BIJ 3 DRIEUNGPAKKEN SUNIL PROVINCIAAL NIEUWS DE VERMETELE DOKTER BURGERLIJKE STAND Verschrikkelijke onthullingen in het proces tegen dr. Ward Perspectieven voor het midden- en kleinbedrijf AGENDA "Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW Donderdag 4 juli TSRS7- BELGISCH MILITAIR VLIEGTUIG DOOR GRANAAT NEERGESCHOTEN Dr Ward moet terechtstaan TERNEUZEN AXEL RETRANCHEMENT SLUIS STOPPELDIJK IMPORTHEFFING OP BOTER GEHALVEERD LOOP DER BEVOLKING DREIGENDE SPOORWEGSTAKING IN DE, VER. STATEN Woensdag is het proces tegen de Britse society-arts dr. Stephen Ward, die onder meer wordt be schuldigd van souteneurschap, yoortgezet. Ward wordt ten laste .gelegd dat hij geheel of gedeelte lijk heeft geprofiteerd van pros titutie door het fotomodel Chris tine Keeler en andere meisjes. Een anonieme getuige verklaar de op de zitting van gister, dat hij tegen betaling de beschikking over miss Keeler had gekregen. Gedurende de twee jaar dat hij het meisje ontmoette had hij haar in totaal ongeveer duizend gul den betaald. De ontmoetingen hadden ten dele in Wards flat plaatsgevonden. Een volgende getuige, een jon ge vrouw wier naam eveneens geheim gehouden werd, vertelde de rechters dat zij vorig jaar in Wards flat werd uitgenodigd. En kele maanden later was zij in verwachting. Op voorstel van dr. Ward werd door een onbekende vrouw de zwangerschap beëin digd. De ingreep vond plaats in de woning van Ward en miss Keeler was erbij aanwezig, aldus deze getuige, die zei dat het fo tomodel de regelingen voor de abortus had getroffen. Volgens het Belgische Rooms- Katholieke dagblad „La Libre Belgique" schijnt men er niet meer aan te twijfelen, dat het vorige week in Duitsland neer gestorte Belgische vliegtuig werd getroffen door een granaat. Een volgende vrouwelijke ge tuige, van wie evenmin de naam werd bekendgemaakt, verklaarde dat zij in augustus vorig jaar dr. Ward had opgebeld en hem ver teld had dat zij een kind ver wachtte. Hij had haar een keuze voorgesteld tussen een „dure abortus", die ongeveer tweedui zend gulden zou kosten, en een volgens een „goedkoop tarief" waarvoor de prijs tweehonderd gulden bedroeg. Het meisje, dat niet over tweeduizend gulden beschikte, kreeg toen een vrouw op bezoek die het kind verwij derde. Deze abortus vond niet in de woning van dr. Ward plaats. De getuigen die anoniem wen sen te blijven worden met een letter aangeduid. Op de derde dag van het proces was men aan de letter „N" toegekomen, hetgeen één van de rechters de verzuch ting deed slaken: „Er zijn niet genoeg letters; zouden we maar niet op het Russische alfabet overstappen, dat bezit er meer?" Dr. Stephen Ward, de Engelse osteopaat die naar aanleiding van het schandaal-Profumo van zedendelicten is beschuldigd, zal zich daarvoor in Londen voor het centrale hof voor strafrechtzaken moeten verantwoorden. Aan het eind van het openbare vooronderzoek werd dit woens dagmiddag beslist. Besloten werd deaanklacht dat dr. Ward zich schuldig zou hebben gemaakt aan het exploiteren van een bordeel, te laten vallen. De tenlasteleg ging zal nu koppelarij en abortus omvatten. In het zojuist verschenen over zicht van de werkzaamheden in 1962 van de aard voor het mid den- en kleinbedrijf (samenwer kingsorgaan van het hoofdbe drijfschap ambachten en het hoofdbedrijfschap detailhandel) is nagegaan in hoeverre de feite lijke ontwikkeling van het mid den- en kleinbedrijf overeen stemt met de prognose die in 's raads rapport over de struc turele ontwikkeling van het mid den- en kleinbedrijf is uitgespro ken. De raad kwam in dit rapport, wat betreft de ontwikkeling van het midden- en kleinbedrijf in de jaren zestig, tot de conclusie; schaalvergroting. Dat betekent voor 19601970 een verdere da ling van het aantal midden- en kleinbedrijven met vier procent, ondanks een vermeerdering van de bevolking met veertien pro cent en een reële inkomensver meerdering per hoofd der bevol king met circa dertig procent. In het structuurrapport werd opgemerkt dat vermindering van het aantal bedrijven teruggang van het aantal zelfstandigen be tekent. Door een te verwachten toeneming van het aantal loon- trekkenden met niet minder dan 28 procent zal in 1970 de totale werkgelegenheid in het midden- en kleinbedrijf toch groter zijn dan in 1960 en wel veertien pro cent groter, hoewel er elfduizend bedrijven minder zullen zijn. Dit zal leiden tot een belangrijke concentratie: het aantal loon- trekkenden per vestiging zal in de jaren 19601970 toenemen van 1.7 tot 2.3. In het structuurrapport werd 'de verwachting uitgesproken dat de omzetstijging in het midden- en kleinbedrijf als geheel van 19601970 niet geringer zal zijn dan die in het totale bedrijfs leven. Het gemiddelde onderne mersinkomen in het midden- en kleinbedrijf kan dan ook in constante prijzen met onge veer een derde toenemen. Voor 1962 en zelfs voor 1961 zijn nog weinig gegevens be schikbaar. Dat wordt in het ver slag teleurstellend genoemd. Al leen voor het midden- en klein bedrijf in de detailhandel was het mogelijk de lijn van de om zet en die van het aantal vesti gingen te trekken. De realisatie ligt bij de omzet en het gemid deld kerninkomen (prijzen 1960) lager, bij het aantal vestigingen iets hoger dan was voorspeld. Door de enigszins bij de prog nose achterblijvende idealisatie van de totale omzet, alsmede door de niet opgetreden ver wachte geringe daling van het aantal vestigingen blijft de om zet per vestiging in het midden- en kleinbedrijf in de detailhandel achter bij de verwachtingen. Aangenomen mag worden dat de omzet van het ambacht, die in I960 op 9,3 miljard gulden ge raamd werd, in 1962 de tien mil jard heeft overschreden. Wat 1962 betreft trok de ver koop van koelkasten, elektrische apparaten e.d. door grootwinkel bedrijven in de levensmiddelen sector sterk de aandacht. Het midden- en kleinbedrijf voelde zich door deze acties bedreigd. Naar schatting zijn honderddui zend koelkasten verkocht (onge veer een kwart van het aantal dat bij particulieren in gebruik was). Op de totale consumptie van metaalwaren betekenen deze acties een additionele omzet van één twee procent. In hoeverre deze omzet in non- food-artikelen heeft bijgedragen, of nog zal bijdragen, tot verho ging van de omzet in levensmid delen door het grootwinkelbe drijf, is nog niet na te gaan. Wel valt in 1962 bij het groot winkelbedrijf in de gehele de tailhandel een grotere omzet stijging waar te nemen (ruim acht procent) dan bij 't midden- en kleinbedrijf (bijna zes pro cent), maar de omzetvermeer- dering bij warenhuizen was niet minder dan twaalf procent. Het marktaandeel van het midden- en kleinbedrijf is ook in 1962 gedaald, zodat in de laatste drie jaar een teruggang met 1,3 punt optrad. Het aantal vestigingen van grootwinkelbedrijven breidt zich gestadig uit (4100 op 1 jan. 1958, 4400 op 1 jan. 1962), dat van coöperaties daalt (1460 tot 1320) wegens reorganisatie die met concentratie gepaard gaat. Het aantal midden- en kleinbedrij ven in de detailhandel liep terug met slechts 0,2 procent. In de jaren zestig zal het ka rakter der dienstverlening on getwijfeld 'n tamelijk ingrijpen de wijziging ondergaan. Naar mate enerzijds de technische ont wikkeling voortgaat en ander zijds loonstijgingen in sneller tempo optreden dan de toene ming der arbeidsproduktiviteit, is te verwachten dat de prijs van het eindprodukt meer invloed zal ondergaan van de toenemen de loonquote. Dat betekent dat elk bedrijf dat in belangrijke mate is gebaseerd op persoon lijke dienstverlenging te kampen krijgt met toenemende arbeids kosten en dus met stijgende kostprijzen. Daarentegen is voor het overwegend mechanisch ver vaardigde produkt een mogelijk heid tot kostprijsverlaging door nieuwe technische vindingen niet uitgesloten. De beklaagde verklaarde on schuldig te zijn. In tegenstelling tot twee vorige verzoeken werd hem nu de mogelijkheid gegeven om tegen borgstelling voorlopig op vrije voeten te komen. Felham Pound, de man die de publikatie van dr. Ward verzorgt, en een andere man betaalden ieder duizend pond (ongeveer 10.000 gulden) voor de borgtocht. Het openbare vooronderzoek te gen de 50-jarige arts heeft drie dagen geduurd. HEDEN TER.NEUZENZuidersport park, 6.45 uur: PTTAtoom boys en ScheepswerfMeter- fabriek. TERNEUZEN: Scheldebad, 8 u.: Waterpolo wedstrijd Schel deGanze. VRIJDAG 5 JULI TERNEUZENZuidersport park, 6.45 uur: Advendo Spadella en H.K.C.—H.S.V. 4 A plastic wasteil Ingebruikneming orgel kerk Ger. Gemeen tg (Synodaal). Woensdag 3 juni 1963 heeft deze gemeente een pijporgel in gebruik genomen, nadat men zich gedurende enkele jaren met een harmonium had behol pen. Men kan deze gemeenschap gelukwensen met dit orgel, om dat men beslag heeft kunnen leggen op een naar schatting 200 jaar oud klein „Batz"-orgel. De orgels van „Batz", waarvan ons land er verschillende bezit, stammen uit de periode van vóór het verval in de orgelbouw. Wie het front beziet het doet het voortreffelijk in dit moderne kerkgebouw heeft hoge ver wachtingen. Welnu deze ver wachtingen worden niet teleur gesteld. Het orgel heeft 7 stem men Prestant 8, Holpijp 8, Fluit 4, Octaaf 4, Octaaf 2, Gamba 8, Mixtuur 3 sterk. De mixtuur is niet uit het oorspron kelijke orgel, doch nieuw bijge bouwd; deze stem harmonieert overigens uitstekend met de overige registers. Het orgel stamt uit een kerk gebouw te Oud Beijerland en is door de orgelbouwer de heer Nijsse uit Wolphaartsdijk over geplaatst. De heer Nijsse heeft o.i. een degelijk stuk werk gele verd. In een bijzondere kerkdienst, waarin ds. Suyker van Krab- bendijke voorging, is het orgel in gebruik genomen. Het werd in deze dienst bespeeld door de heer Eggebeen uit Goes. De pre dikant sprak naar aanleiding van Ps. 89 16. Hij wees op het gebruik van muziekinstrumen ten bij het volk Israël en wen ste de gemeente geluk met dit instrument.' Op zijn verzoek vertolkte Peter Simons, de toekomstige organist van de kerk, „Praeludium en fuga in Bes" van J. K. Simon. Mag de Geref. Gemeente ver heugd zijn met haar orgel, zij kan het ook zijn met haar toekom stige organist, want deze speelde dit werk voortreffelijk. Hij toon de, dat hij het karakter van het orgel zeer goed had begrepen. Met het zingen van Ps. 150 2 werd de samenkomst besloten. Liefdadigheids wandeltocht Rectificatie In ons vorig nummer meldden wij dat de door de Terneuzense Jeugdraad georganiseerde Lief dadigheids wandeltocht a.s za terdag zal plaats hebben. Dit blijkt onjuist te zijn; deze wordt n.l. veertien dagen later, zaterdag 20- juni, gehouden. Geslaagd Voor het diploma H.B.S.-A slaagde j.l.'zaterdag op de Gèrëf. H.B.S. te Groningen mej. N. Aarnoutse, alhier. „Hosanna" bezoekt buitenwij ken Schapenbout en Sassing Bij gunstig weer zal het fan faregezelschap „Hosanna" a.s. dirisdag haar jaarlijks muzikaal bezoek brengen aan de wijken Schapenbout en Sassing. Bejaardenreis. Per bus zijn de bejaarden van Retranchement naar Schouwen- Duiveland geweest. In Bergen op Zoom werd de inwendige mens versterkt. De overtocht bij het Zijpe verliep vlot, zonder lange wachttijd. In Zierikzee moest de wandeling uitgesteld worden vanwege de regen. De soep smaakte er niet minder om. De rondrit over het eiland viel zeer in de smaak, waarbij vooral de Westhoek de aandacht trok met de mooie natuur bij Burgh, door MILLY GANZ 12) (Nadruk verboden.) Toen hij zijn naam noemde, scheen deze haar niets te zeg gen. Zij opende de deur van'een lang, smal vertrek, waar nog tien per sonen langs de muren zaten, hoewel de tijd voor het spreek uur al lang verstreken was. Tus sen deze mensen zat breeduit ook de vrouw met de roodharige jongen en de afgehakte duim in de zak van haar onderrok. Blijk baar had zij juist het grote woord, toen dokter Christen binnenkwam. Toen zij hem zag, werd zij vuurrood en hield merkwaardig genoeg ineens haar mond. De anderen namen hem gedeeltelijk wantrouwig, ander deels met onverholen afkeer op. Hij groette kort en nam bij 't venster plaats. Terwijl hij naai de kinderen, die op straat speel den, zat te kijken, bedacht hij, dat het hier nog gezellig kon worden, voor het geval men hem voor een patiënt hield. Van de tien personen was hij de laatstgekomene. De zuster kwam en ging, en haalde de wachtenden een voor een weg. Zo werd langzamer hand de hele kamer leeg. Hij deed zijn best om zijn on geduld te bedwingen en doodde de tijd met het dorpsleven buiten gade te slaan. In de kamer hing een druk kende, zwoele lucht. Van liever lede begon hij te bemerken, dat hij de afgelopen nacht maar weinig geslapen had. Het kostte hem inspanning om zijn ogen open te houden; de hulzen vloei den ineen, de mensen zag hij nog maar door een golvende nevgl heen. Toen sliep hij in en droom de. Hij zag een man in het wit door de deur op zich afkomen. Die man hield een stopnaald in de hand en op de naald was een kindervinger geprikt. Met een spottende glimlach hield hij hem die onder de neus. Toen begon hij in de kamer rónd te dansen, terwijl hij het nare ding, op de punt van zijn neus liet balance ren, zoals Christen's studievriend Salzman indertijd met een bil jartkeu deed. Van tijd tot tijd kwam hij dichter bij hem en hield hem weer de vinger onder de neus: „Aannaaien jij domoor! Aannaaien!" zei hij daarbij op giftige toon. Christen wilde opspringen, protesteren, de loodzware ver moeidheid van zich afschudden. Toen voelde hij ineens een hand op zijn schöuder en hoorde hij een stem, die ongetwijfeld iets spottends zei: „U bent zeker een beetje inge slapen? Waar kan ik u mee van dienst zijn?" Met geweld vermande Chris ten zich en keerde eindelijk tot de werkelijkheid terug. Voor hem stond de onsympathieke ziekenzuster en naast haar de mijnheer in zijn witte werkjas en dat kon alleen zijn nieuwe col lega zijn. Bijna ontzet sprong hij over eind en stamelde een veront schuldiging; het was zo warm in de kamer hij had niet veel geslapen en zo voort. Toen stel de hij zich voor, terwijl hij pro beerde het figuur dat hij gesla gen had, te verwerken. Beleefd verontschuldigde zich nu ook dokter Glatt: „Zuster Ida hield u voor een patiënt en daar ook de groene kamer druk bezet was, heeft het spreekuur vandaag erg lang ge duurd. Ik ben op het ogenblik werkelijk zeer druk bezet: sei zoensverschijnselen darmont steking, hooikoorts en zulke din gen." Christen was nu weer hele maal zichzelf. „Dan zal ik u niet meer lan ger ophouden, collega! Ik ben u alleen komen opzoeken, om mij aan u voor te stellen en dat is nu eigenlijk gebeurd." Ineens speelde hem, ondanks zijn goede voornemens, een boosaardig dui veltje door het hoofd. „Maar ik wil toch niet na laten", zei hij, „u geluk te wen sen met uw spoedig herstel, want u moet u vannacht niet erg -goed gevoeld hebben, hoorde ik?" Over het vette gezicht van dokter Glatt trok even een wolk van verlegenheid. „Ooh ja," haastte hij zich te antwoorden, „dat kan soms weer even gauw wegtrekken als het gekomen is wij dokters ken nen dat wel! Overigèns voor ik het vergeet, hoe gaat het nu met die mensen van Haneman?" Christen, die al bij de deur was, op het punt om weg te gaan, draaide zich naar zijn col lega om en antwoordde met een beetje sarcasme: „Toen ik kwam w,as de behan deling van de boer al achter de rug de man was namelijk dood. De boerin heb ik met een dozijn omslagen kunnen redden, en mijn slaaptekort heb ik zo even in uw wachtkamer inge haald dus alles is nu weer in orde." De dood van de boer scheen niet bijzonder veel indruk op dokter Glatt te maken. Maar hij verwaardigde zich toch, te zeg gen, dat hij het jammer vond. Terwijl Christen in de vesti bule zijn hoed van de kapstok nam, zag hij door eén openstaan de deur de wachtkamer van het „■betere" publiek. Groene pluche meubels lectuur op de mooie tafel van gesneden hout, mooie schilderijen aan de muur en zware gordijnen aan" de ven sters! Goddank, daeht hij grim mig, dat God degenen, die daar plaatsnemen dezelfde dood stuurt, als de arme drommels, voor wier gelapte broeken en ruwe vrouwenrokken de harde planken van wachtkamer num mer twee passender gevonden worden. (Wordt vervolgd.). Haamstede en Renesse. In Brouwershaven bracht het ge zelschap een bezoek aan het standbeeld van Vader Cats. Óp de terugreis werd de reis nog onderbroken in het restau rant te Zijpe en in Terneuzen. Planten voor de jeugd Aan alle leerlingen der lagere school zijn dezer dagen planten uitgereikt. Zij zullen die met zorg opkweken met het oog op een te houden bloemententoon stelling van de Maatschappij voor Ooft- en Tuinbouw, welke expositie vastgesteld is op 21, 22 en .23 september a.s. te Zuidzan- de. Concert op de markt. De gezamenlijke muziekkorp sen „Apollo" uit Sluis en „Ons Genoegen" uit Retranchement zullen zaterdag 6 juli a.s. een concert geven op de markt te Retranchement. Verkoping In café Lammingsvliet werd ten overstaan van notaris A. J. Her- dink in het openbaar verkocht, het woonhuis met erf, gelegen in de Sint Pieterstraat n° 11 met recht van 'uitweg naar de Sint Pieterstraat. Koper werd de heer B. Jansen te-Sluis voor 11.500. Carillon De herstelwerkzaamheden aan het carillon te Sluis zijn voltooid zodat thans een volledig carillon concert gegeven kan worden. Binnenkort zal dit dan ook ge schieden, daar men rekenen kan op de medewerking van de be kende beiaardier uit België E. Delmotte uit Ronsse. Benoemd Mej. M. de Beule, alhier, is be noemd tot kleuterleidster te Made. É.H.B.O.-wedstrijd Op zaterdag 6 juli wordt te Stoppeldijk een buitenoefening gehouden tussen de E.H.B.O.- afdelingen Vogelwaarde en Sint Jansteen. Beide afdelingen ne-1 men met twee ploegen aan deze oefening deel. Enkele weken ge leden werd een dergelijke oefe ning belegd te St. Jansteen. De afdeling Vogelwaarde veroverde toen de wisselbeker met 657 pun ten tegen Sint Jansteen 536 pun ten, een voor de jonge afdeling Vogelwaarde bijzonder eervol re sultaat. De afdeling Sint Jan steen zal zaterdag zeker alles in het werk stellen om de bordjes te verhangen. AXEL Geboren: 6 juni. Patrick Anto- nius, z. van Petrus Johannes de Rijcke en Maria Petrus Piessens, Margrietstr. 33. 7 juni. Edmond Johannes Maria, z. van George Dominicus de Rijek en Maria Theresia Luijpers, Olivierstr. 14. 10 juni. Dominicus Marinus Gil les, z. van Pieter Adriaan Jan sen en Sara Janna de Jonge, won. Nieuwendijk 22. 11 juni. Daniël, z. van Daniël Oppeneer en Xvonna Clementia de Nijs, won. Nieuwendijk 53. 12 juni. Reinier Willem, z. van Reinier Boeije en Anna Catharina van Driel, won. Coegorspolder C3. 13 juni. Johanna, d. van Jan Gil les Sehaalje en Neeltje Elisabeth van Cadsand, won. Julianastr. 25. 20 juni. Andries, z. van An- dries Hamelink en Geertruida de Bokx, won. Zeestr. 11. 21 juni. Roselinde Yolanda, d. van Ed- mondus Adriaan Vanhijfte en Sara Cornelia van Driel, won. Olivierstr. 12. 22 juni. Jaeobus Mels, z. van Cornells Pieter Overduive en Catharina Deij, won. Julianastr. 52. Huweljjks-aangiften: 20 juni. Joseph Braeke, 48 j„ geh. gew., en Clasina Anna Pieternella Hendrikse, 40 j„ geh. gew.; Ary Macelis Heijboer, 33 j., jm„ won. te Wissenkerke, en Janneke Buijze, 25 j., jd. 21 juni. Hendri- De voorzitter van het Produkt- schap voor zuivel heeft de hef fing op geïmporteerde boter, die 1,50 per kilo bedroeg, en daar door praktisch prohibitief was, verlaagd tot 0,75. Deze halvering van de heffing, zo vertelde men ons bij het Fro- duktschap, is niet voldoende om een boterimport in het leven te roepen en dat is ook de bedoe ling niet-. Men heeft er slechts de aandacht van de handel op willen vestigen, dat het Produkt- schap dit middel ter verzekering van de binnenlandse botervoor- ziening achter de hand heeft. Zou men werkelijk een import willen uitlokken, dan zou de hef fing verder omlaag moeten. De Nederlandse boterexport is dit jaar bijzonder vlot gelopen. Om een tekort op de binnen landse markt in de herfst- en wintermaanden te voorkomen, heeft het Produktschap de export de afgelopen weken wat afge remd door de toeslagen bij ex port te' verlagen. Het Produkt schap is, naar men ons daar mee deelde, nu dan ook niet meer BIJ HET "UITSPOELEN VAN DE WAS VERDRONKEN In Warns (Fr.) is woensdag middag de 78-jarige weduwe T. ZeldehrustZeldenrust bij het uitspoelen van de was in de WarnSer vaart gevallen en ver dronken. Omwonenden zagen haar lijk op het water drijven en haalden lïet met behulp van een bootje binnen. kus Albertus Vane, 28 j\, jm„ won. te 's-Gravenhage, en Jan neke Verschelling, 26 j„ jd.; Al- bevreesd dat Nederland te krap in zijn boter zal komen te zitten, bertus van Duinkerken, 24 j., jm., en Petronella Adriana Kom- merina van Hilten,25. j., jd., won. te Rotterdam. 27, juni.- Gil les Martinus Verhelst, 21..j„ won. te Zaamslag, en Geertruida Scheele, 22 j„ jd. Huwelijks-voltrekking: 20 juni. Willy Antonius Cecilia Kemoen, 22 j„ jm„ won. te Sas van Gent, en Elizabeth Johanna van Kam pen, 22 j„ jd. Overleden: Geen. VOGELWAARDE Geboren: 23 juni. Sibella Ma ria Petra, d. van Richard Vër- eecken en Ria B. A. Verbist. 28 juni. Anita Josephina, d. van Eduardis J. Verlinden en Maria A. Mahu. Huweljjks-voltr.: 20 juni. Ge orge A. Mangnus, 25 j. en Anna Maria C. Lambert. Overleden: 24 juni. Franciscus J. Picavet, 68 j., echtg. van Chris tina R. Burm. VOGELWAARDE. Vertrokken: M. O. ScHelfaut, naar Goes; A. Pardon, naar Hon- tenisse; R. van KruijssenWou ters, naar Hnlst; H. van Laare en, gezin, naar Hulst; C. E. Stroo- band, naar Utrecht; A'. de Booij en gezin, naar Hontenisse; M. Rijk, naar 's-Heerenhoek. Gevestigd: J. Baart, vanSint Jansteen; Th. C. Kerckhaert,'van Dongen; P. L. Verdurmen, van Arnhem; B. Neve, van Rosmalen. Besprekingen vastgelopen Besprekingen tussen de vak verenigingen van spoorwegar beiders en de Amerikaanse spoorwegen, welke ten doel had den een staking van het spoor wegpersoneel, die volgende week zou beginnen, af te wenden, zijn vastgelopen. De onderhandelingen over de plannen van de spoorwegleiding om onder een nieuwe arbeidsre geling een einde te maken aan het instandhouden van niet-pro- duktieve functies (het zoge naamde featherbedding) waren door president Kennedy bevolen. Het vastlopen van de besprekin gen zal er vrijwel zeker toe lei den, dat het Amerikaanse con gres een methode gaat zoeken om de staking te voorkomen. De vijf betrokken vakvereni gingen weigerden de door de" spoorwegdirecties gedane voor stellen te aanvaarden. De nieu we arbeidsregeling zal op 11 juli van kracht worden. President Kennedy heeft vori ge maand gezegd, dat hij, tenzij het meningsverschil tegen 10 ju li is opgelost, „zodanig aanbeve lingen aan het congres zou doen als de omstandigheden vereisen".

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2