■%- \4~ DE VERMETELE DOKTER KERKDIENSTEN Binnenlands nieuws Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 29 JUNI 1963 Dr. WARD IN STAAT VAN BESCHULDIGING GESTELD GESLAAGDE VLUCHTPOGINGEN /yn£t lx (fUz- Voortgezette staking b\j de Parijse ondergrondse Gelijke beloning van mannen en vrouwen in de E. E. G. Koerden in Turkije aangehouden Paratyfus in Hojelkazerne in Utrecht Onschuldig veroordeeld GESPANNEN SFEER IN GEORGETOWN Voor de zondag Zondagdiensten Dr. Ward, de man die de demi- mondaine Christine Keeler aan de ex-minister van Oorlog Pro- lumo heeït voorgesteld, waaruit zich het schandaal heeft ontwik keld, dat tot het aftreden van Prófumo heeft geleid, is vrijdag voor de rechtbank van Maryle- bone in Londen verschenen, waar hij op acht punten in staat van beschuldiging werd gesteld. Drie van deze punten betreffen sek suele misdrijven, terwijl de vijf andere betrekking hebben op overtredingen van het burgerlijk wetboek. Enkele van deze punten zijn: 1. Souteneurschap. Dr. Ward wordt ervan" beschuldigd gedu rende bepaalde perioden o.a. tussen 1 juni 1961 en 31 juli 1962 en van 1 september 1962 tot 31 december d.a.v. geheel of ge deeltelijk te hebben geleefd van de door prostitutie verkregen verdiensten van Christine Keeler, haar vriendin Marilyn Rice Davies („Mandy") en andere vrou wen. 2. Het aanzetten van minder jarige meisjes, via onder meer Christina Keeler, tot het onder houden van onwettige geslachte lijke betrekkingen met derden, i.e. met hemzelf. 3. Het meermalen opzettelijk doen verstoren van zwanger schap. 4. Het in samenwerking met anderen exploiteren van een bor deel. Uit het verhoor van Christine Keeler is gebleken dat lord As- tor te wiens huize zij door dr. Ward aan de toenmalige minis ter van Oorlog Profumo werd voorgesteld de huur van haar flat te Londen betaalde. Uit dit verhoor is verder ge bleken dat Christine Keeler, die afkomstig was uit de Londense voorstad Staines, op 16-jarige leeftijd in een Londense club ken nis heeft gemaakt met dr. Ward- Tussen beiden ontstonden direct intieme betrekkingen, Ook Christine's vriendin Mari lyn kwam op deze leeftijd naar Londen, waar zij door Christine aan dr. Ward werd voorgesteld. Ward stelde eerst aan Christine en later aan Marilyn voor met hem in het huwelijk te treden. „Ik heb niet veel geld," had hij gezegd, „maar wij kunnen best leven van hetgeen u aan de man nen kunt aanbieden". Nadat Christine Keeler gedu rende korte tijd een jonge Pers tot minnaar had gehad, liet zij zich aan een aantal mannequins voorstellen, met het doel onder haar meisjes te vinden, die zich ook voor prostitutie wilden lenen. De inkomsten, die Christine Keeler met haar prostitutie ver kreeg, werden door haar en dr. Ward op basis van gelijkheid gedeeld. Fluisterend zei Christine Kee ler, dat dr. Ward nooit in de flat aanwezig was als zij een andere man ontving. Zij was uit Wimpole Mews weggegaan omdat ze haar eigen leven wilde leiden. Op een vraag van de rechter antwoord- deze: „Dr. Ward beheerste mijn hele levenIk deed vrijwel alles wat hp mij zei, omdat ik hem bewonderde". Christine Keeler zei verder, dat ze als fotomodel was gaan wer ken om voor Ward in contact te komen met andere meisjes. On geveer vijf of zes meisjes had ze er toe gebracht een ontmoeting met Ward te hebben. Marilyn Davies, de vriendin van Christine Keeler, verklaarde voor het hof, dat zij een sexuele verhouding had gehad met lord Astor, landeigenaar en lid van de raad van beheer van de „Ob server". Juffrouw „Mandy" Rice-Da- vies zei dat zij Christine Keeler had. leren kennen toen ze als danseres in een club werkte. Zij was .door haar aan dr. Ward voorgesteld. Ook zij had een sexuele verhouding met hem ge had. Ward had altijd gezegd, dat hij geen geld had, maar wel veel vrienden, waaronder lord Astor, aldus juffrouw Davies. Lord As tor en Douglas Fairbanks jr wa ren de enige namen die Ward haar ooit had genoemd. Volgens juffrouw Davies had zij van het door haar „verdién de" geld steeds twee tot drie pond aan Ward gegeven. Toen zij lord Astor bij naam noemde zei de rechter dat hij niet wenste dat namen in de verklaring werden opgenomen. Een klerk schrapte de naam daarop uit de verklaring. De zitting werd daarop ver daagd tot heden. Drie Oostduitse soldaten zijn er vrijdagmiddag in geslaagd met een pantserauto naar West- Duitsland te vluchten. De drie Oostduitsers reden bij het dorp Heringen over de prikkeldraad- versperirng heen en bereikten ongedeerd het Westen, waar zij zich bij de burgemeester van Heringen meldden en om asiel vroegen. Volgens hun zeggen hadden zij reeds lang een ge zamenlijke vlucht overwogen. Het Oostduitse persbureau A. D. N. meldde, dat een sergeant van het Amerikaanse leger vrij dag uit West-Berlijn naar het oostelijke stadsdeel was ge vlucht en daar om asiel had ge vraagd. Een woordvoerder van het Amerikaanse leger bevestigde later, dat de kok van een Ame rikaanse compagnie sedert vrij dagochtend wordt, vermist. Volgens de douane is ook een voormalige Oostduitse grens wacht er in geslaagd naar het Westen te vluchten. te, BOERDERIJ DOOR BRAND VERWOEST Gisternacht is een boerderij, behorende bij liet antropologisch instituut „De Michaelshoeve" aan de Rijksweg naar Zutphen door brand verwoest. Een koe, twee zeugen en negen biggen kwamen in de vlammen om. Een paar kin deren die in een bijgebouw slie pen konden in veiligheid worden gebracht. Met het oog op het nabijstaan- de hoofdgebouw was veiligheids halve ook assistentie gevraagd van de gemeentelijke brandweer te Zutphen. In dit hoofdgebouw worden ongeveer 100 kinderen verpleegd. Omtrent de oorzaak van de brand is nog niets bekend. ZIJN PASPOORT WAS GESTOLEN Donderdagavond kwam de 19- jarige F. W. S. zich op het politie bureau aan het Buitenhof in Den Haag beklagen dat zijn paspoort gestolen was, De dienstdoende politieman bekeek de jongeman eens goed, omdat hij hem zo be kend voor kwam. Dat klopte. De man bleek gesignaleerd te staan, omdat hij een fotocamera en een veldkijker (gezamenlijke waarde 2.500) had verkocht. Deze voor werpen waren gestolen uit een auto, die in de nacht van 29 op 30 mei geparkeerd stond in ds Malistraat in Den Haag. S. werd meteen opgesloten. Het is tot dusver niet bekend of hij de dief stal heeft gepleegd, dan wel de heler is. BODE BIJ VERKERSONGEVAL Bij een verkeersongeval in Mep- pel is donderdagmiddag Raoul Bakker, 4% maand oud, om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde, toen een bestelauto uit Meppel, bestuurd door de heer J. A. Z., geen voor rang verleende aan de lesauto uit Havelte. Beide auto's kwamen met elkaar in botsing, waarna de bestelauto dwars de weg over schoot en op het trottoir botste tegen de kinderwagen, met daar in Raoul Bakker, waarmee zijn moeder aan het wandelen was. De auto sloeg daarna enkele ma len over de kop en werd zwaar beschadigd. Ook de lesauto werd zwaar beschadigd. Mevr. Bakker werd met ernstige verwondingen, eén gebroken been en een gebles seerde knie, in het Diakonessen- huis in Meppel opgenomen. De inzittenden van de beide auto's kwamen met de schrik vrij. Vrijdag werd voor de derde achtereenvolgende dag bij de Parijse ondergrondse gestaakt. Het verkeer op de twee voor naamste lijnen der ondergrondse was vrijdagochtend verlamd. Op andere lijnen deden zich vertra gingen tot twee uur voor. Het personeel van de onder grondse staakt, als gemeld, uit protest tegen de kortgeleden van kracht geworden loonscha len. Het Europese parlement heeft vrijdag verklaard, dat de gelijke beloning van mannen en vrou wen in de E. E. G.-landen zon der enige beperking op 1 janu ari 1965 ingevoerd moet zijn. In een met algemene stemmen aan genomen resolutie die was op gesteld door de Nederlandse li berale mevrouw J. M. Schouwe naarFranssen, wees het parle ment iedere interpretatie die de gelijke beloning beperkt tot de zogenaamde gemengde functies, van de hand. In een rapport over de stand van zaken op 30 juni 1962 con stateert mevr. Schouwenaar, dat met name de Nederlandse re gering aan het recht op gelijke beloning tot nu toe slechts een beperkt karakter heeft gegeven, door bij de vernieuwing van de C. A. O.'s de E. E. G.-voorschrif- ten over het geleidelijk invoe ren van de gelijke beloning uit sluitend te volgen waar het gaat om de gemengde functies. Op 30 juni van het vorige jaar mocht het verschil in beloning tussen mannen en vrouwen in de E. E. G. nog slechts vijftien procent bedragen. Alhoewel hier en daar voor uitgang is geboekt, bestaan er volgens mevrouw Schouwenaar overal nog openlijke en verbor gen discriminaties, die dit per centage overschrijden. Ze merkt op, dat het „in de nieuwe maat schappij die wij, mannen en vrouwen, gezamenlijk aan het opbouwen zijn, eenvoudigweg niet aangaat de werkers op grond van hun sexe te onder scheiden in eerste- en tweede rangsburgers". Vanaf 30 juni van dit jaar zal het verschil in beloning voor mannen en vrouwen in de E. E. In Turkije zijn 12 Koerden aangehouden wegens „schadelijke activiteit", zo heeft de Turkse minister van Binnenlandse Zaken aan de pers meegedeeld. G. nog slechts 10 pet mogen zijn, maar er schijnt volgens mevr. Schouwenaar hier en daar nogal wat vertraging te bestaan. Vol gens haar ligt hier niet alleen een taak voor de regeringen van de lid-staten, maar zeker ook voor de organisaties van werk gevers en werknemers. Namens de E. E. G.-commis- sie verzekerde de Italiaan Levi Sandri dat ook het Brusselse or gaan nauwgezet zal toezien op de naleving van de E. E. G.- overeenkomst inzake de gelijke beloning. KIND GEDOOD DOOR VALLEND HEK De twee en een halfjarige J. Brouns uit Kerkrade—Bleijerhei- de is vrijdagmorgen bij het spe len in de Bosveldstraat op slag gedood, toen door onverklaar bare oorzaak een ijzeren hek van een woonhuisoprit op hem viel. Het jongetje logeerde tijdelijk bij zijn grootouders, omdat zijn ouders met vakantie zijn. DODELIJK ONGELUK De 24-jarige J. Voets uit Den Bosch, van beroep bloemisterij knecht, is gistermorgen in zijn woonplaats om het leven geko men doordat hij werd bedolven onder pakken hout van 600 kg. Hij reed met zijn bromfiets op de ventweg langs de rijksweg naar Utrecht, toen een vracht wagen met tien ton fineerhout uit de bocht van de rijksweg raakte. De auto kantelde vlak bij de bloemist. Hij kreeg een deel van de lading over zich heen en overleed onmiddellijk. DRONKEN ZEEMAN STAK MEDE-OPVARENDE MET MES De rechtbank in Dordrecht heeft vrijdag de 29-jarige mo tordrijver J. J. K. conform de eis veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, on der toezichtstelling van een eonsutatieburéau voor alcoholis ten en als bijzonder voorwaarde het;; volgen van een ontwen ningskuur. K. stond terecht wegens zwa re mishandeling. In de nacht van 4 op 5 januari van dit jaar was hij zó dronken aan boord van zijn schip een in één van de Dordtse havens liggende Noorse tanker gekomen, dat hij niet meer had geweten wat hij deed. Zonder enige aanlei ding stak hij zijn mede-opva rende J. A. van der Meer met een keukenmesje in buik en borst. Het mes was in de borst van de man op een rib afge ketst, maar in de buik was het er tot aan het lemmet ingegaan. Van der Meer was ernstig ge wond geraakt. WEGENWACHT UITGERUST MET „MOND-OP-MOND"- BEADEMINGSMASKERS Het gehele korps A.N.W.B.- wegenwachten is sinds kort uit gerust met „mond-op-mond"-be- ademingsmaskers. De mond-op- mond"-beademing blijkt volgens medische inzichten verre de voor. keur te verdienen boven de an dere methoden van kunstmatige ademhaling. Bij de orthodoxe methoden wordt n.l. nauwelijks iets meer lucht in de longen gebracht dan reeds in de ademhalingsorganen van het slachtoffer aanwezig is. Van de noodzakelijk gaswisse- ling zuurstof naar binnen en koolzuurgas naar buiten is vrijwel geen sprake. Proefondervindelijk is gebleken dat bij de mond-op-mond-metho de de uitademing van een helper, die 2 a 3 maal zo diep inademt dan normaal meer dan genoeg zuurstof bevat: om het slachtoffer voldoende zuurstof toe te voe ren en het koolzuurgas te ver wijderen. Het is echter geen appetijtelijke zaak om de eigen wagenwijd ge opend mond te drukken op een met modder, bloed en braaksel bevuilde mond van het slachtof fer en men is er dan ook toege komen om ademmaskers te fa briceren waaraan toegevoegd zijn o.m. een apparatuur om de mod der en andere ongerechtigheden die de luchtpijp verstoppen, af te zuigen en bovendien een houten spatel om zonodig de mond te kunnen openen. Zo zijn thans alle A.N.W.B.-we- genwachten in staat om schijn doden de „kiss-of-life" te geven, zoals men het in Engeland ty peert. Bij het detachement Utrecht van het depót Verbindingstroe pen in de Hojelkazerne in Utrecht zijn verschijnselen van paraty fus geconstateerd. Bij wijze van voorzorgsmaatregel zijn veertien militairen tijdelijk in aparte loca- liteiten ondergebracht. Zij zijn geen bedpatiënten. De militair geneeskundige dienst stelt een onderzoek in naar de haard van de infectie. De eerste secretaris van het Slowaakse partijbestuur heeft volgens het Tsjechische persbu reau Ceteka twee dagen geleden op een partijvergadering gezegd dat Vladimir Clementis, de ge wezen minister van Buitenland se Zaken die in 1952 is terecht gesteld op beschuldiging van verraad, ten onrechte is ver volgd. Een beeld van de gespannen sfeer in Georgetown, de hoofd stad van Brits-Guyana; gewa pende schildwachten bewaken het met prikkeldraad omgeven huis van premier Cheddi Jagan tegen aanvallen van opstandige tegenstanders van diens bewind. EN SLIEP En sliep onder de brem struik. 1 Kon. 19 9 Als we ons nu maar góéd neerleggen. Dat slapen van Elia, dat zo gaan slapen na dit avondgebed", bevalt me niet. Het gebeurde vroeger wel dat een van onze kinderen boos naar bed ging, zonder nachtzoen. Mijn vrouw zei dan altijd: „Hij roept nog wel. Hij kan zo niet slapen". Elia kon wél slapen. Elia riep niet. Daar was in dat slapen van Elia nu helemaal niets van: „Laat mij slapend op U wachten, o, dan slaap ik zo gerust". Ik vind die slaap van Elia nog het allergriezeligst, Stel u voor, dat hij niet meer wakker was gewor den.' Dit is slapen gaan met wan hoop, met de doodsgedachten. De oude vromen vroegen, als er iemand op sterven lag: „Ligt hij er nogal goed bij?" Nu, Elia lag er zeker niet goed bij. Een mens kan op twee manieren ge broken zijn. Naar beneden gebro ken of naar boven gebroken. Elia is zeer beslist niet naar God gebroken. Elia is naar, beneden gebroken, naar de dood gebroken. Elia zegt niet: „Neem mijn leven, laat het Heer, toegewijd zijn aan Uw eer". Elia gooit de boel erbij neer. Nog erger: hij gooit God de scherven voor de voeten. Hij zegt God de dienst op. Elia is deser teur en dienstweigeraar. „Ik ben het zat". „Het is genoeg". „Neem nu, Here, mijn leven". Misschien is het bij u ook zover gekomen, U wilt gaan „slapen", een verkeerde slaap (de slaap der onverschilligheid „het kan me niets meer schelen" ja, de slaap der wanhoop) gaan slapen. U is, evenals Elia, wel heel dicht bij de 'zelfmoord. Het is allang tijd om op te staan. Maar u staat niet op. U trekt de gordijnen dicht. U wilt de dag niet in. U wilt het leven niet in. U js volko men vastgelopen. Alles is don ker. Het leven is donker. De toe komst is donker. God is ook don ker. „Ach, kwam. er maar een einde aan". Dan wordt de slaap een duivelse verzoeking. Door bidden! Door-worstelen! Niet op geven! Niet gaan slapen! (Uit „De Stem achter U")' door MILLY GANZ 8) De man had hem begrepen. Zij wikkelden het lichaam van de dode in een laken en droe gen hem naar buiten. Toen zij met hun zware last over het brede portaal gingen, stond in een donkere hoek een grote Newfoundlander op, die hen met hangende kop achterna kwam. Hij ging naast het bed zitten, waar zij de overledene opgelegd hadden en liet zich niet wegja gen. In zijn mooie ogen lag een smekende blik. „Laat hem maar", zei de boer. „Zij waren onafscheidelijk van elkaar. De hond was altijd bij hem". Dr. Christen ging naar buiten om zich aan de pomp te wasser*. De morgen brak aan een mooie ochtend na die stormach tige nacht. Met druipende han den keerde hij in de keuken te rug en zocht naar een handdoek. De grote boerin stond bij de ka chel koffie te zetten. Verlegen keerde zij zich naar hem toe en zocht naar woorden. Eindelijk scheen zij haar aarzeling over wonnen te hebben. Bedeesd merkte zij op: „Neemt u me niet kwalijk, dokter, dat ik u vannacht zo on bedachtzaam in de steek liet. Ik was helemaal in de war door de dood van mijn broer en boven dien wat het te erg voor me ge weest, als ik nog mijn schoon zuster had moeten zien sterven. Ik was er vast van overtuigd, dat zij zonder die medicamen ten „Ach, laten we daar over zwijgen", onderbrak Chris ten haar, terwijl hij behagelijk de hete koffie slurpte, die de vrouw hem voorgezet had. Zij hoefde zich niet te verontschul digen. Voor die kop koffie was hij in staat geweest, niet alleen de boerin, maar een hele wereld vol vijanden te vergeven. In het portaal, waar nog altijd een lampje een zwak licht ver spreidde, zocht hij naar zijn lo- denjas. Op dat ogenblik stiet iemand hem aan. Het was zijn kleine assistente, die hem blo zend zijn jas overhandigde. „Dat is een prachtig idee van je geweest, Leentje". Ontroerd nam Christen de lekkere, warme TEKNEUZEN. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt' de praktijk der artsen waargenomen door dokter A. C. S. van Breda- Vriesman, Herengracht 11, tele foon 2003. Apotheek geopendHamann, Noordstraat. 69, telefoon 2060. Zondagdienst Kruisvereningen Groene en Wit-Gele Kruis: Zr E. A. de Vries, Van Steenbergenlaan 67, telefoon 3360, AXEL. Van zaterdag 12 uur tot, maan dagmorgen 8 uur wordt de prak tijk der artsen waargenomen door dokter A. Schiltman, Noordstraat 36, telefoon 777. DIERENARTS. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 12 uur wordt de prak tijk der dierenartsen in Axel, Sas van Gent en Zaamslag waargeno men door dierenarts C. J. Cijsouw, Westkade 119A te Sas van Gent, telefoon 01158—588. jas van haar aan en kroop er in. De zorg van het eenvoudige boe renkind deed hem plezier, want het was koud 's morgens en zijn colbertje was na het nachtelijk avontuur van het water dragen nog werkelijk nat. Hij zette zijn hoed op om te gaan. Ineens zag hij een deur voorzichtig op een kier opengaan, maar hij kon toch duidelijk tal van kinderkop jes daarachter zien bewegen. „Goddank", dacht hij, „hun moeder is tenminste gespaard gebleven." Eindelijk kwam hij buiten in de ontwakende zomermorgen. De horizon kleurde zich reeds pur perrood het zou niet lang meer duren of de zon zou te voorschijn komen. Op de hoeve begon alles te leven. De staldeuren stonden wijd open; koeien loeiden en honden blaften. De knechts ram melden met de melkemmers of spanden de dieren voor de ge reedstaande wagens. Ergens in de verte klonk het geluid van een hamer op de zeis en men hoorde de waterstraal uit een pomp ruisen en zingen. Maar over alles heen zweefde de heer lijk verfriste, naar gras en voch tige aarde geurende lucht. Nadat Christen eerst een stuk ver de helling was afgelopen, draaide hij zich nogeens om en keek terug naar het bezit van de dode boer van de Leenhof, dat zich in liet eerste licht van de dag scherp tegen de horizon aftekende. Omlijst door het stra len van de opgaande zon stond zijn kleine helpster van die nacht in de deur van het grote boeren huis. Zij droeg haar jongste zus je op haar arm en liet dit met OOST ZEEUWS-VLAANDEKEN. NED. HERV. KERK. ZONDAG 30 JUNI 1963 Axel: 10 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen Hovitenisse: 9.30 uur Ds. E. E. Stern, van Sas van Gent. Hulst: Ds. R. G. J. Timmers (Bed. H. Doop). Philippine: 9 uur Ds. E. Grams- bergen, van Kloosterzande. Sas van Gent: 10.30 uur Ds. E. Gramsbergen, van Kloosterzan de. Sluiskil: 9 uur en 10.30 uur Ds. J. G. Cupédo. Terneuzen: (Noordstraat) 10 uur Ds, J. A. Poelman; 19.00 uur Ds. J. Seholten. 9.30 uur 'Kerkhof- laan) Ds. P. A. v. cl. Vlugt. Zaamslag: 10 uur Eerw. heer I. Verduijn, van Breskens: 2.30 u. Ds. E. Gramsbergen, van Kloos terzande. GEREF. KERK Axel: 10 uur en 3 uur Ds. Van Leeuwen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Ver beek. Terneuzen: 9.30 uur en 3.30 uur Ds. W. C. van Hattem (Viering H Avondmaal). GEREF. KERK (Vrijgemaakt.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. Oh- mann. Terneuzen: 10.30 uur Ds. A. J. Krijtenburg, van Zaamslag; 4.30 uur Ds. H. M. Ohmann, van k Hoek. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur on 2,30 uur Ds. G. Blom, van Meerkerk. zijn handje de dokter nawuiven. Christen groette geestdriftig te rug, terwijl het hem voor de eerste maal warm om het hart werd en het weldadige gevoel hem doorstroomde, dat iedere veldheer moet kennen - na een gewonnen slag. Deze nacht op de Leenhof had hem, ondanks de dood van de boer, een van de mooie kanten van zijn beroep geopenbaard. Met lichte schreden zette hij haastig zijn weg voort- Uit de dorpen rond de oevers van het mooie meer, klonk het geluid van de morgenklokken. Toen hij door het bos ging, kon hij zich niet weerhouden in de schaduw van de dennen naar zijn lievelingsbloemen, de bosanemo- nen te gaan zoeken. Precies zo als hij ze zich op zijn nachtelijke tocht had voorgesteld, stonden zij in overvloed op het van de re gen vochtige tapijt, met de witte, eveneens rose gekleurde bloe metjes boven de fijngelede bla deren. Met een groot veldboeket in de hand, liep hij een uur later door het dorp. Verbaasde blik ken keken hem na. Dat was een merkwaardige dokter, die „nieu we", inplaats van de onver mijdelijke licht gekleurde leren handschoenen van zijn kollega, droeg hij bloemen zomaar in zijn blote handen. Al van ver zag Joost Christen, dat Mila voor een der ramen op de uitkijk stond. Met een paar sprongen was hij de lange trap op en sloot hij het van bezorgd heid en slapeloosheid bleke vrouwtje overmoedig in zijn ar men.' (Wordt vervolgd.) GEREF. GEMEENTE. (Vlooswijkstraat.) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Hoek: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTBPfSyn.) (Frans Halslaan.) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. Axel: 10 uur en 3 uur leesdienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. De Reuver. VOLLE EVANG. GEMEENSCHAP (Filadelfia kapel) Terneuzen: 10 uur samenkomst. 20.30 uur bidstond. Iedere vrij dagavond om S uur samenkomst. DOOPSGEZINDE KRING EN NED. PROT. BOND Terneuzen: (gebouw Schoolweg 21) 10.30 uur Eerw. heer C. Le- compte, van Gent. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur Heiligingssa menkomst 7.30 uur Verlossings- samenkomst. Leidster: kapiteinc H. Bierman. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur en 8.30 uur Gelezen H. Mis; 10 uur Gezongen H. Mis, 19 uur Gelezen H. Mis; 14.00 uur Lof. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 tïur en 10 uur: H.H. Missen. Philippine: 7.30 uur én 10 uur: H. H. Missen. Sas*van Gent: 7 uur, 8.30 uur, 10 uur en 17 uur H.H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.30 uur en 5 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur en 9.30 uur: H.H. Missen; 17.00'uur: Avond mis. Triniteitskerk: S uur en 11 uur: H. H. Missen. WEST ZEEUWS-VLA ANDEREN NED. HERV. KERK. ZONDAG 30 JUNI 1963 Aardenburg: 10.30 uur Ds. W. S. H. van Dalen, van Oostburg. Biervliet: 9.30 uur Ds. W. S. Even huis (Viering H. Avondmaal). Breskens: 9.30 uur Ds. L. Spaans (Voorbereiding H. Avondmaal). Cadzand: 9.30 uur Eerw. heer C. Dronkers, van Vlissingen. Groede: 9.30 u. Ds. H. w. Doorn- ink. Hoofdplaat: 10 uur Eerw. heer H. J. Begeer. Nieuwvliet: 9.30 uur Ds. A. J. Overbeeke, van Gemert. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. H. van Dalen (Viering en bediening H. Avondmaal en Doop); 11.30 Kinderkerkdienst, Ds. W. S. H. van Dalen. Retranchemenl: 9.30 uur Eerw. heer G. M. C. de Vries. Sehoondijke: 9.30 uur Ds. J. Schol ten, van Terneuzen. St Kruis: 9.00 uur Ds. W. S. H. van Dalen, van Oostburg. Sluis: 9.30 uur Ds. C. Balk. Waterlandkerkje: 9.30 uur Ds. W. B. Bergsma (H. Doop). IJzendijke: 9.30 uur Ds. C. van Evert (Viering H. Avondmaal). Zuidzande: 9.30 uur Ds. C. Balk, van Sluis. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Breskens: 7.00; 8.30 en 10.30 uut H. H. Mis.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2