Provinciaal nieuws DE DOKTER Binnenlands nieuws beugelbier fjf BREDA BIERFEESTEN DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG II JULI 1961 TERNEUZEN AXEL BOSCHKAPELLE STOPPELDIJK VOGELWAARDE IJZEN DIJKE BREo| LOEMOEMBA-LAAN IN LEOPOLDSTAD SABOTAGE IN PERPIGNAN HET SPIONAGEPROCES IN KARLSRUHE 4*4 e sFPf r Hh] NEDERLAND 12*9 30 «9 C r Pagina 2 Geslaagde Rode Kruis-aktie, De jaarlijkse veertiendaagse aktie ten bate van het Neder landse Rode Kruis is weer uit nemend geslaagd. Zij heeft zelfs 278,98 meer opgebracht dan in 1962. Het vorig was de totaal op brengst ƒ4.338,91; dit jaar was het eindbedrag ƒ4.617,78. Met brommer tegen gepar keerd staande auto gereden. In de nacht van maandag op dinsdag is om half één op de Oudeweg nabij de ouderlijke wo ning de 19-jarige W. de W. met zijn brommer tegen een gepar keerd staande auto gereden. De jongeman kwam door de schok zodanig te vallen dat hij buiten bewustzijn werd aange troffen. Dokter Schiltman, die de eerste hulp verleende, liet De W. met een ambulanceauto naar het zie kenhuis te Sluiskil vervoeren. Jaarvergadering V.V. Axel. Dinsdagavond hield de voetbal vereniging „Axel" in haar club lokaal café ,,'s Lands Welvaren" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. Dic- leman, sprak in zijn openings woord zijn voldoening uit over de opkomst der leden. Het jaaroverzicht werd uitge bracht door de 2e secretaris, de heer K. Hamelink. Hieruit bleek, dat, al was in het afgelopen sei- toen niet het kampioenschap be haald „Axel" de eervolle tweede plaats bezette, „Kaaise Boys" wa ren sterker dan „Axel" en ver diende het kampioenschap. Het afgelopen seizoen was dl uk bezet geweest en met voldoening kan op de behaalde resultaten worden gewezen. Hierna was het woord aan de penningmeester de heer L. v. d. Berge die het financieel verslag uitbracht. Het seizoen sluit af met een klein nadelig saldo, Bij monde van de heer A. Die- leman .Tzn deelde de kascommis- sie mede dat boeken en beschei den in orde waren bevonden, waarvoor de heer Van de Berge dank werd betuigd. In de nieuwe kascommissle werd benoemd de heer Van Den deren en tot diens plaatsvervan ger de heer J. Scheele. Uit het verslag van de secreta ris van de Jeugdcommissie de heer .1. Jansen bleek, dat het met de jeugdleden in het afgelopen jaar goed is gegaan. De B-junio- ren werden kampioen in de afd. Dost Zeeuws-Vlaanderen. Bij het jeugdtournooi te Hulst eindigden de pupillen evenals de B-junio ren als eerste, terwijl de A-junio ren als vierde eindigden. In het tournooi te Hontenisse was het resultaat A-junioran derde en de B-junioren tweede. In diverse tournooien behaalden de junioren de eerste prijs. Uit het financieel verslag van de penningmeester van de jeugd commissie, de heer M. Linthout, sleek dat zij niet op de bodem zitten. Bij de bestuursverkiezing we gens het periodiek, aftreden van de heren J. v. d. Berge, L. v. d. Berge en A. C. Cortvriendt wer den deze bij acclamtie herkozen, evenals het periodiek aftredende lid van de elftalcommissie, de heer J. Dieleman. Bij de rondvraag werd de vraag gesteld of er met een 3e senioren elftal in de a.s. com petitie kan worden uitgekomen. Indien spoedig blijkt dat er voldoende spelers een derde elf- lal kunnen vormen, met reserves, zal het bestuur hiertoe bereid zijn. Hierna werd door de voorzitter met een opwekkend woord deze vlotte jaarvergadering gesloten. Aan de heer P. Machieisen die steeds als E. H. B. O.'er, zowel oij thuis- als uitwedstrijden pre sent is werd als blijk van waar dering een enveloppe met inhoud aangeboden. Muzikaal bezoek, Bij gunstig weer zal a.s. dins dag door het muziekgezelschap „Hosanna" een muzikaal bezoek worden gebracht aan de buurt schappen Spui en Margrette. Uitstapje bejaarden. De bejaarden uit onze parochie hebben op het gebruikelijke zo- merreisje hun vertier gezocht bij onze zuiderburen. Onder meer werd een bezoek gebracht aan Mechelen, Heist op de Berg, Postel en Westmalle. Bij de thuiskomst kon het gezelschap zich te goed doen aan de welver zorgde koffietafel. Voor een mu zikale begroeting zorgden de leden van V. K. A. J. en K. A. J. Burgemeester Molthof maak te dit goed geslaagde uitstapje mee. Jaarvergadering toneelclub. De toneelclub „Stoppeldijk" sloot hetseizoen 1962/1963 af met een druk bezochte jaarver gadering. In zijn jaarverslag stond de secretaris uitvoerig stil bij het verlies, dat de club lijdt door het vertrek van mej. Ria Serrarens. Deze actrice heeft vele jaren de hoofdrol vervuld. De wijze waarop zij zulks deed was een voorbeeld van de ware amateurtoneelspeelster; Mede dank zij haar prachtige vertol- nirigen, boekte „Stoppeldijk" in de afgelopen jaren veel succes sen, waaronder een derde plaats in het laatst gehouden Zeeuws Landjuweel, Namens do vereniging zal de secreatris mej. Serrarens op haar a.s. huwelijksfeest de dank dei- vereniging in een stoffelijk blijk van waardering tot uitdrukking brengen. „Stoppeldijk" en het R. Z. V. T., blijven in het a.s. seizoen onder regie van drs. L. Lockefeer. Indien dit nodig mocht blijken, zullen de leden van beide clubs gastrollen vervullen bij de zus tervereniging. Na het huishoudelijk gedeelte van de vergadering volgde een palingmaaltijd en het daarop vol gende gezellig samenzijn duurde tot in de kleine uurtjes. Veilig Verkeersdag. Op de in deze gemeente gehou den Veilig Verkeersdag werden in de verschillende dorpen film programma's verzorgd voor de schoolkinderen. Bij het gemeen tehuis stond een testwagen op gesteld en velen maakten van deze gelegenheid gebruik om zich te laten testen op het ge zichtsvermogen en de reactie snelheid. E. H. B. O.-oefening. Do E. H. B. O.-afdelingen van Sint Jansteen en Vogelwaarde hebben elkaar ontmoet in een buiten-oefening, die werd ge houden op een terrein te Stop peldijk. De oefening gold een tegenbezoek van een reeds eer der gehouden oefening te Sint Jansteen. Vogelwaarde kon de mooie puntenvoorsprong, die tijdens de eerste oefening werd behaald, niet behouden. De ploegen van Sint Jansteen kwamen zeer sterk voor de dag en zij wisten hun totaal aantal punten over beide wedstrijden op te voeren lot 1200, terwijl Vogelwaarde 1153 punten behaalde. De afdeling St. Jan steen kwam hierdoor in het be zit van de Van Aert-wisselbeker, zo genoemd naar deinstructeur van beide afdelingen. Er bestond voor deze oefenin gen veel belangstelling. Uitreiking E. II. B. O.-diploma. Dinsdagavond had in 't Jougd- gebouw de uitreiking plaats van het diploma aan de geslaagden van de E. H. B. O.-cursus. In het welkomstwoord van de voorzit ter. de heer J. Marteijn, begroette hij in het bijzonder pastoor La nen, wethouder P. van Rijen en de docent dokter Lockefeer en ciicns echtgenote. I-Iij wees te vens de geslaagden er op, dat zij bij het behalen van dit diploma nog maar aan het begin zijn van hun kennis van hulpverlening bij ongevallen, daarbij wijzende op het nut van het volgen van een herhalingscursus. Wethouder Van Rijen wees er op dat de E. H. B. O. vereniging een menslievend vereniging is. Spreker betuigde zijn dank aan docent, zijn helpers en het be stuur en zeide dat de plaatselijke cursus steeds op de steun van 't gemeentebestuur kan rekenen. Hierna reikte hij aan de 23 ge slaagden de diploma's uit. Dit waren de dames: A. de Boevere- v. Dierendonek,, M. Bun, eerw. zr E, A. Buijse, M. F. Duvivier, E. L. A. Faas, A. M. v. d. Hauwe, eerw. zr M. de Jong, eerw. zr M. O. Laming, G. E. Marteijn, I. v. d. Plasse, L. M. Sinack, A. M. de Sutter, L. Torbeijn-v. Gaelen, T. A. Veenstra, A. M. v. d. Velde, E. M. v. d. Velde, J. v. d. Meulen- v. d. Sluis en A. Raas en de heren R. C. Marteijn, W. v. d. Plasse en O. Varin, Dokter J. H. M. Lockefeer dankte de cursisten voor hun trouw volgen van de cursus. De voorzitter dankte dokter Lockefeer voor liet vele werk, dat hij voor de E. H. B. O. doet en bood hem namens de geslaagden een geschenk aan, terwijl mevr. Lockefeer bloemen werden aan geboden. Zr. Causemaker en de heer J. Giljam ontvingen voor hun hulp bij de lessen een bockenbon, ter wijl mevr. Giljam bloemen wer den aangeboden. Hierna werd koffie met gebak geserveerd, terwijl een film over IJzendijke werd vertoond. Na afloop hiervan volgde een gezellig samenzijn. it-'-/;: ":'4: •zo lekker vers-zo heerlijk handig 3 halvc-litcr flessen voor f. 1.50. ij I t'/m 15 AUG. GEOPEND 14-18 UUR, 20-1 UUR Ter gelegenheid van de derde verjaardag van de onafhanke lijkheid van Kongo zijn enige belangrijke straten van de hoofd stad Leopoldstad genoemd naai de mannen die aan de wieg van het vrije Kongo stonden. Foto: Eerste minister Cyrille Adoula staat hier bij het nieu we straatnaambord van de „Ave nue Patrice .Lumumba", dat hij heeft onthuld. De straat heette vroeger Avenue Josephine-Char lotte. ALCOHOLHOUDENDE DRANKEN IN RAADSVERGA DERING VAN ST ANNALANÜ Tijdens drie vergaderingen van de gemeenteraad van Sint Anna- land is aan raadsleden en publiek alcoholhoudende drank verstrekt, namelijk in de laatste vergade ring van 1962, de eerste van 1963 en in de laatste door de waarnemend burgemeester voor gezeten vergadering. De verstrekking heeft plaats gehad in opdracht van de raads voorzitter. Naar het gomeenebestuur heeft meegedeeld heeft de verstrekking bij wijze van uitzondering en in •bescheiden mate plaats gevon den. Burgemeester en wethou ders hebben intussen besloten in de toekomst, behalve bij officiële ontvangsten, ten gemeentehuize geen alcoholhoudende dranken meer te verstrekken. Dit heeft de minister van Bin nenlandse Zaken, mr. E. H. Tox- opeus, geantwoord op schriftelij ke vragen over deze kwestie van het lid van de Tweede Kamer, de heer Scheps (P. v, d. A.L In antwoord op vragen van hetzelfde Kamerlid over do toe passing van aritkel 216 van de Gemeentewet door de waarne mend voorzitter van de gemeen teraad van Sint Annaland heeft de bewindsman meegedeeld, dat een misverstand er oorzaak van is geweest dat de waarnemend voorzitter ten onrechte ge weigerd heeft te antwoorden op door een raadslid gestelde vra gen. Het gemeentebestuur is in middels tot de conclusie geko men dat het in deze dor de waar nemend voorzitter ingenomen standpunt onjuist is geweest. De Zuidfranse stad Pernignan was woensdag volkomen van drink- en badwater verstoken, als gevolg van dinsdag gepleegde sabotage aan een der belangrijk ste buisleidingen. In verband met de herstel werkzaamheden moest de gehele watervoorziening woensdagmor gen worden afgesloten, hetgeen de bevolking'voor grote moeilijk heden plaats, die des te erger zijn door de gróte hitte, die sinds enige dagen in deze streek heerst. In verband met een en ander heeft de burgemeester van Per- pignan een communiqué uitge geven, waarin hij verklaart dat het hier misdrijven tegen de ge hele bevolking van Pernignan betreft, begaan door leden van organisaties die niet voor hun daden durven uitkomen. DUITSE ARBEIDER GEDOOD BIJ ARBEIDSONGEVAL Gistermorgen heeft zich bij de bouw van een grote silo voor de Coöperatieve Landbouwbank te Meppel een ongeluk voorgedaan waarbij de 22-jarige Duitse bouwvakarbeider P. B. uit Alten- Essen het leven heeft verloren. B. was met zijn Duitse collega bezig met het storten van beton. Door nog onbekende oorzaak is de bouwvakarbeider van de stei ger rond de silo geraakt en op de 26 m. lager gelegen betonnen vloer gevallen. De man, die levensgevaarlijk gewond was, werd naar het Dia- conessenhuis overgebracht, waar bij is overleden, 1 DODE EN 1 GEWONDE BIJ AUTO-ONGELUK De 34-jarige aannemer M. K. uit Nijmegen is dinsdagavond op de Van Heemstraweg te Winssen met zijn personenauto met grote snelheid uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. De aannemer was op slag dood. De naast hem zittende 45-jarige kel ner P. B. uit Nijmegen werd zwaar gewond naar het zieken huis in Nijmegen overgebracht. Zijn toestand is ernstig. KLEUTER AAN BRANDWONDEN BEZWEKEN Zondagavond is liet ruim 2- jarige zoontje van de familie B. in de buurtschap Toldijk vanuit z'n bedje op de wastafel gekro pen, Al spelend draaide het kind de 'heetwaterkraan open, waar door het ernstige brandwonden opliep. Het jongetje werd direct naar een ziekenhuis te Zutfen ge bracht waar het kind aan debeko- men verwondingen is overleden. COMMANDO BIJ OEFENING IN OPENLUCHTBAD VERDRONKEN Bij een overbruggingsoefening in het openluchtbad Zonneland" tussen Rucphen en Nispen is woensdagmiddag de ongehuwde dienstplichtige soldaat G. J. L. Th. (19 jaar) uit Maasbree (L.) verdronken. Plet ongeval gebeurde tijdens de vijfde oefenweek die hij bij het corps commandotroepen gele gerd in Roosendaal, mee maak te. Het slachtoffer was sinds 3 april 1963 onder de wapenen. Voor de overbruggingsoefe ning was een lijn over het diepe deel van 't zwembad gespannen. De commando's moesten zich ge kleed en met wapenuitrusting hangend aan het touw naar de overkant begeven. Hun onder lichaam bevond zich daarbij in het water. Op een gegeven ogenblik was soldaat R als enige met de overgang bezig. Aan beide kan ten zag een instructeur toe. Op twee meter van de kant kwam T. plotseling in moeilijkheden en liet hij los. Eén van de instruc teurs dook hem na en greep hem vast. door O MILLY GANZ 18) Soms kwam Christen voor open lijk verzet te staan, als hij omsla gen voorschreef. Ging het dan om een kind, dat aan de willekeur van zijn ouders was overgeleverd, dan bleef hij hardnekkig bij zijn voorschrift en wikkelde het zelf in, totdat de koorts gebroken was en er niets meer kon wor den bedorven. Scheve blikken en onderdrukt gemopper deerden hem daarbij niet in 't minst. Als de temperatuur dan daalde en de kleine patiënten in een rustige slaap wegzonken, monterden de gezichten van de familieleden plotseling weer op, zoals de aar de, als ineens de zon door de wol ken breekt. Christen was er zich intussen wel van bewust, dat men hem ze ker van niets minder dan moord beschuldigd zou hebben, als zo'n kind bijvoorbeeld onder de be handeling zou zijn gestorven. Hij wist heel goed, welk gevaar hij liep door zich tegen de traditio nele schoolse artsenijkunde te verzetten. Maar zijn overtuiging was voor hem een evangelie hij was bereid daarvan desnoods vervolging en haat te ondergaan. Wie van vergif hield cn de leven de, natuurlijke krachten schuw de, die moest maar naar zijn collega gaan. Kort vóór Kerstmis kon hij 't geleende geld terugbetalen. Trots en tevreden bracht hij het aan zienlijke bedrag naar het post kantoor. VI Dc aanslag Drie dagen vóór Kerstmis stap te Christen door de bemodderde dorpsstraten om patiënten te be zoeken die bijna allemaal influ- za hadden. De sneeuw danste wild om hem heen. De vlokken vlogen in zijn gezicht en bleven aan zijn oogwimpers en kleine snor han gen.' Zijn handen met de dikke, grijswoilen handschoenen had hij diep in de zakken van zijn jas gestoken, terwijl hij met gebogen hoofd dapper tegen de sneeuw storm inging. Over het dorp lag de plechtige stilte van de winterdag en al leen nu en dan weerklonk het schurend geluid van een slee en verloor zich dan weer in de be sneeuwde verte. Achter de ruiten bij de baan wachter Rems werd het krulle- kopje van een klein meisje zicht baar. Het kind drukte zijn neus plat tegen het glas en lachte met zijn hele ondeugende gezicht toen het de dokter daar als een sneeuwman zag voortbenen. Ver legen stak het een mager handje op en wuifde. Met een plotseling gevoel van geluk zwaaide Chris- te glimlachend terug. Dit tere schepseltje had hij in een hete, zwoele zomernacht be handeld op een manier, waarin hij zich met vertwijfelde hard nekkigheid tegen de wil van de ouders had moeten verzetten. Eindelijk hadden zij hem maar laten doen; maar in hun ogen had een vervaarlijke dreiging gelegen, waar Christen het ijskoud van had gekregen. Zijn methode was goed gebleken, hij had overwonnen en 't jonge kind van de niet meer zo jonge ouders aan de dood ontrukt. Zo dachten de ouders van de kleine Erika er nu ook over en zij verkondigden thuis en in de straten van de buurt luid de lof van zijn kunde. De mensen zijn nu eenmaal zo: ze houden het met degene die wint! Goed gemutst, omdat het met al zijn patiënten beter ging, draafde Christen verder van huis tof huis, trap op en trap af. Hij had deze morgen een massa bezoeken af te leggen. Urenlang was het nu steeds hetzelfde: uit de buitenlucht telkens de veel te warme ziekenkamer binnen en van uit die hitte weer in wind en sneeuw; was men dan voldoende afgekoeld, dan stapte men maar weer met sneeuwklonters aan de schoenen een slecht geventileerde kamer binnen, waar het naar thee en zweet rook. Bij zijn visites gedroeg dr Christen zich niet altijd zo voor naam als men van zijn gebla seerde collega Glatt gewoon was. Dikwijls zei hij nauwelijks goe den dag, maar rende, nadat hij de zieke tot aan de neus had toe gedekt. met grote passen door de kamer, rukte met geweld de ra men open en viel tegen de fami lieleden uit: „Wat denken jullie wel? Kan een mens in een der gelijke, dikke stinklucht gezond worden? In een varkensstal ruikt het nog lekkerder!" De meesten lieten zich dit wel gevallen. Zij hadden al lang be grepen, dat de dokter een warm hart voor zijn zieken had en dag en nacht te bereiken was, wat men niet van zijn collega kon be weren. Maar het was ook wel eens voorgekomen, dat hij van een of andere vrouw, die gauw beledigd was. na een dergelijke kamer verfrissing zijn congé kreeg. Maar Mila vond dat nooit erg, als hij het haar lachend opbiechtte haar Joost had tegenwoordig im mers werk genoeg. Om elf uur, toen de kerkklok begon te slaan, hayl Christen zijn ronde eindelijk achter de rug. Uit de scholen stroomden de kinderen naar buiten. Hij stond een ogenblik stil en genoot van het tafereel, toen de jongens en meisjes met veel spektakel een sneeuwballengevecht begonnen te leveren. Daarna wilde hij met verdubbelde haast en hongerig als een wolf de zijweg inslaan, waarlangs hij de Stille Hoek kon bereiken. 'Wordt vervolgd) Bij de worsteling die ontstond met de naar adem snakkende slodaat, die niet kon zwemmen, ging beiden onder water. De in structeur moest, toen ze weer boven kwamen, loslaten. Zwemmers die langs de kant stonden doken hierna naar de jongen, die voor de tweede maal onder water ging en brachten hemop de kant. Een arts die als cursist aanwezig was, trachtte de levensgeesten weer op te wek ken, maar het bleek reeds te laat te zijn. DE VERDWENEN PENNING MEESTER Tijdens een druk bezochte bui tengewone ledenvergadering van de voetbalvereniging Heeren veen heeft de tijdelijke voorzit ter, de heer G. W. Veldhuis, ope ning van zaken gegeven in ver band met de verdwenen tijdelijke penningmeester, de heer E. K., die nog steeds niet is opgespoord. Was deze man alleen maar slor dig en niet opgewassen tegen de omvangrijke taak van penning meester van een voetbalvereni ging of was hij een geraffineerd individu? Deze vraag zou men kunnen stellen als men uit de uiteenzetting hoort, dat K. meer malen geprobeerd heeft de voor de amateur-afdeling gereserveer de 100.000 los te maken. Ook voor de gemeentelijke lening van 25.000 wist K. wel een goede belegging, terwijl het systeem van contributie-inning veel te om slachtig was. De onderpenning meester diende te verdwijnen. K. had wel een veel economischer methode. Een onderzoek bij de Rotterdamsche Bank en de Coö peratieve Boerenleenbank heeft uitgewezen dat alle gelden aldaar nog aanwezig waren. Volgens K. had hij permissie van de KNVB met de afdraging van de gelden te wachten in verband met over name en inwerken in de nieuwe functie. Aan het verzoek van het bestuur om deze brief ter inzage te mogen hebben heeft K. na tuurlijk niet voldaan. Na de eer ste indruk dat er ongeveer 3.000 aan kasgeld was verdwe nen, laat het zich nu aanzien dat alles nog wel meevalt daar de contributie- en totogelden nog aanwezig zijn. Het gemeentebestuur heeft echter geëist de geleende 25.000 gulden terug te storten. Dit was voor het bestuur een klap daar de gemeente hiermede bewees het vertrouwen in de vereniging te hebben verloren. Gelukkig heeft burgemeester H. Huisman mede gedeeld dat zodat de toestand nor maal is de 25.000 weer klaar liggen. HORLOGES GESTOLEN In de nacht van 8 op 9 juli zijn uit een warenhuis aan hei- Spui in Den Haag 550 horloges ter waarde van ruim 15.000 gul-" den gestolen. Het is nog niet be kend hoe de daders zijn binnen gekomen. In het pand hebben zij de slo ten van vitrines en kasten ver nield en zo de horloges bemach tigd. Twee nachten tevoren van 6 op 7 juli zijn uit het fi liaal van dit warenhuis aan de Leyweg in Den Haag ook horlo ges gestolen. Er verdwenen die nacht 20 stuks ter waarde van 745 gulden. De daders van deze diefstal zijn inmiddels echter door de politie aangehouden. Zij boden de hor loges in de binnenstad te koop aan. Zij bekenden de daders te zijn. Het zijn twee broers, Van der Z„ 33 en 25 jaar oud en nog een 17-jarige collega van hen. Met zijn drieën verrichten zij schoonmaakwerkzaamheden in 't winkelpand. In de kelder vonden zij een pakje. De broers hebben dit meegenomen en bij opening bleek het twintig horloges te be vatten. Zij gaven de 17-jarige jongen er ook een paar en pro beerden gezamenlijk hun buit van de hand te doen. Het ziet er niet naar uit, dat deze drie iets te maken hebben met de diefstal van twee nachten later. Het federale hooggerechtshof in Karlsruhe heeft dinsdag de behandeling voortgezet van de spionagezaak tegen de 45-jarige Heinz Felfe en de 61-jarige Hans Clemens, beiden lid van do Westduitse spionagedienst, de zgn, „Orognisatic Gehlen", die terechtstaan op de beschuldiging van spionage voor de Sowjet- Unie, en tegen Erwin Tiebel, die als verbindingsman zou zijn op getreden. Bij zijn verhoor verklaarde Tiebel dinsdag door Sowjet-agen- ten tot spionage te zijn geprest, onder dreigementen tegen zijn in Oost-Duitsland wonende fa milie. De Russen hebben later hun belofte om voor deze fami lie te zullen zorgen, niet inge lost. Beklaagde Clemens sprak deze verklaring echter tegen, en be weerde dat Tiebel grote hoeveel heden levensmiddelen en geld. aan zijn familie heeft kunnen sturen. Voorts zei Clemens, dat be klaagde Felfe met het Oosten contact zou hebben gezocht, om dat hij er na de oorlog niet inj was geslaagd een betrekking irij het burgerleven te krijgen. Na dat hij, Clemens, in 1951 zelf totl de „Organisatie Gehlen" was toegetreden, was het hem niet moeilijk gevallen ook Felfe daar geplaatst te krijgen, daar deze organisatie veel belangstelling had voor „werkloze SD-ers". Tegenover de verklaring van Clemens, als zoude Felfe zich tijdens een bezoek aan Oost- Duitsland welbewust voor de Sowjet-spionagedienst hebben laten aanwerven, stelde deze laatste dinsdag dat hij toen naar Oost-Berlijn was gereisd om de handelsmogelijkheden tussen Oost- en West-Duitsland te on derzoeken. Over de wijze waarop de be klaagden hun informaties aan de Russen verschaften, deelde Clemens mede, dat hij deze ver borg in blikjes levensmiddelen, die hij naar zijn vrouw in Oost- Duitsland zond. Later ging hij, eens in de zes a acht weken, naar Brussel, Wenen, en West- en Oost-Berlijn, waar hij ontmoe tingen had met Sowjet-agenten, die de schuilnamen „Grote Al fred" en „Kleine Alfred" droe gen. Felfe had hem op verschil lende van deze reizen vergezeld. Felfe zelf verklaarde in sep tember 1958 in Wenen en later in Karlshorst, even buiten Oost- Berlijn, een ontmoeting met een Russische generaal te hebben gehad. Ook zouden de beklaagden bandopnamen en filmnegatieven in de dubbele bodem van een koffer naar Oost-Duitsland heb ben meegenomen. O»-- '»RM -rr\-J 0 NS DERLAND 6*4 r w 4 ,B*4C M3S D DE NIEUWE SERIE VAN 5 R ODE - KRUIS - POSTZEGELS Van 20 aug. tot en met 30 sept. a.s. zal de P. T. T. deze serie van vijf Rode-Kruiszegels met toeslag uitgeven. De uitgifte valt samen met 'iet eeuwfeest van 't internationale Rode-Kruis, en de opbrengst van de toeslag komt ten goede aan het Rode Kruis in Nederland. Een dertigtal postende ha venarbeiders in Manilla is giste ren gewond door het ontploffen van primitieve bommen. Men vermoedt dat de actie een repres- saille vormt van de zijde van werkwilligen, van wie er vorige week twee om het leven kwamen door het ontploffen van.een karn zinebom. L.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2