Provinciaal nieuws DE VERMETELE DOKTER 17-jarig meisje te Walsoorden slachtoffer van misdrijf Verf met voldoening Gemeenteraden Axel 750 jaar stad" Maandag 1 juli 1963 TERNEUZEN SCHOONDIJKE VOGELWAARDE ZAAMSLAG HOEK VOGELWAARDE Pagina 2 nis VKIfE ZEEUW Als een lopend vuurtje ver spreidde zich gistervoormiddag een ongelukstijding door het an ders zo rustige Walsoorden, toen bekend werd dat drie jongens tussen tien en veertien jaar in een greppel langs een smalle weg, die voorbij de betonfabriek van de heer J. Bleijenbergh Ferket voert in de richting van de boerderij van de heer G. Hiel, het lichaam van een meisje had den zien liggen. Haar gezicht was bedekt met enkele klinker stenen, die daar nabij de fabriek liggen opgestapeld. Te ongeveer half elf vertelde de grootmoeder van de 17-jarige Marie Louise Duerinck tegen haar schoondochter, dat het meisje zaterdagavond niet bij haar gekomen was. Het meisje ging n.l. iedere avond naar haar grootmoeder, de ruim 80-jarige weduwe P. Duerinck-Maes, die alleen in een huis aan de Wals- Verkeersongeval Vrijdagavond te ongeveer 10 •minuten over tien reed de 55- jarige J. D. uit Terneuzen op het rijwielpad van de provincia le weg aan de oostzijde van het kanaal in de rich ting Terneuzen. Ter hoogte van de Blikstraat geraakte hij door tot nog toe onbekende oor zaak van het rijwielpad af en kwam daarbij te vallen. Van dit ongeval zijn 2 brom fietsers, die uit de richting Ter neuzen kwamen gereden, getui ge geweest. De korpschef van de gemeen tepolitie verzoekt deze getuigen zich in verbinding te willen stellen met de gemeentepolitie te Terneuzen, telefoon 2100. Aanrijding In de nacht van zaterdag op zondag te ongeveer half één reed de 21-jarige J. A. M. uit Terneuzen op zijn bromfiets op het rijwielpad van de weg Ter neuzenAxel in de richting Ter neuzen. Ter hoogte van de boer derij van de heer L. de Feijter te Driewegen naderde uit tegen overgestelde dichting de 19-ja- rige bromfietser J. de W. uit Axel. Juist voorbij genoemde boer derij kwamen zij met elkaar in aanraking, waardoor zij kwamen te vallen. De heer De W. werd hierbij zeer ernstig gewond, ter wijl M. een lichte hersenschud ding opliep. Nadat dokter Van Breda Vries man eerste hulp had verleend werden beiden per ambulance auto naar het Julianaziekenhuis vervoerd. Geslaagd Aan het Jansonius Lyceum te Hulst slaagde voor het eindexa men H.B.S.-B onze stadgenoot F. A. J. Hamann. Uitstapje Samenwerkende Personeelsverenigingen De eerste' van een reeks van negen door het bestuur van de Samenwerkende Personeelsver enigingen te Terneuzen aan haar leden aangeboden reizen had zaterdag j.l. plaats, 's Morgens om vijf uur werd uit Terneuzen vertrokken. Al spoedig bleek, dat aan het uitstippelen van de ze reis de nodige aandacht was besteed. Een rondrit door de im posante stad Brussel op een tijd stip waarop nog geen verkeer te bekennen valt. viel in goede aarde. De verdere reisroute was door de mooiste gedeelten van België. Via Namen werd de reis voort gezet door het prachtige Maas dal over Dinant tot de Franse grens, alwaar even vóór Givet de grens werd overschreden om vervolgens dwars door de Fran se Ardennen over Tumay tegen het middaguur te arriveren in het bergplaatsje Monthermé. De kennismaking en bezichtiging van dit zo typisch Frans plaats je en z'n niet minder typisch restaurantje „Franco Beige" ontlokte aan de reizigers de no dige opmerkingen. Hier werd gegeten en de route die daarna volgde was weer dwars door de Franse Ardennen langs de bo venkant van het Maasdal terug naar Dinant. Deze route kan als de mooiste worden aangetekend. Prachtige vergezichten diep in het Maasdal en zeer imposant natuurschoon waren te genieten. Toen 's avonds om half 11 in Terneuzen aan het uitstapje, dat nagenoeg geheel was begunstigd door zonneschijn. een einde kwam, waren alle reisgenoten hier„or enthousiast; niet in het minst over de wijze waarop deze r-- door het touringcarbedrijf Aug". Maes te St Jansteen is uit- ■gevoerd. Men kan terugzien op een zeer geslaagde reis. Universitair examen Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het kan didaats examen scheikundig in genieur de heer J. I. Risseeuw, alhier. Geslaagd. Voor het examen wiskundig ingenieur slaagde aan de Tech nische Hogeschool te Delft onze dorpsgenoot de heer P. F. de Maat. Schoolreis C. V.O. Vrijdagmorgen j.l. begonnen 50 leerlingen van de School voor C. V. O. aan hun jaarlijkse schoolreis. De weersomstandighe den zagen er allesbehalve moed gevend uit. Dit kon echter een goede reisstemming niet ongun stig beïnvloeden, i De reis voerde via Sas van ;Gent, Gent, Deinze, Kortrijk en [Menen naar Ieperen, waar de "eerste maal werd gepauzeerd en rondicleibiizonderserote markt met de mooie gebouwen een wandeling werd gemaakt. Toen werd de tocht voortgezet naar de Kemmelberg. Helaas verhinder de de regen, dat de kinderen veel konden genieten van het daar bij helder weer zo mooie panorama. Daarom werd de bus maar opgezocht', en terug naar Ieperen werd koers gezet naar Diksmuiden en het land van de Yzer. De verschillende monu menten langs de wegen gaven het trieste beeld, hoeveel men sen in de oorlogen in die omge ving het leven hadden gelaten. Al spoedig werd nu het eigen lijke doel van de schoolreis be reikt: het Melipark in Adinker- ke. De sprookjestuin, het vogel park en het Jules Verne-gebouw hadden de volle belangstelling, maar het mooist vonden de kin deren het waterorgel. Het was veel te gauw om. De terugreis moest worden aanvaard en nu klaarde juist de lucht op, zodat de tocht langs de Belgische bad plaatsen en over de boulevards een prachtig besluit vormde. Ongeveer half negen arriveer de het gezelschap weer voor de school. Tevreden en dankbaar kun nen onderwijzend personeel en kinderen terugzien, op een on danks de regen, toch geslaagde dag. Koninklijke onderscheiding Zaterdagavond vertrok te 6 uur de muziekvereniging „De Volharding" vanaf het clublo kaal met marsmuziek naar de Rozemarijnstraat om de aldaar wonende Andries Kaijser een serenade te brengen in verband met zijn 50-jarig jubileum als muzikant van „De Volharding". Bij aankomst, onder de tonen van de muziek, verscheen de heer Kaijser met echtgenote voor de woning. Nadat het muziekgezelschap een nummer had gespeeld, sprak de loco-burgemeester, de heer F. de Koeijer, dié de jubilaris namens het gemeentebestuur feliciteerde met dit zeldzaam jubileum, dat hij een zeer bij zondere prestatie noemde. Hier bij komt nog dat de jubilaris en zijn echtgenote steeds hun wo ning hebben beschikbaar gesteld voor de repetities van toneel stukken. Spreker hoopte dat het de jubilaris gegeven moge zijn nog geruime tijd deel uit te ma ken van het korps, waarop de gehele gemeente trots is. Het verheugde de wnd-burgemeester te kunnen mededelen, dat het Hare Majesteit de Koningin had behaagd aan de heer Kaijser de ere-medaille in zilver verbon den aan de orde van Oranje- Nassau toe te kennen. Nadat de loco-burgemeester de onderscheiding had opgespeld, speelde „De Volharding" het Wilhelmus. De voorzitter van de muziek vereniging, de heer Van de Ve- ke, feliciteerde de heer Kaijser namens bestuur en werkende leden, waarbij hij de hoop uit sprak, dat de jubilaris nog lange tijd tot de werkende leden zal behoren en bood hem namens de vereniging een geschenk aan. De 88-jarige vader, vroeger eveneens muzikant van „De Vol- oordensestraat woont, om daal de nacht door te brengen. De oude vrouw had tot vijf uur zondagmorgen op haar kleinkind gewacht en daar zij inmiddels was te weten gekomen dat het meisje 's avonds em ongeveer half tien haar fiets naar huis had gebracht om daarna naar haar grootmoeder te gaan, groei de de ongerustheid met het ogenblik. Om kwart voor elf deden de drie jongens de verschrikkelijke ontdekking. De Rijkspolitie te Kloosterzan- de begon met het onderzoek en waarschuwde het parket te Middelburg, dat onder leiding van de Officier van Justitie, mr A. W. Rosingh, in de namiddag ter plaatse was. Inmiddels was bekend gewor den dat er bij een loods van de betonfabriek bloedsporen gevon den waren en ook op het pad tot aan de plaats waar het lichaam in de greppel was te recht gekomen, werden bloed sporen waargenomen. Algemeen wordt aangenomen dat het meisje het slachtoffer is geworden van een zedenmisdrijf. Op welke wijze zij op die plaats, die niet op de weg van haar huis naar de woning van haar grootmoeder ligt, is terecht ge komen, is nog niet duidelijk. Het slachtoffer was zaterdag avond nog in een café te Kloos- terzande geweest, maar had dit rond acht uur verlaten. Het meisje zelf en haar fami lie staan te Walsoorden zeer gun stig bekend. Verondersteld wordt dat de dader van dit misdrijf van de situatie nauwkeurig op de hoogte is geweest. Gisteravond werd in het zie kenhuis te Hulst sectie op het lijk verricht. De Officier van Justitie deelde mede, dat 't slachtoffer is over leden tengevolge van de aan de schedel met een zwaar voorwerp toegebrachte verwondingen. 55 Bjj de opening van (1e stoet (Vervolg van pag. 1) Tussen 16.00 en 18.00 uur wer den op het terrein van de Z. V. T, M. door de M. A. C. A. behendigheidswedstrijden met auto's gehouden. De proeven waren zeer zwaar gemaakt, zo dat •■het.parcours door geen' <jér 26 deelnemers, waaronder twee dames, zonder strafpunten werd afgelegd. De uitslag hiervan luidde: 1. A. den Ouden. Terneuzen. 85 strafpunten; 2. A. Lenos. AXel. 86 str.p.3. J. v. d. Wege, Oost burg, 90 str.p.; 4. W. A. Diele- man. Axel. 95 str.p.; 5. F. den Doelder, Axel, 105 str.p. WacHmeester der Rijkspolitie te Axel E. Lourens. die met een motor met zijspan hieraan deel nam. reed het parcours af met 63 strafpunten. Om 18.00 uur vond op het kampeerterrein „De Boshoek"' reed liet van Axel onderscheiding harding had het voorrecht het van hun mede-korpslid. uitreiken van deze onderschei ding aan zijn zoon mede te ma ken. Hierop werd gespeeld de po pulaire mars „Lang zal hii le ven", waarna vele handdrukken werden gewisseld en gelukwen sen uitgesproken. Het gemeentebestuur en be stuur van „De Volharding" werd in de woning een verversing aangeboden, terwijl het -gehele gezelschap later in het clublo kaal een dronk kon wijden aan de koninklijke wapen weer een Breugheliaanse maal tijd plaats, waaraan door onge veer 400 personen werd deelge- namen. Hieronder troffen wij he overgrote deel der reünisten aan. Even over zeven uur versche nen de Commissaris der Konin gin met echtgenote, de heer Ka- iand én echtgenote en het gé- meentebestuur eveneens op „De Boshoek" om aan de gezamen lijke maaltijd deel te nemen. Te 18.30 uur startte de kapel van de 16e divisie van de Bel gische landmacht uit Antwerpen '.•oor een muzikale rondwande ling. welke in alle straten grote belangstelling trok. Om 19.15 uur was het dezelfde kapel, die een uitstekend con cert ten gehore bracht. Tc 21.00 gaf deze kapel nog een taptoe op het Szykowskiplein die minder spectaculair was dan die van de vorige dag door de Koninklijke Militaire Kapel -,in ceremonieel tenue uitgevoerde taptoe. Tegen 22.00 uur had zich rond de Kleine Kreek reeds een mas sa publiek geschaard en toen om klokslag half elf het slotvuur- werk werd onstoken was over de Kinderdijk en de Kanaalkade geen verkeer meer mogelijk. Het vuurwerk, dat groots van opzet was, kwam niet geheel tot zijn recht. Het was windstil waardoor de ontwikkelde rook bleef hangen. Vooral de stilstaan de figuren waren voor de kijkers niet altijd even goed zichtbaar. Beter slaagden de liehtkogels en vuurpijlen, die met harde De raad toonde zich tijdens de raadsvergadering die donder dagavond werd gehouden ern stig bezorgd over het feit, dat de zware zandauto's, die af en aan rijden voor de grote werken Een orodukt van de Sikkens Groep o.a. het aanleggen van de spoor- lijn naar het fabrieksterrein, alsmede naar de werken voor de verbreding van liet kanaal. Er zijn de laatste weken in de buurt van liet Boerengat al ver schillende ongelukken gebeurd, gelukkig niet met ernstig per soonlijk letsel, doch de toestand van de wegen ter plaatse wordt dermate slecht, dat de raad be sloot bij Rijkswaterstaat aan te dringen om de binnenwegen bij het zware grondvervoer zoveel mogelijk te mijden, en de wegen die thans otaal suk gereden zijn op kosten van het Rijk weer in .orde te maken. De situatie dreigt hopeloos te worden, aldus de heren Leunis en Tollenaar. Het lijkt soms wel een Wild-West, zo hard wordt er met de zandauto's gereden. De voorzitter deelde mede, dat reeds schrikborden geplaatst zijn om althans vreemden te wijzen op de slechte situatie van de weg naar het Boerengat. De hele polderweg wordt in flarden gereden, aldus de heer Tollenaar. Wat moet dat van de winter worden? Dan kunnen we er helemaal niet meer over. Het gemeentebestuur zal ook bij het polderbestuur informe ren welke stappen in deze on dernomen kunnen worden om de wegen ter plaase verbeterd te krijgen. De heer Jansen slaakte nog de verzuchting, dat men juist zo blij was, dat nagenoeg alle pol derwegen rond Hoek in goede staat waren. We kunnen weer van voren af aan beginnen, als de werken klaar zijn. Onder de ingekomen stukken die de raad werden voorgelegd was o.m. een schrijven van G. S, waarin werd voorgesteld de sa larissen van de wethouders te verhogen. De raad had er geen bezwaar tegen dat de salarissen zouden worden opgetrokken tot 1500 per jaar. Van het verificatiebureau van Nederlandse Gemeenten was er een verslag betreffende de con trole van de gemeentekas, die in orde bleek te zijn. Het verslag van de Schoolart- sendienst werd door de raad voor kennisgeving aanvaard, evenais het Accountantsrapport betreffende het beheer van het Juliana-ziekenhuis te Terneu zen. Het pand Hubrechtsstraat 27 zal worden aangesloten óp het gemeenteriool. Aan de fam. P. Dieleman-de Jonge. mevr. wed. A. P. Meeu- sen-de Jonge, beiden uit de Lan- gestraat, en mevr. Scheele-Dek- ker uit Terneuzen werden per celen bouwgrond verkocht in het uitbreidingsplan. De voorzitter zeide, dat de ex ploitatierekening van het gehele perceel thans wordt opgemaakt. Ook bij benadering, aldus kreeg de heer Tollenaar ten ant woord, is de grondprijs thans niet vast te stellen. Ze wordt knallen uiteen spatten tot schit terende gekleurde parapluies. Dit betekende het einde van een gezellig goed geslaagde feestweek. die voor de organi satoren zeer veel voorbereiding heeft gekost, maar door het goe de en vlotte verloop zeker be vrediging zal schenken. Alvorens een punt achter deze feestweek te zetten moet nog een pluim op de hoed van de ge meentewerklieden worden ge stoken, die de gehele week veie uren per dag veel werk te ver zetten kregen met het verplaat sen van de afzettingen, het schoonmaken van pleinen en straten, enz. door MILL Y GANZ 9 (Nadruk verboden.) III TWEE PATIËNTEN EN DE COLEEGA Na twee uren geslapen te heb been, stond Christen weer op. Al kwam er slechts een enkele pa tiënt op zijn spreekuur, maar die zou hem met een helder hoofd op zijn post vinden. Alleen met zijn broek aan, stond hij in de keuken voor de met water gevulde koperen tob be en ging met een grote, klets natte spons heen en weer over zijn gezich, borst en armen. Mila stond er met gemengde gevoelens naar te kijken, want het rondspattende water droop al langs haar blinkend porselein omlaag en de melk op de ka chel zou ook bijna gedoopt zijn geworden, als zij er niet ijlings mee naar de verste hoek van de keuken gevlucht was. Als herboren kwam de dokter de huiskamer binnen. Daar ston den de ramen wijd open; zonlicht stroomde naar binnen en van uit idUituin ;drong i de - geur an jonge rozen de kamer binnen. De ontbijtkoppen stonden netjes op het zware linnen uit de oude kisten van zijn ouderlijk huis. In een eenvoudig glas naast zijn bord stond het boeket bosanemo- nen. De tere bloemen herinner den hem aan de gebeurtenissen van de afgelopen nacht. Hoezeer hij ook de dood van de boer van de Leenhof betreurde, toch voel de hij zich dankbaar gestemd bij de gedachte aan de moeder, die sliep en op weg naar herstel was, toen hij haar verliet. De vrouw zou ongetwijfeld een flinke knecht kunnen vinden en die stevig gebouwde zwager was er tenslotte ook nog; een moeder echter was nooit te vervangen. Fris als een blinkende dauw druppel op een rozeblad, kwam Mila met de dampende koffie naar binnen. Zij was elegant ge kleed en onberispelijk gekamd zoals de dokter het wenste. De estheet in hem kon geen slor digheden in kapsel of toilet van zijn vrouw velen, al sloeg hij er minder acht op, hoe hij er zelf vaak bij liep. Als assistent had hijin het -ziekenhuis dekinde ren altijd de haren geknipt en gekamd tot grote voldoening van de zusters, maar meestal ook tot ergenis van de moeders, om dat hij alle meisjes en dikwijls ook de jongens een pony knipte, waar hij merkwaardige voorlief de voor had. Terwijl zij koffie dronken, wil de Mila bijzonderheden horen, over de nachtelijke avonturen van haar man. Met grote ogen keek zij bewonderend naar zijn bewegelijk gezicht, dat steeds, naar gelang wat hij vertelde, een harde of een gevoelige uitdruk king kreeg. „Weet je, lieveling", voegde hij er tot slot van zijn uitvoerig ver slag aan toe, „ik weet nu wel zeker, dat men zich in mijn be roep alleen maar naar twee kan ten kan ontwikkelen: men wórdt ofwel zo glad als een biljartbal of zo hoekig als een zaag. Ik denk, dat bij mij het laatste het geval zal zijn." „Goeie God!" merkte Mila een beetje angstig op, „dan zal ik ook wel wat van die tanden be merken!" „Nee, schat! Bij jou thuis zet ik de zaag natuurlijk in een hoek en als ze toch eens een keer knarst, denk dan maar aan deze heerlijke morgen, die op zo'n stormachtige nacht is gevolgd!" Toen de tijd van het spreek uur bijna verlopen was, zonder dat iemand zich was komen melden, werd er ineens onbe schaamd lang aan de bel getrok ken. Mila ging opendoen. De tweede patiënt van dr. Christen waggelde naar binnen. Het was de nachtwaker van Strebel metzijn - kwaadaardige vinger. Wantrouwig keek de jon ge vrouw naar zijn wankelende benen en liet hem aarzelend de spreekkamer binnen. De dokter zag direct, dat de behoeder der nachtelijke veilig heid aangeschoten was en had veel zin om hem meteen weer terug te sturen. Maar toen be dacht hij, dat hij zich zulke ge voeligheden nog niet kon ver oorloven en dus begon hij met zijn gewetensvolle nauwkeurig-kwam de gemeenteraad van Vo- echter thans verkocht voor ƒ14 per m-, met de notitie er bij, dat als de grond duurder of goed koper moet zijn, er een nadere verrekeninge zal plaats vinden. Het comité „Axel 750 stad" verzocht de raad een bijdrage te mogen ontvangen in de kosten voor de aanschaf en de plaatsing van een carillon in de stadhuis toren. B. W. waren van oordeel, dat, hoe goed de verhouding met de gemeente Axel ook is, dit een zaak is die uitsluitend Axel aan gaat. Men besloot conform dit voor stel op het verzoek afwijzend te beschikken. Naar aanleiding hiervan in formeerde de heer Jansen naar de kosten van de vleeskeurings dienst. Het blijkt in de praktijk, aldus de voorzitter, dat de dienst met de nieuwe regeling niet zo duur kost als anders. De reserveringen voor de Wa terleiding Maatschappij betref fende de uitvoering van liet 100%-plan, evenals die der re serveringen voor de P. Z. E. M. De heer Leunis merkte op, dat de onderhoudsreserve voor de woningwetwoningen oploopt, terwijl er aan het onderhoud voor de woningen weinig gedaan mag worden. Uitvoerig besprak de raad de mogelijkheid, om de mensen, die zelf de grauwe plafonds fris wit verfden, een vergoeding hier voor te geven, terwijl bekeken zal worden welk noodzakelijk ander ondrhoudswerk gedaan kan Worden. Wedhouder Van der Peijl wees er nog op, dat er een reserve moet blijven voor onvoorziene gebeurtenissen, terwijl een re serve van 5.000 voor dertig wo ningwetwoningen niet zo erg veel is. De heer Jansen vond het niet juist de reserves aan te spre ken voor kleinere onderhouds werken. De reserve zag dit raadslid graag gereserveerd voor grotere reperaties, als die zich zouden voordoen. B. W. zegden echter toe, dat het onderhoud voor de woning wetwoningen nader bezien zal worden. Uiteindelijk werd de begro tingswijziging zoals deze was voorgesteld door de raad aan vaard. Als toegevoegd agendapunt behandelde de raad een voorstel van B. W. om over te gaan tot onteigening van de woning, erf en de schuur, staande St. Hu brechtsstraat 11. Deze woning staat al geruime tijd in de weg om een aansluiting te verkrij gen met het nieuwe uihreitjingfe- plan naar de kom van dëge meente. Al geruime tijd tracht het ge meentebestuur dit pand door on derhandelingen in eigendom te krijgen, doch men stuit steeds op onwil van de huidige eige naar. Om aan deze onverkwik kelijke zaak een einde te maken, besloot de raad een onteigenings procedure aanhangig te maken. Tijdens de rondvraag vestigde de heer Leunis er de aandacht op, dat in de kreek bij het Boe rengat een ware. vuilnisbelt is ontstaan. Ook de put bij de boer derij van de heer De Putter bleek volgens mededelingen van raads leden vol rommel te liggen. De aannemers, die bij de kanaal- werken betrokken zijn, gooien ook nogal eens afval in de kre ken. Besloten werd de politie te 1 ;diadrl7pqaju...idt mtesk verzoeken op een ander toezicht te houden. De heer Donze bracht nog on der de aandacht, dat er in ver schillende straten diepe putten bevinden. Hij vroeg B. W. .dez door de gemeentewerklieden te laten lichten. De heer Leunis vroeg B. W. wanneer de raadszaal eens op geknapt wordt. De voorzitter deelde mee, dat er al meubels, vloerbedekking, etc. is uitgezocht en er thans een kostenbegroting wordt op gemaakt. Hierna ging de raad over in besloten zitting voor de behan deling van de ingekomen recla mes tegen opgelegde belastin gen. Onder voorzitterschap van bur gemeester P. J. G. Molthoff heid, die door niets te beïnvloe den was, de erg verwaarloosde vinger te behandelen. De alcohol scheen de spraak zaamheid van de nachtwaker op hoge toeren te brengen, want hij praatte zonder ophouden en merkwaardig genoeg waren zijn hersens nuchterder dan zijn be nen. Dokter Christen, die het door gaans door dat gewauwel op de zenuwen kreeg, liet hem maar vertellen en vernam daardoor in een kwartier tijds, wat hij over het dorp en zijn bewoners be hoorde te weten. Hij luisterde met een onbewogen gezicht en deed, alsof al dat gepraat hem niet in het minst interesseerde Slechts één keer gleed er een ge amuseerd lachje om zijn mond hoeken, toen deze merkwaardige kroniekschrijver van het dorp hem dringend aanbeval zich maar vaak in de kerk te laten zien. „Ziet u, dokter", zo mo tiveerde Strebel dat advies en blies Christen een nieuwe golf van jeneverlucht in zijn gezicht, „wie zich bij ons niet in de kerk laat zien, die wordt gewan trouwd. Die gaat voor onchriste lijk door." gelwaarde vrijdagavond bijeen. Een groot aantal hamerstukken betrof goedkeuringen van G. S. over genomen raadsbesluiten. Voorts was ingekomen een schrijven van G. S. inzake de herziening van de bezoldiging van de wethouders der gemeenten Zeeland met ingang van 1 jan. 1963 met het daarbij behorende ontwerp-besluit. Voor de ge meente Vogelwaarde wordt vol gens het ontwerp de bezoldiging verhoogd van ƒ1500 tot ƒ1800 per jaar. Ook hiermede ging de Raad accoord. Bij de rondvraag bracht de heer F. A. de Bakker deze ver hoging nog eens ter sprake en zeide te hopen, dat de wethou ders voor de hogere vergoeding die zij thans zullen ontvangen en die overigens zijn goedkeuring wel weg kon dragen nu „eens iets, of iets meer zullen gaan doen". Hij doelde hierbij op het terrein rond de woninwetwonin- gen te Boschkapelle, dat nog steeds niet opgehoogd is. De heer van Wolffelaar heeft zijn weiland beschikbaar gesteld, maar de put ten die hier zijn ontstaan, zijn nog steeds niet gevuld! De grond kon wel worden weggevoerd, dus Kon wei worden weggevoerd, dus ae ve iCWordt--yer.yojg^.j'gvkp s? ook Aveliweer.worden.op* «óver, gebracht, zei de heer De Bakker. De beide wethouders hebben zich nog steeds niet op het werk laten zien! De voorzitter zegt over de wij ze waarop de beide wethouders hun taak vervullen, geen klach ten te hebben ontvangen. Zijn visie en die van de heer De Bak ker omtrent de taak van een wethouder, verschilt echter. De heer De Bakker verdiept er zich blijkbaar niet in, of zijn visie juist is. Voor het toezicht op de uitvoerig van werken hebben wij onze uitvoerende organen, zeide burgemeester, die overigens de uitlatingen van do heer De Bakker aan het adres der beide wethouders betreurde. „Ik vind dit niet vriendelijk". De directie van het werk heeft een afspraak met de heer Wolf felaar en de voorzitter kan niet anders zeggen, dat zij zich puik aan deze afspraak gehouden heeft en de heer Wolffelaar volkomen tevreden is. De Raad moest vervolgens haar visie geven over het toekennen van een aantal subsidies over eenkomstig voorstellen van B. en W. Zonder bespreking of hoofde lijke stemming gaf de Raad haar fiat aan gevraagde subsidies. Met betrekking tot het voor stel van B. en W. een perceel bouwgrond van ongeveer 400 m3 aan de heer E. F. Verbruggen te Vogelwaarde te verkopen voor de prijs van 13,per m- deel de de voorzitter mede, dat nog twee gegadigden voor grond zich haden gemeld, n.l. de heren J. M. Gielen en Th. van Jole. Conform 't voorstel werd beslo- en de grond voor bovengenoem de prijs te verkopen. In de vergadering van 26 mrt j.l. besloot de Raad om ter bevordering van de verkeersvei ligheid nabij Vogelfort een vang rail aan te brengen. Aan de hand van een offerte van de N. V. Den Os en zonen te Leiden werden de kosten van deze voorziening geraamd op 1500, Door een vergissing in de be rekening van genoemde N. V. dienen de kosten thans te wor den begroot op een totaal van 2510,—. Het voorstel van B. en W. het eerder uitgetrokken credieft te verhogen tot 2500,werd zon der bespreking en hoofdelijke stemming aanvaard. De voorzitter merkte naar aan leiding hiervan op, dat het ge meentebestuur zal trachten de N. V. voor de gemaakte fout een aderlating te zullen laten doen door te trachten op de thans be paalde prijs een korting te be- digen. Vier café-houders verzochten het gemeentebestuur het slui tingsuur der café's te willen be palen op 24 uur, alsook de open bare verlichting te laten bran den tot 0.30 uur. B. en W. bleken, -ri na^een in gestelde enquête bij.'jjjlq, J^ouders van in de gemeente gevestigde inrichtingen, tegen het eerste geen bezwaar te hebben, voor het langer laten branden van de openbare verlichting, bestond echter volgens het college geen motief, aangezien de nachtver lichting voldoende is. De heer de Bakker zeide ver wonderd te zijn over het voor stel van B. en W. Een enquête wijst uit, dat een minderheid vóór het bepalen van het sluitings-uur op 24 uur is en toch komen B. en W. met dit voorstel. Men had zo zeide de heer de Bakker verder een enquête in moeten stellen bij de moeders die hebben er het meeste (mee te maken. De voorzitter anwoord, dat de grotere zaken uit concurrentie- overwegingen vóór het sluitings uur op 24 uur, met het motief, dat dit ook in aangrenzende ge meenten geldt. De heer A. van Hove merkt op, dat niet zozeer het sluitingsuur in deze gemeente een rol speelt. Een voorname rol speelt, dat kinderen van veertien jaar café's bezoeken. Met het toezicht op openbare inrichtingen is de politie belast, antwoordt de voorzitter hierop en hij zal deze insrueren in deze kwestie heel nauwlettend oe te zien en onverbiddelijk op te'tre- den. Het voorstel werd in stem ming gebracht en aangenomen met 8 stemmen vóór en 1 tegen en 1 onthouding. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloot de Raad tot het garanderen van de tijdige-be- taling van rente en aflossing van een door de sociale werk plaats „Hulster Ambacht" aan te gane vaste geldlening groot 99.000,met N. V. de Bank voor Nederlandse Gemeenten. Het ontslag van de gemeente secretaris werd op diens verzoek met ingang van 1 oktober >1963 verleend eervol onder dankbe tuiging voor de vele en langdu rige diensten aan de gemeente en de gemeenschap bewezen. Bij de rondvraag informeerde de heer P. de Schepper of er bij de herbestrating van de Bossche- straat gelijktijdig een fietspad kan worden aangelegd. De voorzitter zegt hierop, tdat de Ned. Heide Maatschappij hier voor een plan heeft gemaakt waarin de gemeente voor ~h in de kosten moet bijdragen.t: De Grindwegcommissie heeft op dracht gegeven om met het werk een aanvang te maken, doch tot- nutoe is dit nog niet gebeurd. Ook wilde de heer Schepper weten, wanneer de tuintjes in de nieuwe woningwetwonin gen worden opgevoerd. Hier is het probleem, dat zo gauw met de aanleg van de weg begonnen wordt, ook de aarde in de tuintjes wordt opgebracht. Nadat door de voorzitter nog enige vragen over riolerings kwesties waren beantwoord ging de vergadering*in* beslotenfejtting| t

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2