Zeeuwse atletiek kampioenschappen te Terneuzen Duits-Nederlands overleg over het lot van 30.000 kuikens Radio en Televisie SPORTNIEUWS Beursoverzicht Binnenlands nieuws VOETBAL WIERENNEN RECHTSZAKEN DE VRIJE ZEEUW Wim Bieyenberg op transferlijst RUIM 150 ATLETEN SCHREVEN IN BIJ „SCHELDESPORT" voor ZATERDAG 22 JUNI Beboete wielrenners gaan in hoger beroep FIETS OM IN AUTO MEE TE NEMEN FEDERATIE-MALEISIE WORDT IN AUGUSTUS GESTICHT i VriJdag'Sl Juni 1963 Pagina 7 Wim Bieyenberg (32), de mid denvoor van Go Ahead heeft zich op eigen verzoek op de transfer- lijst laten plaatsen, omdat hij •geen overeenstemming kon be reiken in verband met de ver lenging van zijn contract. Biey enberg onderhandelt momenteel met Sportclub Enschede. Bij Go Ahead zijn eveneens Koning, Pfeiffer, Van der Kuit, Van der Voort en Van Doornveld al dan niet op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst. ARIEOP DE TRANSFERLIJST Arie den Oude, het voetbal idool van half Amsterdam, is door zijn vereniging D.W.S., dit seizoen gepromoveerd naar de ere-divisie, op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst. Ook de D.W.S.'er Rinie van Woer den is, eveneens op zijn verzoek, op de transferlijst gezet. De jonge atletiekvereniging „Scheldesport" te Terneuzen heeft sedert haar oprichting reeds een verblijdende activiteit aan den dag gelegd. Nu weer is het bestuur erin geslaagd de Zeeuwse kampioenschappen voor het eerst in Terneuzen te doen organiseren en wel op zaterdag 22 juni op de sintelbaan in het Zuidersportpark. De wedstrijden nemen een aanvang om half drie. Het is te hopen dat de weersomstandig heden meewerken want het zou jammer zijn als deze interes sante kampioenschappen letter- lijk en' figuurlijk in het water zouden vallen. Ruim 150 atleten, zowel dames als heren, meisjes als jongens, van de volgende verenigingen hebben voor de verschillende onderdelen ingeschreven A.V. '56 (Goes); Deltasport (Zierikzee); Dynamo (Middel burg); R.K.H.A.V. (Hulst); en Scheldesport (Terneuzen)Ma rathon en Zeel. Sport (Vlissin- gen). Op de werpnummers zal de «strijd bij de dames voornamelijk -êaan tussen Esther Schot van Deltasport en Mattie Riemens van Marathon. Het incident rond de Ronde van Nederland, in verband waarmee aan een aantal renners geldboeten werd opgelegd, is nog niet afgesloten. Michel Stol - ker, voorzitter van de Vereni ging van Beroepsrenners, heeft in samenwerking met alle ren ners, die om hun handelwijze in de Ronde van Nederland wer den beboet, hoger beroep aan getekend bij de K. N. W. door tussenkomst van de jurist mr. P. P. Tap fBergen op Zoom). Deze zal op korte termijn een 'onderhoud hebben met de K. N. W. U. Vijf maanden voor dodelijke steek met stiletto De rechtbank in Haarlem heeft de 21-jarige. machinist ter koop- vaardij P; N. O. uit Haarlem, die op zondagavond 31 maart op de Botermarkt in Haarlem de 35- jarige timmerman K. Bram uit Hoofddorp mxet een stiletto heeft doodgestoken, veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf maan den waarvan drie maanden voor waardelijk. Öp de bewuste avond had de zeeman een café in het centrum van Haarlem bezocht. Toen hij na twaalf uur op de Botermarkt liep, kreeg hij ruzie met een hem onbekende man. O. greep een sti letto met de bedoeling, zoals hij voor de rechtbank verklaarde, schrik aan te jagen. Hij stak de man met het mes in de borst, waardoor deze ter plaatse over leed. ■Kok krijgt 2H jaar voor medeplichtigheid aan roofoverval De rechtbank te Amsterdam heeft donderdagochtend de 33- jarige kok E. van der Z. uit de hoofdstad wegens medeplichtig heid aan een overigens mislukte roofoverval op een bankloper van het Algemeen Handelsblad ver oordeeld tot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Tegen de kok die van begin af aan hardnekkig ont kend hééft was drie jaar met af- De sprintnummers voor heren kunnen overwinningen opleveren voor Cees de Groot van Dynamo. Op de 400 meter kan hij intus sen op felle tegenstand rekenen van Hans van Stralen (Schelde sport). De 1500 meter, een der aan trekkelijkste nummers, is ver moedelijk voor Cas Mulder van Dynamo; terwijl bij het pols stok-hoogspringen een der Ter- neuzense atleten met de eer kan gaan strijken. Verheugend is de grote deel name van de jeugd. Zo zijn er bijv. bij 't kogelstoten en hoog springen meisjes meer dan 20 deelnemers. Het programma is alzo zeer gevarieerd en het aankijken ten volle waard. Voor de Zeeuws- vlaamse sportliefhebbers een prachtgelegenheid de atletiek eens nader te leren kennen. 15e eeuwse getijdenboek bracht veertien mille op Niet minder dan /'14.?00 heeft woensdag een in 1460 in Frank rijk verschenen getijdenboek op gebracht op een veiling bij het internationaal antiquariaat Men- no Hertzberger en Co in Amster dam. Dit getijdenboek in het Frans en het Latijn is fraai ver lucht met zeven grote miniaturen en randversieringen. Het heeft eens in de koninklijke bibliotheek te Versailles gestaan. Voor pre cies de helft van. genoemd be drag werd een uit omstreeks 1480 daterend Frans getijdenboek, dat eens deel zou hebben uitgemaakt van de privé bibliotheek van de czaar verkocht. Een dertiende eeuws op perkament in het La tijn, in Italië of Zuid-Frankrijk geschreven bijbel werd voor 8600 gulden geveild. Op de veiling kwam ook o.m. de hamer een kostbare collectie kruidboeken. die toebehoord heeft aan de Engelse psychiater dokter Fleming. Hortus Sanitatis (Garten der Gesundheit) in 1485 te Mainz gedrukt, dat 379 hout sneden bevat, waarvan een aan tal met de hand gekleurd, werd verkocht voor ƒ6100. Le Grant Herbier en Franpoys, na 1522 in Parijs gedrukt, met meer dan 300 houtsneden, werd geveild voor 5200. Een exemplaar van het eerst bekend geïllustreerde kruid boek van Apuleius Barbarus om streeks 1483 te Rome gedrukt, bracht ƒ3150 op. trek geëist. De politie heeft de hoofddader niet kunnen opspo ren. De overval geschiedde op klaar lichte dag op 11 maart in het hart van de Amsterdamse kranten wijk. Tezamen rnetv een andere expeditiebediende van zijn krant keerde de loper met 'een tas waar. in 37.500 gulden aan bankpapier zat van een bank naar de krant terug. De kok was met de geroof de tas, die de hoofddader aan hem over had gegeven gevlucht. Fen magazijnbediende van de „Tele graaf" bracht hem ten val en zo kon hij worden gearresteerd. Eén jaar en zes maanden geëist tegen frauderende gemeente-ambtenaar De officier van justitie bij de rechtbank in Rotterdam heeft donderdagmiddag één jaar en zes maanden gevangenisstraf' geëist tegen de 30-jarige gemeenteamb tenaar C. J. R. uit Rotterdam, wegens een serie verduisteringen van totaal 13.000,ten nadele van de gemeente Rotterdam. De man heeft een bekentenis afge legd. R., die in 1955 bij de gemeente Rotterdam in dienst trad, begon in 1960 met het vervalsen van wegenbelastingkaarten, manipu laties die hem bijna 7000,op leverden. In 1962 schakelde hij over op het vervaardigen van gefingeerde orderbonnen, waar door hij, op naam van verschil lende leveranciers die doorgaans bestellingen verzorgden voor de afdeling sport en recreatie van de gemeente Rotterdam, een bedrag van ruim ƒ6000,in eigen zak kon steken. De verdachte, die niet eerder met de justitie in aan raking is geweest, verklaarde ter zitting dat hij het geld alleen voor privé genoegens had ge bruikt. Naar het idee van een ama teur-uitvinder heeft een grote Nederlandse rijwielfabriek een fiets op de markt gebrachtdie ruim een halve meter (55 cm) korter is dan ieder ander nor maal rijwiel. De fiets is zó compact dat hij in iedere auto kan worden meegenomen, zon der dat het frame opgeklapt of uit elkaar behoeft te worden genomen. De vondst van de van alle bestaande types rij wielen afwijkende constructie zit in een dusdanige plaatsing van de stuurkolom, dat het stuur onder het zadel draait en voorts in een opvallende ver kleining van het voorwiel. Men kan zich dus deze fiets het beste voorstellen als een rijdende stoel, waarvan het grote, brede stuur de handen ter zijde van het lichaam tot steun dient. Vóórdat de fiets in een auto wordt opgeborgen, moet alleen het stuur worden afgenomen. Doordat dit nieuwe model voor het grootste deel uit gangbare onderdelen is opge bouwd, kon de prijs, mede door het kleinere voorwiel, la ger worden dan van een nor male fiets. De bedoeling van de uitvin der, de 51-jarige in Deventer woonachtige heer B. M. M. J. Overing, was aanvankelijk al leen maar om een korte, in zijn auto passende fiets voor zich zelf in elkaar te knutselen. Voor zijn gezondheid had zijn huisarts hem meer lichaams beweging voorgeschreven. De heer Overing, die voor zijn werk geheel op een auto is aangewezen, begon er toen ceren om in zijn auto mee te nemen en daarmee van een bepaalde plaats uit, zijn rela- over te denken iets te fabri- ties fietsend te bezoeken. Anderhalf jaar heeft de heer Overing aan zijn uitvinding gewerkt en ermee geëxperi menteerd. Het lot van 30.000 kuikens uit ons land, die West-Duitsland zijn binnengesmokkeld, heeft de bevolking van het Westfaalse stadje Ahaus in beweging ge bracht, een lid van de landdag tot tussenkomst gebracht en ge leid tot dagenlange telefonische onderhandelingen tussen rege ringsfunctionarissen van West- falen en functionarissen van het Nederlandse ministerie van Landbouw en Viserij en van het Produktsehap voor Pluimvee en Eieren. Het heeft echter niet mogen baten; voor zover woens dagavond bij het ministerie van Landbouw en Visserij hekend was, zullen 'de kuikens niet naar Nederland mogen terugkeren. De man, die de kuikens naar Duitsland smokkelde, werd door de Westduit^e grenspolitie aan gehouden. Hü kwam in het huis van bewaring terecht, hangende het onderzoek van zijn zaak, en de kuikens zouden krachtens de strenge voorschriften van de CIRCUSSEN GAAN AAN UTRECHT VOORBIJ Het ziet er naar uit dat de cir cussen in de toekomst Utrecht voorbij zullen gaan, sinds de ge meenteraad van Utrecht besloten heeft dat in het hartje van de ■stad op het .Vredenburg, geen vermaakinstellingen meer stand plaats mogen kiezen en voor cir cussen een terrein heeft aange wezen aan de weg der Verenigde Naties aan de rand van de stad, is de animo van circussen om in Utrecht hun tenten op te slaan afgenomen. Het Duitse circus Krone, dat aanvankelijk in aug. in Utrecht zou optreden, heeft laten afweten, omdat het de plaats van de grens van de ge meente, die het stadsbestuur van Utrecht voor circussen heeft be paald ten enenmale onverant woord vindt. Het circus Sarassani heeft daar van tijdens haar recent optreden in Utrecht de gevolgen ondervon den. De Utrechters vinden de plaats t.e excentrisch gelegen, ter wijl bij regen de toegang tot het terrein één grote modderpoel is. De tournéeleider van het circus Krone heeft donderdagmiddag in Utrecht medegedeeld dat de plaats ook te open gelegen is. Hij vreest dat bij sterke wind gevaar voor het publiek dreigt. De enige mogelijkheid die nog open blijft is het terrein waar wekelijks in Utrecht de markt wordt gehouden, dat zou dan van de marktkoop lieden enige inschikkelijkheid vergen. KREEFTENOORLOG TUSSEN FRANKRIJK EN BRAZILIË WEER OPGELAAID De „kreeftenoorlog" tussen Frankrijk en Brazilië is weer op gelaaid met het vasthouden van twee Franse vissersschepen in het noordoosten van Brazilië. De Franse leden van de be manning zeggen, dat zij toestem ming hebben om in de Brazi liaanse wateren te vissen, maai de plaatselijke autoriteiten in Natal, waar de schepen worden vastgehouden, zijn niet op de hoogte gesteld van een dergelijke toestemming'. Zij wachten nu de instructies van het ministerie van marine af. Duitse gezondheidspolitie moeten worden gedood. De bevolking van Ahaus kwam echter hierte gen in opstand en,, het regende bij de autoriteiten protesten en zelfs bedreigingen. Het overleg met Den Haag, dat de Duitse diensten daarop openden, strand de echter op de weigering ener zijds van het ministerie van Landbbuw om herinvoer van de fazantekuikens (de gesmokkelde vogels zijn eende-, ganze- en fazantekuikens) toe te Staan. De herinvoer van de kuikens, die het ministerie niet kan verbie den, werd echter verboden door het produktsehap. Over (bij wijze van uitzonde ring) door Nederland verleende toestemming om de kuikens weer in te voeren, waarover een bericht uit Duitsland sprak, was woensdagavond in Den Haag dan ook niets bekend. INTERNATIONALS, UITGEZONDERD HOOGOVENS, FLAUW Met uitzondering van Hoog ovens hebben de internationals gisteren bij de opening van de beurs een vrij fors verlies moe ten incasseren. Vooral Unilever stond onder druk en de eerste transactie die gistermiddag uit de bus kwam, lag een flink stuk onder de laatste affaire van de voorafgaande beursdag. De oor zaak van deze reactie moet ge zocht worden in Amerika. De Amerikaanse markt sloot prijs houdend, maar de Nederlandse waarden lagen aangeboden, het geen voor het margarinefonds tot gevolg had dat de notering dollar daalde. Ook Kon. Olie was iets lager. Gedurende de onofficiële handel zijn de koer sen woensdagavond reeds afge snoeid en gisterochtend sloot de markt op het laagste punt. Bij het begin van de middaghandel viel Unilever verder terug. De eerste koers die werd doorge geven op 171, lag n.l. nog 1,50 onder het laagste punt van gis terochtend en betekende ten op zichte van woensdagmiddag een reactie van 2,70. Kon. Olie ver loor 80 cent tot 164 en Philips werd bijna 1 gulden afgesnoeid tót 164,80. AKU was bij de opening een 3-tal punten lager op 471'/j. Hoogovens lag het best in de markt, want de eerste transactie op 603 leverde een winst op van 3 punten. Na de eerste koersen vertoon den Unilever en Philips een verdere daling die middenbeurs weer was ingelopen. Unilever werd circa 2 onder pariteit met Amerika afgedaan. Kon. Olie lag iets onder het Ameri kaanse niveau. In de scheep vaartafdeling was Kon. Boot weer iets hoger. De andere scheepvaartwaarden waren prak tisch onveranderd. De cultuur sector was vrijwel zonder mu taties. De staatsfondsenmarkt was nauwelijks prijshoudend bij overwegend geringe omzetten. Op de lokale markt werd Kromhout naar aanleiding van teleurstellende cijfers over 1962 een 8-tal punten lager geadvi seerd op 141 a 143. Kon. Zout onderging door de overneming van Talens vrijwel geen wijzi ging. De advieskoers luidde 805 a 810 tegen woensdag 808. Claims Synres werden op de incourante markt iets hoger ge adviseerd op circa 390 a 400 tegen 390 woensdag. Studeba- ker werd in open hoek verhan deld tegen 7 9/16 tot 7%. Beursindices 18/6 19/6 20/6 Int. conc. 536.1 537.0 532.0 Industrie 349.7 349.9 349.2 Scheepvaart 147.2 147.6 148.5 Banken 250.1 250.6 249.8 Handel, enz. 156.9 157.1 156.5 Algemeen 388.1 388.6 386.1 KANTELENDE KERMISWAGEN DOODT VOORBIJGANGER De 37-jarige Kèrkradenaar A. yan der Heiden is donderdag middag omstreeks half vijf op slag gedood door een kantelende kermiswagen. De wagen raakte door onbekende oorzaak haar evenwicht kwijt en stortte op de man, die juist op een bromfiets passeerde. Het ongeluk gebeurde in de Meurserstraat, te Kerk- radeHaanrade, nadat de ker misexploitant, de 40-iarige S. uit Deventer van de steile Haanra- derberg de Meurserstraat was ingedraaid met zijn wagen, die door een vrachtauto werd ge trokken. Het slachtoffer was mijnwerker van beroep, gehuwd en vader van één. kind. De ker misexploitant was op weg naar het terrein van de kermis, die het komende weekeinde in Haan- rade zal worden gehouden. AANRIJDING MET DODELIJKE AFLOOI' Tengevolge van éen aanrijding met een treiler, bestuurd door een dertigjarige chauffeur, is donderdagmiddag op de rijks straatweg in Bennebroek een al daar tijdelijk verblijf houdende 52-jarige ongehuwéle vrouw A. E. van A. uit Babyloniënbroek (N.-B.) op slag gedood. Zij stak plotseling de weg over. GOED AFGELOPEN Op een niet-beveiligde spoor wegovergang in de Knoevenoord- straat te Brummen is donderdag middag een ongeluk gebeurd, dat door de tegenwoordigheid van geest van één der erbij betrok ken personen nog goed is afge lopen. De 26-jarige bromfietser D. J. K. uit Warnsveld bemerkte door onbekendheid met de situatie t.er plaatse te laat, dat hij zich op een overweg ging begeven, waar een sneltrein (die om 17.38 uur uit Zutphen naar Arnhem was vertrokken) naderde. Hij wilde nog remmen, maar slipte op het door de regen gladde wegdek en kwam op de spoorbaan terecht met het buurjongetje dat bij hem achterop de bromfiets zat. K. had toen de tegenwoordigheid van geest het kind te grijpen en met het kind zich door een ferme sprong in veiligheid te stellen, juist voor de aanstormende trein. De bromfiets wex'd van achteren vernield. De trein kreeg een kleine vertraging. TWEE DODEN BIJ ONGEVAL Bjj de los- en laadplaats Neer bosch aan het Maas-Waalkanaal in Nijmegen zijn gisteravond bij een auto-ongeluk twee mensen om het leven gekomen. Op de smalle kanaaldijk wilde de 48-jarige vishandelaar W. W. Reinerman uit Nijmegen met zijn bestelauto een vrachtauto inha len. Kennelijk te laat. heeft-hij de- 61-jarige heer J. Vrolijks uit-Nij- megen gezien, die aan de linker zijde van de rijbaan liep. De wan delaar werd door de met hoge snelheid rijdende auto in de rug geraakt cn meegesleurd. Aange nomen wordt, dat hij vrijwel on middellijk is overleden. Na de aanrijding raakte de' wa gen van de vishandelaar aan het slingeren, tuimelde van de weg af en kwam in het Maas-Waalka naal terecht. Leden van dc studentènro'eiver- eniging „Phocas" doken naar de auto, om te trachten de bestuur der in veiligheid te brengen. Zij konden hém echter niet vinden. Waarschijnlijk is hij uit dc cabine geslingerd en verdronken. Arrestaties en voortijdige pensioneringen in Argentinië Woensdag is in Buenos Aires een aantal officieren van de Ar gentijnse luchtmacht .gearres teerd. Er werd geen reden voor deze maatregel opgegeven, doch er zijn de laatste tijd hardnek kige geruchten geweest, dat de luchtmacht voornemens zou zijn een greep naar de macht te doen. Het was verslaggevers niet mogelijk de namen der arres tanten te weten te komen. Het Argentijnse ministerie van Oorlog heeft woensdag medege deeld dat 94 legerofficieren ver vroegd zijn gepensioneerd. Ook voor het nemen van deze maat regel zijn geen reden opgegeven, doch van welingelichte zijde wordt vernomen dat de meesten van hen betrokken zijn geweest bij de jongste opstandspoging in Argentinië. Onder hen, die op deze wijze werden gedwongen de legerdienst voortijdig te ver laten, bevinden zich één kolonel, 8 luitenants-kolonel, 31 majoors en 54 kapiteins. Bij de mislukte staatsgreep, die officieren van leger en vloot in april j.l. hebben ondernomen, zijn, als destijds gemeld, naar schatting 40 personen gedood en 100 gewond. Premier Abdoel Rahman van de Maleise Federatie heeft don derdag op een bijeenkomst in Pe- nang verklaard dat op 31 augus tus van dit jaar de Federatie- Maleisië zal worden gesticht, „on verschillig of Singapore en Broe- nei al dan niet meedoen". Wij kunnen niet op hem wach ten, zei hij. Singapore en Broenei konden niet tot een definitief be sluit komen omdat zij aan hun rijkdom denken. Zaterdag zal de premier naar Engeland gaan voor voorbereidend overleg. N abeurskoersen AKU: 470—471 (470'A) Hoogovens: 595 gb600 (601) Kon. Olie: 162.50—164.50 gl (163."U Philips: 162.40—164.20 (16'4._j) Unilever: 166.50—171.00 (170.20) Stemming: onregelmatig. Advieskoersen buitenlands bankpapier De advieskoersen voor bui tenlands bankpapier, vandaag geldend in Amsterdam, luiden: Engelse pond 10.0410.14 Amerik. dollar 3.57'/23.61' -i Canadese dollar 3.323.57, Franse frank (100) 73.3573.85 Belgische frank (100) 7.127.17, Duitse mark (100) 90.1590.65 Zweedse kroon (100) 69.00-70.00 Deense kroon (100) 51.7552.75 Noorse kroon (100) 50.0051.00 Zwitserse fr. (100) 83.15—83.65 Italiaanse lire (10.000) 57.25—59.25 Oostenrijkse schilling (100) 13.95—14.05 Portugese escudo (100) 12.55—12.70 Spaanse peseta (100, gr. coup.) 6.00—6.15 Vollopen van de machine kamer de oorzaak van het vergaan van de „Thresher." Een raad van onderzoek van de Amerikaanse marine is tot de slotsom gekomen dat het vol lopen van de machinekamer waarschijnlijk de oorzaak is ge weest van het vergaan van de kernduikboot „Thresher". Het vaartuig verging op 10 april voor de kust van Massachusetts. Alle 129 opvarenden verloren 't leven. Er is volgens de raad mogelijk een defect opgetreden in het bui zenstelsel voor zout water,, ver moedelijk in de machinekamer. Van een menselijke fout of on achtzaamheid is niets gebleken. ZATERDAG 22 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Morgengebed; 7.15 Gram.; 7.45 Geestelijke liederen; 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws; 8.15 Lichte gram.; 9.00 Gevar. progr.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Licht instr. ensemble met. zang; 12.55 Katholiek nieuws; 13.00 Nieuws; 13.15 Platennieuws, 13.20 Musicerende dilettanten; 13.45 Franse les; 14.05 Voor de jeugd; 15.00 Lichte gram.; 15.15 Tierelantijnen-tops; 16.00 Als de dag van gisteren, klankbeeld; 16.30 Lichte gram.; 17.00 Voor de jeügd; 17.15 Lichte gram.; 17.30 Boekbespreking; 17.40 Omroep- dubbelkwartet; 18.00 Kunstkro niek; 18.30 Lichte muziek; 19.30 Licht instrumentaal ensemble; 19.50 Gram.; 20.00 Residentie-or kest en mannenkoor; 20.50 Ka mermuziek; 21.00 Lichte muziek; 21.40 Fromenade-orkest en zang; 22.20 22.25 Boekbespreking 22.30 Nieuws; 22.40 Wij luiden de zondag in; 23.00 Fx'anse kamcr-- muziek: 23.55 Nieuws. i HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgyxn.; 7.20 Social, strijdlied; 7.23 Lichte graxrx.; 7.45 Elektx'on. orgel; 8.00 Nieuws; 8.18 Lichte gx'am.; 8.50 Tips voor va kantie- en snippei-d.9.00 Post- duivenberichten en gym.; 9.10 Gram.; 9.45 Buitenlands week overzicht; 10.00 Boekbespreking; 10.05 De x-aadselachtige spiegel; 10.20 Gx-am.; 10.45 Gevar. progr.; 12.15 Elektr. ox'gel; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.34 Sport- nieuws; 13.0o Nieuws; 13.15 Va ria; 13.20 Tijd voor teenagers; 14.10 Multiplex, progr. voor de twintigers; 14.45 Radio Jazzclub; 15.15 Van de wieg tot het graf; 15.30 Brabants ox-k„ in de pauze: Boekbespreking; 17.30 Week- joux-naal; 18.00 Nieuws en com mentaar; 18.20 Amusementsmuz.; 19.00 Ax-tistieke staalkaart; 19.30 Vrijzinnig Christendom in Oost- Europa, reisindx-ukken; 19.45 Ka mermuziek; 19.55 Deze week; 20.00 Nieuws; 20.05 Disco-festi val; 21.15 Socialistisch commen taar; 21.30 Van Onderen, cabaret; 22.05 Lichte gx'am.; 22.30 Nieuws; 22.40 Zo maar een zaterdag in juni, cabaret; 23.10 Ramblers Hit Parade; 23.40 Gram.; 23.55 Nieuws. BRUSSEL (VI.): 12.00 Nieuws; 12.03 Amusementsmuziek; 12.30 Weerbericht; 12.35 Amusements muziek; 12.50 Programma-over zicht; 13.0o Nieuws; 13.15 Voor de teenagers; 14.00. Nieuws; 14.03 Voor de filmliefhebbers; 14.45 Voor de platenliefhebbers; 16.00 Nieuws; 16.03 Amusementsmuz.; 16.30 Operettemuz.; 17.00 Nieuws; 17.15 Liturgische zang; 17.25 Lichte muziek; 17.45 Engelse les; 18.00 Nieuws; 18.03 Koorzang; 18.28 Paardesportberichten; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.33 B.B.C. licht programma; 20.30 Gevar. muziek; 20.50 B.B.C. Licht programma; 22.00 Nieuws; 22.15 Gevar. muz.; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek; 23.55 Nieuws. Televisieprogramma's: NED TV: 14.10 Cx'icketwedstr. EngelandWest-Indië; 15.00 O? x-eis met dx\ L. van Egeraat: 15.20 Rawhide, de verstoorde bruiloft, TV-film; 16.10 Griekse amuse mentsmuziek; 16.30 Expeditie zij die de ijstijd overleefden, filmdocumentaire; 17.00 Voor de kinderen; 19.30 Vrije nieuwsga ring Afscheid van Lora, TV- film; 19.55 Reactie op reacties; 20.00 Journaal; 20.20 Een avond in Saint Gei'roain des Prés, gev. progr.; 21.10 Achter het nieuws,; 21.35 Gitaarmuziek; 22.05 Wereld wijs, quiz; 22.45 Journaal. VL.-BELG. TV: 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Modei'ne beroepen voor meisjes, gefilmd program ma; 20.0o Nieuws; 20.20 Spox-t: 20.25 Margie, TV-feuilleton; 20.50 't Is maar een woord, quiz; 21.25 Echo; 21.55 Luiz Boni'a: de be kende Braziliaanse gitax-ist en componist; 22.15 Repoi'tage van de Europese kampioenschappen salondansen voor amateurs le Knokke; 22.45 Nieuws. Onbekende vissoort in Artis-aquarium In het Artis-aquariunx in Am sterdam zwemt sinds korte tijd een 8 cm lang koraal visje met gele en bruine lengtestrepen, waarvan met geen mogelijkheid kan worden gezegd welke vis soort het betreft. In Artis heb ben ze er alle wetenschappelijke boeken op nageslagen, maar nergens staat het van Bonaire afkomstige dier beschreven. „Een nieuwe vissoort" luidde de conclusie in Amsterdam. Dezelf de ontdekking had men inmid dels aan de universiteit van Puerto Rico gedaan, waar men de beschikking had over drie dode exemplaren van het visje. Een onderzoeker van deze uni versiteit is nu bezig het dier te beschrijven. Ook zal een Latijn se naam worden bedacht. Tot dat moment zwemt het enige in het Artis-aquarium in gevan genschap levende koraalvisje naamloos rond.

de Vrije Zeeuw | 1963 | | pagina 7