Provinciaal nieuws BIJ 3 DRIEUNGPAKKEN SUNIL DE VERMETELE DOKTER Beursoverzicht AGENDA RECHTSZAKEN Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 9 JULI 1963 TERNEUZEN SLUIS De Chinees-Russische besprekingen in Moskou Burgemeester van Brielle ontslagen wegens „onjuiste handelingen. CHRISTINE KEELER DIENT AANKLACHT IN 8320 NIEUWE WONINGEN IN MEI DE STRIJD OM RASSEN GELIJKHEID IN DE V. S. ERHARD OVER FRANS-DUITSE TOPCONFERENTIE GARANTIEPRIJZEN POOTAARDAPPELEN VALS GELD UIT NAZITIJD Knutselaars lijmen met VELPON Ceta-Bever "Spg" Franse avonturier verdronken Op vakantie in Oostenrijk verdronken KALM EN GOED PRIJSHOUDEND Beursindices Nabeurskoersen Advieskoersen buitenlands bankpapier Plotselinge sterfgeval.. Gistermiddag te ongeveer kwart over twaalf werd de 56- jarige heer A. S.. wonende in de Tramstraat, tijdens zijn wande ling onwel op het kruispunt TramstraatStationsweg. Door voorbijgangers werd de politie hiermede in kennis gesteld, Deze waarschuwde dokter Bos, die onmiddellijk ter plaatse was. Hij kon bij aankomst slechts de dood constateren. Ontploffing op de provinciale boot „Prins Willem I". Toen gistermiddag te kwart vóór vier de provinciale boot ..Prins Willem I", die de dienst TerneuzenHoedekenskerke on derhoudt, bij .de aanlegplaats in de haven van Hoedekenskerke, om vaart te minderen in de ma chinekamer de schroef op ach teruit werd gezet hoorde men plotseling een geweldige klap en ontstond er in de machinekamer een hevige rookontwikkeling. Het bleek dat in de machine kamer een spoelrooster van dé' machine was gesprongen. Gelukkig deden zich hierbij geen ernstige ongelukken voor en kon de „Prins Willem I" aan de ponton worden vastgemaakt, waardoor de weliswaar zeer ge schrokken passagiers de boot on gedeerd konden verlaten om de reis voort zetten. Nadat de rook was opgetrok ken werd onmiddellijk met het vervangen van de gesprongen spoelrooster begonnen, zodat te acht uur de dienst vanuit Hoede kenskerke hervat kon worden en verder overeenkomstig de dienstregeling worden gevaren. Geslaagd. Bij de gisteren te Goes gehou den Mulo-examens slaagden o.m. voor het A-diploma de dames S. C. de Jonge te Hoek en A. van de Ree te Zaamslag, beiden leer lingen van de Chr. Ulo-school, Grenulaan alhier. „Verkeersbokaal 1963" voor de K. K. Jongensschool. Zeven leerlingen eindigden met een tien. Zij kregen op hun di ploma de aantekening ,met lof" en ontvingen behalve het Veilig Verkeerspeldje, tevens een boe kenbom Burgemeester mr. Rijpstra was bij de uitreiking van deze fel-be- geerde trofee vergezeld van de voorzitter van de Vereniging voor Veilig Verkeer Terneuzen Omstreken, dokter H. A. Boland, de vice-voorzitter en korpschef der gemeentepolitie de heer D. van Ooijen en een lid van de examencommissie, de heer C. de Blaay. De hiernavolgende leerlingen eindigden met het cijfer 10: St. Willebrordschool: Dion Wil- lems, Guido Verstraeten, Ad. Verlinde, Ant. de Vetter, Cor nells de Groot, Johnny Clem- minck en Willy Galle. Chr. Nat. School: Adriaan Bare- man, Frans van Bloois, Jan Rijnhout, Adriana Wissel' en Martina Koster. Zuidlandschool: Krijn Broekho ven en Theresia Lammens. Zonneschool: Pieternella Launs- n: pach, Jannigje van Straten en Sara de Smidt. Chr. school op Ger. Gr.: Kees Verhelst, Jopie Verhelst en Nelleke Simons. De Vrfje Vlucht: Hans van der Sluis. R. K. Meisjesschool: Els Heijnen en Marijke de Roo. Carillonconcert. Wederom werd door de prof. E. Delmotte een carillonconcert verzorgd. Het programma be stond ditmaal in zijn geheel uit Nederlandse en Vlaamse volks liederen. Ten gehore werden ge bracht: Wilhelmus, Brabanconne. Zeeuws Volkslied (Morks), Mijn Vlaanderen ik heb U hartelijk lief (A. Lijsen), Zeeuws-Vlaams Volkslied (Antheunis), Klokke Roeland fDestoop), Vlaggelied (W. Smitsl, Hemelhuis (Hulle- broeck), Ik hou van Holland (Bute^, Rubensmarch (Peter Benoit) Gistermorgen heeft burge meester mr. H. Rijpstra, onder het uitspreken van zijn hartelijk ste gelukwensen de Verkeers bokaal 1963 uitgereikt aan het hoofd van de R. K. Jongens school „St. Willebrordus", de heei G. Meert. Dit jaar hebben 294 leerlingen van de hoogste klas der lagere scholen te Terneuzen en Sluiskil aan het Schoolvei'keersexamen deelgenomen. Hiervan waren er 26 van de R. K. Jongensschool, waarvan geen enkele, nóch in het schriftelijk, nóch bij het prak tisch examen ook maar één fout maakten. Vanzelfsprekend heers te er een feestelijke stemming op de R. K. Jongensschool. Hel overleg over ideologische geschillen tussen Chinese en Rus sische vertegenwoordigers is gis teren in Moskou hervat. Geen der beide partijen heeft iets bekendgemaakt over de be sprekingen, die vrijdag begonnen. Maar in 't weekeinde heeft men opnieuw tekenen van de crisis in de betrekkingen tussen beide lan den kunnen waarnemen. Radio-Moskou schrapte zonder uitleg een van haar geregelde programma's dat door radio-Pe king in de Russische taal wordt verzorgd. De Chinezen trokken zich terug van het internationale filmfestival dat zondagavond in Moskou begon. In Peking werd 'n massabijeenkomst ter ere van de vijf door de Russen uitgewezen Chinezen gesproken van „onrede lijk" optreden der Sowjet-autori- teiten. Bij Koninklijk Besluit is aan de heer D. M. van Zwieten on middellijk ingaand ontslag als burgemeester van de gemeente Brielle verleend. De heer Van Zwieten was sinds 23 maart 1963 in de uitoefening van zijn func tie geschorst. Van de zijde van het ministerie van Binnenlandse Zaken deelt men mede, dat het ontslag aan de burgemeester werd verleend aangezien bij een ingesteld on derzoek is gebleken van onjuiste handelingen onder meer met be trekking tot het verkrijgen van gelden voor de tentoonstelling „Brielle, sleutel van Europoort", het reserveren van een groen strook voor zijn gungalow en het doen uitbetalen van een honora rium aan een architect. Christine Keeler heeft maan dag een aanklacht ingediend te gen haar voormalige „literaire agent", Robin Drury. Deze had met het oog op de publikatie van de „memoires" van de prostituee die onlangs de minister van Oor log Frofumo ten val bracht, een bandopname gemaakt van een uitvoerige verklaring van haar over haar leven. Later had hij in haar tegenwoordigheid de origi nele band vernietigd. Het blijkt echter dat Drury een kopie van de band had ver vaardigd welke hij nu ter be schikking van de justitie heeft gesteld. De verklaring van Chris tine Keeler op de band zou een nieuw licht werpen op de zaak van de Jamaïcaan Lucky Gor don, die onlangs wegens mishan deling van de prostituee tot drie jaar gevangenisstraf werd ver oordeeld. Christine Keeler eist nu dat de tweede band haar wordt terug gegeven. Volgens gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek werden in mei van dit jaar 8320 nieuwe woningen voltooid. In mei 1962 werden 7115 nieuwe woningen opgeleverd. In de eerste vijf maanden van 1963 kwamen 21.915 nieuwe wo ningen gereed, tegen 28.235 in de overeenkomstige periode van 1960. Sedert de bevrijding zijn tot en met mei van dit jaar in totaal 1.036.019 nieuwe woningen ge bouwd. Van de in mei gereedgekomen woningen werden er 791 in sys teembouw uitgevoerd. Het aantal woningen, met de bouw waarvan in mei 1963 een aanvang werd gemaakt, bedroeg 8959, tegen 8058 in mei 1962. In de eerste vijf maanden van dit jaar werd met de bouw van 32.872 woningen een aanvang gemaakt tegen 33.610 in de over eenkomstige periode van 1962. Daar het aantal in aanbouw genomen woningen in mei gro ter was dan dat van de gereed gekomen woningen, steeg het aantal in aanbouw zijnde wonin gen tot 133.223 op het eind van deze maand. Zondag zijn bij de ingang van het Lunapark in Baltimore een honderdtal betogers voor rassen- gelijkheid zowel blanken als negers gearresteerd. Vorige week bedroeg het aantal arresta ties in Baltimore 283. Evenals de vorige week bevon den zich predikanten, priesters en rabbijnen onder de demonstran ten van wie de meesten op de grond geknield of gezeten waren. Zij moesten door politie-agenten weggesleept worden. De blanke bezoekers van het Lunapark namen zondag 'n drei gender houding aan dan de vo rige week en wierpen zelfs met stenen naar de betogers, die erin geslaagd waren het Lunapark binnen te komen. De politie maakte gebruik van honden om de orde te herstellen. Professor Ludwig Erhard, de Westduitse minister van Econo mische Zaken en opvolger van bondskanselier Adenauer, heeft zondag verklaard dat bij de af gelopen week gehouden be sprekingen tussen president De Gaulle en bondskanselier Ade nauer „harde tegenstellingen" aan het licht waren getreden. Volgens hem was op geen enkel punt volledige overeenstemming bereikt en dit sloeg in het bij zonder op de landbouwpolitiek. Prof. Erhard, die zelf aan de Frans-Duitse besprekingen heeft deelgenomen, zei dit op het jaar lijkse congres van de Christelijke Sociale Unie, de Beierse zuster partij van bondskanselier Ade nauers C. D. U. DINSDAG 9 -JULI TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Girls! Girls! Girls. Zuidersportpark, 6.45: ScheepswerfSpadella. Scheldebad, 8 uur: Water- polowedstrijd ScheldeBruin vis. WOENSDAG 10 JULI TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Girls! Girls! Girls! Zuidersportpark, 6.45 uur: P.T.T.—Meterfabriek. Het Landbouwschap heeft dc heffing voor 1963 op pootaardap- pclcn vastgesteld op 50,per hectare. Het vorige jaar werd deze heffing reeds verlaagd van 130,tot ƒ100.per hectare. De heffing die de exporteurs verschuldigd zijn is verlaagd van zestig cent tot 35 cent por 100 kg geëxporteerde pootaardappelen. Deze heffing wordt gebruikt om een ..bodem" in de pootaard- appelenmarkt te leggen. De telers kunnen daardoor te allen tijde rekenen op een bepaalde mini mumprijs voor dit produkt. Uit de heffing wordt ook de „Stich ting Pootaardappelenpropaganda in het buitenland" gefinancierd. Het Landbouwschap en het Be drijfschap voor de Aardappel-han del hebben ook de garantieprij zen voor de pootaardappelen van de oogst 1963 vastgesteld. VROUW NA VAL VAN BALKON OVERLEDEN De 46-jarige mevr. M. Schmidt is maandagochtend van het bal kon achter haar woning op de tweede verdieping aan de Ka naalstraat in Amsterdam naar beneden gevallen en op weg naar het ziekenhuis overleden. De vrouw verloor het evenwicht toen zij op een trapje stond om de was op te hangen. plastic wasteil -v irf Er moet nog meer vervalst buitenlands geld uit de periode van het Derde Rijk op de bodem van het Toplitzmeer in Stier marken rusten. Hiervan is een opsporingsgroep, die naar men beweert gesteund zou worden door in Zuid-Amorika wonende Duitsers, overtuigd. In een verklaring zeggen de onderzoekers dat de S.S. in de laatste fase van de oorlog twee en twintig kisten vervalste bank biljetten en bewijzen van oor logsmisdaden bevattend, in het meer hebben gedeponeerd. Een van deze kisten zou begin van dit jaar door iemand, wiens naam aan de groep bekend is, zijn op gevist. Men heeft de autoriteiten van Stiermarken toestemming gevraagd om in het meer te gaan zoeken, doch deze is nog niet verleend. In de afgelopen jaren hebben verschillende onderzoekings- leams vergunning gevraagd om een onderzoek naar de gezonken kisten in te stellen, nadat in 1959 duikers kisten uit het meer hadden opgehaald waarin voor een bedrag van negen miljoen pond sterling (ongeveer negen tig miljoen gulden) vervalste Engelse bankbiljetten bleken te zitten. De nazi's waren van plan om deze bankbiljetten in de loop van de oorlog boven Engeland uit te werpen en daardoor een financiële chaos te veroorzaken. EIS GEMEENTE NOORDWIJKERHOUT AFGEWEZEN De vice-president der Haagse rechtbank, mr. J. H. C. Slote- maker, heeft maandagmorgen de eis afgewezen van het gemeen tebestuur van Noordwijkerhout dat binnen twee maal 24 uur een stuk land van de veehouder- schillenophaler J. W. Meiland uit de Zilk moet worden ont ruimd. De gemeente had deze eis ge steld, omdat zij die grond nodig heeft voor de aanleg van een parkeerterrein bij het nieuwe sportveld. Nadat diverse bespre kingen gevoerd waren tussen partijen bleek vorige week, dat nog steeds geen overeenstem ming kon worden verkregen. Mr. Slotemaker verklaarde in zijn vonnis maandagmorgen, dat Mëiland de grond, zij het dan ook te goeder trouw, mogelijk ten onrechte in gebruik heeft dat als gevolg van een erfpacht kwestie doch dat hij bij het afwegen der belangen in deze zaak toch de eis der gemeente Noordwijkerhout moest afwijzen. Het is uit verklaringen van des kundigen gebleken, dat Meiland zijn bedrijf bij bevel tot ontrui men van de grond geheel of ten dele zal moeten liquideren. Bo vendien, aldus het vonnis, heeft de gemeente Noordwijkerhout negen maanden de tijd gehad om deze situatie te voorkomen. Dc Franse reiziger en avontu rier René Lescombes, die bezig was de Atlantische Oceaan in een klein vaartuigje van West naar Oost over te steken, is begin juni bij de Azoren verdronken. Zijn scheepje moet in een storm zijn vergaan. Cp 7 juni, de 68ste dag van zijn reis.' is zijn lijk door een Portugese visser gevonden. Hij had gedacht over zijn eenzame tocht van 4500 mijl drie maanden te doen. Herhaalde malen is Lescombes, die eigenlijk taalleraar was, bij zijn pogingen de Atlantische Oceaan over te steken op bet nip pertje aan de dood ontsnapt. De 23-jarige winkelier M. Go- ris uit Houwersdijk (Gr.) is zon dag in Oostenrijk verdronken. Hij was met. andere leden van een reisgezelschap vanuit de plaats Ffach gaan zwemmen in de Uri- see. De heer Goris ging te water al hoewel hij niet goed kon zwem men. Eén van de mensen uit zijn gezelschap hoorde plotseling ge roep om hulp en zag de heer Ga ris in het water verdwijnen. Tot dusver is zijn stoffelijk overschot niet gevonden. Het meer is ter plaatse tien meter diep. COÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN Veiling' van 8 juli. GROENTEN Per 100 stuks: Sla ƒ3,50ƒ8. Per stuk: Bloemkool A 7093 ct, A II 51—77 ct, B 51—62 et, B II 23—51 ct, afw. 22—57 ct; Groene komkommers 1011 ct; Witte komkommers 1517 ct. Per bos: Selderij 10 ct; Peen II 2654 ct; Kroten 612 ct; Uien 12—14 ct. Per kg: Andijvie 78 ct; Tuin bonen 1623 ct; Rode kroten 26 ct; Spitskool 912 ct; Peu len 136154 ct; Sovoye kool 10 29 ct; Doppers II 1122 ct; Rabarber II 714 ct; Tomaten A 93—102 ct, A II 78—86 ct, B 89 ct, C II 61—75 ct, CC 47—52 ct. AARDAPPELEN Per kg: Eerstelingen bonken 2930 ct, I 1928 ct, drielingen 1420 ct, kriel 1924 ct; Bari- ma bonken 25 ct, I 23 ct, drie lingen 1516 ct. ZACHT FRUIT Per doos: Aardbeien. Talisman I 37—46 ct, II 22—33 ct; Senga- na I 32—39 ct II 23—33 ct; Red Gauntied I 37—51 ct, II 22—36 ct; Cambridge I 37 ct; Gorella I 39—42 ct, II 24—33 ct; Vola I 36 ct; Regina II 22—23 ct. Kersen. B II 3945 ct Rode bessen. I 30 ct, II 2629 ct. Per kg: Rode bessen. I 8794 ct, II 58—71 ct, III 35 ct; Witte bessen 6068 ct. Het was gisteren een heel rus tige dag aan de Amsterdamse ef fectenbeurs en per saldo was er in de stemming niet veel ver anderd ten opzichte van de vo rige week. Ook toen waren de omzetten betrekkelijk klein, maar bleef de stemming goed prijs houdend tot vast. Dit was ook nu het geval. Hierbij werd de markt gesteund door de betere tendens die Wall Street vrijdag heeft la ten zien, waardoor het Dow- Jonescijfer opgelopen is tot bo ven 716. Ook in Wall Street was het echter erg stil wegens gebrek aan kooplust en gemis aan sti mulerende factoren. In Amster dam was het kenmerk van de markt de gehele week de vaste stemming voor Koninklijke. In middels heeft de Burmah Oil het bod op haar aandelen afgewezen en men zou verwacht hebben dat onder invloed daarvan Konink lijke een reactie zou vertonen. Dit was echter bepaald niet het geval. Koninklijke noteerde wel dra weer 175 en ging daar zelfs nog 20 cent boven. In spanning wordt afgewacht of de Konink lijke samen met de British Pe troleum een nieuw bod op Bur mah Oil zal uitbrengen, dan wel of een Amerikaanse oliemaat schappij haar kans zal benutten. Internationaal liggen de olie waarden bijzonder goed. Trou wens ook Unilever deed het gis teren niet slecht en werd door de door MILLY GANZ 16) (Nadruk verboden.) Christen had zich vergist. On derweg naar huis bleef de man met de loodvergiftiging overal staan, waar er mensen stonden te praten en maakte van zijn opgewekt hart geen moordkuil. „Moeten jullie je voorstellen", zei hij. „Ik ben al jaren ziek. Kijk me maar eens goed aan. Lang zou ik het zeker niet meer gemaakt hebben! Zes dokters zijn er niet achter gekomen, wat ik mankeerde. Die „nieuwe" in de Stille Hoek wist het na een paar minuten. Dat is een won derlijke kerel die heeft wat in zijn mars!" Dat herhaalde hij telkens weer, wel honderd maal, totdat hij eindelijk met zijn prettig nieuws thuis aanbelandde. Van daar nam zijn spraakzame vrouw de propagandaveldtocht van hem over. Zij liet de melk overkoken, het vlees en de rijst aanbranden om op de trap de geschiedenis van de ziekte van haar man te vertellen ja, op een gege ven ogenblik was hij zelfs hele maal niet meer in huis te vin den, maar vertelde het overal in het dorp rond. Het was wer kelijk meer dén Christen had durven verwachten. De diagnose betekende een keerpunt in zijn beroepsleven. Zijn wachtkamer was gedu rende het spreekuur goed bezet en het werd steeds drukker. Als de zon stralend door de vensters zonder gordijnen in zijn spreekkamer scheen en de bel aan de deur niet stilstond, ter wijl hij al bezig was met patiën ten te onderzoeken, was zijn hart vervuld van geestdrift voor zijn heerlijk beroep. Inwendig jubel de hij, omdat hij nu na lang, nut teloos wachten zich eindelijk on onderbroken met zijn werk kon bezighouden. Ziin patiënten, die meestal uit behoeftige milieus stamden, be handelde hij met het diepe ver antwoordelijkheidsgevoel, dat in zijfi karakter verankerd lag. Kon iemand hem een groter eer be tuigen, een hoger vertrouwen in hem stellen dan door zijn groot ste bezit zijn leven, en zijn gezondheid hem toe te vertrou wen? Een dokter kon daar slechts één gelijkwaardige prestatie te genover stellen: zijn uiterst geestelijke en fysieke inspanning, om dat heilige vertrouwen recht te doen. Vaak gebruikte Christen nog de nachtelijke uren, om bij het schijnsel van een flikkerend olielichtje na te slaan, wat door de grootsten op het gebied der medische wetenschap was vast gelegd, over gevallen, die hij juist in behandeling had, want bij hen vond hij het resultaat van rijke ervaring, van studie aan levende en dode mensen gewijd. Hij verrijkte zich, zoveel als zijn hersens maar konden opnemen, met de kennis, die in alle zieken en anatomiezalen der wereld verworven werd, of met het re sultaat van een geniale geleerde, die tussen de stille muren van zijn laboratorium om inzicht worstelde. Het geweten van dokter Chris ten was onomkoopbaar, zodat de zorg om een ernstige zieke soms drukkend zwaar op hem rustte en de vrolijke opgewektheid van Mila als een genadevol geschenk van de hemel zijn" bestaan ver lichtte. Het viel hem niet gemakkelijk, zijn patiënten vertrouwd te ma ken met een behandelingsmetho de, zoals die nog door geen en kele dokter in het dorp was toe gepast. In die tijd wisten de mensen nog niet beter, dan dat zij voor hoofdpijn een poeder, voor buikpijn opium en voor reumatiek salicyl kregen. Vaak genoeg' zonder grondig onder zoek, die ook geholpen moesten worden. Bovendien betekenden de kleine flesjes een aanzienlijk deel van het doktersinkomen. Water, zon en frisse lucht waren gratis te krijgen I Ook maakte Christen het mee, dat er velen zijn spreekkamer verlieten om er nooit meer terug te keren, omdat hij hun het ge wenste „drankje" of de gebrui kelijke poeder onthield. Met een superieur glimlachje liet hij hen lopen. Op sommige dagen werkte hij bijzonder ingespannen. Dan was zijn wachtkamer zó bezet, dat Mila alle stoelen, die er in huis te vinden waren, moest aandra gen, terwijl hij ijverig bezig was borstkassen te bekloppen, naar regelmatige of onregelmatige sa mentrekkingen van het hart luisterde, en ogen, oren en neus controleerde. Maar met zijn fijne psychologische intuïtie ontdekte hij echter vaak de oorzaak van een ziekte in de geheimste hoek jes van de menselijke ziel. Als een ervaren rechtercom missaris ging hij met een druk vraag- en antwoordspel, de meest verbolgen wegen na, die toegang gaven tot de diepte der psyche van deze schijnbaar vaak zeer tevreden mensen. En dan stond hij plotseling voor de, ook voor de patiënt, geheimzinnige oor zaak van lichamelijk lijden. Met het verkrijgen van het inzicht echter, was meestal ook al de eerste stap naar de genezing ge zet, want hij verstond de kunst om ook zielen te bevrijden uit de doolhof van de meest verwarde situaties. Daarbij kwam hij wel vaak ruw uit de hoek maar merkwaardigerwijze had hij daar mee juist het meeste succes. (Wordt vervolgd.) arbitrage gekocht. Na 170 werd gedaan tot 171,10. Ook voor Philips viel een koersstijging waar te nemen, die zich tot één gulden beperkte. AKU genoot eveneens enige aandacht en liep op tot 475. Pas in de vijfde tape kwam er een notering voor Hoogovens tot stand !'èrP%el 617. De scheepvaartmarkt, die vo rige week van zich deed spreken door het gunstige nieuws uit Djakarta, deed het gisteren kalm aan. Opmerkelijk was dat de koersen zich goed handhaafden op het verhoogde niveau, vooral Paketvaart, die opliepen tot 169, maar dit hoogste punt niet wisten te handhaven. Vrijdag sloten zij op 167. Scheepvaart- Unie was 1 punt in reactie, maar Kon. Boot en Java-China Pa ketvaart lagen aan de vaste kant. In ieder geval is de ondertoon niet ongunstig. Hetzelfde kon ge zegd worden van de cultuur fondsen, waarvan met name Deli en Amsterdam Rubber iets ver beterden. De bankaandelen wa ren eerder iets beter. Nederland se Staatsfondsen prijshoudend. Het trok de aandacht dat in Londen aandelen Burmah Oil op liepen van 61% tot 63%. Men vraagt zich af of hieruit de mo gelijkheid van een hoger bod moet worden afgeleid. Aandelen Riva N. V. werden lager geadvi seerd in verband met het giste ren gepubliceerde jaarverslag, waaruit spreekt de moeilijkheid voor het bedrijf om de kosten stijging te compenseren. Het di vidend van 14 pet (vorig jaar 15 pet) werd slechts voor 12 pet uit de winst betaald, de resterende 2 pet uit de dividendreserve. De markt sloot rustig maar goed prijshoudend. 4/7 5/7 8/7 Int. conc. 543.2 543.2 546.1 Industrie 353.0 354.9 355.1 Scheepvaart 150.8 151.1 150.8 Banken 252.3 251.5 251.7 Handel, enz. 156.6 157.4 157.8 Algemeen 392.6 394.2 394.6 AKU: (476%) Hoogovens: (617) Kon. Olie: 173.50—175 (175.30) Philips: 164.70 gb—165 (165.90) Unilever: 170 (170.90) Stemming: Vriendelijk, boveu het laagste punt. De advieskoersen voor buiten-, lands bankpapier, vandaag gel-1 dend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.0510.15 Amerik. dollar 3.57V2—3.61VT Canadese dollar 3.323.37 Franse frank (100) 73.5074.00 Belgische fr. (100) 7.11Va—7.16'/a Duitse mark (100) 90.2090.70 Zweedse kroon (100) 69.0570.05 Deense kroon (100) 51.9052.90 Noorse kroon (100) 50.1551.15 Zwitserse fr. (100) 83.2583.75 Italiaanse lire (10.000) 57.35—59.35 Oostenrijkse schilling (100) 13.971/2—14.07'A Portugese escudo (100) 12.5512.70 Spaanse peseta (100, gr. coup.) 6.00—6.15

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2