GEMEENTERADEN RADIO EN TELEVISIE „EIGEN HAARD' Rechtszaken Eric de Noorman - De eerloze krijg BEURSOVERZICHT SPORT HANDEL CADZAND. ...een betoverend compliment voor uw figuur! NOORDSTR. 76 - TERNEUZEN Prinses Margaret belaagd door minzaam zoener Gemeente krijgt weer stran den in huur. Tijdens de gemeenteraad van woensdagavond stelde B. en W. voor, dit steunende op een ter zake door de raad reeds eerder genomen- principebesluit om alle in de gemeente gelegen stranden van de dienst der Domeinen te huren voor de periode van 1 januari 1963 t/m 31 december 1967 voor de som van ƒ100 per jaar. De stranden blijven voor iedereen vrij toegankelijk. Het ligt in de bedoeling het strand vanaf de grens van Nieuwvliet tot aan de haven door de ge meente te exploiteren. Het ge deelte vanaf de haven (uitwate ringskanaal) tot aan de grens met Nieuwvliet besloot de raad voor 1963 te verhuren aan de N. V. Badplaats Cadzand voor ƒ40. De raad ging met een en an der akkoord. Mevr. Joz. AdriaansendeNeef zag graag de mogelijkheid onder zocht een stvandgedeelte aan te 'wijzen, waar het vrij is tenten of windschermen te plaatsen, Ze had hierbij op het oog, dat de eigen ingezetenen hiervan kon den profiteren. De heer Kools meende dat men dan een gekrioel zal krijgen op het kleine stukje strand, als ook anderen er de lucht van zouden krijgen. Hoewel B. en W. er aan twijfe len of een en ander uitvoerbaar zou zijn, zegde liet college toch toe de opgeworpen kwestie te bestuderen. Met betrekking tot het raads besluit om financieel mee te werken aan de elektrificatie van het buurtschap „De Hooge", zei de Voorziter van twee bewoners e^n.sehrijyen te hebben ontvan gen, waarin zij verklaarden ƒ250 elk te zullen storten in de gemeentekas 1 maand nadat de aansluiting een feit is geworden. v Het waterschap „Het Vrije van Sluis" is bereid de Badhuisweg, waarvan het asfaltdek bij warm weer zacht wordt af te strooien met rivierzand. Dit zal gebeu ren, wanneer de temperatuur hiervoor geschikt is. De Vooratter deelde mee, dat de Centrale Dienst voor Bouw en Woningtoezicht opdracht is verstrekt tot het ontwerpen van een rijwielbergplaats aan de openbare lagere school. De subsidie-aanvrage van de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heiligen Naam werd zonder hoofdelijke stemming afgewezen, nadat de heer De Htillu er op had gewe zen, dat de gemeente bij het voorkomen van het gebruik van Godslasterlijke taal stellig een taak heeft, door er o.a. op toe te 'zien, dat men zich op de scholen 'niet aan het gebruik van erger lijke taal schuldig maakt. Voor het overnemen van de door hem bewoonde woningwet woning verleent het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten een hy potheek aan de heer W. I. Goos- sen te Cadzand. Op grond van art. 7 Besluit bevordering eigen woningbezit stelde B. en W. voor genoemde geldlening te garan deren, waartoe de raad zonder hoofdelijke stemming besloot. Aangezien de heer W. L. Ha melink, voorzitter van de advies commissie Woonruimtewet, als zodanig ontslag heeft genomen, werd in deze vakature voorzien door de benoeming van de heer W. CapponLuteijn. Met 5 stemmen voor, 1 stem blanco en 1 stem tegen verklaar de de raad zich achter het voor stel van Ged. Staten de wethou- dersjaarwedden van ƒ1080 tot ƒ1260 te verhogen. Doelende op de plannen tot samenvoeging zei de heer De Hullu', dat dit voorstel wel wat te vroeg komt. Hij stemde daar- ,om blanco. Wethouder De Bruijne stemde tegen, omdat herziening van de wethouderswedde vóór de aan vang van de zittingsperiode dient bekeken te worden. Bepaald werd overeenkomstig art. 6a van de Woningwet, dat een uitbreidingsplan voor de ge meente Cadzand in voorbereiding is. De begroting 1962 werd ge wijzigd, de post voor onvoorzien verhoogde hierdoor met ƒ2065,99 tot f4263,40. Bij de rondvraag wees de heer De Hullu er op dat er maar slecht de hand gehouden wordt aan de snelheidsbeperking. Mevr. Adriaansende Neef wees op het hinderlijke geluid dat in een gelegenheid in de winkelgalerij door een muziek installatie wordt voortgebracht. De heer Kools bracht de ver keerssituatie bij Potjes onder de aandacht. Hij achtte voorzienin gen hoog nodig. De Voorzitter zei, dat B. en W. Prov. Waterstaat heeft verzocht dit kruispunt in beveiligen door bijvoorbeeld het plaatsen van flikkerlichten en eventueel een verkeersdruppel. De heer De Lijzer vroeg B. en W. te willen bevorderen, dat Ex ploitanten van publieke gelegen heden brandblusapparaten in 'hun panden aanwezig hebben. De Voorzitter zegde toe deze suggestie nader te zullen bezien. Voorts wees de heer De Lijzer op de verkeerssituatie op de Boulevard De Wielingen ont- staan door de bouw van de win kelgalerij. Parkerende auto's leveren gevaar op voor het ove rig verkeer, vooral wanneer -grote auto's of auto's met cara vans bij het wegrijden na par keren óp het linker rijgedeelte van de weg moeten komen. De Voorzitter zegde toe na te zullen gaan of parkeren voor een begrensde tijdsduur, gedu rende een uur op de 7 parkeer plaatsen een veiliger situatie kan bevorderen. In besloten zitten besprak de raad het plan van Ged. Staten tot herindeling der gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen, voorname lijk wat betreft de gemeente Cadzand. OOSTBURG De raad kwam woensdagavond bijeen. Onder de ingekomen stukken waren enkele goedkeuringen van eerder genomen raadsbesluiten van Ged. Staten. Hieronder was o.m. de goedkeuring voor de verbetering van de aansluiting van de weg OostburgSt. Mar- griete op de Grotendam. Naar aanleiding van de ter visie gelegde notulen van de N. V. Waterleiding Maatschappij 'Zeeuwsch-Vlaanderen merkte de heer Barendregt op. dat hij 'zich er bijzonder over had ver wonderd, dat een lichaam als de Waterleiding Maatschappij zich op zulke „losse schroeven" zon der een enkele zekerheid maar aannam, dat België met het gro te plan tot verbetering van de watervoorziening in Zeeuws- Vlaanderen akkoord gaat, dit plan in discussie wilde brengen. De Voorzitter merkte op, dat van groot belang is, dat de raads leden van dergelijke zaken op de hoogte zijn, doch stelde hierbij tevens vast, dat de discussie over dit onderwerp zich voorna melijk zal afspelen in de aan deelhoudersvergadering van de waterleiding maatschappij. Een voorstel tot herziening van de wethouderssalarissen, waartoe Ged. Staten een voor stel hadden gedaan, ontmoette geen bezwaren in de ogen van de leden van de raad. De raad besloot op voorstel van Ged. Staten tot wijziging van het toetredingsbesluit tot de N. V. Waterleiding Maatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen. Toen in 1930 de raad het besluit nam om toe te treden tot deze waterlei ding maatschappij werd o.m. als voorwaarde gesteld, dat rijk en provincie een bepaalde risico garantie zouden geven. Het rijk verleende deze garantie by wet in 1934, de provincie deed dit reeds in 1933. De omstandighe den betreffende de subsidiëring van waterleidingbedrijven heb ben zich na de oorlog in gunsti ge zin gewijzigd, waardoor thans wordt aangedrongen de eerst in gestelde risicowet in te trekken. Om hiertoe te kunnen geraken is het noodzakelijk, .dat. de ge meenten, die indertijd besloten tot toetreding tot de waterleiding maatschappij hun toetredingsbe sluit wijzigten. De Oostburgse raad had hiertegen geen over wegende bezwaren, zodat con form het voorstel van Ged. Sta ten aldus werd besloten. De raad besloot om de door de provincie verstrekte lening voor de afkoop van het Oostburgse aandeel voor de overdracht van de weg OostburgWaterland- kerkje-IJzendijke in één keer te voldoen, daar de gemeente thans de beschikking heeft over het benodigde geld. Voor Oostburg bedraagt deze afkoopsom ƒ112.650. Het aanvankelijk door Oostburg jaarlijks te betalen aandeel, zonder afschrijving be droeg ƒ5070 dus ongeveer een rente van 4% Naar aanleiding van een voor stel tot partiële wijziging van het uitbreidingsplan in onderde len met bebouwingsvoorschrif ten, voor de landhuizenwijk in de Veerhoekpolder ontstond een uitgebreide en technische discus sie tussen de voorzitter en de heer C. Ie Nobel. De heer Le Nobel stelde vast, dat B. en W. niet de juiste weg hebben bewandeld met de ter visie legging, daar de raad het ontwerpplan, na de wijziging door de stedebouwkundige, niet opnieuw behandeld had. Hij vond de informele bespreking, die er was geweest, naar aanleiding van het door de stedebouwkundige opgemaakte voorontwerp, niet officieel, en wenste het plan na de door de deskundige aange brachte wijzigingen, opnieuw in de raad behandeld te zien, ter wijl het daarna ter visie gelegd moest worden voor het indienen van de bezwaarschriften. Thans was na de informele behande ling en de wijziging door de 'stedebouwkundige het plan di rect ter visie gelegd. De Voorzitter zal het plan op nieuw ter visie doen leggen na eventueel aangebrachte wijzigin gen. De grondprijs voor sommige percelen grond aan het Schutte- bocht werd bepaald op 20,25 per m2. Rondvraag Tijdens de rondvraag infor meerde de heer De Coenc naar geruchten, als zou de burge meester de jaarlijkse kermis wil len afschaffen. Met grote klem sprak de Voor zitter deze wilde geruchten tegen, en vestigde bovendien de aan dacht van de raad er op, dat de afschaffing van de kermis geen zaak is van de burgemeester, doch dat de raad daarover moet oordelen. Voorts informeerde de heer De Coene waarom een op 14 januari ingediend verzoek om een bijdrage in de exploitatie kosten van de Rode Kruis-zie- 'kenauto, tot op heden niet als ingekomen stuk door de raad behandeld werd. De Voorzitter zegde toe, dat in 'de volgende raadsvergadering deze voorstellen gedaan zullen worden. De heer Le Nobel wees nog op het prachtige initiatief van de buurtbewoners rond de Gratema- straat, die van een stukje bouw grond een aardig speeltuintje hebben gemaakt. De heer Terheijden informeer de, waarom de verbetering van de o.l. school zolang op zich laat wachten. De raad besloot hiertoe ai enkele jaren geleden. De Vooratter zeide, dat de ge wijzigde begroting, waarin deze verbetering is verwerkt, nog steeds niet is goedgekeurd. Thans zal naar verwachting de begro tingswijziging wel snel zijn goed gekeurd, zodat het werk kan worden uitgevoerd. Ook de straatverlichting, waarvoor en kele jaren geleden een plan werd opgesteld, zal nu spoedig verbe terd worden. Er is een plan voor de plaatsing van de lichtpunten in voorbereiding. De heer Van Hce vroeg nog de jonge mensen, die als zij wil len trouwen een noodwoning krijgen toegewezen, financieel te steunen, als zij na enkele jaren bewoning van een noodwoning een definitieve woning kunnen betrekken. Het bleek niet mogelijk te zijn, hierin op enigerlei wijze tege moet te komen. INTERNATIONALS FLAUW Alle internationale waarden hebben gistermiddag een veer moeten laten. De stemming was merendeels aan de flauwe kant. Dit als gevolg van aanbod van de zijde van het publiek, waar tegenover niet voldoende vraag aanwezig was. Middenkoers aanbod in vrijwel alle hoeken had tot gevolg, dat de openings koersen flink beneden het voor gaande slotniveau kwamen te liggen. Zo daalde Unilever op 167,50 niet minder dan 2,50. Philips twee gulden lager op 162,50. Kon. Olie min 1,30 op 168,10. Voor dit fonds had Amerika op het verlaagde ni veau wel enige belangstelling. Hierdoor trok de prijs van ge noemde aandelen later op de middag aan tot 168,40. Hoog ovens min 5 punten op 606 met zeer weinig zaken. AKU ten slotte hield zich zeer goed met een koersdaling van slechts lVa punt tot 4681:. De handel in alle hoofdfondsen verliep uitermate rustig. Vergeleken met de hoog ste koersen van de niet-officiële ochtendhandel van gisteren viel de stemming gistermiddag be slist tegen. De lagere koersen op het Damrak waren hoofdzakelijk het gevolg van de minder pret tige verrassing van Wall Street, waar woensdag flauw werd ge sloten. Hiervoor waren, aldus de Newyorkse beurs, geen aanwijs bare redenen aanwezig. Wel gingen er geruchten, dat het congres, de door president Ken nedy voorgestelde defensie-uit gaven, sterk zou hebben be snoeid, hetgeen ondermeer na delig zou kunnen zijn voor de elektro-fondsen. Het DowJones- gemiddelde voor de industrie aandelen daalde in New York met 7 punten tot 708.99. Ook de Nederlandse hoofdfondsen kon den zich in Wall Street niet handhaven. Unilever zakte dollar in. De Westduitse beur zen gaven gisteren eveneens la gere koersen te zien. Gedurende de verdere beurs- duur deden zich geen belang rijke koersfluctuaties voor de internationale waarden meer voor. De scheepvaartwaarden brokkelden wederom af. De ge dane zaken in deze sector wa ren minimaal. Van de leidende cultures was HVA in reactie op de vaste stemming van de voor gaande dagen. Dit fonds verloor 3 punten tot 153V2. Ook certifi caten Deli werden lager afge daan. De staatsfondsenhoek on derging merendeels een lichte reactie op de vaste stemming van de voorgaande dagen. Aandelen „Borsumij Wehry" Toen prinses Margaret van. En geland met haar man, Lord. Snowdon, woensdagavond hij het Sadler Wells-theater in Lon den arriveerde om daan- een liefdadigheids-galavoorstelling bij te wonen, stapte een kleine, schichtere man naar voren, die, met de hoed keurig in de hand, probeerde op hoofse wijze de prinses te zoenen (foto). Het ging niet door; leden uit het ge zelschap van de pri.fses, van wie er links al een te zietn is, brachten het mannetje gauw er gens anders heer.. Achter de minzame zoener is nog gedeel telijk Lordr Snowdon zichtbaar. ondergingen weinig verandering niettegenstaande dit concern over 1962 een niet onbelangrijk hogere winst heeft behaald. „Curagaosche Handel Mij" en „Frans Beeren" werden resp. ex 11 pet dividend en ex 6 pet di vidend verhandeld. Voor de in troductie van participatiebewij- zen van het beleggingsfonds voor goudmijnwaarden „Gold mines", bestond ter beurze een zeer grote belangstelling. De prijs per participatie werd vast gesteld op 557,50. Beursindices 25/6 26/6 27/6 Int. conc. 537.8 538.0 533.2 Industrie 350.7 350.7 359.1 Scheepvaart 149.8 149.0 147.8 Banken 251.3 252.0 25L2 Handel, enz. 157,1 157.8 156.9 Algemeen 389.4 389.6 386.9 Nabeurskcersen AKU: (468Vz) Hoogovens: (6O7V2) Kon. Olie: 168.40—169.7(0 gl (168.10) Philips: 163.00—164.40 (162.80) Unilever: 168.00—168.50 (167.50) Stemming: ongeanimeerd. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor bui tenlands bankpapier, vandaag geldend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.0410.14 Amerik. dollaa" 3.57V23.6IV2 Canadese dollar 3.323.37 Franse frank (100) 73.4073.90 Belgische fr. (tlOO) 7.12V2—17.17V2 Duitse mark (100) 90.1590.65 Zweedse kr. C100) 69.0070.00 Deense kroon (100) 51.8552.85 Noorse kroon (100) 50.1051.10 Zwitserse fr. (100) 83.1583.65 Italiaanse lire (10.000) 57.25—59.25 Oostenrijkse schilling (100) 13.95—14.05 Portugese escudo (100) 12.55—12.70 Spaanse peseta (100, gr. coup.) 6.00—6.15 ZATERDAG 29 JUNI, HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Klass. gram.; 7.45 Geestelijke liederen; 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws; 8.15 Hoogmis; 9.30 Gevar. progr., tij dens dit progr.; TT-races op het circuit van Assen; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 TT-races te Assen; 12.40 Lichte orkestmuziek; 12.55 Kath. nws; 13.00 Nws; 13.15 Platennjeuws; 13.25 TT-races te Assen; 13.30 Pianospel; 13.45 Franse les; 14.05 Voor de jeugd; 15.00 TT-races te Assen; 15.10 Lichte gram.; 15.25 TT-races te Assen; 15.35 Lichte orkestmuz.; 16.00 Als de dag van gisteren, klankbeeld; 16.30 TT- races te Assen; 16.40 Instr. octet; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Gou den platenkabinet; 17.30 Boek- bespr.; 17.40 Lichte gram.; 17.50 TT-races te Assen; 18.00 Kunst kroniek; 18.30 Roulette, muzikaal spelletje; 18.50 Voor de kleuters; 19.00 Nws; 19.10 Act.; 19.22 Tour iff BOTERSMOKKELAARS VEROORDEELD. Zeven botersmokkelaars zijn donderdag door de rechtbank in Breda veroordeeld. Op 17 juni hebben ze terecht gestaan omdat ze een complot vormden dat met behulp van een olietankwagen boter smokkelde vanuit een vlas- bedrijf in Zevenbergen. A. M. uit Dongen kreeg tien maanden gevangenisstraf met af trek, waarvan vijf maanden voor- waardelijk met drie jaar proef tijd. De eis was tien maanden, waarvan vier maanden voorwaar delijk. H. M., zoon van deze verdachte, kreeg vijf maanden tuchtschool voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en werd in vrijheid ge steld. Tegen hem was geëist vijf maanden tuchtschool, waarvan twee maanden voorwaardelijk. J. M. uit Apeldoorn en M. van B. uit Eindhoven werden con form de eisen veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan vijf maan den voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Aan deze vier verdachten werd ook voor twee jaar het recht .ont zegd zuivelhandelaar te zijn. De boter en de bij het smokkelen gebruikte auto werden verbeurd verklaard. De vlasser M. K. uit Zevenber gen kreeg conform de eis 600,- boete en drie maanden gevange nisstraf voorwaardelijk. J. K. uit Zevenbergen' kreeg 50,boete en een maand tucht school voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De eis tegen hem was geweest 50,boete en 2 maanden tuchtschool voorwaar delijk. M. K. uit Zevenbergen kreeg conform de eis 50,- boete en voorts een week hechtenis voor waardelijk. Tegen hem was twee .maanden tuchtschool voorwaar delijk geëist met ƒ50,— boete. DIRECTEUR ,IDEAALCREDIET' VEROORDEELD. de Tavenir 1963, voorbeschou-. wing; 19.30 Lichte gram.; Natio naal progr.: 20.00 Nieuws; 20.05 Toespraak; 20.10 Radio Fïlharm. orkest; 21.10 Het schoonste rijek- ste emde grootste open dorp van gantsch Europa, klankbeeld over 's-Gravenhage; 21.45 Massale .koorzang; 22.05 Espejo del hom- bre (spiegel van de mens, muzi kale groet uit Latijns-Amerika; 2.3o Nws; 22.40 Licht instr. en semble: 23.00 Persoonlijke en ge meenschappelijke verantwoorde lijkheid, Europees Credo; 23.20 Amsterdams pianokwartet; 23.50 Dagsluiting; 23.55 Nieuws. HILVERSUM II: 7.00 Geluk wens voor Z.K.H. Prins Bern- hard. Daarna: Nws! 7.10 Och- tendgym.; 7.20 Soc. strijdlied; 7.23 Lichte gram.; 7.45 Orgelsp.; 8.00 Gelukwens voor Z.K.H. Prins Bernhard. Daarna: Nieuws en Soc. strijdlied;' 8.18'Lichte gram.; 8.50 Wegwijzer: Tips voor vakan tie- en snipperdagen; 9.0o Post- duivenber. en ochtendgym. voor het gezin; 9.10 Dilettantenkoor; 9.30 Klass. strijkkw.; 9.45 Buiten lands weekoverzicht; 10.00 Sa men thuis, praatje; 10.05 Lezing; 10.20 Klass. gram.; 10.45 Rotonde, gevar. progr.; 12.15 Licht instr. trio12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. Aansluitend: postdui- venber.12.34 Tussen start en fi nish: Sportnws; 13.00 Nws; 13.15 Vara-varia; 13.20 Lichte gram. voor de jeugd; 14.10 Voor de jeugd; 14.45 Radio Jazzclub; 15.15 Streekuitzending; 25.35 Opera concert. In de pauze 16.25 16.45) Boekbespr.: 17:30 Act.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Promenade- orkest; 19.00 Artistieke staal kaart; 19.30 Lezing; 19.45 Klass. kamermuziek; 19.55 Deze week, praatje. Nationaal programma t.g'.v. de verjaardag van Prins Bernhard: 20.00 Nws; 20.05 Toe spraak; 20.10 Kapel van de Ko ninklijke Luchtmacht; 20.40 Her inneringen aan de Prins tijdens de laatste wereldoorlog; 21.00 Promenade ork.; 21.35 Een man in de zomer, cabaretprogr.; 22.05 Down Town jazz Band; 22.30 Nieuws; 22.40 Klankbeeld gewijd aan de ruimtevaart; 23.00 Gram.; - 23.50 Dagsluiting; 23.55 Nieuws. 6. „Nader", zegt de schrale don kere gestalte op de st'enen troon met een gebiedend gebaar. Een woedende blos vliegt over Erwins gezicht en hö negeert, het bevel demonstratief. „Ik heb er nu genoeg van als een voetveeg be handeld te worden, waarde bond genoot. ,Ga hier staan, blijf daar wachten, loop tot zover', dat is al les wat ik te horen heb gekregen sedert wij hier aankwamen. Zo behandelt men zijn gasten niet en zeker niet als het bondgenoten zijn. Vergeet niet dat ik niemand minder ben dan de zoon van de roemruchte koning Eric..." De Pictenvorst lacht spottend. „De vader is roemrucht genoeg", klinkt zijn toonloze stem, „maar wat de zoon waard is, moet nog bewezen worden". „Je zult gauw merken wat ik waard ben, waarde bondgenoot", antwoordt Erwin bits. „Als we ten minste tot overeenstemming kun nen komen en dan moet je begin nen mijn vrouw, die buiten als een slavin staat te wachten, met wat meer eerbied te behandelen!" „Vrouw?", herhaalt Camlech en voor het eerst klinkt zijn stem wat minder monotoon. „Geen van mijn krijgers heeft mij over de aanwe zigheid van uw vrouw ingelicht, Noorman, een vergrijp dat ik straf fen zal. Laat haar binnen". Even later stapt Ingrid be schroomd de donkere ronde zaal binnen en haar ziende rijst Cam lech half uit. zijn zetel overeind. „Ach welkom, schone vrouw", zegt hij. „Vergeef m(j duizendmaal dat ik u heb laten wachten": Erwin fronst argwanend de wenkbrauwen, want de Camlech die hij nu te zien krijgt, lijkt hem nog honderd maal gevaarlijker dan zijn eerste indruk was. De directeur van de financiële instelling „Ideaalcrediet" te Maastricht, de 61-jarige ex-paar- denkoopman F. G. uit Geleen, is door de rechtbank te Maastricht veroordeeld tot 10 maanden ge vangenisstraf, waarvan 3 maan den voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. De officier van Justitie had tegen de man wegens oplichting 1 jaar en 3 maanden geëist. Gedurende ongeveer een half jaar heeft G. in 1962 in vrijwel alle Nederlandse dagbladen ge adverteerd. Zijn instelling zou iedereen aan leningen van 1600 en hoger kunnen helpen. Duizen den mensen reageerden op de ad- vértentie en 5180 personen stort ten op aanwijzing van verdachte een bedrag van 16,(voor spoedgevallen 21,als onkos tenvergoeding om daarna te horen dat hun aanvraag voor krediet door de directeur was afgewezen. Het bedrag voor dek king der onkosten streek ver dachte zelf op omdat in de voor waarden was bepaald dat de kre dietnemers dit geld niet gere tourneerd zouden krijgen. De rechtbank achtte oplichting bewezen, omdat verdachte, die de zaak zonder een cent begon, volgens haar nooit de opzet kan hebben gehad om inderdaad ook kredieten te gaan verschaffen. Van de 102.000, die hij via de bedragen van 16 en ƒ21 bin nenkreeg, had hij slechts een klein bedrag besteed aan het ver strekken van die leningen. De aflossingen van die leningen kreeg zijn schoonzuster cadeau. Bij zijn arrestatie was vrijwel geen geld meer aanwezig. BRUSSEL (VI.): 9.15 Als ope ning' van het Noordzeefestival: Eerste radio sterit, in samenwer king met de Vlaamse Automobi- listenbond. (Onderbreking te 10.00 Nieuws); 12.00 Nws; 12.30 Weer bericht; 12.50 Programma-over zicht; 13.00 Nieuws; 14.00 Nws; 16.00 Nws; 17.00 Nieuws. (Voorts tussen 15.45 en 17.30 Reportage Ronde van Frankrijk); 18.30 Paardesportberichten; 18.32 Voor de soldaten: 18.45 Ronde van Frankrijk; 19.00 Nws; 20.00 Arnu- sementsmuz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Amusementsprogr.; 23.00 Nws; 23.05 Dansmuziek; 23.55 Nieuws. Televisieprogramma's. NED. TV: 15.00 Springplank: Televisie-debutanten; 15.30 De Jack Benny-Show; 16.00 Patago- nische reis, TV-film; 16.20 Huis, thuis, wonen, documentair pro gram.; 17.0017.45 Voor de kin deren; 19.30 De avonturen van Ivanhoe, TV-film (deel 20); 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 Brandpunt; 21.00 De nieuwe ark, filmreportage over het redden van in nood verkerende flamin go's in Kenya; 21.30 Blijf in Hol land, cabaret; 22.40 Epiloog; 22.50 Journaal; 22.5523.05 Filmver slag van de Tour de France. VL. BELG. TV: Tussen 16.00 en 17.00 Reportage van de Tour de France; 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Religieus programma; 20.00 Nws; 20.20 Tour de France; 20.20 Er kan altijd eentje bij, TV-feuil- leton; 20.55 Echo; 21.25 Hocus Fo cus, amusementsprogr.; 21.55 Dick Powell stelt voor: De brand kast. TV-film.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 7