag. De week daarop, dus eveneens om de veertien dagen, komen resp. de K. V. P., de Boe renpartij, de A. R. P. en de C. H. U. aan de beurt. De uitzen dingen duren van 18.20 tot 1S.30 uur. De eerste uitzending volgens deze regeling, die geldt van 1 september van dit jaar tot vol gend jaar 1 juli, is op maandag 2 september. (van onze verslaggever) Tunis (P P) - Toen wij voor het eerst Noorafrikaanse bodem betraden, waren wij eigenlijk een klein beetje gedesillusioneerd. Wij waren voorbereid op het zien van die typische oosterse we reld, waarvan wij als Europeanen meestal de dolste voorstellingen hebben. Het bleek echter, dat wij dit typisch oosterse alleen als een soort overgebleven folklore in sommige stadswijken en op het platteland vonden. Grote delen van belangrijke steden in noord-Afrika zien er modern uit met grote kantoorgebouwen en flatcomplexen. Het echte oosten is aan het verdwijnen. Er is tijdens de strijd die de Fransen tegen de F.L.N. in Al gerije voerden, sprake geweest om de inheemse wijk in de stad Algiers, de Kasbah, geheel te slopen. Tot deze maatregel voel den de Fransen zich verplicht, aangezien de Kasbah een wir war van smajle straatjes en steegjes - een centrum van na tionalistische en terroristische ac tiviteiten bleek te zijn. En hiermede zou weer een stuk je romantiek zijn verdwenen. Het is er gelukkig nooit van gekomen en we kunnen dit slechts toejuichen. Het blijft echter de vraag of de regeerders van het vrije Algerije er ook zo over denken en of zij te zijner tijd, wanneer de stad Algiers gemo derniseerd en aangepast zal wor den aan de eisen des tijds, zelf dan niet tot het slopen zullen overgaan, daar de hygiënische omstandigheden in deze Kasbah veel te wensen overlaten. Zo viel het ons ook op, dat de ro mantische kameelkaravanen in de Sahara eigenlijk ook verleden tijd zijn. Nog slechts een enkele karavaan trekt wel eens door de woestijn, doch het zijn uitzonde ringen. Maar er is iets anders waardoor we werden getroffen en dat zijn de overblijfselen van de antieke beschaving. Een waar openluchtmuseum VOORDAT de Arabieren om streeks 700 na Christus noord- Afrika overstroomden en er de Islam brachten, was dit deel van Afrika een Europese invloedssfeer. Dat is iets waarvan de toerist zelden denkt wanneer hij noord- Afrika bezoekt, maar dat zich bij zijn bezoek duidelijk mani festeert in de resten, die hij ont moet. Voor liefhebbers van de antie ken is dit land een groter dora do dan Italië of Griekenland, lan. den die de naam hebben, omdat het als het ware één groot open luchtmuseum is, waar de oud heid voor het oprapen ligt, al thans wat Algerije en Tunis be treft. Omstreeks 800 voor Chris tus trokken een aantal Phoeni- cische emigranten, kooplieden en dergelijke onder leiding van hun koningin Dido naar dit deel van Afrika en stichtten hier een ko lonie. De belangrijkste stad was Carthago, ongeveer op de plaats waar nu Tunis ligt, dat dus oor spronkelijk een Phoenicische (Pu nische) nederzetting was. Deze kolonisten bleven niet aan de kuststrook, maar trokken ook verder het binnenland in en de resten van hun werken zijn over al te vinden. Tipaza en Juba IN DE 2e en 3e eeuw vóór onze jaartelling hebben deze Puniërs de beroemde strijd op leven en dood moeten leveren met het toenmaals zo machtige Romeinse rijk, hetgeen resulteerde in de ondergang van Carthago en de macht der Romeinen over dat deel van noord-Afrika. Het leven hier werd geheel op Romeinse leest geschoeid en het Romeinse karakter heeft zich ook na de val van het Westro- meinse rijk onder de Vandalen weten te handhaven en later nog vanzelfsprekend onder het By zantijnse rijk. Pas toen de Ara bieren kwamen, is alles veranderd en werd noord-Afrika islamietisch. Op onze zwerftochten door Al giers en Tunis hebben wij veel resten van de eertijds zo roem rijke Romeinse beschaving ge- vónden. Tipaza - een kleine kust plaats ongeveer een honderd kilo- Het theater te Timgad. Dit theater dat gedeeltelijk gerestau reerd werd, geelt een duidelijk beeld van de wijze waarop in die tijden dergelijke theaters werden gebouwd. De zitplaatsen zijn in vakken verdeeld, loges voor elke rang en stand. Op de voorgrond het toneel; een verhoogde met trappen bereikbare achtergrond en een lagere voorgrond, waaronder gangen om allerlei toneeltrucs gemakkelijk te kunnen verwezenlijken. Het binnenhof te Cherchell met delen van de collectie van Juba II. Rechts zien we een beeld zonder hoofd, voorstellende een Romeins veldheer uit de keizertijd, vermoedelijk een beeld van keizer Augustus of Tiberius, wiens tijdgenoot Juba II is geweest. meter ten westen van de stad Algiers - is rijk aan resten uit de oudheid. Bij deze stad vinden we een groot graf, dat in bouw stijl zowel Punische als Romeinse elementen vertoont en waarom heen nog altijd een waas van ge heimzinnigheid hangt, omdat men niet precies weet welke belang rijke persoon uit die oude tij dén hier ligt begraven. Men vermoedt, dat dit graf van de Numidische koning Juba II is, die omstreeks 25 v. Chr. regeer de en zeer Romeins gezind was. Hij legde onder andere in zijn hoofdstadlol Ceasarea (het hui dige Cherchell) een verzameling kopieën van Griekse Beeldhouw werken aan. Basiliek en mozaïek MAAR HIER blijft het niet bij in Tipaza. We vinden er een gro te basiliek uit de 4e eeuw. Deze christelijke kerk is prachtig ge legen, hoog boven de zee. Voorts vinden we er nog een basiliek voor de rechtspraak uit de 2e eeuw, resten van een kleine Ro meinse tempel en op het kerkhof grote grafstenen van vooraan staande Romeinen met nog lees bare opschriften. \Te Cherchell, het oude Tol Cea sarea van koning Juba II, dat in de oudheid al beroemd was om zijn prachtige verzameling ko pieën van Griekse en Helleense beelden, vinden we de resten daarvan in het binnenhof-van het, archeologisch museum. Naast de beelden vinden we er •ook de rijke mozaïeken, waarmee de vloeren van alle rijke vil la's in heel het Romeinse Rijk. waren bedekt. In de mozaïekkunst' ■hébben de Romeinen een onover troffen bedrevenheid gehad en ze hebben de rijkste motieven in een schat van kleurrijke afwis seling gebruikt om de rijken in de bloei van de keizertijd-vors telijk te doen wonen. Wij zien er bv. een mozaïek vloer met een voorstelling van Bacchus in het oosten, gezeten op een wagen die door panters wordt getrokken; hij brengt de wijn- cultus, vandaar de grote krater, het mengvat voor de wijn-dat-we erook'opzien. De thermen IN HIPPO REGIUS, de oude bis schopsstad van Augustinus, tref fen we een buitengewoon aspect van het leven in de grote steden der oudheid; het badhuis of ther men. Niet alleen kon iemand zich hier verfrissen door koude, lauwe of hete baden, die hij op geraffi neerde wijze afwisselde om zoveel mogelijk energie op te doen, maar ook kon hij er de hele dag door brengen in gesprek met vrienden, waarvoor grote hallen en zalen gelegenheid gaven, of studeren in de bibliotheek, die er steeds aan verbonden was. Het water in de bassins werd verhit door een sys teem van hete luchtbuizen, dus een soort centrale verwarming. Trouwens in Hippo Regius zijn nog meer resten der oudheid te vinden, zoals in zoveel steden als Tidcfis, Khamissa, Madaura, Te- bessa, Timgad, Gemellae, Djem- ila om er enkele te noemen. In Gemellae zien we duidelijk hoe de woestijn, bezit heeft ge nomen van wat eens een bloeiende stad was. De opgravings.verk- zaamheden zijn hier bijzonder moeilijk, omdat het zand onmid dellijk weer de zojuist uitgegra ven plaatsenherovert. Bij zondere maatregelen zijn wel nódig om deze stad permanent tïbwen: het zand te houden. Eens graanschuwvan Ron» HET GEEFT de bezoeker een merkwaardig gevoel deze dode steden ih of aan de rand van de woestijn te bezoeken, plaatsen die nu van geen of ondergeschikt be lang zijn, dochnn de oudheid een zo grote rol speelden En dan ,te*bedenken dat deze dorre stre kken vroeger de belangrijkste graanschuur vormden van het Romeinse Rïjfe, waar men door heen wandelde als cfoor een. gro te tuin ert waarvan, het verlies een onoverkomelijke slag voor Home betekende. Het is iets wat men'zich nu niet kan indenken. Er is* veel veranderd aam-het ge zicht van noord-Afrika. Met de Arabieren en de tijd kwam de ver waarlozing van eens-zo welvaren- de en rijke streken. De woestijn breidde zich uit en maakte dit gebied tofcvwat hetmrtós. Een ding moeten we toegeven, de droogte en hebzamd zijn prima conservators en als gevolg hier van werd noord-Afrika één.groot openluchtmuseum, waar de oud- iheid voor het.ioprappni Iigjt, Ongeveer zeshonderd Belgi sche belastingambtenaren zijn maandag in Brussel voor hun kantoor op straat gaan zitten kaarten, waardoor het voetgan gersverkeer werd belemmerd. Zij waren in staking gegaan en naar buiten gelopen nadat zij een bordje „gesloten op grond van slecht salaris" op de deur hadden gezet. Een der stakers zei tegen verslaggevers dat de staking de hele dag „en waar schijnlijk de hele week" zal wor den voortgezet wanneer er geen oplossing wordt bereikt. Ook op het douane-hoofdkan- toor kwam het werk stil te lig gen. De stakers stonden in de gangen hun eisen te bespreken en luisterden naar hun draag bare radio's, die het nieuws van de staking omriepen. In Luik staakten de belasting ambtenaren eveneens, maar nier werd dit gedaan uit protest tegen het ontslag van vier vak bondsleden. In Brussel kwam het later op de dag tot een botsing tussen stakende douane-ambtenaren en politie, toen eerstgenoemden in optocht naar de Brusselse rege ringswijk wilden opmarcheren, waar demonstraties verboden zijn. Twee stakers werden ge wond en moesten in een zieken huis worden opgenomen. Naar van de zijde der politie in de Franse hoofdstad is mede gedeeld, zijn door de Franse en Spanse poiitie drie Spanjaarden, vijf Fransen en een Franse vrouw aangehouden, die zich hebben beziggehouden met druk ken van valse schatkistbiljetten, identiteitskaarten, rijbewijzen en andere documenten voor de Franse verzetsorganisatie O.A.S. In Barcelona werden na een inval in een huis een drukkerij en 5.000 valse schatkistbiljetten, elk ter waarde van duizend Fran se franks, in beslag genomen. Een der gearresteerden gaf toe opdracht te hebben gehad schat kistbiljetten tot een bedrag van vijf miljoen franks voor de O. A. S te drukken. Reumatiek Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit (Adv.) TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT Tijdens een rondgang die de burgemeester van Mook, de heer J. Th Hendrix, vlak voor de opening van de expositie van kleinplastiek en ceramiek in „De Geuldert" te Mook maakte, heeft hij vier pentekeningen, allen ge titeld „Eros", van de schilder beeldhouwer Huub Gommans la ten verwijderen. Desgevraagd verklaarde de burgemeester la ter dat hij zich geen kunstzin nig oordeel over het werk van Gommans wilde aanmatigen, doch dat hij de geëxposeerde werken kwetsend acht voor de noord-Limburgse bevolking. De heer Gommans zei zich gekwetst en gekrenkt te voelen. Hij meent dat de burgemeester de reputatie van de kunstenaars Brits Guayana geweld heeft aangedaan. Uit sympathie met Gommans heeft Gustave Asselbergs wiens vader, prof. Asselberg de tentoonstel ling met een feestrede heeft ge opend zijn gouaches van de ex positie teruggenomen. De overige exposanten hadden aanvankelijk dit voorbeeld willen volgen. Zij hebben hun werk echter onder protest gehandhaafd, overwegen de dat het financiële tekort van de tentoonstelling, ondanks sub sidies van rijk, gemeente, het Anjerfonds en het bedrijfsleven alleen nog door de entreegelden ongedaan kan worden gemaakt. De burgemeester had zitting in het erecomité ter aanbeveling van deze expositie. De Britse minister van Kolo niën, Duncan Sandys, is zondag teruggekeerd na in Brits Guyana besprekingen te hebben gevoerd over de huidige gespannen toe stand op politiek en rassenge- bied in dat land. Hij heeft een verzoening tot stand pogen te brengen tussen dr. Cheddi Jagan, de premier van Brits Guyana en tevens leider van de progressieve volkspartij (P.P.P.) en diens po litieke aartsvijand Forbes Burn- ham, leider van het nationale volkscongres (P.N.C.). Inderdaad ontmoetten dezen elkaar zondag voor coalitiebesprekingen, maar over het algemeen bestond er weinig hoop dat deze tot resul taat zullen leiden en dat er spoe dig een einde aan de ernstige cri sis zal komen. Minister Sandys Zuid-Afrika trekt zich terug uit de economische V. N.-com- missie voor Afrika wegens de vijandigheid die door de Afri kaanse staten jegens Zuid-Afri ka aan de dag wordt gelegd. Dit is meegedeeld door de premier van Zuid-Afrika, dr. H. Ver woerd. Het lidmaasehap was voor Zuid-Afrika zelf van weinig of geen nut. Het land was lid geworden om andere Afrikaanse staten te helpen, verklaarde zondag voor zijn ver trek nog, dat Groot-Brittannië zich genoodzaakt zou kunnen zien, zelf tot handelen over te gaan wanneer Jagan en Burn- ham niet tot. overeenstemming komen. Uit kringen die in nauw contact staan met de Britse mi nister werd vernomen dat dit nog geen opschorting van de gondwet van Brits Guyana zou behoeven te betekenen. Deze opschorting zou ook van korte duur kunnen zijn. Premier Jagan zou minister Sandys ge waarschuwd hebben, dat zo'n maatregel alleen maar tot nog meer bloedvergieten zou leiden. De Westduitse regering is voornemens, een dienst voor de bescherming van de burgerbe volking in het leven te roepen die 200.000 man zal omvatten, zo is zondag uit officiële bron te Bonn vernomen. Deze dienst zal bestaan uit twee soorten organi saties: regionale, die de werk zaamheden van reeds bestaande instellingen als het Rode Kruis en de brandweer zullen coördi neren, en nationale, waarvoor jongemannen die niet in militai re dienst zijn geweest kunnen worden opgeroepen. COÖF, VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN (Veiling van 15 juli l?f»3,) GROENTEN Per 100 stuks: Sla /4,S0— ƒ14,40. Per stuk: Bloemkool A 7378 et, A II 57—78 et, B 46—59 et, B II 40—56 ct, C 27—31 ct, C II 2527 ct, afw. 1852 et; Groene komkommers 1012 ct; Witte komkommers 10 ct. Per bos: Selderij 8 ct; Peen IX 3950 ct; Kroten 1012 ct; Uien 16—23 ct. Per kg: Prine. bonen 1,78 l,88;Tuinbonen 2224 ct; Kro ten 18 ct; Rode kool 2327 ct; Spitskool 19—27 ct; Peulen ƒ1,56 1,69; Sav. kool 2634 et; Waspeen 33—40 ct; Rabarber 11 15 ct; Tomaten A 6572 ct, A II 56 ct, B 63—70 ct, C 49— 60 ct, CC 34—43 ct. Per 100 kg: Eerstelingen bon ken 20—f 21, I 10—117, drie lingen 1012, kriel 4 18. ZACHT FRUIT Per doos: Aardbeien: Talis man I 50—55 ct, II 25—43 ct, III 2633 ct, Red Gauntled I 49 69 ct, II 25-47 ct, III 24 ct; Sen- gana I 47—58 ct, II 17—29 ct; Paul Waulbauw II 3335 ct; Gorella II 34—47 ct; Vola II 30 45 ct. Rode bessen I 23—34 ct, II 20 23 ct; Kersen 34 ct; Kruisbes sen 2428 ct. Per kg: Kruisbessen II 21 48 ct; Rode bessen I 76 ct, II 48 —70 ct; Druiven (wit) ƒ4,98; Druiven (blauw) ƒ4,21.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 7