m Provinciaal nieuws Gemeenteraad van Groede ■AGENDA Gemeenteraad van Sluis ZATERDAG 29 JUNI 1963 DE VRIJE ZEEUW Pagina 3 een veilige keuze v Skoda O'ctavia geheel cqmpleet -t OZbü,- TERNEUZEN AXEL HONTENISSE STOPPELDIJK TERHOLE ZAAMSLAG AANSLAGEN IN ZUID-VIETNAM OOK GOMULKA NAAR OOST-DUITSLAND Advies In het algemeen niet optreden tegen verticale prijsbindingen Axel 750 jaar stad. De feestelijkheden van vrijdag OE THANT NIET HOOPVOL GESTEMD GAULLISTISCHE KRITIEK OP NEDERLANDS VERSLAG OMDAT SKODA U VOOR STANDAARD-PRIJS COMPLETE LUXE BIEDT i I èv -wgm av: ;-v f; 4 -••• Universitair examen. Aan de Nederlandse Econo mische Hogeschool te Rotterdam slaagde voor het propaedeutisch examen in de economische we tenschappen onze stadgenoten de heren F. F. M. de Meijer en A. J. Willeboordse. Zij die slaagden Bij de te Goes gehouden Mulo examens slaagde voor het B-di- loma onze stadgenoot P. Diele- man en voor het A-diploma J. Bakker, D. Hamelink, M. den Ha mer, J. de Hullu, J. L. Koster M. van Langevelde J. Lind- hout en D. Verschelling, en de dames A. Heerspink, A. J. Ho well en C. van Langevelde allen alhier. Het achter de namen be tekent, dat zij tevens slaagden voor het Middenstandsdiploma. Geslaagd. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het docto raal examen tandheelkunde de heer P. A. van Mieghem, alhier. Geslaagd. Te Breda slaagde voor het examen kleuterleidster mej. M. de Beule, alhier. Scheikundig ingenieur. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het exa men scheikundig ingenieur de heer E. G. P. Cornelissens, al hier. Universitair examen. Aan; de sTecrnische Hogeschool te Rotterdam slaagde voor het propaedeutisch examen economi sche wetenschappen onze dorps genoot de heer J. Heijnsdijk. Veilg Verkeersdag. Donderdag stond Zaamslag in het teken van Veilig 'Verkeer. In de morgenuren was de propa ganda- en filmdienst van het Verbond voor Veilig Verkeer met een luidspreker-wagen en een geluidsfilminstallatie gearriveerd om in samenwerking met het gemeentebestuur en de plaatse lijke rijkspolitie een veilig-ver- keersdag te houden en tijdens een rondgang door de gemeente met een bezoek aan de buurt schappen de bevolking en spe ciaal de weggebruikers en de jeugd verkeerstips, waarschuwin gen of complimenten te geven over de toepassing van de ver keersregels, terwijl er tevens ge legenheid bestond om zich gra tis te laten testen over het ge zichtsvermogen van de wegge bruikers. Om 11 uur arriveerden op het gemeentehuis de hoofden der scholen met de leerlingen van de hoogste klassen, die aan het schoolverkeersexamen hadden deelgenomen om de uitslag hier van te vernemen. De loco-burgemeester, de heer F. de Koeijer, verwelkomde de vertegenwoordigers van het Ver bond voor Veilig Verkeer, de commissieleden van het ver- keersexamen, de Rijkspolitie en de hoofden der scholen met de kinderen, die het verkeersexa- men hadden afgelegd en natuur lijk benieuwd waren naar de uit slag hiervan. Hij hoopte dat vele wegge bruikers zouden gebruik maken van de gelegenheid zich te laten testen op het gezichtsvermogen, dat van zo'n groot belang was bij het voorkomen van ongeval len. Met enige waarderende woor- De raad kwam donderdagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester J. C. Everaars. Van G. S. was goedkeuring ont vangen op het raadsbesluit waarbij de vergoedingen voor de leden van de vrijwillige brandweer zijn vastgesteld. G. S. heeft evenwel haar goed keuring onthouden aan het raads besluit tot aankoop van grond van de heren Lauret en Hoste. In dertijd werd besloten 6241 m2 aan te kopen voor 10 per m3 to taal 62.410 en 2139 m2 voor ƒ2,50 per m2 ƒ5.347,50; is der halve totaal 8380 m2 voor 67.757,50. G. S. is evenwel bereid haar goedkeuring aan een gewij zigd raadsbesluit te geven, als de aankoopprijs niet hoger wordt ge steld dan in het taxatierapport is genoemd, namelijk 61.970,50. Bij de diskussie wees de heer Salomé er op, dat moeilijkheden met de pachters van de grond voorkomen moeten worden, hierbij doelde hij op eventuele pachters vergoeding. Met deze moeilijkhe den kan men niet te maken krij gen, indien de aankoop zal ge schieden op voorwaarde, dat de grond door de gemeente dadelijk vrij te aanvaarden is. De eigena ren hebben ter zake van de pach tersvergoeding een afspraak met de pachters. Hierna werd besloten de grond aan te kopen voor het taxatiebedrag, en ter zake met de eigenaren tot overeenstemming te komen. Aan de hand van een opinie-ori- derzoek bij de plaatselijke midden stand is gebleken, dat er bepaalde wensen bestaan met betrekking tot een sluitingsmiddag. De 48 vra genlijsten zijn voor B. W. aan leiding geweest een concept tot wijziging van de winkelsluitings verordening ter goedkeuring aan de Kamer van Koophandel voor te leggen, die zich hiermede ten volle kon verenigen. B. en W. stelden de raad voor in de winkelsluitingsverodening 'n verbod op te nemen tot het open hebben van winkels voor het pu bliek; a.) maandag na 13.00 uur voor schoenwinkels en kapperza ken; b.) dinsdag na 13.00 uur voor levensmiddelen-, tabak- en groen tezaken; c.) woensdag na 13.00 uur voor andere zaken. Voor wat betreft de zondagslui ting waren de meningen nogal ver deeld. Daarom zag B. W. geen aanleiding voorstellen te doen tot wijziging van de winkelsluitings verordening op het punt van de zondagsluiting. De raad ging volledig akkoord met. de punten a., b. en c. De heer Marijs verklaarde zich tegenstander van handhaving van de verordening op het punt van de zondagsluiting. Zijns inziens dienen de winkels op principiële en praktische .gronden niet ge opend te zijn op zondagen. De heren Van Damme en Salo mé meenden, dat ieder vrij is rijn winkel op zondag te sluiten als zjjn principes zich tegen openstel ling verzet. Het verzoek om subsidie van de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heiligen naam, werd afgewezen. Besloten werd alsnog voor het cursus-jaar 1963/1964 toe te tre den tot-de Zeeuwse Muziekschool. Er zijn acht leerlingen uit Groe de, die muzieklessen volgen aan deze school. Toetreding betekent een last van 300. Wanneer de ge meente niet zou toetreden, kun nen de acht leerlingen de lessen niet verder meer volgen. Om dit te voorkomen deden B. W. het voorstel tot het opnemen van de bepaling dat de financiële eonse- kwentie niet hoger zal rijn voor de gemeente dan 325, waarmee de raad zich akkoord verklaarde. Aan de federatie van verpleeg inrichtingen voor langdurige zie ken werd een subsidie toegekend van 1 cent per inwoner voor het jaar 1964. Besloten werd ook voor 1964 aan de Nederlandse Amateur To neel Unie te Utrecht een gemeen telijke subsidie van 25 toe te ken nen. De raad had geen bedenkingen tegen het voornemen van G. S. de wethouderswedden ingaande 1 jan. 1963 te verhogen. Voor Groede komt dit neer op een verhoging der wedden van 1260 tot 1500. Op voorstel van B. W. besloot de raad tot invoering van een z.g. gastenstatistiek. Naast de bescher ming van de openbare orde en ze delijkheid zijn er andere prakti sche en economische voordelen aan het bijhouden van een gastensta tistiek verbonden, waarbij de door de statistiek verkregen gegevens van belang zijn hij het oplossen van problemen van ruimtelijke or dening, de volksgezondheid (waar onder riolering, vuilafvoer, water leiding) de regeling van het poli tietoezicht, de ontwikkeling van neiuwe recreatievormen en de lo- gies-accomodatie, de ontsluiting en de inrichting van de recreatiege bieden, enz. De vereniging van Nederlandse Gemeenten zal worden belast met de verwerking van de verzamelde gegevens, terwijl de kosten van deze verwerking, zijnde ƒ250 per jaar door de raad werden gevo teerd. Bovendien werd de politie verordening met een bepaling uit gebreid, dat de gegevens, beno digd voor een goede registratie van alle toeristen aan het gemeen tebestuur moeten worden ver strekt. De onderwijsvergoedingen wer den over 1962 vastgesteld, bere kend naar 58,61 per leerling. Voor de R. K. bijz. lagere school was het vergoedingsbedrag 2.403. Het voor vergoeding in aanmer king komende bedrag voor deze school werd bepaald op 3.599,34. Voor de Chr. nationale school was 't vergoedingsbedrag 1.953,67 en het voor vergoeding in aanmer king komende bedrag der uitga ven ƒ2.701,97. Tevens werd de 5- jaarüikse afrekening over de ja ren 1958t/m 1962 vastgesteld. Zo heeft de R. K. school nog recht op afrekening van een bedrag -van ƒ2.224,23 en de Chr. nationale school op ƒ2.041,59. De gemeentebegroting 1962 werd gewijzigd en de bedragen in overeenstemming gebracht met de werkelijk ontvangen en uitgege ven bedragen. Dit was de z.g. slot- wijriging van de begroting 1962. Tevens werd de begroting 1963 ge wijzigd op grond van de uitgaven, steunende op genomen raadsbe sluiten. Voor de-rondvraag waren geen schriftelijke vragen ingediend. den maakte de heer De Koeijer daarna de uitslag van het school examen bekend en reikte daarbij de behaalde insignes en diplo ma's uit. Het Verkeersexamen Aan de volgende leerlingen werd het schoolverkeers-diploma uit gereikt; Openbare School: Cor Florussen, insigne: Henk Houg, prijs; Jaap de Koeijer, insigne; Peter Ver- helst.; C. Corstanje en Loes de Koeijer. Schooi Reuzenhoek: Rini Diele- man, pr.; Theo de Putter; Rinus Dieleman, pr; Suzan de Feijter, pr.Els van de P,ee; Kees Rie- mens, pr.; Wim Scheele; Marie den Deurwaarder; Peter Ver- poorte en Marleen Dieleman. School C. V. O.: Jules Becht; Piet de Jonge, pr.; David Kaijser; Gert Kuipers: Ko Verstraten; Anne Marie Wisse, pr.Nellie Goosen: Kees Kempe; Betsy Ma- ris; Ina de Regt; Riet Bakker; Ine Kaijser en Martje Hamelink. School Riemensstraat: Addie Ha melink; Connie Boeije, pr.; Cor nelia Durink; B. Herrebout, pr. Rina Tange, pr.; Inneke van Arenthals: Tonnie Buijze; Jan- nie Geluk; Krijn Hamelink; Kees de Feijter; Wim de Feijter; Addie van Overdulve; Addie Boeije; Els de Bruijne; Suzan Hamelink: Mia den Hamer; Co- bi Maas; Briny de Putter; Wim Vonk; Wim van Arenthals; Jan Durink: Ko den Hamer; Theo Haak: Kees de Kraker; Ria Bak ker: Tineke Krptenburg en Ja cobus Jansen. De uitgeloofde school-wisselbeker werd voor de tweede maal toege kend aan de Openbare school. Namens de groepscomman dant van de Rijkspolitie die ver hinderd was, sprak de heer De Jager, die de kinderen felici teerde met het door hen behaal de succes. Hij zeide dat er ge durende het praktisch examen wel foutjes zijn gemaakt, doch deze waren over het algemeen van geringe aard, en voegde er aan toe, dat zij allen een voor beeld moesten zjjn voor anderen. Voor het vele voorbereidende werk werd de gemeentesecreta ris, de heer J. W. Kusee, dank gebracht. De heer Ecib, vertegenwoordi ger van het Verbond, te Utrecht sprak een waarderend woord tot de kinderen, die hij op het hart drukte de verkeersregels steeds in acht te nemen, daarbij er op wijzende dat in 1962 400 kinde ren bij verkeersongelukken om het leven zijn gekomen. Tenslotte sprak nog het hoofd der Crr. school te Reuzenhoek, de heer A. van Overbeeke. die ook namens de kinderen de heer Ku see en het gemeentebestuur, be nevens de Rijkspolitie en het Verbond voor Veilig Verkeer dank betuigde, daarbij een goe de raad aan de kinderen gevend om steeds het geleerde in toe passing te brengen. Des middags werd de jeugd in het door de heren Bakker en Ecib van het Verbond een filmvoorstelling ge geven, die in de avonduren voor de volwassenen werd herhaald. Des avonds werd nog door de muziekgezelschap „De Volhar ding" en de geluidswagen van het Verbond een rondgang door de gemeente gemaakt. ZATERDAG 29 JUNI TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: .Het mooiste meisje van de wereld". AXEL: Het Centrum, 7.30 uur: „Ursus, de leeuwenkoning". ZONDAG 30 JUNI TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur; „Het mooiste meisje van de wereld". AXEL: Het Centrum, 3.45 u.: „Ursus, de leeuwenkoning; 8 uur: „Het wasmeisje van Na poleon". MAANDAG 1 JULI TERNEUZEN Zuidersport park, 6.45 uur: Advendo P.T.T. en ScheepswerfS.C. de Meijer. AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Het wasmeisje van Napo leon". In de onmiddellijke nabijheid van het gebouw van de Ameri kaanse militaire adviescommis sie te Saigon zijn vrijdag drie plastiekladingen ontploft. Zeker zeven Vietnamezen zijn gedood en 20 mensen gewond, onder wie verscheidene Amerikanen. De ladingen waren aangebracht in het frame van fietsen, die tegen het gebouw werden ge plaatst, vermoedelijk door com munistische saboteurs. Door één ontploffing werd de betonnen muur van het Amerikaanse hoofdkwartier over een lengte van tien meter weggeslagen. Nader wordt gemeld dat het aantal doden is gestegen tot elf. Er zijn 40 gewonden geteld, on der wie.drie Amerikanen, Het Poolse persbureau P.A.P. heeft donderdagavond gemeld, dat de eerste secretaris van de Poolse communistische partij Gomulka naar Oost-Berlijn zal reizen. Zondag 30 juni zal hij in Oost-Duitsland aankomen om de viering van de 70ste verjaardag van de eerste-minister van de Oostduitse socialistische (com munistische) partij Walter Ul- bricht, bij te wonen. Tegen de verticale prijsbindin gen moet in het algemeen niet worden opgetreden. Dat is de mening van de meerderheid van de departementale commissie economische mededinging. Ze is neergelegd in een uitgebreid ad vies aan de staatssecretaris van Economische Zaken over deze materie. De minderheid van de commissie is tot de slotsom ge komen, dat verticale prijsbin ding, waaraan ook voordelen voor het bedrijfsleven kunnen zitten zozeer in strijd is met het algemeen belang, dat met het wapen van de generieke onver- bindendverkiaring daartegen dient te worden opgetreden. De mening van deze meerder heid bij het beoordelen van de in- individuele verticale prijsbinding is gevoed door twee stromingen. Beide komen tot de conclusie dat er geen of althans onvoldoende reden bestaat om de verticale prijsbinding ais zodanig te ver oordelen. Anders verdeeld zijn de menin gen over een generieke onver- bindendverkiaring van de collec tieve verticale prijsbinding en prijshandhaving. De grootst mo gelijke minderheid van de com missie wijst elke collectieve ver plichting af. De overige leden zijn tegen een generieke onver- bindendverklaring van collectieve verticale prijsbinding en -hand having. De commissie, onder voorzit terschap van prof. drs H. W. Lambers van de Economische Hogeschool in Rotterdam, wijdt in het advies enkele tientallen bladzijden aan beschouwingen over de argumenten, die door het bedrijfsleven en van consumen tenzijde totaal 64 organisaties naar voren zijn gebracht. Bij het bepalen van haar eigen standpunt is de commissie inge gaan op de vraag of de individu ele verticale prijsbinding een mededingingsregeling in de zin van de wet is. Met uitzondering van één lid meent de commissie, dat dit inderdaad het geval is. Deze vraag is ook bij de parle mentaire behandeling van de wet economische mededinging in de Tweede Kamer uitvoerig aan de orde geweest. In haar advies zegi de com missie, dat een beoordeling van de verticale prijsbinding langs objectief-analytische weg niet mogelijk is. Subjectieve inzich ten en veronderstellingen zullen ruimte open laten voor een ver schillende beoordeling. Eenstemmig is de commissie ook in het oordeel, dat zoveel in het leven dienen te worden geroepen met betrekking tot de wijze van opsporing, vervolging en berechting, teneinde de zui verheid van de rechtsbedeling in kartelverband te dienen. De grootst mogelijke meerderheid van de commissie meent in dit verband, dat op één punt de overheid het bedrijfsleven een duidelijke beleidslijn bij wijze van generieke uitspraak kan voor houden: collectieve prijshandra- vingsregelin-gen, die voor de be rechting niet aan bepaalde ele mentaire procedure-eisen vol doen, dienen niet te worden ge tolereerd. KATHOLIEKE MIDDEN STANDSBOND OVER RAPPORT VERTICALE PRIJSBINDING De Nederlandse Katholieke Middenstandsbond zegt als een eerste oordeel over het advies van de commissie economische mededinging inzake het over heidsingrijpen in de verticale prijsbinding dat de meerderheid van de commissie uit de algeme ne beschouwingen van het rap port terecht de conclusie trekt, dat het stelsel van verticale prijs binding in zijn algemeenheid niet als onjuist kan worden beoor deeld. Het stelsel kan derhalve slechts worden bezien in zijn concrete situaties en toepassingen. Deze conclusie geldt zowel ten aanzien van de individuele verticale prijsbinding als ten aanzien van de collectieve verplichting en handhaving daarvan Met de commissie is de Katho lieke Middenstandsbond voorts van oordeel, dat de overheid vooral moet toezien op de prak tische toepassing van het stelsel. In voorkomende gevallen moet misbruik worden tegengegaan in het belang van consument, han del en industrie. Zekerheid moet er tenslotte zijn over methoden van opspo ring en berechting die in over eenstemming moeten zijn met de Nederlandse democratische op vattingen. Ook op het punt van de rechtspraak zal de overheid nauwlettend moeten toezien, meent de Nederlandse Katholie ke Middenstandsbond die het rapport van de commissie in na dere studie heeft genomen- De muzikale rondgang van de Koninklijke Militaire Kapel Voor de voorlaatste dag van het feest was een overwegend mili tair programma bij de feestelijk heden ingelast. Reeds om 1 uur namiddag be gonnen de feestelijkheden voor het gemeentebestuur en geno digden met een bezoek aan liet terrein der V. V. Z. F. bij de al daar gelegerde commandotroe pen. In een fikse regenbui werd een modelkamp bezichtigd. Hier kon men zien hoe de jongens te velde gelegerd zijn en werden ook enkele wapens getoond. De commando's demonstreerden hun hardheid en ook hun kracht door enkele oefeningen in het klim men en het overwinnen vati be paalde hindernissen. Later volgde een militaire de monstratie aan de Kinderdijk. Hier werd van de overzijde der kleine kreek een aanval op Axel gedemonstreerd. Onder dekking van vliegtuigen kwamen de sol daten met rubberbootjes de kreek over. In een minimum van tijd ont wikkelde zich een geweldige rookmassa waardoor veel aan het zicht van het publiek ont rokken werd. Er werd geweldig ges-boten met velerlei wapens. Naar men ons mededeelde is de oefening volkomen geslaagd. De bedoeling van een en ander was om de burgers kennis te iaten maken met het leger en dit is dan hier, voorwat de com mando's betreft ook gelukt. Het is volkomen duidelijk, dat voor dit onderdeel mannen ge vormd worden, die door een spe ciale training een hardheid heb- i gekregen zonder weerga. De Commissaris der Koningin jhr. mr. A. F. C. de Casembroot gaf acte de presence. De geno digden met de Commissaris maakten onder leiding van het college van B. en W. nog een wandeling langs de versieringen in enkele straten. Het aangekondigde stuntteam straaljagers kon door de slech te weersomstandigheden niet doorgaan. Te 5 uur stond aan het Centrum de Koninklijke Militaire Kapel met ivar drumband opgesteld om een muzikale rondgang te maken door de druk bezette straten. Om 20 uur gaf de Koninklijke Militaire Kapel op het Szydlow- skiplein een Promenadeconcert onder leiding van haar directeur it-kol, R. van Ieperen. Dit kapel heeft een wereld reputatie en de talrijke luiste raars maakten er een echt pro menade-concert van door uit vol le borst aan de samenzang deel te nemen. Te 21.30 uur gaf de K. M. K, met tamboerkorps in ceremo- nieeltenue op het Szydlowski- plein een schitterende taptoe. Dit betekende voor deze dag het einde van het programma, maar de stemming bleef er ook na de beëindiging'van de taptoe nog geruime tijd voortduren. Wij iaten hier nog volgen de uitslag van de straatversieringen en verlichting. Ie prijs ƒ125 Nieuwstraat; 2e priis f 75 Weststraat en 3e prijs 50 Walstraat. Een eervolle vermelding werd toegekend aan de Markt en een gedee'te an de Stationsstraat, ge legen tussen de Wilhelminastraat en de Prins Hendrikstraat. De keuze was voor de jury een zware opgave, want meerde re straten waren keurg versierd. Het reizend klokkespel Van 19 tot 20 uur gaf op de Markt de stadsbeiaardier van Goes, de heer W. L. Harthoorn op het reizend klokkenspel van de firma Eijsboutzen te Asten een beiaardconcert, dat grote be langstelling trok. De aanvallers kwa men over de kreek in rubberboten De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Oe Thant, heeft vrijdag gezegd „niet erg hoopvol" gestemd te zijn over de komende driemogendhedenbe- sprekingen over een kernstop- verdrag in Moskou. „Ik betwijfel ten zeerste of een kernstopverdrag nog dit jaar gesloten zal worden", zei hij op een persconferentie in New York. De drie mogendheden, de Verenigde Staten, de Sowjet- Unie en Groot-Brittannië, heb ben „de bus gemist" in Genève. 'Het is echter „zeer bemoedigend" dat enige mogendheden hebben aangekondigd geen kernproeven in de atmosfeer meer te zullen nemen wanneer andere mogend heden dat ook doen, zei hij. De secretaris-generaal maakte verder bekend dat hij op 11 juli op audiëntie zal gaan bij Paus Paulus de Zesde. Voorts zei hij dat de wereldleiders er verstan dig aan doen er rekening mee te houden dat in de jaren zeventig China ook tot de grote mogend heden gerekend moet worden, met de Verenigde Staten, Europa en de Sowjet-Unie. Het zal moeilijk zijn voor de Verenigde Naties, nog eens een vredesoperatie van het type Kon go uit te voeren, wanneer twee permanente leden van de Vei ligheidsraad, namelijk Frankrijk en de Sowjet-Unie, over hun financiële verantwoordelijkheid met de meerderheid van mening verschillen. Oe Thant toonde zich echter dankbaar voor de resultaten van de zojuist ge- eindigde speciale bijeenkomst van de algemene vergadering, waardoor het financieren van de V.N.-strijdkrachten in Kongo en de strook van Gaza tot minstens eind dit jaar zal worden voort gezet, De gemeenteraad besloot toe te treden tot de federatie van Zeeuwse musea en oudheidka mers tegen een contributie van ƒ25 per jaar. Ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan van de „De Ruij- terschool" in Vlissingen werd een eenmalige bijdrage verstrekt van 25. Aan de R.-K. Zeeuwse Wo ningbouwvereniging teKloos- terzande werd 1779 m'2 bouw grond verkocht voor 21,75 per m2. Het betreft hier de grond waarop 13 woningwetwoningen aan de Kloosterstraat en het Magdalenehof zijn gebouwd. Het college stelde voor om een onteigeningsprocedure te beginnen tegen W. J. Visser te Sluis om eigendom te verkrij gen ten behoeve van de verdere uitvoering van het uitbreidings plan. Aan de heer Visser is, overeenkomstig het schattings rapport van de centrale com- De Gaullistische afgevaardig den in het Europese parlement hebben donderdag bezwaar ge maakt tegen een verslag van de Nederlandse A. R.-afgevaardig- de mr. B. W. Biesheuvel, dat echter met grote meerderheid door de Europese afgevaardig den is goedgekeurd. Mr. Biesheuvel had volgens hen in dit rapport een overdre ven pessimisme aan de dag ge legd bij de beoordeling van de breuk met Engeland en de ge volgen hiervan voor de verdere ontwikkeling der Europese ge meenschap. Zij onthielden zich daarom van stemming. missie, gevraagd of hij genoe gen kan nemen met een vergoe ding van 38.895, Nu de heer Visser daartoe niet genegen is, is deze proce dure nodig. De wijkraad Heille verzocht een bijdrage van 1040 voor in richting van het dorpshuis al daar, en van 176 als dekking voor het geraamde tekort voor 1963. Het college meende dat da geraamde bedragen juist zijn en' stelde voor, teneinde de plaat selijke activiteit te stimuleren, 1040 te verstrekken als rente loos voorschot, af te lossen in 10 jaar, en om het geraamde te kort van 176 als subsidie te verstrekken onder aantekening, dat deze subsidie eerst in 1964 zal worden uitbetaald tot een eventueel tekort van hoogstens 176, na overlegging van de rekening 1963 en mededeling, dat de stichting voor 1964 en volgende jaren dient te streven naar een sluitende exploitatie. De heer Wage vroeg of het dorpshuis toch aan zijn bestem ming beantwoordde, waarop de burgemeester bevestigend ant woordde. De wethouderssalarissen zul len in Sluis niet verhoogd wor den. De beide wethouders von den het bedrag van 1260 vol doende. De heer Wage was het hier niet mee eens. Uitgegaan moet worden van het standpunt dat er ook wethouders in loondienst loonderving kunnen hebben. Met vier tegen drie stemmen (Wage, De Ruijter en v. d. Vij ver) werd besloten niet tot ver hoging over te gaan. Bij de rondvraag vroeg de heer Wage naar de mogelijkheid van het exploiteren van een speeltuin. De voorzitter antwoordde, dat hier een taak ligt voor het par ticulier initiatief dat op de steun der gemeente kan,rekenen.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 3