Busongeluk in Duitsland De Belgische taalkwestie De bouwactiviteit in Zeeland in 1962 Akkoord over Federatie Maleisië Het weer JJjy schakel _y: over op Gulfpride Incident tijdens Navo-taptoe in Amsterdam De toestand in Brits Guyana ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT HOOGWATER MAANDAG 8 JULI 1963 19e Jaargang No. 5956 DE WESTDUITSE DEFENSIE Fiankerins Ml abonnement? Temen»»* Telefoon 01150 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6,per Kwartaal: per maand i 2.per week 48 et. Losse nrs 9 et Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie, adres; Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande te Terneuzen Advertentieprijs per mm 16 et; lwwtmwn per advertentie ƒ2,40. Rubriek: Kleine Advertenties (gêên handel* advertenties)5 regels 1,10. Tedere regel meer 22 ct. Kleine Advertenties bij vooruitbetaling. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer. Inzending advertenties te 's namiddags 2 uur. Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur. Een Belgische autobus, uit Oostende vertrokken inet Britse passagiers, is zondagmiddag in de buurt van Stuttgart van de autoweg geraakt en 15 meter lager op een spoorbaan terecht gekomen. Vier inzittenden van de bus en een Duitse vrouw zijn hierbij om het leven gekomen. Er zijn ongeveer 40 gewonden, van wie er ongeveer 20 ernstig aan toe zijn. De autobus reed van de weg af toen de chauffeur uitweëk voor zes auto's, die in een ket tingbotsing waren geraakt. Het aantal slachtoffers was zondagavond gestegen tot negen. Zes van de omgekomenen waren Engelsen, de drie overigen Duit sers. In de bus zaten zes-en-dertig Engelse vakantiegangers, een Belgische chauffeur en een Ne derlandse reisleider. Het gezel schap was zaterdag naar Maas tricht gevlogen. Volgens de po litie was de bus op weg naar Kitzbühel in Oostenrijk. Binnen een uur na het onge luk hadden achttien ziekenwa gens de gewonden weggehaald. Sommige gewonden moesten eerst uit het verwrongen wrak van de autobus worden bevrijd. Kraanwagens tilden later het wrak van de spoorbaan teneinde de rails vrij te maken. De kettingbotsing ontstond doordat een automobilist, die meende bandenpech te hebben, stopte. Een achterop komende auto, waarvan de bestuurder remde, ging slippen en sloeg tegen de afrastering van het via duct. Vervolgens reden vier auto's op deze wagen. Hierbij werden drie mensen gedood en vier gewond. De volgens ooggetuigen met grote snelheid naderende auto bus probeerdenog te remmen, doch gleed slippend tegen de stil staande wagens en stortte ver volgens van het viaduct op de spoorbaan. Tijdens het ongeluk viel een hevige regenbui. Van de buspassagiers werden er zes gedood. Dertig inzittenden liepen verwondingen op. Vijf van hen verkeerden zondagavond nog in levensgevaar. De chauffeur bleef ongedeerd. 1 ..^•3V'** 1 SELECT SINGLE-G 7pf De motorolie vcuiH'cmclhag Morgen zal de Belgische Ka mer van Volksvertegenwoordi gers de nieuwe voorstellen van de regering bespreken voor de regeling van de taalkwestie. De voorstellen, een nieuw compro mis nadat het verzet van Vlaam se zjjde tegen de oorspronkelijke wetsvoorstellen vorige week tot de ontslagaanvrage van het ka- binet-Lefèvre leidde, zijn het re sultaat van een „politiek con claaf", dat vorige week vrijdag in Brussel werd gehouden. Hieraan namen deel ministers van de twee regeringspartijen, de Katholieke en de socialistische partij, en vertegenwoordigers van het bestuur daarvan. Het Tijdens de uitvoering van de NAVO-taptoe in het Olympisch stadion in Amsterdam is vrijdag avond het begin van het optre den van het muziekkorps van de republikeinse nationale garde van Portugal Banda la guarda nacionale republicana ver stoord door 20 a 30 jongelui. Toen de grasmat nog in het duis ter lag renden zij van verschil lende kanten met spandoeken het veld op, juist op het ogen blik dat het Portugese muziek korps vanuit de Marathonpoort opmarcheerde. De daarvoor ge reed zittende alsmede de voor de te verwachten incidenten gereed houdende agenten renden de de monstranten achterna. Terwijl het muziekkorps het Feijenoord- lied speelde, brachten de agen ten de tekst van dit populaire clublied in de praktijk De jongelui die zich op de grond lieten vallen grepen zij vast, sloegen er met hun gum miknuppel op en sleurden ze aan handen en voeten het veld af. Dit politieoptreden vond geen genade in de ogen van het pu bliek, dat begon te joelen. Nadat de eerste groep demonstranten bijna was verwijderd, rende nog een klein groepje het terrein op dat zich in de gelederen van het muziekkorps begaf. Rustig door spelend en marcherend werkten de Portugezen hun eerste num mer van het optreden af. Rond het veld bleven tientallen agen ten met de gummistokken in de hand een oogje in het zeil hou den nadat het Portugese korps onder een daverend applaus was afgemarcheerd trokken zij zich ook weer terug. De politie heeft geen demon stranten gearresteerd. Enkelen van hun waren in de haast om over de hekken van de tribunes aan de rand van de wielerbaan te klimmen gestruikeld, waarbij ze lichte verwondingen opliepen. De politie stuurde ze met een wagen van de GGD naar een ziekenhuis. De burgemeester, mr. Van Hall, zei over de brief die hij vrij dagmiddag had ontvangen, en waarin hem de demonstratie werd aangekondigd, dat hij het vermoeden had dat men met op zet geen vergunning voor een demonstratie (op straat) had aangevraagd, hoewel men weet dat dat vooraf moet gebeuren. De burgemeester zei dat hij er in beginsel geen bezwaar tegen zou hebben gehad. Schietpartij in Brits-Guyana Britse militairen hebben zater dagavond het vuur geopend op negers en Indiërs die het in Ro- signol, een dorp ten oosten van Georgetown, de hoofdstad van Brits-Guyana, met elkander aan de stok hadden gekregen. De politie van Georgetown maakte zondag bekend, dat bij de sohietpartij twee Indiërs waren gedood en twee gewond. Een van de gewonden verkeerde in kritie ke toestand. voornaamste doel was een tus senoplossing te vinden voor de kwestie van de aanhechting van zes Vlaamse randgemeenten aan Brussel, een maatregel die van Vlaamse zijde als .gebiedsroof" van de hand werd gewezen. In het nieuwe voorstel wordt trou wens van deze aanhechting niet meer gesproken. Het compromis beoogt garanties voor de positie van het Nederlands en „facili teiten" op onderwijsgebied voor de Franstalige inwoners van de ze gemeenten. Algemeen wordt verwacht, dat de voorstellen van de regering in de nieuwe vorm een meerderheid in de Kamer zullen krijgen, na dat de C.V.P. en de P.S.P. tijdens het weekeinde op speciale verga deringen er hun fiat aan hebben gegeven. Twee Vlaamse organisaties, de Volksunie en het Vlaamse Actie comité hebben echter ook dit nieuwe compromis, van de hand gewezen en opgeroepen tot vér- zet. Het omstreden punt is een onderdeel van twee voorstellen van de regering tot regeling van het gebruik van de twee landta len in Brussel in het centrale overheidsapparaat en in het on derwijs. In België werd reeds vo rig jaar de definitieve taalgrens tussen het Frans en het Neder lands vastgesteld. Man vermoordt vrouw en schoonzuster Een 32-jarige neger, die zijn vrouw en schoonzuster In een aanval van razernij had ver moord, is zaterdagmorgen door politie bij het vliegveld van Ne wark in de Amerikaanse staat New Jersey door de politie ge arresteerd. De man verwondde nog drie mensen op zijn vlucht uit het huis te Linden in New Jersey, waar hij de moorden had ge pleegd. Onderweg ontvoerde hij een 18-jarig meisje dat hij als gijzelaarster gebruikte. Later liet hij haar echter vrij. De poli tie ontdekte hem bij het vlieg veld, waar hij werd gearresteerd. CHINA EN RUSLAND Op een massabijeenkomst ter verwelkoming van de vijf Chine zen, die op verzoek van de Sow- jet-Russische regering naar Chi na terugkeerden, heeft de Chi nese plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken Lioe Hsiao de Sowjetrussische maat regel „onredelijk" genoemd. Hij zei dat de Russische gedragslijn „hen die ons na aan het hart lig gen" slechts kan grieven en de vijand verheugt. De Amerikaanse imperialisten en de Zuidslavische Tito-kliek hopen van ganser harte op een scheiding tussen China en de Sowjet-Unie, zo zei vice-premier Tsjen Yi, die verveolgens het woord voerde. Volgens hem listen het Chinese en het Rus- ache volk eenheid. Wij moeten s verzetten tegen een breuk en ,uw blijven aan het Marxis- ch-Leninistisch revolutionaire cginsel, aldus Tsjen Yi. De algemene staking in Brits- Guyana, die reeds 11 weken duurt zal heden eindigen, nu premier Jagan instemt met wij zigingen die door de vakbonden zijn voorgesteld in een plan van de Britse bemiddelaar Robert Willis van het Britse vakverbond T.U.C. Dr Jagan had het plan van Willis al goedgekeurd. Het voor ziet onder meer in het volgende. De regering zal de staking, die het land veertig miljoen dollar heeft gekost, niet beschouwen ais een verbreken van 't dienst verband met het overheidsper soneel. Het regeringsontwerp voor een nieuwe arbeidswetge ving, dat de aanleiding tot het geschil vormde, zal niet meer bij het parlement worden ingediend, in zijn huidige noch in gewijzigde vorm. De regering en de vakbon den zullen voortaan eerst over leg plegen over arbeidskwesties. De vakbond had zijn eis voor volledige uitbetaling van de lo nen voor de tijd van de staking laten vallen. Maar iedere staker krijgt een lening ten bedrage van twee weken loon, terug te betalen in zes maanden. Intussen ontruimen negers en Indiërs een aantal dorpen waar zij in de minderheid zijn, met het oog op de ernstige incidenten die zich de laatste tijd hebben voor gedaan. Beide volksgroepen wa ren met elkaar in conflict geko men sinds het begin van de sta king, die de achtergrond voor de rassenstrijd vormt. Ook nu ko men nog berichten binnen over vechtpartijen en brandstichting in het gebied van Demerara, Formateur ontvangt fractieleiders De kabinetsformateur Dr. De Quay zal hedenochtend in het kabinet van de minister-presi dent om tien uur de heer Beer- nink, C.H.U.-fractie-voorzitter in de Tweede Kamer ontvangen. Tegen 11.30 uur is de A.R.P.- fractieleider, de heer Van Eijs- den uitgenodigd. De fractieleider van de V.V.D.,. de heer Toxopeus, zal vanmiddag om 16.00 uur zijn opwachting maken. De kabinets formateur ontvangt vanavond om 21.00 uur te zijpen huize de K.V.P.-fractieleider, de heer De Kort. o Straaljager valt op kampeerterrein Zeker acht personen zijn ge dood en achttien gewond doordat een onbemande straaljager op een kampeerterrein bij Willow Grove, in de Amerikaanse staat Pennsylvania te pletter sloeg. Het ongeluk gebeurde zondag. De piloot was uit zijn toestel ge sprongen toen het door een sto ring onbestuurbaar was gewor den. Hij kwam veilig op de grond terecht. Dodelijke ongelukken is autoraces. waarin Georgetown ligt. De Britse troepen zijn vrijdag met 145 militairen uit Engeland ver sterkt om de'toestand het hoofd te bieden. o Sterkte der Chinese strijdkrachten verminderd? De sterkte der Chinese strijd krachten is in de afgelopen twee jaar aanzienlijk verminderd door een drastische besnoeiing van de Sowjethulp. Dit is zaterdag in kringen van de nationalistisch- Chinese geheime dienst op For mosa meegedeeld. Het aantal militairen zou tot het .laagste peil sinds de Kore aanse oorlog zijn teruggelopen: 2.190.000. De uitrusting van de helft der troepen was gemoder niseerd maar de rest beschikt over verouderde wapens van de Koreaanse oorlog. De vermindering van de Rus sische hulp zou de luchtmacht nog meer hebben getroffen dan de landstrijdkrachten. De Chi nese communisten hebben nu 2.720 vliegtuigen ruim dui zend minder dan in de Koreaan se oorlog en de sterkte zal naar verwachting nog aanzien lijk dalen door het tekort aan reserve-onderdelen. De kwaliteit van de piloten is verminderd doordat er niet voldoende brand stof is voor de opleiding. Volgens genoemde kringen heeft de marine bijna 1.200 sche pen, maar hiervan zouden slechts 200 oorlogsschepen zijn. tijdens Tijdens training en wedstrij den op het circuit van Silver- stone (Engeland) zijn vrijdag avond en zaterdagmiddag twee coureurs om het leven gekomen. Drie personen werden gewond. De 21-jarige Mark Fielden, zoon van een vice-luchtmaar- schalk en hofmaarschalk van Koningin Elisabeth, sir Edward Fielden, verongelukte vrijdag avond tegenover de pits. Mark Fielden werd, evenals drie an dere personen die bij dit ongeluk gewond raakten, naar een zie kenhuis overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. De 25-jarige J->hh Dunn kwam om het leven tijdens een race voor formule-juniorenwagens om de Club-Trophy. Hij reed tegen een muurtje en was op slag dood. Het jaar 1962, aldus een over zicht van de bouwactiviteit in Zeeland, samengesteld door het ministerie van Volkshuisvesting en Wederopbouw, stond voor de provincie Zeeland in belangrijke mate in het teken van de struc tuurveranderingen in de provin cie. De aanwijzing als probleem gebied, die in 1959 plaats vond, begon vruchten af te werpen in een duidelijk aanwijsbare toege nomen industriële activiteit, die vooral in Terneuzen een specta culair beeld vertoonde. Ook de her-oriëntatie op agrarisch ge bied bracht een vergrote vraag naar bouwwerken met zich. In 1962 is in de provincie Zee land voor een bedrag van 54,6 miljoen in de gebouwensector (inclusief de woningbouw) ge produceerd. Hierbij zijn de wer ken met een bouwsom van twee duizend gulden en minder niet meegerekend. Er kwamen in de provincie 1617 woningen gereed, waarvan 260 in de ongesubsidieerde sec tor. Van de in 1962 gereed ge komen woningen werden er 27 uitgevoerd volgens een goedge keurd bouwsysteem. Aan het einde van het jaar waren 1654 woningen in uitvoering tegen 1540 op 31 december 1961. In het tijdvak van 5 mei 1945 tot 31 december 1962 werden in totaal 28.270 nieuwe woningen opge leverd. MINISTER SPAAK NAAR MOSKOU De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Paul Henri Spaak, is zondagochtend van het viiegveld te Brussel naar Moskou vertrokken, waar hij be sprekingen zal hebben met pre mier Chroesjtsjov. Vóór zijn vertrek verklaarde minister Spaak dat er geen spra ke zou zijn van besprekingen of onderhandelingen. „Het gaat hier eenvoudig om een privé- reis," zei hij. „Tijdens mijn ver blijf in Moskou zal ik gelegen heid hebben met de Sowjetrus sische premier, in een rustige omgeving, de vraagstukken te bespreken' tussen Oost en West, Europa, en waarschijnlijk ook de betrekkingen tussen de Navo en het Warschau-Pact." De heer Spaak zei dinsdag middag te zullen terugkeren. In Londen zullen vandaag pre mier MacMillan en de eerste mi nisters van de Maleise federatie en van Singapore 'n akkoord te kenen voor de vorming van de federatie Maleisië. Dit werd vrijdagochtend be kendgemaakt na afloop van een bespreking tussen de Britse mi nister van Koloniën, Duncan Sandys, en de leider van de twee afvaardigingen. Dit gesprek heeft de gehele nacht geduurd. Het is de bedoeling dat de nieuwe federatie, waarvan be halve de Maleise federatie en Singapore, ook Brits-Borneo, Serawak en het zeer olierijke Broenei deel van moeten uitma ken, op 31 augustus a.s. een feit wordt. De kwestie van de financiële bijdrage van Singapore, die het voornaamste struikelblok dreig de te worden, is in die zin opge lost, dat deze bijdrage het karak ter van een lening van 150 mil joen Maleise dollars zal hebben, af te betalen in vijftien jaar. Aanvankelijk had de Maleise fe deratie geëist, dat Singapore zon der meer een bedrag zou schen ken, terwijl Singapore slechts een lening wenste te geven van 50 miljoen dollar, af te betalen Russische ministers beschuldigd De ministers van zeven repu blieken in de Sowjet-Unie zijn beschuldigd van onbekwaamheid. De „Prawda" meldt dat de be- beschuldigingen zijn uitgebracht door de „Commissie van Toe zicht" uit de partij en de rege ring van de Sowjet-Unie. De zeven zijn Pavlov, Dzjien- bajev, Achmedov, Sarimsakov, Gvindzjiija en Vartanjane, resp. minister van Handel van de Rus sische federatie, Oekraïne, Ka zakstan, Azerbeidzjan, Oezbekis tan, Georgië en Armenië. De ministers hadden zich vol gens de commissie maar weinig bekommerd om het rendement an de koelhuizen en ook niet het juiste personeel uitgezocht. Het resultaat van het onderzoek van de oommissie is doorgegeven aan de bevoegde instanties „met het oog op gerechtelijke vervol ging". De schade door een en ander veroorzaakt, zou verschei dene miljoenen roebel bedragen. in vijf jaar. Toen het overleg over deze kwestie donderdag was vastgelopen, riep de premier van de Maleise federatie Toenkoe Abdoel Rahman, zijn afvaardiging uit Londen terug. Voordat de de legatie echter vertrok kon minis ter Duncan Sandys, die tot dus ver afzonderlijk met de twee af vaardigingen had gesproken, in een gesprek met de twee delega tieleiders tot een oplossing ko men. o Maximum-bedragen voor postwissels naar West-Duitsland verhoogd De maximum-bedragen voor postwissels en rembourszendin- gen in het postverkeer tussen West-Duitsland en Nederland worden met ingang van 1 augus tus verhoogd. Het maximum voor postwis sels naar West-Duitsland met in begrip van West-Berlijn komt dan van 1300 op 2500 Mark, ter wijl dit bedrag in 't verkeer van West-Duitsland naar Nederland wordt verdubbeld tot ƒ2360. Voor de rem bo.urszendin gen vindt een overeenkomstige ver hoging van de maximum-bedra gen plaats: van DM 1300 tot DM 2500 en van 1.180 tot 2.360. De Duitse P.T.T. had ook ge vraagd het maximumbedrag voor het telegrafisch overmaken van geld per postwissel te ver hogen bij het verkeer tussen bei de landen, maar dat kon nog niet worden verwezenlijkt, omdat voor dit geldverkeer met maxi mum van 1.000 (of DM 1.100) ook geldt voor het verkeer bin nen Nederland. Machtiging tot gunning werd verleend voor de bouw van 983 woningwetwoningen; in dit aan tal zijn 68 woningen voor be jaarden begrepen, 242 woningen te bouwen volgens zogenaamde keuzeplannen, 100 woningen ter vervanging van krotten en 223 woningen ter vervanging van noodwoningen. Volgens de premieregeling voor de particuliere bouw werd sub sidie toegekend voor 457 wonin gen; van dit aantal waren er 311 bestemd voor eigen bewoning, waarvan 30 ter vervanging van krotten. Bovendien werd premie- toegekend voor drie tehuizen voor bejaarden. Voor de bouw in de ongesub sidieerde sector werden vergun ningen afgegeven voor 414 wo ningen. Voor toekenning van een sub sidie volgens de premieregeling woningverbetering en -splitsing werden plannen goedgekeurd voor verbetering van in totaal 145 woningen, vervanging van 580 tonprivaten en splitsing van vijf panden. Voor 75 woningen werd in be ginsel een premie toegezegd op grond van de in januari 1962 van kracht geworden „beschikking krotopruimingspremie" Toestemming werd gegeven voor het slopen van 106 noodwo ningen. Op 1 januari 1963 ston den in Zeeland in ttoaal nog 1170 noodwoningen. In 1962 werd begonnen met de verbetering van het woongerief en de uitvoering van achterstal lig onderhoud van 241 woning wetwoningen. DE BOUWACTIVITEIT Het aantal produktieve uren in de bouwnijverheid was, in het eerste kwartaal van 1963, in ver band met de aanhoudende vorst bijzonder laag. Door de uitzon derlijk slechte weersomstandig heden was het vrijwel onmoge lijk nieuwe werken in uitvoering te nemen, of met reeds in aan bouw zijnde werken voort te gaan, zo vermeldt een overzicht van het ministerie van Volks huisvesting en Bouwnijverheid. De produktie bleef sterk ten ach ter op het programma en boven dien bleek het niet mogelijk de produktiecijfers nauwkeurig te bepalen. Deze zijn in het over zicht dan ook bij benadering op gegeven. In de gebouwensectoren be droeg de produktie in de verslag periode 399 miljoen. Dit is ƒ127 miljoen of 24 pet minder dan in het eerste kwartaal van 1962, toen de produktie, even eens tengevolge van de weers omstandigheden, reeds lager was dan normaal. De arbeidersbezetting op de bouwwerken was op 1 april aan zienlijk hoger dan op dezelfde datum van het vorige jaar. Op 1 april 1963 waren namelijk in de gebouwensectoren 120.600 arbei ders te werk gesteld, tegen 108.800 op 1 april 1962. Van de 120.600 arbeiders wa ren er 68.200 werkzaam in de woningbouw; dit is 8.300 meer dan op 1 april 1962. Van de tota le toeneming in de arbeidersbe zetting is dus 70 pet ten goede gekomen aan de woningbouw. Arrestaties in Portugal In Lissabon zijn vrijdag zes artsen gearresteerd, klaarblijke lijk om politieke redenen, zo is in doorgaans welingelichte krin gen meegedeeld. Men zei verder dat dr. Vasco Almeida Valdes Bandeira, lid van de voedsel- en landbouwor ganisatie van de V. N., een paar dagen geleden was gearresteerd, klaarblijkelijk eveneens om poli tieke redenen. Ingevolge de daarvoor gelden de regeling werd definitieve toe stemming gegeven voor over dracht aan de bewoners van 114 woningwetwoningen. membre „comité national artisti- que de la coiffure" parijs moderne coiffures de betere toiletartikelen elect, blijvende ontharing AMSTERDAMS BEDRIJF VRAAGT TURKSE EN PORTUGESE ARBEIDSKRACHTEN Het Gewestelijk Arbeidsbu reau (G. A. B.) in Amsterdam heeft vrijdag medegedeeld, dat een Amsterdams bedrijf 200 Por tugese en 200 Turkse onge schoolde arbeidskrachten heeft aangevraagd. Uit Duitsland zijn gunstige berichten over daar te werk gestelde Turkse arbeids krachten gekomen. Op het ogenblik zijn in Am sterdamse bedrijven ongeveer 500 Spanjaarden werkzaam. Er lopen aanvragen voor nog 400 Spaanse arbeiders. 1500 Italiaan se arbeiders die na de in 1960 begonnen werving in Amster dam waren te werk gesteld, is nu een min of meer stabiele kern- van 500 arbeidskrachten overge bleven. Het werkloosheidscijfer voor manlijke arbeidskrachten in Amsterdam bedraagt momenteel 2023, waarvan echter 78 min der valide is. De vraag heeft een hoogterecord van 7580 bereikt. Voor vrouwelijke arbeidskrach ten is de vraag in juni van 5852 tot 6663 toegenomen, vooral als gevolg van een grotere vraag in de kledingindustrie. KIJKONDERZOEK VAN AVRO-TELEV1SIE Het in 1962 door de AVRO ge hanteerde kijkonderzoek om de afstand tussen de televisie-pro grammaleiding en de kijkers te overbruggen zal ook in de ko mende jaren, in nog ruimere ma te dan nu al gebeurt, plaatsvin den. De AVRO verwacht, dat door dit kijkonderzoek het samenspel tussen „producent" en „consu ment" in nog sterkere mate dan in voorgaande jaren verfijnd en geïntensiveerd kan worden". Als gevolg hiervan zijn onze pro gramma's aan een voortdurends verandering onderhevig, zoals ook de maatschappelijke situatie verandert en dus ook de smaak, de gewoonten en de wensen van de kijkers", aldus het jaarverslag 1962 van de AVRO. De Westduitse minister vaa Defensie, Von Hassel, is voor nemens in de begroting voor 1964 een bedrag van 21,5 miljard mark (ruim 19,3 miljard gulden) voor zijn departement aan té vragen. Op de begroting voor 1968 i# 18,5 miljard uitgetrokken. De directe lijn Washington—Moskou Radio Moskou heeft zondag in een binnenlandse uitzending om geroepen dat begonnen is met de voorbereidende werkzaamhe den aan de directe lijn tussen Washington en Moskou. Sowjet russische en Amerikaanse spe cialisten moeten een aantal in gewikkelde technische vraag stukken oplossen vóórdat de eerste directe telegraafverbin ding tot stand kan komen. KOEL WEER Tussen een hogedrukgebied ten westen van de Britse eilan den en een depressie boven Z. Scandinavië stroomt met krach tige tot matige winden tussen noordwest en west polaire lucht naar ons land. De depressie trekt verder weg naar de Oostzee, zo dat de wind in ons land tot ma tig of zwak zal afnemen, maar in het Waddengebied blijft ze aanvankelijk nog vrij krachtig. In de polaire lucht komt een wisselende bewolking voor. Onder invloed van het hoge drukgebied wordt de atmosfeer echter stabieler van opbouw, zo- ZON MAAN op onder op onder 7 4.28 21.01 21.35 4.52 8 4.29 21.00 22.15 5.53 9 4.30 20.59 22.48 7.03 10 4.31 20.59 23.15 8.17 11 4.32 20.58 23.39 9.34 dat het op de meeste plaatsen droog weer blijft met ongeveer dezelfde temperaturen als zon dag. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Weinig verandering Wisselende bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Ma tige tot zwakke wind tussen west en noordwest. Koel weer MAANDEG 8 JULI vm. n.m. Breskens 2.44 2.57 Terneuzen 3.19 3.32 Hansweert 3.59 4.12 Walsoorden 4.09 4.22 DINSDAG 9 JULI vm. n.m. Breskens 3.23 3.36 Terneuzen 3.58 4.11 Hansweert 4.38 4.51 Walsoorden 4.48 5.01 W

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 1