Beur so verzicht DE RONDE VAN FRANKRIJK Dinsdag 2 Juli 1963 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 Gemeenteraad van Sas van Gent Stedehouwkundige houdt geen rekening met wensen van de raad. Moet begraafplaats uit het centrum verdwijnen? Nieuw raadslid geïnstalleerd Marktberichten OUDE HOT PINO CERAMI WAS EEN IEDER TE SLIM EN TE SNEL AF IN PAU DARRIGADE DE GROTE VERLIEZER - IN EIGEN STREEK - IN NEGENDE ETAPPE GILBERT DESMET (I) BEHOUDT GELE TRUI Ronde van de Toekomst RUS MELIKOV WINT TWEEDE ETAPPE EN NEEMT GELE TRUI OVER VAN VAN KREUNINGEN Nederlander Harings vijfde in zelfde tijd als de winnaar; 3e in algemeen klassement; Van Kreuningen nu zesde WATERPOLO Scheldestroom I—Schelde I 2-6 DUIVENSPORT J.l. vrijdagavond kwam de laatste vrijdag der maand de ge meenteraad bijeen. Ditmaal ter afwerking van een 20 punten tel lende agenda'. Als eerste agendapunt kwam aan de orde de beëdiging en in stallatie van het raadslid J. C. de Bruyn. Na het afleggen van de zuive- rings- en ambtseed verklaarde de voorzitter R. A. J. den Boer hem geïnstalleerd als lid van de raad. Hij noemde het bij zijn felicitatie een min of meer tragische spe ling van het lot, dat de heer De Bruyn hier voor de tweede maal tussentijds geïnstalleerd moet worden, beide malen ter vervan ging van de heer J. de Braai, die wederom om gezondheidsredenen zich genoodzaakt voelde zich uit de raad terug te trekken. Het verheugde hem evenwel de heer De Bruyn weer te kunnen begroe ten, aangezien deze gedurende de vorige zittingsperiode 2 jaar praktische ervaring heeft opge daan. Spr. hoopte dan ook dat hij weer op de zelfde wijze als voor heen met de heer De Bruyn zou kunnen samenwerken. De heer De Bruyn dankte de voorzitter voor het hernieuwde welkom in de raad en sprak de hoop uit de belangen der gemeen te namens de Protestants Chris telijke groepering, welke hij weer gaat vertegenwoordigen, met een brede kijk te mogen dienen. Hij drukte namens deze vertegen woordigde groepering zijn spijt uit, dat de heer De Braai om ge zondheidsredenen genoodzaakt was, de raad te verlaten. De voorzitter haakte hierop in en bracht namens de raad en het gemeentebestuur de dank van het college over aan het scheidend lid J. de Braai, voor het vele be langrijke werk, dat hij tijdens zijn zittingsperioden in het be lang der gemeente heeft verricht en sprak zijn beste wensen uit voor de gezondheid en de toe komst van de heer De Braai. Ingekomen stukken. Onder de ingekomen stukken bevond zich in eerste instantie het jaarverslag 1962 van de af valwaterleiding kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen, waaruit o.a. bleek, dat aan de aansluiting van de Zandstraat, en het ver dwijnen van de gewraakte sloot prioriteit zal worden verleend. Met het schrijven van Ged. Sta ten van Zeeland, inzake de her-1 ziening...yan gebiedsindeling van de arbeidsbureaus bleken B. ei: W. noch de raad zich zonder meer te- kunnen verenigen. Vol gens dit schrijven ligt het n.l. in de bedoeling het nevenbureau van het gewestelijk arbeidsbu reau te Sas van Gent op te hef fen, aangezien dit nevenbureau met slechts 2 ambtenaren niet meer aan de nieuwe gestelde normen voldoet. Daar een plaatselijk nevenkan toor, gezien het industriële ka rakter der gemeente, voor Sas van Gent van bijzonder groot be lang kan zijn, besloot de raad op advies van B. en W. zich met een schrijven tot de minister van So ciale Zaken te richten, waarin de bezwaren die tegen de opheffing van dit bureau bestaan, naar vo ren worden gebracht. Een afschrift van dit schrijven zal eveneens worden gezonden aan de gemeentebesturen van Zuiddorpe, Overslag, Westdorpe en Philippine welke gemeenten tot het arbeidsveld van dit neven bureau horen, met het verzoek hieraan adhaesie te willen be tuigen. Ook zal een afschrift ver zonden worden aan een aantal autoriteiten en instellingen, met het verzoek om zoveel als mo gelijk is, het streven voor het be houd van het bureau te willen steunen. Tenslotte bevond zich onder de ingekomen stukken nog een schrijven van G. S„ tot vaststel ling van de rekening van de stichting „Het Sasse Zwembad" over 1959, hetwelke als kennis neming werd aanvaard. Beëdigingen Bij raadsbesluit van 15 febru ari 1951 werd als waarnemend gemeente-secretaris aangewezen de heer R. Slock, commies A ter secretarie, die sedert die datum als zodanig optreedt. Daar in de praktijk gebleken is, dat er be hoefte bestaat aan een 2e waar nemend sècrètaris, werd door B. en W. als zodanig aangewezen de heer R. G. Bruggeman, commies ter gemeente, die als zodanig werd beëdigd. Nu op de heer H. Ph. Scheffer, onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand, belast met het voltrekken van huwelijken, die weigert als zodanig ontslag te nemen, geen beroep meer gedaan kan worden, nu deze geen lid meer is van de raad, werden door B. en W. twee personen, n.l. de heer W. H. M. Colsen, wethouder der gemeente, en de heer Th. Neve. adjunct-commies ter ge meente, voorgedragen tot onbe zoldigd ambtenaar der burgerlij ke stand. Kerkhof in discussie Aan de orde kwam het verzoek schrift om gemeentegrond in erf pacht van A. J. Blommaert, B. Coppens en P. Ie Coq aan de Paul Krugerdreef, voor de bouw van een woning. Alvorens deze aanvragen aan de orde te stellen, heeft een uit voerige gedachtenwisseling plaats gevonden tussen B. en W., het centraal bouw- en woningtoe zicht Oost Zeeuwsch-Vlaanderen en het stedebouwkundigadvies- bureau Ir. Schut. Het uiteinde lijk resultaat van dit overleg was dat door B. en W. geadviseerd werd, deze grond niet uit te ge ven, omdat deze gronden te zij ner tijd dringend nodig kunnen zijn voor de eventuele uitbrei ding van de begraafplaats. Het was de heer L. de Meijer, die als eerste ageerde tegen het advies van het stedebouwkundig bureau. Hij verwonderde zich sterk, dat de stedehouwkundige op deze wijze adviseert, niet tegenstaande de raad zich reeds herhaaldelijk heeft uitgesproken tegen verdere uitbreiding van deze begraafplaats. Hierin zag hij het zoveelste bewijs, dat dit ad viesbureau steeds lijnrecht tegen over de wensen van de raad en zelfs het dagelijks gemeentebe stuur staat. Nu aanvragers blijk hebben gegeven geen bezwaar te maken tegen bouw nabij het kerkhof, had hij ook graag ge zien, dat B. en W. tegen het ad vies in, toch deze gronden voor bebouwing zouden uitgeven. Ook de heer Bockstael wilde nu wel eens weten, wat de be doeling was van B. en W. met het kerkhof; zolang mogelijk op deze plaats behouden, of zo spoedig mogelijk ontruimen. Zoals tijdens de excursie naar Eindhoven door de stedehouwkundige aldaar was uiteengezet, vormt een begraaf plaats binnen de bebouwde kom een wondeplek binnen de ge meente. Hij wees er op, dat het opruimen hiervan een kwestie is, welke over zeer lange termijn bezien moet worden. De Voorzitter stelde hiertegen over, dat het voor de ceremonie van het teraardebestellen en voor het bezoek aan het kerkhof toch wel gunstig is, indien de be graafplaats niet te ver buiten de bebouwde kom ligt. Hij achtte het verplaatsen van de begraaf plaats dan ook niet urgent. De heer De Groff wees er evenwel op, dat onlangs nog dooi de voorzitter was medegedeeld, dat men nu nog ongeveer 30 jaar vooruit kan met het huidige kerk* hof, zonder eventuele verdere uitbreiding. Dit impliceert dat in dit geval deze begraafplaats nog minstens 60 jaar op deze plaats blijft liggen. Langdurig werd over deze ma terie nog van gedachten gewis seld, met als uiteindelijk resul taat, dat de verzoeken tot erf pacht zullen worden aangehou den tot de volgende vergadering, om B. en W. de gelegenheid te geven de gehele materie nog eens grondig te onderzoeken en de eventuele consequenties te over zien. Bebou wings voorschriften te stroef of toepassing te streng? Aan de orde kwam het voor stel tot intrekking van het erf- pachtsbesluit van 25 mei 1962 t.n.v. W. K. M. Tak aan het Rij- senburg. Door de heer Tak waren diverse malen tekeningen en plannen ingediend, welke her haaldelijk op een of ander punt van de bebouwingsvoorschriften der gémeeente Sas van Gent wer den afgekeurd. Tenslotte heeft deze de moed opgegeven en zich Voor de heer De Meijer was dit aanleiding om zijn verwon dering uit te spreken over de zeer stringente bebouwingsvoor schriften der gemeente. Dit geval staat n.l. niet op zichzelf doch kan met vele tien tallen voorbeelden gestaafd wor den. Het lijkt er volgens hem wel op, dat op deze wijze de bouwlustigen door de Centrale Dienst voor Bouw- en Woning toezicht uit Sas van Gent worden weggepest. De heer Bockstael wees er op, dat men niet van de bestaande voorschriften mag gaan afwijken, daar dan precedenten geschapen kunnen worden, waarvan de ge volgen moeilijk te overzien zul len zijn. De Voorzitter kan zich niet in denken, dat door de stedehouw kundige dwaze afwijkingen in de bebouwingsvoorschriften zijn ge legd, welke afwijken van de nor male normen. Na heel wat heen en weer ge praat, waarbij o.a. de Centrale Diénst het nogal zwaar te ver duren kreeg, werd besloten deze voorschriften eens te toetsen aan de bebouwingsvoorschriften van andere gemeenten binnen het werkingsgebied van de Centrale Dienst, waar volgens diverse raadsleden veel soepelder wordt opgetreden. De gevraagde intrek king van het erfpachtsrecht vond tenslotte plaats. Het voorstel tot teruggave van erfpachtsrecht aan de heer H. V. de Meijer over het jaar 1961 werd voor nader onderzoek aangehou den. Het is normaal, dat aan hen die grond in erfpacht hebben ge vraagd, doch wegens het lange uitblijven der bouwvergunningen hiervan vooralsnog geen gebruik kunnen maken over deze periode geen erfpacht geheven wordt. In dit geval lag de situatie ech ter aanmerkelijk anders. Hier was de grond in eerste instantie aangevraagd door de heer De Meyer, die evenwel nimmer bouwplannen heeft ingediend, doch de erfpacht later heeft over gedragen aan de Fa. Gebr. Claeyssens, welke deze op haar beurt weer heeft overgedragen aan een mej. Rousie. Hier is ken nelijk geen sprake van over macht, doch eerder een kwestie van speculatie, zodat zonder ver der onderzoek van de voorge schiedenis door de raad niet tot restitutie kon worden besloten. Woningwetwoningen Aan dc Katholieke Zeeuws- Vlaamse woningbouwvereniging te Kloosterzande werd in het ex ploitatieplan West en aan de St. Janstraat (wijk Zandstraat) grond verkocht voor de bouw van 19 woningwetwoningen. De heer De Meijer, die zich destijds tegen deelname aan de woningwetbouw door deze derde bouwvereniging heeft uitgespro ken, zag zich in principe ver plicht geacht te worden te héb ben tegengestemd, waarvan aan tekening werd gehouden. Aan het bestuur van' de wo ningbouwvereniging „Sas van Gent" werd de medewerking verleend tot 't realiseren van 20 woningwetwoningen op gronden in het plan „West", welke aan vankelijk aan het makelaarskan toor Rouw in erfpacht waren uit gegeven. Een zelfde medewerking werd verleend aan de Katholieke ZeeuwschVlaamsche woning bouwvereniging te Kloosterzande, voor de bouw van 19 woningwet woningen, n.l. 13 in exploitatie plan „West" en 6 aan de St. Jan straat. Om dezelfde reden als hiervoor wenste de heer De Meij er geacht te worden te hebben tegengestemd. Subsidies Nadat in 1954 het aan het Ko ningin Wilhelminafonds toege kende subsidie ad 20 per jaar verhoogd was tot 40 per jaar was in verband met de algemene kostenstijging van de laatste ja ren nogmaals om verhoging van dit jaarlijkse subsidiebedrag ver zocht. Gezien het bijzondere be lang van het werk op het gebied der kankerbestrijding dat door dit fonds geschiedt, achtte B. en W. wel termen aanwezig om goedgunstig op dit verzoek te be slissen zodat het jaarlijkse Sub sidie door de raad tot 00 werd verhoogd. Ook het comité „De Ruyter- school" te Vlissingen ontving een eenmalige subsidie van 10 tot het aanbieden van een geschenk in verband met het zestigjarig bestaan van deze school. Onjuiste verantwoording? Naar aanleiding van het voor stel van B. en W. tot voorlopige vaststelling van de werkelijke uitgaven voor het openbaar lager onderwijs over 1962 bevreemdde het de heer Bockstael, dat sedert de ingebruikname van de school in 1958 nog geen cent uitgegeven was op de post dagelijkse repa ratie. De heer De Rijk haakte hierop in en vroeg zich af, of deze school zo goed was, dat er nooit eens een raam ingegooid werd, of dat er nimmer eens een deur kruk stuk ging. Hij wilde hierop omdat een juiste administratie ontzettend ingewikkeld en moei lijk is. Het uiteindelijk bedrag per leerling is op zich behoor lijk, hoewel er ergens wel fou ten zijn gemaakt. Door enkele raadsleden werd reeds het woord verschrijvingen gefluisterd, ter wijl hun nieuwsgierigheid in elk geval gewekt was. Nadat hier over nog enige tijd was gepraat vond de vaststelling conform het advies van B. en W. voorlopig plaats. Ruim dc helft der gronden Ex ploitatieplan Noord-West aan gekocht Door de aankoop van 11 ha, 17 a en 60 ca grond in het plan Noord-West van C. A. E. M. J. Rijkaert en C. V. A. Roegiers te Assenede heeft de gemeente Sas van Gent thans ruim de helft van de benodigde gronden ter realisering van het uitbrei dingsplan „Noord-West" kunnen verwerven, op basis van vrijwil ligheid, tegen prijzen welke steu nen op de terzake uitgebrachte rapporten van de centrale com missie voor de onteigeningsver goedingen te Rotterdam. Ook in dit geval gingen eige naars accoord met de voorgestel de koopsom ad 206.643,ver meerderd met een schadeloos stelling ad 71.621, Op vragen hoever het thans staat met het nieuwe uitbrei dingsplan „Noord-West", nu het oude door G. S. was afgekeurd, kon de Voorzitter mededelen, dat dit in vergevorderd stadium verkeerde, zodat hieromtrent spoedig de verdere maatregelen getroffen kunnen worden. Gemeente gaat papier vernietigen Als een der laatste punten op de agenda prijkt het voorstel van B. en W. tot aankoop van een papiervernietiger voor de gemeente. Het verwonderde de heer De Meijer enigszins, dat geen fol ders of i.d. bijgevoegd waren, aangezien hij het gevraagde be drag ad 800,wel wat hoog vond. Hij vroeg of er slechts bij één leverancier prijs opgevraagd was, of dat dit bij meerdere fir ma's was geschiedt, zoals ook in het particuliere bedrijfsleven ge woonte is. Hij was er van over tuigd, dat er voor minder geld ook goed materiaal te verkrij gen viel. Uiteindelijk werd door de raad toestemming gegeven een derge lijke machine aan te schaffen, onder toezegging van B. en W. dat getracht zal worden de kos ten hiervan zoveel mogelijk te beperken. Een begrotingswijziging ten slotte bracht het woonwagen kamp met de daaraan verbon den narigheden nogmaals ter sprake. Ook de vuilnisbelt moest het nog eens ontgelden. Naar meegedeeld werd ligt momenteel de Sasse vuilnisbelt op Belgisch grondgebied, waar er een lange kreek gedempt wordt, zodat de gemeente thans weer wel enkele jaren vooruit kan. De vraag rijst nu evenwel of hier geen uitvoer vergunning voor dit huisvuil no dig is. Voor de rondvraag waren geen schriftelke vragen ingediend, wel werd door mevr. Dierckx aangedrongen, dat na de vakan tie door B. en W. op invoering van knipkaarten bij de Z.V.T.M. zou worden aangedrongen, nu deze maatschappij 20% dividend heeft uitgekeerd, en het dus wel wat minder winst zou kunnen doen. Niets meer aan de orde zijnde, werd deze openbare zitting ver volgens besloten. De raadsleden bleven voor een korte besloten vergadering nog even bijeen. GRAANBEURS ROTTERDAM Zomergerst tot 27,25, haver tot ƒ25,50, weinig vraag. Groene erwten 31—40, schokkers 35 48, franco Rotterdam. VEEMARKT ROTTERDAM Op de veemarkt te Rotterdam werden 1441 slachtkoeien aange voerd. Deze noteerden ƒ2,60 3,40. Overzicht: Aanvoer kor ter, handel kalm, prijzen gedrukt. Vooral bij afloop prima's boven notering. ZEER STILLE MARKT De effectenbeurs is met heel weinig animo maandagmiddag begonnen aan de tweede helft van 1963. Het is een algemeen verschijnsel dat de belangstelling voor de effectenbeurs van de zij de van de beleggers op het ogen blik zeer gering is. Men gaat nau welijks tot nieuwe aankopen over en geeft er de voorkeur aan de huidige gang van zaken af te wachten. Eén der oorzaken hier van is wel de afwezigheid van buitenlandse kopers, merendeels ingevolge de in vele landen heer sende onzekere politieke toestand. Daar komt bij dat de Amerikaan se effectenmarkt geen bijzondere punten van aanraking biedt. Ook daar heerst de laatste tijd een apatische stemming en toont men niet de geringste neiging om van enige belangstelling voor de beurs te laten blijken. Het was dan ook maandag in Amsterdam een zeer stille markt met be perkte koersschommelingen. Nieuws van enige betekenis ontbrak volkomen en zo langza merhand neemt de beurs allures aan van de vakantiestemming. Daartoe draagt het feit bij dat de stroom van jaarverslagen aan het opdrogen is. Er is de laatste maanden een accumulatie van vraagstukken losgebarsten en de de vorige week heeft een opeen hoping gebracht bovendien van belangrijke aandeelhoudersver gaderingen, waarbij hier en daar van de zijde van aandeelhouders krasse woorden tot de besturen zijn gericht. Dit wil nog niet zeggen dat de markt ongevoelig zou zijn voor nieuwe ontwikkelingen die van betekenis zijn. Met grote belang stelling heeft men kennis geno men van de belangrijke transac tie van het bod door de Shell en de British Petroleum op de Bur- mah Oil. De vorige week zijn olies daar door vast gesloten en ook maan dag trokken de oliewaarden ver der aan. Kon. Olie verbeterde lVs gulden tot 171 gulden. In Uni lever ontstond vrijwel geen be weging, maar werd de vorige koers goed gehandhaafd. Philips trok ongeveer een gulden aan terwijl Hoogovens zich met moei te handhaafden. AKU werd gis termorgen nog gedaan op 468 en liep maandagmiddag op tot 472%. Hoewel dus de affaire gering was, liet de markt een goede on dertoon zien en was er van aan bod weinig sprake. Cultures hadden een zwak ver loop vooral voor HVA. In scheep vaartfondsen was de belangstel ling miniem en was voorshands alleen Kon. Boot genoteerd op 156 hetgeen een verlies van ruim een punt betekende ten opzichte van vrijdagmiddag. Over de in troductie van Goldmines is men ter beurze zeer tevreden. Maan dagmiddag werd een adviesprijs vernomen van 559. De lokale fondsen vielen erg mee, zelfs voor Hollandia Kattenburg, in welker vergadering vorige week harde noten werden gekraakt. Staatsfondsen eerder oplopend. Benrsindices 27/6 28/6 1/7 Intern, conc. 536:6 534.8 536.6 Industrie 350.8 350.5 348.3 Scheepvaart 148.5 149.5 148.5 Banken 251.0 250.3 251.0 Handel enz. 156.1 157.0 156.1 Algemeen 388.5 387.9 388.0 Nabeurskoersen AKU (472%) Hoogovens-(611) Kon. Olie 170.50—171.30 (171.10) Philips 161.70—162.50 (162.90) Unilever 166.50 gl. (167.30) Stemming: Iets onder het hoog ste punt. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor buiten lands bankpapier zijn heden.on gewijzigd gebleven. - COÖP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. GROENTEN Per 100 st. in centen: Sla 350 560 ct. Per stuk in centen: Bloemkool A II 51—82 ct. B II 40—61 ct, C II 29 ct, afw. 2158 ct; Gr. Kom kommers 1016 ct; Witte Kom kommers 24 ct. Per bo,s in centen: Peen II 50 61 ct; Kroten 1221 ct; Uien 18 22 ct. Per kg in centen: Eerstelingen I 2530 ct, Drielingen 1723 ct, Kriel 1922 ct; Barima I 23 ct; Andijvie II 715 ct; Princ. bonen II 167—183 ct; Tuinbonen II 26 32 ct; Kroten 17 ct; Spitskool 7 10 ct; Peulen 57164 ct; Sav. kool 712 ct. ZACHT FRUIT Aardbeien per doos: Talisman I 30—42 ct, II 19—34 ct; Red Gauntled I 33—44 ct, II 21—31 ct, afw. 1821 ct; Regina I 2934 ct, II 1729 ct; Sengana I 30 37 ct, II 20—32 ct; Paul Waul- baum I 34 ct, II 2129 ct; Gorel- la I 32—44 ct, II 21—31 Ct; Vola I 39 ct, II 25—26 ct. Per doos in centen: Rode bes sen I 3346 ct, II 2340 ct; Frambozen I 41 ct, II 3135 ct. Per kg in centen: Rode bessen 79 ct; Kersen 116149 ct. Nederlanders in peloton Ondanks heftige tegenstand van de blonde André Darrigade, zegevierde maandag de 41-jarige Belg Pino Cerami in de negende étappe van de Ronde van Frank rijk, een rit over 202 km van Bordeaux naar Pau. Op het autocircuit van Pau sprong Cerami met nog 2 Rm voor de boeg weg uit de kop groep, die 130 km lang een voor sprong op het grote peloton wist te handhaven. André Darrigade op eigen terrein was de grote verliezer want hij kon de 50 meter die Pino Cerami had genomen niet meer goed maken. De grote aanval werd na 90 km ingezet door Lelangue, Ce rami, Graczyk, Groussard, en Everaert. Na een hevige demar rage die 10 km lang duurde had den de vluchters een voorsprong van 1 min. 55 sec. genomen op het peloton. Een voorsprong die al snel groter werd tot 2 min. 10 sec. Een tegenaanval in eerste in stantie van Enthoven, Aeren- houts en Zilverberg leverde niet voldoende op ofschoon na 120 km de kopgroep slechts i min. 30 sec. had genomen maar 20 km verder was deze weer opge lopen tot 3 min. 35 sec. 32 km voor de aankomst in Pau begreep geletruidrager Gil bert Desmet dat er iets gedaan moest worden en hij was het die te samen met Van Meenen en Hoevenaers de grote achterstand ongedaan maakte zonder overi gens de leiders te kunnen be dreigen. Het einde kent u reeds. Pino Cerami, de oude rot was een ieder te slim en te snel af en was de grote triomfator. UITSLAG 1. Cerami (B.) 4.41.57 met bon. 4.40.57 2. Darrigade (Fr.) 4.41.58 met bon. 4.41.28 3. Groussard (Fr.) 4.41.58 4. Eeveraert (Fr.) z.t. 5. Simon (B.) z.t. 6. Lelangue (B.) z.t. 7. Beuffeuil (F.); z.t. 8. Craczyk (Fr.) 1 z.t. 9. Van Looy <B.) 4.45.12 10. Behey (B.) z.t. 14. Janssen (Ned.) z.t. 21. Enthoven (N.) z,t. 82. Zilverberg (N.) z.t. 84. Gelderntans (N.) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1.Desmet I (B.) 48.11.51 2. Anglade (Fr.) op 6 sec. 3. Ellitt (Eng.) op 1.02 4. v. Tongerloo (B. i op 1.44 5. Otano (Sp.) op 2.13 6. Stablinsky (Fr.) op 5.57 7. Darrigade (Fr.) op 6.04 8. ex aequo Anquetil (Fr.) en Suarez (Sp.) op 6.14 10. Van Looy B.op 6.54 11. Pauwels (B.) op 7.29 12. Bahamontes (Sp.) op 7.33 17. Janssen (N.) op 8.24 20. Enthoven (N.) op 8.55 25. Geldermans (N.) op 9.40 0 Bij een verkeersongeluk in in Beaune (Frankrijk) is het echtpaar Van der Sluis uit Delft omgekomen. Hun auto kwam in botsing met een vrachtwagen. De heer W. L. van der Sluis was 49 jaar, zijn vrouw een jaar jon ger. De Russische ploeg in de Ronde van de Toekomst heeft maandag in de tweede rit van Bordeaux naar Pau een grote slag gesla gen. Yuri Melikov, die zondag op de wielerbaan van Bordeaux verrassend verslagen werd in de eindsprint, maakte maandag in Pau geen fout. Goed gesteund: door zijn ploeggenoot Qulibine veroverde hij de eerste plaats en dankzij de voorsprong van het kopgroepje en de minuut boni ficatie nam de Russische luite nant de leiding in het algemene klassement over van Lex van Kreuningen. Toch was het voor Nederland geen slechte dag want Huub Harings, die evenals Me likov de gehele dag voortdurend attent was geweest eindigde ondanks een vertwijfelde ont snappingspoging vlak voor de finish als vijfde en laatste van het kopgroepje. De kleine Lim burger is na de tweede dag de bestgeplaatste Nederlander in het klassement. Hij staat op 46 seconden als derde genoteerd. De lengte van de étappe (202 km) heeft de amateurs niet af geschrikt, keer op keer trachtten renners uit de hoofdmacht weg te komen, maar voortdurend was Melikov, die zich wilde re vancheren voor zijn „nederlaag" van zondag, attent. De beslissende demarrage werd op 40 kilomter voor de fi nish geplaatst door de Italiaan Maino, die prompt gezelschap kreeg van Melikov, de Belg Cotman, Kulibine en Huub Ha rings. Het vijftal trok er op de bochtige bergwegen hard aan en veroverde ruim een minuut voorsprong. In de eindsprint lieten de Russen hun tegen standers geen kans, zij grepen de étappezege en de dagploegen- prijs. De Nederlanders eindigden allen in het grote peloton dat ruim een minuut later finishte. Vandaag staat de eerste berg rit op het programma. UITSLAG 1. Melikov (R.) 4.48.03 met bon. 4.47.33 2. Cotman (B.) 4.48.03 met bon. 4.47.48 3. Maino (It) 4.48.03 4. Kulibini (R.) z.t. 5. Harings (Ned.) z.t. 6. Saidschuschin (R.) 4.49.50 7. Fabbri (It.) z.t. Vervolgens het peloton met de Nederlanders Haast. So- laro. Van Egmond, Van Kreu ningen, De Waard. Schroeder en Snepvangers, allen 4.49.50 ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Melikov (R.) 7.51.16 2. Cotman (B.) op 31 sec. 3., 4., 5. Harings (Ned.), Kuli bine (R.) en Maino (It.), allen op 46 sec. 6. v. Kreuningen (Ned.) op 1.47 7. Sagarduy (Sp.) op p op 2.02 t 8., 9., 10. Tscherepovisch &R.) Quesada (Sp.), Schulz (Did.)' allen op 2.17 11. tot en met 19 ex aequo: Said- chuschin (R.), Hoban (Eng.), Hae.seldonckx (B.), Schejfeal (Ssj.), C. Snepvangers (N.), Petrov (R.), Jan Schroeder (N.), Dancelli (It.) en Vyncke (B.), allen op 2.33 8. Maggi (Zw.) 4.49.50 9. Schejbal (Tsj.) z.t. 10. Wilde (Did.) z.t. 16. Ab van Egband (N.) z.t. 17. Cees Snepvangers (N.) z.t. 24. Jan Sehroeder (N.) z.t. 28. Cees Haast (N.) z.t. 50. Bart Solaro (N.) z.t. 55. Jaap de Waard (N.) z.t. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1. Rusland 2. Nederland 3. België 4. Italië 5. Spanje 23.37.21 23.39.24 23.39.40 23.39.40 23.40.55 De wedstrijd ging aanvankelijk gelijk op, want het technisch mindere Scheldestroom toonde zich zeer enthousiast. Schelde be keek de zaak echter iets beter en de goed mee opgezwommen Peij wist zijn club aan een voorsprong te helpen (01). Dit was voorlo pig het enige wapenfeit, want beide keepers kweten zich goed van hun taak. In de tweede speeltijd schiep de Schelde zich goede kansen en Casteleijn trof tweemaal doel (03). Met Wisse in schietposi tie floot de tijdwaarnemer. In de derde speeltijd drukte Schelde stevig door en de Schel- destroom-keeper moest nog al eens handelend optreden. Caste leijn en De Pooter wisten hem echter toch te passeren (05). Dit werd de Bressiaanders toch te gortig en Bondewel verraste iedereen, keeper Dingenouts in cluis en kogelde van ver raak (15). Dit gaf Scheldestroom weer moed en de Schelde-defen- sie moest alle zeiden bijzetten, te meer omdat Smit met kramp op de kant was gaan zitten. Tegen de sportieve gewoonte in speelde Scheldestroom met 7 man ver der, maar deze meerderheid wis ten ze toch niet te benutten ,want Casteleijn kon de Temeuzense voorsprong nog vergroten (1-6). In de laatste seconden kon P. v. d. Heuvel Dingenouts nog passe ren zodat de einduitslag 26 voor Schelde werd, dat hiermee momenteel de tweede plaats op de ranglijst inneemt na het nog ongeslagen Bruinvis. PRIJSVLUCHT UIT ARRAS De Eendracht - Terneuzen Oude duiven. Snelheid eerste duif 1473,4 m.; laatste prijswinnende duif 1283 m. 1, 4 en 6. J. A. de Smidt; 2. J. Willemsen; 3 en 10. H. T. Koch Zn.; 5. Meijerv. d. Berge; 7. J. den Exter; 8. Gebr. Buijze; 9. M. J. v. d. Akker. Jonge duiven. Snelheid eerste duif 1436,2 mij laatste prijswinnende duif 1132 m. 1. L. J. Koch Zn.; 2. J. Doorns; 3. C. D. de Rijke; 4. J. den Exter; 5. P. T. Harms; 6. Meijerv. dl Berge; 7. F, van Meir; 8. J. A. de Smidt; 9. A. J. Verpoorte; 10. A. J. Faas

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3