Chefarine „4" doet wonderen! Gemeenteraad van Hulst Chefarine ,4 Kantongerecht te Terneuzen Chroestsjov wenst beperkt akkoord over kernstop Pipercup van luchtvaart- sproeibedrijf te Ooltgensplaat neergestort Woensdag 3 juli 1963 DE VRIJE ZEEUW Fagina 5 WEST-DUITSLAND MOET BETREKKINGEN MET OOSTEUROPESE LANDEN AANGAAN SOWJET-UNIE BEREID PROEVEN IN DE LUCHT, DE RUIMTE EN ONDER WATER STOP TE ZETTEN KENNEDY UIT ITALIË VERTROKKEN Duizenden juichten de president toe in straten van Napels 21 DODEN DOOR NIEUWE GROND VERSCHUIVING IN ZUID-KOREA Piloot en employé zeer ernstig gewond RIVIERSCHIP MET 213 MENSEN AAN BOORD GEZONKEN IN BIRMA 100 opvarenden zouden zijn gered Vrijdagavond kwam de raad onder voorzitterschap van bur gemeester A. L. S. Lockefeer voltallig bijeen. De punten 1 tot en met 13 be treffende: voorstel tot vaststel ling der partiële herziening 1963 van het uitbreidingsplan „Noord II", aangaande aankoop van •grond ten noorden van de Zand straat; het voorstel tot verhuur van de garage Piersestraat 4, aan de heer R, Reunis voor 15,per maand; het voorstel tot aankoop van industriegrond aan de Absdaalseweg, van mevr. wed. G. C. de DeekereVer- eecken uit IJzendijke voor 75.687;het voorstel tot vast stelling der vergoeding ex art. 75 der Kleuteronderwijswet, de afrekening 1961; het voorstel tot vaststelling van de vergoe ding ex art. 75 der Kleuteron derwijswet, de afrekening 1962; het voorstel tot verhoging van tiet voorstel als bedoeld in arti kel 75 der Kleuteronderwijswet voor 1963; het voorstel tot het verlenen van medewerking in gevolge artikel 50 van de Kleu teronderwijswet, in verband met de aankoop van een gazon maaier ter waarde van ƒ890,—; het voorstel tot vaststelling van de vergoeding ex art. 101 dei- Lager Onderwijswet voor de bijz. scholen voor g. 1. o. en u. I. O., de vergoedingen voor 1962 het voorstel ex art. 101-bis, 4e lid, der Lager Onderwijswet 1920 t.a.v. de R. K. Jongens school St. Clemens voor u.l. o. 1962; het voorstel ex art. 101- bis, 4e lid der Lager Onderwijs wet 1920 t.a.v. de R. K. meisjes ulo school St. Joseph over 1962 en het voorstel tot beschikbaar stelling van gelden ex art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 t.b.v. de R.K. meiesjessehool St. Joseph voor g. 1. o., aangaande de aankoop van een zigzagnaai machine, vielen vlot onder de hamer. Dit was eveneens het geval met punt 14: Voorstel tot het garanderen van rente en aflos sing van een geldlening t.b.v. de Stichting Sociale Werkplaats „Hulster Ambacht, voor minder- valide vrouwen, voor een bedrag van 99.000. Bij het voorstel tot het garan deren van rente en aflossing van een geldlening t.b.v. de bouw van een medisch centrum vroeg de heer Van Arenthals of de ver plichtingen kunnen worden na gekomen. Dit was volgens de Voorzitter wel het geval daar het Wit-Gele- Kruis borg staat om het nadelige saldo van 9000 op te brengen De Voorzitter voegde hieraan toe dat door deze handelwijze er 9400 over is op de begroting. J 'Dit ontlokte de heer Picavet de mening, dat het eindramings- overschot van ƒ25.000 thans is uitgegeven en dat de begroting een groter bedrag te zien had gegeven. Hij drong aan op hand having van de cijfers en was, evenals de heer Everaart, van mening dat B. en W. zodoende niet tot gemeentelijke belasting verhoging en subsidieverlaging moeten overgaan. Dit werd door de Voorzitter weerlegd, die opmerkte dat de cijfers in zoverre niet vast staan omdat men de ontwikkeling bij de vaststelling niet kan voor zien. Het voorstel werd goedge keurd. Ook het voorstel tot het slui ten van een vaste geldlening van 700.000 met de N. V. Bank voor Nederlandse Gemeenten in verband met het bouwrijpmaken van gronden, werd z.h.st. aange nomen. Zo ging het ook met het voor stel tot aanpassing van een be sluit van deelneming in de ga rantie van de door de N. V. Wa- terleidingmij. „Zeeuwsch-Vlaan- deren" aangegane of nog te slui ten geldleningen, in verband met intrekking rijksrisico garantie- wet en aanpassing toetredings- besluit; Het voorstel tot goed keuring van de 4e wijziging dei- begroting van de Gem. Instelling voor Maatschappelijk Werk voor 1962; de voorstellen tot vaststel ling voor 1962 van: a. de 3e wij ziging der begroting van het gas bedrijf, b. de le wijziging der begroting van het gem. woning bedrijf, c. de 30e wijziging der begroting van de gemeente; het voorstel tot vaststelling van de 10e wijziging van de gemeente begroting 1963 en het voorstel tot wijziging van de verordening op de marktgelden. 21. Bespreking herindeling ge nieenten. De raad was van oordeel dat het streekbelang vóór alles moet gaan. Zij was dan ook voor een rigoreuze indeling wat Oost- Zeeuws-Vlaanderen-Oost aan gaat. Eén gemeente van Heikant naar Kampen. De heer Picavet was van oor deel in deze tijd van oecumeni sche gedachte en economische principes de groepering naar re- ligeuze of consequente scheiding van het agrarische en indus triële uit den boze is. De heer Veraart bracht naar voren dat slechts een grote ster ke gemeente (Hulst) ten oosten van de lijn KoewachtKampen met een inwonertal van 22 a 25 luizend sterk in de schoenen staat op allerlei gebied, zowel agrarisch, industrieel als cultu reel en ontspanningsleven. „Een grote en stgrke gemeente, die hoor.d zal worden daar waar we nu vaak vergeefs aankloppen." Wethouder Brandt zou gaarne zien, dat er enige correcties in het plan van G. S. zou worden aangebracht. Hij wilde bij de combinatie -ü» Hulst—Clinge—St. Jansteen het Land van Saeftin- ge voegen, wat hij met de histo rische achtergronden nogmaals onderstreepte. Dit was ook de mening van dc heer v. d. Walle, die betoogde dat de samenstelling van de ge meenteraad ervoor moet zorgen dat alle maatschappelijke belan gen tot hun recht kunnen komen. Wethouder Martens ging zelfs zó ver te stellen dat er twee ge meenten in Oost Zeeuws-Vlaan- deren moeten komen; namelijk de Kanaalzone en het Land van Hulst. Hij voelde zich hierbij geruggesteund door de heer Van Dongen, die zulks in de Tweede Kamer naar voren had gebracht. Ook de heer Stolte toonde zich voorstander van een sterke be stuurlijke eenheid door samen werking met Terneuzen. De Voorzitter toonde zich eveneens overtuigd van een sterke bestuurlijke eenheid. Hij merkte op dat zijns inziens de tegenwerpingen tegen de herin deling slechts bij bepaalde per sonen worden aangeblazen. Wat het Land van Saeftinge aangaat was hij de mening toe gedaan dat dit hoogst waar schijnlijk een recreatiegebied zal worden. Zijns inziens kan een grote gemeente dit gebied beter exploiteren dan een kleine. Hij vroeg zich af waar het Land van Hulst het sterkst mee gebaat is: met een sterke ge meente of niet. Hij schaarde zich achter voor gaande sprekers en wenste één gemeente van Kampen aan de Schelde tot Koewacht aan de Belgische grens. Ingekomen stukken. De heer Van Arenthals toonde zich tegenstaander van het ge meenteblad onder meer in ver band met de kosten, die z.i. ge zien de inkomens te hoog liggen. Dit werd door de heer Picavet tegengesproken, dïe opmerkte dat dit slechts een kennismaking is. Bij het afschrift van een schrijven van G. S. waarin be zwaren werden gemaakt tegen verlaging van de Vermakelijk heidsbelasting bracht de heer Veraart naar voren dat de toe lichting van B. en W. te beknopt is geweest. Dc Voorzitter kon slechts ant woorden dal de toelichting nor maal is, daar* het college van B. en W. nooit geen uitgebreide toelichtingen geeft op raadsbe sluiten. Hetzal alsnog uitvoe riger worden toegelicht. Wat de subsidie voor de open luchtuitvoering aangaat, vroeg de heer Picavet waarom de op voering van het reizend Ant werps Volkstheater van „De vro lijke vrouwtjes van Windsor" in het bos der Paters Maristen wordt gehouden en niet, zoals bepaald bij de Keldermanspoort. De wethouder Brandt ant woordde dat dit in verband met de plaatsruimte niet anders kon. Rondvraag. De heer Willemstein merkte op dat hij onlangs voor de op voering van de Zeeuwse Muziek school geen uitnodiging heeft ontvangen. Dit is volgens de Voorzitter niet de gewoonte. Op suggestie van de heer Pi cavet werd besloten bij toekom stige evenementen dit door te geven aan de raadsleden. De heer Pioavet drong aan op een spoedig antwoord van G. S. inzake de kwestie van de bunga- low's. De heer Veraart vroeg zich af waarom de muziektent ver plaatst is. De Voorzitter vond de markt geen fraaie omgeving. Hij voeg de eraan toe dat het bestuur van het muziekgezelschap dit een fraaie verbetering vindt en was van oordeel dat de muziektent op de huidige plaats best kan blijven staan. De heer Van Arenthais merkte op dat de toestand aan de bui tenvest onhoudbaar is en vroeg hoe het zat met de zuiveringsin stallatie. Volgens de Voorzitter hebben G. S. het plan goedgekeurd; het behoeft alleen nog maar verwe zenlijkt te worden. Hierna werd de vergadering door de voorzitter gesloten. V/er middelen versterken eikaars werking, zodat met een kleinere dosis kan worden volstaan. Chefarine "4" bevat vier beroem de geneesmiddelen die eikaars werking versterken. Hierdoor is het mogelijk met een kleinere dosis te volstaan. Bovendien zorgt één der bestanddelen dat een ge voelige maag niet van streek raakt. Chefarine "4" is dus een bijzonder veilig middel voor de bestrijding van pijn en griep. Een enkel tablet zorgt bij pijn, griep of een "landerig gevoel" dat u met plezier uw werk kunt doen! 20 tabletten i 0.80, 40 tabletten (in strips) f 1,50, 100 tabletten (3.50. Walter Scheel: De Westduitse minister van Economische samenwerking, Walter Scheel, heeft dinsdag op de tweede dag van het congres van de vrije democratische par tij (F. D. P.) gezegd, dat West- Duitsland diplomatieke betrek kingen met Oosteuropese landen zou moeten aangaan. Hij zei tot de commissie voor buitenlandse politiek van het congres dat niets moet worden nagelaten om Moskou te over tuigen van het Duitse verlangen naar vrede. Grotere vrijheid in Oost-Duits- land zou tot hereniging kunnen leiden, aldus Scheel. ONS ZONDAGS BUITJE Het was zondag weer juist iets te vochtig in de natuur om ge zellig te zijn.... Een kijkje op het Damrak in Amsterdam waar het zondagmiddag tot een bijzonder dichte plensregen kwam Premier Chroesjtsjov heeft dinsdag op een massabijeenkomst in de Werner Seelenbinder Halle het Oostberlijnse sportpaleis verklaard ;dat de Sowjet-Unie bereid is een verdrag te sluiten over stopzetting van de kernproeven in dc lucht, de ruimte en onder water. 'Daar de Westelijke mogendheden weigeren in te gaan op een akkoord over stopzetting van alle proeven (dus met inbegrip van ondergrondse) stelt de Sowjet-Unie een beperkte overeenkomst voor, zo zei de Sowjetleider tot ongeveer 6.000 genodigden. Een akkoord over stopzetting van de kernproeven betekent niet het einde van de bewapeningswedloop, vervolgde hij. Daarom zou het nuttig zijn een non-agressieverdrag tussen de mogendheden van het Warschaupact en de NAVO te sluiten. Hierdoor zouden gunstiger voorwaarden worden geschapen voor oplossing van alle andere belangrijke problemen, met name dat van de ontwapening. De ondergrondse kernproeven dienen te worden uitgesloten,, aldus de Russische premier, op dat de onopgeloste kwestie van de inspectie buiten beschouwing kan blijven. Chroesjtsjov antwoordde voor het eerst op de redevoeringen die president Kennedy in Duitsland heeft gehouden. Hij verweet de Amerikaanse president, dat hij in zijn anti-communistische toe spraken is afgeweken van zijn verklaringen over een vredes- strategie. Hij vroeg zich af, of Kennedy misschien „de bank roete tactiek van de vroegere minister van Buitenlandse Za ken Dulles gaat voortzetten". In zijn toespraak, die twee uur geduurd heeft, waarschuwde Chroesjtsjov ook de opvolger van bondskanselier Adenauer, Er- hard. Hij zou „ook roemloos de geschiedenis ingaan" als hij niet in ;_staat zou blijken 5 tot„een verstandige beoordeling van de internationale verhoudingen". Chroesjtsjov zei dat de Sow jet-Unie haar politiek ten aan zien van Duitsland en Berlijn verscherpen noch verzwakken wil. Zij wil de juridisch bestaan de toestand bestendigen en daar door „de voorbereiding van een nieuwe oorlog door de wraak- zoekers" doorkruisen. De Ber- lijnse muur noemde hij de recht matige grens van de D. D. R. Voor het westen bestond er na de bouw van de muur geen re den meer om geen vredesverdrag met Duitsland te wensen. De westelijke plannen tot her eniging der beide delen van Duitsland hebben volgens de Russische premier ten doel Oost- Duitsland op te slokken. Het beste middel tot hereniging noemde hii afschaffing van het kapitalisme in West-Duitsland gn.ijgtscheppen vanegn,socia listisch verenigd Duitsland. Chroesjtsjov beloofde grote economische steun aan Oost- Duitsland. De tijd is niet ver meer, zei hij, dat de D. D. R. de bondsrepubliek economisch zal overvleugelen. Over de spanningen tussen Rusland en China repte de pre mier niet. President Kennedy is dinsda" avond per vliegtuig uit Napel" naar Washington vertrokken. Hiermee is een einde gekomen aan het bezoek van Kennedy aan Europa, dat 10 dagen heeft ge duurd. Duizenden mensen waren in de straten verschenen om de Amerikaanse president toe te juichen, toen deze in gezelschap van de Italiaanse president Seg- ni door de straiep van Napels reed". Het enthousiasme van de bevolking vormde een grote te genstelling tot de betrekkelijk koele ontvangst, die Kennedy maandag in Rome ten deel viel. Naar verluidt zijn zondag 21 mensen omgekomen bij een over stroming en een grondverschui ving in het zuidwesten van Zuid- Kgrea. r Zitting van 2 juli 1963. „Een brave brede meneer" Overtreding van de maximum snelheid binnen de bebouwde kom werd de Belgische automo bilist G. N. de P., werktuigkun dige te St. Niklaas ten laste ge legd. Hij had zich hieraan schul dig gemaakt te Zaamslag in de Terneuzensestraat. „Ik wilde iemand die vóór mij stopte, passeren, mijnheer de voorzitter, en omdat er toen uit de andere richting een Mercedes Benz aan kwam suizen, moest ik mijn snelheid over ongeveer een meter of twaalf opvoeren" zeide gedaagde. Toen zag De P. opeens „een brave brede meneer" voor zich opdoemen die het stopteken gaf en bleek te behoren tot één der .manschappen van de Rijkspolitie. Verdachte De P. sprak er zijn verbazing over uit, dat de Mer cedes wél mocht doorrijden. „De politie" zeide de officier van Justitie, mr. Th. Lebret, hier op, „zou deze zeker ook hebben laten stoppen, wanneer hij was gecontroleerd, daar twijfel ik geen ogenblik aan". De kantonrechter sprak een boete uit van 35, de eis was ƒ40. Gedaagde zeide hiertegen in beroep te zullen gaan. „Dat slikken de automobi listen niet!" Ook E. A. V-, winkelier te Sas van Gent, had harder met zijn auto gereden dan was toegestaan. Dit is binnen de bebouwde kom te Sluiskil gebeurd. „Ik ben niet zo goed van de tongriem gesne den" zei deze. Deswege had hij zijn verweer maar op schrift ge steld en overhandigde dit aan de kantonrechter. „Dat doe ik niet hoor, zegt U het maar", zei mr. Van den Belt. In ieder geval bleek, dat V. nog nooit voor een verkeersovertre ding geverbaliseerd was. In dit geval was zijn aandacht in be slag genomen door een bus die uit een zijweg kwam aanrijden. Tegenover de verbalisant had hij zich op enigszins geïrriteerde wij ze uitgelaten en o.a. gezegd: „Dat slikken de automobilisten niet". Eis voor deze overtreding 20, uitspraak 15. Wrakken op de weg In zeer lakende bewoordingen liet de officier van Justitie zich uit over het de laatste tijd groei ende euvel van „oud roest" op de weg. „De handel in Xe-hands auto's schept een bedenkelijke en zeer gevaarlijke situatie". Twee gevallen van zulke rij dende wrakken werden deze mor gen behandeld. De gebroeders W. C. M. en T. A. V. te St. Jansteen, resp. 22 en 21 jaar oud, hebben een autoslo perij. Zij hadden er een auto staan welke als bouwjaar 1949 vermeldde, merk Austin, waar voor zich een gegadigde aan meldde die voor de prijs van 200 gulden in het bezit wilde komen van dit vehikel en er nog in wil de rijden ook. Dit werd bij afwe zigheid der broers toegestaan door hun vader. Dc politie, die de wagen tijdens deze proefrit tegenkwam, stak ook hier figuurlijk een spaak in het wiel en constateerde o.a. breuken in het chassis en defec te remmen. De kantonrechter noemde het een geluk, dat de politie versche nen was, vóórdat de bestuurder b.v. 'n keer had moeten remmen! De auto is nu inmiddels ge sloopt. De officier eiste voor elk der broers een boete van 75. De kantonrechter bepaalde zijn uitspraak voor ieder op 60. Er zat nog wel iets goeds aan Een bedeesde jongeman, de 18- jarige fabrieksarbeider J. A. J. V. te Axel, trad voor het hekje om zich Voor eenzelfde delict ditmaal met een bromfiets of tweewielig motorrijtuig gepleegd voor het hekje. Ook hij was deelgenoot in dit kostbare bezit, waaraan, volgens mr. Van den Belt nog wel enkele goede onderdelen zaten, zoals bei en bagagedrager en waar in de tank ook nog benzine zat. De jon geman mocht zich tezamen met zijn vader de trotse eigenaar van 't geheel noemen. Na nauwkeu rig onderzoek door de Rijkspoli tie, bleek, 'dat hier toch van een motorrijwiel sprake was. ..Het is een wet van Meden en Perzen, wie op de weg komt met oud roest, is dit kwijt", zei mr. Lebret. Hij eiste onttrekking van het voertuig aan het verkeer en eiste twee boetes van 15. Bij dit eerste sloot de kanton- -hler zich aan, de boeten redu- ■^rdc hij tot tweemaal tien gul- en. W. C. M. E., badmeester te Koe wacht. had op de Provinciale weg met een wagen gereden met aanhangwagen, van welke' de banden versleten waren. De officier vond hier twee boe ten voor elke band één op zijn plaats en eiste tweemaal 40. De kantonrechter volstond met de uitspraak van één a raison van 60. C. J. R., landbouwer te Honte- nisse, was in de Terneuzense straat te Zaamslag tegen een ge parkeerde auto gereden. Het was avond en slecht weer, stuifsneeuw belemmerde het uit zicht voerde deze gedaagde als verweer aan, Eis en uitspraak luidden: 15. H. P. T. K., landbouwer te Sas van Gent, wilde vanaf rijksweg 61 met zijn auto de Zandstraat vanuit de richting Sas van Gent inslaan. Hij zeide goed achter zich te hebben gekeken en op een afstand van circa 60 meter een auto te hebben zien aankomen. „Ik.kan het nog wel halen",. dacht hij en gaf tijdig richting aan. Toen hij de bocht nam, was de andere wagen reeds links ach ter hem, met het gevolg, dat een botsing ontstond. Eis voor het zich op het linker weggedeelte bevinden was 75, uitspraak ƒ60. De automobilist, die hem in haalde, P. A. v. D., verkooplei der te Amsterdam, werd voor deze verboden manoeuvre bij verstek tot 20 veroordeeld, wat hoger was dan de eis, die in dit geval 15 luidde. Sneeuw en ijs vormden ook voor M. A. de R„ opzichter te Ter neuzen, een handicap toen hij zich met een bestelauto op de grote weg te Hoek bevond. Hem werd ten laste gelegd eveneens niet goed rechts te hebben ge- hou. De eis was in dit geval 40. Uitspraak 30. P. G. S„ aannemer te Honte- nisse, wilde in de Walsoordense- straat met een busje een inrit in rijden. Hij gaf daartoe op de juiste wijze richting aan, n.l. naar rechts. Hij sorteerde eerst voor en zwenkte daarna naar rechts, juist op het moment, dat een volgende automobilist hem x*eehts wilde passeren. Wegens het hinderen van het hem ach teropkomend verkeer hoorde hij zich veroordelen tot 30 boete. De eis was ƒ40. De andere automobilist, die ook niet helemaal vrijuit ging, had schikking gevraagd. Th. J. C., metselaar te Honte- nisse, begaf zich op een nacht huiswaarts over de Hulsterweg met zijn bromfiets, waaraan de verlichting ontbrak. C. wist dit en reed dan ook zeer voorzichtig: als er verkeer op het rijwielpad aankwam, ging hij met zijn brommer in de weg berm staan. Het verkeer achter hem in de gedaante van de Rijkspolitie verbaliseerde herrt echter wegens het rijden zonder licht. Zowel de officier als de kan tonrechter konden begrip op brengen voor C. die er tegenop had gezien de lange afstand naar huis geheel te voet af te leggen. Het vonnis over hem luidde con form de eis 12, Wegens het niet verlenen van voorrang op het kruispunt Axel- sebrug Heerengracht werd de wielrijder A. T. te Terneuzen overeenkomstig de eis met een bedrag van 15,beboet. Beunhiazcrü in taxi-vervoer niet bewezen geacht De gewezen taxi-chauffeur E. L. K. te Terneuzen werd op een zondag door zijn werkgever opgedragen een „vrachtje" in het Zuiderdok op te halen. K. voldeed hieraan terstond, doch op enige afstand aldaar aange komen, zag hij drie personen in stappen in een wagen, die hij herkende als het particuliere be zit van de eveneens gewe zen taxi-chauffeur, thans verte genwoordiger F. J. de B. te Ter neuzen. K. reed de Renault van De B. achterna tot in de Noordstraat, waar deze stopte in de nabijheid van een film-automaat, waar hij zag, dat de P. „iets" aannam dat één der inzittenden uit zijn por tefeuille haalde. K. vermoedde dat dit geld was. De B. die geen vergunning bezit voor personenvervoer en die niet ter zitting versche nen was, had tegen de politie verteld, dat het hier goede ken nissen van hem betrof en hij geen geld had aangenomen. De dagvaarding sprak van het uitoefenen van een nevenbedrijf zonder vergunning, doch de of ficier vond dat hiervoor onvol doende bewijs aanwezig was, weshalve hij vrijspraak eiste. De kantonrechter sloot zich hierbij aan. A. P. M. R. te Ossenisse, was met zijn bromfiets in de Juliana- straat kruising Wilhelmina- straat te Axel niet gestopt voor het zich aldaar bevindende stop- bord en had zodoende de door gang niet vrijgelaten voor een bestelauto. R. zeide dit bord wel te heb ben gezien, doch te laat. Hij had er narigheid genoeg van onder vonden: vier maanden in het ziekenhuis gelegen en materiële schade. „Zo ziet U wat de gevolgen kunnen zijn", zei mr. Van den Belt. De officier noemde het een lelijke overtreding en wil zeker rekening houden met de ernstige gevolgen voor de gedaagde, hoe wel hij van de behandelende arts vernomen heeft, dat R. bij dit verkeersongeval slechts enke le kleine wondjes en ontvellin gen had opgelopen, die na vijf dagen weer hersteld waren! Hij eiste ƒ40 boete; de uit spraak was conform. Een geval van openbare dron kenschap betrof de 44-jarige D. J. A. G. te De Bilt. De officier voegde hier bij de ten laste leg ging herhaling toe. G. was op een nacht in ken nelijke staat in de Westkolk- straat aangetroffen. Hij toonde hierover berouw en zeide dat hij de laatste tijd niet meer dronk. De kantonrechter waarschuwde hem ernstig voor de funste ge volgen van drankmisbruik en vonniste conform de eis van de officier tot 60. Woonwagenperikelen „Ik ben in een woonwagen grootgebracht en heb hierin nog nooit gewoond zonder vergun- i ning", sprak de hevig veront waardigde 49-jarige koopman L. ,J. van G., thans te Sas van' Gent, met stemverheffing. Van G. had een nieuwe wagen laten maken, volgens de wet, moet zulk een woonverblijf eerst „geschouwd" worden alvorens vergunning tot bewoning wordt gegeven. Bij controle bleek, dat- de vereiste vergunning niet in de wagen was opgehangen. „Dat klopt", zei van G., „want ik heb geen vergunning. De po litieman, die mijn wagen wilde schouwen, lag mij niet. Ik heb toen zijn collega verzocht dit te willen doen, doch de andere po litieman verbood hem dit. Men kan toch wel eens met iemand in aanraking komen die hem niet ligt! Mr. Lebret: „Dit gaat U dan in dit geval ook geld kosten, wan neer iemand U niet ligt!" Eis 20 boete. „Als ik boete krijg, ga ik di rect'uit mijn wagen en moet de gemeente mij een woning geven", antwoordde van G. hierop hevig gebelgd. De vrouw van Van G. had zo bleek uit diens verdere ver klaring de wagen inmiddels wel door de c'—rtoe aangewe zen politiedienaar laten schou wen. De verg'ing kon echter nog wel 5 maanden op zich laten wachten. „Ik noem het dwarsheid", zei mr. Van den Belt, U bent for meel mis. Hij veroordeelde van G. tot een boete van 10. Zonder vergunning een her stelinrichting er op na te houden voor verbrandingsmotoren werd ten laste gelegd J. R. de J. te Terneuzen. Gedaagde zeide zich blind te hebben gestaard op een bepaling in deze, welke ter zitting bleek voor een geval als het hier be trof niet van kracht té zijn. De kantonrechter gaf de R. nog gelegenheid een en ander in or de te brengen waarvoor deze zaak werd aangehouden. Dinsdagmiddag tussen twee en drie uur is een Pipercup van het luchtvaartsproeibedrjjf Van Beek te Melissant in de kleine Anna Wilhelminapolder te Ooltgens plaat naar beneden gestort. De twee inzittenden, de piloot, dc heer Veenhuizen uit Alphen aan de Rijn, en de 18-jarige Henk van Putten uit Melisisant werden zeer ernstig gewond en zijn in een ziekenhuis opgenomen. De heer Veenhuizen, een oud militair vlieger, heeft 2600 vlieg uren op zijn naam staan. Hij was pas een week bij het luchtvaart- sproeibedrijf in dienst. De 18-jarige Henk van Putten uit Melissant was employé van dit bedrijf. Ze waren van het vliegveld te Melissant opgestegen om in Oolt gensplaat hun werkzaamheden, die ze 's morgens begonnen wa ren, voort te zetten. Toen het vliegtuigje vlak boven de lan dingsbaan te Ooltgensplaat kwam trad vermoedelijk een motorsto ring op, waarna het volgens om standers van een hoogte van ea. twintig meter steil naar beneden stortte. Daarna vloog het in brandy - Verscheidene landbouwers uit de nabijheid schoten toe om hulp te verlenen. Getracht werd te blussen, maar dat ging niet. Wei heeft men de inzittenden er met veel moeite uit de wrakstuk ken weten te bevrijden. Het vliegtuigje is geheel uitge brand. De luchtvaartinspectie heeft de zaak in onderzoek. Een rivierstoomboot met twee dekken is tijdens een storm in de rivier de Salween tussen Moulmein en Paan in het zuiden van Birma gezonken. Er bevon den zich 213 mensen aan boord van het schip. Volgens de eerste berichten zijn ongeveer 100 opvarenden gered.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 5