PROVINCIAAL NIEUWS DE VERMETELE DOKTER Roode Kruis wandeltochten in het kader Axel 750 jaar stad op zaterdag 22 juni 1963 Pagina 2 DE VRIJE ZEEUW DINSDAG 25 JUNI 1903; TERNEUZEN AXEL DE £Ckbe pijnstiuir WITTE KRUIS SAS VAN GENT SLUIS ZAAMSLAG Bouwplaten piakt u met VELPON van Ceta-Bever^p Concert Harmonie. Hedenavond om 8 uur zal de „Harmonie Terneuzen", bij gun stige weersomstandigheden een concert geven in het plantsoen Willem de Zwijgerlaan. Het programma luidt als volgt: 1. El Capitan, mars, J. P. Sousa 2. Romanesque, ouverture, F. Jakma, op, 137. 3. Au jardin d'une Pagode Chi- noise, Ketélby-Veenendaal 4. Manhattan Beach, mars, J. P. Sousa 5. Cur Director, mars, Bigelen- Mol 6. Lustspiel, ouverture, Kéler Béla-Tiemersma 7. Danses Hongroises no. 5 en 6, J. Brahms-Eenhaes 8. Officier of the Day, mars, R. B. Hall. Keisvereniging „Vlieg Hit" maakte een prachtige trip. Gedurende twee dagen waren 27 Terneuzense dames toever trouwd aan de zorgen van mevr. C. Verlinde-Maandag, die als reisleidster fungeerde en een prachtige twee-daagse reis in „eigen land" had georganiseerd. De reis begon 's-morgens al zeer vroeg via Perkpolder richting Den Bosch, waar de koffie ge reed stond. Vervolgens naar Nij megen (Berg en Dal) en daarna een bezoek aan Arnhem waar de dames een uur in het fraaie park Rozendaal konden vertoeven. In Zuphen werden de meege nomen boterhammen genuttigd. Vervolgens arriveerde het gezel schap in Voorthuizen en in „Oud i Valkeveen" werden de vermaar de pannekoeken geproefd. ,v Amsterdam was de pleister plaats voor de nacht, maar de da mes konden eerst de weg naar haar kamers vinden nadat zij de feërieke verlichting in de stad hadden bewonderd. De volgende morgen stond een bezoek aan Aalsmeer op het programma. Een bezoek aan de bloemenveiling en een rondvaart op de Westeinderplassen bevielen uitstekend. Diner in Den Haag en een bezoek aan Seheveningen om daar de Pier te bezichtigen. In Rotterdam was het gezelschap twee uur vrij en vervolgens ging de reis op Antwerpen aan waar een koffietafel gereed stond. Op de terugweg naar Terneu zen bedankte mevr. Dooms-de Bock namens alle dames mevr. Verlinde-Maandag voor deze wel zeer unieke reis, die niet alleen om al de bezienswaardigheden, maar zeker ook om de perfekte organisatie méér dan de moeite waard was. tijk opgevist in de Schelde, De Rijkspolitie te Water heeft in de Westerschelde nabij Ter- neuzen het lijk van een man drij vende aangetroffen, dat door hun zorgen naar de Algemene Be graafplaats is overgebracht. Het stoffelijk overschot verkeer de in verre staat van ontbinding, waardoor identificatie uiterst moeilijk zal zijn. Vermoedelijk betreft het een slachtoffer van de scheepsramp, dat het Italiaanse tankschip „Myraflores" enkele maanden geleden nabij Bath trof. Tweede dag herdenkingsfeest. Werd zaterdag onder minder gunstige weersomstandigheden het feest begonnen, maandag werd onder stralend zomerweer het herdenkingsfeest voortgezet. Van 2 tot 4 uur werd op het Szydlowskiplein een geslaagd kinderprogramma gebracht „De avonturen van Pipo, de circus clown". Hierin traden ook op Ca- rani de sneltekenaar, Oom Her man met de sprekende pop Kootje, een goochelprogramma en de clowns Pipo en Koko. Dit programma werd bijge woond door alle leerlingen van de scholen in Axel en Spui. Ook van de zijde van ouderen was voor deze voorstelling veel belangstelling. Het luide applaus en de daverende lachsalvo's wa ren wel het beste bewijs dat dit alles bij de kinderen zeer in de smaak viel. Om 19 uur zou op het con coursterrein een vliegerwedstrijd voor jong en oud gehouden wor- Fjjn op vakantiel Maar neem voor de zekerheid WITTE KRUIS mee. In 3 vormen verkrlJgbaan(poédere. tabletten of cachete). Sallcyl-vrij, en daardoor geen maagklachten. De minder gunstige weersom standigheden van de hele week en van de zaterdagmorgen heb ben op de wandeltochten hun stempel gedrukt. Gelukkig klaar de het weer 's middags op en konden onder vrij zonnig weer ruim 800 wandelaars van start gaan. Vóór het vertrek van de Jeugdherberg werden de deel nemers toegesproken door de afd. voorzitter dokter A. Kats. Hij was verheugd, dat, ondanks de minder gunstige weersom standigheden, toch nog zo velen gehoor hadden gegeven aanwe zig te willen zijn. Om half drie vertrok men voor het défilé op de markt. Vooraf gegaan door het trompetterkorps der Atillerie vertrok een kleurige stoet naar de markt, waar dit werd afgenomen door B. en W. der gemeente Axel, de coördina tie-commissie, Roode Kruis au toriteiten, vertegenwoordigers der Koninklijke Landmacht (o.a. majoor Oggel en majoor van der Giqssen) en vele genodigden. Traditioneel opende het de tachement der Koninklijke Ma rine o.l.v. Ltz van Eügen dit de- filé. Na de wandelaars volgden de deelnemers aan het „Axel pre- senteerd" met deputaties van scholen, de voetbalverenigingen, Judo vereniging en niet te ver geten de Axelse Ouden van Da gen. Aan de jury bestaande uit de heren J. Hirdes (voorzitter), J. Romeijnsen, J. Vermeulen, G, v, Suijdam en W. Linck was ver der de taak om de militairen en de groepen wandelaars te beoor delen. Des avonds omstreeks half ze ven werden de wandelaars, be geleid door het trompetterkorps der Artillerie en de Axelse mu ziekkorpsen met drumbands, die in hun kleurige uniformen de stoet een fraai aanzien gaven te rug gebracht naar de Jeugdher berg. Na een kort dankwoord van de secretaris der Roode Kruis af deling Axel, de heer K. J. van Drongelen, werd door de voor zitter der jury, de heer Hirdes, de uitslag bekend gemaakt. Door majoor Oggel werden de bekers aan de militaire groepen uitgereikt. Door de voorzitter der Roode Kruis afdeling, dokter A. Kats, werd dit aan de overige groepen gedaan. Namens de militairen werd tenslotte het woord door de ma joor Hoebing, commandant van het Verbindingsdetachement uit Bergen op Zoom, die de voorzit ter dokter Kats feliciteerde met het organiseren van deze wan delsportdagen en dank bracht voor de zeer goede organisatie. Hij betrok hierin eveneens de jury voor hun uitstekend werk en hun zeer objectieve beoor deling. Het was de eerste maal dat hij en zijn manschappen hier aan wezig waren, maar door de aller wegen prettige ontvangst en de gemoedelijkheid van de Axelse bevolking hoopt hij elk jaar op de Roode Kruiswandeltochten terug te keren. Tot slot van deze dag werd door het trompetterkorps o.l.v. kapelmeester, adj. onderofficier Kleinepier, op het Szydlowski plein een taptoe gegeven. Deze schitterende in ceremonineel te nue, geggeven taptoe trok dui zenden mensen. naar wisselbeker. 2. Koninklijke Marine, comman dant Ltz. I von Eugen. 3. Koninklijke Landmacht, Ver- bindingsdet., commandant majoor Hoebing. UITSLAG. Militairen 30 km, 1. Koninklijke Luchtmacht, com mandant le Lt. Pijpers, win- he behaalde prijzen uitgereikt, fHP al.Q VHI Crf TXIQVOTT den, maar er was nagenoeg geen wind om de vliegers het lucht ruim te doen kiezen. De wed strijd zal nu op een nader te be palen dag doorgang vinden. Om 21.00 uur werd op het Szydlowskiplein door „Lucky Rolling" een rolschaatsshow ge geven. Hierop komen wij in ons vol gend nummer nader op terug. Shell Nederland Verkoop biedt het gemeentebestuur een fraai geschenk aan. Door de hoofdinspecteur van de Shell Nederland Verkoop, de heer H. Goorman, en de inspec teur de heer J. de Leeuw, werd maandagmiddag namens deze maatschappij in de burgemees terskamer het gemeentebestuur een Yashied smalbeeld filmca mera aangeboden. Het zal thans mogelijk zijn om naast de geluidsopnamen van plaatselijke gebeurtenissen nu ook beelden vast te leggen. Burgemeester M. K. van Dijke dankte de Shell Nederland Ver koop voor deze mooie camera, ter gelegenheid van de herden kingsfeesten aangeboden. Vurige strijd tussen brand weerkorpsen. Zaterdag j.l. werden er te Sas van Gent brandweerwedstrijden gehouden voor korpsen en be- drijfsbrandweren uit geheel Oost Zeeuws-Vlaanderen. Er was een ruime belangstel ling bij de deelname van de ge meentelijke brandweerkorpsen want nieï minder dan 12 korp sen traden in het strijdperk om elkaar te bekampen. Ook de be drijfsbrandweer liet zich niet onbetuigd. De wedstrijden bestonden uit vier onderdelen en hierin werden de brandweerlieden afzonderlijk zeker miet vergeten en al gauw bleek dat er meer gewerkt werd met z'n allen samen dan met man voor man. De meeste man schappen sukkelden er mee om een blusapparaat weer voor ge bruik terug in orde te maken en hieruit kon men opmaken dat dit bij een korps meestal werk was voor één of twee man. Om het allemaal zo echt mo gelijk te maken bij deze wed strijd, werd er op het terrein van de N.C.B. te Sas van Gent een ongeluk gefingeerd, waarbij de schuld lag bij een lasser, die het op een lopen zette, maar er bekaaid van af kwam daar hij zijn been brak (dat hoorde er bij) en al gauw stond de hele boel in lichterlaaie. Daar het een fles van het lasapparaat was, moest men natuurlijk niet met water spuiten maar met een bluspoeder en na het blussen moest het gevaarlijke tuig in het water gegooid worden wat ook keurig geschiedde. Ook de ongelukkige lasser werd geholpen door moedige brandweerlieden en op kundige wijze verbonden. Al met al was het een geslaag de oefening die naar voren bracht dat het werk van de vrij willige brandweer zeer zeker geen kinderspel is en duidelijk werd dat de opleiding van de deelnemende korpsen zeer dege lijk is. Na het wat zware en moeilijke werk werd een toelichting gege ven op de wedstrijden door de heer C. van Oyen, commandant van de bedrijfsbrandweer van „De Schelde" te Vlissingen, In hotel Rotterdam werd door burgemeester R. A. J. den Boer Wandelsportverenigingen. 25 km. 1. W.S.V. „Emma" te 1190 punten; 2. W. S„V. burg, 1160 punten. Axel, Oost- 15 km. 1. Chr. Gymn. Ver, „Voorwaarts" 1099 punten; 2, W. S. V. „Honte- nisse 1" 1073 punten; 3. W. S. V. „Emma" 1042 punten; 4, Open bare Lagere school te Oostburg 1040 punten; 5. W. S. V. „Honte- nisse 2" 1023 punten; 6. „ODA" groep Axel 1012 punten; 7. W. S. V. „Oostburg", 1003 punten; 8. W.S.V. „Emma" jongens 986 punten; 9. W. S. V. „Oranje Nas sau" te Zaamslag 970 punten; 10. W. S. V. „Oranje Nassau" te Zaamslag 2 958 punten, 10 km. 1. W. S. V. „Emma" meisjes 1154 punten; 2. W. S. V. „Oostburg" 1102 punten; 3. Openbare Lagere school te Oostburg 1028 punten; 4. Chr. Gymn. „Voorwaarts" 985 punten; 5. Chr. Gym. „Voor waarts" 2 949 punten; 6. „ODA" junioren 942 punten; 7. W. S. V. „Emma" jongens 919 punten; 8. „E.O.E." kabouters, 896 punten; 9. W. S. V. „Groede" 857 punten; 10. Chr. school te Spui 849 pun ten. 5 km. 1. W. S. V, „Zwaluwen" te Oost burg 1045 punten; 2. W. S. V, „Emma" 979 punten; 3. W. S. V. „Merels" 951 punten; 4. R. K. „Sibonders" te Axel 936 punten; 5. Chr. Gymn. Veren. „Voor waarts" 865 punten; 6. Chr. Gym nast.-Ver. „Voorwaarts" 794 pun ten. De W. S. V. „Emma" kwam met 1190 punten in het bezit van de wisselbeker, welke vorig jaar was gewonnen door W. S. V. „Oostburg". die als volgt waren: Bedrijf «brandweren 1. Centrale Suiker Maatschap pij te Sas van Gent met 358 pnt. 2, Coöp, Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent met 347 pnt.; 3. Glasfabriek en Zuid Chemie te Sas van Gent met 295 pnt.; 4. Association Coöp. Zélandaise de Carbonisation te Sluiskil met 269% pnt. Gemeentekorpsen 1. Terneuzen I, 406 pnt;.; 2. Terneuzen H, 366 pnt.; 3. Axel, 362% pnt.; 4. Sas van Gent, 341 pnt.; 5. Zaamslag, 329 pnt.; 6. St. Jansteen, 325 pnt.; 7. Philippine, 321 pnt.; 8. Hoek, 311 pnt.; 9. Hon- tenisse, 292 pnt.; 10. Zuiddorpe, 290 pnt.; 11. Sluiskil, 280% pnt; 12. Vogelwaarde, 234 pnt. De prijs voor de bedrijfsvoerders ging voor de bedrijfsbrandweer naar de heer C. van Cleemputte van de Centrale Suiker Maat schappij en voor de gemeente korpsen naar de heer A L. de Vin van Terneuzen I. Het korps Terneuzen I met als bevelvoerder de heer De Vin, zal deelnemen aan de provinciale wedstrijd, welke te Sluis zal wor den gehouden. Al met al een zeer geslaagde dag voor de brandweerkorpsen van Oost Zeeuws-Vlaanderen en de organisators van de wedstrij den. Vergadering Gemeenteraad. Donderdagavond komt de ge meenteraad bijeen. Het college van Ged. Staten vraagt de raad advies te geven over een verho ging van de wethouderssalaris sen van 1260 tot 1500, maar de beide wethouders achten, zo blijkt uit de toelichting op de agenda, deze verhoging niet noodzakelijk. Het college van B. en W. stelt voor om een onteigeningsproce dure te beginnen tegen W. J. Visser. De gemeente wil in het bezit van deze grond komen om verdere uitvoering van het uit breidingsplan te realiseren. De schattingscommissie heeft aan de heer Visser gevraagd of hij, be houdens toestemming van de ge meenteraad, genoegen kan nemen met een bedrag van 38.895, maar de heer Visser is hiertoe niet genegen. Op grond hiervan acht het college een procedure nodig. De stichting Wijkraad Heille heeft een bedrag van 1040 ge vraagd voor verdere inrichting van het dorpshuis en een bijdra ge van 176 in het geraamde tekort over 1963. Het eerste bedrag wil het col lege als renteloos voorschot, af te betalen in tien jaar, geven; het tweede bedrag onder bepaalde voorwaarden als subsidie voor het dienstjaar 1964. Voorgesteld wordt om 1779 vierkante meter bouwgrond te verkopen aan de R.K. Woning bouwvereniging te Kloosterzande voor ƒ21,75 per vierkante meter. Dit betreft de grond waarop der tien woningwetwoningen ge bouwd zijn in de Kloosterstraat en aan het Magdalenehof. Vaandeluitreiking en concert - „De Volharding". Begunstigd door het fraaie- weer werd het eerder aangekon digde avondconcert door de har monievereniging „De Volhar ding" te Zaamslag op zaterdag j.l een wane feestavond, waarvan het talrijke aanwezige publiek buitengewoon heeft kunnen ge nieten. Na de openingsmars „On the Quarter Deck" en de moeilijke balletsuite „Le Lac des Cygnes" van Tjaikowsky welke zeer verdienstelijk werd uitgevoerd werd onder getuige van de de vele bezoekers namens de Kon. Ned. Federatie van Harmo nie- en Fanfare-verenigingen, gevestigd te Arnhem 't Vaandel aan „De Volharding" uitgereikt. Dit geschiedde door de heer P. A. Oeké die ais afgevaardigde van de Kon. Ned. Federatie én als voorzitter van de Muziekbond in Zeeuwsch-Vlaanderen, het woord richtte tot het bestuur, di rigent en leden van „De Volhar ding". Hij memoreerde het con coursverloop sinds 1947 tot heden De heer Oeké overhandigt het Ere-vaandel aan de heer Van de Veke van „De Volharding" waarbij hij het een bijzondere prestatie vond dat Zaamslag slechts éénmaal verstek heeft laten gaan en hul digde dit standpunt van het con- coursbezoek, dat uiteraard een waardering is voor de vroegere dirigent wijlen de heer H. Wisse en de huidige dirigent de heer J. Meijers. Hij wees er vervolgens op. dat het verkrijgen van zulk een vaan del slechts is weggelegd voor die corpsen waarin geest, deskundi ge leiding en de bereidheid tot studie aanwezig zijn. Dat deze factoren bij „De Volharding" in zulk een ruime mate aanwezig zijn is volgens spreker dan ook de oorzaak dat Zaamslag onlangs de eerste prijs met lof der jury bij haar eerste optreden in de Vaandelafdeling heeft behaald, waardoor zij tevens tot het aan staande topconcours te Arnhem is doorgedrongen. Hij spoorde de vereniging aan om zich voor dit topconcours bijzonder in te span nen om de Zeeuws-Vlaamse Bond zo eervol mogelijk te vertegen woordigen. De voorzitter van „De Volhar ding", de heer R, J. v. d. Veke, die het Vaandel in -ontvangst nam, dankte de heer Oeké voor deze buitengewone onderschei ding en beloofde dat Zaamslag op het topconcours het uiterste zal geven. Daar Prins Bemhard bescherm heer van eerdergenoemde orga nisatie is, werd deze Vaandel overdracht met het Wilhelmus besloten. Daarna werd het concert weer voortgezet met een prima uitvoe ring van de „Noorse Rapsody" van Svendsen, alsmede een mo derne „Semper Dixieland" welke nummers met een warm applaus werden bekroond. Op de muziekkiosk presenteer den zich vervolgens enkele leden .van een comité dat uit de burge rij van Zaamslag was gevormd. De heer Joh. Scheele, die na mens dit comité het woord voer de, uitte zijn bijzondere waarde ring voor „De Volharding". Hij zette uiteen dat de bevolking van Zaamslag op de concoursdag in spanning verkeerde en dat, toen de harmonie die avond keu- rig'met vrolijke marsmuziek hun dorp binnenwandelde met aan het verenigingsvaandel het op schrift „le prijs met lof in de Vaandelafdeling", de gehele be volking juichte. Reeds de volgende dag is er toen onder voorzitterschap van dokter Elenbaas een comité ge vormd, om voor hun dorpshar monie een inzameling te houden teneinde een langbestaand ver langen van de vereniging een basclarinet te bezitten in ver vulling te doen gaan. Nog geen week later bleek dat heel de be volking achter dit streven stond, zodat hij thans reeds instaat was deze dure basclarinet van ruim 1675 aan de harmonie te schen ken waarbij hij de daad bij het woord voegde en het instrument aan de voorzitter overhandigde. De heer Van de Veke, zeer aan gedaan door deze buitengewone geste, dankte spreker, comité en de gehele bevolking van Zaam slag in zijn eigen hartelijke woorden. Ook de dirigent uitte zijn bij zondere dank en vond een der gelijk blijk van medeleven van de inwoners nog mooier dan de eer ste prijs met lof, die de vereni ging had behaald; hij hoopte dat deze innige verstandhouding tus sen de vereniging en de bevol king nog tot grotere prestaties zal leiden. Als serenade aan het comité en inwoners werd daarop de „Mars der Medici" uitgevoerd. Begeesterd door deze spontani teit gaf dit harmonie-orkest daarna een fantastische weerga ve van gedeelten uit de operette van Léhar's „Das Land des Lach- lens". De bijzondere muzikale kwali teiten van dit corps vooral van de tuba-speler kwamen hierin tot een hoogtepunt. De reactie van het publiek was ova tioneel; ieder had er intens van genoten. Hierna meldde het gemeente- bestuur zich aan, vertegenwoor-, tier later stapten de reisgenoten ten doen voor de buitengewone' concours-prestatie. Symbolisch; overhandigde hij de heer v. d.i Veke een uniform voor de man,i die het gewonnen Vaandel bin-' nenkort met het corps zal mee-1 voeren. De heer v. d. Veke aanvaardde dit geschenk met grote dank-; baarheid en voegde daaraan toe,j' dat de gemeente bij alle gelegen-j heden op de harmonie kan blijven rekenen. Met een gave vertolking van de mars „Imperial Echo's" werd dit zeer bijzondere concert be sloten. Aan loco-burgemeester, secretaris, het dorpscomité en het bondsbestuur werd door „De Volharding" na afloop nog een verfrissing aangeboden in „Het Wapen van Zeeland" waar nog een uiterst gezellig uurtje geza menlijk werd doorgebracht. Voor „De Volharding" was dit een avond om nooit te vergeten. Uitstapje Hervormde Vrou wen Groepen. Vorige week werd door Her vormde Vrouwengroepen uit Z-iamslag en Othene met een bus tf&n de Z.V.T.M. een uitstap je gemaakt, dat alleszins ge slaagd kan genoemd worden. Om 5.45 van Othene vertrok ken, werd om 6 uur met de reis genoten uit Zaamslag de reis aanvaard. In Breda werd een koffiepauze gehouden, waarna gereden werd naar Hilversum alwaar een be zoek werd gebracht aan de N.C.R.V.-studio. Om kwart vóór twaalf werd de reis voortgezet naar Soest- dijk. Hier werd ongeveer twee uur gepauzeerd in de Ernst Sil- lem Hoeve, het vakantie- en con ferentie-oord van het Chr. Jon geren Verbond. Hier wer.d het meegenomen brood genuttigd 'met een kop koffie of soep en was er na afloop gelegenheid om een wandeling in het fraaie park te maken. Om half drie werd naar Doorn gereden om een bezoek te bren gen aan „Huize Doorn", de ver blijfplaats van ex-keizer Wil helm II van Duitsland, hetwelk thans als museum is ingericht. Te ongeveeh kwart vóór vijf werd de terugreis aanvaard. Na een koffiepauze te 's-Hertogen- bosch werd naar Kruiningen-ha- ven gereden voor de overtocht naar Perkpolder. Te ongeveer tien uur werd Zaamslag bereikt en een kwar- digd door de loco-burgemeester, de heer Fr. de Koeijer, en de ge meentesecretaris de heer J. W. Kusee. Ook de heer De Koeijer vond „De Volharding" een har monie om erg trots op te zijn en deelde mede dat ook de gemeen teraad heeft besloten iets te moe- uit Othene uit de bus. De vice-presidente, mevr. Len- sen, betuigde bü aankomst te Zaamslag mevr. Kusee de dank van de reisgenoten voor haar voorbereidend werk van dit zo prachtig uitstapje, waarvan allen ten volle hebben genoten. HET PROTEST VAN HANSWEERTSE BOYS TEGEN HET TOEKENNEN VAN EEN STRAFSCHOP IN DE WEDSTRIJD TEGEN SLUISKIL TOEGEWEZEN. Zoals bekend werd door de pro testcommissie van de afdeling Zeeland der K N. V. B. het protest tegen het toekennen van een strafschop in de wedstrijd tegen Sluiskil toegewezen, ondanks de de pertinente beslissing van de scheidsrechter A P. J. Thuy uit Graauw, die, evenals de beide grensrechters, een handsgeval door een der spelers van H. B. in het strafschopgebied, had ge constateerd. Deze strafschop werd in een doelpunt omgezet, waardoor de einduitslag een gelijk spel (11) werd, voldoende voor Sluiskil om het kampioenschap van haar af deling te verwerven en naar de 4e klasse K.N.V.B. zou promove ren. Na het nemen van de straf schop werd noch de aanvoerder of een der andere spelers van H. B. tegen het toekennen ervan geprotesteerd. Dit gebeurde eerst later in de kleedkamer. Het vreemde van de beschik king van de protestcommissie, be- neem de voordelig» grote tube. 0 door MILLY GANZ 4) Mila was op haar man toege gaan en streek liefkozend over zijn gefronste voorhoofd; „Schei nu maar uit met filosoferen", vermaande ze. „Kom binnen, in de huiskamer! Ik heb een fijne kop koffie voor je, daar krijg je een beter humeur van." In de gezellige, maar eenvou dige huiskamer viel al direct alle onrust van Christen af. Hij had alleen nog maar oog voor zijn elegante, opgewekt babbelende vrouw. De zwarte krullen die zij, tegen de mode in, gewoon over haar schouders liet vallen, wa ren zijn stokpaardje, Op die zij den weelde was hij verliefd en hij had haar zelfs gezegd, hoe zij haar haren moest dragen. Christen hield van al wat mooi en harmonisch was. Dat had hij met zijn donkere ogen en het gladde, fijne haar ongetwijfeld van zijn voorvaderen geërfd, die een paar generaties geleden uit Hongarije naar Zwitserland ge komen waren. De oudsten uit de familie beweerden zelfs, dat één der voorouders een zigeunerin geweest was. Het hartstochtelijk temperament van Christen, even als zijn grote liefde voor muziek kon wel als een bevestiging daar voor gelden. Hij had het klaar gespeeld om als student en on danks zijn beperkte middelen nog viool te leren spelen. De viool, een geschenk van zijn be schermer, lag veilig in de kist op de piano van Mila, die een wees was en vóór haar huwelijk voor zichzelf had moeten zorgen door pianolessen te geven. Toen hij zijn koffie op had ver viel Christen weer in gepeins. „Weet je, Mila", zei hij naden' kend, „ik ben maar bang dat ik in het begin van mijn loopbaan, wat juist zo belangrijk is, alle gevallen krijg die mijn collega Glatt verknoeid heeft. Je kunt je wel voorstellen hoe belangrijk het is, dat men in het dorp van begin af aan vertrouwen in mij krijgt. Een enkele ongelukkige zaak, die verkeerd gaat, kan al mijn verwachtingen voor de toe komst bederven! De leek denkt BU eenmaal oppervlakkig en pn- juist over medische aangelegen heden, En dan die verstokte ezels, die meer verzot zijn op het volgens hen alleenzaligmakend „drankje", dan de duivel op een ziel! Hoe moet ik hen, tegen alle traditie in, aan een natuurlijke geneesmethode doen wennen? Zullen ze me niet voor onbe kwaam en misschien voor gek verklaren? Dat kan werkelijk nog interessant worden!" Tegen de avond hielp Mila haar man in zijn spreekkamer, zij poetste de instrumenten, goot frambozen- en citroensiroop uit de grote mandflessen in de klei ne, waarbij zij voortdurend haar vingers aflikte, omdat zij het zonde vond van ieder druppeltje dat er gemorst werd. De dokter sloeg haar steeds gade en onderdrukte een vrolijk lachje. Er heerste een gemoede lijke, vredige stemming in de kamer, die door dikke regenwol ken in een zware schemer lag. Arme Mila!, dacht Christen bij zichzelf, terwijl hij haar bij haar ijverig zorgvol werk stil letjes bleef gadeslaan, na een zo koude jeugd zonder vader of moeder, heb je naast mij einde lijk een warm plekje gevonden! Rijkdommen zul je niet bij me vinden, maar wel altijd een trouwe kameraad dat zweer ik je! Om zijn ontroering meester te worden, nam hij een flesje van het rek en hield dit de ijverig werkende vrouw onder haar ele gant neusje. Met een gewichtig gezicht zei hij: „Zie je, Mila, dat is mijn kost baarste geneesmiddel! Wees er erg voorzichtig mee, dat je het niet breekt!" De verbaasde ogen van het kleine vrouwtje lazen op het eti ket: Aqua destillata. „Jij spot ook altijd", riep zij lachend uit, „doe er dan tenmin ste wat frambozensap bij, dat smaakt althans heedlijk ik proef het al een half uur!" Ineens echter werd zij ernstig en maakte een beweging van schrik naar haar voorhoofd. „Hemeltje! We hebben hele maal vergeten dat je vandaag je eerste bezoek bij dokter Glatt zou afleggen, om kennis te ma ken! Het hoort niet dat zo lang uit te stellen!" ,Och schat! Ik vind het een voudig schandelijk schijnheilig. Nu moet ik naar mijn collega toegaan en zeggen: ik ben in uw aquarium komen zitten en zal mijn best doen u zoveel mogelijk vissen af te kapen. Weest u als tublieft zo vriendelijk dat leuk te vinden want anders doe ik het toch! En mijnheer de collega zal mij even beminnelijk ontvan gen en weer met de complimen ten uitlaten, terwijl hij mij het liefst de stoep aftrapte! Je kunt me geloven of niet, maar zulke huichelachtige ceremonieën wer ken me op de zenuwen!" „Daarom zou ik er voor zor gen dat het zo gauw mogeijk ach ter de rug is, lieverd!" „Dat is heel verstandig gere deneerd, vrouwtje. Voor vandaag is het natuurlijk weer te laat maar morgen zal ik me moedig in het hol van de leeuw wagen." .(Wordt vervolgd.). staande uit de heren P. Koster, voorzitter, H. Klein, lid, beiden uit Goes, en H Kampman, uit Rilland, is, dat zij tot dit be sluit gekomen is, ondanks de omschrijving van de beslissing van de scheidsrechter, voorko mende in het Reglement voor de Scheidsrechters. Het is dus begrijpelijk, dat het bestuur van de v.v. Sluiskil herziening van de beschikking vraagt. Zij heeft zulks maandag gedaan in het volgend schrijven aan de! Afdeling Zeeland van de K.N.V! B. te Middelburg: „Mijne Heren, Het bestuur van de voetbal vereniging „Sluiskil" verzoekt herziening van de beschikking nr. 2 van de protestcommissie om de volgende feiten: a. In de beschikking wordt zon-' der iets te motiveren het pro-' test aan Hansweertse Boys! toegewezen. i In art. 23 lid 2 staat: De commissie maakt van elke beslissing een gemotiveerde beschikking op. Dat is niet gebeurd. b. In de beschikking staat dat de; scheidsrechter en beide grens--] rechters opzettelijk hands bin-' nen het strafschopgebied heb-! ben waargenomen. Hiervoor' werd een strafschop toege-J kend, dus een juiste toepas-1 sing van de spelregels. Deze strafschop werd in een doelpunt omgezet. c. Volgens ons kan slechts tegen een onjuiste toepassing van de spelregels geprotesterd wor den. d. In de Handleiding van de Scheidsrechters staat op blz. 128 onder „toelichtingen"; „Met kans van slagen zal men dus kunnen protesteren, indien b.v. de scheidsrechter in het strafschopgebied een vrije schop heeft gegeven voor het gebruik van hand of arm door een spe ler van de verdedigende partij, doch nooit zal een protest kans van slagen hebben, indien bet gaat om de waarneming van de scheidsrechter." e. Wat volgens de commissie niet gelijkluidend was, kun nen wij uit de beschikking! onmogelijk begrijpen. Ook al' werd niets aangevoerd. f. Een der commissieleden, de heer P. Koster, heeft duidelijk gezien dat de bal niet uit het veld geslagen werd. Hij ont kent echter geen hands. Mo gelijk is zijn gezichtsveld door de paal belemmerd geweest. g. Ook vinden wij het jammer, dat de speler, die „hands". heef gemaakt, niet is ge-' hoord. Volgens ons de kroongetuige; Verzoeken de mogelijkheid' ook de Hansweertse Boys naai de 4e klasse te laten promo-! veren. Op bovenstaande punten worth herziening van de uitspraak va» de protestcommissie gevraagd." h.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 2